Aantal toeristen in Scliouwse Westhoek neemt nu snel af Ook de nazomer kan mooi zijn STREEKNIEUWS Dit jaar weinig evenementen WESTERSCIIOUWEN, 18-8. Het aantal vreemdelingen in de West hoek neemt af. Juiste cijfers hierover ztfn moeilijk weer te geven doch di verse bedrijven die veel met het toe risme te maken hebben, menen dat het aantal gasten, berekend naar het topseizceri, is afgenomen met 40 °/o. Anderen merkten op dat er meer weg zijn. Het is in ieder geval dui delijk geworden dat de weg terug naar de stad in binnen- en huiten- land is begonnen. Het aantal Duit sers, die hun vakanties dit jaar later in het seizoen hebben genomen, is echter nog vrij groot. Vooral in Haamstede en Burgh wordt het nu in de voormiddagen rustiger en kan weer normaal de weg overgestoken worden dat men de kans loopt om omvergereden te wor den dcor de files auto's De midden standszaken krijgen het nu ook wat minder druk. Het personeel 'kan wat uitblazen van de overbelasting ge durende een aantal weken. Weinig evenementen Wat wel opgevallen is dit jaar, zijn de evenementen zoals V.V.V. Burgh- Haamstede deze in voorgaande jaren liet uitvoeren. We denken hier aan de ballonoptochten vroeger altijd een groot succes. Ook de traditionele lampionoptochten met een kampvuur in de duinen liéten dit jaar verstek gaan. In andere jaren trok dit dui zenden naar de duinen achter Burgh en vele jongere meisjes en jongens, kinderen van toeristen mochten er speciaal voor opblijven. Tevens bete kende het een afscheidsgroet van de Westhoek aan de gasten. Het schijnt dit jaar niet te kunnen, hoewel deze succesvolle optochten toch op de jaarvergadering als op handen zijnde evenementen in 1S68 werden ge noemd. Het bleef dit jaar bij wan delingen en een muzikaal optreden uit Klaaswaal. We zijn van mening- dat een toerist naast zijn strandbe- zoek, en dat bezoek werd dit jaar zeer gereduceerd door het slechte weer, wel eens wat wil zien of horen in het dorp al nioet hij er zelf bij mee marcheren. Een compensatie voor het slechte weer in de vorm van een dagontspanning in de een of andere vorm zou toch zeker de aan dacht moeten hebben van het V.V.V.- bestuur. Indien het V.V.V.-bestuur deze voorbereidingen niet zelf kon laten uitvoeren dan was het mis schien goed geweest om op de voor jaarsvergaderingen een commissie te benoemen. De staf van het nieuwe V.V.V.-kanrtoor te Haamstede heeft daar geen tijd voor: deze mensen hebben veel vex-zet en doen dat nog. Cursus Middelbare Sociale Arbeid Zwaardvis op Schiphol SCHIPHOL, 17-8. 24 uur later dan men aanvankelijk had verwacht is vrijdagavond de vier meter lange zwaard walvis - gevangen in de zee bij Vancouver en bestemd voor het Dclfinarium in Har derwijk - in een vrachtvlieg tuig van Pan American World Airways uit New York op Schiphol aangekomen. De ge wichtige passagier, 1.500 kilo zwaar, die de lange overtocht van Seattle naar Harderwijk maakte in een staleix hangmat, met daarin een tweede van canvas, liet zich na aankomst zender tegenspartelen door een vorkheftruck overhevelen in een grote vrachtauto, waar mee tie laatste etappe van de reis zal worden volbracht. „Het is nu maar de vraag of de zwaardwalvis in het speciaalvoor hem ingei'ichte bassin in Harderwijk, dat vijftien meter lang, acht meter breed en zes meter diep is, zal acclimatiseren", zo zei de heer Van Bree van het zoölogisch museum in Amsterdam op i Schiphol. „Daartoe zal een aantal helpers het dier, indien het ten gevolge van de zestig uur dufende reis vermoeid heidsverschijnselen mocht vertonen, net zo lang assiste ren totdat het met zjjn nieuwe omgeving vertrouwd is ge raakt". Het nog jonge dier, dat in dien volwassen, een lengte kan bereiken van negen me ter, is het grootste levende wezen dat ooit per vliegtuig van de oude naar de nieuwe wereld is vervoerd. (Ingezonden) De toenemende structuurverande ring van de maatschappij vraagt van de mens een hoge mate van aanpas sing aan en inpassing in de inge wikkelder wordende leef- en werk verbanden, waarin hij geplaatst is. De levensopgave van een voldoend sociaal functioneren of een voldoen de geïnlegreei'd zijn in de genoem de verbanden reikt voor sommigen te hoog. Dan moeten anderen hulp bieden, die zich richt op de socia lere) integratie, op een beter sociaal functioneren. Het is duidelijk, dat het verlenen van wetenschappelijk en technisch verantwoorde hulp een grondige opleiding eist van hen, die zich tot deze hulpverlening geroepen voelen. Immers, deze hulp kan veelal slechts geboden worden door middel van een langdurig contact, via de op bouw van een vei'trouwensrelatie, dus langs de weg van een intensie ve behandeling. Voor de bekwaming van deze ge kwalificeerde hulp is dus een gron dige opleiding nodig. Deze geeft de Stichting voer Opleiding tot Sociale Arbeid te Haarlem met haar cursus sen middelbai'e en hogere sociale ar beid, de eerste voor de middelbai'e, de tweede voor de hogere functies op maatschappelijk gebied. Deze beide soorten functies corresT ponderen dus met de „graad" van de moeilijkheden van de hulpvragen- den, waarbij, zeer globaal gezegd,, de middelbare functionarissen materiële en de hogere functionai'issen imma teriële hulp bieden. In september a.s. zal genoemde Stichting, die sinds 1939 is gevestigd, een verbeterde cursus Middelbare Sociale Arbeid (M.S.A.) organiseren, die in verschillende plaatsen in het land en bjj voldoende deelneming ook te Middelburg zal worden gege ven. Voor toelating tot deze cui'sus dient men ten minste 18 jaar te zijn en een diploma Mulo A, of een ge lijkwaardig diploma en de geschikt heid te 'bezitten. Voldoet men niet aan de opleidingseis, dan kan men een toelatingsexamen afleggen, of een voorbereidende cursus gaan vol gen, wanneer men niet voor het toe latingsexamen mocht, slagen óf hier voor niet in aanmerking mocht ko men. De vakken die in de opleiding M.S.A. zijn opgenomen zijn o.m.: so ciale kaart, sociologie, economie, recht, sociale en geestelijke sti'omin- gen, psychologie, maatschappelijk werk, arbeidsmarktpolitiek, algeme ne en pi'aktijkvorming. Belangrijke elementen in deze cursus zijn voorts het vei-plichte werkstuk en de verplichte praktijk stage van een half jaar. (Van dit laatste kan op bepaalde gi'onden ge hele of gedeeltelijke vrijstelling wor den verleend). Heeft men de cursus M.S.A. met gunstig gevolg beëindigd, dan kan men in aansluiting daaraan, wanneer men aan bepaalde voorwaai'den vol doet, zijn studie voortzetten met de cursus Hogere Sociale Arbeid. Ook deze cui'sus duurt drie jaar. Zowel de opleiding M.S.A. als de opleiding H.S.A. wordt gesubsidieerd door het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. Bovendien heeft het Ministerië van Maatschappelijk Werk het diploma H.S.A., studierich ting maatschappelijke zorg, voor de subsidiëring vanwege dit departe ment gelijk gestéld met het diploma Soms stoken wij in juni de kachel nog en in juli drüüt de regen dik wijls omlaag. Vaak echter blijkt dat eind augustus of zelfs september zich van hun beste zjjden l'aten zien. Op eens wordt de atmosfeer warm en de hemel tint zich fraai blauw. Badpak ken die al waren opgeborgen, wor den weef tevoorschijn gehaald. Dui nen en parken vullen zich met wan delaars. Zelfs het strand verheugt zich in een nieuwe belangstelling. Duizenden camerasluiters klikken, orh de leuke momenten van de nazo mertoegift, vast te leggen. Dat deed ook de Eiridhovenaar A. J. Sietsma. Zijn camera ving hét van de sociale academies. Dit houdt o.m. in. dat deze gediplomeerden volgens dezelfde subsidienormen ge salarieerd worden als de afgeslu- deei'den van de sociale academies. Een derde cursus, die door de Stichting voor Opleiding tot Sociale Arbeid wordt gegeven, is de cui'sus Personeelsbeheer, een cursus die 3% jaar duurt en waarvan het eei'ste deel gelijk is aan dat van de cursus Middelbare Sociale Arbeid. Voor de ze cui'sus gelden dan ook dezelfde ei sen van vooropleiding. V001 het verkrijgen van nadere in lichtingen omtrent deze drie cursus sen kan men zich wenden tot het Bureau van de Stichting, Kleine Houtweg 41. Haarlem, tel. (023) 13934 en tol. de cursusleider, de heer J. I-Ioevens, Bachlaan 150, Terneuzen, tel. (01150) 4566. Advertentie edel- staal Maak uw keus bij ETERNA-dealer voor Schouwen-Duiveland en Flakkee Havenplein 1 ZIERIKZEE (naast 's-Gravensteen) Telefoon (01110) 2443 brokje levensvreugde dat wij u hier bij laten zien. Drie kinderen aan een zonnig strand. Het is een blonde fo to geworden, helder in de lichte tin ten, maar ook in de schaduwpartijen. Het is welzeker dat A. J. Sietsma een geelfilter gebruikte bij het ma ken van zijn opname. Maar datgene wat de foto aantrekkelijk maakt, is de leuke positie van de kinderen, die een gesloten, „formatie" vormen. Al le aandacht valt daarbij in de 'eerste plaats op het kleintje met de zonne hoed. Zoals zo vaak blijkt, is een tikje regie de eerste voorwaarde voor het slagen van de kinderfoto. SPORTBERICHTEN DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Wedvlucht vanuit Baumetz. Af stand 179 km. Gelóst om 9.15. Aan komst eerste duif 11.20 uur. J. C. Berrevoets 1, 5, ,19; W. Biom 2, 3; Feleus-v. Westenbrugge 4, 9, 11, 13, 14, 23; Abr. Stoutjesdijk 6; C. Vei-west 7; M. Giesker.s 8; L. NcGrdijk 10; K. Bouman 12, 17; F. D. Hillebrand 15, 21, 26, 27; A. Ravia 16; J. C. Wesdoi'p 18, 24; L. Foriteine 20; C. Ben-evoets 22, 25. Woensdagavond inmanden natio nale derby Orleans, van 18.00-19.00 uur. Klokken stellen vrijdagavond 2100 uur, clublokaal „Gevleugelde Vrienden" KORFBAL Het KBGÖ-twaalftal tegen de SDKB Voor de jaarlijkse ontmoeting van het SDKB-twaalftal en het vertegen woordigend twaalftal van de Korf bal Bond van Goei-ee-Overflakkee, wélke op zaterdag 24 augustus a.s. te Miüdelharnis zal worden gespeeld zijn van KEGO-zijde de volgende spelers en speelstei's uitgehodigd: da mes: mevr. Jelier-van Veeri; mej. F. v. d. Vliet, mevr. Vogelenzang, mej. T. v. d. Vliet (align van Delta- Óolt- gensplaat); mej. E. Hameetemari (D BGC) en mej. L. Nipius (Good-Luck). Heren: C. Kreeft, Geri'it Poortvliet, C. v. d. Vliet en J. M. van der Vliet (allen van Delta); Johan van der Welle (DBGC) en Cor van Nimwe- gen (Good Luck-). Reserves: mej. R. Hebbel (Delta) én Cor Smoor (DB GC). Ook de spelers en speelsters van de SDKB zijn inmiddels voor deelname uitgenodigd. Het SDKB- twaalftal zal nog nader worden be kendgemaakt. De wedstrijd wordt ge leid door de bekende KNKB- scheidsrechter A. A. Marteijn uit Yerseke. DE SPORTTOTO DEN HAAG, 18-8 De cijfers van sporttoto 1 luiden: Deelnemers: 665.116. Inleg: 1.419.460,gulden. Prijzenbedrag: 638.757 gulden. Eei'ste prijs: 191.627 gulden. (Zon dagavond 21.45 uur waren er 16 mel dingen met 13 goed). Twééde prijs: 127.752 gulden. Derde prijs: 191.627 gulden. Extra pi'ijs: 127.752 gulden. BURGHSLU1S, 17-8. Zaterdagmorgen, ongeveer 7 uur, arriveerde in de haven van Éurghsluis de juist 12 uur eerder uit Londen vertrokken coaster „Cherie" uit Hamburg. Het vaartuig zal voor de fa. Gebr. Land'egent tarwe laden en dan opnieuw naar Londen vertrekken. Slecht weer bij diploma-zwemmen „De Val' ZIERIKZEE, 18-8. Onder zeer slechte weersomstandigheden, wind kracht 7, regen, watertemperatuur 16° C, is op zaterdagmorgen diplo- mazwemmen gehouden in het zwem bad „De Val te Zierikzee, georgani seerd door zwemvereniging „De Zee paardjes". Geslaagd zijn voor de zwemproef: (het zg. A-diploma): 1. Gera S'teutel; 2. Henriëtte Boot; 3. Tineke Bloan- maèrt; 4. Ellén van Oeveren; 5. Ria Tanis; 6. Ineke Broer; 7. Anmemarie van der Wél; 8. Marjo van der Hoé ven; 9. Anja Lagrouw; 10. Jacomien Züidweg; 11. Simone Coppoolse; 12. Isalinë Hage; 13. Silvia Simmers; 14. Astrid van Dongen; 15. Susanne Ren tier; -16. Wouke Lam; 17. Hei'mieneke dé Vrieze; 18. Mar ja van der Stel; 19. Jan Wilbrink; 20. .Tony Gil jam; 21. Marja-Giljóm; .22. Joke Gast; 23. -M, Melresonne; 24. Carta Burcksen; 25. Carla Oosse; 26. Gean Steur; 27. Jettie de Vlieger; 28. Akke van Sluy- ters; 29. Ria Droog; 30. Henk de Bruyne; 31. Jaap van Gastel; 32. Ko Sinke; 33. Henk Biezeveld; 34. An- di'é 't Jong; 35. Leo de Pee; 36. K. A. Plandsoen; 37. Ad Vis. Geslaagd zijn voor het diplóma ..Geoefend zwerrhmer" (B-diplomaj: 1. Gerard M. Boer; 2. Gert-Jan An ker; 3. Marijke Schaap; 4. C. J. L. van Boogaert; 5. Leonneke cle Vos; 6. Ad Quist; 7. Marijke Lagrouw. Geslaagd zijn voor het le zwem- vaai'digheidsdiplcma: 1. Addie Stén huis; 2. Anja Simmers. Dit was .de 2e gelegenheid tot di- plcmazwemmen. De 3e en laatste keer dit seizoen is zaterdag 7 sep tember 9.00 uur. Persoontijk opgeven tót en mc-t 1 september bij de bad meester. Geslaagd dagreisje van bejaarden te Noordwelle NOORDWELLE, 19-8. Zaterdag "was het voor, Noordwelle de dag van de jaarlijkse ibejaardenreis. In het Dorpshuis kwamen alle reislustigen bijéén en het bleek dat de deelname, wegens ziekte, iets minder was dan vorig jaar. Mevrouw E. Hógenboom-Dalebout heette daar iedereen hartelijk wel kom, iin het bijzonder de chauffeur van d'e bus er. zuster van Beveren, die ook dit jaar de reis w.eer mee maakte. .Burgemeester Éverwijn kon wegens vakantie niet aanwezig zijn. Nadat mevr. Hogenbóom een be schrijving van de te maken reis had gegeven, ging men op weg. De veer pont te Zijpe bracht zijn vracht, schommelend op de woelige golven, veilig naar de andere kant. De kerk in Oudenbosch (een verkleind model van de Sint Pieterskerk in Rome) was de eerste bezienswaardigheid1 én men was onder de indruk van de daar aanwezige schilder- en. bouw kunst. In het grote motel bij Bi'eda werd de eerste frisse dronk genut- tieg én vervolgens ging het op Baar- le-Nassau aan. De route leidde niet via de hoofdwegen. De plaats werd bereikt via., het sanatorium „De Kiokkenberg", zódat de reis door een prachtige bosrijke omgeving voerde. Schoolslags over Wester schelde TERNEUZEN, 18-8. De heer P. Schoones (30), badmeester te Kloos- terzande (Z. VI.) is het als eerste gelukt de Westerschelde op een van- de gevaarlijkste punten over te zwemvxenOm 15.20 uur ging hij even bezijden de haven van Wals oorden te water. Hij moest door de drukbevaren vaarroute zwemmen. Er passeerde op dat ogenblik een vrij groot aantal zeeschepen naar Antwerpen. Hij zwom in een wijde boog op Waarde (Zuid Beveland) aan en slapte om 16.47 uur aan land. Hij had, uitsluitend schoolslag zwexnmend, 8 km. afgelegd. De Wes terschelde was deze namiddag erg woelig: Er stond, een windkracht .9 en hij moest tegen golven van 1 d 1.5 meter opzwemmen. Jaren gele den werd deze poging reeds onder nomen, maar geen van de zxv'evïmers heeft het- gehaald. Enkele zijn daar bij zelfs verdronken. Allen genoten zeef van het mooie landschap' in deze streken, met de schilderachtige boerderijtjes en de talrijke bospartijert. In een bijzon der sfeervol restaurant in Gilze- Rijeri werd weer een verfrissing" ge bruikt. Vandaar ging het in zuid westelijke richting naar Bei'gen op Zoom, waar een keurig verzorgde warme maaltijd dé bejaarden wacht te. Over de Zeeuwse weg ging het richting Goes om via d'e Zeeland- brug weer op Schouwen-Duiveland terug te keren. Om ongeveer half ne gen arriveerde, de luid toeterende bus in Noordwelle. De heer P. G. Boot sprak namens de bejaarden dankwoorden tot het. organiserende comité, zuster van Beveren en. de Chauffeur, de heer TuinmanNamens het comité sprak de heef J. Hendrik- se. Hij dankte de inwoners voor de financiële steun en; zegde toe het volgend jaar wéér graag een reis voor de bejaarden te organiseren. Vonnis wegens moord op Griekse Joden FRANKFORT, 19-8. Een vooi'ma- lige gezantschapsraad bij het Duitse ministerie van buitenlandse zaken, de 57-jai'ige Fritz von Halm, is maandag in Frankfort wegens mede plichtigheid aan moord op Joodse Grieken tot: acht jaar gevangenis- si-' af veroordeeld. De openbare aan klager had tegen hem tweemaal le venslange gevangenisstraf geëist we gens mededaderschap bij het ver- mooi-den van minstens 30.000 Joden. De verdediging had. vrijspraak ge vraagd. DEN HAAG. Prinses Mai-griet eri de heer Van Vcllenhoven met hun zcon prins Maurits zijn zaterdag u'it ons land vertrokken naar Porto Er- cole vcor een korte zomervakantie. Zoals bekend bevinden koningin Ju liana en prins Bemhard zich reeds enige tijd in dit vakantieoord. LAREN. Op de Eemmesserweg te Blaricum is een auto, bestuurd dooi de 20-jarige J. C. Stolk' uit Maar tensdijk, in vólle vaart tegen een boom gereden. De jongeman was op slag dood. Sporttoto „nieuwe stijl" had succesvolle start DEN HAAG, 18-8. De sporttoto „nieuwe stijl" die met de voetbal competitie zondag is begonnen te draaien, heeft een zeer succesvolle start gehad. De inleg voor de eei'ste sporttoto van het seizoen 1968-1969 bedroeg niet minder, dan 1.419.460 gul'den, hetge eni'uim 2V2 maal zoveel is dan de. irileg voor de eerste sport toto van het seizoen 1967- 68 (570.000 gulden). Er was itoen aan prijzengeld beschikbaar 190.0C0 gulidén', 'thans bedraagt dit 638.757 gulden, waaruit duidelijk blijkt in welke mate de sporttoto aan belangrijkheid hééft gewonnen. Het totaalaantal ingevul de kolommen voor sporttoto no. .1 was 3.154.000.Dit was ï'eeds meer dan op de 'topdag van het vorige sei zoen, toen er 3 miljoen kolommen waren ingevuld. „En ik voorzie na deze denderende, start, dat er in de komende weken hog duizenden deel nemers aan 'de toto bij zullen komen. D:e gegevens, die dik hieromtrent reeds héb, wijzen .alle in die rich ting", aldus een verheugde directeur van de Stichting /Spontotalisator, de heer J. Muilenbui'g. ZIERIKZEE „Full of Soul" ontbonden Na een zeer succesvol optreden van ruim (twee jaar is dezer d gen een eind gekomen aan het beslaan van de bekende Zierikzeese rythme en blues-groep „Full of Soul". De leden van de band besloten tot op heffing maar zijn bepaald' niet van plan om ook te stoppen met spélen. Integendeel, „Full of Soul", ver dwijnt maar er komt. een nieuwe foi'matie voor in de plaats, een ge wijzigde samenstelling, aangevuld met nieuwe 'leden. De repetities gaan. deze week van start en reeds vol gende maand hoopt de nieuwe band zich aan de jeugd van Schouwen- Duiveland te kunnen presenteren onder een nieuwe naam, die - al thans voorlopig - nog een geheim moet blijven. Collecte voor Chr. blindenhulp In. de week van maandag 19 tot en met zaterdag 24 augustus wordt te Zierikzee de jaarlijkse collecte „De Fakkels Bijeen" t.b.v. de Chr. Blin denhulp - voor alle gezindten - ge houden. De Scheldebank N.V. Blijkens een publikatie in „Han delsbelangen" zijn bij de Schelde bank N.V. te Zierikzéë dis commis sarissen' uitgetreden de 'heren I-I. C. v. d. Zande, J. A. van der Bijl, J. der Weduwen, C. van Oeveren en J. v. d. Stólpe. Nieuwe commissarissen zijn geworden de heren G. P. Korten- horst (président), P. A. Offers en J. Orbaan. De laatste is .tevens secre taris. Clubwedstrijd Hengelsportver. „Oosterschelde" Zaterdag a.s. wordt voor de leden van de hengelsportvereniging „Oos terschelde" de zesde club wedstrijd gehouden. De hengel wedstrijd vindt plaats bij het kampeerterrein van 'het KaaSkenswater. Naar Brielle De heer L. I. de Regt, filiaalhou der van P. de Gruyter en Zoon aan de Appelmarkt te Zierikzee is met ingang van 1 september a.s. over geplaatst naar het De Gruyter-fili- aal te Brielle. Deze overplaatsing houdt verband1 met de opheffing van het Zierikzeese filiaal, per 31 augus tus aanstaande. Personenauto op Zeelandbrug geslipt In de nacht van zondag op maan dag, omstreeks kwart vóór één is een personenauto, een Mercedes,, be stuurd door J. H. uit Noordwelle op de Zeelandbrug, vermoedelijk als ge volg van hoge snelheid, in een slip geraakt en tegen d'e vangrail en brugleuning gebotst. Persoonlijke on gelukken hebben zich niet voorge daan, maar de schade was aanzien lijk en beloopt een bedrag vair dui zenden guldens aan de auto en de brug. Autobotsing Op de Rijksweg vanaf de Zeeland brug, richting Zierikzee, is zaterdag middag omstreeks één uur een per sonenauto bestuurd door T. van B. uit Zierikzee ingereden op een voor deze auto in dezelfde richting rijden de Volkswagen met aanhanger die werd1 bestuur door J. K. uit Hilva- renbeek. Bij deze aanrijding ontstond enige vrij Lichte schade maar per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. WESTERSCHOUWEN Moeilijke oogst door het slechte weer Een weeftype dat hormaal begin november wordt aangetroffen, be heerste de afgelopen week en het heeft vooral de agrarische sector op nieuw parten gespeeld. Het aantal milimeters water is niet „bij te hou den": het werden centimeters. De graanoogst lag praktisch stil, be halve,van een aantal toch al ineen- gezegen gei'stveldèri. dié alsnog af gewerkt werden. De wintertarwe staat jr. grote massa's met hangende, van het water loodzware arente wachten op betef weef. De korrel is zeer zacht (,,'t is net kauwgom", zei deze week een troosteloze boer) en daarmede het vochtgehalte zeef hoog;. In de drogerij van de firma Gebr. Land'egent aan de Meeldijk draaien dag en nacht de machines, terwijl de zware óliebrandërs loeien om toch maar zóveel mogelijk warme lucht te produceren dié door het kleffe graan gejaagd Wordt. Veel boeren profiteren van een half droge dag door 's avonds de combines te laten werken. Gelukkig is het weer vrij koud geweest, want bij hogere temperaturen zou het graan snel gaan schieten, hetgeen nu werd voorkómen. SCHARENDIJKE Blikseminslag in kapschuur Zondagmorgen omstreeks 8.30 uur sic eg de bliksem, tijdens onweer in de kapschuur op de boerderij van de 'heey N. C. Tuiten te Elkefzee. De 'brandweer van Scharendijke was snel ter plaatse en werd bij de brandblusserij geassisteerd door de brandweer uit Kerkwerve. De kap schuur en de hierin' aanwezige pak ken stro en wa'fc inventaris gingen in vlammen op. De brandweer wist uitbreiding tot de omringende ge- böuyeri te vooi'komen. Tot 's mid dags 5 uur is 'de brandweer bezig geweest met nablussing. ZONNEMAIRE Voor Kinderzorg Gedurende het ie kwartaai wer den in Zcbhemaire voor Kinderzorg te Middelburg id'e volgende bedragen gecollecteerd: Anneke de Vlieger f 10,27 en f 12,05; Nellie Flikweert en trudie Doezelaar f 14,36 en f 17,02; Peter de Munniik f 3,51 en door Ma ry v. d. Sande f 12,33.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2