Passagieren in Basra langs de Shat El Arab: Roofoverval in Utrecht Geen mensen... maar zeehonden Harttransplantatie in Japan De volksstemming in West-Irian Nixon legt verklaring af Man overleden na bijensteek 586 ste STAATSLOTERIJ Zeer grote export van Nederlandse uien Onhygiënisch onverpakte dadels (Van een correspondent) De militaire revolte in Irak die - na zware gevechten o.a. langs de grens met Iran en onvermijdelijk bloedvergieten - van president Arek een balling maakte deed ons weer in gedachten vertoeven in het altijd rumoerige midden-oosten. Wij maak ten daarheen verscheidene reizen want enige Nederlandse rederijen hebben de Perzische Golf tot vast vaargebiod. Vermaarde raffinaderij Zo hadden we ook hqt twijfelach tige genoegen Abadan aan te doen voor het bunkeren van het schip. Vaak worden de luttele vier volle uren die wij aldus in Perzië (Iran) doorbrengen, benut voor het bouwen van een heerlijk middagtukje, iets beters valt er in deze oliehaven, als de zon nog maar net door het zenith is gegaan, beslist niet te doen. Een temperatuur van ver over de hon derd, Fahrenheit in de schaduw leent zichniet tot het bevredigen van toe ristische verlangens. Ergo is het enige dat veel schepe lingen van Perzië zien de olieboor torens - geraamten der techniek - en de eens zo veel besproken raffi naderij der Anglo Iranian Oil Com pany. En dat alleen nog in de smalle omlijsting van onze kleine patrijs poort. Deze raffinaderij stond dage lijks in het wereldnieuws ten tijde van het conflict tussen de sjah van perzië en de, inmiddels overleden, politicus Mossadeq. Basra Abadan ligt aan de Shat-el-Arab rivier. Een snelstromend water dat de grens vormt tussen Iran en Irak. Op weg naar Basra voeren wij langs met dadelpalmen beplante oevers en wuifden naar gesluierde en in zwar te gewaden gehulde vrouwen voor grauwe lemen hutten van oosterse gehuchten, die nauwelijks opkeken bij het horen van de diepe bas van de stoomfluit. In Basra werden dadels geladen. Die worden pas later (te laat) hygi ënisch verpakt. Wij zagen hoe de donker getinte en gebaarde haven arbeiders, burgers van Irak, ruim drie en vier letterlijk volstampten met de kleverige vruchten van de mooie palmen die het panorama langs de Shat-el-Arab helpen vor men. De voeten waarmee die boot werkers dat deden, waren niet om zonder tang aan te pakken. Ook zagen wij menige „dadelkoe lie" in een hoekje van het ruim zijn behoeften doen in de „kostelijke'' la ding. Voor ons sindsdien geen dadels meer! Hinderlaag In de binnenstad van Basra be leefden wij op een dag een onver wacht avontuur. Vanwege de hoge prijzen der taxi's gingen we met vijf man tegelijk passagieren. Na wat lo ven en bieden over de ritprijs toer den we het eens met de chauffeur. Een half uur toerden we over een lange, eentonige weg die door dorp jes van armoedige leemhutten voer de. Nauwelijks waren we in de stad aangekomen of op een kruispunt, waar de chauffeur een leven ternau wernood kon redden, werd het por tier opengerukt. Een vies, klein ke reltje in een smoezelige boernoes zette zich gemoedereerd naast de chauffeur en dirigeerde hem naar Man te Rotterdam geëlektrocuteerd ROTTERDAM, 7-8. De 19-jarige, iin Rotterdam verblijvende Marok kaan Mohammed Ben Said, die tij delijk werk had' gevonden bij het Rotterdams schoonmaakbedrijf, is door een noodlottig ongeval om het leven gekomen. De Marokkaan was dn de garage van de R.E.T. (Rolt. Electr. Tram) aan het zemen, waarbij hij via een staalconstructie 15 meter was om hoog geklommen. Tijdens deze klau- terpanitij heeft d emao - vermoede lijk omdat hij zijn evenwicht verloor - mét heide handen, e enstroomdraad beetgepakt, waarop 380 volt stond. Een collega, die het voorval zag ge beuren, waarschuwde ide directie, waarop onmiddellijk de stroom af gezet werd. De Marokkaan werd naar beneden gehaald en direct naar het Dijkzigtzaekenhui's overgebracht, waar hij echter 'bij aankomst reeds bleek lie zijn overleden. Buizen worden gelegd in Utrechtse singels UTRECHT, 8-8. 20 werknemers van een gespecialiseerde aanne- mingsmaatschappij in Papendrecht legden vanmorgen lussen 7 en 10 uur drie leidingbuizen in het water van de Catharijnesingel. 'De buizen hebben 'een lengte van ongeveer 48 méter en fungeren voor de afvoer van gas, water en riool-vuil. Het reusachtige karwei kost 2 miljoen gulden en wordt in drie fasen gerea liseerd omdat de leidingen 2 Vz mieter onder het wateroppervlak in een smalle 'geul moéten worden gelegd en de opwaartse druk moet worden overwonnen. Vrouwelijke hoogleraar te Rotterdam ROTTERDAM, 6-8. Met ingaing van 1 september a.s. is mevrouw dr. H. M. in 't Veld-Langeveld door curatoren van de Nederlandse Eco nomische Hogeschool benoemd tot gewoon hoogleraar voor de empiri sche sociologie in de faculteit der sociale wetenschappen. Door deze benoeming nisemt voor het eerst in het bestaan van de hogeschool een vrouw plaa'ts in de senaat, die ge durende vijfenvijftig jaar uitsluitend uit mannen heeft bestaan. een nabije steeg. Een poort in een- hoge muur ging plotseling open. Terwijl de wagen gierend remmend tot stilstand kwam, enterden een do zijn ongezond uitziende slonzen in wufte kledij en in leeftijd variërend van vijftien tot vijftig het vehikel. In „no time" hadden ze de passagie rende zeelui er uit gesleurd. Het handgemeen dat volgde had veel weg van een kleine burgeroorlog. Om een lang verhaal kort te ma ken: wij wonnen de strijd ten koste van een gerolde portemonnee en een gescheurd overhemd. De „liefjes" van het bordeel, want dat was het, namen hun nederlaag met een vloed, van Arabische scheldwoorden. Een rel Later parkeerden we op de markt. De chauffeur diende als gids en we slenterden door smalle straatjes en steegjes. Er zaten kooplui in kleer makerszit op kleurige kussens ach ter uitgestalde waar. Lurkend aan hun waterpijpen wachtten zij gedul dig op kopers. Kostbare „perzen" lagen bij tientallen op straat uitge spreid. Het oosterse publiek in de straatjes was gekleed in de meest bonte drachten. Menige gesluierde en barrevoets gaande verschijning wierp ons, door een spleet in de ge laatsbedekking, steelse blikken toe. In het postkantoor schreven we enige prentbriefkaarten naar huis. Juist waren die van zegels voorzien of een geweldig rumoer drong van buiten tot ons door. Geweerschoten knalden, een trom roffelde onheil spellend. Een joelende menigte met vliegende vaandels in de voorste ge lederen naderde snel. Haastig vluchtten wij voor hen uit. Nu bleek de chauffeur zijn geld UTTtECHT, 7-8. Omstreeks half vier woensdagmiddag heeft een on bekende man een overval gepleegd op één van de bijkantoren van de Nutsspaarbank aan de Vondellaan in Utrecht. De overvaller ging er met circa 20.000 gulden vandoor. Hij be dreigde de kassier van het bijkan toor, de 40-jarige H. Kamps, met een wapen, naar alle waarschijnlijkheid een pistool. Oplichterspaar uit Zweden door politie aangehouden ROTTERDAM, 7-8. In het Hilton- hotel te Amsterdam hebben man nen van dé Rotterdamse recherche in samenwerking met 'd!e hoofdste delijke politie een uit Zweden af komstige man' en vrouw aangehou den, die ervan worden verdacht zich de afgelopen maanden overat in Europa te hebben schuldig gemaakt aan 'gevallen van oplichting. Voor zover men thans kan nagaan belo pen d'e oplichtingen een bedrag van ruim f 100.000. De 'benadeelden wa ren enkele tientallen banken en luxe hotels 'o.a. in Genève, Zürich, Rome, Napels, Athene, Wenen, Salzburg, Brussel, Parijs, Lonlden, Antwerpen, Rotterdam en Amsterdam. Het ge arresteerde tweetal, de 29-jarige re- clameadviseur N. D. en het 23-jarige keukenmeisje S. N., beiden uit Upp sala, namen steeds hun intrek in de meest luxe hotels, waar zij zich vor stelijk lieten bedienen. Studentenberoering in Mexico City MEXICO CITY, 7-8. De studenten in Mexico City hebben gedreigd „over te gaan tot een gewapende strijd" als hun vorige week gestelde eisen niet binnen 72 uur worden in gewilligd. Zij eisen onder meer het ontslag van generaal Luis Cueto Ramirez, hoofdcommissaris van po litie in de hoofdstad, van' zijn plaats vervanger generaal Raul Mendiolea en van de bevelhebber van. de „gra- naderos". Voorts willen de studen ten dat staats-secretaris van bin nenlandse zaken Luis Echeverria en „regent-burgemeester" All'onso Co rona del Rosal vertrekken. DEN HAAG. Aan het eind van ju li waren 52.300 mannen werkloos. Dit aantal is gelijk aan 1,8 procent van de afhankelijke mannelijke beroeps bevolking. Van de vrouwelijke af hankelijke beroepsbevolking waren 7.100 vrouwen cf 0,7 procent zonder werk. als gids dubbel en dwars waard. Hij loodste ons vlug en als een volleerde verkenner terug naar de auto. En zo reden xoe weg in een uiterst roeke loos tempo ,alie verkeersregels met- handen en voeten overtredend. Het commentaar van de man achter het stuurwiel: „Niets bijzonders Sahibs, een gewone studentenrel, gebeurt hier bijna- iedere week". HANAU. De 18-jarige Agnes Storms uit Simpelveld is weer te recht". Zij is in de vorige nacht in Haniau aangehouden en thans weer bij 'haar ouders in haar wooplaats, waaruit zij op 24 juli spoorloos ver dween. DEN HAAG, 8-8. De politie in Bergen heeft vanochtend! desge vraagd medegedeeld hét bij nader inzien onwaarschijnlijk te achtten dat er gistermiddag zeven zwem mers in nood' zijmi geweest in de zee bij Bergen, zoals werd: gemeld. De 'dienstdoende wachtmeester vond het voor de hand liggend d'at de tipgevers zich hebben vergist en een groepje zeehonden voor zwem mers hebb enaangezien. Hij voegde er aan toe dat het natuurlijk niet geheel uibgeslot enis id'ait het toch in nood verkerende" mensen zijn ge weest voor wie een reddingsactie is ondernomen, maar 'hij baseerde zijn oordeel op het feit dat ter nog steeds geen 'kledingstukken zijn gevonden en er nog miét ééni aangifte van ver missing van personen is gedaan. Niettemin blijft de scheepvaart in d'e buurt van Bergen opletten. Twee mannen op roof tocht na Vierdaagse ZAANDAM, 6-8. De Zaandamse politie heeft een 19-jari'ge en een 26- janige man gearresteerd, die als ver pleegden van een psychiatrische in richting de benen hadden genomen, nadat zij hadden deelgenomen aan de vierdaagse dfni Nijmegen. Het twee -tal 'bleek de afgelopen weken een wai'e rooftocht te hebben onderno men door Nederland en België. In Zaandam pleegden zij enkele inbra ken, waarbij de buit enkele duizen den guldens bedroeg. In Nijmegen, Amsterdam en Eindhoven stalen zij auto's, die zij verwisselden als de benzine op was. Verder bekenden zij inbrak enin Oosterhout, Vlissin- gen, Zeist, Renen, Barneveld, Oos terbeek, Beverwijk en Groningen. Hun activiteiten in België worden nog onderzocht. Prof. Barnard naar Rome ROME, 7-8. Professor Barnard1 zal aan het eind van deze week in een ziekenhuis te Rome twee kinderen komen onderzoeken en wellicht, ope reren. Dit gebeurt op aandringen van o.a. Sophia Loren, die door d'e ouders van eer. der kinderen om hulp verzocht is. Het vierjarige jongetje, dat aan blauwzucht lijdt, is in Frankrijk geopereerd maar verkeert weer in zorgwekkende toe stand. Een vierjarig meisje moet een zeer gevaarlijke operatie ondergaan omdat haar lever links en haar milt rechts zit. Russische vice-minister vermoord MOSKOU, 7-8. De 56-jarige vice- minister van de Russische federatie Evgueni Katsjaylow is door een vriend op 26 juli vermoord omdat hij hem niet geholpen had aan huis vesting in Moskou, melden de Sow- jet-Russi'sche bladen van woensdag. De minister werd met zijn secreta resse vermoord in zijn werkvertrek. De moordenaar, de 29-jarige Evgu eni Filatov, sloeg op de vlucht maar kon. een week 'later in de Kau'kasus worden gearresteerd. op Haïti PORT AU PRINCE, 8-8. Een krijgsraad in Port 'au Prince heeft woensdag 10 mannen ter dood ver oordeeld wegens hun aandeel in een mislukte invasiepoging in Haiti op 20 mei. Verwacht wordt dat de Brit se 'diplomaat John D. Knox maandag terecht zal staan. Hij wordt ervan beschuldigd te hebben geholpen bij de opstelling van hét invasieplan 'dat, volgens president Duvalier, van uit het Bahama-eiland Inagua werd uitgevoerd. SAPPORO, 8-8. De medische facul teit in de Japanse stad Sapporo heeft bekend gemaakt, dat de eerste hart- overplanting in Japan met succes is verricht. De nonor en de ontvanger zijn bei den van het mannelijke geslacht. De ontvanger is een 18-jarige jongeman, die reeds tien jaar met een hartge- brek kampt. De donor is een man van 20 jaar, die plotseling is gestor ven, aldus een woordvoerder van ge noemde faculteit. De operatie die onder leiding stond van professor Juro Wada, heeft 3V2 uur geduurd. Dé patient maakt het goed, zo zei de woordvoerder nog". NEW YORK, 7-8. Dr. Fernando Ortiz Sanz uit Bolivia is woensdag uit New York naar Djakarta ver trekken cm zijn functie op te vatten van speciaal V.N.-vertegenwoordiger voor West-Irian. Hij zal de Indonesische regering helpen met de voorbereiding van de volksstemming in dat gebied en er zorg voor moeten dragen dat da Westirianezen hun „daad van vrije keuze" naar behoren kunnen ver vullen. Ze moeten zich erover uit spreken of ze onder Indonesisch be stuur willen blijven of onafhanke lijkheid wensen. Het referendum, dat wordt gehouden krachtens de Neder lands-Indonesische overeenkomst van augustus 1962, zal naar verwach ting volgend jaar augustus of sep tember plaats hebben. MIAMI BEACH, 8-8. Enkele ogen blikken na zijn verkiezing heeft de republikeinse kandidaat voor het Amerikaanse presidentschap, Ri chard Nixon, gezegd, dat hjj zijn ver kiezingscampagne op een onpartijdi ge wijze wil voeren teneinde het land te verenigen. Tijdens een persconferentie in zijn hoofdkwartier in het Hilton Hotel in Miami zei Nixon nog, dat hij zich voorneemt niets te zeggen wat ver deeldheid in de V.S. zou kunnen ver- 6oorzaken. Hij legde er de nadruk op, dat hij zijn campagne voor de repu blikeinse nominatie had gevoerd door zich te richten tot alle groe pen van de bevolking der V.S. dit zou ook tijdens de verkiezingscam pagne zo zijn. Flevopolder lieefl elektriciteitscentrale LELYSTAD, 7-8. Sinds enkele we ken is de nieuwe centrale van de Provinciale Geldérsche Elektrici teitsmaatschappij (P.G.E.M.) in be drijf. Deze Flevocentrale, waarvan de bouw 165 miljoen gulden heeft gekost, staat op een kunstmatig eilandje in het IJsselmeer, aan de noordkant van Oostelijk Flevoland, enkele kilometers van Lelystad. Op het ogenblik is een produktiegroep van 'de centrale in gebruik, volgend! jaar volgt een tweede groep en als die ook draait, zal - eind 1969 - de officiële opening plaats vinden. DEN HAAG, 7-8. Zeer groot is op het ogenblik de export van Neder landse uien. Naar hoeveelheid ïs dit predukt na de tomaten het belang rijkste exportprodukt van de Neder landse tuinbouw. Volgens de gegevens van hiet uil- voer controle bureau voor tuinbouw- produkten bedroeg de Nederlandse uienuitvoer in de week van 22-27 juli niet minder dan 5570 ton. Hier van ging 3297 ton naar West-Duits- land, terwijl Engeland als afnemer op de tweede plaats kwam met 1326 ton. Frankrijk nam in deze week 216 ten Nederlandse uien af en Afri kaanse landen 286 ton. Naar West- DJAKARTA. In Malang op oost- Java zijn vlugschriften in beslag ge nomen waarin de soldaten werden opgeroepen de wapens op te nemen tegen president Soeharto en generaal Nasoétion, „die de belangen van' he* volk niet dienen". Ergerlijk geval van dierenmishandeling OOSTZAAN, 7-8. Tegen een Oost- zaanse 'kippeslachter is door de rijkspolitie procesverbaal opgemaakt wegens 'dierenmishandeling en over treding van de destructiewet. De man had op een weiland 21 geiten lop endie aan een ingewandsziekte leden. Drie geiten waren stervende en de anderen moeten worden afge maakt. Op het land werden verschil lende 'kadavers van reeds eerder ge storven geiten aangetroffen. De man had getracht deze kadavers te ver branden en had ze gedeeltelijk be graven. NIEUW GINNEKEN, 7-8. In het Brabantse grensdorpje Galder (ge meente Nieuw Ginneken) is de 36- jarigc hoer J. Ocmen, na bij liet- frambozen plukken twee maal door een bü te zijn gestoken, plotseling- cverleden. Hij was gehuwd er. vader van drie kinderen. Het gehele voorval speelde zich in slechts enkele minuten af. Volgens deskundigen heeft men hier te doen met een uitzonderings geval. Het is ^waarschijnlijk een kwestie van overgevoeligheid van het slachtoffer geweest voor hista mine, het zuur, dat door de bij in het lichaam wordt gespoten. Volgens gegevens van het Akademisch Zie kenhuis 'in Leiden komen dergelijke gevallen in Nederland slechts zel den voor, maar sterven in Amerika per jaar ongeveer duizend mensen aan steken of beten van insecten die dit zuur afscheiden. Oude begraafplaats te Amsterdam gevonden AMSTERDAM, 7-8. Bij de restau ratie van het burgerweeshuis onder de ingang aari de St. Luciensteeg is een oude begraafplaats ontdekt. Een voorlopig onderzoek onder lei ding van het Pre- en Prolohisto- risch Instituut van de universiteit van Amsterdam heeft. 8 kisten aan het licht gebracht terwijl ook enkele beenderen en schedels zijn gevonden. Aangenomen wordt dat het stoffe lijke resten betreft van bewoonsters van het St. Lucien nonnenklooster dat in de 14e en 15e eeuw op de plaats waar nu het burgerweeshuis staat, bestond. Blijkens oude prenten bevonden zich naast de kapel een gastenhuis en een tuin. waarin een kerkhof was. De nonen begroeven hun doden dus niet in de kapel maar in de tuin. Indië werden toen 194 ton uien ver laden. België en Luxemburg namen 184 ton af. Kleinere hoeveelheden 'gingen naar Gibraltar, Oostenrijk en Zwitserland. Laatst genoemd land nam slechts 12 ton van dit. predukt af. Hier kon de uieninvoer slechts in beperkte ma te plaats vinden. Inmiddels hebben de autoriteiten van dit land bekend gemaakt dat met ingang van 7 au gustus a.s. de uieninvoer in dit land zal werden stopgezet. Voor de Ne derlandse export is dat echter van geen betekenis. In verschillende teeltcentra is de oogst van zaaiuien begonnen. Overwegend wordt een redelijke produktie verkregen. DE SCHOOLVERLATERS UTRECHT. 7-8. De directie van het gewestelijk arbeidsbureau in Utrecht heeft de indruk dat de be reidheid van de schoolverlaters om aan de slag te gaan dit jaar weer minder groot is als vorig jaar. De jongelui hebben hun vakantie op nieuw wat langer uitgesmeerd', waardoor 'het trendmatige beeld van de werkloosheidscijfers enigszins wordt vertekend. Er is daardoor na melijk sprake van een vertraagde inschrijving van schoolverlaters als werkzoekende. Het Utrechts gewestelijk arbeids bureau heeft bovendien de indruk, dat meer schoolverlaters dit jaar verder gaan studeren. Gift voor Biafra door Unesco-centrum Nederland AMSTERDAM, 7-8. Op verzoek van de Unesco in Parijs heeft het Unesco centrum Nederland een be drag van 10.000 dollar ter beschik king gesteld voor voedsel voor kin deren in B'i'afra. In overleg met de 'internationale organisaties, die in Biafra hulp ver lenen, zal de Unesco in Parijs de ontvangen bedragen voornamelijk besteden aan voeding voor kinderen beneden 'de leeftijd van twaalf jaar. Rotterdammer stak twee mannen ROTTERDAM. 7-8. Een 67-jarige Rotterdammer, P. K.. heeft tijdens een ruzie in een cafétaria aan de Hillelaan twee stadgenoten met een zakmes verwondingen toegebracht. De 40-jarige controleur G. Arnoud kreeg een steek in zijn buik en moest in een ziekenhuis worden opgeno men. Zijn toestand is niet gevaarlijk. Het tweede slachtoffer was de 22- jarige militair R. L. Suiker. Hij moest voor een flinke vleeswond worden behandeld, maar kon daarna naar huis. De vechtlustige man is in bewa ring gesteld. De aanleiding tot de ruzie was volgens de politie een on belangrijke woordenwisseling. Brigitte Bardot gaat scheiden WESTERLAND-AUF-SYLT. 7-3. Gunither Sachs heeft door tussen komst van zijn advocaat in Parijs een verzoek tot echtscheiding inge diend. Zijn vrouw Brigitte Bardot heeft volgens hem „een verkeerde opvatting van het huwelijk". Een vriend van de industrieel deelde dit mee in het nudistenkamp op het eiland Sylt, waar Gunthar Sachs een korte vakantie heeft doorgebracht. Sachs zou dezer diagen naar Buenos Aires vertrekken. Deserteur 's Avonds dronken we een Hol lands glaasje export bier aan de bar van het vliegveld vlakbij de dokken in gezelschap van een K.L.M.-be- manning. Tegen het middernachte lijk uur wuifden we met ietwat ver troebelde en weemoedige blik die K.L.M.-ers na toen zij met hun „Vliegende Hollander" startten voor de thuisreis. En terug achter de bar berekenden we, droefgeestig, over hoeveel uur die lui weer thxiis zou den zijn. Voor ons zou dat nog maan den duren. Niemand aan boord betreurde de dag dat Basra vaarwel werd gezegd met drie krachtige stoten op de stoomfluit. De hele bemanning was blij om weer langs de boorden van de Shat-el-Arab tussen Iran- en Irak af te zakken naar de Perzische Golf op weg naar Bombay. Slechts de scheepskat - geboortig uit Vancouver B.C. en reeds jaren op de monsterrol - moet het in Bas- ra goed bevallen zijn. DWant bij het passeren van het immer onwelrie kende Abadan, kwam de chef-kok onthutst mededelen dat onze Moortje (stoeipoes voor hoog en laag) zoek was .Vermoedelijk, gedeserteerd on der de betoverende invloed van een Perzische sprookjeskater Niek van der Blom. Advertentie Donderdag 8 augustus 1968 DERDE KLASSE Prijzen van: 15 zijn gevallen op nummers eindigende op: 8 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 088') 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 555 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: 632 400 zijn gevallen op nummers eindigende op: 962 1.000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 4107 Een prijs van 2.000 is gevallen op het nummer: 054838') Een prijs van 2.000 is gevallen op het nummer: 020510 Een prijs van 2.000 is gevallen op het nummer: 028651 Een prijs van 2.000 is gevallen op het nummer: 087802 Een prijs van 2.000 is gevallen op het nummer: 0S2402 Een prijs van 5.000 is gevallen op het nummer: 000767 De prijs van 30.000 is gevallen op het nummer: 020197 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. Nieuwe illegale radiozender BRUSSEL, 7-8. Met ingang van 1 september zal een nieuwe illegale zender vanuit het Kanaal radiopro gramma's gaan verzorgen, zo is woensdag in Brussel bekend1 gewor den. Het schip is in Panama gere gistreerd en zal huiten de Belgische territoriale wateren voor anker gaan. De zender heet „Radio Concorde" en zal lichte muziek en reclame uitzen den. Het is nog niet bekend in welke taal dat zal gebeuren. Hanengevechten in Frankrijk PARIJS, 7-8. De Franse regering heeft het verbod op hanengevechten ingetrokken voor gevallen waarin kan worden aangetoond dat deze „sport" een plaatselijke traditie is. Tot dusver stonden op het houden van hanengevechten boeten vani 60 tot 400 franc. Terdood veroordelingen Met het stijgen van hel aantal ongelukken op de weg, neemt in de labora toria de research in intensiteit toe met het oogmerk ie komen tot een zo groot mogelijke beveiliging van autopassagiers. Foto: twee lestpoppen xoachten op hun installatie in een testwagen, die met camera's wordt uit gerust voor een experimentele botsing in het nieuwe veiligheidscentrum van General Motors in de V.S. In hun armen zijn talloze draden die ver bonden zijn met allerlei in hun „lichaam" ingebouwde controle apparaten. LAND- EN TUINBOUW

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 7