Gemeenten krijgen rijksbijdrage bij aankoop en afbraak van krotten STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 30 augustus 1968 Nr. 20054 DEN HAAG, 30-8. De minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, ir. W. F. Schut, heeft be sloten dat de gemeenten in het ver volg een rijksbijdrage van f 2.000, kunnen krijgen als tegemoetkoming in de kosten van het aankopen en afbreken van een thans nog bewoond krot. Die bijdrage is in het bijzonder be doeld voor de opruiming vain krotten op het platteland en in gebieden die buiten een saneringsplan zullen val len. Voor verwerving van gronden en opstallen uit hoofde van een goed gekeurd saneringsplan bestaat reeds een -regeling. •De toekenning van een rijksbijdra ge van f 2.000 laat de mogelijkheid onverlet, dat de gemeenten van het rijk een bijdrage ad f 600 per ont ruimd krot ontvangen, opdat zij be woners van krotten zonodig een te- ZIERIKZEE, 30-8. Tijdens de gis teravond in „De Gouden Poor.te" te Middelburg gehouden jaarlijkse al gemene vergadering van de Zeeuwse Korfbal Bond (ZKB) werd het ver zoek van de Zierikzeese korfbalver eniging AU Ready om uit te mogen komen in de winterkorfbailcompeti- tie van de Z.K.B. ingewilligd. Het verzoek van All Ready werd door de ZKB-vocrzitter A. A. Mar- teijn uit Yerseke zeer diplomatiek en positief in de vergadering ge bracht omdat de toestemming van de Schouwen-Duivelandse Korfbal Bond wat laat was ontvangen en derhalve niet meer officieel in de agenda kon worden opgenomen. Na een uitvoerige toelichting door de heer Marteijn werd de Afgevaardig den van de aangesloten Zeeuwse Korfbalverenigingen gevraagd, of er nog bezwaren waren gerezen tegen de deelname van de Schouwse korf ballers. Het resultaat was zeer posi tief want geen enkele vereniging was tegen de toetreding van All Rea dy in de gelederen van de Zeeuwse Korfbalorganisatie. De ZKB-voor- zitter deelde tevens mede, dat de Zierikzeeënaren inmiddels zijn in gedeeld in de 2e, de op één na hoog ste ZKB-klasse. In deze afdeling be gint de wintercompetitie reeds op zaterdag 31 augustus, doch daar het programma al voor die dag en voor 7 september is vastgesteld, mogen de rood-zwarten dus eerst nog een paar weken op adem komen. De indeling ziet er als volgt uit: Animo III (Souburg); Blauw-Wit II (Kioetinge); Elto I (Kapelle-Bie- zelinge); K.V.L. I (Vlissingen)Swift VISSERIJBERICHTEN Gunstige mosselexport De mosselexport is nog' steeds gun stig. De door de kwekers aangevoer de mosselen worden alle verkocht al zijn de gemaakte prijzen zeker f 5,- per ton lager dan vorig jaar, als ge volg van de ongeremde aanvoer. Door het mooie weer, wordt de ver zending naar Parijs, die anders .de komende week zou zijn begonnen, gestagneerd. Een voordeel van deze ongelimi teerde aanvoer is wel, dat de mos selen die thans worden verkocht straks tijdens de najaarsstormen niet meer kunnen wegstormen. Dit was het verwijt dat vorig jaar de Stich ting Algemeen Mosselbelang te ho ren kreeg. gemoetkoming kunnen verstrekken in hun ontruimingskosten en in de hogere huur van de vervangende woning. Beide regelingen kunnen el kaar aanvullen. De minister heeft verder de bij zondere aandacht van de gemeente besturen r die tenslotte voor de krot- opruiming een eigen verantwoorde lijkheid hebben - gevraagd voor het belang dat aan onbewoonbaarver- klaring van krotten moet worden gehecht. Tot dusver 'heeft deze slechts incidenteel plaats gevonden. Nu in grote delen van het land1 het einde van de kwantitatieve woning nood in zicht is, kunnen tal van ge meenten op grotere schaal tot on bewoonbaar ver kl aring o verga a n In ons land staan rond 375.000 krotten, woningen die naar de hui dige maatstaven voor bewoning on geschikt zijn en waarvan verbete ring economisch niet verantwoord is. III (Middelburg); Swift IV; Volhar ding I (Yerseke); Zuidwesters II (Souburg) en All Ready I (Zierök- zee). Hoewel het aanvankelijk in de be doeling' lag om de Zierikzeeënaren als zogenaamd „gasttwaalftal" in) de Z.K.B. op te nemen, heeft het ZKB- bestuur daar gelukkig varn afgezien. De rood-zwarten spelen onder de normale voorwaarden mee als de andere twaalftallen, hetgeen inhoudt dat met normale promo tie- en de gradatiekansen wordt gespeeld. Na afloop van dit agendapunt dankte AU Ready-voorzitter K. T. Postma de ZKB-voorzi'tter en zijn medebe stuursleden alsmede de afgevaardig den van de aanwezige verenigingen voor de spontane opname van zijn vereniging in de ZKB-gelederen, welke woerden met een groot ap plaus dankbaar werden aanvaard. V oetgangers en afslaand verkeer De voetganger is gelijkgesteld met verkeer en dat betekent o.a. dat de bestuurders van links- of rechtsaf- slaande voertuigen ook de rechtdoor overstekende voetgangers niet mo gen hinderen ongeacht de aan- of afwezigheid van een voetgangers oversteekplaats. Er blijken helaas nog veel auto mobilisten te zijn die deze bepaling onvoldoende of in het geheel niet kennen .De toepassing ervan is in ieder geval nog lang niet algemeen. Opgemerkt moet worden dat voet gangers nog weieens de neiging heb ben al dan niet opzettelijk abrupte stops van het rijverkeer te forceren met mogelijke kop-staart-botsingen als gevolg. Anderzijds is het roei duidelijk dat het afslaande rijver- keer de factor voetgangers meer dan tot nu toe het geval is geweest in hun manoeuvre moeten incalculeren. Ook hier moeten we komen tol een beter begrip en een betere samen werking tussen voetgangers en rij verkeer, Uit waarnemingen is dui delijk gebleken dat de neiging van sommige automobilisten om buiten beschermde oversteekplaatsen de voetgangers eenvoudig van de rij baan te jagen nog altijd vrij groot is. Bij herhaling komt het voor dat men wat gas bijgeeft in gevallen waarin iets gas minderen of zelfs op dezelf de snelheid blijven een soepele en veilige oplossing kan betekenen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode), OVERDENKING Kinderverachting wordt meestal kinderverkrachting- Ja, het begint met kinderverach ting. 't Is maar een kind! Vroeger werd he't kind op de troon gezel, 'k Her inner me een heel oude plaat. Heel het machtige verkeer in Londen stond stil. Waarom? Een kind moest oversteken. Het 'deed het aam de hand van een politieagent. En nu? Nu moet het soms een hele hoge trap opklimmen, een loopbrug, en weer een 'trap afklimmen om bij school te komen. Het verkeer stil leggen voor kleine schoolgaande kin deren? Laat die kleuters en kinderen maar trappen klimmen. Als dat geen kinderverkrachting is, wat is het dan wel? 'k Heb gemerkt dat de kinderen „Bartje" van Anne de Vries ook niet meer kennen. Bartje moest bidden voor 't eten. Ook toen hij eens niet wilde. Waarom wilde hij niet? Hij lustte geen bruine bonen, ,,'k Bid niet voor bruine bonen", zei Bartje. En omdat hij koppig volhield kreeg hij een paar flinke klappen om z'n oren. Wat 'is dat? Kinderverkrach ting. En nu zijn we zo verontwaardwigd ever wat met Tsjecho-Slowakije is gebeurd. Een klein land'je maar. Ver kracht idoor een grote broer die et- vlak naast woont. Wat ben ik blij dat onze grote broer, Amerika, heel ver weg woont. Er een oceaan 'tussen ligt. Stel je voor dat ze daar ook eens onmense lijk 'kapitalisme krijgen. Want je hebt nu ook al twee soorten commu nisme, menselijk en onmenselijk communisme. Dat van Tito en Dub- cek èn dat van Rusland. En zo Is het ook met 'het kapitalisme. Menselijk communisme en mense lijk kapitalisme. Die zullen wel sa men kunnen gaan .Maar onmenselijk communisme en onmenselijk kapita lisme? Ja, die zullen ook wel samen kunnen gaan. Ze staan veel dichter bij elkaar dan ze zelf wel weten. En in de kerk? Daar is het net zo. Uiterst rechts en uiterst links staan veel dichter bij elkaar dan ze zelf we'ten. Of je nou Stalin of Hitier hebt - 't is een pot nat - onmenselijk! en de kleintjes, of dat nou mensen of staten zijn, ze worden veracht eerst, verkracht later. Weet u wie nooit de kleinen heeft veracht? En ze ook nooit heeft ver kracht? Ik ken er maar één: Jezus Christus - de Zoon van God. En God doet bet ook niet. 't Is een goed zoon, die op zijn vader lijkt zeggern de mensen. Nu, dan is Jezus een goed Zoon. Want hij Lijkt veel, heel erg veel, zoals niemand anders op Zijn Vader! Zoveel dat hij eens zeide: „Wie Mij ziet, ziet den Vader". Dat staat in 'de bijbel, maar wie leest die nog? - We lezen de Zierikzeesche Nieuwsbode en daarin staat deze overdenking. Maar wie leest die nog? Ouderen of ook nog jongeren? Al-s u deze overdenking leest en wilt weten waar dat in de bijbel staat, zal ik u helpen, 't Staat in het nieu we testament natuurlijk en dan in hét vierde evangelie in hoofdstuk 14, midden 'in vers 9. Jezus alleen heeft de kleinen nim mer veracht en nog minder hen ver kracht. En God beeft bet ook nooit gedaan. Hoe weet ik dat? Omdat er staat dat Jezus Christus gisteren en heden en tot in eeuwigheid dezelfde is! En 'dat staat in Hebr. 13 8. Ouwerkenk, 28 aug. 1968. I. FABER KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND BEEKBERGEN. Van de 68.900 ton slachtkuikens die West-Duitsland in de eerste helft van dit jaar heeft ingevoerd, kwam 83 procent uit Ne derland. Het Nederlandse aandeel in de totale Westduitse markt (eigen produktie plus import) was 48,6 pro cent, terwijl de Duitse producenten zelf niet verder kwamen dan 43,6 procent. NAALDWIJK. In Naaldwijk is een borstbeeld onthuld van wijlen de heer F. V. Valstar, mede-oprichter en eerste voorzitter van het Centraal Bureau van Tuinbouwveilingen in Nederland. De heer Valstar wex-d 28 september 1844 door de Duitse be zetters gearresteerd en drie dagen daarna om het leven gebracht. MAASTRICHT. Tijdens een over val, die is gepleegd op een benzine tankstation van het garagebedrijf Jos. Janssen aan de Framciscus Ro- manusweg in Maastricht, is de pompbediende, de heer A. Loffeld, docr twee kogels in het been getrof fen. SCHIPHOL. Mej. M. A. M. Klom- pé, minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, is van Schiphol via Montreal naar New York vertrokken. Zij zal daar, aan het hoofd van een acht man steike Nederlandse delegatie, de eerste in ternationale conferentie van minis ters verantwoordelijk voor het maat schappelijk welzijn in de geschiede- nis bijwonen. BELFELD. Bij de sluis in de Maas te Belfeld is het stoffelijk over schot gevonden van de vijftienjari ge scholier Henk Wilmer uit Velden. De jongen was met zijn broer en en kele vrienden in de buurtschap Has selt bij Velden dn de Maas gaan zwemmen. De jongen, die het laatst werd gezien bij een drijvende boei, was plotseling verdwenen. Hij kon goed zwemmen. DEN HAAG. In verband met de aanwezigheid in ons land van een groot aantal Tsjechoslowaken, die ten gevolge van de gebeurtenissen in hun land niet naar Tsjecho-Slowa- kije kunnen terugkeren, heeft het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk contact ge zocht met de Nederlandse federatie voor vluchtelingenhulp, teneinde met hen de verdere opvang en be geleiding van deze groep gestrande personen nader te bespreken. RECHTSZAKEN Belonvlechter reed in Haarlem op agenl in HAARLEM, 29-8. Wegens poging tot doodslag, doordat een agent van politie in Haarlem bij een verkeers controle opzij moest springen om een aanrijding te voorkomen, eiste de of ficier van justitie bij de rechtbank te Haarlem vanmiddag een gevan genisstraf van één jaar en zes maan den met aftrek tegen de 19-jarige belonvlechter H. B. Op woensdag ochtend 26 juni wilden twee politie mannen op de Schoterweg in Haar lem de bestuurder laten stoppen voor controle. Vlak bij de agenten geko men gaf hij echter volgas. Een der politiemannen die zich op de rijbaan bevond, kon door achteruit te sprin gen zich in veiligheid brengen. De politie noteerde een deel van het kenteken en 's middags zag zij de auto in de omgeving van de Scho terweg staan. Later op de dag werd de bestuurder aangehouden, die ver klaarde zich aan de controle te heb ben willen onttrokken, omdat hij geen rijbewijs had, geen verzeke- rings- en belastmgpapieren bezat en de auto technische gebreken ver toonde. Schip gekapseisd voor Hoek van Holland HOEK VAN HOLLAND, 29-8. Even over acht denderdagavond is voor Hoek van Holland, 200 meter ten noorden van de Maasboei, de „Clear water", een Brits schip voor de be voorrading vair booreilanden, gekap seisd, nadat de lading containers, waarmee bet schip was uitgevaren, was gaan schuiven. De vier opva renden en de loods, die aan boord was, zijn uit het water opgepikt. Vrouw en haar zoontje bij ongeluk omgekomen SCHERMERHORN, 29-8. De 31-ja- rige mevrouw E. A. J. Tessel uit Graft en haar vierjarig zoontje zijn donderdagmiddag om het leven ge komen, toen de door mevrouw Tes sel bestuurde personenauto op de kruising van de provinciale weg en de Noordervaart in Schermerhorn in botsing kwam met een vracht auto. Volgens de politie had mevr. Tessel geen voorrang gegeven aan de vrachtauto. Scholier spoorloos verdwenen DE BILT, 29-8. De BiLtse polite zoekt naar de 15-jarige Menno Con rad van der Vliet uit Bilthoven, die er vandoor is gegaan, nadat de rector van het Thorbeckelyceum, dvs. A. B. Menk, hem maandag had opgedragen met een béter verzorgd uiterlijk op de school te verschijnen. De langha rige 'knaap verscheen dinsdag nog op school, maar ontbrak gisteren, waarna de rector de ouders van Menino Conrad waarschuwde. De heer Menk heeft bezwaren tegen de lange haren van Menno („tot op de schouders") en de zeer slordige kle ding. De .rector stuurt de ouders voor het nieuwe schooljaar altijd een cir culaire, waarin' hij vraagt er op toe te zien dat hun kind correct gekleed gaat en niet vergeet naar de kapper te gaan. jongetje verongelukt NIEUWLEUSEN, 29-8. Bij een ver keersongeval in Nieuwleusen is don derdagmorgen de zevenjarige jongen Koop Massier zodanig gewond ge raakt, dat hij enkele uren later in een ziekenhuis in Zwolle is overle den. De jongen, die met zijn zesjarig broertje Hendrik achterop zijn fiets, op weg naar school de weg wilde oversteken, werd door een personen auto aangereden, doordat deze niet op tijd kon uitwijken. De zesjarige Hendrik liep een beenfractuur op. DEN HAAG. Bij K.B..is op voor dracht va,n de minister van binnen landse zaken benoemd tot voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Ge- neraal voor de zitting, die zal aan vangen op 17 september 1968. prof. dr. ir. J. P. Mazure. Prof. Mazure heeft het voorzitterschap van de Eerste Kamer ook reeds gedurende de twee voorgaande zittingsperiodes bekleed. Opening grondwaterpompstation Het nieuwe grondwaterpompsta tion te Hybergcn van de N.V. Water leidingmaatschappij „Midden-Zee land", zal op 19 september officieel in gebruik worden gesteld door de commissaris van de koningin in de provincie Zeeland, mr. J. van Aart- sen. ZIERIKZEE Orgelbespeling Zaterdag 31 augustus, om 4 uur 's middags en 8 uur 's avonds geeft de orgelist Dirk Jansz. Zwart de laatste bespelingen van dit seizoen op het orgel van de Grote kerk al hier. De programma's bestaan uit verzoeknummers, namelijk werken van Bach, Homilius, Rheinberger (Cantilene), Widor (Toccata), Mudde en Jan Zwart. Autobotsing na inhaalmanoeuvre Twee personenauto's raakten gis teren (donderdag)middag omstreeks vier uur betrokken bij een botsing oty de Provincialeweg ter hoogte van de Laan van St. Hilaire. De schade aan de auto's was aanzienlijk maar per soonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Uit het door d'e rijkspolitie, die na de aanrijding snel ter plaatse aan wezig was, ingestelde onderzoek bleek dat een inhaalmanoeuvre de directe aanleiding van de botsing is geweest. Er reden namelijk di-ie auto's met geringe snelheid in de richting van Haamstede. De voorste waigen, bestuurd door de 'heer R. de C. uit Watervliet (België), reed mot een snelheid van ongeveer 20 a 30 km. en wilde linksaf slaan, richting Laan van St. Hiiaire. Een achter hem rijdende Volkswagen wilde gaan in halen en passeren, maar de bestuur der bemerkte nog bijtijds dat de Bel gische wagen naar linies wilde af slaan. De achterste auto. bestuurd door P. M. van D. uit Haamstede, volgde de inhalende Volkswagen maar bemerkte te laat dat de Belgi sche chauffeur de richtingaanwijzer naar links had aangezet. Er volgde toen een botsing tussen van D. en de C„ waarbijvooral de auto uil, Haamstede flink werd beschadigd. Aanrijding in hel Jannewekken Donderdagmiddag omstreeks vijf uur vond een botsing tussen twee personenauto's plaats in het Janne wekken toen een auto, bestuurd door mevr. M. P. B. uit Dreischor, die ge parkeerd stond bij de uitrit van het Waterleidingbedrijf, weer aan het verkeer wilde gaan deelnemen. Hel had geregend, de ramen waren be slagen en dat moet de reden zijn geweest dat de bestuurster, toen ze de auto weer bij het verkeer wilde invoegen, niet bemerkte dat een Duitse personenwagen 'kwam aange reden. Er ontstond een botsing aan de zijkant van de auto's, die beide flinke deuken opliepen. De politie stelde een onderzoek in. Opbrengst collecte De alhier gehouden collecte ten bate van de blindenbonden „De Fak kels Bijeen" heeft het mooie bedrag van f 738,30 opgebracht. Een woord van dank aan de gevers en geefsters en de ijverige collectanten is zeker op zijn,plaats. SCHARENDIJKE Cursus „Beter Bewegen" Dinsdagmorgen 10 september is de heer Schneiders van' de Huishoude lijke Voorlichtingsdienst weer van plan te starten met een cursus „Be ter bewegen voor ouderen" in Scha- rendijke en in Ellemeet. Alle dames en heren vanaf 60 jaar zijn- van har te welkom op deze cursus. Opgave hiervoor en 'inlichtingen bij de wijk zuster 'te Scharendijke. BROUWERSHAVEN De heer N. Meiresonne te Brou wershaven slaagde voor het examen M.O. Staatsinrichting'. OOSTERLAND Personenauto reed in afslaande aanhangwagen Ongeveer drie uur woensdagmid dag reed de 15-jarige H. S. uit Oos- ZIERIKZEE, 30-8. Een wel bijzonder opvallende en merkwaardige ma chine is dezer dagen ingezet op de aardappelpercelen van Schouwen- Duiveland, namelijk een loofbrand- apparaat, eigendom van N.V. BE- NEGAS ie Rotterdam en gestatio neerd bij de fa. Mol te Schuddebeurs De loofbrandapparatuur verbrandt het aardappelloof met verbranding van olie door middel van gas. Aan deze nieuwe methode van het dood maken van loof komt dus geen enkel vergif te pas. Er vormen zich ook geen olieresten op het land. De loof brandapparatuur is bovendien on gevoelig voor wind en regen. (Met het uitvoeren van bespuitingen moet uiteraard met de laatste factoren roei degelijk rekening worden gehouden De komst van het loofbrand-appa- raal naar Schouwen-Duiveland be tekent intussen een primeur voor agrarisch Zeeland. Er bestaat van landbouwzijde de nodige belar.gstel- ling voor de resultaten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). terland met een tractor, waarachter een aanhangwagen geladen met erw ten was gekoppeld over de Bosweg (rijksweg 18) onder deze gemeente. De bestuurder 'had het voornemen de linksgelegen Ringweg in te slaan, juist op het moment dat een perso nenauto naderde, bestuurd door mej. S. uit Rotterdam. Ze zag, door 'het. ontbreken van richtingaanwijzers aan de aanhangwagen, niét dat de tractor de weg zgu inslaan, en reed niet. kracht tegen de achterkant van de aanhangwagen aan. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor, alleen werd de auto aanzien lijk beschadigd, het gehele voorfront was namelijk ingedrukt. De rijkspo litie stelde ter plaatse een onderzoek in. Botsing auto-kraanwagen Donderdagmorgen omstreeks tien uur passeerde de bestuurder van een personenauto, genaamd H. v. d. V. uit Breskens, ter hoogte van de Blauwe Keet een voor hem rijdende bestelwagen. De automobilist zag hierdoor een langzaam rijdende kraan te laat. Toen hij voor een hem tegemoetkomende auto in moest voegen was zijn snelheid te hoog", en reed hij tegen de langzaam rijdende kraan aan, waardoor de auto flink beschadigd werd. Persoonlijke in- gelukken deden zich niet voor. De rijkspolitie stelde ter plaatse een on derzoek 'in naar de toedracht van het gebeurde. BRUINISSE Bouw bejaardenwoningen maakt goede kans Bruinisse gaat wanneer de ge meenteraad daarin toestemt straks meedraaien in de bouwstroom van bejaardenwoningen, die in 1968-1969 aanvullend zal worden gebouwd. Lange tijd heeft Bruiniss zich afzij dig gehouden van de bouw van be jaardenwoningen, omdat men meen de beter gewone woningen (keuze plan of ratiobouw) te kunnen bou wen en dit gelukte dank zij de me dewerking van de Chr. Woningbouw" vereniging op Schouwen-Duiveland. Maar de aanvragen van oud-Brui- nissenaars die zich graag op Brui nisse willen vestigen na hun pensio nering of om andere reden, houdt aan, zodat het college van b. en w. meent dat naast de 12 keuzewonin gen voor jonge gezinnen een aantal (10) woningen voor bejaarden van het aantrekkelijke type dat ook in de overige gemeenten wordt ge bouwd zeker ook voor Bruinisse een haalbare zaak Is. UTRECHT. Het door Mari An- driessen in opdracht van het ge meentebestuur van Utrecht vervaar digde beeld van koningin Wilhelmina zal door H.M. de Koningin op vrijdag 6 september worden onthuld in hel Wilhelminapark. Schcepvaartberichten Atys, 29-8 vertr. Kingston naai- Clif- toapier. Attis, 29-8 te Paramaribo. Acmaea, 29-8 200 m. ZW Harcourt naar Tema. Alchiba, 28-8 1050 m. WNW Kp. Ver- dische eilanden naar Damman. Ameland, 29-8 330 m. NO Haïti naar Curasao. Kenia, 29-8 vertr. Stanlow naar Am sterdam. Zafra, 29-8 500 m. ONO Mombasa naar Durban'. ZIERIKZEE, 31-8. Uitgaande van hel Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming - een volgens het juist deze week verschenen jaarverslag van de Stichting Zeeland bloeiende instelling - vinden te Zierikzee iedere week, balletlessen plaats, waarvoor een goede belangstelling bestaat. De lessen worden gegeven op donderdagen, in de daarvoor ter beschikking gestelde grote zaal van de Muziekschool. In geheel Zeeland zijn intussen bijna vier honderd ballet-leerlingen. Te Zierikzee staan de léssen onder leiding van mevr. C. Lijnis-Huffenreuter. Foto: een viertal „kleintjes'' aan hel „werk". SPORT KORFBAL All-Ready toegelaten tot wintercompetitie van de Zeeuwse Korfbal Bond

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 9