1 BOEKE KROMAG „RED STAR m 3 wekend, Landbouwmechanisatiebedrijf S T E U T E L Doe mee met de Reuzenproef! volautomatische aardappelrooimachine Ja, als u echt niet tevreden bent, stuur dan het lege pak met uw bemerkingen naar: De Witte Reus, Postbus 1950, Amsterdam en u krijgt uw geld terug, (geldt niet voor het voordeelpak) Honderd drie en dertig leerlingen ontvingen het getuigschrift 99 Bruinisse, 21 februari 196s. Mijne Heren, In 1966 heb ik de "KROMAG" aardappelrooier met dwars - band'voor het laden van de wagens aangeschaft. De machine werkt tot volle tevredenheid op mijn bedrijf met zeer geringe onderhoudskosten'. De "KROMAG" wordt met een kleine verandering ook gebruikt bij het oprapen van uien. Daarbij wordt een grote kapaciteit bereikt, een hektare in drie uur. Ik rooi per jaar tien hektare aardappels en raap ruim vier hektare uien op. De machine kan ik een ieder aanbevelen'. P.H.J. v.d. Velde landbouwer Hageweg 1 Bruinisse Zl. Tel. 01113 - 389 Spaarndamseweg 180 Haarlem telefoon 023-581 11 Voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee ZIERIKZEE - Telefoon (01110) 3118 - 3134 «MM Opgewekte plechtigheid aan L.T.S. ZIERIKZEE, 25-6. Tjjdens een bijeenkomst in een (overvolle) aula van het schoolgebouw aan het Vrije, werden dinsdagavond de diploma's uitge reikt aan de geslaagde leerlingen van de Lagere Technische School en de; Avondnijverheidsschool. Aan niet minder dan 133 geslaagde leerlingen werd het getuigschrift uitgereikt, waarvoor - zo bleek uit de toespraken - zowel praktisch als theoretisch „hard is geknokt". Met hier en daar een toepas selijk wcord overhandigde de directeur de heer F. G. Scherjcn het begeerde „papiertje", nadat tevoren de voorzitter van het bestuur der L.T.S. ir, J. L. van Sloten zich feliciterend tot de geslaagden - en hun ouders - had gericht. „Het is de kroon op het werk; wij zijn blij dat er zoveel geslaagden zijn", aldus ir. Van Sloten, die mede deelde dat slechts zeven leerlingen het examen moeten overdoen. Met enkele ogenblikken stilte wer den hierna de twee leerlingen her dacht. die in het afgelopen cursus jaar de school door de dood ontvie len. Zich richtend tot de geslaagden merkte de voorzitter op dat zij thans staan aan het begin van het maat schappelijk leven. „Nu maak je de start, maar na de start volgt de wed strijd". Noodzaak is derhalve verder te studeren, hetzij aan de dagschool, hetzij - in combinatie met een baan - aan de avondschool. Vooral voor de „betere baan" is werken en stu deren noodzaak. „Men is zelfs feitelijk verplicht zyn krachten z© goed mogelijk dienstbaar te maken en daarin ligt de noodzaak van verder zich ontwikkelen opge sloten", aldus ir. Van Sloten. Hij onderstreepte dat voor bepaal de richtingen leerlingen voor de avondschool dringend nodig zijn, daar het vormen van een klas afhan kelijk is juist van het aantal leerlin gen. Bepaalde cursussen zijn moei lijk te handhaven en het kan zijn dat voor anderen - die b.v. niet wor den opgeleid aan een bedrijfsschool - de pas dan wordt afgesneden. Verschillende „cummetjes" De uitreikingvan de diploma's nam geruime tijd in beslag, want 133 handjes moesten worden geschud. Bovendien ontvingen de „cumme tjes" wat betreft respektievelijk het hoogste aantal punten en voor ge-i drag en ijver, interessante prijzen, bestaande uit gereedschappen en boeken, die 'in de praktijk te pas ko men. In de naamlijst der geslaagden staan deze extra goed geslaagden gemarkeerd. Na de uitreiking herdacht ook do direkteur het overlijden van twee leerlingen, dat een diepe indruk op school heeft gemaakt. Hij zette uit een dat er twee beoordelingsgronden voor de examinandi zijn geweest, n.I. de schoolresultaten en de examenre sultaten. Deze benaderingsmethode bleek in de praktijk „een mes dat aan twee kanten sneed". In ziin dankwoord betrok htf dit maal in het bijzonder het leraren korps, dat zich voor de jeugd heeft ingezet, maar ook zelf hard heeft ge werkt aan een verdere bekwaming. Zo z\jn reeds vtff docenten voor be langrijke examens geslaagd. Een hoge score! Het „bijblijven" als absolute voorwaarde om zich in de toekomst te kunnen handhaven, was cok thema van zijn toespraak. „Het gaat er om nieuwigheden zich eigen te maken en bereid te zijn nieuwe impulsen zich tot een tech nisch eigendom te maken", aldus de directeur van de Zierikzeese school, dat - zo bleek ook ditmaal weer - zich in een gezonde bloei mag ver heugen. De voorzitter verwelkomde in het begin de heren J. Bijkerke en D. Dokman van het Gewestelijk Ar beidsbureau, dat zich zeer inspant de geslaagde leerlingen aan een pas sende werkkring te helpen c.q. ad vies te geven voor hun verdere loop baan. De geslaagden Afd. Metaalbewerken: C. Beije, Zierlkzee; B. M. den Boer, Kerkwerve; J. J. van Burg, Ellemeet; A. v. d. Doe, Zierikzee (prijs ij.g.); M. Fennet, Serooskerke (prijs 'h.p.); D. L. P. Fierens, Nieu- werkerk (prijs ij.g.); D. E. Groene- weg, Zierikzee; J. W. v. d. Houten, Zierikzee; C. J. de Jonge, Scharen- dijke; P. P. de Jonge, Brouwersha ven; A. C. E. Kloet., Zierikzee; C. J. Kloet, ScharendijÖce (prijs h.p.); J. C. Kloet, Zierikzee; N. van Nieuwen- huijze, Zonnemaire; J. van Oeveren, Scharendijke; H. J. Padmos, Burgh; A. J. de Rijke, Ouwerkerk; R. D. Saman, Haamstede; J. J. v. d. Sande, Zierikzee; A. Stouten, Bruinisse; M. J. Stoutjesdijk, Nieuwerkerk; J. B. Tanis, Zonnemaire; J. M. - Tierie, Nieuwerkerk; D. H. Timmers, Haam stede; J. Tuinman, Haamstede; J. M. de Vrieze, Noordwelle; C. Wesdorp, Ellemeet; (6 niet). Vervolgklas Metaalbewerken J. L. Dane, Zonnemaire; J. A. Goudzwaard, Dreischor (prijs ij .go A. Kristalijn, Zierikzee; C. G. Vol- mer, Zierikzee. Afd. Timmeren: A. Eevrevoets, Zierikzee; O. B. den Boer, Kerkwerve; J. Boot, Zierik zee; J. W. Dekker, Zierikzee; A. J. Deurloo, Haamstede (prijs ij.g.); P. J. Fondse, Kerkwerve; L. Fonteine, Noordwelle; C. J. den Haan, Nieu werkerk; B. Hendrikse, Kerkwerve; M. K. v. 't Hof, Nieuwerkerk; J. Kik, Zierikzee; M. KreUo, Zierikzee; J. M. Malipaard', Haamstede; M. Sa- man, Haamstede (prijs h.p.); L. C. Schouls, Zierikzee; L. C. SChults, Zierikzee; J. A. Sijrier, Nieuwer kerk; H. W. Stouten, Oosterland; L. P. Stouten, Oosterland; K. F. Stout jesdijk, Zierikzee; J. van Strien, Nieuwerkerk; J. J. Zomer, Haam stede; (2 niet). Vervolgklas Timmeren: H. P. van Oost, Renesse (prijs h.p.) Afd. Autoherstellen: A. A. Bakker, Oosterland; H. C. Boot, Burgh; A. J. "Flikweert, Zie rikzee; A. J. Flikweert, Zonnemaire; M. C. Fondse, Zierikzee; A. K. Goud zwaard, Dreischor; A. v. d. Hoek, Kerkwerve; G. W. A. Kooman, El lemeet; A. van Kuyk, Scharendijke; J. C. A. Luijendijk, Zierikzee; L. J. van Maanen, Dreischor (prijs h.pj; M. L. J. Muste, Haamstede (prijs ij.g.); N. A. v. d. Reest, Anna Jaco- bapol'der; J. W. v. d. Schelde, Dui- vendijke; G. Schouls, Zierikzee; H. H. S. Smit, Bruinisse; J. van Tuyl, Bruinisse; J. W. Vehkaart, Zierikzee; N. Vijverberg, Ouwerkerk. Afd. Elektrotechniek: J. A. Bcrrevoets, Zierikzee; A. C. J. M. den Boer, Zierikzee; D. M. Goudzwaard, Oosterland; H. L. D. Jumelet, Bruinisse; A. Kamp, Zie rikzee; S. A. Kamp, Zierikzee (prijs h.p.); W. J. v. d. Male, Nieuwerkerk M. G. Mol, Oosterland; D. Quartel, Noordgouwe; T. B. Saman, Haam stede; S. J. A. Smit, Bruinisse; J. W. Willemse, Renesse (prijs ij.g.). Afd. Schilderen: H. van Buren, Bruinisse; K. Heij- boer, Nieuwerkerk (alleen praktijk); W. Hoek, Bruinisse; J. L. Kempe, Bruinisse; I. v. Nieuwenhuijze, Zie rikzee '(prijs h.p.); S. F. Vlaming, Bruinisse; D. M. v. d. Werf, Ouwer kerk (prijs ij.g.); J. B. A. v. d. Wes ten, Zierikzee (alleen praktijk). Afd. Brood- en Banketbakken: J. A. van As, Noordgouwe (prijs h.p.); A. P. Bevelander, Zierikzee; C A. Hirdes, Bruinisse (prijs ij.g.); A. J. Koek, Haamstede; M. Kriger, Bruinisse; C. A. Landman, Haam stede; J. N. Oudesluijs, Zierikzee (prijs h.p.); M. .Schot, Burgh; J. P. Ver west, Zierikzee. 7)rijs h.p. prijs voor hoogste aan tal punten, prijs ijjg. prijs voor ijver en ge drag. Cursus A. Afd. Brood- en Banketbakken: M. v. d. Have, Bruinisse. Cursus B. Afd. Metaalbewerken: P. J. den Boer, Zierikzee; W. G. de Boer, Zierilczee; A., van Burgh, Zierikzee; J. P. v. d. Doe, Zierikzee; A. L. de Graaf, Noordgouwe; P. J. Pannekoek, Noordgouwe; R. M. G. Walraven, Zierikzee; J. v. d. Welle, Zierikzee. Afd. Timmeren: G. Flikweert, Nieuwerkerk; A. L. de Graaf, Zierikzee; L. J. v. 't Hoff, Oosterland (scheepsbeschieten); J. J. H. Vaes, Zierikzee; F: v. d. Waart, Sirjanslan'd. Afd. Autoherstellen: C. A. M. van Aken, Zierikzee; C. J. Berrevoets, Zierikzee; C. D. Duin houwer, Brouwershaven; J. Goud zwaard, Oosterland; J. de Jonge, Kerkwerve; G. de Koning, Bruinisse C. Stoutjesdijk, Zierikzee; P. C. Tan geman, Haamstede. Afd. Brood- en Banketbakken: H. ten Hove, Nieuwerkerk; W. G. Potappel, Zierikzee; J. P. de Regt, Schuddebeurs; P. C. Roelse, Zierik zee; P. A. L. Rotte, Oosterland; M. S. Slager, Burgh; C. W. Verwijs, Zierikzee; C. M. de Vrieze, Noord welle; J. A. Wandel, Renesse. ROTTERDAM. Van de werf Van der Giessen - De Noord N.V. in Krimpen, aan den IJssel is het mo torvrachtschip Accra in de Holland- sche IJssel te water gelaten. In de verwoeste delen van de Zuidvietnamese hoofdstad verrijzen henderden huizen en apartementen in het kader van een regeringspro gramma om bjjna 150.000 gedeeltelijk dakloze vluchtelingen een behoorlijk enderdak te verschaffen, een enor me taak in de reeds sterk overbe volkte stad van 2,5 miljoen inwoners. KERKNIEUWS In 1969 verschijnt nieuw Gereformeerd kerkboek UTRECHT, 26-6. Het nieuwe kerkboek, zoals dat door de synode van de Gereformeerde Kerken of ficieel is vastgesteld, zal in het voor jaar van 1969 kunnen verschijnen. In hqt boek worden onder andere de nieuwe psalmberijming en de nieuwe liturgie opgenomen. Inmiddels is de nieuwe psalmberij ming reeds in tal van Gereformeer de kerken ingevoerd. Men maakt daarbij gebruik van het „blauwe boekje" dat onlangs is verschenen. Omdat het complete nieuwe kerk boek, waarin ook de bijbel is opge nomen, uiteraard een vrij dure uit gave wordt, zal - zo verwacht men - lang niet iedereen onmiddellijk tot aanschaffing overgaan. Het blauwe psalmboekje zal daarom ongetwij feld nog geruime tijd in omloop blij ven. De gezangen worden verstrekt als een aparte bijlage, die in het nieuwe kerkboek kan worden geplakt. SIRJANSLAND Laatste seizoensbijeenkomst bejaardensociëteit Dinsdagmiddag heeft de laatste bijeenkomst van de bejaardensocië teit in het verenigingsgebouw plaats gehad. Het bestuur en serveersters waren mede aanwezig. De samenkomst werd geopend met het zingen van gezang 300 A vers 1 en 4. De presi dente, mevrouw De Ronde-Bolijn kon tot haar vreugde constateren dat het afgelopen seizoen weer uitste kend is verlopen. De clubleden zijn voor ernstige ziekte en ongeval gespaard gebleven en de contactmiddagen werden als vanouds trouw bezocht. Nieuwe leden kenden echter niet begroet worden. Na de thee werd 't programma ver der afgewerkt met onderlinge biljart sjoel-, ringspel en andere spelletjes. Tussendoor kregen de bejaarden een dubbele tractatie. Na de koffiepauze zongen de aanwezigen in een opge wekte stemming uit volle borst hun clubliederen. De heer Hoogerhuis mocht daarna namens zijn clubgeno ten. de dank overbrengen aan be stuur en serveersters voor de aan trekkelijke middagen en de .genoten tra eta ties. Tct besluit deelde me vrouw De Ronde-Bolijn mede dat de sociëteit drie maanden rust houdt. Zij wenste de zieke leden beterschap en hoopte op een behouden weer zien in 'september. De middag werd besloten met het zingen van psalm 122. Zevibel wil oprichting Coöperatie van mosselkwekers BRUINISSE,24-6. Door de Ver eniging ter Behartiging van de Zeeuwse Visserjjbelangen Zevibel werden pogingen aangewend om te kc-men tot het oprichten van een Co- operatiq van Mossclkwekers Conemo. De bedoeling is de kwekers, die niet zijn aangesloten bij de Stichting Algemeen Mosselbelang, een stich ting. die de meeste mosselkwekers uit Tholen, Zierikzee en. Bruinisse omvat, te bundelen. Het gaat hier dus om de kwekers van Yerseke, Harlingen, Den Oever en enkele niet aangeslotenen in Bruinisse. Met dè Stichting Alge meen Mosselbelang te Bruinisse zijn besprekingen gaande om marktorde- nend op te treden, door de aanvoer te regelen, maar dit kan alleen wan neer zich voldoende mosselkwekers aansluiten bij de Conemo. De Stichting Algemeen Mosselbe lang heeft uitdrukkelijk gesteld, al leen niet meer tot het regelen van de aanvoer over te zullen gaan. Ze KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te De Lier; H. M. Boo- gerd, Ophemert; te Zalk en Veeca- ten en te Nieuwpoort: kand. G. van der End, Kootwijkerbroek. Aangenomen naar Dubbeldam (vac. J. van den Velden) (toez.): J. dc Jager, Rotterdam-Zuid; naar Hallum c.a. (vac. L. A. Eijgenraam): H. D. Homan, Zijpe; naar Zaandijk (toez.): drs. G. Neijcnhuis, voorgan ger van de Ver. van Vrij/.. Hervorm den te IJmuiden; naar Stevensweert -Maasbraeht (schipperspred.)H, W. Doornink, Groede. Bedankt voor Hazevswoudo: B. C. de Gelder, Wissenkerke. Ger. Gemeenten Beroepen te RiHand-Bath, Rijsscn en to Zoeternieer: A. M. de Boer, kand. te Ridderkerk. Bedankt voor Kootwijkerbroek: A. Kok, Poortvliet. is evenwel wel bereid om samen met de Conemo te doen wat men vorig jaar alleen deed. De kwekers van Yerseke, die achter de oprichting van de Conemo staan, willen een binding bereiken van 80 Va van de standaard capaciteitseijfers, dus Al gemeen Mosselbelang en Conemo sa men 80 ®/o. Wanneer men hoort dat 30 schepen deze weak hun produkt willen leveren zal ieder insider be seffen, hoe nodig het is dat de aan voer geregeld wordt De liulp voor Biafra OEMOEAHIA (Biafra), 26-6. Na afloop van onderhandelingen met vertegenwoordigers van het Inter- nationale Rode Kruis, hebben de Biafraanse autoriteiten een vlieg veld aangewezen waarheen het In ternationale Rode Kruis levensmid delen en medicamenten kan brengen ten 'behoeve van Biafraanse vluch telingen en noodlijdenden, aldus meldt stem van Biafra". Dit vliegveld, waarvan de ligging niet nader is aangegeven, kan slechts overdag gebruikt worden. SPORTBERICHTEN DUIVENSPORT P.V. „Dc Reisduif" - S(. Pliilipsland Uitslag van de gehouden wed vlucht van de P.V. „De Reisduif" le St.. Philipsland vanaf Noyon. In concours waren 87 duiven. De snel heid van de eerste duif was 1787.10 m.m. Aankomst 8.34.57. De snelheid van de laatste duif was 1358.93 m.m. Aankomst 9.17.28. L. Reijngoudt 1, 4. 6, 15. 18; H. Kaashoek 2. 10; J. Bakker 3; J. C. Verwijs 5, 24; M. Geuze 7, 11, 21, 27; A. Faasse 8; Kr. Reijngoudt 9, 13, 16; A. Verwijs 12, 17, 20, 28, 29; L. Ver- meij 19, 25, 26; M. v. d. Est 22, 23.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 6