NAJAARSBEURS -f vakbeurzen: RECLAME, INTER DECOR en TOELEVERING MEUBELINDUSTRIE Oogstmoeilijkheden te Zeeuws-Vlaanderen Wat biedt de BEELDBUIS? ZONDAG 8 SEPTEMBER. NED. I. Een verrassing voor de regelmatige londagmiddagkijkers. De NTS zendt - alleen maar onder broken door de voetbaluitslagen - een operette uit. Het is de vermaar de Lustige Witwe" van Franz Le- har. Hel betreft hier een opname van het vermaarde Bregenz festival. Het avondprogramma: eerst „Ba rend", ..Woord voor Woord'' (een se rie gelijkenissen uit het nieuwe tes tament en om te beginnen vijf dom me meisjesen „Zingend geloven", waarin koren uit Hilversum en om geving te beluisteren zijn. Daarna besteedt de AVRO aandacht aan de jaarvergadering, die op deze zater dag in Eindhoven is gehouden met Seth Gaaikema als entertainer. Tot slot van de avond een klucht. Het is een Duitse produktie die er zijn mag want er spelen bekende acteurs en actrices mee„De ware Jacob" is de oubollige titel. Hoofdpersoon is een deftige fatsoensrakker, die in het dorpje waar hij als stadsbestuurder een goede naam heeft een notabele is. Hij gaat echter ook wel eens naar de grote stad. Het is een klucht vol gens het oude stramien van het duo Franz Arnold en Ernst Bach. NED. II. In hel vijfde deel van de Zweedse jeugdserie ,.I-Iet geheim van de grot" is de geheimzinnige man nog niet gevonden, maar de jonge lui geven de moed niet op. Een klein filmpje van .Woody Woodpecker" gaat vooraf aan „Meisje, Basje, Bert- je", een film van Ruud van Hemert gemaakt in opdracht van bet minis terie van CRM. In het VPRO pro gramma na het journaal een Gilbert Becaudshow, zoals die gemaakt zijn door Truck Brans voor de Saarland- se televisie. Gilbert ontmoet van avond als gasten o.m. het bekende duo Esther en Abraham Ofraim, de filmster Santa Berger, de zanger jean Claude Pascal, de zangeres Virginia Lee en de Zweedse humo rist Osten Warnerbring. Een belang wekkende uitzending is ongetwijfeld „Bericht aan de levenden". Het be treft hier niet het verzotsstuk dat jaarlijks rond de vijfde mei wordt opgevoerd, maar wel de schrijver daarvan H. M. van Randwijk. Het laatste half uurtje van deze zondag bestaat uit luchtig vfrmaak. Rob van der Linden maakte voor de tweede keer impressies van een maanrei- ziger" onder de titel „Geef 'm de ruimte". Wat zang, satire en mime door resp. Ann Burton, Gerarct Cox en Rob van Houten. MAANDAG 9 SEPTEMBER. NED. I. Na de wekelijkse informa tierubriek van de kerken „Kenmerk'' het malle Amerikaanse verhaal „Het leven begint bij honderd". Het is de KON. NED. JAARBEURS UTRECHT VERLICHTINGSBEURS S'70 DAGELIJKS 9-18 uur, op zondag 8 sept. 10-18 uur ook open op 16 en 17 sept. en 's avonds 9,10 en 11 sept. laatste aflevering. Na hel journaal een kleurenshow rond Conny van den BosMet teksten van Hanny Meyer Marijke Philips, Ernst van Altena en Gerrit den Braber zingt. Conny een handvol chansons onder de verzameltitel „Vrouwen". Daarna „Bonanza". Vreemd gezelschap voor de Cartwrights deze keer. Ze gaan met een bikkelharde knaap op zoek naar een bende misdadigers om die onschadelijk te maken. De KRO sluit haar aandeel in de maandag af met een reportage van de filmploeg die o.l.v. Dick de Vree een bezoek aan Latijns Amerika brengt om daar de bisschoppenconferentie te verslaan. Na het laatste nieuws nog informa tie over een nieuwe Teléaccursus nl. „Meten en Vergelijken", een ciLrsus over de kwantitatieve methode in wetenschap en techniek. NED. II. De VARA vult het voor programma met een aflevering uit de onuitputtelijke serie „Coronation street". .Acht- minuien voor Ellis Ber ger en „Weerzien", dan het journaal en Achter het nieuws". Dan is hel tijd voor de hoofdfilm: „Cover Girl" oftewel Meisje van de voorpagina" Een vrolijke film met veel vrouwe lijk schoon stammend uit omstreeks de tijd waarop wij bevrijd raakten. Het is een simpel verhaaltje over een wedstrijd voor mooie meisjes. Een dansmeisje uit een nachtclub doet mee en wintZe krijgt nu al lerlei contracten aangeboden en de wereld lijkt voor haar open te gaan. Gene Kelly en Rita Hayworth zijn met Phil Silvers de sterren in deze Hollywood komedie waarvan de mu ziek geschreven werd door Jerome Kern. ZONDAG 8 SEPTEMBER. NED. I: 15.30 Nieuws15.32 Wegen informatie; 15.35 Die lustige Witwe; 17.15 Einde; 18.55 Barend; 19.00 Woord voor woord; 19.05 Zingend geloven; 19.30 Sport; 20.25 Journaal; 20.30 AVRO-jaarvergadering; 20:50 De ware Jacob; 22.10 Journaal. NED. II: 18.55 Barend; 19.00 Het geheim van de grot; 19.30 Teken filmpje (kleur); 19.44 Meisje, Basje, Bertje: 20.00 Journaal; 20.05 Gilbert Bécaud (kleur); 20.45 Bericht aan de levenden; 21.40 Geef 'm de ruimte (kleur); 22.10 Journaal. SPORT/VOETBAL K.N.V.B. afdeling Zeeland Promotie-degradatieregeling zondagcomp. 1968-'69 De kampioenen van de le klasse en de Reserve le klasse promoveren naar de K.N.V.B., respectievelijk 4e klasse en Reserve 3e klasse K.N.V.B. De le klasse en Reserve le klase worden aangevuld met de degradan ten van de K.N.V.B. 4e klasse en Reserve 3e klasse. Nummer laatst van de le klasse en de Reserve le klasse degraderen naar de 2e klasse. Zijn de kampioe nen van de 2e klassen A en B beiden standaard-elftallen dan spelen zij' een beslissingswedstrijd voor een plaats in de le klasse. De beide hoogst geplaatte reserve-elftallen van A en B spelen dan een beslis singswedstrijd om 1 plaats in de res. Ie kl. Zijn dé kampioenen respectie velijk e enstandaard en een reserve elftal dan promoveren beiden auto matisch. De nummers laatst van beide klas sen degraderen naar. de 3e klasse. Wat betreft de promotie van de kampioenen van de 3e klassen zal het bestuur nog nader beslissen, aangezien in de 2e klasse A momen teel 2 elftallen te weinig zijn. Het eerste elftal van Zierïkzee dat j.l. zondag in de derde klas D. startte met een 4-2 overwinning op Breskens. MAANDAG 9 SEPTEMBER. NED. I: 18.50 Barend; 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.06 Ken merk; 19.31 Het leven begint bij 100 (kleur); 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Vrouwen (kleur); 21.00 Bonanza (kleur); 21.50 Verslag Zuidamerikaanse bisschoppenconfe rentie; 22.15 Journaal; 22.20 Teleac- cursusinformatie; 22.25 Einde. NED. II: 18.50 Barend; 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Cornation Street; 19.52 Weerzien; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Achter het nieuws; 20.45 Het zit in je benen (kleur); 22.30 Journaal. HAARLEM. Aan de vooravond van zijn 42ste verjaardag heeft prins Claus donderdagavond in de Grote kerk te Haarlem een concert bijge woond van The King's College Cha pel Choir, dat deze week een toer- nee door ons land maakt. DEN HAAG. Op het oefenterrein Sennelager in West-Duitsïand is de 20-jarige dienstplichtig soldaat R. F. Groeneveld om het, leven gekomen nadat hij door een Y. P. 408 pantser voertuig overreden was. Burgerlijke stand Zierikzee Geboren: 28 aug.: Adriaan, z.v. Anton Kooman en Adriana Jacoba Wesd'orp (Middenschouwen); 31 aug.: Peter Alexander, z.v. Hendrik van der Wekken en Sara Cornelia Sloot- maaker (Middenschouwen); 31 aug.: Hendrika, d.v. Cornells Jacob Lems en Cornelia Hendrikse (Duiveland). Overleden: 27 aug.: Hendrik Tha- len, 79 jaar (Apeldoorn), gehuwd ge weest met Margaretha Boer; 27 aug.: Anna Cornelia Schiettekatte, 74 jaar (Brouwershaven), gehuwd geweest met Marinus Cornelis van Kooten; 30 aug.: Jan Nolet, §9 jaar (Zierik zee). Weekeinde ARTSENDIEN ST Zaterdag 7 en zondag 8 september Dokter W. Bontkes, Zierikzee, tel. (01110) 2280, neemt waar voor de artsen Van Hoorn en Van der Waarden. Dokter G. A. M. Stenger, Haamstede, tel. (01115) 280, neemt waar voor de artsen Simons en Terpstra. Dokter K. van Leeuwen, Bruinisse, tel. (01113)-280, neemt waar voor dokter Speelman. Dokter L. J. v. d. Zande, Nicuwer- kerk, tel. (01114) 388, neemt waar voor dokter Vleugels Schutter. Zuster A. K. Werkman, Kerkwerve, tel. (01110) 2309, neemt waar voor zuster Steutel en zuster Van Beveren. DIERENARTS Dierenarts T. van Roon, Zierikzee, tel. (01110) 2180, neemt waar voor dierenarts Kalkman. De weekeinde-diensten vangen aan op zaterdagmorgen om half tien. Voor 60 jaar.... BRUINISSE. Aan de Ger. Gemeen te is vergunning verleend tot het bouwen van een pastorie. Een afge scheiden deel van die gemeente heeft vergunning gekregen tot stich ting van een kerk tegenover het postkantoor. KERKWERVE. Sinds enkele weken zwerft hier een onbekende hond rond die zo nu en dan als een stuk wild wordt opgejaagd. Ieder voor zich in de gemeente vraagt zich af of niemand zich over het dier wil ontfermen. BRUINISSE. Door de maatschap pij „De Automaat" is vergunning gevraagd voor de stichting van een b enzine-bewaar plaats. BRUINISSE. Ten overstaan van de notaris werd in het openbaar ver kocht het hotel - café - restaurant „Storm" met erf en tuin voor f 6.196,- ZIERIKZEE. Tijdens een hevig on weer sloeg de bliksem op het dak van de Lutherse kerk, verbrijzelde een gedeelte van het voetstuk, waar op één der aldaar geplaatste zwanen rustte en nam een groot aantal dak pannen mee. ELKERZEE. Ter gelegenheid van het 25-jarig beroepsjubileum van de plaatselijke vroedvrouw wapperden lal van vlaggen terwijl men voor haar woning een fraaie poort had op gericht, 's avonds door lampions ver licht. ELKERZEE. Tijdens het plaatsen van het nieuwe torenuurwerk werd het volgende opschrift op de toren- bel ontdekt: „Maria is mijnen nae- me, Mijn geluyt is Jhesus bequaeme. Pieter van Doumen, 1404". Wellicht is de bel uit de kapel die op deze plaats stond. SIRJANSLAND. Het muziekge zelschap van Oosterland „Oosterlands Fanfare" gaf ter gelegenheid van de Zierikzeese kermis een uitvoering. DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 9.30 uur ds. Assendorp. Gasthuiskerk: 10 uur ds. Lam (jeugddienst), 7 uur ds. Huizing. Kerkwerve: 11 uur ds. J. van Woer den, Middelburg. Serooskerke: 9.30 uur ds. J. van Woerden. Burgh: 10 uur ds. Flink (bed. H. Doop). Haam stede: 10 uur ds. Hriizing, 7 uur ds. Lam. Renesse: 11 uur ds. Assendorp. Noordwelle: 7 uur ds. Schoneveld. Brouwershaven: 11 uur ds. Feunekes. Zcnnemaire: 9.30 uur ds. Feunekes. Ncordgouwe: 11 uur ds. Schoneveld. Dreischor: 9.30 uur ds. Schoneveld. Ouwerkerk: 10 uur ds. Faber. Nieu- werkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oos terland: 10 uur ds. Ommering, 6 uur ds. M. van den Bosch, Goes. Sirjans- land: 10 uur ds. Korevaar, 6.30 uur ds. P. Kolijn, Scherpenisse. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. De Meij, Woerden. Scharendijke: 10 uur ds. J. H. Ren ting, Zwijndrecht. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6.30 uur ds. Nawijn (bed. H. A.). Haamstede: 10 en 5 uur ds. J. van der Hagen, Heerjansdam DEN HAAG. Prinses Margriet is met haar zoontje prins Maurits, dat zoals bekend dinsdag a.s. gedoopt zal worden, per vliegtuig van haar vakantie in Porto Ercole (It.) terug gekeerd. De heer Va nVollenhove zal de terugreis per auto maken. De oogst 1968 zal voor de Zeeuws- vlaamse boer in zijn herinnering blijven, als het jaar waarin de oogst moest worden „gestolen". Tussen de buien door moest immers het werk gebeuren. Ofschoon er begin juli ook wel enige hete dagen werden geno teerd, waren op de overige dagen de temperaturen normaal of te laag en de vochtigheid was te hoog. Voor de diverse akkerbouwgewassen leidde deze situatie tot moeilijkheiden. De vroege oogsten als graszaad, karwij en koolzaad moesten na het maaien in het zwad blijven liggen. Extra arbeids- en machine-uren moesten worden ingezet, alvorens deze gewassen konden worden ge- maaidorst. Deze extra bewerking kostte miet alleen geld, maar doordat in het gewas moest worden gewerkt, trad ook nog opbrengstverlies op door uitval. In de latere percelen graszaad is door uitwaaien van gras op stam enig zaadverlies ontstaan. De op brengsten van deze gewassen zijn re- relijk. De zuivering zal echter de op brengst van de uiteindelijke partijen toch laag doen uitvallen. De erwten en het vlas beloofden het hele jaar door goede onbrengsten. Ook bij de ze gewassen is men op diverse per celen echter niet verder gekomen dan de oogst tot in het zwad. Wat op de ruiter, resp. de schelf is geko men, is grotendeels gered. Door de aanhoudende regens is de kwaliteit van het vezelvlas en van het erwten stro sterk achteruitgegaan. Met hulp van ..vakantiegangers" zijn veel per celen erwten nog tijdig in de ruiter gekomen. Door de moderne reinigingsappa- ratuur kan men de partijen tot goede consumptiekwaliteit opschonen. Voor de Zeeüwschvlaamse boer betekent dit echter, dat hij extra schonings- kosten moest maken en een gerin gere hoeveelheid erwten van de eer ste klas kwaliteit. De hoeveelheid die in de veevoedingssector verdwijnt zal te hoog zijn om de financiële op brengst aantrekkelijk te doen wor den. Dit geldt trouwens ook voor de tarwe en gerst. Onder zeer moeilijke omstandigheden, vaak tussen enkele buien in, moesten de maaidorsers werken. Het gewas zelf mocht dan wel ongeveer droog zijn, de grond was hét geenszins. Met de machines gaf dit extra moelijkheden. De kos ten voor drogen en reinigen en daar bij de grote hoeveelheden uitgesor- teerde kleine, smalle korrels, zullen, de financiële opbrengst voor tarwe en gei'st laag doen zijn. De aardappelen Daar de- temperatuur hoog was en dé regenval bleef aanhouden, waren de omstandigheden voor het optre den van Phytophthora in aardappe len steeds aanwezig. De mogelijkhe den om deze ziekte te bestrijden wa ren echter niet groot, aangezien de grond onberijdbaar was. Vele per celen moesten dan ook vroegtijdig worden doodgespoten. Extra kosten voor extra bespuitingen moesten de andere partijen redden. Bij de bieten hoopt de Zeeüwsch vlaamse boer nog op een mooie na zomer, zodat het suikergehalte kan stijgen. De kilogram-opbrengst kan nog wel meevallen. Al met al is 1968 een jaar met extra kosten voor de boer geweest en met meer uitval die naar de industriële sector gaat. Alleen het beste van het beste is bestemd voor menselijke consumptie, aldus 'ir. L. Th. J. M. de Wit, rijks- landbouwconsulent voor Zeeuwsch- Vlaanderen, onlangs voor de radio, waarin over deze oogstmogelijkheden in zijn ambtsgebied werd gesproken. Voor de Nederlandse consument zal er genoeg zijn van de beste Zeeuwse produkten, al zal de boer het he laas financieel niet merken. (bed. H. A.). Scharendijke: 9.30 en 2.30 uur ds. Scholing. Brouwersha ven: 10 en 2.30 uur ds. Wentsel. Zcnnemaire: 9.30 en 2.30 uur de heer Jansma. Nieuwerkerk: 10 uur (gez. dienst met Oosterland): dr. Becker (jeugdpreek), 5 uur dr. Becker. Oos terland: 10 uur jeugddienst te Nieu werkerk, 3 uur ds. Nawijn. Bruinisse: 10.45 uur de heer Jansma, 5 uur kand Leeuwis, Boskoop. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Kei zer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. J. van Amstel, Middelburg. Haamstede: 10 uur dienst des woords, 3 uur ds. J. van Amstel. Nieuwerkerk 10 uur leesdienst, 3 uur ds. P. op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Remonstrants Geref. Gemeente Sommelsdijk: 10 uur ds. Schenck. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur verlossingss amenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen: za terdag 19 uur, zondag 8 en 10 uur. Haamstede: Eucharistievieringen: za terdag 19 uur, zondag 8.30, 10 en 19 uur. Renesse: Eucharistievieringen: zaterdag 19 uur, zondag 9.30 en 11 uur. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. Volgens de jongste telling hebben zich thans 2180 eer stejaars-studenten aan de rijksuni versiteit in Utrecht ingeschreven. Van deze aanmeldingen worden nog 74 administratief bewerkt. AMERONGEN. De Rijkspolitie in Ameróngen heeft een 55-jarige in woner van het dorp in zijn woning aangehouden onder verdenking van het plegen van ontuchtige handelin gen met een achtjarig dochtertje van een van zijn kennissen. ZWOLLE. Conform het voorstel van Gedeputeerde staten hebben Provinciale Staten van Overijssel be sloten voor de waterzuivering in Overijssel een zuiveringsschap in het leven te roepen. MAARSSEN. In en sloot achter de ouderlijke woning aan het Zand pad in Maarssen. is het driejarig jon getje Ivo Zijlstra door verdrinking om het leven gekomen. Het kind is in een onbewaakt ogenblik uit de woning gelopen toen een buurvrouw, bij afwezigheid van de ouders, zou oppassen. TILBURG. Bij een botsing tussen twee personenauto's op het kruis punt Ringbaan Zuid-Leyparkweg in Tilburg is dp bestuurder van een van de wagens, de 68-jarige J. van Huygevoort uit Oisterwijk, ter plaat se overleden. GRONINGEN. De plaatsvervan gend directeur-generaal van de volksgezondheid, dr. Gen-etsen, heeft officieel het reuma- en revalidatie centrum van het sanatorium Bea- trixoord te Haren (bij Groningen) geopend. KOREAN DE VERSCHRIKKELIJKE Het O.uwerkerkse S.V.O.W.K. dat de competitie uitstekend, begon met een 6-1 overwinning op Corig.ene II. 37. Vervuld van de somberste gedachten gaan de gevangenen de voetbrug over en de poort binnen. Toch kunnen zij niet na laten nieuwsgierig om zich heen te kijken. Zij bevinden zich op een soort binnenplein en aan de overkant daarvan zien zij de toegang tot het hoofdgebouw. Alles-lijkt in de rotsen uitgehouden en voortdurend klinkt Aram het geluid van de branding in de oren. Hieruit maakt hij op dat de sterkte van Korban aan zee moet liggen, hc-ewel daar van hieraf niets van te zien is. I .angzamerhand begint het tot hem door te dringen, waarom deze roverhoofdman nog nimmer gepakt of verslagen is. Zijn ves ting, die van buiten af nauwelijks zicht-. baar is, is praktisch onneembaar. De bewakers hebben een ki'ing rond het tweetal gevormd en de gevangenen wach ten zwijgend af wat er met hen gebeuren zal. Dan zien zij een man het hoofdgebouw uitkomen en op de kleine aanvoerder toe treden. „Heer Korban verwacht, u mei. de gevangenen, Ramar!" horen zij hem zeggen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 10