Westhoek was druk tijdens overzomers weekeinde SPECIALE st AANBIEDING Coctailfauteuils Vensferbankkasten 1000 m2 deurloo, meelstraat 31 STREEKNIEUWS Contact tussen V.S. en Rusland Na tien natte dagen met gebloemde bekleding, en rokje in 3 mooie kleuren te leveren NU f 56,- Teakkleur, met veel bergruimte 140 x 47 x 25 cm 210 x 47 x 25 cm Beparkte voorraad NU f 74,- NU f 89,- meubelen voor gezellige mensen Wees prijsbewust, koop bij „de meubelshowroom van zierikzee" WESTHOEK, 30-6. De eerste zo merse dag in het zomerseizoen 1968, volgende op een tien dagen duren de periode van koude, regen en af en toe harde wind, viel cp zondag 30 juni de laatste dag van een „op pa pier" zo warm aandoende zomer maand. Daar dit juist de eerste vakantie dag was van een niet te tellen aan tal zomergasten wier vakantie vrij dag was ingegaan en die het er on danks de twee slechte dagen maar op hadden gewaagd naar de West hoek te trekken werd het strand een trekpleister van de allereerste orde. Al deze slechte tien dagen werden op het hete strand door de bezoekers als het ware afgeworpen en het ging er op gelijken of er alleen maar zee water was om tot dit doel tegeraken. Met honderden tegelijk zwommen, ploeterden, huppelden en sprongen ze in het zilte nat dat bij de eerste aanraking toch nog al kil aanvoelde. Gelukkig was er de schroeiende zon die van deze laatste junidag een lan ge hete dag maakte. De gevolgen van deze trek naar het strand waren, op de parkeerter reinen wel zeer goed te bemerken, want er was weldra geen plaatsje meer over en noodgedwongen wer den alle voorschriften opnieuw met voeten getreden en stonden de au to's op lange rijs langs de wegen. Toch is de toeloop niet zo groot geweest dan verwacht was. De oor zaak moet in de 10 dagen slecht weer gezocht worden die het de vakantie gangers in spé erg moeilijk maakten DODELIJKE ONGELUKKEN EINDHOVEN. In het Binnenzie- kenhuis is de 73-jarige J. T. Reule uit Eindhoven bezweken aan de verwondingen welke hij opliep toen hij ruim een week geleden op de Paradijslaan met zijn bromfiets eerst tegen een auto en vervolgens tegen een paal reed. BERGUM. Op de rijiksweg Leeu warden-Groningen bij Twijzel is een door de 36-jarige ongehuwde voeger R. Postma uit Surhuizum bestuurde Renault 4 met zeer grote snelheid tegen een boom gebotst en in twee- en gebroken. Het voorste en achter ste gedeelte van de auto kwamen meer dan, 60 meter uit elkaar te lig gen. De bestuurder was op slag dood. DEN HAAG. De 10-jarige Marian ne Lijster uit Den Haag is in zee verdronken. Het kind, dat niet kon zwemmen, was bij het baden in zee vermoedelijk in een mui terecht ge komen. ECHT. Het 5-jarige meisje C. Bon- gaarkts uit Eóht is dit weekeinde om het leven gekomen, toen de auto van een .buurvrouw waarin zij zat op de Hazelaarsweg te Echt tegen een boom botste. DORDRECHT. Zondagmiddag is in de Julianahaven te Dordrecht bij het zwemmen verdronken de 22-ja- rige Spanjaard Antonio AJborsia Teno uit Dordrecht. ROTTERDAM. De Rotterdamse rivierpolitie heeft uit het water van de Koningshaven het lijkje vao de 8-jarige Johannes Charrenberg uit Rotterdam opgedregd. Het jongetje werd sinds donderdag vermist. EINDHOVEN. De 10-jarige Frank Veenhof uit Eindhoven is verdron ken in een zwembad van een kam peerplaats bij Meursault in zuid- Frankrijk. waar hij met zijn ouders vakantie hield. WELL. De 34-jarige Engelse mili tair P .Th. Tibbie, werkzaam op het vliegveld Laerbruch (Did.) is in zijn woonplaats te Well (L.) bij het zwemmen in de Maas verdronken. Zijn stoffelijk overschot is enkele uren later uit de rivier opgehaald. De man was gehuwd en vader van 1 kind. MOOK. Tussen Mook en Midde laar is het 14-jarige meisje B. M. Toonen, uit Nijmegen bij het baden in een zandafgravingskanaal ver dronken. Een zusje en de vader wa ren getuige van het tragisch gebeu ren AMSTERDAM. De 77-jarige W. I. N. de Laaf, die betrokken was bij een auto-ongeluk op de rijksweg E10 bij Monnikendam en zwaar gewond naar het stadsziekenhuis in Purme- rend werd overgebracht is in de loop van de ochtend overleden. Zijn echt genote. de 66-jarige mevrouw C. H. de Laaf-Kors, en zijn pleegdochter, de 43-jarige C. P. van Workurn wa ren op slag dood. DENEKAMP. Bij een verkeers ongeluk op de E-72 onder Denekamp is de 66-jari.ge J. B. Johannink do delijk verongelukt. Hij werd door een achteropkomende auto gegrepen toen hij onverhouds linksaf sloeg. ROTTERDAM. In het Berkweg- ziekenhuis in Rotterdam is de ze ventigjarige mevrouw W. de Bruijn- Hoffman overleden aan de verwon dingen. die ze bij een verkeersonge luk in de Maasstad had opgelopen. MAURIK. In de neurologische kliniek te Utrecht is overleden de 75-jarige heer G. J. van Ochten uit Maurik die op de pi'ovinciale weg in zijn woonplaats door een personen auto werd aangereden. BRIENZ. Een Nederlandse toe rist. die dezer dagen een val van 150 meter had gemaakt tijdens een bergtocht in het kanton Bern. is in Interlaken aan zijn verwondingen bezweken. Het is de 38-jarige Cor nelius Oosterkamp. ARNHEM. Op de oude rijksweg Arnhem-Zevenaar in de gemeente Duiven is vanmiddag een busje tij dens een inhaalmanoeuvre geslipt en tegen een boom gebotst. De bestuur der. de 23-jarige Th. A. Sanders uit Didam, was op slag dood. om een beslissing te nemen. Diver se besproken plaatsen werden dan ook afgezegd. Doch de metaal- en textielmensen uit Nederland en in. bescheiden mate uit Duitsland zorg den voor een volle Westhoek. De nog open zijnde plaatsen zullen bij aan houdend goed weer echter snel be zet worden want de Schouws© zee kust is kennelijk nog steeds zeer ge liefd bij velen. Uitvoering Zierikzeese Muziekschool Een groot aantal leerlingen heeft vrijdagavond! met een gevarieerde uitvoering, gegeven in de grote zaal van het Néd. Herv. Verenigingsge bouw, de afdeling Zierikzee van de Stichting Zeeuwse Muziekschool ge presenteerd als een nog altijd spring levende instelling, waar kennelijk niet alleen langs traditionele banen wordt gewerkt maai*, zeer duidelijk, volgens moderne opvattingen. Hier van werd een goed voorbeeld te zien gegeven met eep demonstratieles door de klassen algemeen muzikale vorming onder leiding van de direc teur van de afdeling Zierikzee, de heer J. M. Luijkenaar. Op zeer in structieve wijze werd vooral het ryt_ mische belang van de methode, die de leerlingen vooral ook met „ge kleurde" noten houvast biedt, aan getoond. De uitvoering ging van start met een inleidend praatje door de alge meen directeur van de Zeeuwse Mu ziekschool, de heer J. Bergman. Hij heette de vele aanwezige ouders en belangstellenden welkom en gaf uiting aan zijn waardering voor het werk van de heer Luijkenaar, die er in geslaagd was ond'anks moeilijke omstandigheden in de huiselijke kring, deze avond voor te bereiden; een uitvoering die de heer Bergman crnsdhreef als een „mijlpaal in het muziekleven van de jongelui". Na het handen-, voeten- en knie- enwerk en de melodiedemonstratie van het a.v.m.o. trad een groot aan tal leerlingen voor het voetlicht, zo wel in klasseverband als individu eel. Tot de piano-klantjes behoor den de leerlingen van de heer Luij kenaar en mej. M. van Lit. Enkelen bespeelden het elektronisch orgel. Over het algemeen werd er spon taan gespeeld, de gekozen werkjes waren go'ed' voorbereid en werden dikwijls technisch vrijwel foutloos vertolkt. De eerste-jaars blokfluit- klas van de heer Luijkenaar bleek al aardig op de moeilijke weg van de zuiverheid gevorderd te zijn; het zelfde 'kan gezegd worden van. de klas van de heer M. Hillebrand. Ac cordeonklanken besloten het ge deelte voor de pauze, waarna in het tweede gedeelte van ide avond voor al de meer gevorderde leerlingen uit stekende staaltjes van hun kunnen ten gehore brachten, waarbij in het bijzonder de aandacht uitging naar de leerlingen van de violistenklas van d"e heer N. A. J. Smits, met - om een enkel voorbeeld te noemen - opvallende prestaties van Benny Wiebols (concert Hongaarse stijl. Rieding), en Loes van Geesbergen met aan de piano zuster Ineke (Al legro, Fiocco). Op het podium ver scheen ditmaal ook een celliste: Mar lies Assendorp, met Bagatelle van Mozart. Als afsluiting van het gevarieerde programma klonk het Concerto voor twee piano's in a van Bach, vertolkt door Hans Lalbrand en de heer Luij kenaar, nadat eerst nog Peter Dog ger, Marja den Boer en Marijke Vis een werkje uit de moderne school voor blokfluit (Suite van Eric Le ber) l-ieten horen, een wel bijzonder groot contrast. Vele malen klonk tijdens deze uit voering een hartelijk applaus als beloning voor de jongelui, wel een bewijs dat het publiek het gebodene wist te waarde rep. De avond werd besloten met een dankwoord ge sproken door de heer Luijkenaar, die in 't bijzonder dank bracht aan het gemeentebestuur, vertegenwoordigd door wethouder mr. K. A. Keuning, voor de aan de school verleende, uiteraard onmisbare, subsidie. J. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 1-7. Aangevoerd totaal 1455 stuks vee, t.w.: 1064 vette koeien en ossen en 391 varkens. Prijzen per kilogram: vette koeien en ossen: extra kwaliteit f 4,85-5.29, le f 4,20-4,60, 2e f 3,75-4,00, 3e f3,55- 3,70, stieren f 4,15-4,65, worstkoeien f 3,50-3.70; varkens (levend gewicht): le kwaliteit f 2,10-2,14, 2e f 2,07- 2,10, 3e f 2,02-2,07, slachtzeugen f 1,65-1,75, zware varkens f 1,80- 1,90. Vette koeien en ossen: aanvoer iets minder; handel tamelijk; prijzen onveranderd, behalve stieren. Var kens: aanvoer korter; handel kalm; prijzen: even hoger. ZIERIKZEE Aan de Chr. Middelbare De- tailschool te Middelharnis slaagde onze stadgenoot de heer W. A. B. Joppe Dz. voor het zg. „manager diploma". De examens werden voor de eerste keer afgenomen. Na een jaar stage krijgen de kandidaten het einddiploma, dat 29 vestigingsdiplo ma's omvat. Bouw premiewoningen opgedragen Namens de woningbouwvereniging „Beter Wonen" te Zierikzee werd de bouw van 4 premiewoningen te Oos- terland opgedragen aan bouwbedrijf L. W. Boogert te Oosterland. Archi tect is de heer Leo de Jonge uit Rot terdam. KERKWERVE Aan de U.T.S. te Vlissingen be haalde onze dorpsgenoot de heer Leo Hendrikse Nz. zijni diploma Werktuigbouw. Dezelfde slaagde aan de 2, U.T.S. te Rotterdam voor het diploma Autotechniek. SEROOSKERKE Auto over de kop Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur geraakte de bestuurder van een per sonenauto, J. S. wonende te Noord- welle, op de Serooskerkseweg t.h.v. de Hoosjesweg met zijn personen auto in een slip tengevolge waarvan de auto enkele malen over de 'kop sloeg en ondersteboven op het naast de rijbaan gelegen rijwielpad terecht kwam. De bestuurder week op het laatste moment uit voor een uit het wegdek geperste klinker welke rechtop in het wegdek was komen te staan. De 'klinker kwam in aan raking met het voorwiel met voor meld gevolg. De bestuurder en zijn medepassagier liepen geen noemens waardig letsel op. De auto werd to- taaL vernield. Een tegemoetkomende personenauto wist, door de berm rij dende, de rollende auto te ontwij ken. Gezien de grote drukte ter plaatse liep dit ongeval wel bijzon der goed af. WESTHOEK Ongelukjes met weekeinde Diverse kleine botsingen tussen auto's die het moeilijk kregen op de overvolle Westhoekse wegen brach ten aan enige automobielen wat blikschade. Op het strand raakten een aantal kleuters „op drift" en er waren diverse speurtochten van ze nuwachtige ouderparen nodig om ze weer terecht te brengen. Dan kreeg de Rijkspolitie weer aangiften vap gestolen bromfietsen dus een waarschuwing om brom mend materiaal op slot te doen (ook op campings) is niet overbodig. Een dubieus verdrinkingsgeva'l werd in de loop van zondagmiddag bij de Rijkspolitie gemeld. Op het strand voor de camping „Duinhoeve" te Renesse (camping J. Janse) zag een tceyallig over de zee kijkend manspersoon iemand achter een wegdrijvende bal aan zwemmen. De bal dreef steeds verder zee in terwijl de zwemmer (zwemster) bleef vol gen, totdat plotseling de man of vrouw verdween en de bal wegdreef. De toekijkende man heeft daarop een speedboot gecharterd en de zee omgeving afgezocht waarbij van een zwemmer niets werd gezien. Wel werd de bal gevonden. Navraag op diverse campings bleven tot nu toe zonder resultaat. SCHARENDI.TKE Collecte „Sonnevanck" en „Zonnegloren" De collecte ten bate van de sana toria Sonnevanck en Zonnegloren in Scharendijke, Eikerzee, Ellemeet en Looperskapelle heeft f 110,98 opge bracht. De collecte werd gehouden door de dames Dorreman-Bom. Kloet-Schellingerhout, Joke Be- zuijen en Willy Kloet. DREISCHOR Auto contra trekker Aan het einde van de Bogerd'weg te Dreischor deed zich zaterdagmid dag rond vier uur een aanrijding voor tussen een trekker en een per sonenauto. Uit de Bogerdweg kwam J. B. met een trekker aangereden toen uit de richting Schuddebeurs een auto naderde. B. gaf deze auto mobilist keurig voorrang en liet hem passeren. Direct daarop naderde uit dezelfde richting automobilist P. van M., militair en afkomstig uit Drei schor. B. had deze auto niet opge merkt en gaf gas, met als resultaat een botsing tussen trekker en auto. De auto werd vrij ernstig aan de zij kant 'beschadigd. OUWERKERK Collecte voor Afrika De collecte voor het lenigen van de nood in Biafra en Nigeria, op 30 juni in de Ned. Herv. kerk gehouden, heeft opgebracht f 82,37. Bejaarden maakten Brabant-reis De jaarlijkse bejaardenreis op 27 juni ging dit keer Brabant-waarts. Te Oudenbosch bezocht men de be kende kerk en voorts stond een be zoek aan het sprookjesbos op het programma. Hier werden enige uur tjes doorgebracht. Via Gorkum ging het weer huistoe, waar de muziek met een mars de reizigers inhaalde. In de muziektent sprak wethou der Kuyper en gewaagde van een genoeglijke trip; de regen kon geen afbreuk doen aan de opperbeste stemming. Spreker bedankte tenslot te allen, die aan dit „uitje" hadden medegewerkt. NIEUWERKERK Aanvullende bouw bejaardenwoningen Namens de Stichting voor de Bouw van Bejaardenwoningen op Schouwen-Duiivelan'd te Zierikzee, werd de bouw van een aanvullend continent van 14 bejaardenwonin gen te Nieuwerkerk gegund aan het Aannemingsbedrijf Fa. F. den Har- tog te 's-Gravendeel. Man lag gewond naast brommer Zaterdagmorgen ontdekte de heer D. S. uit Nieuwerkerk een brom fiets met daarnaast de bestuurder, D. de B., die gewond op de weg lag. Nadat een arts gewaarschuwd was werd het slachtoffer overgebracht naar het ziekenhuis waar vandaan hij echter 's middags weer naar huis kon worden overgebracht. Omtrent de oorzaak van dit ongeval konden geen nadere mededelingen worden gedaan. Gevonden voorwerpen Bij de Pestcommandant der rijks politie te Nieuwerkerk, Schoolstraat 2, zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: blauwe plastic-portemonnee met in houd; bos sleutels; groen kinderjack en zilverkleurig armbandje met plaatje, opschrift Johan Paui. BRUINISSE Werken in bestemmingsplan West II gegund Namens b. en w. van Bruinisse werd door de Centrale Dienst. „Noord Zeeland" te Tholen het maken van rioleringen en bestratingen, in, het bestemmingsplan West II te Brui nisse gegund aan Aannemingsbedrijf v.h. Fa. M. v. id. Velde te Bruinisse voor f 100.900. OOSTERLAND De „beste leerlinge" Tijdens de vorige week gehouden diploma-uitreiking van de Handels avondschool te Middelharnis heeft de iheer P. D. S'ieling namens de Ka mer van Koophandel aan de beste leerling, mej. J. J. van der Have, een boekwerk uitgereikt. lid Ku Klux Klan gedood MERIDIAN, 30-6. In Meridian, in de Amerikaanse staat Mississippi, zijn een vrouw en een man., beide lid van de Ku Klux Klan, respectie velijk gedood en ernstig gewond tij dens een vuurgevecht, met de poli tie, dat ontstond nadat het tweetal het geprobeerd het huis van een Joodse zakenman op te blazen. Een politieman werd levensgevaarlijk gewond. Echtpaar gedood in liet verkeer CLDEBROEK, 29-6. De 57-jarige heer S. Pieksma en zijn 46-jarige echtegenote mevrouw Pieskma-v. d. Oosd uit Groningen, zijn vrijdagmor gen op rijksweg 28, ter hoogte van Cldebro&k, met hun auto in, botsing gekomen met een vrachtauto, die op de linkerbaan terecht was gekomen. Het echtpaar was op slag dood. De vrachtauto, die met grote snel heid reed meest stoppen voor een op de rijksweg stilstaande file auto's, dcch reed tegen de achterste wagen van deze file, eveneens een vracht auto, aan. Vervolgens schoof de vrachtwagen naar links, om dan in botsing te komen met de personen auto. den'BOSCH, 29-6. H.K.H. Prinses Christina is getuige geweest bij de sluiting van het huwelijk tussen mr. Frank J. M. Houben en mej. Monique M. van Lanschot, welk hu welijk voor de burgerlijke stand wend gesloten in de trouwzaal van het stadhuis te Eindhoven en voor de kerk jn de kathedrale basiliek van St. Jan te 's-Herlogenbosch. AGENDA Dinsdag 2 juli Zierikzee Grote kex*k, 4 en 8 uux-, ox*gelbespe- ling door Dirk Jansz. Zwart. Haamstede Hervormde kerk, 8 uux*, zangdienst. Pompstation, 19.00 uux*, excursie naar de bx'oedkolonies. Woensdag 3 juli Zierikzee Mondragon, 8 uur, wijnfeest, Miss verkiezing'. Monstertocht per ezel wagen mislukt SCHIPHGL, 29-6. Tom Theunis- sen uit Culemborg, de 24-jarige stu dent die op 26 apx'il met zijn hond vol goede moed van Schiphol naar zuid-Span je vloog, om daar*, op grond van een weddenschap om een vat sherx*y, per ezelwagen de 3100 km lange terugweg naar Amsterdam te aanvaax*den, is niet vei'der geko men dan Toxn-emolines. De optimistisch begonnen mon stertocht, voorbereid en gx*otendeels gefinancierd door een wijn-bodega in Amstex'dam ,is op een dx*ama in zakformaat uitgelopen: de ezel wex*d kreupel en Tom werd ziek. Op me disch advies heeft hij, na in ander halve maand 350 km te hebben af gelegd, het avontuur moeten staken. WASHINGTON, 29-6. De Vex*. Sta ten hebben contact met de Russische regering opgenomen over het Rus sische aanbod te spi'eken over be- pex-king van de bewapeningswedloop op het gebied van offensieve en de fensieve raket-systemen, zo heeft de woordvoerder van het ministei'ie van buitenlandse zaken in Washington meegedeeld. 500 JAAR BRUINISSE Niet alleen veel oucle herinneringen, maar ook plaativerk komt te voorschijn rond de viering van het 500-jarig bestaan van Bruinisse. Deze foto toont de hoek Nieuivstraat-Kerkstraat omstreeks 1914.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2