Uitgebreid werkschema amateurfotogra venver. „Delta-Foto" Vierling in Brussel Touringcar in ravijn gestort STREEKNIEUWS Wïnterprograinma in kannen en kruiken ZIERIKZEE, 9-8. In een vrüdag avond in „Mondragcn" gehouden vergadering van de amateurfotogra- fenvereniging „Delta-Foto" is een werkschema opgesteld voor de ko mende wintermaanden. Het nieuwe activiteitenprogramma vangt aan cp 6 september a.s. met een gezellige avond, waarop „het nuttige aan het aangename" verbonden zal worden: dan zal o.a. de bondscollectie foto's werden bekeken en kennis worden gemaakt met een achttal nieuwe le den. De nieuwe voorzitter van „Delta- Foto", de heer Jch. D. C. Berrevoets deelde mee dat ook dit jaar weer minstens één portretavond gehouden zal worden; het verdere streven van de vereniging zal o.a, zijn om de le den te laten experimenteren: in de opnamekamer (door één der leden ter beschikking gesteld), en expose ren. Het dia-werk zal meer aandacht krijgen. De tweede avond in het nieuwe seizoen zal plaatsvinden op 27 sep tember. Dan zullen dia's werden ver toond door tandarts Kalmthout uit Bergen op Zoom. De inlevering'van de foto's voor de (eerste) eigen wed strijd, ever een vrij onderwerp, is vastgesteld op 18 oktc-ber. De jure ring zal worden uitgevoerd door Ie- Tussen treinen 1 en stations FRANKFORT, 9-8. Da West- Duitse spoorwegen zijn van plan het grootste cleel van hun locomotieven en motorwagens en stations aan alle hoofdlij nen en eén aantal zijlijnen met radioapparatuur uil te rusten. Naar de persdienst van de Bundesbahn in Frankfort vrij dag meedeelde, kan het trein personeel tijdens de rit zo voortdurend in contact blijven met de stations, wat een elas tischer en veiliger functione ring mogelijk maakt. Boven dien zou men voor goederen treinen minder personeel no dig hebben. Gewonden bij jazz-festival LONDEN, 11-8. 32 tieners zijn zaterdagavond1 gewond geraakt op een jazzfestival in Kempton Park ten Zuidwesten van Londen, toen een dak van golfijzer waarop zij waren geklommen om beter te kunnen kij ken, instortte. Ruim 200 tieners had den een plaatsje op het dak gevon den. Vele gewonden hebben gebro ken ledematen. Er is er een bij met een gebroken ruggegraat. BRUSSEL, 11-8. In een kraam inrichting in Brussel is vrijdag een vierling geboren. De vier kinderen, drie jongens en een meisje wegen ieder bijna vier pond. De kinderen zijn in een couveuse gelegd en ma ken het goed. De moeder is dertig jaar. Twee verkeersslachtoffers ENSCHEDE. 10-8. De dertienjarige Jchan Sohmidt uit Enschede is ver ongelukt, toen hij plotseling de rijks weg overstak. Hij werd door een au to aangereden. Omstreeks het zelfde tijdstip ver ongelukte de zestigjarige fietser J. de Jong uit Enschede, toen hij in de binnenstad door een rood stoplicht reed en in botsing kwam met een tankauto. WENEN, 10-8. Een Belgische tou ringcar is zaterdag in een haarspeld bocht van de Gerlos-pas in Tirol van de weg geraakt en naar beneden ge stort. De bus bleef op een achttien meter lager gelegen weggedeelte ondersteboven liggen. De Nederland se chauffeur kwam om het leven, alsmede vier van de 25 passagiers, allen Engelsen. Acht van hen wer den ernstig gewond. Het Britse reis gezelschap was op weg naar huis na een vakantie in Tirol. ELEKTRISCHE LEERMEESTER AMSTERDAM. 9-8. De 62- jarige organist Nico Krap uit Amsterdam, die vorig jaar in Zandvoort het wereldrecord orgelspelen behaalde (36 uur aan één stuk), heeft een elek trisch apparaat ontwikkeld met behulp waarvan men het klassieke notenschrift in snel tempo en op effectieve wijze kan leren. Zelf heeft hij het prototype gebouwd. Door mid del van. lampjes geeft het toe stel. aan welke toets op de piano of het orgel moet wor den gebruikt als men een noot leest. Het gehele systeem van kruizen en mollen kan op deze wijze snel worden aangeleerd volgens de organist. den van de vereniging uit Zwijn- drecht. die voor deze taak op ge noemde datum naar Zierikzee ko men. Op 8 november volgt de jure ring door eigen krachten, waarna op 29 november inlevering aan de orde komt van, de dia's (jurering door Flakkee). Op 20 december krijgen de leden de bonds-fotocoliectie gepre senteerd die werd samengesteld uit de prijswinnende foto's van de ge houden bondswedstrijden. Jurering van de dia's volgt op 3 januari. Aan deze avond zal het karakter van. een nieuwjaarsreceptie worden gegeven. Gestreefd wordt naar een nauwere samenwerking met de amateurfoto grafen van Flakkee. Een grote wens van bestuur en le den is om - en liefst zo spoedig mo gelijk - de beschikking te krijgen over een eigen „honk": een pandje, waar gezamenlijk of individueel kan worden gewerkt en geëxposeerd, en voor het houden van clubavonden. Het bestuur zit in deze niet stil en hoopt eerstdaags aan de leden een concreet voorstel te kunnen doen. Overigens kan exposeren minder prettige gevolgen hebben, zoals bleek uit de mededeling van de voorzitter dat van de permanente foto-expositie in de foyer van „Mondragon" een tiental foto's, waaronder een prijs winnend exemplaar, zijn verdwenen. Deze foto's zijn „meegenomen" door leden van de zeilvereniging „De Maas". De directie van „Mondragon" heeft, intussen teruggave van de fo to's gevraagd, maar tot nu toe is hierop niet gereageerd. De foto-ex- positie was ingericht bij gelegenheid van het te Zierikzee gehouden z.g. Groene-Kustweg-c-ongres. Deze eer- ScliRrp vaart Berichten Esso Amsterdam, 10-8 t.a. Galves- veston. Slamat, 10-8. 400 m. Z New Found- land. Attis, 10-8. 10 m. ZW Watlingeil. Camiita, 11-8. vertil Valparaiso naar Callao. SPORT VOETBAL Mevo won met 6-1 van Kapelle Mevo verkeerde in de oefenwed strijd1 tegen Kapelle in een goede bui en liet het hoger geklasseerde Kapelle met 6-1 in het zand bijten. Jan van Dijke legde ongetwijfeld de basis voor dez.e grote zege door al in de eerste helft drie doelpunten voor zijn rekening te nemen en zijn club een 3-0 voorsprong te bezorgen. Nog voor de rust zagen de gasten kans om 'tegen te scoren. Russiand 3-1. Ook in de tweede helft behiel den de oranje-witten het beste van het spel en scoorden nog driemaal. Eindstand 6-1. KORFBAL S.K.N.W.K. veroverde korfbaltitel van S.D.K.B. ZIERIKZEE. Door de lastige uit wedstrijd tegen D.F.S. I te Burgh met 3-3 gelijtk te spelen is S.K.N.W.K. I uiit Nieuwerkerk er zaterdagavond in geslaagd om de korfbaltitel van de S.D.K.B. in. de wacht te slepen. Het heeft er overigens lang naar uitgezien, dat D.F.S. de Duivelan ders de voet dwars zou gaan zetten want kort voor het einde was de stand1 niog steeds 3-2 voor de thuis club. Door echter in de laatste mi nuten een strafworp te benutten, kwam de stand op 3-3, hetgeen voor de gasten voldoende was om zich kampioeni te kunnen noemen. Vliegramp in Duitsland door sabotage? PFAFFBNHOFEN, 10-8. De vlieg- ramp op de Duitse autoweg ten noorden van München, waarbij vrij dag 48 personen om het leven kwa men is mogelijk veroorzaakt door sabotage, zo heeft een directeur van de Britse maatschappij „Eagie Air ways", waartoe het toestel behoor de, zaterdag in München gezegd. Di recteur Murry Williams zei op de luchthaven „Riem" dat zij.ni maat schappij en de Westduitse politie naar aanleiding van het voorlopig onderzoek itot deze mening waren gekomen. Bij de idientificering van de slachtoffers is zaterdag een naam opgedoken die niet op de passagiers lijst van 'de maatschappij voorkomt. Gehuwde man wilde meisje aanranden SCHAESBERG, 11-8. De politie van Schaesberg heeft de 24-jarige gehuwde L. K. uit Schaesberg gear resteerd, die vrijdag in Hulsberg vier meisjes van 17 tot 19 jaar met een pistool had bedreigd. Hij wilde één van hen aanranden. Toen de meisjes wegliepen schoot hij in de lucht en vervolgens loste hij twee schoten op hen. De meisjes wisten de man toen neg enige tijd aan de praat te hou den, waarna hij hen liet gaan. De man werd in zijn woning in Schaes berg gearresteerd. Brand op tankschip LONDEN. 11-8. Naar zondag in Londen ontvangen berichten melden, staat de 1.597 ton metende Italiaan se tankboot „Ugo Fiorelli" ten noor den van Malta in brand. De beman ning heeft het schip verlaten; 14 van hen zijn gered. Naar twee vermisten wordt gezocht. De brand ontstond na een ontplof fing, waarbij vijf opvarenden, onder wie de gezagvoerder, omkwamen. Tien schepelingen en een vrouw kre gen een aantal brandwonden. Enige van hen zijn er ernstig aan toe. ste, redelijk goed bezochte, werkver gadering in het nieuwe seizoen bete kende tevens de in functie-treding van het nieuwe bestuur, bestaande uit de heren Joh. D. C. Berrevoets, voorzitter, J. Krakeel, secretaris en A. v. d. Welle, penningmeester. De vergadering werd besloten: met een kritische beschouwing van de dooi de leden gemaakte foto's in het ka der van de afgelopen zomeropdracht, waarvan tal van fraaie en artistieke opnamen de resultaten waren. ZIERIKZEE Auto-botsing Zondavond omstreeks 7.30 uur, vond op de kruising Laan. van Sint Hiilaire-Provi'n.'ciale weg een botsing plaats tussen twee personenauto's. Er ontstond hierbij flinke materiële schade, maar persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. De botsing ontstond toen de au tomobilist S. W. uit Noordweile, ko mende van de Laan van' Sint Hilaire, geen voorrang gaf aan: R. J. J. v. d. M. uit Rotterdam, op de Provinciale weg. Nieuwe eigenaars horeca-bedrijven Blijkens een publicatie in „Han delsbelangen" is het hotel-restaurant bedi-ijf „Van Oppen" aan de Verre- nieuwstraat te Zierikzee in eigendom overgegaan van de heer G. A. M. Verhoeven. Vorige eigenaar was de heer C. Mens. Ook „De Nieuwe Zaal" aan het Beddeweeg te Zierikzee heeft een nieuwe eigenaar gekregen. De heer J. L. de Hooge is uitgetreden terwijl nu als eigenaar te boek staat de heer W. van Maaren. ZZ 7 werd verlengd De ZZ 7, van/ de firma W. K. Schot te Zierikzee, werd 2.75 meter ver lengd, door er een stuk tussen te zet ten, een werk dat werd uitgevoerd door 'de firma D. van Duivendij'k en Zonen te Bruinisse. Het schip moet nu nog voorzien worden van nieuwe Saman losinstailaties en een nieuwe Maaskant lier voor de .mosselvisse rij. Jongetje verongelukt Zaterdagmiddag ontsnapte het bij na driejarig zoontje van de familie d. J. op 'de Calahdiweg a:brupt aan zijn oppas. Het kind stak onverhoeds de straat over in de richting van het stadsdraai-orgel dat aan de over kant stond te spelen. Juist op dat moment naderde een 'auto, bestuurd1 door V. ite Zierikzee. Het kind dook plotseling voor de wagen op; krach tig remmen kon niet voorkomen dat de kleuter werd geraakt. Het jon getje werd zeer ernstig gewond en is in de late avond aan de bekomen verwondingen bezweken. Dé deelne ming met de getroffen familie'in de buurt is groot. WESTENSCHOUWEN Badgasten verjaagd door „zweef-vliegen" In de afgelopen week is het enige malen voorgekomen dat het strand te Westenschouwen werd belaagd door grote aantallen „wespen". De insecten waren soms agressief, maar tot steken kwam het niet. Informaties hebben intussen ge leerd dat hier geen sprake kan zijn van „gewone" wespen, maar van een bepaald soort „zweefvliegen". Hun aantal was soms zo groot dat badgas ten zich genoodzaakt zagen om het strand te verlaten. MIDDENSCHOUWEN De Biafra-collecte De opbrengst van de inzameling ter bestrijding van de hongersnood in Biafra bedraagt f 1791,61, als yolgt verdeeld: Gemeentehuis Seharendijke f 602,76; postkantoor Seharendijke f 420,-; Verenigingsgebouw Ellemeet f 504,75 en postkantoor Kerkwerve f 264,10. Alle gevers en geefsters worden dank gebracht voor hun gift. BURGHSLUIS Aanlegsteiger wordt aanbesteed Op dinsdag 10 september a.s. wordt in het gebouw van de Dienst der Zuiderzeewerken door het hoofd van de Deltadienst openbaar aanbesteed het aanleggen van diverse terreinen en het maken- van een aanlegsteiger met bijkomende werken in de haven van Burghsluis. SEROOSKERKE Auto uit de bocht gevlogen Vrijdagavond te plm. 1845 ur vloog een personenauto, bestuurd door W. B. S. uit Zierikzee op de Seroos- kerkseweg uit de bocht. De auto sloeg een 'drietal malen over de kop en kwam vervolgens in de sloot te recht. De 'bestuurder kwam met de schrik vrijde personenauto werd zwaar beschadigd. Auto in de sloot Ln de nacht van vrijdag op zater dag te plm. 1.30 uur reed een Ford busje, 'bestuurd door F. J.. v. Z. uit Rotterdam op het kruispunt Seroos- kerkseweg-Stoofweg recht door met het gevolg dat het busje in de sloot belandde. Met behulp van een takel wagen Werd de auto weer op het droge .getrokken. De inzittenden kwamen met de schrik vrij; de air- to werd licht beschadigd. Goudsniokkelorgaiiisatie te Amsterdam opgerold AMSTERDAM, 9-8. De Neder landse „kfuideniersmentalitèit", die, volgens de Amsterdamse politie, ve le inwoners van ons land nog eigen blijkt te zijn, heeft de bankwereld behoed voor', een fraude op grote schaal en heeft 'dé Amsterdamse po litie in de gelegenheid gesteld een internationale rgdudsmckkelorganisa- tie op te .Toilèh. Toén een klant vrij dag j.l. bij 'dë. Bank of America in de hoofdstad een .bedrag ter grootte van 150.GÜ0 U.S. dollar (ruim een hall' miljoen gulden) wilde opnemen, vond het bankpefscneel, 'ondanks het feit dat alle papietêp m" ord^, waren, dit toch weiy ;!'beèitjevreemd. „Zo vlak voor het wè^kehd??', vroeg mén zich af. Dam t^h inaar liëyer" de po litie gewaarschuwd?' De hoofdstedelijke recherche wist de buitenlandse klant, de Australi sche acteur P. W. C., die door de bank aan het lijntje werd gehouden, aan te houden en kreeg van hem ge gevens los over een internationale smokkelbende in goud, waarvan hij lid was. a Be Amerikaanse senator George McGovern, die de laatste tyd steeds vaker werd genoemd als een moge lijke „politieke erfgenaam" van de vermoorde Robert Kennedy, heeft zaterdag meegedeeld te zullen deel nemen aan de wedloop voor de de mocratische presidentskandidatuur. KERKWERVE De oude keik Door een technische correctie - omissie is in het onderschrift van de vrijdag j.l. geplaatste foto van de vroegere kerk van Kerkwerve, de ouderdom van deze kerk onvermeld gebleven. De kerk was heel oud en wordt door deskundigen als vroeg 14e eeuws aangemerkt. Alleen al door de bijzondere leeftijd is afbraak destijds derhalve uitermate te be treuren. ZONNEMAIRE Boterfabriek wordt afgebroken De oude boterfabriek, staande aan de Provincialeweg van Zonnemaire naar Noordgouwe, wordt momenteel gesloopt. Hét sloopbedrijf Smalheer uit Brouwershaven is inmiddels met de werkzaamheden begonnen, zodat het niet zoveel dagen meer zal duren of het gebouw ligt tegen de grond. Het huis, dat destijds bekend stond als boterfabriek heeft ook nog als mee stoot dienst gedaan en is jarenlang bewoond geweest door de heer J. P. Schouwenaar. De laatste eigenaar heeft het huis verkocht aan de pro vincie Zeeland, welke het nodig had voor het ter plaatse verbreden van de nieuwe geprojecteerde Provinci ale weg Zierikzeè-Brouwershaven. SIRJANSLAND De Biafra-collecte De door de heer K. Heule hier ter -plaatse gehouden 'huis-aan-huis col lecte voor de vlixchtelio/genhulp „Biafra" heeft 'het mooie bedrag van f 347,35 opgebracht. BRUINISSE Diefstal landbouwprodukten De diefstallen te Bruinisse blijven aanhouden; De landbouwer, de heer Joh. de Jónge miste op zijn land te Zijpe, aardappelen en gerst. Wat de gerst betreft, deze werd' weggeno men terwijl men op het land aan het) miaaidorsen was en de d'aders waren bewoners van de woonwa gens te Zijpe. Ze waren 'bezig 'hun zakken te -vullen', terwijl de combine aam het andere eind van het per ceel bezig was. Brand in levensmiddelen- bédrijf te Middelburg MIDDELBURG. 12-3. De brarnd- weer 'in Middelburg is tot vanmor gen yrceg bezig geweest met de blus sing van: een brand in hét levens- middelenbedrijf van de heer K. Va der, warar een schade aangericht werd van ongeveer 60.000 gulden. De brand ontstond in een achter de levensmiddelenwinkel gelegen ma gazijn, mogelijk door 'kortsluiting. Ook een boven de winkel gelegen woning liep brand- en waterschade op. Toen de brand uitbrak was. nie mand in het pand aanwezig. „Notenkraker" te Ouwerkerk en Burgh BURGH,, 9-8. Deze id eek ontving de voorzitter van ,de Vogelwacht „Schouwèn-Duiveland'' twee mel dingen over de waarneming vah een zeer bijzondere vogel, namelijk de „notenkraker", een grote, donkere chocoladebruine vogel met droppel- vlekken op de rug. De notenkraker brengt een vreemd geluid voort, eeri soort geklik en gekras, en houdt zich vooral op in gebieden met naaldbo men. De jongen worden uitgebroeid in Scandinavië en Siberië. De vogel werd gezien te Ouwer kerk, en enkele dagen later in de bossen van het Domein te Burgh. Uit de geschiedenis van de vogel wereld blijkt intussen dat notenkra kers al meer in Nederland werden waargenomen. Grote „invallen" van deze vogels werden geregistreerd in 1900, 1911, 1913 en 1954-'55. Mogelijk dat 1968 hier aan kan worden toe gevoegd. DODELIJKE ONGELUKKEN OPHEUSDEN. De 64-jarige land bouwer D. Eerbeek .uit Opheusden is zaterdag toen hij zijn koeien aan het melken was tijdens een zware onweersbui door de bliksem getrof fen -en gedood. MEGEN. Zondagavond is onder de gemeente Megen de 17-jarige A. Venhovens uit deze plaats verdron ken. Hij was met twee vrienden aan het -roeien. D'cor 'tot op heden onbe kende oorzaak is 'de roeiboot gekan teld en kwamen de inzittenden të water. VENLO. De 30-jarige bromfietser G. Backus die óp 15 juli j.l. op weg van zijn wenk naar huis door een personenauto werd aangereden, en daarbij zwaar werd gewond is za terdagavond in het ziekenhuis te Venlo aan de opgelopen verwondin gen bezweken. Het slachtoffer was ongehuwd. ROTTERDAM. In (de Tweede Eem- haven te Rotterdam is de 19-jarige expedi-tieknecht, G. de Knecht uit de Maasstad verdronken. De jonge man, die -in gezelschap was van een broer en drie vrienden, was te wa ter gegaan hoewel hij niet kon zwemmen. DEN J30SCH. De driejarige Frank Pels, zoon van een landbouwer uit Orthen (Den Bosch), is zondagavond in een speelplaats dn een sloot bij de ouderlijke woning verdronken. Het. ki.nd .zou voor het naar bed gaan nog even buiten gaan spelen en is daarbij te water -geraakt. COEVORDEN. In het ziekenhuis te Coevorden is zondagavond laat overleden de 65-jarige mevrouw J. Eising-Jalvingh, die gistermorgen zware verwondingen opliep, tóen de door haar man bestuurde auto na een botsing in het water terecht kwam. 'Haar man werd bij d:it onge val op slag gedood. De trompetist van de New Orleans Syncopaters, de band die vrijdag de klassieke dansavond in de Concert zaal verzórgde. Men zié ook elders 'in dit nummer. AGENDA Woensdag 14 augustus Zierikzee Wijnfeest Mondragon: 8 uur, „Miss"-verkiezing. Renesse Hervormde Kerk, 8 uur, optreden Leger des Heils, m.m.v. Tamboe- rijnband uit Zierikzee en Combo uit Goes. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 12-8. Aangevoerd 1676 stuks vee, t.w.: 1134 runderen en 542 varkens. Prijzen per kg: slachtrunderen prima f 4,80-5,20, le f 4,20-4,65, 2e f 3,80-4,05, 3e f 3,60-3,75; stieren f 4,30-4,85; worstkceien f 3,60-3,75; slachtvarkens le f 2,24-2,28, 2e f 2,22- 2,24, 3e f 2,11-2,21; slachtzeugen f 1,62—1,72; zware varkens f 1,90- 2,00. Rundei'en; aanvoer iets minder; handel vlot; ruim prijshoudend. Var kens: aanvoer iets korter; handel vlot; prijzen iets lager, enkele pri ma's boven notering. DEN HAAG. Op het ministerie van buitenlandse zaken is een overeen komst getekend waarbij Nederland uit fondsen voor ontwikkelingshulp ruim 350.000 gulden beschikbaar stelt vcoivde uitbreiding van een jongens^ school in Nairobi, Kenia. GRONINGEN. Om drie uur in de nacht van zaterdag op zondag .is de 17-jarige mejuffrouw E. M. H. A. Fonteyn uit Ulrum bij êen autoon- luk bij Wehe-Den Hoorn (Gr.) om het leven gekomen. TILBURG. Op het kruispunt Lan ge Sc h i j f st ra a t - K o r vel s e weg in Til burg is 'de 33-jarige bromfietser P. Damhuis uit Baarle-Nassau -in de nacht van zaterdag op zondag in botsing gekomen met een pei'sonen- auto. De man liep dermate ernstig le.t-sel op dat hij zondagmorgen in een ziekenhuis overleed. WORMERVEER. Bij werkzaam heden aan een fabriek in Wormer- veer kwam de 19-jarige Olaus Dieter Reinecker uit dé 'Duitse pla.ats Klemold-Flensbuxig vanmox-gen van 20 meter hoogte ten val. De jonge man was op slag dood. LAREN. De 5-jarige kleuter Jen nie ten Have uit Lax-en (Gld.), is met elektrische stroom in aanraking ge komen en gedood. GRUBBENVORST. Op de Lottum- seweg in Grubtoenvorst- s het 5-jarig jongetje Hansje Thuyls toern hij met zijn fietsje de rijbaan overstak door een pei'sonenauto gegrepen. Het knaapje werd bij deze botsing zo zwaar gewond dat hij op weg naar het ziekenhuis te Venlo ovexieed. TIEL. Zondagavond is dn de Tielse haven het driejarig zoontje' van de familie Meeter, die op een ark in- de haven woont, te water geraakt en verdronken. VIERLINGSBEEK. De 47-jarige P. Rat uit Vieidingsbeek is vannacht voor zijni woning in Viërlingsbeek aangereden door een bromfietser. De man overleed ter plaatse, De brom fietser werd gewond overgebracht naar een ziekenhuis te Venray.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2