Belangrijk nieuws NORTON FILTER KING SIZE 25 voor fl. 1,50 Probeer dan Norton Filter King Size! De bedenkelijke zege van Humphrey Prijsuitreiking kalveropfokwedstrijd *5*0^ ...dat ook U aangaat. Steeds meer mensen roken filter king size sigaretten. Wat gisteren een verschuiving leek in de rookgewoonten, is vandaag een duidelijke revolutie! In 1968 roken de mensen anders, ze roken filter king size. Norton heeft daaruit de enig mogelijke konsekwentie getrokken: Misschien rookte u nog geen filter sigaretten. De volle echte tabak van de meest selecte amerikaanse plantages, het direct® filter en het interessante king size formaat maken van Norton Filter King Size die regelrechte, vitale sigaret die U onmiddellijk herkent. Steek er een op - juist dat direct® filter geeft die zachte en toch verrassend-echte smaak! Norton Filter King Size rijp, vitaal, echt... Vrouw kreeg zes maanden BLIK DOOR HET WERELD VENSTER 1' liisen uil het buitenland KONIGSTEIN. De pauselijke en cycliek „Humanae Vitea" en bet daarin neergelegde verbad op het gebruik van kunstmatige voorbe hoedmiddelen is naar de mening van de Duitse bisschcppen „in overeen stemming met het tweede Vaticaan se concilie". OTTAWA. Canada gaat zoveel mogelijk de immigratie van Tsje- choslowaakse technici, specialisten en andere intellectuelen, die hio land ontvluchten, vergemakkelijken, zo heeft premier Tmdeau: op een persconferentie meegedeeld. SAN ANTONIO. President John son heeft vrijdag de Russen gewaar schuwd „niet de oorlogshonden los te laten". „Wij kunnen en moeten niet in 1968 terugkeren naar een we reld van ongebreidelde agressie". SAIGON. In Saigon heeft de po litie tien personen aangehouden en een hoeveelheid wapens en explo sieven in beslag genomen bij een reeks huiszoekingen in het centrum van de Zuidvietnamese hoofdstad. Ook werden documenten en leuzen van de Vietcong gevonden. BONN. „De Duitse mark wordt niet gerevalueerd. Daar bestaat geen zakelijke grond voor". Dit heeft het Westduitso ministerie van economi sche zaken in een officiële medede ling nogmaals uitdrukkelijk ver klaard. Volgens het ministerie heb ben degenen die op een opwaartse herwaardering speculeerden, dat ook al begrepen. PRAAG. Het presidium van het Tsjechoslowaakse parlement heeft de afgevaardigden verzocht op ere woord te verklaren dat zij nimmer schriftelijk of mondeling om ingrij pen van de legei's van het Warschau pact hebben gevraagd. Het presidi um besloot hiertoe op voorstel van het parlementslid Valo. BONN. Het: Westduitse blad „Die Welt" meldt dat de NAVO-troepen langs de 1.000 km. lange grens in midden-Europa nu staan tegenover 30 Oosteuropese divisies. Voor de in val in Tsjecho-Slowakije waren langs deze grens ongeveer 20 Oost- Europese divisies gelegerd. ZIERIKZEE, 31-8. Voor de kal- vercpfckclub was het vrijdagavond een gewichtige avond: in het Huis van Nassau vond namelijk de prijs uitreiking plaats van de kalverop- fckwedstrijd waarvan de uitslag op de laatst gehouden fokveedag bekend was gewerden. Mej. Ella Bolkenbaas uit Kerkwerve had veruit de mees te punten verkregen. De voorzitter van de club, de heer C. Boot, over handigde haar de wisselbekcr en een herinneringsbeker. Piet Vijverberg uil Ouwerkerk was de winnaar van de tweede prijs en Cora Stouten ein digde op de derde plaats. Ook zij kregen een beker mee naar huis. Al le overige deelnemende jongens en meisjes ontvingen een herinnerings medaille en een foto van zichzelf met het kalf. De voorzitter loonde zich bijzonder tevreden over het verloop van de wedstrijd. Gestart werd met 19 club leden, waarvan er 16 op de fokvee- Advertentie A llcel! u rugklachten? C Wacht niet langer, koop een ANTIHERNIA LEDIKANT OF LOS INLEGRAAM Levenslange garantie Buigt nooti door Honderden tevreden gebruikers Vraagt het uw vrienden of kennissen Aanbevolen door H.H. doktoren Alleenverkoop bij DEURLOO INTERMEUBELSHOWROOM Meelstraat 31 ZIERIKZEE DEN HAAG. De minister van volkshuisvesting en ruimtelijke or dening, ir. W. F. Schut,zal in de tweede helft van september deelne men aan een gedeelte van een stu diereis van Nederlandse deskundi gen in de woningbouw naar Canada. KINSJASA. In Kongo-Brazzaville is de noodtoestand afgekondigd, zo is gemeld door de „Stem van de Kongolese Resolutie", in Kinsjasa beluisterd. GEMEENTE ZjEjHK^EE Burgemeester en weujpudo® van Zierikzee maken bekegpr, daJWn ver bard met bouwwerkzaamheden de De Vagerstraat wordt gesloten ver klaard voor alle verkeer (behalve voetgangers) in beide richtingen, m. i.v. 30 augustus 1968, tot hel tijdstip waarop de bouwwerkzaamheden be ëindigd worden. Zierikzee, 29 augustus 1968. Burgemeester en wethouders voornoemd, D. W. KASTELEIN, burgemeester. R. VAN OMMEREN, secretaris. -'won--'-- dag waren verschenen. Kalveren die tussen 15 november en 15 februari geboren zijn mogen aan de wedstrijd meedoen. Bij uitzondering kan 'het bestuur tot 1 maart uitstel geven. Een jury komt af en toe een kijkje nemen op het bedrijf en. let dan op de huisvesting, verzorging en voe ding van het dier. De deelnemende jongen of meisje moet een nauw keurige boekhouding voeren, waarin duidelijk opgenomen de gegevens over voeding, groei en kosten. Het jurylid de heer H. Visscher gaf een toelichting op de jury-beoorde ling. Zo bleek dat dit jaar het ge middelde geboortegewicht van de deelnemende kalveren bijna 40 leg. was, de groei bedroeg 120 kg. waar van de ko9ten f 143 per kalf bedroe gen. De jury bestond,uit mej. J. J. v. d. Have en de heren J. van Klin ken, J. H. Hey en H. Visscher, welke laatste verbonden is bij de voorlich ting van de C.M.M.C. In de vakature van de voorzitter van de club is nog niet voorzien, terwijl de plaats van de heer J. van Klinken wordt, ingenomen door de heer M. de Waart. De uitslag De volledige uitslag luidt als volgt: 1. mej. E. Bolkenbaas, Kerkwerve, met Emma, 223 punten; 2. P. Vijver berg, Ouwerkerk, Geertje 20, 208,5 pnt.; 3. mej. C. Stouten, Kerkwerve, Ellie, 205 pnt.; 4. H. de Vlieger, Nieu- weifkerk, Adje 14, 204 pnt.; 5. mej. M. Fierens, Schuddebeurs, Aaltje, 204 pnt.; 6. mej. J. de Kok, Kerk werve, Joke, 202,5 pnt.; 7. J. J. v. d. Have, Oosterland, Frans, 201,6 pnt.; 8. R. v. d. Hoek, Serooskerke, Dirkje 18. 199 pnt.; 9. W. Roskam, Kerk werve, Maaike. 197,6 pnt.; 10. Joh. v. d. Hoek, Serooskerke, Dirkje 19, 196,4 pnt.; 11. S. idle Vlieger, Ouwerkerk, Leo, 194 pnt.; 12. mej. M. H. Kor- stanje, Noordgouwe, Mina 20, 192,5 pnt.; 13. A. Wijnen, Ouwerkerk, Han- na, 190,6 pnt.; 14. A. J. Rotte, Kerk werve, Marie, 184,6 pnt.; 15. H. Steenpoorte, Oosterland', Titania, 184 pnt.; 16. K. Steur, Renesse, Irene van de Dreef, 176,9 pnt. Na de prijsuitreiking werd een film over de Deltawerken vertoond. MARKTBERICHTEN De eierveilingen BARNEVELD. 30-8. Coöp. Veluw- se eierveiling Barneveld. Aanvoer 695.165 stuks, stemming rustig. Prijzen per 100 stuks: eieren van 52-53 gram f 10,71-11,01van 56-57 gram f 11.48-12,33; van 60-61 gram f 12,21-13,48; van 64-65 gram f 12,87 -13.80. Eierveiling Barneveld. Aanvoer 695.340 stuks, stemming kalm. Prijzen per 100 stuks: eieren van 52-53 gram f 10,52-11,16; van 57-58 gram f 12,22-12,86; van 62-63 gram f 13,17-13,93; van 66-67 gram f 13,51 -14,21. Belgische eieren. Aanvoer 243.360 stuks, stemming traag. Prijzen per 100 stuks: eieren van 52-53 grain f 9,70-9,95; van 57-58 gram f 11,46-11.68; van 62-63 gram f 12,70-12,81. Eiermarkt Barneveld. Aanvoer ca. 2.150.000 stuks .handel traag. Prijzen per 100 stukseieren van 50-58 gram f 10,00-12,65, kg. prijs f 2,00-2,18; van 59-65 gram f 12,85- 13,85, kg. prijs f 2,18-2,13. voor kinderdoodslag DEN HAAG, 31-8. De Haagse rechtbank veroordeelde de 29-jarige weduwe Anna B. uit Bodegraven, terzake van kinderdoodslag tot zes maanden gevangenisstraf waarvan vier maanden voorwaardelijk en af trek van de tijd in voorarrest door gebracht. Haar echtgenoot was door een auto-ongeluk om het leven ge komen, in verband waarmee de be stuurder wegens veroorzaken van dood door schuld tot 'gevangenisstraf werd veroordeeld. Toen deze man op vrije voeten kwam ontstond or een rélalbie met de vrouw van het slachtoffer. De man weigerde even wel de baby, die als gevolg van die verhouding werd geboren, te erken nen en eveneens om 'de vrouw te hu wen. Zodra op 26 oktober van het vorig jaar 'de baby, een meisje, ge boren werd, bracht de vrouw het door verstikking om hef leven en wierp 'het lijkje enkele dagen daarna in het water. Toen in december een baby uit het waiter werd opgehaald en aanvankelijk een -ander echtpaar van de moord werd verdacht, ging de vrouw zich bij de politie melden. De officier van justitie had bij eis van 30 weken gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, rekening gehouden met de moeilijke situatie, waarin de verdachte door dit alles was komen te verkeren. In Montreal is vrijdagavond een harttransplantatie verricht, de der de in Canda. De 58-jarige Elie Zaor uit Quebec ontving het hart vami de 38-jarige Aime Lamothe, eveneens uit Quebec die aan een hersenbloe ding was overleden. b Bij een botsing tussen een per sonenauto en een bus op een auto weg bij Bordeaux zijn zaterdag vijf mensen om het leven gekomen. De 25-jarige coureur Ab Goede- mans uit Eindhoven is tijdens de training voor de 500 km. van de ADAC op de Nurnburgring om het leven gekomen. Hubert Horatio Humphrey zal in november de democraten aanvoeren en waarschijnlijk de nederlaag lijden bij de Amerikaanse presidentschaps- verkiezirtg. Dat vooruitzicht is dan de domper op zijn glorieuze zege ter conventie. Eén stemming was voldoende om de meerderheid van de afgevaardig den achter zich te krijgen. De partij die Humphrey nu leidt, is echter verdeelder dan ze ooit geweest is. Lester Maddox, de man uit het zui den, trok zich al terug als aspirant voor de kandidatuur en het ligt in de rede dat hij straks niet voor Hum phrey zal ijveren, maar voor Wal lace, de vechter tegen de burger rechten voor negers. De Russische inval in Tsjecho- Slowakije heeft in zoverre voordelig voor Humphrey gewerkt dat.de ijve- raars voor vrede nu in Vietnam (de „duiven") een flink deel van hun aanhang zagen verdwijnen. Als Johnson Hardheid tegen het communisme is opeens meer in zwang gekomen. Dit verloste Humphrey van een probleem: een tijd lang deed hij zijn uiterste best om zich wat los te ma ken van Johnsons beleid inzake Viet nam ,al had hij daar dan toch jaren lang aan meegewerkt. Men moest geloven dat hij wél degelijk zijn eigen inzichten had. Na Praag is het Humphrey mogelijk gemaakt zich ongeveer als Johnson over Vietnam uit te latenHet klonk ineens niet meer zo bedenkelijk. McCarthy en MacGovern, de twee voormannen van de duiven, hebben dat ook gemerkt: hun kansen slon ken snel en ze waren al niet zo erg groot. Wat niet wegneemt dat naar aanleiding van Vietnam, zowel als over de burgerrechten groot rumoer ontstond ter conventie. En intussen is het zeker niet zo dat alle anti- Humphrey krachten opeens hun best zullen gaan doen om hem verkozen te krijgen. McCarthy en MacGovern zullen dit zeker niet doen. Vergelijking De verdeeldheid van de democra tische aanhang - niet w de partij zelfmaar onder de kiezers - kon niet beter blijken dan door de halve oproeren op straat waarbij politie en nationale garde druk in de weer waren met gummiknuppels .En met traangas, dal zelfs in de hotels dei- af gevaar digden doordrong, en het beruchte mace, een gas dat ook in Vietnam is gebruikt en bedoelt de monstranten buiten gevecht te stel len. Ze houden er, naar verluidt, af en toe blindheid aan over. De Amerikaanse kiezer die dit schouwspel vergelijkt met de be trekkelijk ordelijke kermis van de republikense conventie met zijn dui delijk vertoon van partij eenheid, kan alleen daardoor al wat meer voor Nixon gaan voelen. En juist diens duidelijk gedemonstreerde vechters- natuur is voor vele Amerikanen juist nu gewénst in een president. Zo hebben de Russen waarschijn lijk de republikeinen een flink hand je geholpen in de presidentsverkie zing. Reductie voor bejaarden ROTTERDAM, 31-8. Het Rotter dams Philharmonisch Orkest heeft 't initiatief igenomen om - voorlopig als 'experiment - bij bepaalde con certen bèjaarden tegen een sterk ge reduceerd tarief toegang te verle nen. Voor welke concerten deze re ductie gaat gelden is nog niet be kend. Het eerste evenement dat dooi de bejaarden tegen een verlaagde toegangsprijs kan worden bezocht is het promenadeconoert op 13 septem ber in „De Doelen". Personen boven 65 jaar 'hebben toegang tégen beta ling van f 1, de normale prijs is f 3. Peruviaanse onderscheiding AXEL, 31-8. De iheer P. Dekker Fz., firmant van de fa. F. Dekker Pz„ te Axel, is benoemd tot grootof ficier in 'de Orde van Verdienste voor 'de Landbouw in Peru. De heer Dekker lis voorzitter van de Raad van Bestuur van de N.V. Fecob te Leeuwarden, een 'groep samenwer kende exporteurs van fokvee. Vorig jaar heeft deze groep enige duizen den stuks fokvee naar Peru gezon den. Dilt was mogelijk gemaakt door een lening die Nederland aam Peru had verstrekt. In het tot stand' ko men van die len'ing had de Fecob een belangrijk aandeel. LANDBOUW EN VEETEELT Den Bosch twee (lagen lang paarden-stad Vrijdag 13 en zaterdag 14 septem ber, .t'wee 'dagen lang, is de Brabant se hoofdstad straks paardenstad. Die dagen namelijk zijn gereserveerd voor de Nationale Kampioenschap pen-ten toonstelling van de Konink lijke Vereniging „Het Nederlandse Trekpaard", die in en rond da Bossche Brabanthallen wordt gehouden. Een .concours - dit jaar het 35ste - dat ift de loop der jaren een geheel eigen klank, een geheel eigen naam- heeft gekregen, ja, dat uitgegroeid as tot een agrarische manifestatie van het allereerste plan. Wat „Den Bosch" dit jaar brengen zal? ?De inschrijving - om te begin nen - overtreffen de stoutste ver wachtingen. Een vierhondex-d trek paarden - machtige athieten als geen ander - en een honderd vijf tig Haf- lingers - het kleine sierlijke en licht voetige vospaard uit de Tdro'ler Alpen - strijden die dagen om prijs en pre mie. Aantallen, die de Nationale zonder meer tot de grootste paarden- tentoonstelling van ons land stempe len. KOREAN DE VERSCHRIKKELIJKE 34. Aram en prins'Grubalt worden ruw overeind gezet en de touwen om hun be nen worden zover losgemaakt, dat zij ten minste kunnen lopen. De rovers nemen de beide gevangenen tussen hen in en dan be gint de tocht naar Korban's burcht. De kleine aanvoerder heeft zich op een muil ezel gehesen. Hij stuurt het beest naast Aram en terwijl hij spottend op de jonge krijger neerziet, zegt hij: „Ge zult wel nieuwsgierig zijn met heer Korban kennis te maken, nietwaar? Ge wilt hem toch zo gaarne ontmoeten? Het is alleen jammer dat heer Korban iets heeft tegen jonge ridders, die op hun eentje overal i-ond- neuzen! Maar verlies de moed niet, mis schien valt het allemaal w,el mee!" Doch zijn toon en de spot in zijn ogen zijn met deze bemoedigende woorden in lijnrechte tegenspraak. Het wordt een ein deloze tocht. Een paar maal tracht Aram iets tegen Grubalt te zeggen, doch telkens komen de rovers tussenbeide en eindelijk geeft Aram zijn pogingen op. Hij kan trou wens niet meer. De touwen snijden in zijn vlees; iedere beweging doet hem pijn en zijn tong kleeft aan zijn verhemelte, zo'n droge keel heeft hij. Mej. Ella Bolkeiibaas Kerkwerve won tie beker

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 6