Visserijfeest te Bruinisse kreeg nog een gulle juli-zon mee Een „feest in een feest" Fietspad tussen Burgh en Westensehouwen is levensgevaarlijk ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 22 juli 1968 Nr. 20031 Breugheliaanse mossel-maal tijd De nadien volgende reddingsoefeningen van de KLU werden door de auto riteiten met belangstelling gadegeslagen. V.l.n.r.: Zeeland's commissaris mr. J. van Aartsen, burgemeester C. H. v. d. Linde, de dames mevrouw Van Aartsen en Van de Linde en de Mosselkoningin. Begeleid door de voorzitter van het uitvoerend Feestcomité, de heer St. J. P. Jumelet begeeft de zojuist gelande Mosselkoningin zich naar het platform voor het houden van haar speech Koninginnen plegen te schrijden en de Bruse dubbele feestkoningin vormde daarop geen uitzondering. Haar zetel stond even verderop reeds klaar en haar Bruse rijk bleek be volkt met de duizenden, die dezé spectaculaire landing gadesloegen, staande en gezeten op de dijk rond het plateau en ook wel wat verderop nóg", netjes achter de dranghekken, die de politie had laten gereed zet ten. Dat was - even tussen haakjes - niet de enige taak van de politie, want de mannen hebben zich vorige week enorm geweerd, onderdeel van het succes dat het feest boekte. De voorzitter van het uitvoerend fèéstcomité, de heer St. J. P. Jume let, begroette de koningin na het uit stijgen en - na even een plaatje - liep zij naar het platform, waar de zetel reeds voor haar stond te wach ten en zij zich vervoegde bij Zee land's commissaris, mr. J. van Aart sen, gedeputeerde M. J. van Poelje, burgemeester C. H. van de Linde, mét hun dames. Even later bood zij de autoriteiten vers gekookte mosselen aan, de al- ler-aller-eersten van het seizoen, al thans de officiële allereersten. Toespraak mosselkoningin De koningin zei (nadat de micro foon even had gehaperd, maar het snel weer deed), hoe feestend Brui nisse vanuit de lucht gezien, geleek op een fraai mozaiek, met de kleu renpracht van vlakten, bloemen en ere. poorten. „Vooral de haven bood een geweldig schouwspel", aldus Hare Majesteit, die daarna hartelijke welkomstwoorden sprak tot de auto riteiten, inzonderheid Zeeland's com missaris. Na een felicitatie aan het 500 jaar oude Bruinisse, met het tiende mos- selfeest, schalde een lofwoord over het havenplateau aan allen, die dit feest tot stand brachten. „Vooral het versierde dorp zal straks in ieders herinnering achterblijven". „Volk van Bruinisse, wier be schermvrouwe ik de eer heb te mo gen zijn, ik heb veel respekt voor u, dat - bij alle dreiging - toch een zo groot doorzettingsvermogen aan de dag wordt gelégd". Schaderegeling Zij wenste dat de schaderegeling ex artikel 8, in het komende rege ringsjaar in behandeling zal komen en riep het gemeentebestuur op de schouders te zetten onder het grote Bruse recreatieplan. „Bruenaren, houdt goede moed, u hebt het roer in eigen hand en hopelijk gaat u zo een goede toekomst tegemoet", al dus de koningin, die eindigde met een „lang leve Bx-u, lang leve de mosselarij", een uitroep die door het veelkoppige publiek werd onder streept. Massale lunch Zierikzee heeft zijn „loods van Meier" als er heel grote dingen moe ten gebeui-en en Bru zijn „loods van Meeuwsen" aan de Dorpsweg, waai de lunch werd gehouden, die Zevifoel het feestende dorp aanbood. Vele honderden hebben hier - gezellig bijeen - dg lunch zich goed lasten smaken, gegarneerd met gekookte mosselen, die op grote schalen wer den aangedragen. Zeeland's commas- Oplossing dringend nodig BURGH, 20-7. Steeds meer onge lukken doen zich voor op het levens gevaarlijke fietspad dat langs de Hogeweg van Burgh naar Westen- schcuwen loopt. Op dit nauwelijks één meter brede pad spoedt zich elke dag een grote massa badgasten, lo pend, per fiets of brommend, naar het strand en terug. Vooral in de buurt van de cam pings is de laatste weken een toe stand ontstaan die werkelijk onhoud baar is. Doordat in Westensehouwen de parkeerterreinen bijna elke dag vol zijn, laten zeer velen hun wagens op de camping achter en gaan lopen. Nog steeds menen een aantal jon gelui op bi-ommonsters, dat ze dit fietspad als racebaan kunnen gebi-ui- ken. Het gevolg is dat haastig opzij springende vqetgangers rakelings ge passeerd worden door op de rijbaan voorbijgaande auto's.-*Al diverse men sen hebben hier verwondingen op gelopen. Niet alle berichten komen in de ki-ant of komen op het politie bureau. Hier moet iets aan gedaan worden en mogelijk kan dit bij de inbi-eng der ïiolei-ingsbuizen van de i-ecx-eatie- trarisportleiding, die bijna midden door de Hogeweg komt te lggen. Een wat breder fietspad of een bromver- bod in het hoogseizoen, zou misschien een oplossing kunnen zijn. De toe stand is nu beslist levensgevaar-lijk! MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 22-7. Totaal aan gevoerd 1415 stuks vee. t.w.: 1039 runderen en 376 varkens. Prijzen per kg: slachtrunderen prima f 4,85-5,25, le f 4,20-4,65. 2e 1 3,80-4,05, 3e f 3,60-3,75; stieren f 4,20-4,75; worstkoeien, f 3,60-3,75; slaohtvarkens: prima geen notering, le f 2,18-2,22, '2s f 2,16-2,18, 3e f 2,05- 2,15; slachtzeugen f 1,60-1,70zware varkens f 1,80-1,90. Runderen: 'aanvoer iets korter, handel redelijk, prijzen prijshoudend. Varkens: aanvoer iets minder, han del vlot, prijzen hoger. De maaltijd in volle glorie. Het mossel- en biervolkje doet zich tegoed aan de traditionele lekkernijen. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). (Van onze redakteur) BRUINISSE, 19-7. Het „feest in liet feest" was voor Bruinisse vrijdag het Visserijfeest, ingepast in hel kader vau de festiviteiten ter gelegenheid van het 500-jarig bestaan. saris mr. J. van Aartsen en de Ze- vibel-voorzitter de heer A. S. L. Lockefeer zaten medé aan en. uiter aard de Mosselkoningin, die het echte eigen zeebanket, uiteraard niet versmaadde. Na deze massale eetpartij op naai de haven, waarin reeds zestig sche pen van de vloot gereed lagen voor de traditionele vaart „naar buiten". Een Zeeuwser lucht kon niet worden uitgevonden, waartegen zich het wisselend en boeiend spel van sche pen. mensen, water en al wat fleu rig wapperde afspeelde. De Mossel- koningin en de autoriteiten namen plaats op de Bru 9 en het boeiende tafereel bracht heel wat camera's in actie, warut bij alle eigenschappen van het Bruse feest, nog deze.... het was fotogeniek. Na de schouw het debankement en de glorieuse tocht van de koningin door het bont versierde dorp, voorop''het tamboer en pijperscorps „Excelsior" te Goes. Langs de duizenden, die het geheel gadesloegen en soms spontaan de handen op elkaar brachten. Een (eet)-trouvaille op hel Bruse jubileumfeest, vormde de Breugheliaanse mosselmaaltijd, genuttigd in de open lucht op het Havenplateau. De mossel was hierbij heel sterk favoriet. Na de maaltijd volgde de vlootschouw. Stralend middelpunt op de Bru 9 was de Mosselkoningin. Vrolijkheid en bezinning aan de table d'hote, waaraan de gasten die het omstandig mosselverhaal van een Antwerpse feestprater over zich heen lie ten gaan. Louter dijenkletsers wist hij overigens niet te produceren. De Mosselkoningin, wel beschermd door de burgemeester en voorzitter St. J. P. Jumelet. (Foto's: Zierikzeesöhe Nieuwsbode). Een Bruse schipper leunt even achterover, uitrustend van de vermoeienissen van het feest en de geneugten van de maaltijd. Stralend middelpunt op deze dag was de mosselkoningin, die ditmaal als een engeltje uit de hemel neerdaalde, een vreedzaam karwei, waarvoor een Alouette 3, een fikse wentelwiek van de Koninklijke Luchtmacht, zorg droeg. Het was rond half twaalf toen de helikopter met indringend motorgeweld neerdaalde cp het havenplateau en zijn lieve last stevig en veilig op de Bruse feestbodem neerzette.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 5