Piper-vliegtuig neergestort bij Veere - Drie mensen gedood Herrieschoppers uit Valkenburg gezet Verkeerschaos in zuid-Duitsland Een wielrenner aan de Zuidpool VEERE, 20-7. De drie inzittenden van een Piper-Cherokee zijn zater dagmorgen cm het leven gekomen, teen het vliegtuig om even voor half elf neerstortte in een klaverveld in Veere. Be slachtoffers zijn: de 47-ja- rige L. A. Lezenne-Coulander uit Rotterdam, die het vliegtuig bestuur de, de 32-jarige Erich Steiner uit Letmuiden en de 64-jarige mevrouw Ottevanger, eveneens uit Leimuiden. Ook een hond, die in het vliegtuig zat, werd gedood. De heer L ezenne-Coulander was opgestegen van het vliegveld1 Zes tienhoven vöor een weekendvlucht naar Gatwick in Engeland. Het vliegtuig had het kenteken PH-NLU van de Nationale Luchtvaartschool. Het was gestationeerd op Zestienho ven. Be heer Lezenne-Coulander had het vliegtuig voor de weekendtrip gehuurd. Hij kreeg boven Haamstede op 1500 voet hoogte te kampen met onverwacht slechte weersomstandig heden. Er viel hevige regen en het zicht was dcor mist beperkt. De 21-jarige Jan Roest uit Soest, meteo-waarnemer bij het K.N.M.I. in de Bilt volgt nauwgezet de Tour de FranceDe belangstelling voor de wielrennerij is niet alleen passief. Want tussen de vier reizen per jaar door die hij aan boord van weersche- pen moet maken, beoefent Jan Roest zelf intensief de ivielersport. Hij is daartoe aangesloten bij de amateur rennersclub „Tempo" in de plaats waar hij woont. „Er heerst daar een prettige team geest", zegt Jan van deze clxib, voor al bekend om het organiseren van een Cycle Cross iedere tweede kerst- KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Rotterdam-Zuid (wijkgemeënte Slotboom) Joh. Dijk stra te Kampen (verbeterd bericht.). Aangenomen naar Bleskensgraaf J. Codeé, kandidaat te Lunteren, die bedankte voor Brandwijk, Eemnes- Buiten, Genderen, Mastenbroek en voor Nieuw-Beijerland. Bedankt voor Holwerd (toezegging) W. A. de Pree, Hindeloopen. Geref. Kerken Aangenomen naar Rotterdam-Per nis: drs. A. I. Koffeman, Nijkerk. Christ. Geref. Kerken Beroepen te Nijmegen W. J. Buijs, kand. te Leiden. Aangenomen naar Hengelo H. Wubs, kand.- te Apeldoorn, die be dankte voor Gorinchem, Lutten aan de Dedemsvaart en voor Ridderkerk. Bedankt voor Enschedé-oost: H. Biesrha, Stadskanaal. Geref. Gemeenten Beroepen te Oosterland P. Blok te Dirksland. Baptisten Gemeenten De commissie der Unie heeft be roepbaar gesteld de kandidaten J. Schuil te Schagen en B. Stuut te Bosch en Duin. Beroepen te Tweede Exloërmond: J. Schuil, kand., Schagen, die dit be roep aannam. Flitsen uit het buitenland ATHENE. De Griekse generaal- majoor Opostolos Zalohoris, die bij de mislukte staatsgreep van Koning Constatijn in december vorig jaar aan diens zijde stond, is in staat van beschuldiging gesteld wegens deser tie, zo werd uit betrouwbare bron vernomen. BRUSSEL. Het bestuur van de universiteit in Leuven heeft voor september een programma aange kondigd cm delen van de Franstali ge afdelingen naar Brussel en Wal lonië te verplaatsen. MOSKOU. Het orgaan van de Sowjetrussische partij, Prawda, meldt dat de Tsjechische veiligheids politie aan de weg van Karlovy Va ry (het vroegere Karlsbad) naar Cheb wapens van Amerikaanse ma kelij heeft gevonden, „kennelijk" uit West-Duitsland waren verzonden, en bestemd waren voor „revanchisten" in Sudetenland en aanhangers van de oude orde. DJAKARTA. Indonesië gaat voort de militaire sterkte in West-Irian op te voeren, zo bleek uit persberich ten in Djakarta. Volgens deze be richten is enkele dagen geleden een gevechtseenheid van de - genie ter sterkte van een compagnie uit Soe- rabaja vertrokken om zich te voe gen bij het 508ste en het 515ste le- gerbataljon, die reeds eerder naar West-Irian zijn vertrokken. Naar aanleding van de ontdek king van een kring' hasjsisj-gebrui kers in Zürich zijn in deze stad en in München 21 personen aangehou den. President Ho Tsji Minh van Noord-Vietnam heeft het Vietnamese volk opgeroepen „de verzetsoorlog tegen de Amerikaanse agressors" te verhevigen. De eerste levertransplantatiepa- tient in Engeland is in Cambridge, zeven weken na de operatie, overle den. De Westduitse Vereniging van Slachtoffers van het Nazisme heeft vrijdag geprotesteerd tegen de vrij lating van Wilhelm Harster, voor malig generaal van de S.S. en hoofd van de S.D. in Nederland tijdens de bezetting. De piloot nam contact op met de verkeersleiding van de afdeling alge meen verkeer op Schiphol en deelde via de radio aan de verkeerstoren in Zestienheven mee, dat hij wilde te rugkeren naar Rotterdam. Na deze melding werd het radiocontact ver broken. Vermoedelijk heeft het vliegtuig ook te kampen gehad met motorstoring. Even voor half elf, na dat het toestel enkele malen boven Veere had rondgecirkeld, stortte het neer ftp het land van de landbouwer Wondergem aan de Snoek Hurgomje- weg in Veere. De piloot en mevrouw Gttevanger werdep uit het toestel geslingerd en waren op slag dood. De heer Steiner zat nog in de stoel naast de bestuurdersplaats. Hij stierf kort nadat een arts was gearriveerd. De stoffelijke resten van de inzitten den werden overgebracht naar Mid delburg. De neergestortte Piper-Cherokee was pas enkele jaren oud. Het vlieg tuig had kort geleden een grote in spectiebeurt gehad, waarbij een nieuwe motor was aangebracht. De heër Lezenne-Coulander had al en kele jaren vlieger ervaring. dag. Deze wordt in Soestduinen verreden. Buur De stevige landbouwerszoon - „Ik kom uit een gezellig groot gezin met dertien kinderen" - traint veel en graag als hij aan de wal is. Hij doet dat op een gewone fiets. Daarmee trapt hij dagelijks 15 kilometer heen en terug naar het K.N.M.I. in De Bilt. 's Avonds springt hij dan nog eens op zijn dxire racefiets om een uur of twee in de bosrijke omgeving van Soest te gaan sprinten. In club verband wordt er dan donderdags avonds nog getraind of er worden zo onderlinge wedstrijden gereden. Zo'n racefiets is nog een hele in vestering. Zijn karretje kostte bijna achthonderd guldenHet is een in ternationaal geheel. Met een lichtge wicht frame van stalen buizen, alu minium knijpremmen en weer Ita liaanse versnellingen. Liefst tien ^verzetten" zitten erop. Een Engels zadel completeert hel fietsje, voor de samenstelling waarvan het beste nauwlijks goed genoeg is. De jongste Dat Jan Roest zich in internatio naal gezelschap even goed thuis voelt als op zijn racefiets, bleek tij dens de tweede Belgisch-Nederland se Antarctische Expeditie onder lei ding van de mijningenieur W. F. Bo- gaers. Ruim een jaar lang verrichte men daar aan de Zuidpool belang rijk wetenschappelijk werk. (Mo menteel bevindt zich daar nu de der de groep Belgen en Nederlanders). Ónze amateur-wielrenner was de jongste deelnemer aan de uit zestien man bestaande expeditie. „Ik heb er veel van geleerd. Voor al zelfkennis. En door de omgang met de academici kreeg ik meer in zicht in mijn meteo-werk. De na tuurverschijnselen van de Zuidpool sneeuwstormen, luchtspiegelingen en poollicht, maakten een onvergete lijke indruk op mij", aldus Jan over de doorgebrachte tijd op de koning Boudewijn-basis. Dat kamp is één der vijftig bases in het Zuidpoolge bied waar men zich constant bezig houdt met de exploratie van het ze vende werelddeel, dat bijna 14 mil joen vierkante km groot is en waar zich meer dan 90 procent xwn alle ijs op aarde bevindt. Fietswiel Het meest meedogenloze klimaat ter wereld, waarin Jan Roest zo lang vertoefde, deed hem de wieler sport - waarvoor hij zo warm loopt - haast vergeten. Toch kon hij ge durende de zomer nog wat trainen: lange wandelingen in de sneeuw en gymnastische oefeningen. Het enige wat hem herinnerde aan de geliefde sport was een fietswiel, bevestigd achter een grote slee. Dat. diende om de küomterteller aan te drijven, welk meetinstrument een belangrijke na- vigatie-hulpmiddel was bij de - lang niet ongevaarlijke - tochten over het poolijs. Van de reis naar Antartica - hij vloog naar Kaapstad en voer van daar met de Deense ijsbreker Magga Dan naar de basis - bracht Jan bij thuiskomst, eind februari j.l., liefst driehonderdvijftig dia's mee. Vele daarvan gebruikt hij nu voor zijn tweede hobby: het houden van le zingen voor jeugdverenigingen over dat bitter koude niemandsland met gemiddelde jaartemperaturen van min vijftig graden Celsius. Amateur wielrenner Jan Roest kon daar alleen maar toeren met de snow-traveller, een soort scooter op skies. Het publiek bestond bij zo'n ritje over sneeuw en ijs slechts uit groepen onverstoorbare pingidns. En elke Tour - waar dan ook - liét hen beslist Siberisch. Truck gekanteld: één dode DEN HAAG, 21-7. Door onbeken- dè oorzaak is óp Rijksweg 16 bij Zevenbergen een truck (zonder op legger) met een snelheid van onge veer honderd km per uur de berm aan de rechterzijde van de weg in gereden en gekanteld. De bestuurder, de 19-jarige C. J. M. Verklij uit Wil- leskop, overleed ter plaatse. Doden door hittegolf TOKIO, 22-7. In Japan zijin zon dag 72 mensen verdronken en zeven vermist tengevolge van een hittegolf Miljoenen Japanners gingen naar de kust om verkoeling te zoeken. De dienst luchtvaart van de rijks politie op Schiphol stelt een uitge breid onderzoek naar de oorzaak van het ongeval in. Daarbij zullen p.m. de bandopnamen worden afgelui sterd- die van het radiocontact met de verkeersleiding zijn gemaakt. SCHIPHOL. Zaterdagavond is prinses Christina, vergezeld door haar particuliere secretaresse, mej. N. M. de Vlieger, van Schiphol naar Montreal vertrokken. De prinses zal een vakantie van drié weken door brengen in de buurt van Ottawa. DODELIJKE ONGELUKKEN OIRSCHOT. Zaterdagmiddag is in Cirschot de 18-jarige F. Pas uit Den Haag met zijn bromfiets door onbe- kende oorzaak links van de weg te gen een boom gereden en zo ernstig gewend geraakt dat hij enkele uren later ir} een ziekenhuis in Tilburg is overleden. LI ENDEN. Zaterdagavond is in Liendèn de 23-jarigeB. Wegh uit Rhenen om het leven gekomen .toen de auto waarin hij zat tegen een bconi reed. De bestuurder van de auto werd ernstig gewond. UTRECHT. De zevenjarige Maris- ka Stiesri uit Utrecht is bij een ver keersongeluk op de Rijnhuizerlaan in de domstad vlakbij de ouderlijke woning om het leven gekomen. UDEN. Nadat op zaterdag 13 juli in de gemeente Uden bij een au to-ongeluk de 18-jarige mejuffrouw Van den Hoogenhof uit Mill, die.de auto bestuurde, al om het leven was gekomen, is vrijdag ook de 20-jarige Wilhelmus van de Wijdeven uit Lan- genboom in een ziekenhuis te Veghel overleden. Hij was een van de drie personen die bij dit ongeluk gewond werden. BERGEN. Cp de rijksweg Venlo- Nijmegen onder Afferden zijn een 52-jarige kleuterleidster uit Venlo en haar 80-jarige vader om het leven gekomen, toen de. auto, die de kleu terleidster bestuurde, door onbeken de oorzaak van de weg raakte, in botsing lcwam, met een bermpaaltje eh daarna omsloeg. DËIL. De vierjarige Wim van As uit Deil is toen hij vlak bij deou derlijke woning de weg overstak, aangereden door een personenauto. Hij overleed ter plaatse. HASKERLAND. Te Haskerland is de 26-jarige bromfietser Jan Lee- nes uit Vegelingsoord in botsing ge komen met een personenauto -Drie uur later is hij in het ziekenhuis te Heerenveen overleden. b Op de weg van Belgrado naai Zagreb, 35 km ten noorden van Bel grado, <is. een bus met 35 passagiers die een fietser' inhaalde, dn botsing gekomen met een vrachtauto. Negen buspassagiers verloren het leven en er zijn 'verschedene gewonden. b Bij een Londense juwelier zijn. de afgelopen nacht goudstaven ter waaide van meer dan een kwart miljoen gulden gestolen. VALKENBURG, 21-7. Zeventig jongelui hebben zaterdag Valken burg moeten verlaten. Zij moesten hun kampkaart afgeven en konden zodoende niet langer op hun cam pings blijven. De jongelui hadden in de nacht van vrijdag op zaterdag deelgeno men aa nde orderverstoringen op het Grendelplein in Valkenburg, waarbij 141 personen gearresteerd weiden. De arrestanten hebben die nacht, verder doorgebracht in hét po litiebureau te Heerlen. Nadat pro cesverbaal was opgemaakt werden MUNCHEN, 21-7. Op de grote au towegen in Zuid-Duitsland heerste dit weekeinde een chaotische druk te. De autobahnen konden de ver keersstroom uit Slees wij k-Iiolstein, Hessen en Neder-Saksen, waar dé vakanties niu. pas goed zijn begon nen, niet aan. Kilometerslange files en: talrijke aanrijdingen waren daar van het gevolg. Het ergst was de toestand zaterdag op de weg Neu- renbérg-München. Russische verbindings- troepen keren terug BONN, 22-7. De radio, in Praag heeft in de. nacht van zondag op maandag omgeroepen dat Sowjet- Russisdhs' troepen, dé in Tsje'cho- Slowakije hebben deelgenomen aan de oefeningen - van het Pact van Warschau, begonnen zijn naar de Sowjet-Unie terug te keren. Een verbindingseenheid van 120 voertui gen is zaterdagavond de 'grens ge passeerd en verwacht wordt dat meer eenheden zullen volgen, aldus de radio. zij om een uur of zes zaterdagmor gen naar de grens van Heerlen ge bracht. De tien kilometer naar Val kenburg hebben zij lopend of lif tend moeten afleggen. Zaterdagnacht is het in Valken burg redelijk rustig geweest. Zes jongelui zijn aangehouden in ver band met baldadigheden. Tot drie uur des nachts stonden op de wegen naar het Grendelplein extra politie auto's met manschappen op post. Weer harttransplantatie HOUSTON. 21-7. In het St. Lu- casziekenhuis van Houston heeft za terdag Fred Everman, een 58-jarige kapper in ruste, het hart ontvangen van een 33-jarige vrouw. Het was de zesde harttransplantatie die in het ziekenhuis werd uitgevoerd. Naar mededeling van een zieken- huiswoordvoerejer maakt de patiënt het goed. Havenarbeider na misdrijf overleden ROTTERDAM, 20-7. De 55.-jarige hayenarbeidèr D, Labriè uit Rotter dam, die ih dé nacht van zaterdag 6 juli op zondag 7 juli door de 38 jarige bakker H. V. ernstig met een hakmes werd gewond, is in het Dijk- zicht ziekenhuis in Rotterdam over leden. De man werd met een inge slagen schedel in het huis van de bakker aan de Hóogla.ndstraat in de volksbuurt „Zwaanhals" aangetrof fen. Pas twee dagen, later békende de bakker na langdurige; verboren," dat hij de havenarbeider met - een ha'kmep de schedel' had' ingeslagen. Politie redt tijgertje AMSTERDAM, 21-7. De politie van Amsterdam heeft in nauwe sa menwerking met de politie in Lei den een pasgeboren tijgertje aan een voedster geholpen. In- hel op hel ogenblik in Axnsterdam slaande cir cus Sarassani was een tijgertje ge boren, dat echier door de moeder verstoten xoerd. Men wendde zich, na verscheidene andere pogingen, tol de Amsterdamse politie. Een agent, die hiervan hoorde, wist dat zijn ouders in Leiden een zogende hond hadden. Zo toog men met het diertje naar de sleutelstad. De hond daar had echter geen belangstelling voor deze vreemde eend in de bijt. Toen kwam het tijgertje op het hoofdbureau van politie in Leiden terecht. Een telefoontje naar het Leidse dierenasyl loste de problemen op en nu zijn in een van de stallen van het circus een Leidse hond en een Duits tijgertje knus samen. DEN HAAG, 20-7. Het Produkt- schap voor Groenten en Fruit heeft besloten dat voor het komende sei zoen de peretelers geen heffing meer verschuldigd zijn voor de bestrijding van het perevuur. In het seizoen 1967 moest 0,5 pro cent van de opbrengst van peren be taald worden aan het Pr.oduktschap voor groenten en fruit als tegemoet koming in de kosten die de bestrij- Op het Bruse feest zorgde de KLU voor spectaculaire reddingsoefenin gen, xvaarbij gebrxdk werd gemaakt van de helicopter, die even tevoren de Mosselkoningin op het havenpla teau had neergezetDe foto toont een zo juist uit het water geredde drenkeling vervoerd per ladder en kruiwagen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Een in Amsterdam opgelicht Biafra actie comité wil de informatie over het Btiafra-conflict en de 'historische en politieke ach tergronden daarvan verbeteren. Het comité heeft reeds de steun gekre gen van de fedei*atie jongerengroe pen van de P.v.d.A. en is in bespre king met andere jongeren. DEN. HAAG. Bij een schietpartij in de rosse buurt in Den Haag is de 34-jarige uit Suriname afkomsti ge S. J. S., zonder beroep, verwond door de 24-jarige varensgezel H. A. S., .eveneens uit Suriname. NAARDEN. Door de Naardense .politie zijn op het- industrieterrein irn Na arden- drie jónge inbrekers ge arresteerd: de 18-jarige P. uit Bus- sum, de 17-jarige V. uit Bussum, en de 17-jarige B. uit Naarden. AMSTERDAM. De politie van het bureau Kattenburg in Amsterdam heeft tni een perceel aan de Valken burgerstraat de 22-jarige banket bakker J. van de W. en de 21-jarige B. H. van B. aangehouden. Zij ible- ken in het bezit te zijn van een hoe veelheid verdovende middelen. DEN HAAG. Bij Monster is het .stoffelijk overschat aangespoeld van die 18-jai-ige vloerenlegger Heinz Breider uit Brand in West-Duits land.^ Hij was dinsdag j.l. bij het ba den in zee bij Scheveniingen ver drenken. AMSTERDAM. De vereniging voor handèlsprömötie in Yokohama (Ja pan) heeft besloten - zo meldt het Japanse persbureau Kyodo - in Am sterdam een centrum te vestigen met een permanente expositie van Ja panse produkfen, dat als handeïs- cen'trum kan functioneren. BOXMEER. In zijn woonstraat in Boxmeer .is de driejarige J. van Eist door een personenauto aangereden en enige tijd daarna aan zijn ver wondingen in het ziekenhuis over leden. Het slachtoffertje wandelde met zijn moeder en liep plotseling de rijbaan op. ZAAMSLAG. Zaterdamorgen is onder Zaamslag in -Zeeuws Vlaan deren een 2-persoons sportvliegtuig verongelukt. De in Frankrijk woon achtige bestuurder, de heer J. Ver meulen, wend hierbij niet gewond. ding van het perevuur in het seizoen 1966-1967 hadden gevraagd. Toen er begin 1967 in enkele Zeeuwse boomgaarden in Zeeland perevuur werd geconstateerd is deze gevreesde ziekte drastisch bestreden en sindsdien zijn regelmatige contro les uitgevoerd en worden deze nog uitgevoerd. Nieuwe gevallen hebben zich echter niet meer voorgedaan, zo dat wordt aangenomen dat het pere vuur in ons land thans bedwongen is. Geen heffing meex- voor bestrijding van perevuur In de gróte schuur van de heer Meeuxosen aan de Dorpsweg ie Bruinisse, werd op de derde dag van het grote feest, een lunch gehouden, aangeboden door „Zevibel". Vele honderden zaten aan aan deze lunch, waarop uiteraard de mosselen niet ontbraken. De foto toont de Mosselkoningin, geflankeerd door de voorzitter 'van Zevibel, de heer A. S. L. Lockefeer en het lid van G.S. de heer J. van den Bos. '(Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) KOREAN l)E VERSCHRIKKELIJKE 10. In de opwinding van de laatste ogen blikken hebben de mannen geheel vergelen dat zij vlak onder de kust zijn gekomen. Het -land ziet er dor en verlaten uit en Aram bedenkt dat de vreemdeling, die op zo wrede wijze is omgekomen, waarschijn lijk van deze kust zijn laatste reis moet zijn begonnen. Het is of Sar zijn gedachten raadt, wan neer hij mompelt: „Hopelijk worden niet alle vreemdelingen hier zo ontvangen!" „Dat zullen wij moeten afwachten", is Aram's antwoord. „Laat een geschikte plek opzoeken, waar wij aan land. gaan!" En terwijl Sar zijn bevelen doorgeeft, herhaalt Aram in zichzelf de naam die hem voort durend bezighoudt. „Korban.../" prevelt hij zachtjes.... „Korban.... zou hij de moordenaar zijn? De naam heeft een on heilspellende klank Het is Sar die hem uit zijn overpein zingen wekt. „Heer Aram, dat lijkt wel een haven", zegt hij, terwijl hij op een natuur lijke inham wijst. Tegen de rotsen staan enkele schamele hutten en op een heel klein stukje strand liggen twee haveloze, kleine boten. „Vissers, waarschijnlijk", is Aram's opmei-king. „Laat ons hier het an ker uitgooien en aan land gaan". Tour d'Antartique

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 3