Brouwershaven besloot het toeritenseizoen op feestelijke wijze Delta-afsluitingen nadelig voor werven? Weer geval van grafschennis in België Val door b De aardbeving in Manilla Ernstig busongeluk in Frankrijk Staatsgreep in Kongo-Brazzaville had geen succes Eerste ronde voor amateurs te Haamstede Geval van zeeroverij in Indonesië Olieveld van 3 km drijft voor Zeeuwseli-Vlaamse kust STREEKNIEUWS Verolme bouwt vier mammoettankers Actieve V.V.V. BROUWERSHAVEN, 3-8. Begun stigd' door fraai weer heeft de Brou- wershavense V.V.V. zaterdag het seizoen afgesloten met een feestelij ke avond, welke door honderden in woners en toeristen; werd; bijge woond. De voorzitter van V.V.V. de heer W. Terpstra, verwelkomde de vele aanwezigen en wenste allen een vreugdevolle avond tce, waarna hij het woord gaf aan burgemeester mr. J. P. 'Boersma om 'deze avond offi cieel te rapenen. De heer Boersma schetste de activiteiten van V.V.V. als zeer waardevol, zoals de kerk- concerlen en deze feestavond, waar bij hij de burgerij opriep de vereni ging daadwerkelijk met het lidmaat schap te steunen teneinde de mid delen te verschaffen op de ingesla gen weg voort te gaan. De muziek verenigingen Apollo en Con Amore maakten een mars rond het Markt plein' o.'l.v. de heer E. A. de Looff •terwijl inmiddels de vele honderden ballonnen werden uitgereikt. Onder tromgeroffel werden de ballonnen opgelaten, wat een prachtig kleu- renschouwspel opleverde. Met de zwakke n.o.-wind stegen ze weldra op tot grote hoogte in de richting van België. o De Westduitse luchtmacht heeft zijn 85ste „Starfightei-" verloren. Het vliegtuig stortte bij een oefen centrum in Arizona in de Verenigde Staten, neer. De vlieger verloor het leven. SPORTBERICHTEN ATLETIEK Anneke de Bruin brak record discuswerpen GRONINGEN. 4-8. Anneke de Bruin van Sliedrecht Sport heeft zondag In Groningen haar eigen Nederlands record' discuswerpen met een worp van 52 meter 86 ver beterd. Anneke de Bruin, die met deze prestatie Nederlands kampioe ne werd was sinds 12 mei record houdster met 52 me Lea- 50. VOETBAL Feijenoord verliest van Anderleeht ROTTERDAM, 4-8. Feij'enocrd heeft zondag te Rotterdam voor 47 duizend toeschouwers zijn wat l'ate jubileumwedsLrijd tegen de Belgi sche kampioen Anderleeht met 1-2 verloren. Gezien het overwicht, dat Feijenoord bijna de gehele tweede helft had, een enigszins geflatteerde uitslag. De Rotterdammers hadden de pech vijf maal - vier keer na de rust - het houtwerk te raken. Te Oude Tonge werd zaterdagmid dag voor de tiende maal de wieler ronde voor amateurs gehouden. Win naar werd Bram Breur te Nieuwe Tonge. De wedstrijd ging over een afstand van 100 km. Tweede iverd K. Rentmeester te Ovezande. De winnaar van de ronde van Zierïkzee P. Legierse te Den Bommel klasseer de zich als derde. Wim Evertse te Zierikzee eindigde als dertiende. Vervolgens zette de stoet welke honderden meters lang was zich in beweging naar het weidje achter het sportveld, ivaar het vreugdevuur werd ontstoken. Hoog laaiden de vlammen op, ga degeslagen door 'c)e mensen op het sportveld en op de zeedijk. Toen het vuur allengs afzwakte werd de te rugtocht naar het Marktplein aan vaard terwijl de kinderen allen hun lampions hadden ontstoken, wat een feëriek schouwspel opleverde. In de muziektent richtte de heer Terpstra zich allereerst tot de heren van Schelven en v. d. Velde met een dankwoord voor het vullen van de ballons, tot de heren Jonker en Bot- bijl voor de verzorging van het kampvuur en de heer de Vlieger, die wec-r als ieder jaar voor het hout, autobanden en afgewerkte olie zorg de. Een bijzonder dankwoord kreeg de muziekvereniging, daar het zon der zijn medewerking niet mogelijk is een dergelijke avond te organise- i-en. Met nog een klein uurtje pittige marsmuziek in d'e tent kwam een einde aan deze feestavond, die bij zonder geslaagd genoemd mag wor den,- mede dank zij de organisatie door de heer J. C. A. Koster. Hij werd door de voorzitter nog eens extra in het zonnetje gezet. ROTTERDAM, 3-8. De dammen in het Haring-vliet en bij Willemstad kunnen ernstige gevolgen hebben voor een aantal Nederlandse wer ven, o.a. vcor die aan de Noord. Tijdens de tewaterlating zaterdag van de „Straat Auckland" op zijn werf in Alblasserdam, merkte de heer Verolme op, dat door de afslui tingen het waterpeil in de Noord met een meter zal zakken, waardoor het riet meer mogelijk zal zijn schepen als de „Straat Auckland" van 13.000 ton daar te water te laten. „Wij zul len in Alblasserdam voorlopig geen opdrachten meer kunnen aannemen voor de bouw van dergelijke sche pen", aldus de scheepsbouwer. Vex-olme achtte he noodzakelijk dat de betrokken werven samen met de Rijkswaterstaat gaan ovei'leggen wat er meet gebeuren om de moeilijk heden, waarmee de werven aan de Noord te kampen krijgen, op te los sen. Sportvliegtuig boorde zich in verkeerstoestel MILWAUKEE (Wisconsin), 5-8. Een verkeersvliegtuig van het type Ccnvair 580 is er zondag in geslaagd na een botsing met een sportvlieg tuig op het vliegveld van Milwaukee te landen, met een nog functioneren de straalmotor. Het wrak van het sporttoestel zat vast aan de rechtervleugel van de Convair. De drie jongelui die in het sportvliegtuig zaten waren op slag dood. De tweede piloot van de Con vair, die aan de kant zat waar de botsing plaats vond, is ernstig ge wond. De tien passagiers van de Convair hebben echter niets van het ongeluk gemerkt. Nadat de Convair was ge land werden de lijken van de drie jeugdige inzittenden van het sport vliegtuig geborgen. De jongelieden waren 19, 18 en 12 jaar oud. Maatregelen tegen „rebellerende" priesters LONDEN, 3-8. De Rooms Katho lieke Kerk in Engeland heeft beslo ten strenge maatregelen te nemen tegen priesters, die zich uitspreken tegen 'de encycliek „Humanae Vitae" Een priester in North Cheam is voorlopig uit zijn functie ontzet, om dat hij zich openlijk voor het ge bruik van voorbehoedmiddelen had uitgesproken. Hij mag de mis niet meer lezen en niet meer preken. Imitator aan liet werk? HERENTHALS, 4-8. De rijkswacht in het Belgische Herenthals heeft een geval van grafschennis uit te zceken. Zaterdagmiddag ontdekte een be zoeker, dat een tiental grafstenen op het kerkhof rond de Sint Bavokerk MANILLA, 5-8. Zesenzestig uur nadat in Manilla een vijf verdiepin gen lellend huizenblok tijdens de aardbeving Instortte is zondagavond een zesjarige jongen levend1 onder de puinhopen vandaan gehaald. Tot neg toe zijn 186 lijken geborgen en van de 258 mensen die levend uit de ruïnes werden gehaald zijn er 27 in ziekenhuizen overleden. PARIJS. 4-8. In het afgelopen weekeinde is in de buurt van Evroult-de-Montfort in het Franse departement Qrne een bus op een natte weg in een bocht geslipt. De bus, die met kinderen uit Dieppe op weg was naar een vakantiekolonie in Nantes, kwam in aanraking met bomen en stortte tenslotte in een greppel. Drie meisjes zijn om het leven ge komen en meer dan veertig kinderen gewond. BRAZZAVILLE, 4-8. President Alphonse Massamba-Debat van Kon- Brazzaville is zondag in zijn paleis teruggekeerd, nog geen 24 uur nadïit het leger de macht aan zich had ge trokken. Na zijn terugkeer werd be kend1 gemaakt, dat alle ministers waren afgetreden om het staatshoofd gelegenheid te bieden ,en nieuwe aegering 'te vormen. Volgens radio- Brazzaville zou hij dat doen „in overleg mét de broeders van het na tionale volksleger en van het 'korps voor de burgerlijke verdediging". Sclieepvaartberichten Ameland, 3-8. 1020 m. NO Curacao. Camitia, 3-8. 150 m. W.t.N. Gallao. Geere'e, 3-8. aank. Las Palmas. Kenia, 3-8. verw. Curacao. SPORT WIELRENNEN HAAMSTEDE, 3-8. Het doorgaan van de eerste Ronde van Haamstede voor amateurs, op 31 augustus a.s., is nu definitie,! ■Het college van b. en w. van de gemeente Westerschouwen heeft in het afgelopen weekeinde de toestem ming gegeven voor het houden van deze wielerwedstrijd. De mogelijk heid is hierbij niet uitgesloten dat nog een kleine wijziging zal moeten werden gebracht aan het oorspron kelijk .gedachte parcours. De orga nisatoren hebben inmiddels reeds een belangrijke ruggesteun gekregen in d'e medewerking van de Neder landse Rotogravure N.V. te Leiden, uitgeefster van o.m. het sportmaand blad „Sport spiegel". Behalve het be schikbaar stellen van een spandoek bij de aankomstlijn werd ook finan ciële steun toegezegd. in het dorp Noorderwijk waren ver nield of omgegooid. Er werden geen teksten op de grafstenen aangetrof fen. De Belgische rijkswacht veronder stelt, dat de schennis van graven in de nacht van vrijdag op zaterdag ge schiedde. Ze concludeert voorts, dat het niet het werk van een man kan zijn geweest, vermits er stenen wer den omgegooid, die voor één persoon te zwaar zijn. Het geval wordt door de rijks wacht evenals de grafschennis in Breda en Roosendaal gerangschikt ondér de daden van een nabootser van de al twee jaar gezochte graf- schennner. De rijkswacht heeft het optreden van de imitator verwacht. DJAKARTA, 4-8. Een Indonesisch zeilschip, 'de „Tjonlta Mario", is door vij fzeerovers overvallen, terwijl het vaartuig bij Makassar voor anker lag. De gewapende piraten van wie er drie groene legeruniformen droe gen, waren naar het schip gei'oeid. Na geld en bezittingen van de be manning in „beslag genomen" te hebben, roeiden de rovers naar de wal terug met medeneming van de kapiteins die na zij.n vrijlating dooi de rovers 'die politie van het geval van zeeroverij op de hoogte stelde. Prof. Muntendam voor opname van de pil in verstrekkingspakket van ziekenfondsen HOOGEVEEN, 3-8. Inhakend op de encycliek, van de paus heeft pro! dr. P. Muntendam, hoogleraar te Leiden en oud-diirecteur-generaal voer d'e volksgezondheid ,zich bij de opening van het nieuwe gebouw voor het 'ziekenfonds, M.E.V.E., in Holland'scheveld afgevraagd, waar om de pil niet in het normale ver strekkingspakket van de ziekenfond sen werdt opgenomen. Deze wordt wel via de ziekenfondsen verstrekt als .het gaat om behandeling van be paalde afwijkingen maar (nog) niet wanneer 'de geestelijke volksgezond heid en de sociale positie van de vrouw hiermee gemoeid zijn. Prof. Muntendam vond het vreemd dat •een verpleging in het ziekenhuis wel onder het ziekenfonds valt, maar preventieve gezondheidszorg en .na zorg 'thuis niet. Meer sociale zeker heid komt er niet in de eei-ste plaats door genezing, maar door het behou den van de gezondheid, niet van en kelen, maar van allen. Hij hoopte dat de 'tijd niet ver meer is dat de ziekenfondsverzekering zal worden tot 'een algemene volksvei*zekei-ing. Student verongelukt UTRECHT, 5-8. De 25-jarige stu dent G. J. Dros uit Hilversum is in de nacht van zaterdag op zondag in het Rooms Katholiek ziekenhuis in Hilversum overleden, anderhalf uur nadat hij ernstig gewond was bij een verkeersongeluk op de Tolakkerweg in Maartensdijk. Hij x-éed daar iriet zijn wagen op een andere personenauto, bestuurd door de 22-jarige luitenant J. Egbex-s uit Hilversum, die was gekanteld na een botsing met de uit de tegenover gestelde richting komende wagen van de dienstplichtig soldaat P. C. Kalkoenen (20) uit Baarn. De auto van de heer Dros kwam na d'e aan rijding tegen een boom terecht. De student liep ernstig hersenletsel op. De twee militairen bleven ongedeex*d. De drie auto's werden totaal ver nield. VLISSINGEN, 4-8. De rijkspolitie langs de Zeeuwsch-Vlaamse kust is gewaarschuwd cm dadelijk alarm te kunnen geven voor het geval het on geveer drie kilometer lange olieveld, dat op het ogenblik in de Wester- schelde drijft, op de Zeeuwsch- Vlaamse kust mocht aanspoelen. Volgens de rijkspolitie te Water uit Wemeldi-nge bestaat er geen gevaar dat de olio, zogenaamde „-crude" op de stranden van Walcheren of op de Zuidfoevelandse kust terecht zal ko men. De olie is afkomstig uit de Monro- .viaanse tanker „Ragusa" (20.000 brt), die momenteel bij de reparaitiewerf ..De Scheldepoort" in de Vlissingse Slcehaven ligt. De rijkspolitie te wa ter had dit al snel na het ontdekken van de olie uitgevonden, omdat het cliespoor vanaf de Westex-schelde de Sloehaven inliep. De werken die slecht geweten 'DEN HAAG, 4-8. Een 13-jarig Haags jongetje is zondagmiddag uit het raam op de eerste etage van een huis in de Daendelsstraat gevallen, toen plotseling de politie de straat in kwam rijden. De jongen, die met een vriendje in het voor afbraak bestemde huis speelde, dacht dat de agenten hem moesten hebben. Met een 'gebroken rechterpols wex*d hij naar het ziekenhuis gebracht. Vermist meisje terecht SIMPELVELD, 3-8. De 18-,jarige Agnes Storms uit Simpelveld, die sinds 24 juni werd vermist, is terug gevonden in het Duitse Langensel- bold. Door een tip van een inwoner, die de krantefoto van het meisje had ge zien, kon de politie haar opspox-en. Zij zou door haar ouders en ver loofde worden opgehaald. Agnes Storms, die op de dag van haar verdwijning maar weixiig geld bij zich had, wex-d de laatste weken vex-zox-gd door een Griekse gasfarbei- dex-. Deze had haar ook in contact gebracht met het Gxóekse ontmoe- tingscentx-um in Dörnigheim, waar zij op 10 augustus zou gaan werken. Tegenover de politie verklaarde zij dat zij niet van plan was ooit naar huis terug te keren. Brand in beschuitfabriek te Heerde EPE, 4-8. Zondagmiddag omstreeks twc.e uur is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in Van Ax-ks be schuit- en kcekfabrieken te Heerde. De brand -liét zich bijzonder ern stig aanzien. De bx-andweer van Heex-de riep assistentie in van de brandweren van Epe en Waterveld en kon na enkele uren het vuur be perken tot de bakkerij; en een aan grenzende afdeling. In de bakkerij waren onlangs enkele nieuwe machi nes geplaatst. Volgens'-een. der direc teuren beloopt de schade rond een miljoen gulden. Het bedrijf is ver zekerd. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 5-8. Totaal aange voerd 1724 stuks vee, t.w.: 1144 run deren eix 580 varkens. Prijzen per kg: siachtrunderen: prima f 4,80-5,20, le f4,20-4,65, 2e f 3,80-4,00, 3e 3,60-3,75; varkens pri ma geen notering, le f 2,27-2,31, 2e f 2,25-2,27, 3e f 2,14-2,24; stieren f 4,25-4,80; worstkoeien f 3,60-3,75; siachtzéugen f 1,65-1,75; zware var kens f 1,95-2,05. Runderen: aanvoer als vorige week; handel redelijk; prijzen onveranderd. Varkens; aanvoer groot; handel vlot; prijzen iets hoger, enkele prima's bo ven notering. ZIERIKZEE Expositie van Buithuis en Braat te Middelburg De heer Piet Bulthuis, kunstschil der te Middelbux-g en tot aan het rampjaar- 1953 teken leraar aan het lyceum te Zierikzee, gaat samen met zijn opvolger aan de Ziex-ikzeese school, de cex-amist Ad Ex-aat, expo1 seren ixa het Zeeuws museum aan de Wagenaax-stx-aat te Middelburg. Ge- exposeerd wordt ook potterie van Tessa Bx-aat-Voox-huis. De tentoonstelling is geopend van 1 tot en met 28 augustus, iedere dag van 10.00-12.30 en van 14.00-17.00 uui-, behalve op zondagen. Bij aankoop is een subsidierege ling van toepassing. BROUWERSHAVEN Verkoping woonhuizen Ten overstaan, van notaris J. Klaassen uit Zierikzee werden vrij dagmiddag j! in hotel „Jacob Cats" te Brouwershaven, voor de erven L. W. van der Wex-f publiek verkocht: vier woonhuizen, allen gelegen te Zonnemaire. Het woonhuis met ex-f en tuin, ge legen aan de Tx-amweg 9, groot 7.50 are. werd vex-kocht aan J. Hanse uit Brouwershaven, voor een bedx-ag van f 13.700,perceel II: het woonhuis met erf en tuin, gelegen aan de Blooisedijk 4. groot 3.65 are en xrxo- menteel verhuurd aan de Gebr. Keu velaar, kwam voor f 7.600,in eigendom van D. Rentier uit Noord- gouwe. Het woonhuis met ex-f en tuin aan de Dijk van Bommenede 16, gx-oot 2.05 ax-e en verhuurd aan I. L. van Nieuwenhuize, werd aangekocht doer M. L. Borsje uit. Rotterdam, voor f 4.900,—. Het viéi'de woonhuis met bergplaats en erf aan deOpx-it28 te Zonnemaire leverde tijdens de vei ling f 3.100, op. Keper wex-d de heer L. Stouten uit Zonnemaire. HAAMSTEDE Muzikale „uifloting" Harmonie „Witte van Haemstede" De Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" doet momenteel alles om het jeugd corps van; de grond le krijgen. Daartoe .werd vorige week bijna elke avond' een concert gege ven door harmonie of Boerenkaipel, vanaf een vrachtauto die divei'sej anders niet bereikbare plekjes op zocht. Gelijktijdig werden dan loten verkocht. Zaterdagavond werd de uitslag der verloting bekend gemaakt op de Beatrixweide te Haamstede. Een po pulair concert door d'e harmonie, ditmaal onder leiding van burge meester Everwijn die de verhinder de dirigent de heer W. Steenstra verving, trok een groot aantal be langstellenden 'die op deze heerlijke zomeravond' bijzonder genoten. Omstreeks 9 uur trok burgemees ter Everwijn het eerste lot en de uit slag werd direct door de schipper van de reddingboot, de heer Kees Schot, met de scheepsroeper bekend gemaakt. Enkelen konden direct een van de fraaie prijzen afhalen, doch de meesten hadden hun kostbare papiertjes thuis, of wareri niet aan wezig. De eerste prijs, een grote itransistorra'd'io viel op nummer 4651, doch werd nog niet afgehaald. Omdat nog geen ballonicptoeht of lampionnenstoet met kampvuur ge houden werd zal alsnog getracht worden om. a.s. zaterdag iets aparts te formeren, waarbij opnieuw het accent op die opbouw van het jeugd- cox-ps zal vallen. Onze dorpsgenoot de heer P. J. C. v. d. Berge slaagde een 'dezer da gen te Voorschoten voor het Pa troonsdiploma van de V.A.M. SIRJANSLAND Lagere school opgeknapt Tijdens de schoolvakantie heeft de openbare lagex-e school alhier, een opknappertje gehad. Door de fa. Ha- ge uit Oosterland wex-den de vloe ren van de lokalen met linoleum be dekt. Tevens heeft het aannemersbe drijf Boogert het dak en achterwand van de aan de school gebouwde speelplaats vernieuwd. Bij slecht weer kunnen de kinderen weer veilig en beschut spelen. De politie in heel Chili is in staat van alarm gebracht nadat studenten- onlusten waren uitgebroken en boe ren hadden getracht 90 kilometer ten noordoosten van Santiago een boerderij te bezetten. AGENDA Dinsdag 6 augustus Zierikzee Grote Kerk, 4 en 8 uur, orgelbespe ling door Dix-k Jansz. Zwart. Huis van Nassau, 8 uur, vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Schouwen- Duiveland. Vakantiehuisjes Evenals cp andere plaatsen op Schouwen-Duiveland zijn enkele wo ningen ingericht als vakantiehuisjes. Deze worden veelal in de week-ends en in de vakanties bewoond. De tij delijke bewoner® zceken hun vertier meestal aan de zeedijk, maar ook het sportveld wordt door kinderen veel als speelgelegenheid gebruikt. Het sportveld wordt zodoende toch ten volle benut. BRUINISSE Auto kwijt geraakt tijdens bezoek aan Antwerpen Zaterdagmorgen heeft de heer J. G. uit Bruinisse, tijdens een bezoek aan Antwerpen, de politie aldaar in kennis moeten stellen van een nax-e zaak, namelijk van de verdwijning van zijn personenauto, een nog vrij wel nieuwe Simca-sport-coupé. De wagen werd 's morgens om acht uur gestolen, met uiteraard de in de auto1 aanwezige bezittingen, zoals de pa pieren van de heer G. Er bestaat weinig hoop, dat de gestolen auto te ruggevonden zal worden. Viswedstrijd H.S.V. „Het Zijpe" Zaterdag jl .hield de H.S.V. „Het. Zijpe" haar 2e competitiewedstrijd Het was gunstig weex-, maar de vis- resulbaten waren matig. Er wérd gevist vanaf de visserijschepen Bru 20 en Bru 25, in het Noorder Slaak. De uitslag was als volgt: L. Bal, Bruinisse, 835 pnit.; J. Reurich, Rot terdam, 350 pnt.B. de Groot, Brui nisse, 345 pnt.; G. van Bruggen, Ma.assluis, 265 pnt.; A. Jonker, Per- nis, 220 pnt.; J. Deurloo, Bruinisse, 190 pnt; H. C. Vos, Rotterdam, 140 prat.; Chr. IJzelenberg, Bruinisse, 120 pnt.; L. IJzelenbea-g, Bruinisse, 120 pnt; J. B. Jonker. Pernis, 95 pnt.; H. F. C. de Jong, Rotterdam, 90 prat.; M. W. in 't Veld. Schiedam, 80 pnt,; A. P. Geertse, Bruinisse, 60 pnt.; R. Elders, Rotterdam, 50 prat.; J. Elders, Rotterdam, 50 pnt.; W. G. Nijs, Schiedam, 40 pnt.; L. IJzelenbei-g Pz., Bruinisse, 40 pnt.; I. Deurloo, Bruinisse, 40 pnt.; H. de Jong, Rot- texröam, 30 prat; G. A. J, de Vet, Tilburg, 30 pnt.; A. Helbei's, Schie dam, 20 pnt.; J. 'd'e Koning, Bruinisse 20 prat.; W. J. van Gent, Rotterdam, 20 prat.; C. Felius, Rotterdam, 10 pnt. W. v. Gag, Krimpen a d. IJssel, 10 prat.; v. d. Heyden, Zierikzee, 10 pnt. ALBLASSERDAM, 3-8. De scheeps bouwer Cornells Verolme heeft za- iferdagmorgen ter gelegenheid van de tewaterlating van de „Straat Auckland" bekend gemaakt, dat hij deze week voor zijn concern op dracht heeft ontvangen voor de bouw van vier mammoebtankers. Met deze opdracht is een bedrag vara 280 miljoen gulden gemoeid. Kinderkoor zingt te Haamstede Drie jaar geleden begon Connie Goossens, zanglerares in Schijndel (N.B.) aan het formeren van een meisjeskoor voor de leeftijd van on geveer 7-13 jaar. De repetities, drie maal in de week, verliepen vlot en weldra konden deze 20 meisjes een repertoire in Nederland brengen dat geen ander koor kon evenaren. Zij zingen volksliedjes uit 19 verschil lende landen in de originele lands taal. Het koor werd overal gevraagd en zelfs voor radio en t.v. hebben ze reeds ervaring. Vorige week nog werden opnamen gemaakt tezamen met Marie Cecile Moerdijk die in september uitgezonden worden op de beeldbuis. Een langspeelplaat gaat eerstdaags de handel in en donderdagavond zingt het koor in de Ned. Herv. Kerk te Haamstede. „De Zonnèpïtten" logeren in het motel „Even Buiten" te Burgh. Het geld voor deze vakantie hebben ze zelf bijeen gespaard. Rijkswaterstaat- in de Sloehaven uit voert zitten onder een dikke vuile olielaag. De „Ragusa" is ixa de Sloe haven schoongemaakt door het Rot terdamse klassificeerbedrijf Junius. Het is neg niet bekend hoe de olie in het water terechtgekomen is en om welke hoeveelheid olie het pre cies gdat. Volgens de rijkspolitie te water zal ze de getuigen in deze zaak niet eerder dan aanstaande woens dag gehooid kunnen hebben.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2