f GRAPiLLOM Kwartaalverslag N.V. Waterleidingmij. „Schouwen-Duiveland" Caravandieven in Zeeuws-Vlaanderen gepakt EEN FEESTELIJKE TRAKTATIE VOOR U EN UW KINDEREN ONZE PUZZELRUBRIEK ZDERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 23 augustus 1968 Nr. 20050 AGENDA Vrijdag 23 augustus Zierikzee Concertzaal, 8 uur, dansavond met „The South Jazzband". Bruinisse Muziektent: 8 uur, muziekfestival door het muziekkorps van het Leger des Heils, Vlaardingen. Zaterdag 24 augustus Zierikzee Havenplein: 3 uur openlucht-protest bijeenkomst. Grote kerk, 4 en 8 uur, orgelbespe ling dooi- Dirk Jansz. Zwart. Kaaskenswater, 2 uur, hengelwed- strijd H.S.V. „Oosterscheide". Havenplein, 19.30 uur, optreden van het muziekkorps van het Leger des Heils, Vlaardingen. Renesse 10.30 uur strand'concert door het mu ziekkorps van het Leger des Heils, Vlaardingen. Ouwerkerk Camping „De Vier Bannen", 4 uur, concert te geven door het landelijk muziekgezelschap van het Leger des Heils (bij slecht weer te geven in het Dorpshuis). Zondag 25 augustus Zierikzee Zweeds Rode Kruis ziekenhuis, 15-15 uur, optreden van het muziekkorps van het Leger des Heii's, Vlaardingen Haamstede 19.30 uur, optreden muziekkorps van het Leger des Heils, Vlaardingen. Maandag 26 augustus Zierikzee Excursie van de aid. Schouwen van de Bond v. Plattel. Vrouwen naar de Domeinen, vertrek 1.45 uur. Donderdag 29 augustus Noordgouwe Boottocht naar Veere van de afd. Noordgouwe van de Bond v. Plattel. Vrouwen, vertrek 10.30 uur vanaf het Luitje te Zierikzee. Vrijdag 30 augustus Zierikzee Concertzaal: 8 uur, dansfestival met „The Down Town Jazz Band". „Jan Wouter van den Doel-school", 15.30 uur, officiële openingsplechtig heid. Huis van Nassau, 7.30 uur, prijsuit reiking kalveropfokwedstrijd. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. De Rotterdamse politie iheeft de inbraak bij een anti quiteiten- en juweliershandel in de Maasstad, waarbij in! de nacht van 10 op li augustus antieke sieraden ter waarde van f 50.000 werden ge stolen, opgelost. Vrijwel de gehele buit kon in beslag worden genomen. DEN HAAG. Het voorgenomen bezoek van een Nederlandse parle mentaire delegatie aan Polen is, in veiband met de ontwikkelingen in oost-Europa afgelast. AMSTERDAM. De Nederlandse verzamelaar P. F. Maas uit Wenum heeft 'höt Rijksprentenkabinet vijf affiches vani de Prans-Zwitserse te kenaar en lithograaf Alexander Steinlen geschonken. De affiches stamm eniuit de periode 1894-1905. ASSEN. Vrijdagavond om acht uur (heden) zal de jongerenafdeling van de Europese Beweging Nederland (E.B.N.), afdeling Assen, op de Brink in Assen een protestbijeenkomst houden tegen de overrompeling door de Russen van Tjeöhoslowakije. UTRECHT. De Nederlandse Spoor wegen hebben van hun Westduitse collega's vernomen dat het treinver keer tussen Tsjechoslo wakije en west-Duitsland geen moeilijkheden ondervindt en geheel volgens de dienstregelingen wordt uitgevoerd. UTRECHT. In een uitgegeven ver klaring spreekt het hoofdbestuur van het Humanistisch Verbond zijn grote ontsteltenis uit over de gewa pende inmenging van buitenlandse troepen in de binnenlands aangele genheden van Tsjechoslowakije. HILVERSUM. De NCRV heeft gisteravond via Hilversum II een programma in de Tsjechische taal uitgezonden, bestemd voor de in Ne derland verblijvende Tsjechen. ZAANDAM. De 65-jarige mevr. G. Hantcg-Sol is donderdagmiddag in Zaandam met haar fiets onder een truck met oplegger gevallen. Zij was op slag dood. WORMERVEER. Donderdag is in het Julianaziekenhuis in Zaandam overleden de acht jarige Martin de Gooyer uit Wormei*veer. De jongen was tegen een trein gelopen, nadat hij over een hek was geklommen. DODELIJKE ONGELUKKEN VOORSCHOTEN. Hedenmorgen (vrijdag) omstreeks acht uur is in de bocht op de Koningin Juliana- laan te Voorschoten de 15-jarige scholier Luca Kouwenhoven op weg naar school verongelukt. De jongen werd aangereden door een achterop komende vrachtauto. Op weg naar de Ursulakliniek in Wassenaar is hij overleden. EMMEN. In het ziekenhuis te Em- men is donderdagavond de negen jarige Peter van der Voorst uit Odoornerveen aan zijn verwondin gen bezweken. Het kind stak gister middag in zijn woonplaats plotseling de weg over en werd aangereden door een passerende vrachtauto. vakantie mee in Luxemburg door te brengen, 'bekenden zij dat zij hem voor een particuliere woning in Bor- gerhout hadden ontvreemd. Eerst toen de .eigenaar 'door de politie in gelicht werd kwam hij tot de ont dekking dat zijn caravan gestolen was. De beide Hagenaars worden vandaag (vrijdag) voor de officier van justitie te Middelburg geleid. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Ds. A. Burger met emeritaat (geboortig te Dreischor) Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd is door de provinciale kerkvergadering van Drente met ingang van 1 september 1968 emeritaat verleend aan ds. A. Burger uit Frederiksoord1, predikant van de hervormde gemeenten van Frederiksoord en Wilihelmina-oord, Peperga en Blesdijke in de classis Meppel. Abraham Burger werd op 20 aug. 1903 in1 de hervormde pastorie van Dreischor op Schouwen-Duiveland geboren. Hij bezocht eerst de gym nasia ite Zetten en Zeist en studeer de vervolgens aan de rijks universi teit te Leiden. Verder studeerde hij ook nog enige tijd aan de universi teit van Straatsburg. Nadat de heer Burger in november 1927 door het provinciaal kerkbestuur van Noord- Brabant en Limburg was toegelaten tot de evangeliebediening in) de Ne derlandse Hervormde Kerk werd hij op 30 september van het daaropvol gend jaar (1928) door zijn broer en tevens ambtsvoorganger, ds. C. B. Burger, bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Zweeloo in de classis Emmen. In deze zijn eerste gemeente werd hem in ver band met zijn benoeming tot direc teur van „De Vonk" te Noor d wij ker- hout met ingang van 1 mei 1932 eer volle ontheffing uit het ambt van predikant met de bevoegdheden van emeritus predikant verleend. Na vervolgens ook nog een jaar werk zaam te zijn geweest als leider van de volkshogeschool „Oldörp" te Uit huizen in de provincie Groningen keerde ds. Burger zes jaar later weer als dienstdoend predikant in de Ne derlandse Hervormid'e Kerk terug en werd hij op 21 augustus 1938 beves tigd als predikant van de hervorm de gemeente van Marum in de clas sis Groningen. Op 22 juli 1945 ver wisselde ds. Burger deze gemeente met die van Lochem, waar hem met ingang van 26 september 1949 nog maals eervolle ontheffing uit het ambt met de bevoegdheden van een emeritus predikant werd verleend. Na vervolgens een klein jaar gast te zijn geweest bij de „The Society of Brothers" wer,d ds. Burger op 17 september 1950 bevestigd als predi kant van de 'hervormde gemeente van 'Bergum in de classis Leeuwar den, waar hem met ingang van 1 mei 1953 voor de derde maal eervolle ontheffing uit het, ambt van predi kant met de bevoegdheden van een emeritus predikant werd verleend. Ds. Burger woonde toen ongeveer zeven jaar als lid van „The Society of Brothers", een gemeenschap op oer-christelijke basis, in Engeland en in Duitsland. Nadat .ds. Burger na zijn terugkeer .in Nederland in de zomer van 1960 nog ongeveer een jaar woonachtig was geweest op „De Hezenberg" te Hattem werd hij op 13 augustus 1961 door ds. M. Strik- werda uit Nijehorne, toen nog pre dikant te Oenkerk bevestigd als pre dikant van de hei-vormde gemeenten van Frederiksoord en Wilhelmina- oord, Peperga en Blesdijke in de classis Meppel. Gereformeerde Kerk NIEUWERKERK: 10 uur ds. P. Söhuddebeurs (gecombineerde dienst met doven), 3 uur ds. P. Schudde- beurs. DEN HAAG. De Nederlandse; ambassadeur in Praag, drs. G. J. Jongejans, heeft het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag la ten weten wat, voor zover hem be kend, bij de recente gebeurtenissen in Tsjechc-Slowakije geen Nederlan ders in moeilijkheden zijn gekomen. Op cleze foto uil de jaren 1915-1920 van Dreischor's Ring was de bakke rij van Kees de Koster nog in oude glorie te zien. Ook aan de kledij van de afgebeelde mensen, is te zien dat het hier een „ouwtje" betreft. Het plaveisel bestond nog uit de be kende „kinderkopjes"De man op deze foto is wijlen bakker C. J. de Koster. De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. insect; 6. roofdier; 10. bevel; 11. muziekterm; 14. rivier in Friesland; 15. plaats in Utrecht; 18. thee (Eng.); 19 .aanvang; 21. ge neesmiddel; 22. kleine springer; 24. vallei; 26. ieder; 27. titel (afk.); 29. laan met bomen beplant; 31. stof- maat; 32. deel v.d. bijbel; 34. wand versiering; 36. aanw. voornw.; 38. voorzetsel; 39. plan; 41. leeftijd (Eng.); 43. water in Zeeland; 45. ver voermiddel; 46. overeenkomstig de ritus; 47. zwaardvis; 48. eigenaardig; 50. tam; 51. zangstuk; 53. uitroep; 54. deel v.d. voet; 56. mil. opleidings school (afk.); 57. briefaanhef; 59. zo als de akten getuigen (Lat. afk.); 60. muziekterm; 63. selenium (afk.); 65. mannelijk zoogdier; 67. speelgoed; 68. meisjesnaam; 70. lidwoord; 72. vorm van torsen; 74. dun; 76. weer; 78. dun; 79. meisjesnaam; 81. post scriptum (afk.); 82. gegraven water; 83. broekophouder. TERNEUZEN, 22-8. Twee 25-jarige Hagenaars H. J. G. en R. J. de B. zijn door ;de rijkspolitie uit Hulst (Zeeuws Vlaanderen) gearresteerd nadat zij hadden bekend een in hun bezit zijnde caravan in Borgerhout (België) te hebben gestolen. De politie zag de beide Hagenaars met hun auto en de caravan 's mor gens vroeg op de weg tussen Ter- neuzen en Hoek en deed hun stoppen omdat de caravan' niet van een bran dend achterlicht was voorzien. Toen bemerkte de politie ook dat over het Belgische nummerbord een Neder lands was aangebracht. Na aanvan kelijk te ihebben verteld dat zij de caravan hadden geleend van de moeder van de jongens om er de Kerk in Aken beklad HEERLEN, 22-8. In de Mariakerk van Aken zijn donderdagmiddag 'o>p enkele pilaren godslasterlijke leuzen ontdekt, die met viltstift waren aan gebracht, De Duitse politie is van mening, dat de onbëkende graf schen ner hier waarschijnlijk aan het werk is geweest. Vrouw verdronken ZAANDAM, 22-8. In te Watering te Zaandam is donderdagmiddag de 60-jarige mevrouw Bulder-Vel'haak te water geraakt en verdronken. De vrouw zat aan de walkant te zonnen. Jongens overreden VENLO. Donderdagmiddag is de 13-jarige wielrijder P. Houben uit Velden op een kruispunt in Venlo- Noord aangereden door een trekker met oplegger. De scholier werd zwaar gewond naar het ziekenhuis te Venlo.overgebracht, waar hij kort na aankomst overleed. IJMUIDEN. Op de kanaaldijk te IJmuiden-West heeft de 5-jarige jongen G. J. Gerritse uit IJmuiden- West 'donderdagmiddag ernstig let sel opgelopen toen hij bij het over steken van de weg werd aangereden door een auto. In het Antonius zie kenhuis te IJmuiden is hij overleden. Zeventig jaar getrouwd ZANDVOORT, 22-8. Het echtpaar Otto Hoenderken en Eeffien Teoda- tus, wonend in het A. G. Bodaan- tehuis in Bentveld, zal op 25 augus tus 70 jaar getrouwd zijn. De 'brui degom is 102 jaar en de bruid 94 jaar oud. Meisje onder kraanwagen STADSKANAAL, 228. Donderdag middag om vijf uur is de negenjarige Carl a Wessels uit Stadskanaal do delijk verongelukt.Het meisje reed op de fiets, en raakte vermoedelijk aanijhet slingeren, waardoor zij on der een passerende kraanwagen te recht kwam. Het kind overleed ter plaatse. Bejaarde man door stroom gedood ZAANDAM, 22-8. Do 75-jarige heer P. Lantzer is donderdagmiddag in aanraking gekomen met een on der sla-oom staande ijzeren steun balk en op slag overleden. De balk stond onder de woning van de heer Lantser. Hij wilde onder de woning wat rommel opruimen omdat nieu we gasleidingen gelegd zouden wor den. Steeds meer vraag naar wasautomaten UTRECHT, 22-8. De afzet van was" machines in ons land is in 1967 toe genomen met 42,6 procent vergeleken met 1966. De afzet van wascentrifu- ges daalde met 62,5 procent van 354.000 in 1966 tot 132.900 in het voor bije jaar. Eén en ander wijst op een toenemend gebruik van wasautoma ten en gecombineerde machines, al dus blijkt uit gegevens van het ge meentelijk energie- en vervoersbe drijf Utrecht. In 1967 werden in Nederland 626.800 stofzuigers gefabriceerd tegen 646.200 en 680.300 in 1966 en 1965. De binnenlandse markt nam daarvan in 1967 384.800 stuks op (in 1966 en 1965 respectievelijk 404.000 en'363.700). De verzadigingsgraad voor stofzui gers ligt in de Nederlandse huishou ding op 98 procent. Verticaal: l. plaats in Overijssel; 2. gladde; 3. vervoermiddel; 4. laatst leden (afk.); 5. vreemde munt; 6. ri vier in Italië; 7. ontkenning; 8. platte steen; 9. plaats in Gelderland; 12. koraaleiland; 13. echtgenoot; 16. tan deloos zoogdier; 17. naamloze ven nootschap (afk.); 19. briefaanhef; 20. Frans pers. voornw.; 23. verbinding; 25. gelofte; 28. bijwoord; 30. reptiel; 31. drank; 33. driekroon; 35. kleur; 37. godsdienst; 38. gebergte in Rus land; 40. spoedig; 41. eenh. v. druk (afk.); 42. eikenschors; 44. zoogdier (vr.); 49. uitroep; 52. soort; 53. be roemde componist; 55. omroepver eniging; 56. sprookjesfiguur; 58. draagband; 59. plaats in Italië; 61. vette vloeistof; 62. deel v. Sumatra; 64. bijwoord; 66. en omgekeerd (afk.) 67. bekende motorraces (afk.); 69. heilige (afk.); 71. dubbelklank; 73. groente; 75. nauw; 77. plaats op de Veluwe; 79. laatstleden (afk.); 80. getij. v INDIEN GROENE WOL „maf' ge- worden is door het wassen, kunt u deze wol nawassen in water met azijn. B1ERVLEKKEN verwijdert u met zeepspiritus. VUILE AQUARIUMRUITEN wor den weer helder door wassen met azijn en zout. SLA EEN STUKJE VILT onder de stoelpoten, u dwingt de „zitter" zijn stoel niet te verschuiven over uw nieuwe tapijt, maar op te beu ren. ZIERIKZEE, 22-8. Tussen het be stuur van de N.V. Waterleidingmij „Schouwen-Duiveland" en dat van de N.V. „Midden-Zeeland" werd vol ledige overeenstemming bereikt over de fusie tussen beide bedrijven. Deze behelst uniforme tarieven, de verte genwoordiging in de raad van com missarissen en overname van het ge hele personeel met behoud van sa laris en rechtspositie. Reeds eerder was overeenstemming bereikt over de waarborging van de toekomstige watervoorziening en was de directeur tot adjunkt - directeur van de W.M.Z. benoemd. In de commissie van overleg werd met de personeels- en bondsvertegenwoordigers een stemmigheid bereikt over de garan- tïebepalingen en verdere personeels aangelegenheden. In een speciaal daartoe belegde bijeenkomst werd het personeel door bedrijf en bonden tot tevredenheid nadere en algehele opening van zaken gegeven, aldus wordt medegedeeld in een verslag over het tweede kwartaal 1968. De integratie met de W.M.Z. vond voortgang op administratief gebied. Een uniform rekeningschema voor de boekhouding werd ingevoerd. De ge hele waterdebiteuren-administratie werd omgewerkt voor behandeling per computer ter vervaardiging van de nota's en kwitanties. Eind juni kwam dit omvangrijke werk gereed, tijdig voor de halfjaarlijkse incasso van watergelden. Reeds eerder was besloten tot déze wijze van incasso, per giro-accept- kaart, van vastrecht over het komen de-halfjaar en verbruik over hét af gelopen halfjaar. Ruime betalingster mijnen werden overeengekomen. Door de overgang van kwartaal- op halfjaarlijkse inning ontstond een inkomstenvertraging, zodat eind juni tijdelijk gelden in rekening-courant bij de Bank voor Nederlandse Ge meenten moesten worden opgeno men. Het jaarverslag over 1967 kwam in concept gereed, resulteren de in een gunstig resultaat van f 24.600,-, echter geheel af te boeken op de nog uit vorige jaren resteren de verliezen. In verband met de in krimping van de administratieve be zetting kon besloten worden tot de tijdelijke verhuur voor ongeveer een jaar van een gedeelte van het ge restaureerde kantoorpand1 aan de A. B.N. Dit zal Omstreeks 1 oktober a.s. ingaan. GEBR. Met het verstrijken van de vakan- tietij'd stijgt ook Ihet aantal ingezon den oplossingen van de wekelijkse puzzel-rubriek. Het aantal goede in zendingen was ditmaal weer zo groot dat - zoals gebruikelijk - de be schikbare prijzen moesten worden verloot. De eerste prijs gaat deze week naar: mevr. G. C. Schmidt, Chopin straat 2c, Amersfoort De tweede prijs is bestemd voor: mej. I. van Kooten, Julianastraat 5, Hansweert De oplossing was als volgt: Horizontaal: 1 .aida; 4. stolp; 3. Werkzaamheden De werkzaamheden door het be drijf vonden normaal voortgang. De technische dienst verrichtte veel werk. De produfctie van het pomp station lag ruim 8 hoger dan in het 2e kwartaal van het vorige jaar. Aan leidingaanleg werd aanzienlijk meer gedaan, terwijl de overige werkzaamheden als het maken van nieuwe aansluitingen en het verrich ten van reparaties ongeveer van ge lijke omvang waren. De omlegging van een gedeelte transportleiding ter 'lengte van ruiim 2 km bij Scharendijke ten behoeve van de werkzaamheden voor de Brouwersdam c.a, was het grootste object. Daarnaast werd een lange aaawoerleiding gelegd voor dé cails- sonbouw bij Zonnemaire. Verder werden leidingen gelegd in de Julia nastraat te Zierikzee bij de melkfa briek, in de uitbreiding te Nieuwer- lcerlc voor bejaardenwoningen, in de Hoogenboomlaan te Renesse voor het R.K.-centrum en in de Moolweg te Ellemeet voor een agrarisch be drijf. Enige lekken in de hoofdlei dingen ontstonden door werkzaam heden van dei-den. Pompstation De maximum-hoeveelheden van het pompstation namen opnieuw toe. Tijdig kwam de installatie van een grotere pomp gereed en de laatste filterbak-ombouw. De elektrische in stallatie moet na het seizoen worden afgebouwd. Om het spoelwaterver- bruik van de filters te controleren werd 'n aparte watermeter geïnstal leerd. Als 'gevolg van ingebruikne ming" van de omgebouwde filters met een nieuw spoelsysteem bleek aan vankelijk de ontijzering van het wa ter niet aan de eisen te voldoen. Dit gaf aanleiding tot 'klachten over bruin water. Door verbetering van de spoelmethode en de verhoging van -frequentie kon dit euvel worden verholpen. Met instemming werd het ont werp eerste herziening streekplan Schouwen-Duiveland ontvangen. Ge hoopt wordt dat het daarop aange geven waterwingebied nadat dit uit het oorspronkelijke streekplan zeven jaar geleden teruggenomen werd en vervolgens in een ontwerp facet- streekplan neergelegd, dat eveneens drie; 11. Ut; 12. lepe; 14. eend; 16. rd; 17. pi; 18. la; 19. ek; 21. tong; 23. isar; 25. kl; 26. roos; 28. aan; 30. ruin; 32. kano; 33. blank; 35. irak; 37. as; 38. mol; 40. erg; 42. po; 43. mop; 44. age; 45. op; 47. jam; 49. een; 51. ar; 52. 'kilo; 54. dadel; 57. oord; 59. noot; 61. lei; 62. stom; 63. rk; 64. pret; 66. sela; 68. eg; 70. ag; 71. ia; 72. nu; 74. spek; 76. ergo; 78. de; 79. diva; 80. larie; 81. kool. Verticaal: 1. aloe; 2. it; 3. al; 4. spin; 5. te; 6. Ie; 7. pels; 8. dd; 9. ir; 10. edel; 13. epos; 15. naar; 20. kras; 21. toom; 22. gal; 23. inn; 24. ruig; 25. knap; 27. on; 29. aai; 31. ir; 32. kapok; 33. blond; 34. kegel; 36. koord 39. oma; 41. ree; 46. pink; 47. joop; 48. ede; 50. nota; 51. arme; 53. lo; 55. alt; 56. eis; 58. oo; 60. trop; 62. slag; 63i rond; 65. egel; 67. eire; 69. geel; 73. ui; 74. sa; 75. ka; 76. ei; 77. ok; 78. do. STEUR IEDAM Advertentie ROOD EN WIT ALCOHOLVRIJ DRUIVESAP De nieuwe puzzel later werd terug genomen, nu spoe dig de noodzakelijke wettelijke be scherming zal verkrijgen. Het is van groot belang dat de aanwezige zoet- water-„bel" zoveel mogelijk onge rept blijft, aldus wordt opgemerkt. Half jaar met aftrek voor bedreiging BREDA, 22-8. Wegens poging tot doodslag dan wel bedreiging met doodslag moest de 45-jarige arbeider M. S. uit Huybergen donderdag voor de Bredase rechtbank terecht staan. Hij had op 22 april in woede en on der invloed verkerend met een jacht geweer een schot gelost op een rivaal in de liefde. Dit gebeurde op ruim 60 meter afstand nadat de man eerst twee maai 'door de voordeur van zijn eigen woning had geschoten. De man ontkende te hebben willen doden of zwaar mishandelen. Hij zei in de auditing van een bosperceel te heb ben geschoten maar niet op zijn ri vaal. Wel had hij tevoren gedreigd „Ik schiet je kapot". De officier van justitie eiste wegens bedreiging acht maanden gevangenisstraf waarvan drie voorwaardelijk en de straf werd nadat de rechtbank besloten had nog dezelfde dag uitspraak te doen zes maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest waarvan twee maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht van het medisch consultatiebureau voor al coholisme. Premie Algemene verzekering Bijzondere Ziektekosten 1969 AMSTERDAM, 22-8. De zieken fondsraad heeft heden in meerder heid besloten de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid te advi seren de premie voor de Algemene verzekering bijzondere ziektekosten 1969 vast te stellen op één procent. Een minderheid van 'de raad sprak zich uit voor 0,9 procent. Baby bewusteloos in auto DEN HAAG, 22-8. Kraaiend van dankbaarheid jegens de strandbriga- de van de Haagse politie werd don derdagmiddag een zes weken jonge baby aan zijn Belgische moeder te ruggegeven. De polite had het wicht met zuurstof weer bij kennis ge bracht. De moeder was gans en al over stuur met de baby naar de politie gehold. Uit het verhoor bleek, dat de moeder een paar uur met volle teu gen van het fraaie weer aan, het strand in Scheveningen had genoten. De baby had zij in d<e afgesloten auto in de zon laten liggen. Door zuurstofgebrek was de baby bewus teloos geraakt. U kunt niet alles iveten ZOET BROODBELEG heeft wei nig beschermende waarde. Honing, stroop, en appelstroop zijn echter zeer gezond. OUDE TRANSPIRATIEVLEKKEN verwijdert u door de vlekken te betten met citroen of azijn en na te spoelen met water. WILT U OP EEN FEESTJE met een bloem in uw knoopsgat verschij nen, brandt het steeltje dan eerst even af met een lucifer. De bloem blijft dan langer goed, STEMPELINKTVLEKKEN bestrijkt u met glycerine. Een uur laten in trekken en vervolgens naborstelen met pekelwater.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 9