Thuis sparen? supermarkt Algemene Bank Nederland SUCCES een nette winkeljuffr Clarks /yf Verton's Schoenen Extra voordelig voor U bent welkom bij de Daar word je geen cent rijker van Voorbereiding te Haamstede/Burgli voor praalwagen corso Goes IZAK V£ roN JEANNE CO/ DERS f\ LIljfDEl hebben de egf, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voornemen in het huwelijk te treden. De voltrekking zal plaats heb ben op vrijdag 13 september a.s., des namiddags 3.00 uur, ten stadhuize te Zierikzee. Zierikzee, P. D. de Vosstraat 14/15 Receptie van 17.00-19.00 uur m.s. „Schouwen-Duiveland", 't Luitje, Zierikzee. Toekomstig adres: Blokweg 36, Zierikzee. Hartelijk dank voor de vele blijken, van ^medeleven, ons betoond na het overlijden van onze zfëj^geliqfde zuster SARA MILLENAAIU? Jf weduwe van de. heer dr. J. va der Invast in leven arts te ZierWzee.^F J. N. LENSEN-MILLENAAR N. MILLENAAR Terneuzen, augustus 1968 Lange Kerkstraat 64 hebben de eer, üffede namens wederzijdse ouèrers, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de vol trekking zal plaats vinden op woensdag 18 september a.s. des namiddags 4.00 uur, ten gemeentehuize te Haamstede. Haamstede, Burghseweg 39 's-Gravendeel, Groene Kruisstraat 45 2 september 1968 Receptie van 8.00-9.30 uur Ts avonds, in „De Zeemeer min" te Haamstede. Woningruil Van Bruinisse naar Zierikzee Aanbiedingen: van 'l Leven, Verloren: Vermoedelijk Schelphoek: gc armband met aanhanger. Ti terug te bezo; „Duinrand" Haamstede. Diversen Ga^aaostekers vanaf f.-2,95 tot f 52,50Y'Ate^e meyken voor radig, o.a. ook R<tfi«oürenjCol- librie, Popp^lf,' enz. Si'^m.- D. C. Viergever, hoek Kraan- pleimAZierikzee en Weststr., Minstede. Huwelijk# i ar ten én ires Wij drul Drilt kerij L 0 f Jannewekken 11 Zierikzee 90SCCCCOCSOCCCOSOSOO Voor direct gevraagd (af wat later): vcor de afdeling boek- en kantoorboekhandel. Onze gedachten gaan uit naar iemand die vóelt voor dit vak en ook leert zelfstandig de bestellingen uit te voeren. Gok lichte administratieve werkzaamheden zul len tot haar taak behoren. Mulc-cpleiding strekt tot aanbeveling. Heeft u dit niet, laat u zich dan toch niet weerhouden om eens met ons te komen praten. Vijfdaagse werkweek - Drie weken vakantie. Niet beneden 17 jaar. Beloning: 375,500,bruto per maand. GESCHENKENHUIS L. C. HOOGERHUIS - Renesse Telefoon (01116) 343. Onvermoeid winkelen en wandelen Grote keuze in de nieuwe voorjaarskleuren bij Havenplein 13 - Zierikzee - Telefoon 2488 Mlillllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllliliilllllllüllllllllllllllh 7ïiiimiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiimiiim)fti8iiiiuii/i Woensdag: Geliukl500 gram 1,98 Gebraden gehakt 200 gram 0,89 Savoye kool (panklaar) 500 gram 0,29 Donderdag: Kil mlerstoof lappen Prei (panklaar) 't Is goed.'t is van 500 gram 500 gram 1,98 0.29 ZIERIKZEE NOORDGOUWE [j^| Spaar daarom bij de Algemene Bank Nederland en gééf groeikracht aan uw geld. U kunt kiezen uit de volgende spaarvormen: 4 Spaarboekje Direct beschikbaar/2.500,—per maand, één maand opzegging voor hogere bedragen 4 Spaarrekening Direct beschikbaar 2.500,—per maand; één maand opzegging voor hogere bedragen 41 Spaardeposito Drie maanden opzegging 41 Spaardeposito Zes maanden opzegging 5J Spaardeposito Eén jaar opzegging 5ü Spaardeposito Achttien maanden vast 6 Spaardeposito Twee jaren vast Kom eens met ons praten. Op al onze kantoren zal men u gaarne nader inlichten. Nu ook jeugdsparen met de Zilvervloot. in een asla, spaarvarken, geldkist, of ouwe kous HAAMSTEDE-BURGH. 2-9. Over drie weken, cm juist te zijn op de 21e september draait in Goes het Fruitcorso. Gedurende dit jaarlijks terugkerend l'ruitfestijn in Goes en gezien de belangrijkheid ervan ge paard aan de enorme toeloop van toeschouwers mogen we constateren dat dit het evenement van Zeeland is gewerden. Toch zit er de laatste jaren een verminderende belangstel ling der deelnemers aan vast. In de eerste corso's was het aantal praal wagens steeds boven de 10 gebleven doch nu blijkt de animo der deelne mers te dalen en is dit aantal niet meer te bereiken. Een rechtvaardige oorzaak moet gezocht worden in de afnemende fi nanciële resultaten der fruitteelt. Steeds meer fruitkwekers kunnen gezien de terugkerende tekorten in de afgelopen 3 a 4 teeltjaren d'e moed niet meer opbrengen om nog eens reol'ame te gaan maken voor hun toekomstige ondergang. Het is misschien wat bot gezegd, doch het is niets anders dan de naakte waar heid. Het Nederlandse publiek zegt het in eigen land geteelde zomer fruit vaarwel en keept er de driemaal zo dure importappelen en peren uit de zuidelijke landen voor iai de plaats. Bovendien zijn in de vroegere exportlanden, dus de klanten van Nederland, de omstandigheden niet anders en tot overmaat van ramp begonnen daar steeds meer kwekers zelf fruit te telen. De gevolgen van dit alles doen zich ook in de Westhoek gelden. Bij de werkzaamheden aan de eerste ccrsowagens waren er meestal: telers genoeg die des avonds een paar uur tjes kwamen timmeren. Vorig jaar minderde hun aantal, doch dank zij een felle eindsprint van een week werd de wagen afgemaakt en be haalde het hoogste aantal punten dat ooit op een corso in poes wei-d behaald. Piet Hein, de Zilvervloot en de Serooskerkse preiboer zijn dan ook onvergetelijk geworden. Deze winter werd op een Pomona- vergadering besloten om ook in 1968 deel te nemen aan het corso in Goes. De gebruikelijke voorbereidingen werden afgewerkt waarhij het jam mer was dat de praafwagen-ont- werpster van 1967, mej. E. Snepvan gers uit Zundert die in dat jaar 3 praalwagens naar een 1ste prijs bracht, er dit jaar voorgoed mee op hield. Gezocht moest toen worden naar een ander. Het dagelijks (De- stuur van het Corsocomité Wester- schouwen, bestaande uit de heren C. J. Boot, voorz., J. Dalebout. secr. en J. J. Jonker, pennm., nam toen con tact op met de kunstschilderes uit Burgh, jonkvrouwe C. van Citt'ers, die bereid was om een ontwerp te maken. Uit een keuze van vier werd één acceptabel geheel gekozen en met dit ontwerp is inmiddels in de timmerlocds van de heer N. Steur begonnen. Daar het Goese Fruitcorso dit jaar in het teken van de stad Antwer pen staat en veel praalwagens hier rekening mee houden heeft ook Wes- terschouwen gemeend dit te moeten doen. De wagen stelt een uitnodiging Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 4 SEPTEMBER. NED. I. Ook vanmorgen weer schooltelevisie en wel de eerste les sen over het taalgebruik en over Ge zag en Macht. Het NCRV middag programma brengt de jeugdserie Berenstrekenen voor de hele kleintjes is er „Kijkkast". Het avond programma begint ook al weer met een jeugdserie, hl. de Bosbriga- diers". De jongens vrezen dat er moeilijkheden met hun Indiaanse vriend komen als de geleerde prof. gaat graven, weigeren ze de vind plaats te noemen. Vervolgens een documentaire van Piet Grootendorst over het Nederlandse visserij-onder- zoek. Opnamen werden gemaakt aan boord van het laboratoriumschip Tridens. De politieke zendtijd is voor de KVP en Socutera besteedt aan dacht aan de EHBO. De wekelijkse hoofdfilm is „De terugkeer van Frank James", een werkstuk van de grote Fritz Lang van zo'n kleine der tig jaar geleden. De hoofdrollen 'wor den vertolkt door Henry Fonda, Ge ne Tierney en Jackie Cooper. Frank en Jesse waren twee broers in het ivilde westen, beste kerels maar niet geschikt voor een geivoon burger lijk leven. Op zekere dag wordt Jes se vermoord, door tioee vroegere vrienden. Frank neemt dan wraak. Als sluitstuk van de woensdag een speciaal voor de televisie samenge steld programma van Taptoe Delft. voer aan Antwerpen om via de Zee- landbrug naar de zeedijk bij Koude- kerke te komen waar reeds talrijke Belgen hun voor gingen in de werp- hengelsport terwijl de vrouwen g'e- nieten van de bruinende zon. Hoofd moten op de wagen worden dan ook een stuk Zeelandbrug, de Plompe- tcren van Koudekerke en een hoek je zeedijk. Een motief dat vrij1 een voudig is, doch dat door een fijne afwerking (en die kunst beheersen de Schouwse telers na 8 jaar erva ring wel), een goede indruk moet maken. Drie weken van spanning en veel werk wachten de Westhoekse fruitmensen en het comité hoopt op een zo groot mogelijke opkomst in de avonduren en in de laatste week ook overdag. NED. II. Tussen zeven en acht „Internationaal gezien" met nieuw tjes op allerlei gebied uit verschil lende landen. Eugénie Loudon speelt daarna een solo voor harp. Na het journaal een verhaal van Anton Tsjechof „De grap". Het is een Rus sische opvoering met Nederlandse ondertitels. „Gezond gezin" beleeft vanavond ook zijn laatste aflevering. „De inwoners'' is de titel van deze bewerking van „Ecole des Parents". De avond wordt besloten met een programma van Frank Onnen over de chansonnier George Br assens. Tot besluit een kort programmaatje over de club van 500, die zich beschik baar stelt om belangeloos op te tre den voor zieken en invaliden. DONDERDAG 5 SEPTEMBER. NED. I. Het programma van de TROS begint met „Rin tin tin en de witte Buffalo". In „De Monsters" gaat opa er van door. Hij voelt zich thuis tekort gedaan en besluit als goochelaar zijn kostje le gaan ver dienen. Aansluitend aan het jour naal de serie „Honey West". 'Het mooie meisje ontdekt een machine, die alles enkele eeuwen ouder kan doen lijken. Dan het klapstuk waar mee de TROS indertijd (in januari) zoveel succes had, de klucht „Hoera een jongen", ivaarin Johan Kaart de hoofdrol speelde, terwijl hij zelf ook de regie had. Het gaat over een hulp vaardige professor, die met zijn hos pita trouwt om de onivettige zoon van het goede mens een fatsoenlijke naamte geven. Allerlei misverstan den, persoonsverwisselingen en meer van dergelijke klucht-kunstgrepen maken het stuk tot één van de be kende gillers. Na afloop nog het nieuws en informaties over de cur sus „Liplezen" die Teleac gaat geven. NED. II. De NTS met het geweste lijk journaal en de beroepenquiz Wat doe je voor de kost". Na het journaal de VARA met „Achter het nieuws" en vervolgens „Coronation street. De vrede is weer getekend maar er komen nieuwe problemen. In de rubriek „Haar Hem" twee on derwerpen: een programma over spuitbussen en de kleutermode voor de komende winter geshowd in Am sterdams Artis. Ter gelegenheid van de negentiende Internationale Mu- ziekweek Gaudeamus wordt een programma van actuele muziek uit gevoerd door het Gaudeamus kwar tet. IKOR en Convent van Kerken zendt daarna een interview met dr. Erich Fromm uit. Ter sprake komen vraagstukken als de verhouding tus sen christenen en marxisten. WOENSDAG 4 SEPTEMBER. NED. I: 17.00 Berenstreken (kleur) 17.25 Kijkkast; 17.35 Einde; 18.50 Barend; 18.56 Ster; 19.00 Nieuivs; 19.03 Ster; 19.06 De Bosbrigadiers (kleur): 19.31 Visserslatijn; 19.56 Ster 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 KVP 20.30 Socutera; 20.35 De terugkeer van Frank James; 22.05 Taptoe Delft (kleur); 22.30 Journaal. NED. II: 18.50 Barend; 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Internationaal gezien; 19.53 Eugénie Loudon; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 De grap: 20.40 Gezond gezin; 21.25 Portret van een troubadour; 22.00 Pasfoto; 22.10 Journaal. DONDERDAG 5 SEPTEMBER. NED. I: Schooltelevisie: 11.00 In burgeren; 11.25 Van Wilson tot John son14.00 In en op het water; 14.25 Waiter en Conny; 14.50 Einde; 18.50 Barend; 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.06 Rin tin tin19.30 The munsters; 19.56 Ster; 20.00 Jour naal; 20.16 Ster; 20.20 Honey West; 20.45 Hoera, een jongen: 22.40 Jour naal; 22.45 Cursusinformatie Teleac 22.50 Einde. NED. II: 18.50 Barend; 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Van gewest tot gewest; 19.25 Wat doe ik voor de kost; 20.00 Journaal: 20.16 Ster; 20.20 Achter het nieuws; 20.40 Coronation streel; 21.05 Haar Hem; 21.35 Pre sentatie van actuele muziek; 22.00 Gesprek met dr. Erich Fromm; 22.30 Journaal. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND BOEKEL. Ongeveer vijftig oud- mlitairen van de eerste compagnie, tweede bataljon, 17e regiment infan terie zijn idit weekend bijeengeko men iin Boekei om er hun tweejaar lijkse reünie te houden. In Boekei was de compagnie tijdens d'e motoili- satiejaren '39-'40. UTRECHT. In Utrecht 'is een café- taria in de Gruttostraat uitgebrand. De schade wordt geraamd op 15 dui zend gulden. De zaak had pas een volledige restauratie ondergaan. HENGELO. De violist Herman Krebbers 'heeft in zijn geboorteplaats Plengelo tijdens een concert in het stadhuis de gouden erepenning van de stad gekregen. ZUNDERT. In de straten en op de wegen van Zundert zijn zondag vele duizenden samengestroomd om het jaarlijkse bloemencorso', het zeven entwintigste, te aanschouwen. Twin tig wagens, afgewisseld met kleuri ge muziekkorpsen, paradeerden door het stadje. DIEPENVEEN. De 17-jarige A. H. Kemper uit Batihmen is met zijn bromfiets tegen de achterkant van een tankwagen gereden. De jongen was op slag dbod. GROENLO. Op de Eigersbexgse- weg in Groenlo is een personenauto in een flauwe bocht geslipt, in de rechterberm terechtgekomen en ver volgens op het linkerweggedeelte frontaal 'tegen een tegenligger ge botst. Een van de vier inzittenden van' d'e tegenligger, de 30-jarige G. D. Lentink uit Rekken, werd op slag gedood. Zijn echtgenote, 'd'ie de auto bestuurde, en zijn schoonouders wer den ernstig gewond. ARNHEM. In verband met de toe stand in Tsjecho-Slowakije heeft de AKU zich voorlopig teruggetrokken uit dat land:. Personeel van- het be drijf was er toetrokken bij de bouw van een nylon-textielgarenfabriek in Humenné en een polyestef-textiel- garenfabriek in Senica. HARSKAMP. De 71-jarige mevr. A. van Beekhuizen-Meyer uit Gar deren is bij een frontale botsing op d'e Harderwijkerweg in Harskamp om het leven gekomen .Zij zat haast haar zoon in een auto, die door een uit tegenovergestelde richting ko mende auto werd aangereden. a De 28-jair.ige motorrenner Jaap Mooyen uit Edam is in de nacht van zondag op maandag overleden aaai de gevolgen van een ongeluk tijdens de internationale motorwedstrijd in de Oostenrijkse plaats Grossraming'. ta In de Amerikaanse universiteits stad Berkeley is de noodtoestand' af gekondigd1 wegens de gewelddaden die die laatste drie dagen zijn ge pleegd. a Paus Pa-ulus heeft ook maandag weer de Russische inval in en be- zeitting van Tsjecho-Slowakije met kracht veroordeeld. ei De Australische regering is be reid, Tsjecho-Slowaken, die hun land verlaten willen nu het bezet is, op te nemen en 'hun immigratei naar Australië te vergemakkelijken. UTRECHT. Een buitengewone al gemene vergadering van de unie „Een school met d'en Bijbel" heeft in Utrecht nieuwe statuten vastge steld en daarmee een belangrijke koerswijziging mogelijk gemaakt voor 'd'e unie die voortaan „Unie, schoGl en evangelie" zal heten. KERKNIEUWS Cud-Geref. Gemeente COSTERLAND. Donderdagavond 5 september a.s., 7.30 uur ds. J. Slager uit Rijssen. MARKTBERICHTEN Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM. 2-9. Klei-aardap- pelen voor het binnenland: Bintje 35-55 mm f 10-11; Bintje 40 mm op waarts f 11-13; Bintje 55 mm op waarts f 13; Eigenheimers 40 mm opwaarts f 14. Zan'd-aardappelen voor het bin nenland: Bintje 40 mm opwaarts f 8,00. Klei-aardappelen voor d'e export: Bintje 40 mm opwaarts f 11,00; Bint je 45 mm opwaarts f 11,50; Bintje 55 mm opwaarts f 12,50. Aandei'e blanke rassen van de kleigrond: 45 mm opwaarts f 11,00. Voer-aardappelen f 4,00. Stemming: binnenland en export rustig. Prijzen berekend per 100 kg en op de han dels voorwaarden vastgesteld voor 'de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 10