Rode leider Ulbricht van Oost-Duitsland gaat naar Praag Vliegongeluk in de Ver. Staten (32 doden) Grootse ontvangst voor Tito in Praag Grote schade door wolkbreuk in Hoogerheide (N.Br.) MORRIS Men ziet ze niet Kijk naar TV ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 12 augustus 1968 124stc jaargang Nr. 20043 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken 11, Zierikzee, postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. (01110)2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 7,15; per maand f 2,38. Losse nummers 20 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 16 cent per mm; „Succesjes" (max. 4 regels) f 1,25 per stuk. In dit nummer: Geslaagde zwemwedstrijden te Zierikzee Opnieuw besprekingen PRAAG, 12-8. De Oostduitse slaats- cn partijleider Ulbricht brengt van daag (maandag) een bezoek aan Tsje- choslowakije, voor besprekingen met een afvaardiging van de Tsjechoslo- waaksc communistische partij onder leiding van partijsecretaris Dubcek. Welpje geboren TILBURG, 11-8. Het leeu wenpark de Beekse Bergen nabij Tilburg heeft zaterdag nacht zijn eerste aanwinst ge boekt. Een der leeuwinnen schonk het leven aan een- welp je dat onmiddellijk van 't moederdier werd verwijderd en overgebracht naar de „troe- teldierenhoek". Het moederdier heeft het jonge leeuwtje verstoten. De directie van het leeuwenpark zoekt nu een hond die het welpje kan zogen. Het gesprek - zo is zondag offi cieel in Praag bekendgemaakt, vindt plaats in het kader van de door Tsje- choslowakije gewenste bilaterale be sprekingen en wordt in Karlsbad ge houden. President Svoboda, die dit op een bijeenkomst bekendmaakte, zei dat voorts de Roemeense partijleider Ce- ausescu, in de loop van deze week in Tsjechoslowakije wordt verwacht. Ulbicht zou vergezeld worden door premier Stoph, de secretaris van het centrale comité van de S.E.D., Ho- ROTTERDAM. De Rotterdamse Haven heeft dit weekeinde bezoek gehad van d'e eerste alle/erts tanker, die is uitgerust met een ladingcom- putor. Het schip dat voor deze pri meur zorgde was de Japanse tanker Kohfukusan M'aru van 56.000 ton, eigendom van de Japanse rederij Mitsui. Het schip bracht een lading ruwe olie bestemd voor de Mobil Terminal in Europoort. necker, de secretaris voor economi sche zaken van het centrale comité, Mittag, het kandidaat-lid van het politieke partijbureau Axen en de ambassadeur van Oost-Duitsland in Praag, Florin Alle leden van de delegatie, met uitzondering van Florin, hebben deel genomen aan de conferentie van com- munistisceh landen met de Tsjechi sche leiders in Bratislava. Vijfduizend Zuidafrikaanse mili tairen van land- en luchtmacht be ginnen vandaag (maandag) een ne- gendaagse oefening tegen guerrilla- activiteiten. De basis voor de oefe ning is de stad Sibasa op ruim hon derd kilometer van de grens met Rhodesië. Brand in Britse gevangenis t_ C LEWES, 10-8. In Lewes, in het Britse graafschap Sussex, zijn vrij dagavond ongeveer 300 gevangenen geëvacueerd nadat in hun blok cel len brand was uitgebroken. De ge vangenis was omringd door politie mannen met horden, toen de gede tineerden naar een naburige werk plaats werden gebracht. Verscheide ne brandweerlieden en twee gevan genen moesten, door de rook be dwelmd, naar een ziekenhuis. CHARLESTON, 10-8. Een Ameri kaans verkeersvliegtuig is zaterdag met 37 personen aan boord neerge stort en in brand gevlogen bij een landingspoging op het vliegveld van Charleston (West-Virginia). Volgens een woordvoerder van het Federale luchtvaartbureau zijn 32 inzittenden om het leven gekomen. De overige vyf zijn erngstig gewond. Het toestel, een Amerikaanse ver sie van de Fokker Friendship F 27. van de maatschappij „Piedmont Air lines", ging in vlammen op. Het had drie bemanningsleden aan boord.. Het toestel was op weg van Louis ville (Kentucky) naar Richmond (Vir- HOOGERHEIDE, 11-8. De schade die een wolkbreuk zaterdag aan richtte in Hoogerheide (gemeente Woensdrecht) wordt door waarne mend burgemeester wethouder J. C. de Weert geschat op een half a één miljoen gulden. Pientere Brusselse douane-ambtenaar ROTTERDAM, 10-8. De arrestatie van Bouchaib H., donderdagmorgen op de Brusselse luchthaven van Za- venthem is volgens de Belgische po litie te danken geweest aan de grote oplettendheid van een Brusselse douaneambtenaar. Deze ziftte Bouchaib H. uit de stroom van passagiers tijdens de paspoortencontrole, hoewel de reis- dokumenten en het paspoort van de marokkaan in orde waren. De doua neman wist zich echter de naam van de marokkaan te herinneren naar aanleiding van een door Interpol verspreid opsporingsbericht. Bouchaib H. was met een Duits verkeerstoestel op de Brusselse luchthaven geland. Het toestel waar in hij zat, was op weg naar Marokko en maakte in de Belgische hoofdstad een tussenlanding. Klank- en lichtspel in Pakistan EINDHOVEN, 10-8. De Pakistaan se regering1 iheeft Philips opdracht gegeven tot levering en installatie van een klank- en lichtspel rond het fort Lahore. Het project, het eerste van deze aard in Pakistan, kómt in de tweede 'helft van 1969 gereed. Mét de order lis een bedrag van bijna 1,2 miljoen gulden gemoeid, aldus wordt van de zijde van Philips meegedeeld. Sikhs anti-sigaret HYDERABAD. 10-8. In een bioscoop in Hyderabad is het podium bestormd en -het doek gescheurd door sikhs omdat de film een sikh liet zien die een sigaret rookte - hetgeen ver boden is bij deze sekte. De politie voorkwam gevechten tussen de sikhs en andere bi oscoopbezoekers. De voorstel ling ging door, maar men be loofde de sikhs de gewraakte passage uit de film te verwij deren. PRAAG, 10-8. De bevolking van Praag heeft de Zuidslavische staats- en partijleider Josip Broz Tito een groots welkom bereid toen de 76-ja- rige maarschalk aan het hoofd van een partijdelegatie naar de Tsjecho- slcwaakse hoofdstad kwam voor zyn langverwachte en steeds weer uit gestelde „werkbezoek", dat voorna melijk politieke besprekingen met de Tsjechische partijleiding zat omvat ten. Op het met vlaggen versierde vliegveld werden de gasten uit Zuid- Sla vië begroet door partij- en rege ringsvertegenwoordigers. Op en om het vliegveld bevond zich een grote menigte, die met vlaggen zwaaide en ginia). Het is in dichte mist waar schijnlijk tegen, een bergtop gevlogen. Het vliegveld is op een heuvel ge bouwd, waarvoor drie toppen in de omgeving moesten worden afgevlakt en vier dalen opgevuld. Het was het derde vliegtuigonge luk in drie dagen. Vrijdag stortte een Viscount van de „British Eagel Air lines" neer op de autoweg ter noor den van München. Daarbij kwamen alle 48 inzittenden om het leven. Eveneens vrijdag verongelukte een C 119 van de Amerikaanse lucht macht. enkele minuten nadat het was opgestegen van een basis bij Wil mington in Ohio. Zes van de 31 in zittende militairen vonden de dood. De brandweerkorpsen van woens drecht en Bergen op Zoom zijn de hele nacht bezig geweest met het leegpompen van kelders en andere opslagplaatsen. Hoe groot de schade in de omlig gende polders is woi'dt nagegaan. De verwachting is dat ze zeer groot zal zijn, omdat de regen veel grond met daarop staande gewassen heeft weg gespeeld. De heer De Weert constateerde dat de bui een zuiver plaatselijke aange legenheid geweest is. Boeren die op nog geen kilometer van het centrum van Hoogerheide in de Zuidpolder aan het werk waren hebben geen druppel regen gevoeld. Volgens het persbureau Tass zijn de oefeningen van Russische onder steuningstroepen. die in het westen van de Sawjet-Unie en enige Oost- europese landen zijn gehouden, ge ëindigd. Aan de oefeningen hebben ook Poolse en Oostduitse ondersteu ningstroepen deelgenomen. „welkom Tito" riep. Niettegenstaande het feit dat Tito slechts in zijn hoedanigheid van par tijleider kwam was de ontvangst er een die gewoonlijk alleen bij offici ële bezoeken van staatshoofden te zien is. Langs de weg van het vlieg veld naar de stad stonden tiendui zenden mensen, die de bezoekers geestdriftig toejuichten. Vanaf het balkon van het voorma lige keizerlijke paleis hield Tito een korte toespraak waarin hij o.m. zei: „Wij zijn hier om met uw leiders te spreken. Wat ons het meeste belang inboezemt is de sociale ontwikkeling van Tsjecho-Slowakije. Wij zijn hier omdat dit ons gemeenschappelijk be lang is". QUALITY FIRST - Dealer voor Schouwen-Duiveland: Garage ISTA Oosterland Telefoon (01114)495 |)jj C5 „400 jaar onafhankelijkheid" is het thema van de 15e Taptoe Delft, die van 29 augustus tot 7 september wordt gehouden. De foto toont een historische opname uit 1958: Schotten en Zwitsers in Staatse Dienst rond 1725. Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Praag wil Olympische spelen in 1980 MEXICO STAD, 10-8. Praag zal zich kandidaat stellen voor de Olym pische Spelen van 1980. Dat maakte de Tsjechische minister van cultuur, Miroslav Galuska, tijdens zijn bezoek aan Mexico bekend. Galuska zei te hopen dat de Tsjechische hoofdstad het vertrouwen van het Internatio nale Olympische comité krijgt. Het I.O.C. heeft reeds verschillen de keren verkondigd sympathiek te staan tegenover een kandidaatstel ling van Boedapest of Praag. Voor de Olympische Spelen van 1976 heb ben zich tót nu toe nog geen kandi daten gemeld. Enorme han k fraude in Libanon BEIROET, 10-8. In Libanon zijn vijftien hoge bankfunctionarissen wegens wanbeheer en verduistering gearresteerd. Zij werkten bij de „In ternational Arab Bank" (tekort van tien miljoen Libanese ponden), de „Banque de l'economie Arabe" (te kort geraamd op twaalf miljoen) en de „National Coöperatieve Bank" (fraude voor een bedrag van cireït drie miljoen). De Libanese regering heeft al eerder beslag gelegd op dé banken. Politiemannen hielpen bevalling Nikkelen guldens en geldautomaten DEN HAAG, 10-8. „Zijn de be windslieden niet van mening, dat de invoering van nikkelen guldens voor de ondernemers, die hun artikelen via geldautomaten verkopen kosten met zich meebrengt die buiten het normale ondernemersrisico vallen". Drs. A. J. Lems, lid van de socialis tische Tweede-Kamerfractie, heeft dit schriftelijk aan de minister en de staatssecretaris van financiën ge vraagd. Hij wil verder vernemen of de be windslieden bereid zijn dergelijke ondernemers op de een of andere wijze schadeloos te stellen voor de aanpassing, van dergelijke automa ten, mede gelet op de belangrijke opbrengsten die deze maatregel het rijk oplevert. Driehonderd doden door stameonflict BEIROET, 9-8. Een bloedig stam eonflict in het sultanaat Oman Mus cat heeft volgens het Libanese blad „Al Anoear" aan bijna 300 mensen he leven gekost. De strijd was uitge broken toen sjeik Al Sneidi, die vijf jaar geleden het gebied van Jaalan ontvlucht was nadat hij het hoofd van de plaatselijke stad had ver- moord, met een groep getrouwen te rugkeerde om een greep naar de macht te doen. Al Sneidi is echter gesneuveld. Verscheidene dorpen zijn door zijn troepen platgebrand. Volgens het Libanese blad wilde de regering van Oman/Muscat met sultan Said Ben Teymour aan het hoofd, niet tussenbeide komen in het conflict. i Groei zo in uw idealen f dat het leven ze u niet i ontnemen. f en in f t kan i 'Advertentie ORA HOENSBROEK Nederland 2 op vrijdag 16 aug. OIU 20.30 UUr (GIRO 760076) Tijdens slecht weer Brits lijntoestel stort neer op Duitse autoweg Acht en veertig mensen omgekomen AMSTERDAM, 10-8. Twee politie manen van het bureau Lodewijk van Deysselstraat in Amsterdam hebben in een woning aan de Plantage Mid- dcnlaan een kind ter wereld gehol pen. Er was op dat moment geen ande re hulp aanwezig. De moeder was de 21-jarige mevrouw M. C. H. Gewaarschuwd door een buur vrouw, die niet wist te vertellen wat er precies aan de hand was, gingen de 31-jarige hoofdagent H. J. Ja cobs en de 40-jarige wachtmeester Frieling de woning van mevrouw H. binnen en troffen daar de barende moeder aan. Toen zij zagen dat er geen hulp aanwezig was hebben zij assistentie verleend. Later heeft' de vroedvrouw de ver zorging van moeder en kind overge nomen -De vrouw en haar baby ma ken het uitstekend. PFAFFENHOFEN, 9-8. Een Brits lijntoestel met 48 personen aan boord is op de autoweg van Neuren berg naar München door onbekende ooratiak tijdens slecht weer als een vuurbal neet-gestort. Alle inzittenden kwamen om het leven. Het toestel, een Visvount Turbo-Prop van de maatschappij (Brits) „Eagle Airlines" was met overwegend vakantiegan gers en vier bemanningsleden op weg van Londen naar Innsbruck en Venetië. Op het drukbereden deel van de autobaan bij Pfaffenhofen, waar het vliegtuig verongelukte was het ge lukkig betrekkelijk rustig. Slechts een Nederlandse automobilist, die de ramp vlak voor zich zag gebeuren, werd licht gewond door rondvlie gende brokstukken van het toestel. Het vliegtuig is in kleine stukken uiteen geslagen, waarop de uitstro mende brandstof vlamvatte. De weg veranderde in een vuurzee. Onher kenbaar verminkte lijken lagen te midden van brokstukken over hon derden meters op de weg en in het land verspreid. Op de luchthaven van München. waar het toestel had moeten landen, wordt aangenomen dat het van grote hoogte is neergestort, wellicht ten gevolge van blikseminslag. De Vis count had tussen 14.30 en 14.45 uur nog normaal zijn positie opgegeven en was daarna op 70 km ten noor den van München plotseling van het radarscherm verdwenen. Aan weerszijde van de plaats van de ramp vormden zich lange files, waardoor hulpploegen moeilijk kon den naderen. Helikopterpiloten, zei den na een vlucht over de plaats van het ongeluk dat het leek alsof er een bom was ingeslagen. ..We za gen direct dat hier geen hulp meer geboden kon worden". Later regen Verwachting tot dinsdagavond: Aanvankelijk nog opklaringen, maar morgen van het westen uit toene mende bewolking gevolgd door re gen; tot matig of krachtig toene mende en naar zuid of zuidoost krimpende wind; dezelfde of iets la gere middagtemperaturen. 13 aug. Zon op 5.21, onder 20.08. Maan op 21.47, onder 11.17. Laatste kwartier: 16 aug. te 3.13. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 13 aug. 6.27 v.m-: 18.33 n.m. BROUWERSHAVEN 13 aug. 6.05 v.m. 18.25 n.m. Doodtij: 18 aug. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 12-8. Het K.N.M.I. deelt mede: met noordwestelijke tot noor delijke winden is zondag koelere lucht van de Noordzee ons land binnengestroomd. Er kwamen wol kenvelden voor, afgewisseld door zonnige perioden, maar de middag- temperaturen kwamen niet hoger dan 18 tot 20 graden. Intussen breidde maandag een rug van hoge lucht druk zich van de oceaan over Frank rijk naar het oosten uit. Deze rug van hoge luchtdruk zal vooral in Midden-Europa verbetering in het weer brengen. In ons land zullen dinsdag aanvankelijk nog opklarin gen voorkomen, maar op de nade ring van een oceanisch front zal la ter op de dag de bewolking en de kans op regen geleidelijk toenemen. In de temperatuur komt weinig ver andering.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 1