Kapen en vuren aan de Schouwse Westhoekkust De eerste leerling van de generaal gaat heen Uw salaris via de Nutsspaarbauk 1 NUTSSPAARBANK - ZIERIKZEE (Slot) Het ligt voor de hand dat, toen men de lichttoren bouwde en deze voltooid was de duinreisjes van de bewoners zich ook uitstrekten tot deze plek waar men tevoren we gens de afgelegenheid en de moeilijk te begane paden of wegen haast nim mer kwam. Uit de op de vuurtoren bewaarde registers is nog heden te zien welke personen en gezelschappen sedert 1840 derwaarts tochten hebben ge maakt, daar de duizenden handteke ningen de herinnering bewaren aan de zeer velen die, meest op fraaie zo merdagen en in grote tentwagens ge zeten hierheen togen. De afstand tussen Haamstede en de toren was echter heel moeilijk te overbruggen en werd de rit per rijtuig gemaakt dan: liepen de paarden stapvoets door het mulle zand. Nu verbindt een fraaie asfaltweg en een minder fraaie straatweg die echter binnen- KORTE BERICHTEN IJIT HET BINNENLAND OUDER AMSTEL. Op de krui- sing van de Rijksstraatweg onder Ouder Amstel en de Diemerlaan is de 70-jarige J. A. Pauw bij een ver keersongeluk om het leven gekomen. Het slachtoffer stak per fiets de Rijksstraatweg over en werd gegre pen door een personenauto waaraan hij geen voorrang had verleend. DEN HAAG. Minister Luns meent dat Nederlandse diplomaten, die door hun gebruikte auto in het buitenland tegen de nieuwprijs of zelfs meer dan dat te verkopen een voordeeltje heb ben, dit voordeel moeten behouden, aldus blijkt uit het gepubliceerde verslag van de algemene reken ka mer. TWIJZELERHEIDE. De 15-jarige Gepke van Wieren uit Zwaagwest- einde is in Twijzelerheide om het le ven gekomen toen zij samen met haar 18-jarig zusje per fiets op weg was naar haar woonplaats. DEN HAAG. Vandaag arriveert uit Duitsland een Zuidvietnamese parlementaire delegatie in ons land voor een driedaags goodwill-bezoek. VLAARDINGEN. In Vlaardingen is de 18-jarige A. den Breejen uit Schiedam met zijn bromfiets in bot sing gekomen met een voetganger, die de weg overstak. Zowel de brom fietser als de voetganger moesten met zware verwondingen in het Ho- ly-ziekenhuis worden opgenomen, waar de bromfietser aan de opgelo pen verwondingen is bezweken. DEN HAAG. Het Roemeense wonderkind, de 16-jarig'e violiste Si'lvia Marcovici, zal mogelijk op 17 september in de Houtrusthallen in Den Haag optreden met het resi dentie orkest. ZELHEM. Het 16-jarige meisje A. H. Jansen uit Rheden is om het leven gekomen, teen zij in Zel'hem bij een kruispunt met haar brom fiets geen voorrang verleende aan een van links komende vrachtauto. APELDOORN. In het „St. Lidui- na ziekenhuis" in Apeldoorn is over leden de 21-jarige vrachtautochauf feur J. Brunt uit Utrecht. De heer Brunt werd op de hoofdweg in Loe- nen (Veluwe) ernstig gewond, toen hij met zijn vrachtauto tegen een links van de weg staande boom reed.- AMSTERDAM. De 73-jarig'e me vrouw M. C. Staubach uit Amster dam is om het leven gekomen toen de auto waarin' zij zat op de kruising Leeuwarder weg-Van Heekweg dn Amsterdam-noord in botsing kwam met een autobus. Haar 68-jarige echtgenoot werd ernstig gewond in het Wilhelmina Gasthuis opgenomen. DELFZIJL. In Delfzijl is de 73- jarige K. Kroon, toen hij met zijn fiets plotseling de Farmsummerweg overstak", door een personenauto aangereden. De man was vrijwel op slag dood. AMSTERDAM. Tweehonderd Amerikaanse studenten zullen op 14 juli in 'Amsterdam aankomen aan boord van het s.s. „Texas Clipper". Zij maken met het schip een studie reis georganiseerd door de Texas Maritime Academy. DEN HAAG. Op het ministerie van buitenlandse zaken is een over eenkomst getekend, waarbij Neder land uit fondsen voor ontwikkelings hulp 732.000 gulden beschikbaar stelt voor de uitbreiding van een vak school te Sao Paulo in Brazilië. DEN HAAG. Meer dan 25 Ne derlandse vakantiegangers zijn tus sen het eerste vakantieweekeinde van 29 en 30 juni j.l. en woensdag j.l. in het buitenland om het leven gekomen. De meesten van hen von den de dood tengevolge van ver keersongevallen. BREDA. Bij een ongeval op eGn niet-beveiligde overweg in Breda is een bromfietser tegen een trein ge reden. De bromfietser kwam hierbij om het leven. Zijn duopassagier overleed later aan de verwondingen, die hij bij het ongeval opliep. De trein, de reizigerstrein Roosendaal- Zwolle, kreeg ongeveer een half uur vertraging. De slachtoffers waren jongens van 14 en 15 jaar. SCHIPHOL. Het vermaarde bal- letpaar Margot Fonteyn. en Rudolf Nurejev is met het Royal Ballet of Covent Garden op Schiphol aange komen. SCHIPHOL. De minister van bui tenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, is donderdagmorgen uit Sin gapore op Schiphol aangekomen. De bewindsman die, naar bekend, be zoeken heeft gebracht aan Indonesië, Singapore en Maleisië, werd bij zijn aankomst op de luchthaven begroet door onder andere de ambassadeurs van Maleisië en Indonesië. kort verbeterd wordt, het dorp met- deze plaats aan de uiterste westzijde van Schouwen. De brandstof Wat de brandstof voor het licht van de vuurtoren betreft, gebruikte men eerst, patentolie, toen petroleum en in 1912 werd over gegaan op pha- roline-gasgloeiverlichting en in 1933 kon over geschakeld worden op elek triciteit. De krachtige lichtbron van 10 miljoen kaars is een der sterkste van ons land. Het ie onnodig te vertellen dat vanaf de top de bezoeker een prach tig gezicht heeft op de Noordzee en op het duinlandschap van Schou wen, terwijl bij helder weer ook Walcheren heel nabij komt. Nog steeds zijn de Jichtwachters bereid om wat over de toren te vertellen en de sterke kijkers mogen daarbij ge bruikt worden. Wel moet de bezoe ker een klein bedrag betalen, terwijl de openingsuren voor de werkdagen vastgesteld zijn. Het beklimmen van de vuurtoren behoort tot een der hoogtepunten van het. vakantiever blijf voor velen. BLIK DOOR HET WERELD Hij mag dan nu als premier ver vangen zijn door Couve de Murville, maar Pompidou blijft de politicus met het grootste prestige die de Fransen nu hebben - eigenlijk de enig denkbare opvolger te zijner tijd van president de Gaulle. Juist tij dens de perikelen van mei is het aanzien van Pompidou geweldig ge stegen: hij was de enige die helemaal het hoofd koel hieldeen feit waar voor hij ook overdadige lof heeft geoogst van de president. Het is dus zeker niet zo dat de Gaulle opeens niets meer ziet in zijn eerste minister. Het zal veeleer zo zijn dat deze eerste minister niet zo heel veel ziet in sommige plannen van de presidentOok tijdens de meidagen wist Pompidou wat wei nig Franse ministers durven - zijn opinie tegen die van de president te stellenMet name gaat het verhaal dat de Gaulle op het hoogtepunt van de crisis eigenlijk al besloten had heen te gaan, maar dat Pompidou hem daar van afbracht. Participation Het geschil tussen de president en Pompidou moet wel gaan over het principe van de participation: het deelhebben van de Franse arbeiders in de industrie. Dat is een vage term die de Gaulle herhaaldelijk heeft OVERDENKING „Niet gij hebt Mij, maar Ik heb U uitgekozen". (Joh. 15 16). Wij mensen ergeren ons aan zul ke woorden. Wij houden er immers •niet vani, dat er zomaar buiten ons om, over ons wordt beslist. Wij wiiller. immers vrij zijn en zelf onze 'keuze bepalen, al blijkt hét met die vrijheid van keuzé nog al tegen <te vallen. Want niet alleen het leven zelf, maar ook onze ouders, óns milieu, ons vaderland, onze tijd kiezen we niet. Maar toch moeten We d'e woorden van Jezus niet misverstaan door te denken, dat. er over ons beslist wordt want wij van onze kant zijn hele maal niet gedwongen om God te kiezen. Er wordt ons alleen maar getoond, hoe het lever, er uitziet als het geleefd wordt naar Gods wil. En als Gcd mensen kiest, dan moeten we dat niet heidens misver staan. als de een wel en de ander nliet. Zo kiezen wij mensen meestal. Maar in de bijbel is niet sprake van een lot uit de loterij, God kiest ons niet in de eerste plaats uit mensen, maar uit dit 'bestaan, uit dit dienst huis van de machten en afgoden, van d'e driften en de angsten. Uit dit diensthuis van de slavernij, waai de groepsbelangen het recht uitma ken, zodat de ene groep in weelde leeft en de andere groep van honger sterft. •God roept ons als Abram uit Ur als Zijn' volk unit Egypte. En ook weer niet om onszelf, omdat wij nu eenmaal „uitverkorenen en bekeer den'' zijn, maar om „vrucht te dra gen", om „elkander lief te hebben". Dat is maar geen „halfzachtheid", maai* dat betekent, dat we elkaar en onze kinder enaanzien. als mens, als toekomstige mensen van God, die voor elkaar verantwoordelijk zijn. Het gaat er dus in feite om, of wij op Gods keuze willen ingaan. Maar wij worden daar niet toege dwongen. Als wij menen onze eigen bestemming te kunnen bepalen, of als we denken, dat er helemaal geen bestemming is in dit leven, dan kan dat. Neen, er wordt niet buiten ons om beslist, zo gaat het alleen maai* toe in de wereld, in het diensthuis zelf. Daar beslissen de wereldheersers, de lotsmachten, en de driften over ons. We kunnen 'daarover iedere dag in de krant lezen. Maar in het evangelie, al is de kerkgeschiedenis er geen bewijs van, is er „vrijheid". Alleen wordt ons er wel getoond, wat het betekent Gods uitgestrekte hand voorbij te gaan. Als wij God verwerpen, dan blijven we slaven van het dienst huis. Eer. diensthuis waar Golgotha, Buchenwald, en Stalingrad, Viet nam en Biafra liggen. Alleen zegt het evangelie, dat God ook in het diensthuis Zich blijft inzetten voor ons mensen, wanneer we de slaver nij beu zijn. Want in deze wereld liggen ook de hof van Arimathea, de hof van de opstanding. Daar is God begonnen een nieuwe levensruimte te scheppen voor ieder, die bevrij ding zoekt uit de angst, de doods angst en de lotsmachten. Daar wordt ons getoond, hoe Hij weer deze aar de tot een „Land des Levens" wil maken. Neen, niet buiten ons om wordt er over ons beslist; wij zijn vrij om te blijven ronddolen in het diensthuis, totdat we tot de ontdekking komen, dat wat wij voor vrijheid aanzagen, geen .vrijheid was, maar slavernij. Dan zal Jezus daar zijn als „Bevrij der" met de woorden, „Doet waf Ik u gebied". N. A. S. geslaagt, zonder erbij te vertellen hoever hij met dal deelhebben denkt te gaan. Dat schijnt echter verder te zijn dan Pompidou verstandig acht - tenslotte is hij oud-lid van de bankiersfirma Rothschildt. En hij heeft nu zelfvertrouwen genoeg om zonder meer de commando's t>an zijn baas uit te voeren. Couve de Murville, thans minister van economie en van financiën, daarentegen heeft als minister van buitenlandse zaken al vele malen laten zien hoe hij zaken waar hij zelf niet al te warm voor liep toch op bevel van het Elysée uiterst vak bekwaam verdedigde. Hij als oud- inspecteur des finances zal waar schijnlijk evenmin veel op hebben met de Gaulles ideeën voor een ver gaande participation, maar hij heeft het karakter ernaar om die ideeën toch zo goed mogelijk uit te voeren. Waagstuk Te ver doorgevoerde participation, namelijk met een regelrechte invloed van de werknemers op het beleid der bedrijven, is een ivaagstuk - zeker in de Franse omstandigheden. Vele bedrijven immers moeten zich danig reorganiseren om nog profij telijk te kunnen werken bij de al voorziene loonsverhogingen en bo vendien moeten ze zich sterker dan tevoren instellen op een felle con currentie. Dat vraagt meer om een hoogst deskundige staf van mana gers dan om een systeem waarbij geëxperimenteerd ivordt met werk nemer szeg genschap. Er zit nog een goede kant aan Pompidou's vertrek - althans voor hemzelf. Mocht het experiment van de participation niet zo glorieus ver lopen ondanks de talenten van Cou ve de Murville, dan kan Pompidou altijd optreden als een redder uit de nood. Dat is een psychologische si tuatie die de Gaulle zelf al vele ma len heeft uitgebuit en ongetwijfeld is Pompidou de beste leerling van de generaal. „Flitsen" uit het buitenland WEST-BERLIJN. De politie heeft het gebouw van de vrije universi teit tn west-Berlijn ,d'ai door hon derden studenten was bezet, ont ruimd. Gemakkelijk ging dat niet. De politiemannen kregen errimers water over zich heen en moesten versperringen van meubilair nemen. In het gebouw is door de studenten veel schade aangericht. DJAKARTA. Een rechtbank in Djakarta heeft de 18-jarige zoon van presidént Soeharto, Sigit, tot 300 roepia, subsidiair zes dagen hechtenis, veroordeeld wegens een verkeersovert redi ng. STOCKHOLM. De Russische pre mier, A. Kosygin, is in de Zweedse hoofdstad aangekomen voor een of ficieel bezoek van drie dagen aan Zweden, op uitnodiging van de Zweedse regering. RAWALPINDI. De Pakistaanse minister van' buitenlandse zaken, Ars'had Hoesalni, brengt, van 3 tot 10 augustus een bezoek aan China. TIRUCHIRAPPALDI (India). Min stens 12 mensen zijn verdronken in de rivier de Cauveri toen een boot met 50 opvarenden omsloeg. HONGKONG. Een Noordvietna- mese regeringsdelegatie is in Peking besprekingen begonnen over Chine se economische en militaire hulp voor 1969. 'Dit meldt het Noordviet- namese persbureau. BRUSSEL. Bij de nieuwe Zand- vlietsluis op de rechter Schelde- oever ten noorden van Antwerpen is een keten radarstations in ge bruik genomen, die het mogelijk maakt de scheepvaart tot aan de Nederlandse grens te volgen. BRUSSEL. Een Vlaamse krant, „De Gazet van Antwerpen", heeft bij een enquête onder zijn lezers over geweld op het t.v.-scherm op zaterdagavond ruim 1.200 reacties ontvangen. NEW YORK. Op een brandtrap, uitkomend op een binnenplaats tus sen de gebouwen van de Zuidslavi- sche en Cubaanse missies bij de Verenigde Naties in. New York is woensdagmorgen vroeg een bom ontploft. Er zijn geen slachtoffers gevallen. SACRAMENTO. Uit een passeren de auto is een molotovcocktail ge gooid naar de woning van gouver neur Ronald Reagan van Califoimië. De molotovcocktail kwam terecht op liet gazon en is niet ontploft. ROEALA LOEMPOER. Maleisië zal zeer binnenkort een verzoek in dienen tot associatie met de E.E.G. in een of andere vorm aldus heeft premier Toen Abdoel Razak gezegd CARACAS. President Raul Leoni heeft de soevereiniteit van Venezu ela uitgeroepen over het omstreden water voor de kust van Guyana tus sen de hoofdstad Georgetown van dat land en de Venezolaanse grens, een afstand' van 140 mijl. Het gaal om een strook van 3 tot 12 mijl breed. De Amerikaanse en Noordvietna- mese onderhandelaars in Parijs heb ben elkaar voor de twaalfde maal ontmoet. Het gesprek duurde iets minder dan drie uur, maar leverde niets op. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Eikerzee: N. H. J. E. Bocmei*, kand., Utrecht; te Maassluis (wijkgemeente 2, (toez.): J. Noord mans, Tjamsweer. Aangenomen naar Heinkenszand: W. Schaap, kand., De Bilt; naar Slik kerveer (Irenekerk), (toez.): drs. Joh. Geers, Haarlo; naar Sliedrecht (Ver. van Vrijz. Herv.)': dr. J. Balkenstein, Musselkanaal (N.P.B.). Geref. Kerken Beroepen te Bodegraven (2e pred.- pl.): drs. R. Fernhout, Waardhuizen. Bedankt voor Leiden (vac. E. Ha verkamp): J. A. van Netten, Winters wijk. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepbaar: kand. A. H. Reitsema, Graafschap 29A, Kampen. Beroepen te Buitenpost: D. Noort, Tiel-Zal tbommel. Aangenomen naar Groningen-zuid: B. van Zuijlekom, Bergentheim. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Alphen aan de Rijn: P. Beekhuis, kand., Eemdijw. Braaf en behoeftig DEN HAAG, 10-7. In deze tijd jan welvaart is het steeds moeilijker gebleken om in Utrecht 29 ingezetenen te vin den, die, als zijnde „braaf en behoeftig", elke woensdag een brood van rode weit, elk we gende een oiid Nederlands pond of twee kilo in ontvangst wilden nemen. Een onderzoek, dat enkele jaren geleden door de Algemene Rekenkamer werd verricht bij de inspectie van de Domeinen te Utrecht, die op grond van een uit het begin van de vorige eeuw da terende last elke week de bro den liet bakken, bracht aan het licht dat de kandidaten herhaaldelijk het brood niet kwamen afhalen. Zij vonden de afstand te ver of het weer te slecht. Om hieraan een ein de te maken werd met- een bakkerij overeengekomen dat de broden zouden worden be zorgd. Dit kostte het Rijk in 1962 1.500 per jaar, terwijl de destijds aan het Rijk ver maakte vermogensbedrag slechts 384 gulden en dertien- ene enhalve cent bedroeg. biedt vele voordelen! Alle betalingen worden geheel gratis verricht en toch 3'- rente Vraagt inlichtingen Dagelijks geopend DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds. As- sendorp; Gasthuiskerk: 10 uur dhr. M. C. Malipaard, IJsselmonde, 7 uur ds. P. Heiebrij, Hoogvliet Kerk- werve: 7 uur ds. Verseput, Vlissin- gen. Serooskerke: 2.15 uur ds. Verse put, Vlissingen. Burgh: 9 en 10.15 uur ds. Flink. Haamstede: 10 uur ds. Hui zing (medew. kerkkoor), 7 uur ds. Huizing (H.A.). Renesse: 9 uur ds. A. v. d. Most, Rotterdam, 10.15 uur kan didaat W. Klouwen, Gouda, 7 uur ds. Flink. Burgh. Noordwelle: 7 uur ds. Jagersma. Scharendijke: 10 uur ds. G. J. Mulders, Lobith. Brouwers haven: 11 uur ds. Feunekes Zonne- maire: 9.30 uur ds. Feunekes. Noord- gouwe: 11 uur ds. Schoneveld (H.A.). Breischor: 9.30 uur ds. A. Schone veld (H.A.). Ouwerkerk: 10 uur ds. Kuin. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Wes terhof. Oosterland: 10 en 6 uur ds. W. Radstake, Rotterdam. Sirjans- land: 10 en 6.30 uur ds. Cuperus, Aalst. Bruinisse: 10 en 5 uur dhr. C. Bolijn, Terwolde. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur ds. v. Royen, Rem. predikant, Rotterdam. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6.30 uur ds. N. Wijn gaarden, Barendrecht. Haamstede: 9, 10.30 en 7 uur dhr. L. v. d. Veer, Willemstad. Renesse: 7 uur ds. Flink, Burgh. Nieuewrkerk: 10 uur dienst des Woords, 18.30 uur ds. Noordhof, Wemeldinge. Oosterland: 10 uur lees dienst, 3 uur ds. Bremmer, Bruinisse. Bruinisse. 10 en 5 uur ds. Veeneman, Groningen. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Haamstede: 5 uur ds. Keizer (in de Geref. kerk). Brouwershaven: 9.30, 11 en 3 uur ds. Keizer. Stijging van longkanker sterf te AMSTERDAM, 11-7. Volgens voorlopige gegevens van het Cen traal Bureau voor de Statistiek zijn in 1967 in ons land 4330 mannen (in 1966 3999) en 308 vrouwen (in 1966 275) aan longkanker overleden. Volgens dr. L. Meinsma, medisch directeur van de Stichting Koningin Wilihelmina Fonds, betekenen deze cijfers dat de longkan kersterfte bij mannen sneller stijgt dan in de af gelopen jaren (gemiddelde jaarlijkse stijging circa 200). Bovendien moet vastgesteld wor den dat de longkankerfrequentie bij vrouwen, tot nu toe vrij constant, ook begint te stijgen. Thans overlijden 13 mensen per dag aan, longkanker, een ziekte die voornamelijk, aldus dr. Meinsma, door het roken van sigaretten wordt veroorzaakt. Bijzondere zegel 400 jaar Wilhelmus DEN HAAG, 11-7. Ter herden king van het feit, dat' het „Wilhel mus" 400 jaar geleden is ontstaan zal van 27 augustus tot en met 28 september 1968 - en voor zoveel lan ger als d'e voorraad' strekt - een bijzondere frankeerzegel van 20 cent zonder toeslag op alle Neder landse postin richtingen worden ver kocht. De zegel ds uitgevoerd in de kleu ren grijs, oranje, rood, wit en blauw. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10 uur ds. J. Wes terink, 6 uur ds. T. Harder, Hooge- veen. Haamstede: 9 en 10.30 uur ds. T. Harder, Hoogeveen, 3 en 7 uur ds. J. Westerink. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Op den Velde, Zierikzee. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10, 2.30 en 7 uyr ds. J. van Haaren, Amersfoort. Nieuwer kerk: 10 en 3 uur ds. Karens. Ooster land: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 en 6 uur leesdienst Renesse: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur kand. De Groot, Veenendaal. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Ootserland: 9.30, 2 en 6 uur ds. M. A. Mieras, Krimpen aan de IJssel. Brui nisse: 10 en 5 uur leesdienst. Remonstrants Geref. Gemeente Sommelsdijk: 10 uur ds. Schenck (doopdienst). Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistieviering zater dagavond 19 uur, zondag 8 en 10 uur. Haamstede: Eucharistievieringen za terdag 17.00 en 19.00 uur, zondag 8.30, 10 en 19 uur, 11.30 uur Duitse dienst. Renesse: Eucharistievieringen zater dag 17.00 en 19.00 uur; zondag 9.30, 11 en 19 uur. 8 uur Duitse dienst (toeristenkerk De Ark). Voor 35 jaar... BROUWERSHAVEN. Door het vissersvaartuig „De Pionier" is een inktvis gevangen, hetgeen voor deze plaats een hoge uitzondering is. BRUINISSE. Aan de Noo-rdzeedijk is een 22-jarige jongeman bij het leren zwemmen verdronken. ZIERIKZEE (Adv.). Oud Holland se hoekstoeltjes met biezen mat f 3,25; zwaar garnituur, 2 fauteuils, 4 stoelen met losse kussens, modern moquette f 30. ZIERIKZEE. Van de Scheldewerf te Vlissingen is te water gelaten de stalen motor-veerboot „Ooster- Schelde'' voor de dienst Zierikzee- Katsche Veer"-Wolphaartsdijk. BRUINISSE. De minister van wa terstaat brengt ter kennis, dat de vluchthaven aan het Zijpe voor het scheepvaartverkeer is opengesteld. RENESSE (Adv.). Voor de maand juli te huur een luxe bungalow met 7 slaapplaatsen, dicht bij het strand, voor f 150 per maand. ZIERIKZEE. Met ingang van 1 september a.szal een Christelijke Nationale ULO-school worden ge opend. ZIERIKZEE (Adv.). Half wollen dames, en herenbadcostuums, mo derne modellen met rug-décolleté vanaf 90 cent; heren badcostuums in zwaar macco 70 ct.: badmutsen in baret en duikmodellen 13, 18 en 30 cent. DREISCHOR. Burgemeester van Nahuys herdacht deze week zijn 25- jarig ambtsjubileum. De burgemees ter wenste geen feestelijkheden. KOREAN DE VERSCHRIKKELIJKE 5. Steeds duidelijker begint het land zich af te tekenen. „Het is een rotsachtige kust", bromt Sar. „We mogen wel oppassen dat we niet op het laatste ogenblik te pletter slaan!" Als enig antwoord trekt Aram de man aan zijn mouw en zegt: „Kijk, daar aan die kant! Vergis ik mij of is dat werkelijk' een boot?" Enkele ogenbliken tuurt Sar in de verte. Dan knikt hij. „Ge hebt gelijk", zegt hij. „Het lijkt wel of men ons tege moet komt!" Ook de anderen heben weldra de zwarte stip, die recht op hen gf schijnt te komen, ontdekt en iedereen vraagt zich af wat dit te betekenen heeft. „Het is in ieder geval geen groot schip", merkt Sal op. „Daarvoor ligt het veel te laag op het water!" De beide vaartuigen zijn elkaar thans zo dicht genaderd, dat de mannen de vorm van de vreemde boot duidelijk kunnen on derscheiden. Het is slechts een heel klein scheepje, nauwelijks meer dan een sloep. Aram brengt de hand boven de ogen om beter te kunnen zien. „Vreemd", mompelt hij, als hij enige tijd scherp heeft getuurd, „ik zie geen enkel teken van leven. Het lijkt wel of er niemand aan boord is!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 7