Gewelddadigheden en onrust in Miami ilahlliilt IMM Stichting Algemeen Mosselbelang treedt niet regelend op STREEKNIEUWS Duitse kinderen genoten van vakantie op camping „Schouwen" Nieuwe voorronde „miss-verkiezing" 1968 werd groot succes MIAMI, 8-8. In Miami cp vier ki lometer van Miami Beach waar de Republikeinse Conventie wordt ge houden plegen jonge negers sedert de namiddag van woensdag geweld dadigheden. Flessen en stenen wor den naar auto's van blanken gegooid en sedert het begin van de avond heeft de politie het noordwesten van Miami voor blanken verboden ver klaard. Onfortuinlijke inbreker wekt vrouw uit liaar slaap UTRECHT, 8-8. De 34-jarige schoonmaker H. J. G. E. uit Zeist heeft vannacht omstreeks half drie mevrouw Van Loenen, echtgenote van de directeur van de Coöperatie ve Handelsvereniging in Hamers- veld, uit haar slaap gewekt. Dat werd hem noodlottig, want een paar uur later zat hij in een politiecel in Le.usden. De schoonmaker was bezig in te breken in het kantoor van de coöpe ratieve handelsvereniging, die naast de woning van het echtpaar Van Loenen is gelegen. Glasgerinkel wek te mevrouw Van Loenen uit haar prille slaap. Ze keek uit het raam en zag iemand met een zatólantaax'n bij het kantoorgebouw lopen. Ze maakte haar man wakker, die de politie waarschuwde. Leusden. Woudenberg en Amersfoort stuurden elk twee po litiemannen, die korte tijd later in een grasland tegenover het kantoor gebouw de inbreker aanhielden. Al le bureaus waren doorzócht en er werd een poging gedaan de brand kast te forceren. Een doosje met klein geld (vier gulden) wordt ver mist. De man zal vandaag aan de tand worden gevoeld of hij wellicht nog meer op zijn kerfstok heeft. SPORTBERICHTEN VOETBAL Zcnnemaire I in nederlaagwedstryd tegen SKNVVK I Zaterdagavond a.s. zet de V.V. „Zonnemaire" haar nederlaagtoer- nooi voort met de wedstrijd tegen S.K.N.W.K. I uit Nieuwerkerk, wel ke om half zeven aanvangt. Tot dus ver is alleen Oude Tonge er nog maar in geslaagd' om de rood-geien de punten afhandig te maken en de ze Fla'kkeese club maakt dus een goede kans om beslag op de eerste prijs te leggen. Het bezoekende SK- NWK krijgt echter zaterdag volop de kans om Oud'e Tonge van de eer ste plaats af te halen, doch d'an moet met meer dan twee punten verschil gewonnen wonden. Of Zonnemaire het zover zal laten komen valt nog te bezien. Vriendschappelijk Zaterdag 10 augustus wordt ge speeld: Zonnemaire I-SKNWK I (half 7, scheidsr. J. C. de Bilde). Duiveland I-Niieuwdcrp I (kwart voor 7, scheidsr. D. van der Wekken) VOETBAL V.v. „Renesse" naar Veerse Meer-tournooi De voetbalvereniging „Coxitgene" te Kortgene organiseert op zaterdag 17 augustus a.s. het zg. Veerse Meer Tournooi op het sportterrein aan de Prinsendijk aldaar. Deelnemende clubs zijn: Renesse I, Middelburg I; Cortgene I en Wolf aartsdijk I. Re- nesse speelt om 13.55 uur ondegr leiding van scheidsrechter P. Ha- rinck .tegen Middelburg, terwijl Cortgene en Wolf aartsdijk reeds om 12.30 tegen elkaar zullen aantreden. Daarna volgt de verliezers en win naar sronde. B-juniorenelftal van Dreischor weer in de competitie De voetbalvereniging „Dreischor" is er na een onderbreking van een jaar weer in geslaagd om een B- junicrenelftal op de been te bren gen. Dreischor B I is ingedeeld in groep B 14 van de afdeling Zeeland van de K.N.V.B. Verscheidene auto's zijn in brand gestoken. Een vrouw en iemand' van de televisiemaatschappij „C.B.S." zijn gewond1. Vanuit ide republikeinse conventie heeft negerleider ds. Ralph Aberna- thy de negers opgeroepen geen ge weld te gebruiken. Later cp de avond werden 200 manschappen van de oproerpolitie naar het onrustige gebied gezonden. Volgens commissaris van politie Golden werd er geschoten, maar niet doer de polite. Wel had deze van traangas gebruik moeten maken om een verslaggever te ontzetten. Jonge negers hebben reeds etalages ge plunderd en twee gebouwen in brand gestoken. Gouverneur Claude Kirk van Califcmnië heeft de conventie •verlaten om, naar verluidt' in gezel schap van ds. Abernathy, een onder zoek in te stellen. Vijfhonderd man vani de nationale gard'e is in staat van paraatheid gebracht. ATLETIEK Esther Goedhart-Schot: bronzen medaille Delta-Sport-atlete Esther Goed hart-Schot heeft bij de dezer dagen te Groningen gehouden nationale at- letiekkampicenschappen de derde plaats veroverd bij het discuswerpen dames. Zij wist de discus bijna 43 meter ver te slingeren en veroverde daarmee de bronzen medaille. Een meisjes-atletiekploeg van Del- ta-Spcrt nam intussen deel aan re gionale wedstrijden die gehouden werden in1 Rotterdam. Nelleke Ver- beke behaalde een zeer goed resul taat: ze was het snelste meisje op de 60-meter (meisjes C), in de mooie tijd van 8.5 sec., teg ende wind. Bij de meisjes D was de tweede plaats cp de 60 meter voor Tinie Koster in S.4 sec. De derde plaats, in 9.5 sec. was voor Isolien Hage, die ook nog derde werd bij het kogelstoten met 7.02 meter. f mmi BRUINISSE, 6-8. Door de Slich ting Algemeen Mosselbelang, de stichting waarin mcsselkwekers uit Bruinisse, Zierikzee en Tholen ver enigd zijn, werd op een in het ned. herv. ver. gebouw te Bruinisse ge houden vergadering besloten voor lopig niet aanvcerregclend op te tre den. De stichting werd vorig jaar au gustus'met dit doel opgericht. Men wilde daarmee voorkomen, dat de mcsselprijs voor de kweker door te gróte aanvoer te laag zou zijn. In 1967 is het gelukt, althans ge deeltelijk, de prijs van de mosselen opeen behoorlijk niveau te houden, doch doordat een aantal kwekers ZIERIKZEE Voor het te Aalsmeer gehouden vakexamen bloemsierkunst slaagde de heer J. Jonker te Zierikzee, werk zaam bij bloemisterij Romijn. Radio-reportage Zierikzee Over de zender Hilversum I wordt van 5 tot 6 uur n.m. op donderdag 15 aug. a.s. een Avro-reportage uit gezonden over Zierikzee. De beken- die «radioverslaggever Roel Baülten vertoefde vandaag (donderdag) te Zierikzee voor het maken van op namen. Verschillende voor Zierikzee typische zaken komen aan de orde, terwijl interviews met stadgenoten werden afgenomen. Inzameling Nigeria/Biafra In samenhang met de televisie-uit zending ter stimulering van de inza meling voor Nigeria/Biafra, worden te Zierikzee vrijdag a.s. collectebus sen geplaatst bij het gemeentehuis en het postkante or. Tussen 8.45 en 10 uur kan men daar terecht met giften voor het goede deel. Het verzamelaarsloket De openstelling van het verzame laarsloket (voor postzegelverzame laars) in het postkantoor te Zierik zee is gewijzigd. Het loket zal nu voortaan geopend zijn de 2e woens dag van elke maand van 17-18 uur. MIDDENSCHOUWEN De inzameling voor Nigeria/Biafra Ook in d:e «gemeente Middenschou- wen zal worden medegewerkt aan de inzameling voor Biafra in het kader van de Vluchtelingenhulp. Vrij'dagavond a.s. zal van 20.45- 22.00 uur voor het publiek gelegen heid bestaan een gift af te geven op de volgende plaatsen: Kerkwerve: in 'het postkantoor; Ellemeet: in het verenigingsgebouw; Scharen'dijke: in het gemeentehuis en postkantoor. BROUWERSHAVEN Concert „Nu met Hope" Aanstaande zaterdag 10 augustus hoopt die muziekvereniging „Nu met Hope" uit Bruinisse een populair concert te geven in de muziektent te Brouwershaven. Het programma, waaraan ook «de drumband haar me dewerking verleent, za«l cm 8 uur aanvangen en ziet. er als volgt uit: 1. Marsparade no. 2, P. B. Bisselink; 2. Les Bords de la Verne, fantasie, L. Ludevic; 3. Le Monit d' Orcieres, mars, J. Chaillet; 4. La Reconnais sance, fantasie, V. J. Benoodt; 5. Hannibal, «mars (met drumband), P. B. Bisselink; 6. Caravella, ouvertu re, L. Delbecq; 7. De Optimisten, ■mars, P. B. Bisselink; 8. Fuchgraben polka ,arr. Jos v. d. Veken; 9. Bruse feestlied, arr. M. Swenn'e; 10. Mars- parade no. 3, P. B. Bisselink. buiten de stichting bleef, kon niet altijd het beoogde doel worden be reikt. In het voorjaar 1968 werd door de vereniging Zevibel een poging ge waagd cm ook de kwekers te bun delen, die niet in de stichting ver tegenwoordigd waren. Nu deze po ging van Zevibel is mislukt werd be sloten, de aanvoer geheel vrij te doen plaats vinden. Tct heden, is er wel sprake ge weest van grote aanvoer, maar de prijzen wisten zich veel beter tè handhaven dan «in 1967-'68. Bouw motel vergt f 380.000,— Palingdiefstal Door het Architectenbureau Ir. C. C. A. M. Sturm 'te Bergen op Zoom werd namens d'e N.V. HOROK te Bergen op Zoom het «bouwen van een mo'tel te Renesse met café-res- taura«nt, annex cntspanningszaal en snelbuffet gegund aan Hoppenbrou- wers Aannemingsbedrijf N.V. te Bengen op Zoom voor de som van f 380.000. SIRJANSLAND De o.l.-school Voor het nieuwe cursusjaar van de o.L-schóol, die d'eze week is aan gevangen, zijn vijf nieuwe 'leerlin gen ingeschreven. Drie leerlingen verlieten de school. Het aantal leer lingen bedraagt thans twee en der tig. BRUINISSE Concert „Nu met Hope" De plaatselijke muziekvereniging „Nu met Hope" heeft een concert gegeven in 'de «muziektent. Daarbij was de feestverlichting ontstoken én daar het «klimaat ook aangenaam was, was er een groot aantal luis teraars, om d'e eigen vereniging ook eens te koren. RENESSE, 7-8. In het fraaie en mederne ingerichte kindervakantie- verblyf cp de camping Schouwen, verblijven momenteel 104 Duitse kin deren. Zy genieten van een vier- weekse vakantie, daartoe in de ge legenheid gesteld dcor het z.g. „Bun- deswehr sczialwerk". De vakantie van de jongelui, allen meisjes van 5 t'm 15 jaar, zit er weer grotendeels cp. In verband met het vertrek in het a.s. weekeinde werd er dinsdag avond een afscheidsfeest georgani seerd. In de grote overdekte speelplaats, werd door een aantal kinderen een kinder-circus opgevoerd. De kinde ren die alle nummers geheel zelf standig hadd eninges'tudeerd zijm er met een wisselend en aantrekkelijk programma in geslaagd huil-jeugdige toeschouwers en de genodigden een prettige avond te bezorgen. Zoals bij een goed circus behoort, ontbraken ook de Clown's niet. Met hun malle grollen brachten zij zowel bij jong als bij oud de 'lachspieren vaak in be weging. Dat het bij de jeugdige ar tiesten ock niet aan improvisatiela- lent ontbrak, demonstreerden zij bij een aantal door heo vertoonde num mers overduidelijk. Zij' bleken hier- Burgemeester Kastelein reikte prijzen uil aan winnende mejuffrouw Nana van de Berg ZIERIKZEE, 8-8. Zierikzee heeft een nieuwe (dankbare) toeriste binnen de oude stadsmuren: een meisje dat beschikt ever half lang blond haar en luistert naar de welluidende naam Nana v. d. Berg. Zy is twintig jaar en apothekersassistente te Zandvocrt, maar sedert hedennacht 12 uur hoven- dien: winnares van de cp één na laatste voorronde van de door V.V.V. en „Mcndragon" georganiseerde „Miss-Toerist"-vcrkiezing 1968. Be nieuwe kandidate voor de finale op 21 augustus, de blonde „Miss-Na- na", wordt al direct aan liet werk gezet in het kader van het streven van de Zierikzeese V.V.V. om „stad en land" meer bekendheid te geven. Dat gaat gebeuren via een radio-programma - de Zierikzeese schconheidsstryd trekt langzamerhand landelijk de aandacht - en wel in de vorm van een interview, af te nemen door de bekende AVRO-radioreporter Roel Balten. Tijd van uitzending van het programma: donderdag 15 augustus a.s. tus sen 5 en 6 uur. De (zeer geanimeerde) „strijd" in de reeks „Miss"-verkiezingen werd gisteren (woensciag)avond met een nieuwe voorronde opnieuw in de beste sfeer verder gespeeld. Het scheidsrechterscorps van de verkie zing kreeg niet minder dan elf ge gadigden voor de titel gepresenteerd. Maar ook de jury was op ongekende sterkte en bestond naast de vaste kern, gevormd door de voorzitster, mevrouw v. d. Ende-Timmerman en mejuffrouw W. Holty, ditmaal uit burgemeester D. W. Kastelein, de heer Roel Balten en de verslaggever van dit biacl. Het was een verkiezing die bepaald „gezien" mocht worden. Het trio Piet Daalhuizen zorgde met stemmlngs- en dansmuziek voor een gezellig dansfestijn als inleiding op ds eigenlijke verkiezing. Grcot succes Namens de jury werd de uitslag bekend gemaakt door burgemeester Kastelein. „Ik heb nu zelf kunnen zien dat deze wijnfeesten een groot succes zijn" aldus burgemeester Kas telein, die met verbazing de grote be langstelling voer deze avond had ga degeslagen. De burgemeester had veel waardering voor het initiatief van V.V.V. en „Mcndragon" en sprak een woord van hulde aan het adres van het trio Piet Daalhuizen. „Leuk dat u uit Zandvoord komt" aldus de burgemeester tot de geluk kige „Miss Nana", die uit handen van de burgemeester - namens V.V.V. en middenstand - een groot aantal geschenken in ontvangst mocht nemen. Mejuffrouw v. d. Berg wen met 43 punten glansrijk deze verkiezing, volgens een jury die - „aardig in de pas «liep". Nummer twee van de avond werd de 23-jaxnge onderwijzeres Cocky v. d. Kolk uit Genderen in N. Brabant, met vakan tie op een camping te Haamstede. Mejuffrouw v. d. Bei-g logeert te Zie rikzee in hotel „Concordia". Tydens dit geslaagde en druk be zochte wijnfeest werd het gevarieer de „avondje uit" voor het publiek extra attractief door het optreden van de bekexxdè zangeres Conny van Bergen die veel by val kreeg, vooral voor de Dixieland-nximmers uit haar repertoire. Conclusie: een (nieuwe) geslaagde voorronde in een gezellige strijd die cp 21 augustus a.s. defini tief zal worden uitgevochten bij een gx-ote voor-liefde te hebben vcor nummers waarin dieren werden uitgebeeld. Zo werd o.m. gebracht: paardendreseuur, berendressuur, de kleine Bimbo, vlooiencircus,' de dui zendpoot en Peppo «het wo ndier - paard. Bijzonder geestig en origineel was ook de „zea'b super show". Door enige meisjes werden verder een aantal gymnastische nummers, welke onder leiding van de bij de groep aanwezige sportleraar de heer Kis- 'ters waren 'ingestudeerd, .ten beste gegeven. Aan deze avond werd verder me dewerking verleend door een drietal militairen uit de «legerplaats Budel, clie voor de muzikale omlijsting van het geheel zorg droegen. In de pauze werden de kinderen en de genodig den in de gelegenheid gesteld zich té goed te doen aan een koud buffet. Aan het slot was er voor de kinderen rog een tombola waarbij-zij uit han den van de leidster, mevrouw Back- mann mooie' prijsjes in ontvangst mochten nemen. Als klap op de De heer S. Jum'elet, die de door hem gevangen paling bewaart «in een zg. bun, in de gemeen'tehaven te Bruinisse, bemerkte vorige week tot zijn schrik, dat het bun en dus ook d>e 'daarin bewaarde paling verdwe nen was. Va«n de daders'ontbrak elk spoor. DIVERSE BERICHTEN TUNIS. Leden van de Tunesische af-vaax-d'iging naar het jeugdfestival in Sofia zijn door leden van de Bul gaarse veiligheidsdienst zodanig mishandeld dat zij in een ziekenhuis moesten worden behandeld, zo heeft het Tunesische persbureau bekend gemaakt. AMMAN. Onder degenen die ge wond x-aa tóten bij de aanval van Is raël op Arabische guerillabases in Jordanië bevond zich een broer van de kroonprins van Koeweit, aldus verluidt uit goede bron «in de Jox~- daanse hoofdstad. GENEVE. Op de ontwapenings conferentie in Genève heeft de Brit se afgevaardigde Muiley voorge steld, het Geneefse protocol van, 1925 tegen biologische en chemische wa pens uit 'te breiden met een akkoord tegen het gebruik van microbiologi sche strij'dmethoden. n In het Walter Reed ziekenhuis te Washington is meegedeeld dat. ex- president Dwig'ht D. Eisenhower, die dinsdag een hartaanval heeft gehad, een rustige nacht heeft dooxgemaakt De behandelende geneesheren zijn tevreden over de verbetering van de toestand van de patiënt. vuurpijl kwamen er aan het slot nog een «tweetal echte pony's van 'de stal Verseput waarop door verschillenden van hen neg een.ritje werd gemaakt. Ongetwijfeld zullen de kinderen bij hun thuiskomst veel aan hun ouders hebben té vertellen. En dit zal dan niet alleen zijn over het fraaie Schouwse landschap, maar zeer ze ker ook over het bijzonder geslaagde afscheidsfeest. Deze greep welke on der leiding staat van de heer Kröger, vertrekt deze week weer naar Duits land, waarna volgende week hun plaats zal worden ingenomen door 125 jongens. .Zowel bij aankomst als bij het vertrek werden deze kinderen doer de plaatselijke arts dr. H. J. Si mons, hierbij geassisteerd door zus ter Maria die gedurende het vakan tieverblijf een oogje dn het zeil blijft houden, gekeurd, gewogen en geme ten. Het voormalige ziekenhuis te Noord- gouwe in zijn oorspronkelijke staat. De foto dateert uit 1906. AGENDA Donderdag 8 augustus Haamstede Gx-ote Kerk, 8 uur, concert, (sopraan mevrouw L. Aleman-van Strien en kindex-tóoor „De Zonnepitten"). Vrijdag 9 augustus Zierikzee Concertzaal, 8 uur, bal met het jazz orkest „New Orleans Syncopaters". Foto „Miss"-verkiezing Deze week (om technische redenen) geen foto bij het verslag van de „Miss"-verkiezing. Hierin wordt ech ter voorzien: morgen in deze krant een foto van de nieuw gekozen „Miss-Nana". ZELDZAAM SCHILDERIJ UTRECHT, 7-8. Het Centraal Museum in Utrecht heeft on langs een uit 1645 daterend schilderij, voorstellende een „interieur met mxisicerend ge zelschap'' verworven. Het is van de Utrechtse schilder Joost Camelisz. Droochsloot (1586-1666), van wie slechts een enkel interieur hekend is. Dit schilderij is afkomstigvan de firma Nystad uit Den Haag. Met het voor Droochsloot unieke „ijsgezicht" van 1632, verworven in 1952, is dit de tweede keer dat de firma Ny stad aan het Centraal Museum de mogelijkheid heeft geboden een zeldzaam schilderij van deze meester aan te schaffen. DJAKARTA. In het eexste kwar taal van idit jaar heeft de produktie van ruwe olie in Indonesië bijna 14.172.000 kubieke meter bédragen, 77.000 kubieke meter meer dan in de overeenkomstige peiiiode van 1967, zo heeft het Indonesische persbu reau Anüara meegedeeld. Vele jaren lang hing de links afge beelde Piëta in een beeldzuil aan de rand van de weg in de buurt van Keulen. Een kunstminnende wan delaar maakte een restaurateur op het beeldhouwwerkje opmerkzaam. Na maandenlang, moeizaam werk kwaui onder de dikke laag verf een prachtige sculptuur voor de dag (fóto rechts), die in haar heldere kleurigheid tot de stijl van de Rijn landse Plastiek van de late 15e eeuw mag worden gerekend. Minstens ne gen dorpskunstenaars hadden in de loop van de tijd het mooie gelaat naar hun smaak overgeschilderd, de plooien van het gewaad ondeskun dig met stopverf opgevuld. Zij slaag den er op deze manier echter in, de plastiek tegen weersinvloeden te be schermen en voor verval te bewaren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2