De held met de melancholieke lach Grondaanwinst van 9100 ha door afsluiting Lauwerszee ONZE PUZZELRUBRIEK Grote order voor „De Schelde" SUCCESJES i Door inruil te koop: i Garage J. van der Wekken Versterkingen naar Vietnam BLIK DOOR HET WERELD lil midden boezem met zoet water Zo langzamerhand moeten de Rus sen zich wel bewust zijn dat ze zich verschrikkelijk hebben vergist in de figuur van Alexander Dubcek, de man die nu zo geniaal bezig is het communisme in Tsjecho-Sloivakije toe te passen op een manier waar van mien in het Kremlin hevig schrikt. De vergissing is waarschijnlijk ge maakt toen Leonid Brezjnew eind vorig jaar naar Praag reisde waar duidelijk het bewind van Novotny op zijn eind liep. Die was dermate gehaat in zijn eigen partij-apparaat, dat hij niet te redden leek en Brez- njew is realist genoeg om dat spoe- dig ingezien te hebben. Als er dan toch iemand anders moest komen, leek hem Dubcek nog wel de beste. Het is immers een melancholiek uit ziende vriendelijke man en een saaie prater, bepaald geen man van wie men veel kritiek zou hoeven te duchten. Bovendien was zijn levens geschiedenis in alle opzichten voor de Russen bemoedigend. Vader Dubcek, een naar Amerika geëmigreerde Slowaak keerde naar zijn geboorteland terug lot hij als overtuigd communist besloot dat hij beter in de Sowjet-Unie kon gaan helpen bij de opbouw van het va derland van het socialisme. Daar kreeg Alexander zijn eerste oplei ding. Partis aan Kort voor de oorlog keerden de Dubceks weer terug naar Tsjecho- Slowakije, waar Alexander en zijn broer Julius prompt lid werden van de verboden communistische partij. In de oorlog streden zij als partisa- nen in het Tatra-gebergte waar Ju lius sneuvelde en Alexander twee maal aan zijn rechterbeen werd ge wond. Na de communistische staatsgreep steeg de ster van deze arbeider in de Skoda-fabrieken in Braüslawa geleidelijk maar niet spectaculair. Hij werd, uitgekozen voor een cursus in Moskou, waar een der andere cursisten Leonid Breznjew was. Hij maakte de destalinisatie mee die Chroesjtsjow inluidde en heeft de Russen en hun politiek daar van haver tot gort leren kennen. Terug in Tsjecho-Sloioakije bleef hij op de achtergrond. Een rustige carrière zonder veel ophef. En ook zonder dat hij betrok ken raakte bij wat nu het regime- Novotny verweten wordt. Het is zelfs zo dat Bratislawa, toen hij daar secretaris-generaal was van de Slowaakse communistische partij een gematigder en soepeler sfeer had dan de hoofdstad Praag. Forse eik Deze onopvallende figuur moet de Russen wel geleken hebben als een overgangsleider die makkelijk te be ïnvloeden zou zijn. Daar heeft misschien ook zijn naam wel bij geholpen, die in het Russisch een beetje kinderachtig klinkt: eikjeDe indruk van niet al te veel gezag wekte ook de spreek toon van Dubcek ,die door zijn bril loerend van een papier voorleest op een saaie toon die het gehoor haast laat inslapen. Die oppervlakkige indruk is be- driegelijlgebleken. Het eikje bleek een zeer stevige eik. En zijn ver blijf in Moskou heeft hem de Rus sen waarschijnlijk beter leren ken nen dan hun nu lief is. Juist het gebrek aan retoriek en gebral heeft zijn Tsjechische toehoorders over tuigd van 's mans eerlijkheid. Plus zijn moed om drastisch te beginnen met het afschaffen van de censuur. Als Masaryk Wat hij daarmee duidelijk pro beerde te maken was dat als het communisme enige waarde heeft - en die overtuiging heeft hij - het op zichzelf moet kunnen bestaan zon der dwang maar alleen al door voortdurend het bewijs te leveren dal het het boste is wal het volk kan overkomen In korte tijd leverde hij door zijn persoon voor de Tsjechen daarvoor een overtuigend argument: de Tsje chen zijn vergeten dat hij een Slo waak is. Hij is van allenin Tsje- cho-Slowakije geen geringe presta te. En dat hij bereikt heeft dat dood eenvoudig spontaan in kerken voor hem wordt gebeden, is wel een over tuigend bewijs hoezeer hij met zijn eenvoud, eerlijkheid en moed de Tsjechoslowaakse massa de overtui- ging heeft bijgebracht dal hij hun held- is. Voor hen is hij een nieuwe figuur van het kaliber van Thomas Masaryk. Wellicht wel af te zetten, onder Russische pressie, maar net als Masaryk vorig jaar bleek, door demonstraties bij zijn graf: onver getelijk. LOS ANGELES. Een bomaanslag is gepleegd op het Britse consulaat in Los Angeles. Er is enige schade, maar er zijn geen persoonlijke on gelukken gebeurd. De puzzel van vorige week heeft noch grote moeilijkheden opgeleverd, noch grote belangstelling getrokken. Dit laatste was wel een beetje jam mer, wiant ook bij1 puzzelen geldt dat continuïteit van belang is. Enfin het was ook vaak wat klammig weer en dan wil de lust wel eens ontbreken. Volgende keer dus weer maat beter. De eerste prijs is ditmaal bestemd voor: mevr. J. Looü-van Oosten, Raveslootstraat 48, Zierikzee De tweede prijs gaat naar: mej. G. H. Koning, Nassaulaan 25, Harderwijk. Horizontaal: 1. ar; 3. opa; 6. rob; 9. ma; 11. ventiel; 14. bekijken; 16. ga; 17. air; 18. me; 19. oe; 20. gans; 22. cord; 25. st; 27. klei; 28. essen; 30. rete; 31. ee; 32. em; 34. ook; 35. tu; 36. al; 37. noria; 40. takel; 42. nap; 43. dar; 44. stuur; 47. kwaad; 50. at; 51. ss; 52. set; 54. ed'; 55. ui; 57. boos;* 58. stère; 60. elbe; 61. t.l.62. rage; 64. abel; 66. ir; 67. li; 69. een; 70. a.e.; 71'. geniaal; 74. tortuur; 78. en; 79. kina; 80. lea; 81. sr. Verticaal: 1. a.v.; 2. regelen; 3. o.t.; 4. pisa; 5. a.e.; 6. i-e; 7. oker; 8. bij; 9. meestal; 10. an; 12. na; 13. lasso; 14. 'broek; 15. km; 19. oke; 20. gier; 21. ne; 23. on; 24. druk; 26. tel; 29. sop; 33. minus; 35. tarwe; 38. out; 39. aar; 40. tak; 41. eva; 44. stollen; 45. ussr; 46. ree; 48. adel; 49. du bieus; 50. abt; 52. steel; 53. trant; 56. ier; 58. sg; 59. eb; 63. adem; 65. eire; 68. in; 70. au; 71. ge; 72. ik; 73. aa; 75. o.l.; 76. t.a.; 77. r.r. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. inhoudsmaat; 4. stremsel; 6. kunstmatige haardos; 10. jongensnaam; 11. deel van een Fran se ontkenning; 12. dubbelklank; 14. in orde (alk.); 15. Frans onpers. voor- naamw.; 17. kwaad; 19. hoog ge bouw; 21. Frans lidwoord; 22. meis jesnaam; 24. meisjesnaam; 25. brief aanhef (afk.); 26. deel van het hoofd; 27. onmeetbaar getal; 29. bekende motorraces (afk.); 31. uitroep; 32. wa ter in Brabant; 33. cirkel-, kogelvor mig; 35. eerste mens; 37. schaakterm; 38. oorsprong; 40. stuk stof; 42. me taal; 45. kwastje; 49. zeepwater; 51. fris; 53. tegen; 56. het Romeins Im perium (afk.); 57. gewicht (afk.); 58. titel (afk.); 60. zangnoot; 62. verbin ding; 64. voorzetsel; 65. voorzetsel; 67. bijbelse naam; 69. grondtoon; 70. steekwapen; 72. paardentuig; 74. ge tij; 75. N.V. (Franse afk.); 76. fami lielid; 77. jongensnaam; 78. bestaat; 80. onze (Fr.); 81. hevig; 82. boven aards wezen. Verticaal: 1. zetel; 2. maanstand (afk.); 3. jongensnaam; 4. onderricht; 5. meevaller; 7. bedorven; 8. klein persoon; 9. zuidvrucht; 11. vrucht; 13. Frans pers. voornaamw.; 16. Ne derland (afk.); 18. deel van de bijbel (afk.); 20. verbrandingsrest;1 21. Chi nese maat; ,23. hoon; 26. onbehaard; 28. voorzetsel; 30. steundraad; 31. klein plantje; 32. de somma van; 33. zonnegod; 34. zangnoot; 35. als eer der (afk.); 36. familielid; 37. voor zetsel; 39. ijle stof; 41. meelkost; 43. pers. voornaamw.; 44. stuurs; 45. pro deo (alk.); 46. verder; daarenboven; 47. bijbelse naam; 48. bergplaats; 49. paar; 50. ons inziens (afk.); 52. bolge was; 54. nummer (afk.); 55. dubbel- zout; 57. rustig; 59. kleur; 61. dik touw; 63. Engels voorzetsel; 64. wind richting (afk.); 66. rivier in Italië; 68. water in Friesland; 70. insekt; 71. ko- renafval; 72. sekonde; 73. laag; 75. heilige (afk.); 79. natuurkundeterm (afk.). GRONINGEN, 1-8. De Fries-Gro ningse streekplannen voor het Lau werszeegebied, opgesteld in onder ling overleg door de provinciale pla nologische commissie van Friesland en Groningen, zijn thans als ontwerp gepubliceerd en gelanceerd in afzon derlijke persbijeenkomsten in Gro ningen en Friesland. De streekplannen voor het Lau werszeegebied hebben voornamelijk betrekking op het bedijkte gedeelte van de Lauwerszee. De grenzen zijn echter ruimer genomen om bestaan de en eventueel nieuwe plannen op het oude land in de toekomstige ont wikkeling te kunnen betrekken. Het Friese streekplan heeft betrekking op het gebied ten westen en ten zui den van de grens met. de provincie Groningen en valt binnen de ge meenten Oostdongeradeel, en Kollu- merland en Nieuw Kruisland. Het Groningse streekplan heeft be trekking op het gebied ten oosten en ten noorden van de grens met de provincie Friesland en valt binnen de gemeentegrenzen van Ulrum en O'ldehove. De verdeling Globaal wordt de verdeling van de 9.100 ha grond in de Lauwerszee als volgt: landbouwgronden, inclusief het reeds buitendijks voor landbouw doeleinden in gebruik zijnde gebied 1.300 ha; natuurgebied, met inbegrip van 2.000 ha water, 7.800 ha. waar onder militair oefentererinvolledig opengesteld 625 ha, beperkt open. ge steld 1.850, en agrarisch proef terrein 500 ha. Het Lauwerszeegebied ligt gunstig voor het internationale toe ristische verkeer door de nabijheid van de E-10 route. Het gebied zal voor weg- zowel als voor waterver keer goed bereikbaar zijn. Het oude land, dat tot het streekplangebied is gerekend, heeft een oppervlakte van1 bijna 9.000 ha. Hiervan 'ligt ongeveer 6.300 ha dn Friesland en ongeveer 2.600 ha in Groningen. Een van de belangrijkste kenmer ken van de afgesloten Lauwerszee is het ontstaan van een grote boezem met zoet water met een oppervlakte van 2.000 ha, waarvan onder normade omstandigheden 1.200 ha een diepte van anderhalve meter of meer zal hebben. Dit meer zal via sluizen. in In samenwerking met de fabrikant van draion, hebbeli kinderkleding fabrikanten, een uniek systeem ont wikkeld, waarbij op basis van een veertiental echte kinderkleuren - rood, oranje, geel - alle in de win kels verkrijgbare kleren van die stof, op talloze manieren met elkaar ge combineerd kunnen worden. Op de foto: schoolkleding moet overal te gen kunnen en bovendien moeten de kleertjes kleurig zijn. Dit model letje voldoet aan beide eisen. LAND- EN TUINBOUW Om goed kuilvoer Gced kuilvoer behoort een geur te verspreiden welke die van vers rog gebrood benadert. De praktijk wijst uit dat dit ideaal slechts in eert-deel van de gevallen wordt bereikt. Bij het kuilproces spelen bacteriën een belangrijke rol. Ideaal is als de melkzuur-bacteriën de overhand hebben. Lukt dit niet dan nemen azijnzuur en speciaal 'boterzuur- bac teriën de taak over en vooral deze laatste zien kans feen stof te produ ceren (boterzuur) waaraani ieder (de koeien incluis) het land heeft. De veehouders trachten boterzuurvor- ming te voorkomen door droog, door- gedroogd gras in te kullen, conserve ringsmiddelen (o.a. suiker) toe te voegen en de kuil snel en goed af te dekken. Dit lukt bij de Nederlandse weersomstandigheden niet altijd. Bo- terzuurbevattende kuilen kunnen het optreden van slepende melkziekte bij het vee in de hand werken, met als gevolg dat per dier voor vele hon derden guldens minder melk gepro duceerd wordt. Vele boeren hebben hierop een middel gevonden name lijk het gewasonderzoek. De boter- zuurbevattende kuilen worden in de voorwinter gevoerd als de koeien overwegend droog staan of oud- melkt zijn. De beste geslaagde kuilen worden bewaard tot het voorjaar als de koeien nieuw-melkt zijn. De kans op het optreden van slepende melk ziekte wordt hierdoor belangrijk ver kleind. de afsluitdijk uitwateren op de Wad denzee. Bij de optredende waterstanden zal iin het Lauwerszeegebied onge veer 7.100 ha zand- en slikplaten droogvallen. Korte voor- en najaarsbeurzen UTRECHT, 31-7. Te beginnen met de komende najaarsbeurs zal de beursduur van de voor- en najaars- beurzen in Utrecht worden terug gebracht van 8 tot 6 beursdlagen. Door deze beslissing van de Konink lijke Nederlandse Jaarbeurs is de najaarsbeurs dus de eerste gebruiks- goederenbeurs, die van zondag t.m. vrijdag geopend zal zijn. Iets hogere broinfietsverzekering AMSTERDAM, 1-8. De verhoging van het minimum bedrag voor ver zekering tegen wettelijke aanspra kelijkheid gaat voor bromfietsen in op 1 maart 1969. De premieverho ging voor brommers bedraagt slechts f 3 per jaair. De W.A.-verzekering voor motor voertuigen werd zoals bekend, met ingang van 1 juli van dit jaar ver hoogd, aldus de RAI. Oranje verzekeringsplaat voor bromfietsen AMSTERDAM, 1-8. Het W.A.- verzekeringsplaatje voor bromfiet sen, waarvan de letters en cijfers van jaar tot jaar van kleur veran deren, zal in 1969 een oranje op schrift hebben. Het verzekeringsjaar gaat officieel in op 1 maart. Vanaf die datum moeten alle bromfietsen zijn voorzien van het voor het gel dende jaar vereiste plaatje, aldus een mededeling van de RAI. VLISSI'NGEN, 1-8. De N.V. Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen, lid van de Rijn-Schel de groep, heeft van het Engelse in genieurs bureau Stone and Webster Engineering Ltd. de opdracht ont vangen voor drie grote Schelde- Combustion Engineering stoomketel installaties. Deze drie installaties, met elk een produktie van 125 ton stoom per uur, zijn bestemd voor de nieuwe ethyleenfabriek in Rotterdam van Gulf Raffinaderij N.V. Met deze opdracht is een bedrag gemoeid d:at de vijf miljoen bena dert. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND SCHIPHOL. Na succesvolle onder handelingen met het ministerie van- economische zaken in B'onn zullen de „Vereimiigte Flugtechnische Wef- ke" (V.F.W.) in Bremen het ontwik kelingsprogramma van het straail- verkeersvliegtuig V.F.W. voortzet ten, aldus deelde de onderneming woensdag med'e. AMSTERDAM. Op de Baarsjes- weg in Amsterdam is de 67-jarige heer P. Schieffer van de tweede verdieping uit het raam van zijn ka mer gevallen. De man, die op de vensterbank zat, maakte een val van ongeveer 8 meter en overleed ter plaatse. BAEXEM. De 54-jarige landbou wer J. H. Linssen uit Grafhum is bij een verkeersongeval op de rijksweg in de gemeente Baexern om het. le ven gekomen. Het slachtoffer reed met zijn fiets op -het rijwielpad, stak plotseling de rijbaan1 over en werd gegrepen door een achterop komen de personenauto. •SCHIPHOL. De Argentijnse .rege ring heeft thans haar goedkeuring verleend aarn het contract dat de Argentijnse luchtmacht met Fokker heeft afgesloten voor de levering van 8 Fokker F-27 40Om. Troopships (een militaire versie van de Friend- Ship) en het huren van 2 F-27 MK 200 in de standaard versie. TILBURG. De 69-jarige W. E. M. Traa uit Helvoirt is in een zieken huis te Tilburg overleden aan de gevolgen van een ongeval dat hem op maandag in Berkel Enschot over kwam. De 'door zijn zoon bestuurde auto werd toen door een Belgische vrachtauto van de weg gedrukt na een verkeerde inhaalpoging van deze auto. De Begislche chauffeur werd na het ongeval aangehouden doch later weer vrijgelaten. UTRECHT. De 25-jarige mevr. N. Liesveld-Hazeleger uit Vinkeveén is in zeer ernstige toestand (40 pro cent van haar lichaam bleek ver brand) jnaar het St. Anthoniuszieken- hu'is in Utrecht overgebracht, nadat in- haar woning een door flessengas gevoed comfoor was ontploft. UTRECHT. Na een periode van stabilisering van het aantal buiten landse arbeiders in de Twentse tex tielindustrie, is er de laatste maan den een lichte toeneming te consta teren. Het aantal Nederlandse arbei ders neemt echter, sinds de snelle teruggang in het voorjaar van 1967, vei der af. UTRECHT. De 78-jarige J. Meijer uit Rhenen is op een voetgangers- oversteekplaats in de Frederik van der Polshof in Rhenen aangereden door een autobus van de Betuwse Streekvervoer Maatschappij en des avond's aan de opgelopen verwon dingen overleden. In plaats van Jcajyten De heer en ïricjfro^tv FOK KER-DE OUDST hJWn het genoegen U kCTmi#~re' geven van liet voorgenomen huwe lijk van hun dochter JAN- NETTA met dc heer D. W, S. DUNLOP, op 10 augustus 1968 te Haamstede. Huwelijksinzegening om 11.15 uur door de weleerwaarde heer ds. N. Flink, in de Ne derlands Hei-vormde kerk te Burgh. Burgh, augustus 1968 Zandstraat 11 Toekomstig adres: L 1603-1600 Block Beach Avenue Vancouver 5 B.C. Canada. Heden behaagde .het Heere, in het; Zw Rode Kruis ziekpnhi Zierikzee, van "bnzafeijde weg te nemen, onlfe ge liefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoe der DINA LEVINA DE JONGE weduwe van B. de Jonge in de ouderdom van 83 jaar en 8 maanden Renesse: M. DE JONGE P. DE JONGE-FELIUS Oosterland: G. DE JONGE Bruinisse: P. DORST-DE JONGE M. C. DORST Klein- en achterklein kind Oosterland, 31 juli 1968 Condoleantie-adres Oudendijk 5 Wij zegen namen^de kihdfe- ■en uit Pernis iVrojfi heel yeel dank voor de aartjes die wij mochte* (pityaingen na het overlijden van onze lieve tante ADRIANA VERSPOOR Bruinisse, augustus 1968 J. SULKERS-DE KONING Te koop: SJ Tweepersoons spjpapl, to'ófen elk aannemelijk hfd. Adres: De Kure 17, Weslenselfou- wen. Diversen; Autorijschool LemscwvKerk- werve, tel. (01110)3259. /Er kend en gedipl. dooraF.NiO.P. en V.A.M.O.R.-opl«tmng vöor rijbewijs B-E (luxe auto) en C-E/D-E (vrachtwagen en bus). Verkeersles iedere dins dag om 7.30 uur in ons theo rielokaal Kunstgebittenreparattes Gouden tanden. Zitdag;i6on- derdags van 9-2 jiür,/Korte St. Janstr. 2, Zierikzedt En daar kunt u op wachten! Voor vegen van uy. steen: P. Geluk, Nie! ven 119, Zierikzee? td (01110) 3129. Wat u nodig hebt oj/drogis terij gebied: geneesmMdelêft' cosmetica, baby-vefzorgingf' parfumeriën, enz., u vifidt het bij het beste adres: Dro gisterij „De Honingkorf", M. J. v. d. Boogaart, gedipl. dro gist A.N.D.B., Poststraat (t/o postkantoor), Zierikzee. i Chr. Contact Bureau (c/^B.) voor Nederland, Liudelal*^, Krommenie (N. H I-jfiwe- lijksbemidd. en briefw. Voor i inl. postz. bijsluiten. I FIAT ïioo bouwjaar 1965 I FIAT 850 bouwjaar 1965 I DKWbouwjaar 1961 t I AUSTIN SEVEN .bouwjaar 1961 FIAT 1500 L bouwjaar 1964 J I AUSTIN GLIDER ....bouwjaar 1965 9 TRABANT bouwjaar 1963 Zierikzee - Driekoningenlaan 1 - Tclef. (01110) 2212 Wat biedt de BEELDBUIS? ZONDAG 4 AUGUSTUS. NED. I. In het middagprogramma reportages van twee sportevenemen ten die van belang zijn voor de Olympische spelen in oktober De zwemmers strijden in Utrecht om de nationale titels en in Groningen doen de athleten hetzelfde. In „Woord voor woord" vertelt Aart Staartjes over de doortocht door de Rode Zee. Een tweede kerkelijke uitzending is gewijd aan Pinkster gemeenten in Chili. Na de sport en het journaal gaat de KRO verder met een show rond het zangeresje Shirley. Zij koos als medewerkenden het kwartet Raymond Guiot, de dan seres Olga de Haas en Sylvestre Campbell. In het kader van het KRO zomertheater vervolgensr een opvoe ring van de televisiebewerking van Henry de Montherlands „Port Royal" „Port Royal" is de vrouwenabdij waar de volgelingen van het Janse nisme in Frankrijk een toevluchts oord vonden. In zijn stuk behandelt de auteur het probleem van het Jan senisme in Frankrijk tijdens het ein de van de zeventiende eeuio en hij schildert de strijd van de ordezus- ters tegen hun overheid. NED. II. De laatste aflvering van „Skippy" als opening van het twee de net programma. Aansluitend uit de serie „Verkenning in welen- schap", de aflevering „Uitvinding, een gok op de toekomst", waarin het verband wordt gelegd tussen het wetenschapsonderzoek en de indus triële toepassing van de resultaten. De VARA brengt na het journaal een Hommeles-herhaling. De bij zondere pensiongasten zijn Ko van Dijk ,als een groot filmmagnaat, en Teddy Schaank, als een hupse ver pleegster. Nog een herhaling en wel de show rond Tante Leen, die op nieuwjaarsdag werd uitgezonden. Tot slot een stukje jazz. Michiel de Ruyter presenteert de Amerikaanse - in Nederland wonende - tenor saxofonist Ben Webster. MAANDAG 5 AUGUSTUS. NED. I. Eerst de wekelijkse infor matierubriek van de kerken „Ken merk". Vervolgens een aflevering van de dwaze filmserie „Het leven begint bij honderd". Weer allemaal misverstanden rond vader, zoon en kleinzoon. Na het journaal alweer misverstanden rond een vader en een zoon in „Liebermann en Lie- bermann". Dan een showtje rond Liesbeth List en Pierre BarouhZij zingen enkele succesnummers van Barouh zoals het bekende Chaba- dabada, de filmsong Vivre pour vi- vre en La Samba. Het programma wordt voortgezet met een derde se rie: „De gevangene". Een lief meisje probeert hem, om hals te brengen maar hij heeft haar door. De NCRV besluit met de Engelse vocal group „The Saltire Singers", met liederen uit de zeventiende eeuw. Na het journaal gaat de NTS verder met een programma over de manier, waarop de verkiezingen in Amerika worden voorbereid. NED .II. In „Sportpanorama" be lichten. Koen Verhoef en Bob Bre mer de sport honkbal. Uitgangspunt voor deze uitzending is een Ameri kaanse film over de populaire honk baller Willy Mays. Na het journaal de vijfenvijftigste aflevering van „Peyton Place", Hoofdschotel is de ruim een kwart eeuw oude film. „Random Harvest" naar het gelijk namige boek van James Hilton. Hoofdpersoon is een Britse officier', die in de eerste wereldoorlog zijn geheugen verloren heeft. Hij begint opnieuw totdat hij opeens zijn ge heugen terugkrijgt en zich niets van de na-oorlogse periode herinnert ZONDAG 4 AUGUSTUS. NED. I: 16.00 Nieuivs; 16.02 We geninformatie; 16.05 Zwemmen en atletiek (kleur): 17.00 Einde; 18.55 Barend: 10.00 Woord voor woord; 19.05 Pinkstergemeenten in Chili; 19.30 Sport; 20.25 Journaal; 20.30 Shirley (kleur); 21.00 Port Royal; 22.15 Journaal, NED. II: 18.55 Barend; 19.00 Skip py (kieur): 19.30 Verkenning in we tenschap; 20.00 Journaal; 20.05 Pen sion Hommeles; 21.10 M'n tante; 21.50 Ben Webster; 22.10 Journaal. MAANDAG 5 AUGUSTUS. NED. 1: 1S.50 Barend; 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.06 Ken merk; 19.31 Hel leven begint bij honderd (kleur); 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Lieber- man en Lieberman; 20.45 Liesbeth List en Pierre Baroiüi; 21.15 De ge vangene (kleur),- 22.05 The Satire Singers; 22.15 Journaal; 22.20 Ame rikaanse verkiezingen; 22.50 Cam paign American style; 23.50 Einde. NED .11: 18.50 Barend; 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Portret van Wil ly Mays; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Peyton Place; 20.45 Gevangene van het verleden; 22.45 Journaal. RED BLUFF (Californië). Een „Stra to tanker" van. de Amerikaanse luchtmacht is bij Red Bluff in Oali- forrcië in 'de lucht ontploft. De negen bemanningsleden zijn omgekomen. De oorzaak van de explosie is niet bekend. WASHINGTON. De Amerikaanse congrescommissie voor atoomener gie heeft 'het ministerie van defen sie er op gewezen, dat 'het de groei van de Sowjet-Russische onderzee- vloot. onderschat, en blijkbaar niet ten volle de betekenis van de snelle vooruitgang van de Sowjets op dit gebied inziet. SAIGON, 1-8. Vierduizend Ame rikaanse infanteristen zijn in Danang zentransportvliegtuigen uit de Ver- zentranspoirtvliegtuigen uit de Ver enigde Staten aangevoerd cm deei te nemen aan de operaties in het noor den van Zuid-Vietnam. Het zware materieel van de bri gade komt per schip. Een woordvoer der verklaarde, dat de troepenzen ding deel uitmaakt van het in bet begin van dit jaar door het Ameri kaanse ministerie van defensie be kendgemaakte programma.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 19