Honderd en elf geslaagde meisjes kregen het getuigschrift uit het buitenland Slapen alleen is nog geen uitrusten. STREEKNIEUWS Kantongerecht Zierikzee: Stropen met „strikken" in de duinen Verkenners „Mr. Bakker-groep" op zomerkamp in Gr.-Brittaiinië Diploma-uitreiking Landbouwkuishoudschool „Flitsen" ZIERIKZEE, 26-6. De huishoudscholen van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij hebben in dit jubileumjaar van de 125-jarige organisatie met 650 gediplomeerde meisjes een record aantal geslaagde leerlingen afgele verd. De Landbouwhuishoudschool „Prinses Juliana" te Zierikzee had hier in een aandeel van 111 geslaagden. „Uit deze cfjfers blijkt wel dat het aantal leerlingen bepaald niet aan het teruglopen is", aldus constateerde dinsdagmiddag de algemeen secretaris van de Z.L.M., mr. E. Wage in een toespraak by de aanvang van de diploma-uitreiking die gehouden werd in het Ned. Hervormd Verenigingsgebouw aan het Vrije. Als voorzitter van de provinciale onderwijscommissie van de Z.UVL sprak de heer Wage woorden van welkom tot de leerlingen, ouders en de dames van de Commis sie van Toezicht. De directrice van de school, mej. C'. N. van Liere, deelde mee dat bjj de aanvang van de nieuwe cursus gestart zal worden met een nieuwe opleiding, nameiyk een opleiding assistente A, naast de twee reeds be staande assistentenopleidingen. Bij de cursus assistente A zal nog meer de nadruk worden gelegd op de al gemene vorming van de leerlingen. Deze opleiding is voor Schouwen- Duiveland geheel nieuw. Mej. van Liere wees verder op de goede re sultaten van de INAS-opleiding aan de school: 55 meisjes zijn reeds voor de nieuwe INAS-cursus aangemeld. De directrice dankte in dit verband de ouders voor de steun en mede werking. Wat betreft het afgelopen cursus jaar merkte mej. van Liere op dat het een moeilijk en zwaar jaar is geweest omdat de school nogal te kampen had met ziekte onder de leerkrachten. Zij dankte het perso neel voor de verleende medewerking om de zaak zo goed mogelijk „draai end" te houden. De directrice richt te woorden van dank tot het be stuur van de Z.L.M. voor de mede werking aan school en administra tie verleend en verwelkomde in deze druk bezochte bijeenkomst in 't bij zonder de consulente, mej. A. v. d. Leeden. Dank bracht de directrice ook aan de kringvoorzitter van de Z.L.M. op Schouwen-Duiveland, de hter A. M. Geluk, die deze middag aanvankelijk zou leiden, maar die verhinderd was aanwezig te zijn. Met vreugde constateerde de direc trice verder dat slechts weinig leer lingen de school gaan verlaten: de meeste meisjes van de primaire op leiding komen terug om hun kennis op één der vele cursus mogelijkhe den te verrijken. Een speciale ge lukwens richtte zij tot de geslaagden van de vormingsklas. De directrice gaf deze meisjes de volgende goede raad mee: „doe je werk met liefde, dan zal 't zeker wel gaan". De directrice reikte aan alle ge slaagde meisjes, in totaal 111, met. een persoonlijk woord de getuig schriften uit. Na de diploma-uitrei king werd door de vormingsklas on der leiding van de heer I. Ruissen een ballade ten gehore gebracht. Een poppenkastspel werd: gespeeld door de assistenten. Namens de Z.L.M. wenste mr. Wage de geslaagde leerlingen ge luk. Hij voegde hieraan toe: „het belangrijkste zul je toch nog altijd zelf moeten doen". Mr. Wage sprak ook een felicitatie tot 'de directrice en leerkrachten. ZIERIKZEE, 26-6. In de woens dagmorgen gehouden zitting van het kantongerecht Zierikzee, een zit ting die zoals gewoonlijk weer voor het grootste deel bestond uit ver keerszaken, moest de manegehouder A. V. uit Renesse zich verant woorden wegens een overtreding van artikel 22 van de jachtwet: het ja gen met strikken op wild in de dui nen. Bovendien verweet kantonrech ter, mr. A. Nouvven, de verdachte dat hij, toen hü by het stropen werd „gestrikt" door de jachtopziener, een valse naam had opgegeven. Conform de eis van de officier van justitie, mr. T. Lebret, veroordeelde de kan tonrechter V., die hardnekkig ont kende de strikken te hebben ge plaatst, tot een boete van f 100,-. Voor de „verkeerd" opgegeven naam werd de verdachte, die verklaarde toevallig in de duinen aanwezig te zijn geweest na bjj familie koffie te hebben gedronken, een boete in re kening gebracht van f 25,- of 2 da gen, eveneens conform de eis. In deze zaak verklaarde de als ge tuige gehoorde jachtopziener P. M. K. dat hij V. ruim een half uur bij zijn „doen en laten" in de duinen had gevolgd en hem daarbij drie keer op verschillende plaatsen had zien „zitten". De jachtopziener had tenslotte V. bij een geplaatste strok aangetroffén. Zowel de officier als de kantonrechter achtten het wettig en overtuigend bewijs geleverd, hoe wel de verdachte iedere schuld bleef ontkennen. De bar-'keeper T. A, J. uit Goes had te Zierikzee een auto bestuurd, zonder in 'het bezit te zijn van een rijbewijs. Bovendien had hij gere den in een auto met een sterk af gesleten achterband. De officier kon weinig waardering opbrengen voor dit „oefenen zonder rijbewijs". Con form de eis werd J. veroordeeld tot een boete van f 100 of 10 dagen, voor de band eiste de officier een boete van f 75. de kantonrechter maakte hiervan f 60. P. M. v. d. O. uit Ouwerkerk was te Zierikzee aangehouden toen hij op de Scheepstimmerdijk reed met een personenauto waarvan de uit laat niet in orde was. De kanton rechter wilde rekening houden met persoonlijke omstandigheden, het geen duidelijk bleek uit de uit spraak: f 25 tegenover de eis: f 40. Een overtreding van het parkeer verbod Havenplein kwam de schoen handelaar M. C. S. uit Dinteloord ie staan op f 15 of 2 dagen (conform). Een „ernstige overtreding" vond de kantonrechter het rijden met een tractor in de avondschemer zonder voldoende achter-verlichting. Deze Het getuigschrift primaire opleiding ontvingen: ZIERIKZEE: Jopie van Aken, Ellie Bakker, Cockie Berrevoets, Wouta Berrevoets, Sietje Bil, Annie Bolle, Joke Douw. Ria Flikweert, Els Geluk, Ineke Hendriks, Dymph- na van Hooydortk, Cora Kloet, Ti neke Kouwenberg, Gerda Krijger, Joke de Kuijper, Annemarie Praet, Jozien Rossen, Riek Schell, Coby Struijk, Marja Suurland, Eline Tim merman, Leidy Volmer, Sannie v. d. Welle, Ria v. d. Wekken. KERKWERVE: Nelleke Berre voets, Tineke Berrevoets, Hannie v. d. Hoek, Willie van Kooten, Corrie Viergever. SCHUDDBBEURS: Riet de Keij- zer, Willy Kort, Dinie van Vossen. ZONNEMAIRE: Jozien van Bloois, Truus de Munni'k. ELLEMEET. Stieneke Verloo. NOORDGOUWE: Mien den En gelsman, Nel de Graaf. BROUWERSHAVEN: Marja Groot- jans, Lia van Grunsven, Carla Lie- vense, Mary van Oeveren, Gerda v. d. Schelde, Katie van Schelven, Nellie Schilperoort. NIEUWERKERK. Lenie Clarisse, Cora Dalebout, Dianne Fierens, An nie Hage. LOOPERSKAPELLE: Joke Bos, Lia Capelle. SEROOSKERKE. Ineke Koopman. DREISOHOREllie Kiesenberg, Lia de Later, Els Pannekoek, Jozien Quist. Het getuigschrift ass. huishouding ontvingen: ZIERIKZEE: Nelleke den Boer, Joke Geluk, An ja v. d. Hoek, Joke Kloet, Marrie Meerdink, Tonnie Meerdink, Lenie Moermond, Dany van Oeveren. NOORDGOUWE: Hennie Flik weert, Ineke Kurvink. DREISCHOR: Connie Heijboer. OUWERKERK: Ingrid Kuijper. BROUWERSHAVEN: El ma Boke- laar, Ria de Jonge, Ineke Matthijsse, Ina Rijnberg. KERKWERVE: Ella Bolkenbaas. SCHUDDEBEURS: Lydia de Keij- zer. NOORDWELLE: Thea Koster. Getuigschrift ass. naaldvakken: ZIERIKZEE: Janneke Geluk, Hen- ny Hage, Sjoukje Hage, Marjan overtreding was begaan te Renesse door de Zierikzeese landbouwer A. K., die werd veroordeeld tot een boete van f 40 of 4 dagen. Eis f 50 of 5 dagen. De jeugdige J. C. B. uit Zierikzee had verschillende onderdelen van zijn bromfiets vervangen om harder te 'kunnen rijden. Dit kwam hem te staan op een boete van f 100 of 10 dagen, terwijl de kantonrechter be sloot - conform de eis - de (vele) onderdelen die eigenlijk niet in de bromfiets horen aan het verkeer te onttrekken. „Wat er dan overblijft Ter gelegenheid van het 200-ja rig bestaan van de zendingsfirma Kersten en Co. in Paramaribo heeft deze firma het pensioenfonds van de Evangelische Broeder Gemeente Suriname een bedrag van f 200.000 geschonken. TORONTO. Lincoln Alexander is de eerste neger, die lid is gewor den van het Canadese parlement doordat hij in de verfcezingen van gisteren als kandidaat van de con servatieven is gekozen in Hamilton. ONDERWIJS „De Ruterschool" Vlissingen Aan 'de „De Ruyterschool" te Vlis singen slaagden voor het getuig schrift B.M. de heren H. J. de Brui ne te Oosterland en J. Steutel te Zierikzee, en voor het getuigschrift B.S. de heer N. J. Bijkerk te Burgh. GELD VOOR i KOEKENBAKKER j LINBROOK (New York), 26-6. De 33-jarige uit Italië afkom- a stige koekenbakker Camillo i Calogero, specialist in het be- a reiden van pizza's, heeft 335 z duizend dollar schadevergoe- a ding gekregen omdat hij als i gevolg van een verkeersonge- i luk de plak deeg voor dit soort pannekoekjes niet meer op de juiste manier omhoog a kan gooien. Calogero, die vijf i jaar geleden naar de V.S. a kwam, verdiende ruim 100 I dollar per week met het bak- J ken van pizza's. i Kolet. Lisette Plaating, Gerry Pee- ne, Jannie Ra via, Magda Steutel, Joke bij de Vaate. Cora v. d. Welle, Corrie v. d. Wekken, Siena v. d. Werf. SCHARENDIJKE: Matty Bijl, Sja- nie Louwerse, Corrie v. d. Maas. KERKWERVE: Ina v. d. Berg, Paula Fierens, Jannie v. d. Houten, Lia Stouten. ZONNEMAIRE: Nel Flikweert. Lucie Hillebranfi, Ankie v. d. Hou ten. NOORDWELLE: Jannie de Rijke. BROUWERSHAVEN: Marja van Leeuwen. OOSTERLAND: Lia Stouten. Getuigschrift van de Vormingsklas: ZIERIKZEE: Betsy Biezeveld, Cor rie Bil, Marianne Sies, Ine Sweere, Marijke Vis. DREISCHOR: Marleen van Mal- degem. SCHUDDEBEURS: Sary Bil. NOORDWELLE: Jannie Boot. ELKERZEE: Nelleke v. d. Wekken BROUWERSHAVEN: Annefrans Catsman. OOSTERLAND: Adrie Hendrikse. OUWERKERK: Nelly Boogerd. Advertentie OLGA Oe Oiep-slaap matras waarop u ook echt uitrust! TORONTO. Dieven hebben zich het afgelopen weekeinde bij een in braak in Toronto (Canada) meester gemaakt van sieraden met een tota le waarde van 750.000 dollar. De moord in Poppel BREDA, 26-6. De 28-jarige P. B. die in de nacht van vrijdag op za terdag in Poppel (België) zijn vrouw en twee jaar oude zoontje vermoord de en die zich bij de politie in Oos terhout meldde, is voorgeleid voor de officier van justitie in Breaa. Hem zal ten laste worden gelegd doodslag, subsidiair zware mishan deling de 'dood ten gevolge hebbend. Inmiddels is uit het onderzoek ge bleken dat B. zijn vrouw niet heeft gewurgd, zoals hij zelf aanvanke lijk verklaarde, maar met een fles heeft doodgeslagen. Hij heeft dat bij een nader verhoor ook toegegeven. kun je terugkrijgen", aldus mr. Nou- wen. In deze zaak was de in de zaal aanwezige vader van de verdachte het niet eens met de uitspraak: „mijn zoon wordt te licht gestraft, ik had liever om verdere moeilijkheden te voorkomen, een voorwaardelijke straf opgelegd gezien", aldus de heer B. sr., die van de kantonrech ter gelegenheid l*eeg zijn mening naar voren te brengen. Mr. Nouwen wees er echter op dat hij bij, het bepalen van de strafmaat aan de aard van de gemaakte overtreding gebonden is. De jeugdige B. hield hij overigens voor dat hij hem een volgende keer ongetwijfeld „harder" zal aanpakken. De niet-verscihenen J. van R. uit Ooltgensplaat werd veroordeeld tot een boete van f 25 wegens het ge bruiken van een tweetonige signaal hoorn in zijn auto. Deze overtreding was te Zierikzee geconstateerd op het Havenplein. De jeugdige Zierikzeeënaar W. J. B. 9loöt de rij: hij verscheen voor de kantonrechter omdat hij op de stoep van een woning aan het Ha venplein had gezeten, hetgeen ver boden is. B. had vergeten de schik king te betalen en werd tot hetzelf de bedra'g, 10 gulden, veroordeeld. PARIJS. De laatste middelbare school in Parijs die nog „bezet" was is woensdag ontruimd. De laatste veertig „rebellen" besloten naar huis te gaan, nadat de politie zich, over eenkomstig hun eis, had terugge trokken. PAN MOENDSJOM. De Noordko- reanen htbben woensdag in de „be standsplaats" Pan Moendjom een 2Vz a 3 meter lange boot met alu- miniumromp en twee buitenboord motoren laten zien, volgens hen het „spionagesohip" dat zij op 22 juni voor de westkust van Noord-Korea tot zinken zouden hebben gebracht. BONN. Voor een bezoek van en kele uren is de Amerikaanse minis ter van buitenlandse zaken, Rusk, in west-Duitsland aangekomen. Hij reisde samen met zijn Westduitse ambtgenoot Willy Brandt. PARIJS. President de Gaulle van Frankrijk zal zaterdag een rede uit spreken voor de Franse radio en te levisie, die om 13 uur en om 20 uur Nederlandse tijd wordt uitgezonden. ABA. De bevelhebber van de Bia- fraanse troepen in de sector Ikot Ek- pene heeft tegen journalisten gezegd dat de Biafraanse troepen in deze sector waar de federale troepen zich 8 kilometer teruggetrokken hebben een grote hoeveelheid wapens en munitie hebben buitgemaakt. BRUSSEL. De N.A.V.O.-bevel- hebber in Europa, generaal Lem- nitzer, heeft de benoming bekend gemaakt van de Amerikaanse luite nant-generaal Ben Harrell tot bevel hebber van de N.A.V.O.-landstrijd krachten in Zuid-oost-Europa. LONDEN. Ongeveer 300 studen ten 'hebben de administratitkanto- ren van de universiteit van Leeds bezet uit protest tegen het onder zoek naar de politieke banden van enkele studenten dat door de auto riteiten van de universiteit zou zijn ingesteld. DJAKARTA. Het invloedrijke In donesische blad „Ampera" een spreekbuis van de regering, breekt een lans voor Nederlandse-Indone sische economische samenwerking ter ontwikkeling van West-Irian. PALERMO, (Sicilië). Zeventien leden van de Maffia en de Cosa Nos tra, die terecht stonden wegens smokkel van verdovende middelen tussen Italië en de Verenigde Sta ten, zijn door een rechter in Paler mo wegens gebrek aan bewijs vrij gesproken. PRAAG. Het Tsjechoslowaakse parlement heeft een rehabilitatie goedgekeurd, die voorziet in scha devergoeding voor personen die tij dens de Stalinistische periode on rechtmatig zijn veroordeeld. CHUR. De West-Duitse zakenman Peter Neumann zal op een nog te bepalen datum terecht moeten staan op beschuldiging van een Oost-Duits inlichtingennet te hebben opgezet, zo is 'dinsdag bekend gemaakt door het openbaar ministerie in het Zwit serse kanton Graubünden. RICHMOND, (Californië) In een negerwijk van Richmond in Califor nië hebben zich ongeregeldheden voorgedaan, nadat een politieauto een andere, vermoedelijk gestolen auto achterna gezeten -had. ZIERIKZEE, 26-6. Het zomer kamp in Engeland, waaraan door een twintigtal padvinders (verken ners) van de Mr. Bakkergroep uit Zierikzee wordt deelgenomen, gaat definitief door en zal van maandag 1 juli tot en met vrijdag 12 juli in Well and Scout Park in Herts, dat plm. 20 km ten noorden van Londen ligt, worden gehouden. De leiding van de Zierikzeese pad- vindersgröep zal bestaan uit de he ren O. Gerretsen, hoofd van de Openbare Lagere school te Noord- gouwe, J .P. Lokker, leerling van de kweekschool te Middelburg en hop man P. L. van Waveren uit Burgh. Vroeg op stap In verband met aansluitingen en reserveringen van de boten vertrek- ZIERIKZEE Betonmortel Grevelingen N.V. opgericht Met (het doel het vervaardigen van en handel in betonspecies of mor- tels, verkregen door de verwerking van cement is in Zierikzee een nieu we naamloze vennootschap opge richt onder de naam Betonmortel Grevelingen N.V. De raad van be stuur bestaat uit de volgende per sonen: J. B. Treure, Dordrecht, (welke eveneens directeur is van. de Kalkfabriek v.h. Van Dijk Co, te Dordrecht-Zierikzee)T. van Dieren, Middelharnis, dr. H. van den Belt, Naarden en W. H. A. de la Porte, Huizen. HAAMSTEDE Onze dorpsgenoot, Tonny de Bruine slaagde een dezer dagen voor het eindexamen Electronica aan de Anth. Fokkerschool te 's-Gravenha- ge. Verkoping handwerken voor de Zending De Vrouwenvereniging der Ger. Gemeente heeft evenals in voor gaand jaar weer een verkoping van handwerken op touw gezet .Volgen de week woensdag 3 juli kunnen de dames en heren die van eigenge maakte handwerken houden hun hart ophalen in de Winterkerk van de Ned. Herv. kerk die daartoe van 9 uur des morgens tot des avonds 8 uur geopend is. De opbrengst komt ten goede aan het Zendingswerk in Nigeria en West-Irian. Daar vorig jaar deze verkoping een groot succes is geworden kunnen we een bezoek en diverse aankopen ten zeerste aan bevelen. Kinderlijkje gevonden Aan het strandje van Schelphoek- haven te Serooskerke is het stoffe lijk overschot aangespoeld van het zes-jarige jongetje Freddie van Wij- 'he uit Middelburg. Het 'kind ver dronk op 15 juni aan het strand te Vrouwenpolder bij het spelen in het water. Het lijkje werd dinsdagmor gen gevonden door een vakantiegan ger. Het werd overgebracht naar Haamstede. WESTENSCHOUWEN Munitiekelder leeggehaald Personeel van de M.O.D. (Mijn Opruimings Dienst) heeft maandag- voormiddag het keldertje in de zg. speelduinen aan het strand leegge haald. Het 'bleek dat! de kisten ledig waren en dat er slechts een eenza me blindganger (granaat) tussen zat .'Deze weid, tezamen met nog een gevonden granaat, meegenomen, zodat alles gelukkig is afgelopen. Toch is weer eens bewezen dat er hier en daar nog wei eens wat oor logstuig gevonden wordt en vooral in het gastenseizoen kan dit soms zeer gevaarlijk zijn, ELLEMEET Kippenfarm aan Kuijerdamseweg Het dorp Ellemeet krijgt er bin nenkort een kippenfarm bij. Dezer dagen werd namens de heer C. J. Elenbaas alhier de bouw aanbesteed en gegund aan C. C. van Wanrooij uit Heeswijk (N.B.) voor f 29.700. De farm komt aan de Kuijerdamseweg. ZONNEMAIRE De Combinatie Caisionbouw Sinds enige 'tijd is te Zonnemaire gevestigd de Combinatie Caisson- bouw Brouwershavense Gat, welke combinatie zich o.a. bezig houdt met het vervaardigen van de doorlaat- ken de jongens reeds op maandag morgen 1 juli om 4 uur uit Zierik zee. Zij worden in twee busjes en een luxe auto via Vlissingen-Bres- kens naar Oostende in België ge bracht en vandaar reist men op 7.15 uur per boot naar Dover. De boot komt om 11 uur in Dover aan en na een reis van plm. 5 uur zal het kampterrein ten noorden van Lon den worden bereikt. Na een verblijf van een week in het kamp komen de jongens dan 3 dagen bij een Engelse padvinder in huis, waarna op vrij dagmorgen 12 juli d.a.v. de terug reis wordt aanvaardt en men tegen 8 uur 's avonds in Zierikzee hoopt te arriveren. Vanzelfsprekend zul len diverse bezoeken aan Londen worden gebracht en zal ook de om geving van het zomerkamp worden verkend. caissons ten behoeve van de afslui- ling van het Brouwershavense Gat. In de combinatie nemen deel de N.V. Nederlandse Beton Maatschappij Bato uit 's-Gravenhage en de N.V. Nederlandse Aannemingsmaatschap pij v.h. Fa. H. F. Boersma, eveneens uit Den Haag. SINT PHILIPSLAND Woningbouw komt op gang Namens het gemetenebestuur van Sint Phiiipsland werd het bouwen van 16 woningwetwoningen aan de Mosselkreekstraat te Sint Philips- land opgedragen aan de firma Gebr. Smits te Nieuw Vossemeer voor f 339.553. Namens C. J. van Schelven werd het bouwen van 6 woningen aan de zelfde straat eveneens aanbesteed. Deze worden in eigen beheer uitge voerd. OTTAWA. De regerende Liberale partij heeft bij de algemene verkie zingen in Canada een volstrekte meerderheid behaald, zo meldt het Canadese persbureau. BONN. West-Duitsland is voor nemens met ingang van het nieuwe jaar een belasting in te stellen voor zware voertuigen. Dit als onderdeel van het plan om de concurrentiepo sitie van de spoorwegen te verbe teren en de verkeersdrukte op de wegen te verminderen. Eerste Kamer achter B.T.W. DE NHAAG, 26-6. De invoering, op 1 januari a.s., van de belasting over de toegevoegde waarde (B.T W.) is in de Eerste Kamer met flinkt meerderheid goedgekeurd. Dit bleek tijdens de behandeling van de wet op de omzetbelasting 196 van de wet op de omzetbelasting 1968, waarvoor de senatoren overi gens aanzienlijk minder tijd nodig hadden dan hun collega's in de Tweede Kamer, drie weken ge leden. SPORTBERICHTEN VOETBAL Laafsle wedstrijd in V.V. Dreischor-toernooi Zaterdagavond (7 uur) gaat de voetbalvereniging „Dreischor" haar nederlaagtournooi besluiten met de wedstrijd tegen Brouwershaven I. Omdat de Brouwenaren wel niet volledig zullen kunnen uitkomen, zal het moeilijk worden voor de gas ten om WIK, dat zaterdag jl. de or ganiserende vereniging met 2-5 wist te kloppen, nog van de eerste prijs af te hou'den. Bij gunstig weer trek ken de wedstrijden tussen Dreischor en Brouwershaven altijd veel be langstelling, zodat ook nu stellig velen getuige zullen willen zijn van deze match. WANDELSPORT Wandeltocht A.S.V. „Brouwershaven" Op zaterdag 29 juni a.s. organi seert de Algemene Sportvereniging „Brouwershaven" haar 23e wandel tocht, waarvoor reeds enige honder den inschrijvingen zijn binnengeko men. Er kan worden deelgenomen aan 'de afstanden 8 (kinderen), 15 en 25 km. De start vindt 's middags om 2 uur plaats op de Markt bij hotel Floris V te Brouwershaven. Alle jongens van de „troep" gaan mee naar Engeland en behalve de 20 van Schouwen-Duiveland, in hoofdzaak uit Zierikzee. zal ook een Haagse jongen met de Mr. Bakker- groep op reis gaan. De Amerikaanse douane heeft het afgelopen jaar 34 ton marihuana en grote hoeveelheden heroïne, coca ïne en andere verdovende middelen in beslag genomen. Naar de douane verder meedeelt, werden in de pe riode 1 juli 1967 tot half juni van dit jaar meer dan 4000 personen door h,aar aangehouden. HET OOG VAN SIVA 75. Tarai voelt, dat hij de strijd niet lang meer zal kunnen volhouden. Reeds eenmaal is Aram's zwaard afgeschampt op zijn schouder. Het opperkleed van de grootvi zier hangt aan flarden, zijn bewegingen worden langzamer. Met de moed der wan hoop tracht hij Aram naar de balustrade te drijven, doch dc jonge ridder doorziet zijn bedoeling. Hij doet een bliksemsnelle uit val. Nog eenmaal gaat zijn zwaard de hoog te in. Dan stoot hij toe. Tarai stoot een on menselijke kreet uit. Hij wankelt en stort dan als een blok zijdelings tegen de balus trade. Aram bekommert zich niet verder om zijn verslagen tegenstander. Met twee treden tegelijk stormt hij do trappen af, terwijl hij zich het zweet van het gelaat wist. Bij de uitgang van de tempel komt prinses Indra op hem toe. „Is hijis Tarai" stamelt zij. Aram knikt en geen van beiden zien zij, hoog boven hen. de gestalte, die zich steunend aan de spijlen van dc balustrade optrekt, een dolk kramp achtig in do hand geklemd Honderd gulden boete voor rijden zonder rijbewijs Een verre kampeerreis

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 4