Feestelijkheden werden op tweede dag met élan voortgezet AGENDA Weer onrust in Valkenburg De opbrengst van de t.v.-reclame Kleermaker bestolen terwijl hij werkte BRUINISSE, 18-7. Begunstigd door fraai zomerweer heeft Bruinisse donderdag zijn woensdag zo goed be gonnen feestelijkheden voortgezet. Voor de puzzelrit met auto's bestond een zo overmatige belangstelling» dat een groot aantal deelnemers moest worden terug gewezen. Voor de brommers was de belang stelling niet minder groot. Wim Breeman uit Middelharnis zorgde bij de start al voor een, zij het dan on gewilde sensatie, doordat zijn brom mer in brand vloog. Wel kon deze brand spoedig worden geblust, maar aan de wedstrijd, die door Duiveland liep kon hij toch niet mieer deelne men. De uitslag was hier: 1, J. Panne- koek en J. Jansma, Noordgouwe; 2. Ria Bakked en T. Bal Oosterland; 3. M. van Hekke en T. van Hekke, Bruinisse; 4. C. Daansen, Harderwijk en J. Becu, Bruinisse; 5. W. Jumelet en I. de Waal, Bruinisse. Voor de watersportliefhebbers was er de hengelwedstrijd op de Greve- lingen. Het andere publiek, en dat waren er duizenden, kon in die, tijd de kin deroptocht bewonderen. Evenals van alle evenementen deze feestweek, was cok van deze optocht bijzonder veel werk gemaakt. Men kon ettelijke sprookjesfiguren t.v.-reclame-figuren, verschuilende beroepen enz. zien, zodat de stoet, Derde dag van Nijmeegse Vierdaagse was een kwade NIJMEGEN, 18-7. Langs bet par koers van de derde wandeldag van de Nijmeegse vierdaagse was het donderdag opvallend druk met mi litaire wagens van de geneeskundige troepen. De gevreesde dag van Groesbeek eiste evenals in andere jaren vele uitvallers (347). Slechts de Zwitsers namen zonder veel moeite de „cols" van Milsbeek, Groesbeek en Bargendal. De Zeven- heuvelenweg, waar menige vierdaag- se-iWusie verstoord wordt, was voor Overzwemmend ivild MIDDELBURG, 18-7. Twee sportvissers ïiit Veere hebben- op het Veerse Meer de merk waardigste vangst van hun le ven gedaan. Zij vingen name lijk een reebok. Het dier zwom midden in het Veerse Meer in noordoostelijke richting. De mannen hebben de uitgeputte reebok in hun boot gehesen, waarna zij op een zandplaat, die met mals gras begroeid is. werd gebracht. Na enige tijd gerust te hebben sprong het dier plotseling opnieuw in het zilte nat en zwom, koers noordoost aanhoudend, op Noord-Beveland aan. Als eens eerder zwom een tiental wilde pony's, die op een plaat in het Veerse Meer ver blijven, het meer over naar de Noordbevelandse oever. Voor zeilers is het wellicht gewenst in het zeer drukke vaarwater een bord te plaatsen „pas op voor overzwemmend wild". Een sfeervolle opname uit vroeger jaren van het thans 500-jarige Brui nisse: aanvoer en verscheping van. bieten aan de haven. hun een ideaal parkoers. Wel zwaar," maar met een prachtig uitzicht over de korenvelden. Mlet de vierde dag en het begeer de vier daagse-kruisje in zicht was de stemming bijzonder goed. Maar goe de stemming alleen is niet voldoende. Dat ondervonden velen In de Groes beek, waar voor de minder goed ge trainde lopers elke heuvel een ware marteling vormde. Training en er varing zijn in een vierdaagse be langrijke factoren. Dat bewees on der meer de 76-jani!ge Opa de Jong uit Utrecht. Hij is bezig aan zijn veertiende wandeltocht rond de kei zer KareLstad. Op cle tweede dag had- hij veel last van blaren gehad. Hij bleek er echter een probaat middel op te weten. Steunend op zijn l'arnge ervaring gebruikte hij groene zeep waarna hij aanmerkelijk gemakke lijker liep. Voor de kenners was het duidelijk: Opa de Jong zal vandaag (vrijdag) tot het rond 15.000 wande laars tellende legioen behoren, dat in de kilometers lange Sint Anna- straat, waar meer dan honderddui zend belangstellenden het wandelle- ger verwelkomen, zijn grote triomf beleeft. De hulp van de V.S. aan het buitenland WASHINGTON, 18-7. Het Ame rikaanse Huis van afgevaardigden heeft donderdagavond president Johnsons program voor hulp aan> het buitenland met 370 miljoen dollar besnoeid. Het Huis ging akkoord met een bedrag van bijna 2 miljard dol lar. Johnson had ruim 2,9 miljard dollar gevraagd voor het begrotings jaar 1969. Eerder had de commissie van buitenlandse zaken van het Huis -dit ibedirag al mét bijna 600 miljoen 'dollar verminderd'. Critici hebben verklaard, dat het niet bijdraagt tot versterking van de veilighed van dé V.S. 'in het buiten land. Vijfhonderd jaar Bruinisse Vrijdag 19 juii voorafgegaan door „Nu Met Hope" grote bewondering oogstte. Dit laatste deden cok de tamboers en pijpers uit Terneuzen die van 16 tot 18 uur een rondgang door het dorp maakten. Voetballiefhebbers kwamen volledig aan hun trek, in de wedstrijd Sparta I-Zeeuws Elftal eindigde in een 5-1 overwinning voor Sparta. Nog geen spoor van overvallers op postkantoor in Bergen BERGEN (L.), 18-7. De rijkspolitie van de greep Bergen heeft nog geen spoor van de twee mannen, die woensdagmorgen bij een overval op het postkantoor in Bergen ongeveer f 20.G00,buit maakten. Bij de overval werd gebruik ge maakt van een lichtgrijze personen auto, een Ford Cortina 1200, met ken teken 51-51 DG, die enkele uren vóór de overval was gestolen in Maas hees,'op ongeveer vijf km van Ber gen. De leeftijd van de overvallers is nog niet duidelijk. Sommige ge tuigen noemen een leeftijd van 40 a 45 jaar, anderen van 22 a 25 jaar. De politie neemt aan dat de aan vallers Nederlanders waren, omdat zij enkele getuigen met „goeiendag" hebben begroet. VALKENBURG, 18-7. Donderdag avond moest de politie in Valken burg opnieuw optreden tegen enkele honderden rumoerige jongelui, die zich rond het Valkenmonument op het Grendelplein verzameld hadden. Reeds in d'e loop van die avond had de politie een aantal jongelui op di verse plaatsen in het stadje opge pakt in verband met ordeverstorin gen. De politie van. Valkenburg had. versterking gekregen van politie korpsen uit omliggende plaatsen. Gp het Grendelplein werden kort na middernacht enkele charges uit gevoerd door de politie te paard. Met de wapenstok en de igummikmippel werd d'e rumoerige menigte uiteen gedreven. Een aantal jongelui werd naar het politiebureau gebracht. Van de grootste belhamels wordt de kampkaart ingetrokken, hetgeen be tekent dat dezen de dag daarop uil; Valkenburg moeten vertrekken. Dodelijke val uit hooiberg HAASTERCHT. 18-7. Donderdag- midid'ag is de 14-jarige Mattheus Maons uit Haastrecht bij de ouder lijke woning uit een hooiberg geval len en ernstig gewond overgebracht naar een ziekenhuis in Gouda, waar hij kert na aankomst iis overleden. HAAMSTEDE, 17-7. Een dezer da gen vervoegde zich een als heer ge kleed manspersoon bij de Haam- steedse kleermaker, de heer E. C'. Priester met het verzoek om een scheurtje in zijn colbert te naaien. De beer Priester liet de man in de paskamer en tocg met het beschadig de jasje naar zijn werkplaats boven. Na 10 minuten keerde hij terug in de paskamer met het gerepareerde kle dingstuk. De man betaalde de repa ratie en gal' grif een gulden fooi. Een kwartiertje later wilde de heer Priester'uit zijn jasje dat i:n do pas kamer was blijven hangen een gelds bedrag. groot f 565,- halen dat hij juist cp het Postkantoor had geïnd. Greet was zijn verbazing toen bleek! dat het geld tot de laatste cent was verdwenen. Gedacht wordt dat de DEN HAAG. 18-7. De opbrengst van de reklamegelden, als gevolg van de invoering van televisie-re- klame, bedroeg in 1967 rond f 47.000.000,na aftrek van kosten voor de Stichting Ether Reklame (S.T.E.R.) en de reklameraad resteert een bedrag van f 45.670.000,De kosten bedroegen f 1.330.000, Eén en nader is in de Tweede Ka mer meegedeeld door minister dr. H. J. Witteveen (financiën). KERKNIEUWS De conferentie in Uppsala UPPSALALA, 18-7. „Deze vierde assemblee van de Wereldraad gaat de geschiedenis in als de assemblee, waarin de contacten met de r.k. kerk aanmerkelijk verstevigd zyn, en waarin zeer duidelijke uitspraken zijn gedaan ever ontwikkelingshulp". Zo voorspelde ons de officiële woordvoerder van de Wereldraad van Kerken, d'e Nederlander A. H. van den Heuvel. Vrijdag wordt de bijeenkomst in Uppsala gesloten. De banden tussen Rome en Genève zijn in de assemblee in Uppsala ver der aangehaald. Een officiële r.k. de legatie is thans opgenomen in de commissie voor geloof en kerkorde van de Wereldraad. De gezamenlijke Werkgroep van Rooms Katholieken en .afgevaardigden van de Wereld raad onderhoudt op indringende wij ze de contacten tussen Rome en Ge nève. Donderdag is in de .assemblee una niem een rapport aanvaard, waarin wordt aangemoedigd voortdurend aandacht te geven aan een eventueel lidmaatschap van de r.k. kerk bij de Wereldraad. man die zijn jasje liet repareren en die ze grif met zijn fooi was, de da der is. Het enige dat de heer Priester zich herinnert was de rossige haar tooi van de man.De "familie Priester heeft neg snel in het dorp gezocht, dcch er was geen spoor meer van de man. ERIJ-EN En deze week dan heel erg ge- Bru'd, een vervoeging van een voor heen niet bestaand werkwoord, maar bij zo'n 500-jarig jubileum mag het wel gebruikt. Maar onmiddellijk hier bekend blij te zijn, dat niet alle achttien plaatsen op Schouwen-Dui- veland gaan jubileren, want het is wel leuk, maar een hele heisa. Trou wens - even opletten - het kan ook niet, want de samenvoeging heeft aan mogelijk hier en daar levende jubileumdromen een einde gemaakt. Maar Bru heeft fier het zelfstandig hoofd in de wind gestoken en liet feestelijk zoeten dat het vijf eeuwen „meedraait". En wat er ook ooit nog gaat ver anderen in deze streek, Bru moeten ze maar altijd zelfstandig laten, want wie het hoofd heeft binnen- gestoken tijdens de maaltijd „onder ons", weet zo wel dat je aan zoveel - zelfs ver buiten de grenzen rei kende - authenticiteit, niet raken mag. Toch wel eens zo'n originele knaap uit de eerste b e dij king stijd van Ru- moirt hebben zoillen ontmoeten. Daar zit je dan met het tijdspro bleem. Als hel waar is van die mil joenen jaren, wat zijn dan vijf eeuwenze zijn zo ijl en onduidelijk weggeschoven in de mist van de tijd, dat ze ongrijpbaar worden en de as van de eerstelingen is al vijfhonderd maal opgenomen in de kringloop van de stof. Na de Perzische „miss-v er kiezing" in de herdenkingssamenkomst, na het nagelnieuwe boekje: „Met vlag en wimpel", na hel oude poppen- vrouwtje, stilletjes bij de haard in de keuken van de Oudheidkamer, na al het 15e eeuwse stoers van de man nen en de gewaden van de dames, de boeiende 'gesprekken van „die van hier stammen", de fossielen en de vissen, de kleurige pracht van de kindertjes in de optocht en het rollende bruine monster, dan van morgen gespannen uitgezien naar 'n super-fee, de mosselkoningin, die nu eens niet als een meermin uit zee oprijst, maar uit de lucht komt val len, mogelijk door een vredesinitia tief van de K.L.U., die voor helikop- tervervoer zorgt. Ach, een fee aan boord is voor de piloot ook weer eens zvat anders dan een zwijgende en vast on-romantsche co-pilot. En vanmiddag ook nog varen en Breu- gheliaans doen rond de mosselen. Zo „Bru-en" we er maar op los! SCH1EREILANDMAN. KOREAN DE VERSCHRIKKELIJKE 9. „Hij is dood", zegt Aram toonloos, ter wijl hij langzaam overeind komt en af wezig naar de sloep staart. Aram geeft een kort bevel om het lichaam weer in de mantel te wikkelen en aan de golven toe te vertrouwen, doch terwijl de mannen hiermee bezig zijn, valt uit een van de zakken een fijn lederen handschoen. Ver rast neemt Aram het kledingstuk op en bekijkt het van alle kanten. „Dit moet aan een dame hebben toebehoord", mompelt hij tegen Sar, terwijl hij op het goudstiksel wijst waarmee de kappen van de hand schoen zijn bestikt. „De vreemdeling noemde de naam Allessandravoegt hij er peinzend aan toe. „Zou de hand schoen haar toebehoren?" Zwijgend steekt hij het voorwerp tussen zijn wambuis en met een strak gelaat staart hij naar de roeiers, die het lichaam van de vreemdeling overboord tillen. Met een plons komt het in hel water terecht en een ogenblik later is het in de diepte ver dwenen. Dan balt Aram's vuist zich kramp achtig om het gevest van zijn zwaard en hees stoot hij uil: „Bij de eer van mijn voorvaderen zweer ik dat ik deze laffe moord zal wreken en de moordenaar zal straffen!" ZIERIKZEE, 18 juli - Werklieden van de gemeente hebben de handen vol aan een niet bijzonder aantrekkelijk maar noodzakelijk karwei: het opspo ren van een verstopping in de riolering in het centrum van de stad. Als gevolg van die verstopping heeft een aantal panden aan o.a. Appelmarkt en Havenplein te kampen met wateroverlast, zvaardoor al vele kelders vol rioolwater zijn komen te staan. De moeilijkheid is uiteraard het opsporen van de verstopping en dat is geen eenvoudige zaak in het oude centrum. Het lijkt er echter op dat voor de mannen succes op koinst is omdat men gisteren (donderdag) de plaats van de verstopte buis waarschijnlijk heeft kunnen vaststellen. Daartoe moest in een van de aan de Mol grenzende achtertuinen van een bedrijfspand aan de Dam een enorme kuil worden gegraven: de buizen liggen daar bijna 3,50 meter diep. Een bijzonderheid die bij het graven aan de dag kwam is een groot stuk muur van de haven die hier vroeger te vinden was, een in later tijd gedempt stuk Oude Haven. Hieruit blijkt du.s wel dat men bij graven in Zierikzee nog altijd voor verrassingen kan komen te staan. Intussen hopen de gravers de oorzaak van alle keldernarigheid te heb ben opgespoord en dat aan de wateroverlast in de binnenstad een eind kan worden gemaakt. Gewapend met lengte van veertig meter door- steekriet wordt vandaag het werk voortgezet. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Zierikzee Concertzaal, 8 uur, dansavond. Ouwerkerk Kampeerterrein, 8 uur concert „Nieuw Leven". Bruinisse Viering 500-jarig bestaan. Avondprogramma 19.30-20.00 uur muzikale show door tamboer- en trcmpettercorps en majoretten. 20.00-03.00 uur beatavond, m.m.v. Cuby and the Blizzards, Shock ing Blue, Full of Soul en de Go-Go-Girls. 24.00 uur Miss Toerist. Zaterdag 20 juli Bruinisse Viering 500-jarig bestaan. 11.00-12.00 uur demonstraties s.v. „Kwiek". 13.30 uur Rommelmarkt, (Oudestr.). 14.00-15.30 uur historische optocht. 16.30-18.00 uur Optreden Swiiebertje en Bromsnor. 19.00-20.00 uur Show door bekende muziekkapel. 21.00-22.00 uur grote taptoe. 22.00 uur Groots vuurwerk. Dinsdag 23 juli Zierikzee Ned. Herv. Verenigingsgebouw, 7.30 uur, vergadering Rode Kruis-kolon- ne. Woensdag 24 juli Zierikzee Mondragon, wijnfeest en „Miss"-ver- kiezing. Donderdag 25 juli Zierikzee 18.30 uur, start wielerronde voor amateurs, Jul'ianastraat) Vrijdag 26 juli Zierikzee Concertzaal, 8 uur, dansavond. Vader overreed kind Student verongelukt AMSTERDAM. 18-7. Donderdag- moiigen is de 20-jarige student aan de T.H. in Delft J. C. van Altena op de Zuiderweg in Amsterdam ver ongelukt. Hij kwam rijdend op zijn motorfiets uit de richting Amster dam, frontaal in botsing met een personenbusje,dat uit de richting Velsen ikwam. Dit busje, dat met hoge snelheid enkele wagens pas seerde er. op de linkerweghelft reed was, naar later bleek, van de P.T.T. in Alkmaar gestolen. De bestuurder van deze auto werd toen de wagen over de kop ging na de aanrijding er uit 'geslingerd. Hij is aanvanke lijk maar een ziekenhuis gebracht maar falter in het huis van bewaring opgesloten, BERGEN, 18-7. Donderdagmorgen om half negen heeft een chauffeur uit Mill zijn bijna twee jaar oude zoentje Wimke van Rooy overreden De kleine was vrijwel op slag dood. Het ongeluk gebeurde toen de vader bij werkzaamheden aan huis zijn auto even wilde verplaatsen juist op een moment dat het jongetje van achter het huis vanuit zijn zandbak de hoek omliep. Nog een gulden looi

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2