Gijs de Peur EEN BEZETTING UIT ANGST heden in circulatie SP AARBUSJES NUTSSPAARBANK - ZIERIKZEE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 23 augustus 1968 Nr. 20050 blik door het wereld Russische troepen hebben - samen met die uit de trouwe satellietlanden nu toch Tsjechoslowakije bezet, iets wqt ze al veel eerder hadden kunnen doen, maar toen nalieten. Dit duidt er op dat over het besluit tot bezetting een groot geharrewar vooraf moet zijn gegaan, waarvan de diepere konsekwenties pas later zul len blijken. Aan het oprukken der Sowjet-armee ging een onverwachte vergadering vooraf van het centraal comité der Russische partij en het lijkt logisch dat daarop de voorstan ders van een harde lijn de overhand hebben gekregen. Met gevolgen die voor de hele wereld ernstig kunnen zijn. Immers: hoe men het wendt of keert, dit is een breuk met de over eenkomsten van Cierna en Bratis- lawa, waarop Rusland, oost-Duits- land, Polen, Hongarije en Bulgarije - de bezetters van nu - plechtig vast stelden dat elk land het recht had zijn eigen wegen naar het socialisme te kiezen. Bij nader inzien hebben de Russen die eigen vrije keus toch als te ge vaarlijk gezien. Dat moet inhouden dat soepeler denkende Russische lei ders zoals Podgorny, in de Russische partijtop een nederlaag hebben gele den tegenover de harcle-lijnaanhan- gers, de havikken. zoals waarschijn lijk Breznjew. Het is een aanduiding dat de interne splijting in de gele deren van de communistische macht hebbers dieper snijdt dan veelal tot de buitenwereld doordringt. Wanhoop Er steekt ook iets van ivanhoop in, want het is niet in te denken dat- de vergaderaars in het Kremlin niet overwogen hebben welke indruk het militair ingrijpen moest hebben. In de internationale politiek betekent het immers dat van de ontspanning tussen oost en west op deze manier niet veel terecht kan komen. Die ontspanning was zich nu aan het uit kristalliseren in een aantal verdra gen, bijvoorbeeld ten aanzien van de verspreiding van kernwapens. Nil de Russen duidelijk hebben ge toond met welke minachting ze zelfs akkoorden in socialistische kring breken, kunnen ze niet verwachten dal de niet-communistische wereld nog veel geeft voor een belofte van hel Kremlin. In dat opzicht luidt de Russische bezetting een terugkeer in naar de stalinistische tijden van we derzijds wantrouwen, die zijn uit drukking vond in wat de koude oor log wordt genoemd. Daar komt dan bij dat met name de Westeuropese communistische partijen zonder noe menswaardige uitzonderingen eens- Voor 55 janr ZIER1KZDE. B. en w. maken be kend dat de kermis op 1 sept. zal aanvangen en elf dagen duren zal. Er worden geen hardlopers, kwak zalvers, berenleiders planeetlezers en dergelijke op de kermis toegela ten. ZIER1KZEE (Adv.). Gevraagd een flinke keuken-werkmeid, die smake lijk koken kan, gezond, goede gelid- gen, muts dragend. Loon 150 's- jaars, wasgeld 26. NOORDWELLE. In de godsdienst oefening van vanmorgen werd voor de diaconie-armen gecollecteerd een gouden tientje RENESSE. In plaats van de oude watermolen ter bemaling van de polder „Oosteren Ban" is een grotere metalieken molen geplaatst, die hel overtollige water tijdig van een op pervlakte van plm. 250 hazal kun nen afvoeren. RENESSE. Het slot Moermand is als na een metamorfose uit de res tauratie tè voorschijn gekomen. Vooral inwendig is het slot niet meer als een wordende ruine te herken- nen. ZIERIKZEE. In de buitengewone vergadering van ingelanden van de polder „Groot Bettewaerde'' is be sloten om een grintweg aan te leg gen in het verlengde van de Bette- waerdsen dijk. BRUINISSE. Door een weervisser werd in zijn weervisserij een grote, ruim 50 kilo wegende bruinvis ge vangen. De visser ivil hem aan de Rotterdamse diergaarde zenden. BRUINISSE. De kermis ivordt druk bezocht. Behalve een aantal kramen en een dvaainiolen vindt men er. ook een bioscoop en een schouw burg van mevr. de wed. Bakker. Za terdagmiddag zal daarin een kinder voorstelling worden gegeven. ZIERIKZEE. Aanstaande zondag zal door het Leger des Heils een oogst- en dankfeest worden gehou- den. gezind het experiment van Dubcek toejuichen. Dat zijn de partijen die de Russen dit najaar in Moskou bijeen hopen te brengen voor een grote conferen tie waarop o.meen eensgezinde po litieke lijn wordt uitgestippeld ook ten aanzien van het doctrinair ge schil met de Chinezen. Die conferen tie kunnen de Russen nu ook wel vergeten: ze hebben nu immers ge loond dat het hun minder om over eenstemming gaat dan wel om dwang. De Tsjechen kan men misschien die dwang opleggen, partijen buiten het blok niet. De ideologische versnip pering van het wereldcommunisme wordt op deze manier gestimuleerd, met waarschijnlijk een toenemende oriëntatie op vrijbuiters als Tito en Castro, mogelijk zelfs op de Chine zen. Het is een prestigeverlies voor de Russen waaraan zeker niet ieder in het Kremlin van harte heeft mee gewerkt. Gistingsproces Daar komt dan nog bij dal de stem van Praag door de radio ver is uit gedragen in de hele communistische wereld. Door troepen te sturen kan de Russische leiding ivel een eind maken aan de ontwikkeling naar meer humanitaire vrijheid in Tsje choslowakije, maar de invloed van de daar uitgedragen ideeën beknot men daarmee niet, integendeel. Juist het adverteren, zoals hel nu gebeurt, dat het communisme a la Moskou slechts in stand gehouden kan wor den door de macht van de troepen is intern de slechtst mogelijke reclame. Aan de oppervlakte mag dan de rust nu groter lijken dan ooit tevoren, hel: gistingsproces daaronder wordt slechts versneld. Ongetwijfeld zullen mannen als Podgorny deze overwegingen die te gen militair ingrijpen pleiten, naar voren hebben gebracht op de Mos- kouse plenum-vergaderingen die aan de bezetting vooraf gingen. De vraag is nu hoe lang zij zelf nog stevig in de regerings- en partijtop, zullen zit ten nu ze tegenover de haviken een nederlaag hebben geleden. Een alge mene verscherping van de commu nistische regimes ligt ivel in de rede nu. Dat Dubcek niét geprobeerd heeft militair verzet te bieden tegen de bezetting was slechts verstandig. Niet alleen dat het alleen maar was uitgedraaid op een bloedvergieten zonder resultaat, maar bovendien had een dergelijk gevecht als hel ware achteraf de rechtvaardiging geleverd voor het. ingrijpen van de legers van het Warschau-pakt. Dub cek heeft slechts alom duidelijk la ten horen dat het Russische excuus gehandeld op verzoek van Tsjechi sche leiders (Novotny?) - een regel rechte leugen is. Alles ivat de be zettingsmacht nu verordineert, on der lijdelijk verzet van de Tsjechen, blijft daardoor precies wat het is: een ongevraagd en ongewettigd in grijpen in binnenlandse Tsjechische zaken. Daarin moet het griezelige zitten voor de Russische leiders. Het aan de macht komen van Dubcek liet zien dat na twintig jaar hard com munisme bij de bevolking - en dan juist zelfs bij de jongeren die zelf haast niets dan communisme hadden meegemaakt - de geest van vrijheid was blijven leven. Het gebeuren van nu kan die geest alleen maar sterker in het bewustzijn van de Tsjechen inprenten. En wat moeten de Russen dan? Bezetten ten eeuwigen dage? Ook in die zin lijkt het Moskouse besluit er een waarin domme wan hoop een grotere invloed heeft gehad dan nuchtere werkelijkheidszin. FINANCIEEL NIEUWS B.N.C. geeft tweede obligatielening 1968 uil DEN HAAG. 22-8. De N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten deelt mede dat op de 6-% pet. 25- ja.rige obligatielening 1968, groot f 100 min., waarop gisteren de in schrijving openstond, tot een zodanig bedrag is ingeschreven, dat de toe wijzingen slechts zeer gering zullen zijn. Mede met het oog hierop is be sloten over te gaan tot de uitgifte van een tweede 6-% pet. 25-jarige obligatielening 1968, groot f 100 min. tot de ikoers van 99—% pet. Ook de overige voorwaarden zijn gelijk aan die van de eerste lening. Dooreen- 1 everbaarheid met de eerste 6-% pet. obligatielening 1968 zal worden aangevraagd. Datum van inschrij ving: 3 september. Datum van stor ting: 18 september. Het prospectus verschijnt maandag 26 augustus. DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Nikkelen guldens PRAAG. Russische bezettingstroepen in de straten van Praag. Ncd. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur dr. L. Ort, Alblasserdam. Gasthuiskerk10 uur ds. S. J. M. Hulsbergen, em. pred. te Kapelle, 7 uur ds. Lam. Kerkwerve: 9.30 uur ds. P. P. Sara- ber, Abcoude. Serooskerke: 11 uur ds. P. P. Saraber. Burgh: 10 uur ds. Flink. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Huizing. Renesse: 10 uur ds. G. J. Rijiks, Deventer. Noordwelle: 10 uur ds. J. B. Assendorp. Scharendyke: 10 uur ds. A. van der Ban, Kamper land. Brouwershaven: 11 uur ds. J. Feunekes. Zonnemaire: 9.30 uur ds. Feunekes. Noordgouwe: 11 uur ds. Schoneveld. Dreisclior: 9.30 uur ds. Schoneveld. Ouwerkerk: 10 uur ds. Faber. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Wes terhof. Oosterland: 10 uur ds. Om- mering. 6 uur ds. D. J. Baars, 's Heer Arendskerke. Sirjansland: 2.30 uur ds. Bakker, 6.30 uur ds. J. Feunekes. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. S. Bijl, Krimpen aan de IJssel. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6.30 uur dr. H. Mul der, Delft. Haamstede: 10 en 5 uur ds. P. Torenbeek, Anna Jacobapolder Scharendijke: 9.30 en 2.30 uur ds. Scholing. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Wentsel. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur eerw. heer D. Jansma. Nieu werkerk: 10 en 5 uur Oosterland: 10 uur leestdienst. 3 uur dr. J. H. Becker. Bruinisse: 10 en 5 uur dr. J. H. Becker. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 'uur lees- diensten. Haamstede: geen dienst meer. Chr, Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10 uur dienst des woords, 6 uur ds. Westerink. Haam stede: 10 en 3 uur ds. Westerink (bed. H. A. en dankz. H. A.). Nieuwerkerk: OVERDENKING Jongelingen worden moede en mat, zelfs jongelingen struikelen, maar wie den Iiere verwachten, putten nieuwe kracht. Zij lopen maar worden niet moede: zij wandelen maar worden niet mat. Jes. 40 30-31. Kunnen we de oorlog tegenhouden! Neen, het is geen advertentieslag zin, om uw gewaardeerde aandacht te trekken. Neen, het is meer als een zucht, een verzuchting. Kunnen we dat? Daar willen we zo samen nu heel kort maar over nadenken. Het is misschien een wat eigen aardig bijbelwoord, wat boven onze verzuchting staat. Maar als je het goed leest, en er even over nadenkt, is het dan niet het kenmerk van on ze tijd, ondanks alle activiteit, dat niet alleen d'e jongeren, maar ook de ouderen moede en. mat zijn gewor den. Eens was het de leus: Neder land zal herrijzen. Maar hoe is het verrezen en wat is verrezen. Ja, hui zen zijn gebouwd en veel puin op geruimd. Maar hoe zijw wij verre zen? Geestelijk? De ene mens kijkt met wangunstige ogen naar de an der zoals het ene land wangunstig kijkt naar het andere. Biafra wil zelfstandig zijn en Nigeria zegt nooit. We zien elkaar vaak met haatogen aan. En je moet steeds maar weer geld geven voor landen die door on derlinge oorlogen in nood zijn ge raakt. Ja, je kan er moe en mat van worden als je het gadeslaat. Je loopt mee Ln protestmarsen tegen dit alles. Maar je kinderen worden op aller lei manier vertrouwd gemaakt met moord en 'doodslag. Kan je er iets tegen doen? Ja, is er iemand die de oorlog te gen kan houden? AI die grote en kleine ruzies? Ja, er is Iemand. Wie dan? Dat is God'! Waarom doet Hij dat dan niet? Wel, omdat wij dienst weigeraars zijn. Wij weigeren onze dienst aan God. Want de Here is af hankelijk van wat wij,doen. Of niet doen. Wij moeten planten en nat ma ken, dan zal God de wasdom geven. Maar als we dat niet doen kan God ook geen wasdom geven. God, die deze opdracht ons geeft: Gij zult liefhebben. Doe wel degene did u haat. Vergeldt geen kwaad met kwaad. Zo kan je de oorlog tegen houden. Gemakkelijk neen. Want het is zo waar dat wij van nature ge neigd zijn God en de naaste te haten. Maar wie den Here verwachten., die gaan aan het werk. Die vernieu wen steeds weer de kracht. Zij zul len steeds weer proberen, neen, niet de liefde te prediken, maar te bewij zen in deze wereld, totdat hun Heer komt om de ware vrede, waarnaar onze ziel zo hijgend smacht te bren gen. J. F. 10 uur leesdienst, 3 uur ds. P. Op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Karens. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Remonstrants Geref. Gemeente Sommelsdijk: 10 uur ds. H. R. Post- ma, Vlaai-dingen. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-Kalholieke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen: za terdag 19 uur, zondag 8 en 10 uur. Haamstede: Eucharistievieringen: za terdag 19 uur, zondag 8.30, 10 en 19 uur. Renesse: Eucharistievieringen: zaterdag 19 uur, zondag 9.30 en 11 uur. DEN HAAG, 23-8. Verscheidene Nederlanders zullen de komende da gen lot hun verbazing ontdekken dal hun spinternieuwe gulden door een automaat geweigerd wordtDit komt omdat de nikkelen guldens, die van af heden (vrijdag) door de Neder landse Bank in de circulatie worden gebracht, een halve gram minder wegen dan de zilveren munten. De vele automaten in ons land zijn nog niet helemaal voor de nieuwe geld stukken geschikt. Afgezien van hel gewichtsver schil zijn de nikkelen en zliveren guldens precies gelijk. Prof. dr. H. J. Witteveen, minister van financiën, zei donderdag op een persconferentie „ondatiks de hoge zilverprijs zijn er totnogtoe geen moeilijkheden met de circulatie van de guldens geweest". En over de om schakeling op nikkelen gulcfens: „We hopen en verivachteh dat alles hier bij normaal zal verlopen". Er zijn nu ongeveer 180 miljoen guldens in omloop. Deze blijven voorlopig in roulatie. De Nederland sche Bank zal ze niet van de nikke len munten scheiden. „Het zijn de zelfde guldens, waarmee zonder enig onderscheid zal worden gewerkt". De bewindsman zei dat het gemak kelijk is automaten ook voor nikke len guldens geschikt te maken. Met hulp van de overheid zijn experi menten gedaan en is de omschake ling voorbereid. De automaten zullen selectief blijven en geen namaak- munten accepteren. Thuis sparen in het degelijke spaarbusje van de NUTSSl'AARBANK Een oude, doch zeer doelmatige wijze van sparen met kleine bedragen. VOOR OUD EN JONG gratis in bruikleen B Jeugdzitting donderdags van 4.00-5.00 uur ZONNEMAIRE, 22-8. In diverse dorpen op Schouw en-Duiv eland worden momenteel door het aanne mersbedrijf F. den Hartog uit 's-Gra- vendeel bejaardenwoningen ge bouwd. Op bovenstaande foto een aantal woningen, zoals deze momen teel ivorden gebouwd aan de Juli- anastraat en de Margrietslraat te Zonnemaire. Er ivorden in Zonne maire 15 van deze woningen ge bouwd en alles verloopt volgens schema, zodat verwacht mag wor den dat diep in het najaar de bewo ners er in kunnen trekken. a Keizer Haile- Selassie van Ethio- pi ëheeft donderdag in een verkla ring er op aangedrongen, dat alle buitenlandse troepen uit Tsjechoslo wakije verlaten en de geschillen bin nen de vedragsorganisatie van War schau vreedzaam worden geregeld. DEN HAAG. In verband met de ontwikkelingen in Tsjechoslowakije heeft de minister van defensie, de heer W. den Toom, bepaald dat het militair personeel van de drie krijgs machtdelen voorlopig zijn vakantie verlof uitsluitend in Nederland zal mogen doorbrengen. Het militair personeel dat thans met vakantie in het buitenland verblijft wordt hier van niet teruggeroepen, aldus de woordvoerder van het ministerie van defensie. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Leeuwarden- Huizum: A. Lam, Zierikzee. SPORTBERICHTEN KORFBAL Schouwse korfbal in moeilijkheden De 40-jarige Schouwen-Duiveland- se Korbal Bond kampt momenteel met bestuursmoeilijkheden, omdat binnenkort weer twee bestuursleden de gelederen van de S.D.K.B. gaan verlaten. Momenteel kampt de S.D.K.B. reeds met twee va ka tu res. zodat het aantal hierdoor op 4 komt; hetgeen betekent dat nog" slechts drie 'be stuursleden over zullen blijven. Daar hel thans zittende bestuur het niet. - langer verantwoord acht om op deze wijze verder te gaan is besloten dat op vrijdag 23 augustus a.s. in hotel ..Graaf Floris V" te Brouwershaven een bondsbestuursraad-vergadering zal worden gehouden, welke om half negen 's avonds aanvangt. Alle aangesloten S.D.K.B.-vereni gingen zijn uitgenodigd om deze voor korfbalminnend Schouwen-Duive- land zo belangrijke vergadering te bezoeken. Feuilleton door J. G. J. Bax Rinus had stil toegeluisterd; hij was cp aandringen van Gijs meege gaan, voornamelijk om moeder een plezier te doen. Toen hij destijds had gehoord, dat Marietje bij Frans Ver meulen in zou gaan, was hij blij ge weest, dat zij in de buurt zou blij ven, hoewel het feit, dat zij zo dicht bij -Jacob kwam te zitten, hem zeer onaangenaam was. Kortgeleden had hij echter gehoord, dat het tussen hec .niet erg boterde en hoeNvel het hem voor Marietje speet, was hij in zijn hart gelukkig, dat er moeilijk heden waren. Hij vond het wel erg egoïstisch, maar hij kon er niets aan doen; niet dat hij er op rekende, dat hij nog eens met haar.Nee, maar als het Jacob maar niet was. Anne, de jongste meid. die als bar nieuwsgierig bekend stond, had nog al eens het een en ander opgevan gen en daar zij graag kletste, was het al gauw door het gehele dorp bekend, dat de verhoudingen er bij Jacob thuis niet beter op waren ge worden. Rinus kwam nu ook weer geregeld bij Hoos thuis, vrouw Hoos was al geruime tijd in de lappen mand en zijn moeder liep het huis houden zo'n beetje na. Ook zijn plannen voor een eigen tuin had hij weer serieus opgenö- men. Eerst had hij lelijk in de put gezeten, maar de laatste tijd was hij weer opgewekter geworden, ook nu lachte hij vrolijk met de anderen mee. Gijs had het hoogste woord.'die was in zijn nopjes. Zij hadden hel nu over het geweldige succes vain Jan. „Ik geef het je te doen", riep Gijs uit, „zo helemaal in je eentje op zo'n miezerig fluitje en dan uit je hoofd". „Ja, het was mooi", knikte Leen. ..Mooi! Het was een mirakel en heb. je niet gezien, dat mijnheer Hornstra zelf ook onder de invloed was, die bleef als een zoutpilaar met zijn stokkie in de hoogte staan!" Gijs was natuurlijk niet op de hoogte van de bestaande afspraak om Jan in dien .nodig op een bepaald teken het woord te ontnemen. „Maar de anderen, Gijs", waagde Leen het schuchter op te merken, „die hebben toch ook hun best ge daan". ..Ja", gaf Gijs grootmoedig toe, „Teun en Gerrdt en de jongens van de Koning, stuk voor stuk zijn het eerste klas muzikanten, hoe hard hebben ze in 't begin geblazen en de ouverture, hoe ging die niet van een leien dakkie. En de wals. hoe prach tig hebben ze die niet gespeeld, zo" en hier neuriede Gijs zachtjes de bekende melodie al wiegelende mee. „Zo echt mooi, zoja. hoe mot ik het nou zeggen, zo.... „Slepend", hielp Rinus hem op weg'. „Ja net. slepend. Wat waar is, is waar: ze staan stuk voor stuk hun mannetje, laat ze maar schuiven hoor!" „B'la- z!en, bedoel je, Gijs", merkte Leen op. Jij je zin. blazen en schuiven dan, want ik heb er toch ook een paar op die schuifdingen zien bla zen". „Ja", mengde vrouw de Regt zich in het gesprek, „dat heb ik ook ge zien ,van die lange trompetten". ..Zo", gaf Leen thans toe, „nou jij het zegt geloof ik dat Teun aan zo'n ding zat te trekken, maar in elk ge val. Jan was toch de held van ds avond. Ik zal je vertellen ,als ik het zo kon. begon ik vast voor mijn eigen". Medelijdend keek Gijs zijn vriend aan. „Jij ben gek, Leen, dat heb ik je al zo dikwijls gezegd, jij wou hem zeker met zijn fluitje de boer op sturen, voor zijn eigen Over je eigen gesproken, Rinus, hoe staat het eigenlijk met jouw plannen ben je al wat opgeschoten? Biecht eens op. je bent hier onder vrienden" „Ach, wat zal ik zeggen, ik ben al een tijdje met de notaris bezig over de tuin van gekke Dries". „Ja, dat weet ik, maar kun je hem pachten". „Waarom doe je het dan niet?" „Maar Gijs", sprak vrouw de Regt, „jij denkt toch niet, dat dat zo maar een-twee-drie gaat". „Nee, natuur lijk niet, maar Rinus kent zijn vak toch en ik dachtmaar ja, der komt vanzelvers een heleboel kijken. Zo ,voor vijf jaar. En ken je de boel dan ook overnemen als het een beet je gaat en je zou je eigen kennen bedruipen, dan mot je toch een kans hebben om de tuin en de grond aan je eigen te krijgen? En hoe mol dat dan als de pachttijd om is? Wie zegt je dan. dat je nog kopen kan?" „De zaak zit zo, Gijs, ik heb al een paar maal met de notaris gesproken. Ik kan de boel overnemen en de tuin voor vijf jaar pachten, met recht van tussentijdse koop, eigenlijk een soort huurkoop". „Dan is er toch niks in de weg", viel Leen hem in de rede, „waarom doe je het dan niet?" „Kun je hem dan aan dat helpen, Leen?" vroeg zijn moeder, terwijl ze met haar duim over haar wijsvinger streek. „Zo", zei Gijs, „is het dat? Mot je de pacht vooruit betalen?" „Nee. dat niet. maar ik moet nieuyve ramen hebben, een. 'hoop glas is kapot, de warenhuizen zijn verzakt, rails moe ten vernieuwd worden en dan zaad en pootgoed, arbeidsloon, mest, ko len, rietmatten...." „Ja, schei maar uit, ik snap het nou wel, dat is dao zeker een heel bedrag maar wat je net allemaal genoemd hebt?" vroeg Gijs. „Ja, en zoveel heb ik nou een maal niet, dus.Gelaten haalde Rinus zijn schouders op. „Hoeveel is het dan wel?" „Een heleboel geld, Gijs, dat kan ik je wel zeggen", zuchtte vrouw de Regt. „Ik schat een dikke tweeduizend gulden". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 5