Er komt rapport over betere f unktionering van de dienst De onrust laait weer op in China Groep jongelui uit St. Hilaire-du-Harcouët met vakantie naar Zierikzee Goed jaar 1967 voor de R.T.M. HET OOG VAN SIVA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 1 juli 1968 Nr. 20019 Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland OOSTERLAND Leerlingen chr. kleuterschool namen aïscheid NIEUWERKERK, 28-6. In de in het gemeentehuis van Duiveland te Nieuwerkerk gehouden vergadering van het bestuur van de reinigings dienst Schouwen-Duiveland bleek opnieuw, dat de recreatie, zoals die de laatste jaren in de Westhoek grote vermen heeft aangenomen, op be stuurlijk niveau moeilijkheden mee brengt. In een vorige vergadering was ge steld. dat de Reinigingsdienst zoals die vooral in het hoogseizoen in juli en augustus functioneert niet altijd tot volle tevredenheid werkt. De gemeente Westerschouwen moet diverse taken die eigenlijk op het gebied van de reinigingsdienst liggen, overnemen, anderzijds zijn ook particulieren op dit gebied ak- tief, speciaal wat betreft het ophalen van vuil en afval van kampeerbe- drijven en dergelijke. Westerschou wen heeft al eens overwogen uit de gemeenschappelijke regeling te tre den. Men doet dat ongaarne, want men is zich bewust dat men dan de dienst zoals die tot nu toe functio neert in grote moeilijkheden brengt.- Besloten was het Technisch Bu reau van de Vereniging van Neder landse Gemeenten in te schakelen. Genoemd bureau vroeg voor zijn be middeling echter een fors honora rium, zodat het dagelijks bestuur geen vrijheid heeft gevonden, aan het genoemde bureau een opdracht tot onderzoek te verstrekken. Over deze materie ontstond een uitvoerige diskussie. Naar vuilverbranding? Besloten werd, dat de hoofden van dienst van gemeentewerken van de diverse gemeenten, een rapport zul len samen stellen over een betere functionering van de dienst in de toekomst. Daarbij zal ook aandacht worden geschonken aan de vuilverbranding, daar de tijd ongetwijfeld1 nliet ver meer is, dat men op 'Schouwen-Dui veland geen plaatsen meer kan vin den om huisvuil te deponeren. De overige Zeeuwse eilanden (de Beve- landen en Walcheren) zijn eveneens met een studie over de vuilverbran ding bezig, evenals burgemeester Everwijn van Westerschouwen. Een eventuele vuilverbranding zal waar schijnlijk niet eilandelijk maar met meerdere eilanden samen moeten worden geëxploiteerd. Gezien <de problemen die op dit terrein liggen, werd besloten ook Zierikzee in het overleg te betrekken. Deze gemeen te heeft wel een eigen reinigings dienst, maar zal waarschijnlijk toch bij een vuilverbranding in d'e toe komst zijn geïnteresseerd. Ergernis Een vorm van vuilverbranding vindt men al op de belt te Seroos- kerke, maar deze verbranding is 'een voortdurende ergernis voor omwo nenden en recreanten die in de be bossing rond de geulen vertoeven. Wethouder Van der Klooster die zich voor deze zaak bijzonder in spant bracht verslag uit van zijn be vindingen, er zal getracht worden, grond te krijgen om eventuele vuur haarden op de belt af te dekken. Van Westerschouwen kwam het voorstel de vuilnisbelt pok 's zater dags een beperkt aantal uren open te stellen, voor het opruimen van tuinafvallen enz. Er zijn in de West hoek veel personen die 's zaterdags in hun tuin werken. Bij politieverordening is het in Westerschouwen zelfs verboden do zen met huis- en tuinvuil aan de kant van de weg neer te zetten. Wes terschouwen is wel begonnen met het verstrekken van een tweede em mer, wanneer één emmer niet vol doende blijkt. Deze tweede emmer zal tegen verminderde prijs beschik baar worden gesteld. Strandreiniging Voor reiniging van het strand ex perimenteert Westerschouwen met een strandreinigingsmachine. Som mige modellen voldoen wel, maar volmaakt werken deze machines nog niet. Tijdens de vakantie van het perso- GEMEENTE ZIERIKgffT Bestemniïngsprajjuwest De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat met ingang van 2 juli 1968 gedurende een maand ter ge meentesecretarie ter inzage zal lig gen het ontwerp-bestemmingsplan West I, II en III (betrekking heb bende op het gebied tussen de Boe- renweg, Laan van St. Hilaire, Haven kanaal en Levensstrijddijk), met de daarbij behorende voorschriften en toelichting. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het ontwerp-plan indienen bij de gemeenteraad. Zierikzee, 1 juli 1968. De burgemeester voornoemd, D. W. KASTELEIN. MARKTBERICHTEN Coöp. Veluwse eierveiling Barneveld Aanvoer 798.598 stuks. Stemming" kalm. Prijzen in guldens per 100 stuks: Eieren van 52-53 gr. f 8,99- 9,02, van 56-57 gr. f 9,50-9,75, van 60-61 gr. f 10,21-10,93, van 64-65 gr. f 11,66-11,87. Eierveiling Barneveld Aanvoer 627.450 stuks. Stemming zeer traag. Prijzen in guldens per 100 stuks: Eieren van 52-53 gr. f 9,08- 9,22, van 57-58 gr. f 9,91-10,16, van 62-63 gr. f 10,60-11,21, van 66-67 gr. f 11,52-11,82. Kruishoutem (België) Aanvoer 196.200 stuks. Stemming kalm. Prijzen in guldens per 100 stuks: Eieren van 47-48 gr. f 7,76- 7,89, van 57-58 gr. f 9,50-9,63, van 62-63 gr. f 10,40-10,53. Eiermarkt Barneveld Aanvoer plm. 2.050.000 stuks. Han del kalm, afloop traag. Eieren van 50-58 gr. f 8,00-10,20 per 100 stuks, kg-prijs f 1,60-1,76; van 59-65 gr. f 10,35-11,65 per 100 stuks, kg-prijs f 1,75-1,79. KERKNIEUWS Geref. Gemeente Zierikzee Donderdagavond 4 juli, 7.30 uur ds. J. Pannekoek van Terneuzen. BLIK DOOR HET WERELD VENSTER In Hongkong weten de Britse au toriteiten zich weer geen raad met de vloed van vluchtelingen uit de Chinese Volksrepubliek van voor zitter Mao Tse-Toeng. Vluchtelin gen die komen met verhalen vol gruwelen, waarvan het echter nooit mogelijk is ze nauwkeurig op hun waarheid te controleren. Eén reden voor de grote uittocht naar Hongkong is zonder meer dui delijk: er is weer eens voedselge brek. Dat heeft premier Tsjou En- lai zelf toegegeven in een radiorede, zij het met de opmerking dat het weer nodig zou zijn om granen in het buitenland te kop enomdat de eigen oogst dit keer weer eens voor een groot deel is mislukt. Waarom die oogst mislukte is weer minder duidelijk. Grote over stromingen dragen traditioneel daar toe bij in China en van die over stromingen is dan menigmaal de oorzaak dat hel onderhoud van wa terkeringen en irrigatiewerken in de slof is gebleven. Vroeger was dat vaak het geval tijdens een van de vele binnenlandse oorlogen. Rode garde Ditmaal schijnt het vooral te ko men doordat zoveel jongeren van het platteland naar de steden wa ren getrokken om daar als rode gar disten te demonstreren en op andere manieren de culturele revolutie te bedrijven volgens het recept van Mao. Midden vorig jaar was die cul turele revolutie plotseling weer ge luwd en het leger stuurde door de straat zwervende rode gardisten ij lings naar huis. Maar waarschijn lijk te laat om het grote onheil te voorkomen. Trouwens berichten over gevech ten zijn ook steeds blijven klinken uit China - weer via het maar ten dele betrouwbare Hongkong. Daar gaan nu de verhalen over vele lij ken die men in de rivier gezien heeft en ook op zee voor de mondingen van de grote stromen: sommige ont hoofd, andere gebonden - dus ken nelijk geen slachtoffers van de over stromingen. Merkavaardig is ook, dat bij de toenemende misère ook opeens weer nieuwe berichten komen over ge vechten tussen diverse soorten ro de gardisten onderling met het le ger dan weer eens aan de kant van de ander. Mevr. Tsjang-Tsjing Allerlei namen die bij het afge lasten van de culturele revolutie uit de publiciteit waren verdwenen ko men weer terug met name die van Mao's vrouw, de ex-actrice Tsjang TsjingHaar viel als eerste vrouw de eer te beurt dat de natie werd opgewekt haar voorbeeld te volgen. Het leek er midden vorig jaar op dat de nogal gematigde premier Tsjou En-lai kans had gezien zich weer naar voren te dringen met als voornaamste doel wat rust te her stellen en de fanatieke acties te be ëindigen. Het was op slag bijvoor beeld gedaan met de haast traditio neel geworden aanvallen op de pre sident, Lioe Sjao-tsjim De voornaam ste aanvaller naast mevrouw Tsjang Tsjing was steeds maarschalk Lin Piao. Beider stem verstomde. Beider stem klinkt nu weer luid en fel. Een curieuze begeleiding van dit alles zijn weer de berichten uit Hongkong dat een aantal uit hun functies gewipte vrienden van pre mier Tsjou En-lai op een Russisch schip uit Hongkong vertrokken zou den zijn. Tegen Mao Terzelfder tijd heeft radio-Moskou een lang stilzwijgen weer verbroken en is in zijn uitzendingen naar Chi na opnieuw begonnen de Chinezen op te roepen zich te verzetten tegen de lieden die het land onder het mom van communisme naar de af grond voeren. Geluiden weer van vorig jaar - met één niet onbelangrijk verschil: Mao wordt ditmaal met name ge noemd als het grootste gevaar voor China's welzijn. Dat wekt de indruk of de Russen ervan overtuigd zijn dat de ontwikkeling in China her nieuwd naar een crisis toegaat. De vorige crisis eindigde op raad selachtige manier in een soort be stand tussen de combinatie van le ger en Mao en de groep van Tsjou en Lioe die voornamelijk de be stuursambtenaren en industrie-ma nagers achter zich heeft. Dat bestand schijnt in ieder geval wel gebroken en uit China zijn weer grote porties merkwaardig nieuws te verwachten. neel van de vuilnisauto's wil men het Arbeidsbureau inschakelen voor het beschikbaar stellen van. bij de ze dienst ingeschreven werkloze of te werk gestelde personen. Dat voor komt dat men eigen gemeenteperso- neel moet inschakelen. De jaarreke ning 1966 en die van 1967 werden voorlopig vastgesteld. De gewone dienst 1966 geeft aan inkomsten en uitgaven een totaal van f 162.641,25, die van 1967 f 157.400,18. Het nadelig slot van de Kapitaal- dienst 1967 is f 185,64, het batig sal do 1966 van de kapitaaldienst was f 2853,86. Bij de rondvraag werd de aan dacht gevestigd op het door sommi ge gemeenten verstrekken van plas- ticzakken voor het deponeren van huisvuil in plaats van de gebruike lijke emmers, voorlopig" zal Schou wen-Duiveland daartoe echter nog niet overgaan. Flitsen uit het buitenland LONDEN. Ralph Schoenman, voormalig privé-secretaris van de Britse filosoof Bertrand Russell en directeur van Russells „Vredesstich ting", is in Londen in een vliegtuig naar Parijs gezet. 'DJAKARTA. De Indonesische re gering heeft bij het parlement een wetsontwerp ingediend tot inrich ting van vrijhavens en vrije zones, waar andere landen hun goederen zouden kunnen opslaan zonder dou anerechten te betalen. Bijzonderhe den van het wetsontwerp zijn niet bekend. BONN. De defensiecommissie in de Westduitse Bondsdag heeft zich eenstemmig uitgesproken voor de aankoop van 135 hefschroefvlieg- tuigen van) de Sikorski-fabrieken voor het leger. De aanschaf kost rond 1,4 miljard! mark (ruim 1,25 miljard gulden). LONDEN. Namens de Amerikaan se regering heeft procureur David Calcutt voor een Londense ï'echt- bank om uitlevering verzocht vani James Earl Ray, de man die ver dacht wordt van de moord op de Amerikaanse negerleider dominee Martin Luther King. BONN. Bonn is diep teleurgesteld door de scherpe aanvallen die de Sowjetrussische minister van bui tenlandse zaken, Gromyko, in. het parlement op west-Duitsland heeft gedaan. PARIJS. In een voorstad van Pa rijs is een bom ontploft voor het ver- kiezinigshoofdlkwartier van de voor malige Franse minister van voor lichting Georges Gorse. Verscheide ne ruiten sneuvelden. NEW YORK. Vicepresidient Hu- bert Humphrey van de V.S. heeft in een artikel in het tijdschrift „look" verklaard dat de televisiereportages over de relletjes in de V.S. bijgedra gen hebben tot verspreiding van de gewelddaden over het hele land. SAIGON. Drie Amerikaanse ihef- schroefvliegtuigen zijn in de buurt van Saigon neergestort na een ont ploffing in de lucht. Hierbij zijn 31 Amerikaanse militairen om het le ven gekomen, aldus heeft een Ame rikaanse militaire woordvoerder meegedeeld. BELGRADO. De Nederlander Cor nells v. d. V. is in bet Zuidslavisohe Novi Sad tot dtie jaar voorwaarde lijk veroordeeld. Hij is schuldig be vonden aan het veroorzaken van een verkeersongeluk. ATHENE. De Griekse regering heeft 18 politieke gevangenen vrij gelaten, onder wie twee vrouwen. Zij zijn sinds de militaire machts overneming in april 1967 op de ei landen Jaros en Leros vastgehou den. BRUSSEL. De gemeenteraad van Luik heeft besloten 100 plastic schil den aan te schaffen, waarmee de po litie uitgerust zal worden in geval van 'oproer. De schilden, die bestand zijn tegen een kogel van 7.65 mm die van 6 meter afstand wordt afge vuurd, 'kostten circa honderd gulden per stuk. President Johnson heeft de wet ondertekend, waarbij de belastingen in de Verenigde Staten met tien pro cent worden verhoogd. De president heeft tien maanden lang moeten ijve ren voor goedkeuring van deze, voor dat het Congres zich er tenslotte mee akkoord verklaarde. Aan de chr. kleuterschool, hoofd mej. M. K. Beije, vond het afscheid plaats van de leerlingen die de school gaan verlaten, om op de lagere school hun opleiding te vervolgen. Mej. Beije heette alle aanwezigen hartelijk welkom op deze middag, die, naast weemoed, toch ook weer iets feestelijks heeft. Behalve de kleuters waren ook veel moeders aanwezig. De kinderen, allen getooid met de ontontbeerlijke f eestmuts, zongen om beurten met z'n vieren, versjes met eigen gemaakte muziek. Hierna vertoonde het schoolhoofd een filmpje van „Pukkel en Sukkel", die bij de elfenkoningin op bezoek waren. De leidster, mevr. S. Dale bout-v. Dijke, vertoonde vervolgens een schat van kleurendia's, die het leven op de school in beeld brachten. Dat dit zeer leuk was voor de kin deren, die zichzelf telkens op het doek zagen, behoeft geen betoog. Verder werden de kinderen rijkelijk getracteerd op limonade, patat, ijs, KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Vlaardingen: A. Koud- staal, Oudshoorn; te Hoofddorp: H. Belier, Maasdijk; te Bleskensgraaf, Brandwijk en te Genderen en Doe veren: j'. Codeé, kand., Lunteren; te Benthuizen: G. van der End., kand., Kootwijkerbroek; door de Gen. sy node tot legerpred.M. Jansen, Maas dam; door de Gen. synode tot zen- dingspred. te Dakar: drs. G. A. van de Koppel, kand., Oegstgeest. Aangenomen naar Joure (vac. R. Bijl), (toez.): C. L. Verbaas, Monnic- kendam. Bedankt voor Dinteloord: J. Kruijt, Rotterdam-Hillegersberg'. Geref. Kerken Beroepen te Boven-Hardinxveld, Catricum (vac. IJ. Stienstra), Edam, Oosterhout, Molenaarsgraaf-Brand wijk en te Schipluiden: G. van dei- Velde, kand., Amsterdam, die geen verdere beroepen in overweging kan nemen. Aangenomen naar Koudum: Sj. C. van Ketel, kand., Capelle aan de IJs- sel, die bedankte voor Bant (N.O.P.), Tzummarum en voor Schraard-Wit- marsum. Geref. Gemeenten Beroepen te Berkenwoude, Klaas waal, Leiden, Scherpenisse, Stolwijk, Terwolde en te Veenendaal: A. M. den Boer, kand., Ridderkerk; te H. I. Ambacht, Oudewater en te Tricht: J. Baaijens, kand., Ridderkerk; te Oostkapelle: A. Snoep, kand., Utrecht. Assemblee Wereldraad van Kerken UPPSALA, 29-6. Donderdagoch tend 4 juli wordt in Uppsala (Zwe den) de vierde assemblee van de We reldraad van Kerken geopend met een kerkdienst in de dom van Upp sala, de grootste kathedraal van Scandinavië. De dom is gebouwd in 1435 en in deze kerk bevindt zich ook het graf van de Lutherse aartsbisschop Na than Söderblom, een van de eerste oecumenische pioniex-s, die reeds in 1917 een kleine internationale con ferentie bijeenriep over de taak van de kerken op maatschappelijk en in ternationaal gebied. De vierde assemblee van de We reldraad duurt tot en met 19 juli a.s. Ongeveer om de zes a zeven jaar komt de assemblee bijeen. In 1948 werd de eerste in Amsterdam gehou den, waarbij besloten werd tot op richting van de Wereldraad; in 1954 vond de tweede plaats in Evanston en de derde in 1961 te New Delhi. Verkiezing notalen Hervormde gemeente Oosterland In verband met het aftreden van een vijftal notabelen in de Herv. ge meente te Oosterland, werd vorige week een ledenvergadering belegd in het Herv. verenigingsgebouw, die on der leiding" stond van de president kerkvoogd de heer H. J. van de Zande. Omdat zij zich met de tegenwoor dige gang van zaken niet te best meer konden verenigen, hebben de heren Matth. Bal Pz., C. van Dijke, Jac. van den Houten, J. Kwaak en M. J. Zeijler gemeend hun mandaat ter beschikking, te moeten stellen. Door de slechts 23 aanwezigen werden gekozen in de plaats van de hiervoor genoemden, de heren A. L. Bakker, Cor.s Boogert Lz., L. van Dijke Az., L. M. Meerman Jz. en H. A. van der Werf. Afgewacht zal nog moeten worden of deze gekozenen hun benoeming zullen aanvaarden. koek en snoep. De moeders kregen een kopje thee aangeboden. In haar slotwoord dankte mej. Beije de ouders voor de goede sa menwerking, die een band vormt tus sen school en gezin. Zij sprak de hoop uit dat de leerlingen die de school verlaten, ook op de lagere school zich weer thuis zullen voelen en dat zij alleszins goede leerlingen zullen worden. Hierna werd de kin deren de gebruikelijke enveloppe met inhoud uitgereikt. Mevr. A. Rotte-Beije was wel de tolk van alle aanwezige moeders toen zij met enige welgekozen woorden hartelijk dankte voor deze mooie middag niet alleen, maar ook wel in het bizonder voor alles wat hoofd en leidster voor de kinderen doen. ONDERWIJS Bevorderingen Chr. ULO-school Zierikzee Bevorderd van klas I naar klas II: J. M. Bin, J. M. Braam, J. van Dienst, J. Fluyt, J. C. v. d. Heide, M. J. C. Hekman, C. T. de Jager, D. L. de Jonge, A. Kosters, G. van Leeuwen, M. P. v. d. Linde, M. A. C. Lokker, J. Pannekoek, F. H. Postma, M. J. Quist, M. M. Roelse, C. Schot, P. Smilde, Ch. C. Timmerman, J. M. v. d. Welle, M. J. Westerbeke, C. A. Wilbrink, S. E. Abrahamse, I. W. Bakker, J. Bal, W. Biemond, J. Bolle, M. J. v. Damme, I. Deurloo, C. W. Flikweert, J. Folmer, J. P. Gil jam, J. C. v. d. Houten, S. M. de Jager, J. W. de Jonge, P. Kempe, D. Kik, R. v. Klinken, A. v. d. Maas, M. J. J. v. d. Maas, M. A. Noordhoek, J. A. Stoutjesdijk, J. J. de Waal, L. M. v. d. Werf, J. T. Wesdorp, W. Kuyer, C. v. d. Male, A. Bil, W. M. de Bil, J. Boot, J. M. Braam, J. E. Costerus, K. L. Francke, S. G. Francke, J. J. de Jonge, L. M. de Jonge, N. de Jonge, J. N. Kik, L. H. Kunst, A. Manni, H. Pannekoek, J. E. M. Praet, M. J. Roon, E. B. Slager, W. P. M. Slager, J. M. J. Sweere, C. L. Ver- kaart, J. J. Vermue, S. J. de Waay. Niet bevorderd: 23. Bevorderd van klas II naar klas III: A. J. D. Baart, A. A. C. v. d. Berge, T. v. d. Berge, A. C. v. d. Bos, J. v. d. Bos, P. A. Coppoolse, L. Dooge, C. W. Gil jam, J. L. Gil- jam, J. P. van Gilst, K. de Jonge, J. Jumelet, A. L. M. Kastelein, J. Kik, M. G. Kloet, J. J. van Leeu wen, L. C. van Oeveren, A. J. Ok- 'kerse, C. Quist, M. Roelse, B. M. Sies, Ch. L. Vane, L. Verwijs, L. IJzelenberg, J. P. Zuidweg, C. den Boer, E. M. den Boer, A. Boot, J. Boot, J. Hanse, M. v. d. Hoek, M. T. v. d. Hoek, M. Leijdens, A. M. de Ridder, C. N. Ringelberg, H. M. J. Ringelberg, L. Roest, J. v. d. Vate, C. H. Verton, J. J. L. Voshol, J. M. v. d. Welle, M. v. d. Welle, C. Berre- voets, M. C. Berrevoets, A. J. v. Beveren, J. P. Bom, C. M. Dorst, Ch. B. Droog, M. Goudzwaard, J. Karens, P. Kik, J. v. Klinken, S. J. Mat- thijsse, M. Pannekoek, H. Roose boom, P. de Ruyter, C. Schot, A. J. Steketee, J. M. v. Strien, J. K. Ver- jaal, M. M. A. de Vlieger, S. de Vlieger. Niet bevorderd: 17. Bevorderd van klas III naar klas IV: J. J. Baart, L. Bal, E. Banninga, D. de Boer, J. A. Bolle, H. Bolle, A. A. Cats, I. A. J. Catsman, C. F. Dooge, W. C. Flikweert, A. Geuze, W. Goudzwaard, M. J. Dool, C. E. v. d. Hulle, J. Janse, J. de Koning, J. J. Mol, M. v. Oord, C. P. v. Putten, C. v. Putten, M. P. Schouls, R. Si mons, J. P. Verpoorten, J. de Waal, P. G. Berman, B. M. Boender, D. M. Bom, J. Bouwman, M. C. v. Dongen, C. W. A. Evertse, J. M. Franke, M. v. Dijke, J. F. Folmer, T. M. v. d. Hoek, W. C. Kommer, N. P. Krijger, H. Th. Landegent, J. v. Leeuwen, L. W. Moermond, G. v. Ommeren, P. A. de Ridder, W. J. Schiettekatte, F. M. A. v. Velthoven, II. J. Verpoorten, J. Verton, P. C. de Vrieze. Niet bevor derd: 12. Ontslagen bij fabriek TERBORG, 27-6. De directie van de emailleerfabriek Ferro n.v. te Terborg heeft besloten in verband met een noodzakelijke reorganisatie een 20-tal werknemers te ontslaan om de produktiecapaciiteit in over eenstemming te brengen met de te verwachten orderpositie. Met de vakbonden is overeenstemming be reikt over een afvloeiingsregeling. ZIERIKZEE, 29-6. Een groep jon gelui uit de tweelingstad St. Hilaire- du-Harcouët komt naar Zierikzee voor een verblijf van 3 tot 17 juli. De Franse gasten arriveren woens dag 3 juli, waarna voor de volgende dag een officiële ontvangst ten stad- huize is vastgesteld. De opstellers van het programma hebben gerekend op veel mooi weer. Zo zal zaterdag 6 juli een fietstocht naar de duinen worden gemaakt. Op maandag 8 juli staat een uitstapje naar Rotterdam op het programma. Woensdag 10 juli maken de Fransen een vaartocht over de Oosterschelde'.i In de avonduren vindt een bal plaats in de loods van de heer Meyer aan het Groenewëegje. Uiteraard pikt de jeugd een mosseltje mee van hetti-a- ditionele feest op donderdag 11 juli. Aansluitend daarop vindt een tocht naar Noord-Brabant plaats. Maan dag 15 juli is gereserveerd voor een boottocht naar de werken in het Brouwershavense Gat. Op diezelfde dag vindt een afscheidsavond plaats in de Concertzaal-foyer. Het vertrek is vastgesteld op woensdag 17 juli. Bij elkaar een aantrekkelijk pro gramma, dat hopelijk de jeugdige Fransen een goede herinnering zal meegeven aan Nederland in het al gemeen en Schouwen-Duiveland in het bijzonder. Reorganisatie heeft gunstig gewerkt ZIERIKZEE, 29-6. Het jaar 1967 is voor de N.V. Rotterdamse Tram weg Maatschappij een gunstig ge weest, zelfs in versterkte mate. Dit is in belangrijke mate een gevolg Aran de totale reorganisatie welke het bedrijf heeft ondergaan, nadat in 1960 vrijwel alle aandelen van het be drijf zijn overgenomen door de N.V. Ned. Spoorwegen en de gemeente Rotterdam. Aldus wordt medegedeeld in het dezer dagen verschenen jaarverslag van de R.T.M. Opgemerkt wordt dat in ruime mate kon worden geprofiteerd van de voordelen welke de samenwer king in het N.S.-concern biedt. Werd in 1966 de volledige omscha keling van tram op bus bereikt, in het verslagjaar kon ook de liquidatie van het trambedrijf nagenoeg wor den beëindigd. In tegenstelling tot vele andere streekvervoerbedrijven, blijft het vervoer in het door de R.T.M. bediende gebied toenemen. In het verslag wordt, gewezen op het feit dat de groei van het verkeer op Schouwen-Duiveland en Goeree- Overflakkee niet het gevolg is van een toeneming van de bevolking, maar wordt veroorzaakt door een stijging van het toeristenvervoer. Geconstateerd is verder dat de auto bezitters hun auto's bij de stations en haltes op deze eilanden parkeren, om van de van 's morgens vroeg tot 's avonds laat rijdende autobussen gebruik te maken. Gesteld wordt dat hier niet alleen de kosten van de per sonenauto's, maar ook de vrij hoge tolgelden een rol spelen. Ondanks de aanwezigheid van de Zeelandbrug en Grevelingendam is de omvang van het vervoer in de veerdienst Zijpe-Anna Jacoba Pol der gestadig gegroeid, zodat de be grote opbrenst met bijna 15 procent werd overtroffen. Het aantal in deze dienst vervoerde personenauto's nam toe van 252.000 in 1966 tot 279.000 in in 1967; het aantal vervoerde rijwie len steeg van 7.600 tot 13.700 en hel aantal passagiers met 10 procent. Ook 16-jarigen kunnen bij (1e Rijkspolitie DEN HAAG, 29-6. De minister van justitie heeft besloten ook 16-jarigen met einddiploma mulo in de gele genheid te stellen te solliciteren bij het korps rijkspolitie. Bij aanneming zullen zij tijdelijk in een administra tieve functie bij een districtsbureau in de omgeving van hun woonplaats worden tewerkgesteld, tot zij de mi nimumleeftijd van 17 jaar voor toe lating tot de opleidingsschool heb ben bereikt. Een zelfde gedragsregel wordt reeds incidenteel door een aantal gemeentelijke politiekorpsen gevolgd. 77. Reeds begint de hemel zich in het oosten licht te kleuren als Aram de prin ses, die nauwelijks meer op haar benen kan staan, de stad binnenleidt. „Wees voorzichtig!" waarschuwt zij hem. „Het paleis is nog steeds in handen van Tarai's trawanten...." Doch nauwelijks heeft zij die woorden gezegd of een kleine groep krijgers mar cheert een hoek om en zodra de aanvoer der van het troepje mannen haar ziet, uit hij een vreugdekreet en komt opgewonden op het tweetal toe. „Prinses Indra!" roept hij uit. „De goden zij gedankt dat ge leeft! Zijne keizerlijke hoogheid verkeert in de grootste onrust!" En als hij de vragende blik van de prinses ziet, gaat hij in één adem verder: „Vannacht heeft de keizer met een grote schare getrouwen de tra wanten van de grootvizier verdreven. Doch Tarai zelf is nergens te vindenWaar schijnlijk is hij gevlucht!" Aram schudt het hoofd. „Tarai is dood!" zegt hij kort.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 5