vanille sinas sticks noot muskaat de ronde prijzen/ tourv SUCCESJES ADVERTEREN IR VERKOPER Belangrijke beslissingen op bijeenkomst van de C.M.M.C. STREEKNIEUWS HUISHOUD* aardbei gemaakt van vokijpe verse aardbeien Vergadering le Zierikzee DREISCHOR De melkprijs-ontwikkeling De Lh'eer J. W. F. Smallegange alhier, slaagde te Leiden voor de akte Wiskunde L.O. BROUWERSHAVEN HAAMSTEDE Jongen verdronken ZIERIKZEE, 10-7. „Gedurende de twintig jaar van zün bestaan heeft de C.M.M.C. nuttig gewerkt en mede hieraan is het te danken, dat er in deze streek rust heerst cp het punt van in- en verkoop van melk, er geen z.g.n. inbraakpogingen zijn en ook het verschijnsel stuntmelk hier niet voorkomt", aldus de voor zitter van de C.M.M.C., de heer D. Evereens op de woensdagavond in het Huis van Nassau gehouden ver gadering, waarop een flink aantal le den met name veehouders aanwezig waren. De heer Eveleens „runt" dit werk neg met onvermoeide ijver, een zaak waarop wel eens de aandacht mag gevestigd. De voorzitter stond stil bij de koelkastenaffaire t.b.v. de slijters, een zaak, die thans is opgelost. Hier voor werd van C.M.M.C-zijde 90.000 gulden gefourneerd. Een lening moest worden afgesloten van f 60.000 Het geld komt terug via subsidies van de Melkunie en de maandelijk se bijdrage van de slijters, zodat de zaak in acht a 9 jaar kan zijn afge daan'. De noodzaak van plaatsing werd onderlijnd door de Keurings dienst van Waren te Goes. De kas ten werken goed en alle moeilijk heden rond deze zaak zijn opgelost, iets waarvoor de secretaris vani de Zeeuwse Melkfederatie de heer C. Zee en diens staf en de vaste kracht in dienst van de C.M.M.C. de heer H. Visscher dank toekomen. Het stopzetten van de losse melk per 1 april ondervond geen moei lijkheden. Op dit punt voerden de heren Zee en Hage deugdelijke ar gumenten aan en reacties zijn ei- niet op gekomen. Caravan op „De Duinhoeve" verbrand van radio en l.v.-loeslel HAAMSTEDE, 10-7. Woensdag middag omstreeks één uur ontstond brand in een caravan die een plaats had op het kampeerterrein „De Duinhoeve". De caravan, een z.g". Alpenkreuzer was eigendom van de farpilie v. d. Griend uit Deventer. Bij het berei den van de maaltijd is door nog niet opgehelderde oorzaak een flesje gas ontploft waardoor in minimum van tijd de caravan in lichterlaaie stond. De snel gewaarschuwde brandweer corpsen van Haamstede en Re-nesse konden niets meer uitrichten dan de resten doven. De heer v. d. Griend liep wat brandwonden op aan -eeri zijner benen terwijl mevrouw v. d. Griend geheel overstuur was. Zij werden door dé plaatselijke arts eer ste hulp verleend. De belangstelling op deze gróte camping was zeer groot. De caravan was verzekerd. DEN HAAG, 10-7. De regering overweegt de kosten van verzege ling van een radiotoestel die thans f .2,50 bedragen, te verhogen. Naar de mening van de algemene rekenkamer dient het tarief te wor den verhoogd omdat de kosten van een bezoek van de buitendienst op 20 gulden kunnen worden gesteld. De kesten van verzegeling van een t.v.- apparaat bedragen f 7,50 voor ver zegeling op verzoek, en 15 gulden voor verzegeling ambtshalve. Te Bergen op Zoom slaagde onze stadgenoot de heer J. v. d. Vielde Cz. voor het vakdiploma B. en U. bouw (aannemersdiploma). De resten van de caravan. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Aan het strand bij de duinover gang „De Duinhoeve" te Haamste de is neg door onbekende oorzaak woensdagmiddag omstreeks drie uur de 14-jarige Florence Schep uit Amersfoort verdronken. Hij ver dween plotseling in' de golven en werd door anderen uit het water ge haald. Kunstmatige ademhaling en toegediende zuurstof bleven echter zondier resultaat. Daarop werd bet slachtoffer per politieauto snel naar hel, ziekenhuis Ic Zierikzee gebracht waar verdere pogingen om de ler vensgeestcn op te wekken eveneens vergeefs bleken. De jongeman lo geerde met zijn ouders in een zor merhuisjc in de buurt van dë vuur toren. Exploitatierekening 1967 De voorzitter gaf hierna een toe lichting op de exploitatierekening 1967, met 'in ontvangsten en uitga ven een bedrag van f 31.577,87. Het batig saldo bedraagt f 599,11. De kascommissie, bestaande uit de he ren Kommer en Geleijnse, keurde de rekening goed' en adviseerde tot dé charge. Uit de balans blijkt dat in het Kwaliteitsverbeteringsfonds nog" een bedrag aanwezig is van f 16.000. Het eindcijfer van de balans is f 24.023,11. De begroting 1968 -toont in ont vangsten en uitgaven een bedrag van f 35.150. De voorzitter deelde mede 'dat er geen plannen bestaan de lasten thans te verhogen, ondanks een tekort op de begroting van f 3700. Uit het jaarverslag 1967 bleek dat er in dat jaar 28.106 melkkoeien waren. Aan de fabriek werd rond elf miljoen kg. melk afgeleverd. Wijziging werkgebied De aftredende bestuursleden de heren A. F. Schoof en M. de Ronde werden herkozen. Tot lid' van- de Raad van Commissarissen werd lier- kozen de heer G. L. Beuzenberg. In de vakature E. Verburg werd voor zien door verkiezing van de heer de Boer te Zierikzee. De nieuwe kas commissie bestaat uit de heren Fol- mer en Remeus. Tenslotte deelde de voorzitter -me de -dat 'een wijziging van het werk gebied vara elke afdeling der C.M. M.C. wordt doorgevoerd. Hiertoe is een indeling gemaakt, zodanig dat zowel twee veehouders als Uvee slij ters in de afdeling zitting kunnen hebben. De afdelingen zijn: Noord- gcuwe (53); Oost-Duiveland (69); West-Duiveland' (77); Middenschou- wen-West (69); Middenschouwen- Oost (79); Westerschouwen. (55) en Ziierikzee (56). Vier en dertig melkveehouders kregen op deze vergadering het di ploma voor het leveren van kwali- teitsmelk uitgereikt. Het woord werd gevoerd door de heer P. H. Trouwborst van) de Melk unie en de heer Zee, Laatstgenoemde sprak over: „Metkproduktie en melkprijs". Mosselen eten le De heer Eveleens stond- hierna stil bij de melkprijsontwikkeling, een punt waarvoor niet de C.M.M.C., maar het ministerie verantwoorde lijk is. Als compensatie mag in de periode 27 mei tot 26 augustus (va kantieperiode) de melkprijs hier iets hoger liggen. Voor juist begrip die- ne dat 'de melkprijs in Zeeland altijd al iets hoger heeft gelegen, omdat de afstanden, respektievelijk van fabriek naar slijter en van de slijter naar de klant groot zijn, waar dooi de produktie duurder is. Vandaar de toestemming de prijs gedurende drie maanden te verhogen in 1967 en ook in 196S. Een prijsval viel op te merken nadat hetmelk- jaar zoas afgesloten. De prijzen fluctueerden van i' 0,32Vz tot f 0,28; een val dus van 4 a 4V2 cent. Daar is wel een beetje ontstemming over geweest, maar C.M.M.C. noch Melkunie zijni ver antwoordelijk voor hetgeen de rege ring deed, want zij heeft de lande lijke produktie begroot; en daarop de prijs afgesteld. De melkbcmonstejring Dan komt er verandering in, de behandeling van de xnelkbemonste- ring op kwaliteit. De nieuwe rege ling gaat in op 28 augustus en houdt in dat de bemonstering niet meer gebeurt door de fabriek, maar door het zg. Regionaal Orgaan, dat o.m. geheel Zeeland omvat. Voor Zeeland geschiedt de bemonstering door de Keuringsdienst van Waren, maar er komt geen andere wijze van- beoor deling. Het streven is geweest de fabriek los te koppelen van het oor delend lichaam. Het C.M.M.C.-be- stuur heeft zich tegen de maatregel (te Breda) tot het uiterste verzet, maar Schouwen-Duiveland stond als éénling zwak en kreeg de massa niet -mee. Maar - zo meende de voor zitter er komt wellicht minder korting, hetgeen n,og kan leiden tot meer premies, o.a. uit Brabant. Feit is -intussen dat in het Regionaal Or gaan (het Centraal Orgaan is de overkoepelende organisatei) de C.M. M.C. niet zoveel heeft te zeggen. „Sparta" organiseerde geslaagde oriënteringsrit ZIERIKZEE, 8-7. De 4e oriënte ringsrit van dit seizoen, georgani seerd dooi- M.C. „Sparta" is weer veiTeden. Er waren 43 deelnemers, welke onder minder gunstige weers omstandigheden zijn gestart, zodat het zowel voor de deelnemers als voor de controleurs een zware rit was. De rit was uitgezet door de heren L. M. Moei-mond en Gunst. Er werd gestart in Dreischor, waar ook de finish was. pe uitslag luidt als volgt: 1. F. Duyinlhouwer met 271 straf punten; 2. P. C. van H-aittem 351 strfp.; 3. J. J. van der Linde 398 strfp.; 4. D. van der W-iele 403 strfp.; 5. M. Bordolf 404 strfp.; 6. J. L. Stoel 408 stx-fp.; 7. C. W. Verton 411 strfp.; 8. M. van Langeraad 411 strip.; 9. I. op 't. Hof 514 strfp.; 10. W. van der Wekken 420 strfp.11. R. van der Linde 435 strfp.; 12. E. Schell 461 strfp.; 13. J. L. Schoof 467 sti\fp.; 14. J. de Recht 477 strfp.; 15. A. van der Zande 521 strafpunten. 25e was de heer Krims, die hier voor de poedelprijs ontving. Acht tien deel-nemei-s werden 'niet geklas- seerd. Na een dankwoord van de voor zitter de heer P. van- Maanen aan de heren uitzetters en con'ti-oleux's en aan -de deelnemers, werd deze spor tieve middag -gesloten. De volgende rit wordt verreden op 17 augustus aanstaande. Verzegeling ZIERIKZEE, 10-7. Bedrijvige vissers, grote dampende ketels aan de kook brengend, toeristen en „eigen" mensen, smullend aan geïmproviseerde tafels, draaiorgelmuziek van „Neptunus" en de aanwezigheid van een grote hoe veelheid ziltig geurende mossels, waren de faktoren die het traditionele mosselen eten op de avond voor dé grote dag van het Zierïkzeese Mossel- feest de vertrouwde sfeer meegaven. Hst zeebanket ging in (grote) porties grif van de hand. Dit alles vond plaats onder zachte, maar voortdurende regen, die later feller op de et enden neersloeghetgeen de mossélaangele- genheid wel wat eerder een einde deed vinden. Dit voorproefje van het feest rond de mossel lokte echter weer velen naar de Nieuwe Haven. (Foto: Ziei'ikzeesche Nieuwsbode). Briliant r uitn zonnig Spanje Aanbiedingen geldig t.m, 13 juli Tc koop: Het woonhuis Schutfevshui- straat 41. Zierikzee. Te be- vi-agen aldaar. Weggelopen: Jong poedeltje. Luistertpaai de naam Wodka. T.bi.bffcafé „De Banjaard", Nwe Jtaven nr. 23, Ziei-ikzee, tel. start jpaa b.l.bjTcaf Diversen: In mini-, gezirts-^ett vouw fietsen, hebben w«net aller nieuwste in do be^kx merken, reeds -vanaf f 115.5$. Komt u ze eens bek ij ken'bij P. Be- zuijen, Zierikzee, telef. 2164. Oók in kinderrijwielfcn, drie wielerfietsjes en /-autopeds hebben wij steedsfhM aller nieuwste, de grofbtstfc. keuze en de laagste prezen. Komt u ze eens bekijken? Bezoekt u eens geheel vrijblijvend de toon kamers bij P. Bezuijen, Zierikzee, telef. 2164,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 3