Heden lier-opening gemoderniseerd „Duyvelants Koffyhuys" Afbraak landbouwschuur Julianastraat STREEKNIEUWS ONZE PUZZELRUBRIEK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 6 september 1968 Nr. 20058 Sloop nodig voor verbreding van het Groeneweegje ZIERIKZEE, 6-9. Deze week vond in het kantoor van de Dienst Ge meentewerken alhier de openbare aanbesteding plaats van het slopen van de landbouwschuur hoek Julia- nastraat-Groeneweegje. Het werk werd gegund aan de laagste inschrij ver, fa. J. Smalheer te Brouwersha ven voor f 1.575,-. GEMEENTE WESTER SCHOUWEN Burgerlijke stand De afbraak van wat officieel heet „opstal Julianastraat 50" houdt in de eerste plaats verband met een nood zakelijke verbreding van het Groe neweegje. De bedoeling is namelijk dat deze weg een belangrijke rol gaat spel'en voor het verkeer naar en van het industrieterrein aan de Zuidhoek. Momenteel is voor het Groeneweegje nog éénrichtingsver keer van kracht. De rijbaan zal ech ter worden verbreed tot zeven me ter. zodat na het gereedkomen van de wegverbreding de weg normaal voor verkeer uit beide richtingen zal kunnen worden opengesteld. Afbraak van de schuur betekent uiteraard ook een belangrijk beter overzicht voor het verkeer op de hoek J ulianastraat-Groeneweegje. De bij de te slopen landbouwschuur liggende gronden zijn intussen dooi de gemeente aangekocht en zullen worden ingebracht, voor een indu- strieterrcinlje dat in deze hoek is geprojecteerd en waarvoor de weg verbreding eveneens noodzakelijk is geworden. De schuur aan de Julianastraat behoorde bij het boerenbedrijf dat op deze plaats ruim 45 jaar werd uit geoefend door de heer J. W. v. d. Velde en gedurende de afgelopen 5 jaar door de heer T. J. v. d. Vel'de. en loop der bevolking over augustus. Vertrokken: 21. Mej. G. J. Hessels (Noordwelle) naar Zierikzee; H. W. Boogert (Burgh) naar Middelharnis; 22. A. D. den Boei" (Haamstede) naar Gouda; H. A. M. Stenger (Haamste de) naar Apeldoorn; 23. Mej. A. C. Aalbrecht (Haamstede) naar Utrecht; 26. A. v. d. Panne en echtgenote (Noordwelle) naar Scharendijke; J. P. de Lang (Haamstede) naar Ede; 27. Mej. R. M. Müller (Haamstede) naar Rotterdam; C. D. Oosterwij k (Haamstede) naar Nunspeet; 28. Mej. Y. Philipse (Haamstede) naar Rot terdam; 29. Mej. A. J. M. Leeuwe (Haamstede) naar Utrecht. Aantal inwoners per 1 september 1968: 4172. Geboren: 30. Robert Dick Leen- dert, z. v. Stout, Marinus en Taait, Annette Marja Edna (Haamstede). Gehuwd: 10. Dunlop, David Whit- son. 29. j. en Fokker, Janetta An drea, 27 j. (Vancouver-Burgh). 13. Mensch, Jacob, 70 j. en Van der Eist, Wilhelmina, 54 j. (Haamstede); 16. De Later. Christiaan, 20 j. en Deur- loo, Anna Geertruida, 17 j. (Rotter- dam-Burgh); 30. Tak, Cornells, 19 j. en Koek, Wilhelmina Elizabeth, 19 j. (Rotterdam-Haamstede). Overleden: 3. Leeuwe, Abraham, oud 86 j., gehuwd met E. Jonkman (Haamstede); 12. Smalheer, Adriana, 50 j., gehuwd met C. P. Bom, Re- nesse (overleden te Zierikzee); 25. Renters, Maria, 79 j., weduwe van J. J. v. d. Have (Haamstede). GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN BROUWERSHAVEN Uitstapje Plattelandsvrouwen De afdeling Brouwershaven van de Ned. Boud van Plattelandsvrou wen heeft voor 10 september (dins dag aanstaande) een uitstapje op het programma staan en wel in de vorm van een bezoek dat gebracht gaat worden aan het streekmuseum te Middelharnis en aan het oude stad je Goedereede. Het ventjek is vastgesteld om 1.30 uur, vanaf de Markt.. Op dinsdag 24 september wordt een bijeenkomst gehouden in het jeugdgebouw, waarin mejuffrouw Edzes, ec.-coc. voonhchster van de Z.L.M. een l ezing hoopt ie houden over „prettig en praobisch wonen". BRUINISSE Bejaarde mosselkwekers door uitwijkende fietseu ten val gebracht FLENSBURG. De Westduitse mo tortorpedobootjager „Turner Joy" heeft een hele vloot van 35 Noord- vietnamese vaartuigen tot zinken ge bracht in de Golf van Tonkin, 42 km ten zuid-oosten van de kust plaats Vinh. Dit heeft een Ameri kaanse marinewoordvoerder meege deeld. WENEN. In Wenen zijn in ver scheidene gebouwen meer dhn 10.000 noodbedden voor vluchtelingen uit Tsjecho-Slowakije in gebruik. De Tsjechoslowaakse toeristen die niet naar huis willen terugkeren zullen echter dit weekeinde naar een vluch telingenkamp moeten verhuizen. GENEVE. Twee vliegtuigen van het Rode Kruis - een Zwitsers en een Scandinavisch - hebben de eer ste vlucht met 16 ton voedsel ge maakt naar de geneutraliseerde lan dingsbaan te Obilagoe in Biafra, zo hebben ingelichte kringen in Genève meegedeeld. GENEVE. Volgens een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisa tie doen de ergste verkeersongeluk ken zich in Polen voor, waar op de honderd ongelukken elf mensen om komen en drie-en-negentig gewond raken. Gemiddeld is bij verkeerson gelukken een derde deel van de overledenen voetgangers. Vier mensen hebben gisteravond het leven verloren bij een explosie in een vuurwerkfabriek in Catadaü, bij Valencia. Gehuwd: 23 augustus Biil, Willem Leenldent, oud 24 jaar (Kerkwerve) en Roskam, Jannetje Lena, oud 21 jaar (Kerkwerve). 30 augustus Van der Pijl, Jan Johannes, oud 22 jaar (Oudelande) en Ooms, Elizabeth Caibharina, oud 23 jaar (Kerkwerve). Overleden: 1 augustus Limpt Johannes Henricus M. A., oud 20 jaar (Reusel). 18 augustus Van de Velde, Marinus Bastiaan, oud 59 jaar (Kerkwerve). Ingekomen: W. Koffijberg en echt genote van Rotterdam naar Scharen dijke; T. C. 'Franeke van Amstelveen naar KerkwerveJ. M. Viergever- Oosse van Z i erikzee naar Duiven- dijke; A. van de Panne en echtgenote van Westerschouwen naar Scharen dijke. Vertrokken: P. F. de Nijs en gezin van Eltemeet naar Ruinen; M. D. Rotte van Kerkwerve naar Zierik zee; E. C. van der Pijl-Ooms van Kerkwerve naar Spijkerasse. Bestuursschool Zeeland Aan d'e Bestuursschool Zeeland slaagden voor het examen gemeen te-administratie I de heren P. A. Ca- pelle ite Oosterland en W. G. Door nenbal te Zieriikze. ZIERIKZEE Afscheid (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). De animo voor de wekelijkse puz zel gaat na de vakantietijd weer in stijgende lijn. Velen waren dezé week present met een goede oplos sing, zodat de twee boeken na loting aan de inzenders, die zorgden voor een foutloze oplossing, werden toe gekend. De eerste prijs gaat naar: de heer J. A. Schiettekatte, Erling-Steenstraat 4, Nieuw erkerk. De tweede prijs is bestemd voor: mej. zr. B. M. Berman, De Reiger 99, Hoogeveen. De oplossing luidt als volgt: Horizontaal: 1. eu; 3. gala; 6. daan; 9. s.l.; 11. twee; 13. alarm; 15. arie; 17. spar; 18. peru; 19. nota; 20. vrede; 23. wind; 24. klei; 26. olga; 28. krela; 31. bon; 33. oline; 37. aar; 38. p.s.; 40. dm; 41. ets; 42. ko; 43. léger; 44. d.d.; 45. vee; 47. ja; 48. aa; 50. ela; 53. serre; 55. rek; 57. tiran: 59. etui; 61. even; 63. truc; 65. larie; 67. goal; 70. sela; 71. tram; 72. raap; 74. armee; 77. naar; 79. nu; 80. tand; 81. brug; 82 md. Verticaal: 1. eton; 2. uw; 3. gepakt; 4. larve; 5. al; 6. dr; 7. ampel; 8. narwal; 9, si; 10. leed; 12. est; 14. ai-e; 16. rui; 21. rib; 22. don; 25. lap; 27. gom; 28. ka; 29. ra; 30. erker; 32. orgie; 34. ieder; 35. n.t.; 36. es; 39. sla; 40. dra; 45. v.s.; 46. ee; 47. jet; 49. ate; 51. la; 52. in; 54. recept; 55. ria; 56. kei; 58. ingang; 60. ulaan; 62. veter; 63. torn; 64. u.s.a.; 66. rem; 68. oma; 69. lord; 73. au; 75. r.d.; 76. eb; 78. a.m. van vertrekkende kapelaan In verband met het vertrek van kapel'aan J. J. C. Commissaris uit Zierikzee belegt het Parochieberaad Schouwen-Duiveland een afscheids bijeenkomst op woensdag 11 septem ber a.s. in de foyer van Mondragon. De nieuwe puzzel Twee 'bejaarde mosselkwekers, die hun dagelijks wandelingetje maak ten van de 'haven naar huis, de 90 jarige M. de Ronde en de 77-jarige Gabr. de Waal, werden door een pas serende fietser omver gereden, toen deze fietser moest uitwijken voor een auto langs d'e havendijk. Beiden kwamen te vallen, de 90-jarige de Ronde kreeg slechts een schram in het gelaat, de heer J. G. de Waal liep inwendige kneuzingen op. Aantal vishengels van dak van auto gestolen Een negental hengelaars, die met enkele auto's naar de Grevelingen waren gekomen om daan- te vissen, wilden zondagavond het visfestijn afronden met een kopje koffie in „De Kotter" te BrUimisse. De hengels za ten op één van de auto's in een fou- draal gebonden. Toen men uit het café-restaurant terug kwam bleken de hengels (waarde ongeveer f 700,-) van de auto te zijn verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. Horizontaal: 1. uitroep; 2. Chinese; maat; 5. bestaat; 7. voorzetsel; 9. vaartuig; 10. water in Brabant; 11. bekende motorraces (afk.); 12. bos; 14. onderste deel van boom of plant; 15. elke; 17. bedorven; 18. boete; 21. vallei; 22. uitroep; 23. eenheid van druk (afk.); 25. neerslag; 28. aanzien; 29. gebergte in Rusland; 33. pers. voornaamw.; 34. verlichting; 36. dub- belzang; 38. zangnoot; 39. lidwoord; 41. het zijn; 44. meer in Zuid-Hol land; 46. goud (Fr.); 48. larve; 50. deel van een kippenhok; 51. gebaar; 53. liefkozing; 55. meisjesnaam; 58. meisjesnaam; 60. scheepsb©vestiging; 61. filmmaatschappij; 64. vaartuig; 66. erge storm; 68. koor; 69. de dato (afk.); 71. vervoermaatschappij (afk.); 72. jong dier; 73. godsdienst (afk.); 74. water in Friesland; 75. grondtoon; 76. inhoudsmaat (afk.). Verticaal: 1. gekruid; 2. kranten jongen; 3. trage; 4. dierengeluid; 5. Engels lidwoord; 6. staafje; 7. oud (Eng.); 8. familielid; 9. vervoerson derneming; 13. vreemde munt; 14. d'e oudere (afk.); 16. stofmaat; 19. tel woord; 20. karakter; 22. Engels tel woord; 24. afgemat; 25. Romeins Im perium (afk.); 26. maanstand (afk.); 27. deel van het been; 30. verdieping; 31. klaar; 32. zangnoot; 35. gewicht; 37. deel van Amerika (afk.); 39. lid woord; 40. titel (afk.); 42. bevel; 43. land in Europa; 44. deel van het been; 45. oosterse titel; 46. deel van de bijbel (afk.); 47. zangnoot; 49. vo gel; 52. lichtbundel; 54. planeet; 57. gebiedsheer; 58. getij; 59. vod; 62. toiletgerei63. Frans onbep. voor naamw.; 65. klap; 67. luchtvaart maatschappij; 70. lidwoord: 71. op dit moment. venaan 't programma, en in oktober zal een niieuw wedstrijdbiljart wor den geplaatst. Speciaal wal het restaurant betreft kan geconstateerd worden dat het „Wuyvelants Koffyhuys" 'n zeer be langrijke en aan de moderne eisen aangepaste verbetering heeft onder gaan. Hiervan spreekt vooral de ge heel nieuwe en grote hotelkeuken, voorzien van twee doorgeefluiken, waardoor een snelle bediening mo gelijk is zowel voor wat betreft de eetgelegenheid in de zaak als van het buffet. Geheel nieuw gebouwd werden ook ruim ingedeelde en van wasge legenheden voorziene toiletten voor dames en heren. In een hoek van de zaak bevindt zich 'een telefooncel". Gedacht' is ook aan de leden van de voetbalvereniging" „Zierikzee" en de korfbalvereniging „All Ready", die in het ..Duyvelants Koffyhuys" hun clubhuis hebben gevonden. De speciale vergaderzaal voor „de sport" heeft eveneens een flinke opknap beurt gehad. Aan d'e geslaagde verbouwing kwamen uiteraard de nodige vak mensen te pas. Het werk werd na melijk uitgevoerd door metselaar- aannemer C. Deurloo uit Bruin'isse,. timmerman-aannemer J. Deurloo, eveneens te Bruinisse, timmerman- aannemer C. Bastiaanse te Zierik zee, fa. Saman-Deurloo te Zierikzee (centrale verwarming), J. A. Vasseur te Renesse (elektriciteit), J. Hage- steijn te NoordgouWe (schilderwerk), fa. De Ruiter te Sommelsdijk (tegel werk), fa. De Spirt te Zierikzee (vloerbedekking) en fa. A. Hage te Zierikzee (stoffering). Aan de tot standkoming leverde zoals gezegd vooral ook de heer v. d. Hulle jr. een belangrijk aandeel. Het „Duyvelants Koffyhuys" heeft zich met 'n nieuw en modern gezicht verzekerd van een belangrijke plaats in de rij van horecabedrijven „in het midden", de categorie waaraan - zoals ook deze zomer weer is geble ken - bij de toeristen juist de groot ste behoefte blijkt te bestaan. Bij uitstek gunstig gelegen aan het Kraanplein kan dit bedrijf straks dan ook het nieuwe seizoen onge twijfeld met vertrouwen tegemoet zien. Tussen de D-vormige bar en de keuken is een speciale koffiebar ingericht. (Foto's Zierikzeesche Nieuwsbode). Het Vatdcaan heeft meegedeeld' dat de paus tijdens zijn bezoek van drie dagen aan de Columbiaanse hoofdstad Bogota grote bedragen heeft geschonken voor scholen, zie kenhuizen engevangenissen in het land. Het nieuwe „Duyvelants Koffy huys" valt vooral op door een be langrijke vergroting van de cafézaal die van 78 kon worden uitgebreid tot 130 vierkante meter vloeroppervlak. Deze uitbreiding was mogelijk door het aangrenzende pan'd Kraanplein 14 bij de bestaande ruimte te trek ken. In het nieuwe gedeelte staat een bijzonder fraai afgewerkte grote bar met luifel, waaraan vijftien perso nen ruim plaats kunnen vinden. De bar is in D-vorm (de D van „Duyve lants Koffyhuys") ontworpen en uit gevoerd door timmeiTP.an-aannemer C. Bastiaanse te Zierikzee, die met dit in paranapine uitgevoerde buf fet, afgewerkt met eikehout en voor zien van een formica-bovenblad, een bijzonder mooi werkstuk heeft afge leverd'. Zoals gezegd, de gehele zaak is enorm veranderd. Een sprekend voorbeeld hiervan vormen o.a. d wanden van de zaak, die alle zijn bekleed met een moderne houten wandbekleding, namelijk „artiwai", een ruimtelijk goed werkend pro- dukt van platen essen'hout. Deze wanden komen door het geheel wit gehouden nieuw aangebrachte pla fond extra goed fot hun recht. Ove rigens is 't „Duyvelants Koffyhuys" nog niet geheel gereed. In verband met de noodzakelijke „uitwerking" van de betonvloer was het nog niet mogelijk een nieuwe vloerbedekking aan te brengen. Ongewijzigd is thans ook nog het meubilair. Vernieuwing van stoelen en tafels staat echter bo- Flitsen uit het buitenland CHICAGO. De Republikeinse kan didaat voor het Amerikaanse presi dentschap, Richard Nixon, heeft ge zegd, van gevoelen te zijn, dat de Verenigde Staten economische en di plomatieke druk op de Sowjet-Unie moeten uitoefenen om grotere vrij heid te verkrijgen voor de volkeren van oost-Europa. BONN. Het Westduitse blad „Bhd- Zeitung" meent te weten dat de Westduitse strijdkrachten hun gehe le bewapeningsprogramma zullen wijzigen, in het licht van de invasie van Tsjechoslowakije. BRAZZAVILLE. Na het aftreden van president Massamba Debat van Kongo-Brazzaville zijn twee leger officieren als nieuwe machthebbers naar voren getreden. ESSEN. Vijf iplakaten waai'op kar dinaal Alfrink wordt aangevallen, zijn uit een lokaal voor de „Duitse Katholiekendagen" in Essen verwij derd. De plakkaten waren door de conservatieve groep „Una Voce" op gehangen. BRUSSEL. De Antwerpse politie is een grote smokkelaffaire op het spoor gekomen, waai'bij in de afge lopen maanden in België circa 100 ton zijden stoffen uit China en oost- europese landen frauduleus inge voerd. WENEN. Het Slowaakse dorpje Lucany heeft, om partijleider Dub- cek te eren, zijn naam veranderd in Dubcekovo, zo heeft Radio-Bratis lava bekend gemaakt. HELMSTEDT. Oostduitse grens wachten hebben een 18-jarige jon gen gearresteerd die de grens tracht te over te komen in een vrachtauto geladen met aardappelen. MOSKOU. Het Russische ministe rie van buitenlandse zaken heeft de in Meskou geaccrediteerde buiten landse correspondenten uitgenodigd voor een bezoek van drie dagen aan de Sowjet-Republiek Moldavië. BRUSSEL. Een 80-jarige Rotter dammer, de heer J. Chisser, is tij dens een vakantiereis met een tou ringcar in België, door een hartaan val getroffen en overleden. Toen hij bij de waterval van Coo uit de au tobus stapte, werd hij onwel. Een gewaarschuwde arts kon slechts de deed vaststellen. ZIERIKZEE, 6-9. Nog juist voor de start van de jaarlijkse Zierikzeese kermis is één van de bekende stede lijke horecabedrijven, waarvan de naam velen op Schouwen-Duiveland bekend en vertrouwd in de oren klinkt, voor een nieuwe gastvrije ontvangst van het publiek gereed gekomen na een zeer grondige ver bouwing en uitbreiding. Met een feestelijke receptie heden (vrijdag) avond tussen 5 en 7 uur heropent immers een vrijwel nieuw „Duyve lants Koffyhuys" na ingrijpende werkzaamheden, die dankzij een lange periode van voorbereidend werk, waarin het hotel-café en res taurant normaal geopend bleef, kon worden voltrokken in nog geen tien dagen tijd. Toch is men er ïn die weinige dagen ïn geslaagd de zaak een totaal nieuw gezicht te geven, maar dat had ongetwijfeld niet ge lukt als niet in het afgelopen jaar al zeer veel werk was verricht, waar van Vooral de zoon van eigenaar W. v. d. Hulle, de heer P. v. d. Hulle, een belangrijk deel voor zijn reke ning heeft genomen. De bar vormt ongetwijfeld het pronkstuk van het nieuwe „Duyve lants Koffyhuys"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 9