„Wijzenol" Impregneerverf „Verf en Kleur" in de Zierikzeese Concertzaal gaat Dansfestival 1968 van start Boeiende „reis" met circus Boltini op een regenachtige dag Grondaankopen in raad Westerschouwen Adverteren doet verkopen Kapperszaak te Burgh in het nieuw STREEKNIEUWS i ZIEIUKZEESCHE NIEUWSBODE Daaderdag 27 juni 1968 Nr. 20017 Vrijdag 2R juni: ZIERIKZEE, 26-6. Het „hoog geëerd publiek" en de „beste kinde ren" van Schouwen-Duiveland heb ben het circus weer gezien. Dinsdag middag en -avcnd ging het nood- sportterrein aan het Groeneweegje in de Zuidhoek vrijwel geheel schuil cnder de enorme speeltent van cir cus Tcni Boltini. Vele honderden trokken naar „even buiten de poort" en trotseerden de stromende regen vcor enige uren bont circusvermaak, dat in twee volledige voorstellingen in vlot tempo aan „boeren en bur gers" werd gepresenteerd. Het circus stond daar in de ruime polder aan de rand van de stad met wapperende zeilen als een enorme veelkleurige zeppelin die ieder ogen blik omhoog zou kunnen gaan. De vele passagiers maakten eigenlijk ook een soort „ruimtereis", een reis in gezelschap van een fantastisch gezelschap: trapezewerkers, clowns met rode neuzen en flapschoenen, olifanten en menselijke lilliputters, paarden, een schetterend orkest, werveldwindspringers en leeuwen. Bij dit alles was het moeilijk te be denken dat het circus in amper drie uren was opgebouwd. Zeer velen waren gekomen en werden niet teleurgesteld. Tijdens de middagvoorstelling waren er vooral ook toeristen en natuurlijk schoolkinderen die aan de felle roep van het circus gehoor gaven. De verwachtingen waren hooggestemd toen tentmeester Piet Grensven de vele gasten in de door stortregens en stormvlagen belaagde tent een wel kom toeriep en alle artiesten zich presenteerden in een kleurrijke pa rade. De sfeer van het „echte" cir cus is bij Boltini ook dit jaar weer volop aarfwezig: de dieren hebben een groot aandeel aan het program ma, zoals bij de fraaie vrijheidsdres- suren door Emile Karoly en Alberto Althoff. Indrukwekkend zijni de schepen der woestijn", de kamelen door Bobby Althoff getoond in een „Exotenparade". Kolossaler nog wa ren de olifanten in hun spel met Antoinette en Josette Boltini. Het orkest van Frans Seuren zorgde voor de onontbeerlijke stemmingsmuziek. Bepaald onmisbaar zijn ook de clowns: zij waren aanwezig en zorg den voor een ongekend plezier bij jong en oud met o.a. een persiflage op de strijdkrachten van de NATO. De „serieuze" circuskunst werd door vele artiesten met veel over tuiging beoefend, door de Drie Ro- coraz bijv. die fantastische staaltjes rijwielacrcbatiek lieten zien, door Josette Boltini, die een antipode nummer presenteerde en de Vassa- lo's, met wonderlijke toeren op vrij staande ladders. Sensatie aan het eind van de „reis": vliegend trape- zewerk in de nok van de tent door de Adriennes en niet te vergeten door NiNo, die in z'n eentje tussen KERKYVERVE, 26-6. De bejaar den van Kerkwerve maakten hun jaarlijks reisje. Door het organise rende comité was dit jaar Zeeuwsch- Vlaanderen als doel van de reis ge kozen. 's Morgens werd de reis aan vaard en vertrokken twee bussen van de fa. Van Oeveren via de Zee- landbrug in de richting van Vlis- singen. Hier werd de overtocht gemaakt naar Breskens, waarna de reis ging in de richting van Sluis. Intussen was de koffietijd aangebroken en werd een broodje genuttigd. Van Sluis werd de tocht voortgezet naar Aardenburg. waar de gelegenheid was de prachtige St. Baafskerk te bezichtigen. Via Oostburg, Terneu- zen, Axel werd Hulst bereikt, waar in de Graanbeurs de bejaarden de broodjes verorberden. Jammer was, dat van de gelegenheid om te win kelen of deze plaats nader te bekij ken weinig kwam, omdat de regen hier spelbreker was. Na deze pauze werd de tocht vervolgd in de rich ting van de veerpont Perkpolder. Een bijzonderheid was hier, dat de overtocht naar Kruiningen werd ge,- maakt met de onlangs in gebruik ge nomen veerboot „Prinses Christina", de dubbeldekker. Van de gelegenheid om deze imposante boot eens nader te bekijken werd dan ook een druk HAAMSTEDE, 26-6. In de dezer dagen gehouden gemeenteraadsver gadering van Westerschouwen, on der leiding van burgemeester Ever- wijn, ging de raad akkoord met een voorstel van b. en w. tot aankoop van een perceel grond, van de heer J. A. Kouman te Renesse (Hogezoom) een perceel ter grootte van 352 m2. Het gaat hierbij om een uitbaning waarvan de dienst gemeentewerken al jaren gebruik maakt voor het be reiken van de gemeenteschuur. Noors muziekgezelschap concerteert in de Westhoek HAAMSTEDE, 26-6. De West hoek krijgt volgende week zaterdag 6 juli bezcek van een harmoniege- zclschap uit Noorwegen. Het is de „Paradis Skolekorps" een jeugdhar- monie samengesteld uit scholieren van de stad Paradis, kort bij Bergen gelegen. Het korps bestaande uit 35 jongens en meisjes variërend in de leeftijd van 8-18 jaar zal de gast zijn van de Kon. Harm. „Witte van Haemste- de". Enkele bestuursleden van „Wit te van Haemstede" zullen die zater dag met het gezelschap Noren een tocht over Schouwen-Duiveland ma ken waarna des avonds te 8 uur een afwisselend optreden volgt met „Witte van Haemstede". Dit concert wordt op de Beatrixweide aan de Weststraat te Haamstede gehouden cn is gratis toegankelijk voor ieder een. Wel zullen op deze avond een aantal loten verkocht worden om op deze manier te trachten de grote sommen geld bijeen te brengen die nodig zijn voor de aanschaf van in strumenten voor het te vormen jeugdkorps. Zo te zien een avond waar volop te genieten valt. De eigen harmonie zal verder wat populaire muziek ten gehore brengen. Tevens werken de loten-afnemers er aan mee dat in de toekomst een jeugdkorps door de ge meente marcheert. Het Noors gezelschap wacht een drukke tijd in Nederland. Na ont vangst door ,het Middelburgs ge meentebestuur volgt een avondop treden in de Middelburgse concert zaal. Zaterdag daarop de trip naar Westelijk Schouwen en zondag een kranslegging te Westkapelle bij het monument voor de gevallen gealli eerde soldaten uit de tweede wereld oorlog. Maandag volgt een bezoek aan de Philips fabrieken in Eindho ven en dinsdag daarop volgt de te rugtocht naar Noorwegen waarmee de viering van het 15-jarig jubileum wordt afgesloten. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van enze dochter ESTHER N. A. J. GOOSSENS M. J. A. R. GOOSSENS- REYNSBERGEN Zierikzee, 21 juni 1968 Calandweg 19 de bedrijven door werkelijk fantas tische staaltjes kop-balance ver toonde, hoog op de trapeze. Bizar en kleurrijk als altijd was het circus in Zierikzee. Inmiddels is het weer spoorloos verdwenen, zo als het een droomwereld past.... Bejaarden van Kerkwerve maakten jaarlijks reisje ditmaal naar Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Beveland Zuid-Beveland Eenmaal op Zuid-Beveland aange komen werd nog een rondrit ge maakt over Yerseke en Wemeldinge, waarna koers werd gezet naar Kort- gene. Hier lieten de bejaarden de warme maaltijd zich goed smaken. Tegen acht uur werd Kerkwerve weer bereikt, waar voorafgegaan door de muziekverenigingen „Con Amore" uit Noordgouwe en „Apollo" uit Brouwershaven een rondgang over het dorp werd gemaakt. Namens de bejaarden werden woorden van dank gesproken door de heer W. Steenpoorte. De burge meester van Middenschouwen ver welkomde allen weer in Kerkwerve en sprak woorden van dank aan het organiserende comité voor het vele werk aan dergelijke reizen verbon den. De voorzitter van het comité, de heer Van Langeraad, dankte de bevolking alsmede de gemeente Mid denschouwen, voor de financiële bij dragen, welke het mogelijk hadden gemaakt deze reis te maken. Voorts werden door deze spreker bedankt de heren Van Aken en v. d. Werf voor de goede uitleg van de beziens waardigheden en zuster Werkmans voor haar medewerking. Ook de ge noemde muziekverenigingen werden in zijn dankwoorden betrokken. Met grote vreugde en dank baarheid aan God geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje JOHANNES LAURENTIUS (Jan) C. GOENSE A. GOENSE-BOONMAN JEANETTE Noordwelle, 23 juni 1968 Koetenisseweg 5 Tijdelijk: Rode Kruis zieken huis, Zierikzee. Met grote dankbaarheid ge ven wij kennis van de ge boorte van ons zoontje en broertje GIJSBRECHT ENGELBERT A. SCHONEVELD M. SCHONEVELD- VAN HEUSDEN DINEKE ALBERT JAN Psalm 100 3 Noordgouwe, 25 juni 1968 Hervormde pastorie Tijdelijk: Zweedse Rode Kr. ziekenhuis, Zierikzee. Heden overleed, zacht en kalm, mijn geliefde man en onze beste oom WILLEM STRAAIJER in de ouderdom van 85 jaar J. STRAAIJER- DE WITTE Neven en nichten Ellemeet, 26 juni 1968 Schelpweg 23 De teraardebestelling zal plaais hebben zaterdag 29 juni a.s., op de oude be graafplaats te Ellemeet, voorafgegaan door een rouwdienst in het dorps huis. Aanvang 14.00 uur. Gelegenheid tot condole ren in bovengenoemd ge bouw na afloop van de begrafenis, van 16.00 tot 17.00 uur. Mede namens mijn kinderen en kleinkinderen zeg ik har telijk dank aan allen die be langstelling toonden bij mijn 80ste verjaardag. J. v. d. HAVE-GELEIJNSE Burgh, 27 juni 1968 Langs deze weg betuigen wij, mede namens onze kinderen en kleinkinderen, onze har telijke dank voor de vele blij ken van belangstelling, on dervonden bij ons 50-jarig huwelijksfeest. M. BAL A. BAL-VAN OEVEREN Noordwelle, juni 1968 Smidsweg Herplaatsing wegens misstelling Hiermede geven wij ken nis dat in het rusthuis „Duinoord" is overleden, onze geliefde moeder, be huwd- en grootmoeder, mevrouw YVILHELMINA MAATJE BOUMAN weduwe van P. van Westen in de ouderdom van 88 jaar en 4 maanden Creil (N.O.P.): C. J. VAN WESTEN P. D. E. VAN WESTEN- STRUIJK Oosterland J. F. VAN WESTEN J. T. VAN WESTEN- LEENDERTSE PIET Haamstede, 23 juni 1968 Rusthuis „Duinoord" Condoleantie-adres Molenweg 1, Oosterland De tex-aardebeslelling heeft woensdag 26 juni plaats gehad op de be graafplaats te Oosterland., Bakkersvakantie Nieuwerkerk ROTTE: Gesloten van 1-13 juli CLARISSE: Gesloten van 15-27 juli TEN HOVE: Gesloten van 29 juli-10 aug. Klanten IN het dorp wordt verzocht brood af te halep. Voor de vele blijken van deelneming, ons betoond na het overlijden van onze ge liefde zuster, behuwdzuster en tar.te LENA BAL betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam: JOH. BAL Bruinisse, Schipperslaan 8 27 juni 1968 Het dagelijks bestuur van het waterschap Schouwen- Duiveland, - gelet op artikel 21, 2e lid van de Waterstaatswet 1900; maakt nader bekend: 1. dat in de bekendmaking van 20 juni 1968 is ver meld dat binnen dertig dagen na afloop van de termijn van terinzage- legging van het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland dd. 21 mei 1968, no. 1829/67/380, 2e afdeling, inzake de vast stelling van de opper vlakte en de pachtwaarde der gronden, gelegen in de calamiteuze polder Burgh en Westland, even tuele bezwaren bij de Kroon kunnen worden in gediend; 2. dat deze bezwaren gedu rende de termijn van terinzagelegging van ge noemd besluit - en der halve van 20 juni 1968 tot en met 19 juli 1968 - kun nen worden ingediend. Zierikzee, 27 juni 1968. Het dagelijks bestuur voornoemd, A. M. GELUK, dijkgraaf. J. J. VASSEUR, wnd. griffier. Foto-opnamen van kinderen aan huis Jan Krakeel Mulockstraat 23 Zierikzee, Tel. 01110 2691 Vermist: Wie heeft verkeerde jas (met alpino muts) meegenomen op avond diploma-uitreiking L. T.S. Zierikzee. Gelieve om te ruilen op de L.T.S., Zierikzee. Het dagelijks bestuur van het waterschap Schouwen- Duiveland, - gelet op artikel 21, 2e lid van dé Waterstaatswet 1900; maakt nader bekend: 1. dat in de bekendmaking van 20 juni 1968 is ver meld dat binnen dertig dagen na afloop van de termijn van terinzage legging van het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland dd. 21 mei 1968, no. 1828/67/379, 2e afdeling, inzake de vast stelling van de opper vlakte en de pachtwaarde der gronden, gelegen in de calamiteuze polder Bruinisse, eventuele be zwaren bij de Kroon kun nen worden ingediend; 2. dat deze bezwaren gedu rende de termijn van terinzagelegging van ge noemd besluit - en der halve van 20 juni 1968 tot en met 19 juli 1968 - kun nen worden ingediend. Zierikzee, 27 juni 1968. Hel dagelijks bestuur voornoemd, A. M. GELUK, dijkgraaf. J. J. VASSEUR, wnd. griffier? in transparant blank en diverse kleuren Voor de bescherming van al uw houtwerk zoals: houten woningen, schuurtjes, schut tingen Vele kleuren in voorraad Groot uitstrijk vermogen P. SCHULTS Meelstraat 40, tel. (0111 0)-2100, Zierikzee Hieraan vast koppelde het college het voorstel om aan cafétaria Veer- hoek een strook grond te verkopen van 154 m2. voor een totaal bedrag van f 5000, waarbij de riolering en afscheiding voor rekening van de gemeente komt. Ook hier kon de raad zich mee verenigen, mits deze grond alleen voor uitbaning der ca fétaria wordt gebruikt en niet voor bouw. De Centrale Fokveedag krijgt in het vervolg een subsidie van f 60 per jaar. Hiertoe was een aanvrage gedaan door de Fok- en Controle- vereniging Schouwen-Duiveland, de Bond van Paardenfokkers op Sch.- Duiveland, de afdeling Schapen stamboek in Zeeland en de Ver. tot bevordering van het Geitenras in Zeeland. De traditionele medaille komt hierdoor te vervallen. B. en w. meenden er goed aan te doen de Drank- en Horecaverordë- ning zodanig te wijzigen dat in tij delijke danstenten geen sterke drank geschonken mag worden, waarmee de raad het roerend eens was. Een en ander berusttt op een adminis tratieve aanvulling van Ged. Staten. Begrotingswijzigingen Diverse Ibegrotings wij zigimgen over het jaar 1967 rondden deze af met de opsomming van een groot aantal posten waarbij het een en ander nog al wat meer kostte dan gepland was. De openbare verlich ting kostte f 3784 meer, terwijl de gemeentereiniging f 6200 meer kost te. Het opknappen van de ambts woning van burgemeester Everwijn bedroeg f 5320,35 waarbij inbegre pen f 3750 aan uitbetaalde lonen van gemeentepersoneel. In de begroting 1968 kwamen eveneens enige wijzigingen voor waarbij o.a. een bedrag van f 4175, voor aankoop van nieuw materiaal voor het secretarie. Eveneens een bedrag van f 4000 voor het verbe teren van het pand Kex-kstraat 5 te Burgh (woning A. J. de Ruijter). Op het gedeelte van de Hoogen- boomlaan, gelegen tussen Vroon- en Kabbelaarsweg geldt nog een ver- keersmaatrtgel die door de daar aangebrachte vernieuwingen over bodig is geworden. De raad ging accoord met het voorstel deze maat regel bij G.S. te verzoeken ini te trekken en tevens met het vaststel len der volgende maatregel: het ge deelte van de Hoogenboomlaan van af de Vroonweg tot de Zeeasterweg gesloten te verklaren voor alle ver keer in de richting van de Vroon- weg (dus éénrichtingverkeer vanaf de Vroonweg). Verder zag de i-aad geen bezwaren in het voorstel om éénrichtingverkeer in te voeren in de Zandstraat te Burgh. Het wordt dus verboden om de Zandstraat uit te rijden vanaf de W. G. Bootlaan. De rondvraag Bij de rondvraag vestigde de heer J. C. Hendrikse de aandacht op de slechte toestand van enkele straten in Noordwelle. De voorzitter was hiermee accoord, "doch opknappen gaat ettelijke tienduizenden guldens kosten en dat kan in deze begroting niet meer, zodat gewacht moet wor den tot 1969. De heer Hendrikse vroeg verder naar het .woeste' voet pad tussen Hoogenboomlaan en Ca- pelweg. Dit wordt binnenkort ge maaid en wat opgeknapt. SPORT Sijbraiifls naar Moskou DEN HAAG, 26-6. Ton Sijbrands, die achter de Russen Andx*eiko, Koe- pex-man en Tsjegolev als viex-de ein digde in het tournooi om het we reldkampioenschap dammen in Bol zano, zal de Nederlandse kleuren verdedigen in een internationaal Russisch tournooi. Dit wordt van 15 t.m. 31 augustus in het Zwarte Zee plaatsje Koutaisi gehouden. BURGH, 26-6. De heer H. Kosters, kapper in Burgh, heeft zijn pand aan de Hogeweg drastisch uitge breid. Vroeger oefende hij zijn beroep uit in een betrekkelijk kleine zaak, doch door het wegbreken van de gang, de keuken er bij te trekken en nog een stuk nieuwbouw, kreeg de heer Kosters de beschikking over een zeer grote kappex-szaak van een goede 25 m2. oppex-vlakte, met daar aan verbonden een even grote af deling voor de verkoop van parfu- meriën, rookax-tikelen en een collec tie souvenirs. Deze afdeling is nu aan de voorzijde van het pand ge bracht, terwijl de heren die geknipt wensen te worden nu de achter-zijde van het pand bevolken. In de parfu- xnerie-afdeling is een overvloed van artikelen uitgesteld op gondola's en wandmeubilaix-. Diverse vitrines, hier opgesteld, zijn rijkelijk voorzien van de kapper-„eigen" flesjes met allexiei reukgoed. In de kappex*szaak vallen de twee grote „wex-k"stoelen op, evenals de enorme kaptafel. Overdag komt een zee van licht binnen door twee koepellichten die in het plafond zijn aangebx'acht. Een prachtige zaak, waar de klanten zo wel uit Burgh en Haamsttde of uit verre streken, die hier als toerist verblijven, gaaxme zullen toeven. Een schat van bloemen was ter ge legenheid van de opening door leve ranciers, familie en kennissen ter opluistering aangebracht. Hoofdaan nemer van de gehele bouw was de fa. J. C. Bijkexic uit Bux'gh. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). ZIF.R1KZKE, 26-6. VVie argeloos (of niet argeloos) deze week de Con certzaal betreedt, kent het interieur niet meer terug. De stoelen zijn er uit; er is een extra fleurige verlich ting aangebracht en een tweetal bars beheerst thans de grote zaal, die wacht op het optreden van de Down Town Jazz Band, die vrijdag een rij van klassieke dansavonden opent. Gelijk reeds eerder gemeld is het organiseren van een aantal dans avonden in het seizoen, te danken aan het initiatief van een drietal stedelijke horecamensen, die „gezel ligheid in vakantietijd'' deze zomer op hun wijze pogen waar te maken, met namé ook ten behoeve van de touristen, die zeer waarschijnlijk eindeloos pootje- en zonnebaden eens met iets anders willen afwisse len. Zo ontstond de gedachte aan het Dansfestival 1968 te Zierikzee, waax*- aan thans overal bekenheid wordt gegeven. Tien vrijdagavonden is de Concertzaal voor danslustigen be schikbaar. De Missverkiezing Met de wijnfeesten en de miss verkiezing zit intussen ook alles rond. De eerste avond vindt plaats op woensdag 3 juli aanstaande. Als vokalist treedt op Ben Kramer. De muziek wordt vex-zorgd door het Trio Piet Daalhuyzen. De finale van de missverkiezing zal gehouden wor den op 21 augustus -aanstaande. In de jury hebben onder meer zitting een kapselspecialist, een modedes- kundige en een schoonheidsspecia liste. Behalve op de physieke eigen schappen van de mededingsters, zal worden gelet op de persoonlijkheid. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). BRUINISSE Uitwisselingsconcert Op uitnodiging van de plaatselij ke muziekvereniging „Nu met Hope" te Bx-uinisse, zal zaterdag 29 juni van 7.30 tot 9 uur een uitwisselingscon cert plaats vinden in de muziektent te Bruinisse, zoals dat door de ver schillende korpsen op Schouwen- Duiveland is geox'ganiseei'd. Concerteren zullen Tie gezamen lijke korpsen „Apollo" uit Brou wershaven en „Con Amore" uit Noordgouwe, onder leiding van de heer E. A. de Looff te Zierikzee. Van Hotel Storm af zal met een mars het dorp worden binnengetrok ken. Het uit te voeren programma luidt: l. Our Director, mars, Bige- lon-Mol; 2. Flox-alia, ouverture, S. P. van Leeuwen; 3. Sons of the Bx'ave, max's militaire, F. Bidgood; 4. Retx*aite fx-ancaise, H. van Lijn schoten; 5. Subenhai'a, max*s, P. R- Bisselink; 6. Frühlingsblumen, wals, F. Schori; 7. The Golden Plaque, mars, C. J. N. Cori; 8. In de Arden nen, fantasie, P. B. Bisselirxk; 9. Alpha, max's, F. Schoi'i; 10. Ciacon- na Antiqua, Gerard Boedijn; 11. Saint Triphon, mars, Arthur Nay. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 3