Ga nü over op gas! ADVERTEREN IS VERKOPEN Slank-O-Mel zonder dikmakend vet. Met nog meer eiwitten dan gewone melk. Slank-O-Mel Philips Ventilatorkachels nette jon: 1 W. II. EVERAARTS OLIEB SUCCESJES MODESHOW A.N.W.B.: „Voorzieningen nodig voor recreatie in de Delta" „Toeristische slaapplaatsen in twintig jaar verdrievoudigen" 'nconsurripternelk produki eiwitten en weinig vet 1 c°nsumptiemelk produkt ra eiwitten en weinig vet Voor de kille avonden Reeds vanaf ff 49,95 Met 3 standen regelaar f 61,lO Wegens huwelijk der tegenwoordige gevraa voor bediening benzinepompen en administratief werk. GARAGE J. VAN DER WEKKEN - Driekoningen laan 1 - Zierikzee - telefoon (01110) 2212. Komt u vrijblijvend eens kijken naar onze prachtige collectie Gashaarden Gasfornuizen Gaskookplaten Geisers Q Wij zullen gaarne de mogelijkheden met u be- X spieken. Oólc voor centrale verwarming! x Poststraat 2 - Zierikzee 0 Zaterdag eerste-, donderdag laatste Jterm Jtei Cafetaria 'De Toren' Zierikzee Te koop Voor een wérkelijk njooi ga zon: Sccotts Engelse gazon- mest, in verpakking voor 25, 100 en 250 m-. Oófc méiApn- kruidverdelging. ;Het aller beste gazonzaad steeds voor radig. Verder: compost en tuintürf en alles wat u voor uw tuin nodig heeft. Bloe misterij en tuincentrum C. W. Jonker, Hogezoom 20, Haam stede, telef. (01115) 383. Wegens vakantie van 9 tot 16 september a.s. gesloten- A7. K. van Dixhoom Dreischor Het dagelijks bestuysr van het waterschap Rf>k>nSt«ypn -aSui- veland maakt bjjfk e ,dai alle bij do® aangelanden 'in onderhoud $jnde weg- en kavelsloten, alsmede sloten en greppels rondom de erven, vóór 31 december 1970 op de vereiste diepte dienen te wor den gebracht. Nadere inlichtingen hierom trent zijn verkrijgbaar bij de technisch ambtenaar van het district waarin de percelen zijn gelegen. 0 Zierikzee, 5 september 1968. Het dagelijks bestuur voornoemd, A. M. GELUK, dijkgraaf. J. A. ROTTE, wnd. griffier. Slank-O-Mel is een nieuw produkt van de Melk Unie. Het is een drinkmelk waarin het vetgehalte tot een te verwaarlozen percentage is terug gebracht. Gewone melk heeft 3,2 vet. Slank-O-Mel precies 0,2 Maar voor de rest is dit melkprodukt allesbehalve mager. Al het goede van gewone melk zit er volop in. Veel eiwitten (meer zelfs dan in gewone melk), veel vitaminen en voedingszouten. En weinig vet. Precies wat we volgens de moderne voedingsleer nodig hebben. Dit moderne melkprodukt voor jong en oud, dik en dun wordt gebracht in moderne plastic verpakking, die het voordeel heeft dat ze in de koelkast makkelijk stapelt. Voor twee lege liter melkflessen (of 50 cent) krijgt u er bovendien een handige schenkkan bij. Opgelet-bij het kokenSlank-O-Mel "koekt" snel ler aan. Prijs per liter: 47 cent (dus 13 cent goedkoper dan gewone melk) 'n Modern melkprodukt van de Melk Unie. Vraag de voorlichtingsfolder over de magere produkten van de N.M.U., Postbus 9010, Amsterdam Chr. Plattelandsvrouwenboiijfl afdeling Schcuwen-Duiveland maandag 9 september 's avonds half acht verzorgd door de firma's: HOLTY - DREHSEN en VERTON, in hotel „Con cordia" te Zierikzee. Entree: 1,50 per persoon. Belangstellenden hartelijk welkom! Gedeputeerde A. L. van Geesbergen ove r Openlucht-recreatiebeleid in Zeeland In het jaar 2000: Elf miljoen mensen binnen een straal van 100 km rondom de kop van Schouwen MIDDELBURG, 4-9. Bedroeg het aantal overnachtingen in Zeeland in 1957 rond de een miljoen en dit jaar, naar men aanneemt, evenals in 1967 5,4 miljoen, verwacht wordt dat dit aantal in 1980 gestegen zal zijn tot 10 miljoen en in het jaar 2000 tot 20 a 25 miljoen. Dit betekent dat er rekening mee gehouden meet yverden dat het aantal slaapplaatsen voor de gehele Zeeuwse kuststrook (inclusief het Veerse Meer) van 91.800 in 1965, in 1980 opgelopen zal zijn tot 290.000. Dit komt er op neer, dat in Zeeland in zo'n 20 jaar het aantal toeristische slaapplaatsen moet verdrievoudigen. Deze cijfers werden genoemd door de heer A. L. van Geesbergen, lid van Gedeputeerde Staten van Zee land, toen hij woensdag in Kortgene sprak voor een gezelschap journalis ten, dat deelnam aan een door de A.N.W.B. georganiseerde excursie naar recreatiegebieden in Zeeland. 80 procent van het verb lijfsver zoek is op de kuststrook geconcentreerd. De verhouding Nederlanders-buiten landers is naar schatting 70 tot 30. Wanneer men voor 1985 een bere kening wil maken en daarbij uitgaat van een aantal van 290.000 beschik bare slaapplaatsen, dan komt men uit op een strandbezoek van zo'n 230.000 mensen. Uit praktijkgagevens blijkt voorts dat - ook weer op een normale zomerdag" - het dagbezoek op 35 procent van het totale aantal) strand gangers kan worden gesteld. Dit cijfer voor 1985 handhavend zou er dan een dagbezoek van 120.000 mensen zijn. In totaal zullen dan zo'n 350.000 mensen zich verpozen aan de Zeeuwse stranden, waarbij vóór ie dere badgast gemiddeld tien vier kante meter strand voor handen is, aldus gedeputeerde. Rond het jaar 2000 wordt gerekend op een toevloed van meer dan een miljoen recreanten 'in het deltage bied, toeristen die zich voornamelijk zullen ophouden langs de kust, op de oude en ook op de nieuwe opgewas sen stranden voor de dammen en oofc aan de oevers van 'de Grevelingen en het Veerse Meer. Betere verbindingen naar en van Zeeland - waarbjj te denken valt aan een vaste oeververbinding over de Westerschelde en een tunnel on der het Kanaal - zullen grote men senmassa's trekken. Binnen een straal van 100 km rondom de kop van Schouwen zullen rond 2000 zo'n 11 miljoen mensen wonen. De heer Van. Geesbergen noemde enkele concrete cijfers als een illu stratie van hetgeen in de komende jaren aan investeringen in de sector der openluchtrecreatie en de toeris tische infrastructuur als noodzakelijk moet worden aangemerkt. Er is een wensenprogramma opgesteld voor de periode 1968 tot en met 1972, waarin voor elk der delen van de provincie de uit te voeren projecten worden aangegeven. Daarin zijn niet opge nomen projecten die op rendabele wijze te exploiteren zijn en evenmin de specifiek lokale projecten. Er blijkt nu dat in genoemde periode ruim 84 miljoen gulden nodig zal zijn. Voor de jaren na 1972 komt de berekening uit op een veelvoud van dit bedrag, namelijk 223 miljoen gul den. Dat houdt voor een zeer be langrijk deel verband met de in richting van het Grevelingenbekken, waarvoor de totale investeringen worden geraamd op 175 miljoen gul den, exclusief de kosten van de we gen, die straks naar dit gebied zullen voeren. Het zal zonder meer duide lijk zijn, zo meende hij, dat een in vestering van 80 miljoen in vijf jaar niet door de provincie en evenmin door de gemeente kan worden opge bracht. Hij concludeerde dan ook dat het leeuwendeel van het geld van de Rijksoverheid zal' moeten komen, die haar taak in dit opzicht beslist ziet. Rioleringsvraagsluk Westerschouwen Van 1960 tot en met 1967 is voor zeer gevarieerde recreatieprojecLen door de ministeries van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk en economische zaken een subsidie Van bijna 7 miljoen gulden verleend, dan wel toegezegd. Die 7 miljoen) vormt niet het totale bedrag aan bijdragen van de zijde der Rijksoverheid! Daar moeten zeker nog enkele mil joenen worden bijgeteld in de vorm van niet exact te kwantificeren bij dragen van diverse diensten. Op het ogenblik zijn aan projecten, die als recreatieobject kunnen wor den aangeduid, voor 14,5 miljoen gulden plannen in een meer of min der vergevorderd stadium van voor bereiding. Bij zender urgent noemde de heer Van Geesbergen het rioleringsvraag stuk in de recreatiegemeente Wester schouwen, dat naar verwacht wordt in 1970 opgelost zal zijn. Wanneer men weet, dat in Westerschouwen met 4000 inwoners in de zomermaan den het aantal verbUjfsrecreanten het tienvoudige is, dan wordt niet ten onrechte wegens het ontbreken van een behoorlijke riolering aan het begin van het zomerseizoen wel eens de wens uitgesproken dat de zomer maar niet al te warm moet worden. Bijna even urgent is het riol'e- ringsvraagstuk in Valkendsse op Walcheren, eveneens een zaak met de oplossing waarvan enkele miljoe nen gemoeid zijn. De gedeputeerde toonde zioh in het slot van zijn 'be toog voorstander van de invoering van een gemeentelijks toeristenbe lasting. Wanneer een kwartje per persoon voor alle soorten van over nachting zou worden geheven, dan zou dit voor Zeeland in 1967 globaal zijn neergekomen op een bruto-op- brengst van 1,3 miljoen gulden, aldus de heer Van Geesbergen. DEN HAAG, 4-9. De A.N.W.B. is van mening, dat bij het tot ontwik keling brengen van de Delta als re creatiegebied voorzieningen voor ver schillende vormen van recreatie, zo wel bij goed als bij minder goed weer, moeten worden getroffen. Bo vendien moeten voorzieningen wor den getroffen om op gemakkelijke Waterkering noordkust van Goeree aanbesteed DEN HAAG, 3-9. Door de directie Zuid-Heiland van Rijkswaterstaat in Den Haag is aanbesteed hét verster ken van de hoogwaterkering langs de .noordkust van Goeree tussen „Het Flauwe Werk" en de lichttoren (strandpaal 12.75 en 14.25) in de ge meente Goedereede. Er waren .tien inschrijvers. Laagste was het aanne mingsbedrijf Oosterwijk N.V. in Rot terdam met f 2.255.000. De hoogste inschrijving" kwam van de N.V. BaggermaatsChappij Bos en Kalis in Papendrecht, f 2.550.000. DODELIJKE ONGELUKKEN UTRECHT. Bij een botsing tussen twee personenauto's in de Utrechtse binnenstad is de 20-jarige leerling- analiste Anne van Veen uit Harder wijk om het leven gekomen en wer den drie personen uit Harderwijk ge wond. HOOGEVEEN. Bij een verkeers ongeluk in Hoogeveen is de 85-jarige heer J. van Eerten uit Steenwijk om het leven gekomen. UTRECHT. De 17-jarige kantoor bediende mejuffrouw G. M. Hesp uit Abcoude is in het Onze Lieve Vrou wegasthuis in Amsterdam overleden aan de verwondingen die zij enkele uren tevoren had opgelopen bij een verkeersongeluk in haar woonplaats. wijze de recreatie gebieden te berei ken en weer te verlaten. Dit zei ir. C. A. Kuysten, directeur Verkeer en recreatie van de A.N.W.B., woensdagmorgen bij de aanvang van een persexcursie naar het deltage bied. Hij voegde daaraan toe, dat het van groet belang is dat in ieder ge val spoedig wordt begonnen met het planten van bomen en struiken op die plekken in het deltagebied, waar naar verwachting over een tiental jaren beplanting nodig zal zijn. Hij wees er namelijk op dat de aantrekkelijkheid van een recreatie gebied onder meer wordt bepaald door de mogelijkheden tot recreatie, ook bij minder goed weer. voor jong en cud. Over de verbindingen1 zei hij het volgende: een autosnelweg kan, zonder dat er ernstige vertragingen UTRECHT. Op 14-15 september zal Kerk en Wereld in Driebergen een actualiteiten-weekend wijden aan de recente gebeurtenissen in en om Tsjechoslowakije. Ruime infor matie zal worden gegeven over d'e actuele ontwikkelingen en de ach tergronden daarvan. optreden, 1.500 personenauto's per strook per uur verwerken. Derhalve zouden de autosnelwe gen, de dammenweg en het Helle gatsplein, gedurende het middag spitsuur op zondag in drie uur onge veer 18.000 auto's kunnen afvoeren, dat is bij een bezetting van drie per sonen per auto 54.000 personen. Ook bracht hij in verband met het recreatiegebied in de Delta de twee de woning ter sprake. Hij zei dat zo wel uit ruimtelijke als landschappe lijke en hygiënisch oogpunt onge wenst is dat er teveel van die tweede of, w.at hij noemde kleine buitenver blijven, ais alleenstaande objecten in een landschap verschijnen. Men kan dat voorkomen door de stedelingen die gedurende het weekeinde of de vakantie buiten de stedelijke sfeer willen logeren, op te vangen in pla nologische goed gesitueerde, goed in gerichte complexen. Door het schep pen van dergelijke complexen kun nen bovendien in sommige minder boeiende landschappen aantrekke lijke elementen worden geschapen, aldus ir. Kuysten, die met zijn uit spraken de mening van de A.N.W.B. weergaf. Zaterdag a.s. volop feest te Zonnemairc i.v.m. 20-jarig regeringsjubileum koningin Juliana ZONNEMAIRE, 4-9. Zaterdag 7 september >a.s. organiseert de Oran jevereniging een groot feest bij gele genheid van het 'twintigjarig rege ringsjubileum van H.M. Koningin Juliana. Het wordt een feest voor jong en oud. Het programma luidt als volgt: omstreeks 10 uur 's morgens; optocht door het 'dorp, waarin iedereen mag meelopen (liefst verkleed, alle „figu ren" zijn welkom). Punt van vertrek: de scholen aan de I. M. v. d. Bijl straat. Medewerking zal worden verleend door de muziekvereniging, 's Middags om twee uur: vertrek van genoemde plaats, met muziek, naar het sportterrein, waar verschil lende volksspelen worden georgani seerd, waaraan door iedereen kan worden deelgenomen. De school jeugd zal ballonnen oplaten. Op het terrein zullen door het bestuur ver schillende attracties worden bekend gemaakt en geregeld. Om zes tuur zal er gelegenheid zijn om zich tegen een 'kleine vergoeding een lampion aan te schaffen. Om acht uur vertrekt de lampionoptocht voorafgegaan door de muziekvereni ging „Nut en Uitspanning", vanaf de scholen. Na de optocht voortzetting van de feestelijkheden, opgeluisterd door muziek, te geven door de har monie en 'de Boerenikapel, onder lei ding van de heer L. C. Braiber. Ook 's avonds zijn er voor de kleintjes verschillende attracties. Wanneer het weer wat wil meewerken kan Zon- nemaire een opgewekt feest tege moet zien. Aan alle inwoners wordt verzocht om reeds 's morgens de vlag uit te steken. KOREAN DE VERSCHRIKKELIJKE 36. Aram slaat nauwelijks acht op de woorden van de aanvoerder. Al zijn aan- dacht is gericht op de omgeving. „Wanneer dit de enige toegangsweg naar de burcht van Korban is, moet het wel een bijkans onneembare vesting zijn", flitst het hem door het hoofd. Hoe hij ook tuurt, hij ziet neg niets wat een gebouw verraadt. Doch dan maakt hel ravijn een flauwe bocht en eensklaps ziet Aram tot zijn grote verba zing dat het gekruist wordt door een ander ravijn, waarover een houten voetbrug naar een in de rotsen uitgehouwen poort voert. De man op de muilezel heeft een fluitje aan de lippen gebracht en langzaam ope nen zich de zware deuren. Nu ziet Aram ook de galen die aan beide kanten van de poort in de rotsen gehakt zijn en daar achter overal grimmige gezichten, die hen nieuwsgierig opnemen. „Ziehier, het verblijf van Korban!" zegt de aanvoerder, terwijl hij hen op de voet brug langs zich heen laat gaan. „Reeds hebben enkele vreemdelingen vóór u de burcht bezocht, doch geen van hen heeft tof nu toe kunnen vertellen waar hij ge weest is!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 11