STREEKNIEUWS Derde tocht bleek zwaar door buien en typisch „blarenweer" AGENDA Vakantiehoudende patiënten werd een warm onthaal bereid Bejaarden Brouwershaven „uit" naar de Biesbos BROUWERSHAVEN, 14-6. Woens dag hebben de bejaarden van Brou wershaven weer hun jaarlijks reis je gemaakt, dat ditmaal voerde naar de Biesbos en omstreken. Om 8 uur werd gestart met een 65-tal perso nen. Door de mist kon er een bus niet op Zijpe over zcdat een gedeel te reizigers per luxe auto werd ver voerd. Op Zijpe was de mist inmiddels opgetrokken en werd met twee bus sen de tocht voortgezet via de Ha ringvlietbrug om langs Dordrecht en Zwijndrecht bij Drimmelen te arriveren waar men de prachtige rondvaartboot „Zilvermeeuw" een 2V2 uur durende tocht door de Bies- bcsch werd gemaakt. Kapitein Schuller gaf een duidelijke uitleg aan de bejaarden over de beziens waardigheden. Via smalle kreken langs bies- en rietbegroeiing kon men van een prachtige tocht genie ten. Deze tocht werd ook meege maakt door zuster Van Kaam, die in de buurt met vakantie was en graag haar bejaarden even sprak. Nadat nog een verversing was gebruikt werd weer koers gezet naar Ooster hout waar de warme maaltijd werd gebruikt bij V. en D., welke uitste kend verzorgd1 was. Ook kon hier nog even worden gewinkeld. Dcor prachtig natuurschoon ging het vervolgens naar Princenhage waar in. restaurant „De Drie Linden" de thee werd gebruikt. In Steenber gen las de presidente - mevr. Boers ma (ookburgemeester Boersma maakte de tocht mee) aan de koffie tafel een brief voor van mevr. v. d. BijlrKik, -die met vakantie in Oos tenrijk was en de bejaarden allen een prettige dag toewenste. Toen ging het weer op de Smal- stad aan waar de muziekverenigin gen Apollo en Con Amore reeds stonden te wachten om het gezel schap muzikaal binnen te halen. Na dat enige marsen in de tent waren gespeeld en de bejaarden de been tjes van de vloer lieten gaan sprak de presidente, mevr. Boersma, een dankwoord voor het welslagen van deze dag inzonderheid aan het adres van het gemeentebestuur, de bur gerij, de chauffeurs van touringcar- bedrijf Van Mourik, de verpleegster, zr. Slieker en de „muziek". Namens de bejaarden bedankte de heer W. Janse die van een prachtige dag sprak, waarop veel is gezien en genoten. Dat we dit konden beleven aldus spreker is mede te danken aan enige actieve personen, welke na de onlangs plaats gehad hebbende strubbelingen het roer in handen hebben genomen. Men wilde het schip wel laten stranden aldus spre ker maar dit is ni'et gelukt. Met volle moed gaan we op deze weg verder en hopen volgend jaar weer een der gelijke succesvolle tocht te kunnen maken. ZIERIKZEE Inspectie der belastingen Met ingnag van 24 juni 1968 is de adjunct-inspecteur mr. G. Kaai tij delijk werkzaam ter inspectie der directe belastingen te Zierikzee. Afd. „Philatelica" Op 'dinsdag 25 juni a.s. wordt in de bovenzaal van „Mondragon" weer een vergadering gehouden van de afdeling Schouwen-Duiveland van „Philatelica". De Avondvierdaagse ZIERIKZEE, 19-6. Dinsdagavond - de tweede van de Zierikzeese Avondvierdaagse - geen donkere en dreigende luchten, maar echt goed wandelweer, cm een gedeelte van Schouwen te gaan „doen"! Vol meed vertrok dan ook de „grote schare" (enkelen waren niet cpgekomen) van het Havenpark en Havenpleïn via Mol, Nobeistraten en Grachtweg de stad uit. De tochten hadden weer een vlot en prettig ver loop en vóór half tien hadden allen (want uitvallers waren er niet) hun startkaarten ingeleverd. Onderweg had de gezamenlijke melkhandel van Schouwen-Duiveland klein en groot getracfeerd op een frisse dronk (li monade met karnemelk), een geste die cp hoge prijs werd gesteld. De Rode Kruishelpsters hadden het weer niet druk gehad want het aantal aangegeven blaren was niet groot, ofschoon er toch wel deelne mers en -deelneemsters waren, die, gezien de manier van binnenkomen, niet geheel blaarloos waren. Hoe wel „zelfverzorging" in deze na tuurlijk mogelijk is zouden wij allen die een blaar(tje) voelen aankomen, toch willen aanraden ze onderweg of na binnenkomst te laten behan delen. Woensdag, de derde avond, bleek het weer jassen-, mantel- en para- pluweer -te zijn. De regen hield ech ter juist voor de start op, maar later op de avond viel er een fikse bui, zodat allen min of meer nat binnen kwamen. Waren er de 2e avond geen uitvallers, de 3e avond moest een 8 km. loopstertje het opgeven en kwamen ook enkelen niet op. De Rode Kruismannen hadden het ook -drukker dan de eerste avonden, want behalve blaren waren er ook een knie en spieren te behandelen. De tochten voerden verder geheel door Duiveland over wegen en dij ken, voor de groten tot langs Drei- schor. Hoewel zwaar is dit altijd een mooie wandeling en daarom was het jammer dat de regen als spelbreker optrad. Ook nu waren onderweg de melkhandelaren met hun dames équipe weer present, dit ditmaal op een droge tractatie in de vorm van een rol pepermunt en een pakje kauwgum trac teerden. Voor tien uur hadden zioh allen afgemeld in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw om zich daarna voor te bereiden op de laatste avond. Dan gaat het weer Schouwen in en wandelen groot en klein door hot Vrijpoortje en Het Vrije over de dam. Vandaar gaan de groten over de Grachtweg, de rotonde, de Oude weg in en verder over de Heuvels- weg, de Kakkersweelweg, de Schouwse dijk en de Prov. weg naai de Lange Blokweg. De 8 km. lopertjes gaan van de dam de Schuurbeque Boeijestraat in en dan door de Calandweg, over de Zille en de Leverdijk over de Prov. weg naar de Lange Blokweg. In de Lange Blokweg wordt de stoet (17 groepen en individuelen) opgesteld. „Kunst en Eer" zal weer present zijn en dan gaat het langs de gebruikelijke route naar het Ha- venplein, waar de groepsprijzen zullen worden uitgereikt. Hierna be geven de individuelen zich naar het Verenigingsgebouw om hun onder scheidingsteken in ontvangst te ne men.. Als de regenbuien vanavond weg blijven kan het wandelfestijn weel een waardig slot beleven, waaraan de gebruikelijke bloemen een fleu rige toets zullen geven! Deze dame aan boord behoorde typisch tot de liefhebsters van Zealand's lekkernijde mossel. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). Wetenschap en sport hand in hand Uitgebreid wieionderaiek in wateren rond Schouwen-Duiveland ZIEFUKZEE, 19-6. Hel Hydrobio- logisch Instituut te Yerseke zal met behulp van de Biologische Werk groep van de Nederlandse Onder watersport Bond in juni en augus tus een uitgebreid onderzoek ver richten naar de wiergroei onder wa ter rond Schouwen-Duiveland. Vorig jaar werden reeds uitmun tende resultaten bereikt met een dergelijk project, waarbij wend be wezen dat een vruchtbare samen werking tussen wetenschapsmensen en sportbeoefenaars zeer goed mo gelijk is. De N.O.B. hoopt met behulp van dit project de belangstelling voor de biologie onder haar leden verder te stimuleren. Het Hydroblologisch Instiuut kan op deze wijze in zeer korte tijd ge gevens verzamelen die men zonder duikers met oneindig meer moeite en tijd zou moeten bemachtigen. Het SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zcmeravondcompetitie Rayon Zierikzee Rijkswaterstaat-Stella Boys 2-4; Neptunqs-Kpn. Zeelandia 1-2. Morgen (vrijdagavond wordt ge speeld: VAB-Velocitas (te Seroosker- ke); Kon. Zeelandla-PZEM (kwart over 7). BROUWERSHAVEN Muziekcorpsen geven concert Bij gunstig weer zullen de mu ziekkorpsen „Apollo" te Brouwers haven en „Con Amore" te Noord- gouwe o.l.v. de heer E. A. de Looff a.s. zaterdag 22 juni, des avonds 8 uur, een popular concert verzorgen in de muziektent te Brouwershaven. De koliek te ten bate van de Stichting Gezamenlijke Militaire Steunfondsen heeft te Brouwersha ven f 64 opgebracht. KERKWERVE t— Voor het diploma gemeente-fi- nanciën 2e deel slaagde een dezer dagen de heer J. Landman, werk zaam ter gemeentesecretarie van Middenschouwen te Scharendijke. biologisch werk staat onder leiding van drs. P. H. Nienhuis, verantwoor delijk duikleider is de heer H. A. v. Vlimmeren, voorzitter van de Haag se vereniging „Baracuda". OOSTERLAND Alleenwonende dood aangetroffen De bijna 70-jarige alleenwonende heer Fr, Koster, wonende in de Lange Dreef alhier, werd dinsdag avond jl. dood op zijn bed in zijn woning aangetroffen. Zijn hier wo nende kinderen vonden het wel vreemd dat hij maandagavond niet op bezoek kwam doch dit gebeurde wel vaker. Toen hij echter dinsdag avond nog niet verscheen ging zijn zoon een onderzoek instellen en vond de woning op slot. Hij waar schuwde de politie en door opschui ving van een raam werd toegang tot de woning verkregen. Men vond toen de heer K. dood op bed liggen. Dokter van der Hooft stelde een on derzoek in en constateerde dat Kos ter reeds in de nacht van zondag op maandag moet zijn overleden. Zon dagavond was de heer Koster nog in de kerk der Ger. Gemeente ge zien. In de dertiger jaren is de heer Koster één zittingsperiode, sa men met de heer Joh. Hage, lid ge weest van 'de gemeenteraad van Oosterland voor de S.D.A.P. Wreedheden in Biafra LUZERN, 19-6. De R.K. liefdadig- heidsorganisalie „Caritas" heeft in Luzern laten weten dat zij uit be trouwbare bron in Biafra vernomen heeft dat er in de afgelopen tijd vele Biafranen zijn onthoofd door hun tegenstanders.- De Nigerianen hadden zich ook aan andere wreed heden schuldig gemaakt zoals het loslaten van „kwaadaardige dieren" cp burgers. „Caritas" had de afgelopen weken circa 20 vliegtuigen met goederen naar Biafra gezonden en was van plan er -nog meer heen te sturen, hoewel het steeds moeilijker werd om in het gebied dat nog in handen van de Biafranen is, te landen. In totaal had „Caritas" al voor onge veer 430.000 gulden aan goederen naar Biafra gezonden. Donderdag 20 juni Kerkwerve Verenigingsgebouw, 7.45 uur, N.C. V.B. Vrijdag 21 juni Zierikzee. Ned. Herv. verenigingsgebouw. 7.30 uur, afscheidsavond zesde klassen openb. lagere scholen. Burger Weeshuis. 5 uur, opening zo- merlentoonstelling. Rurgh Pompstation. 10 uur. excursie naar de broedkolonies. Wilhelminadorp 8.30-6 uur ZLM-tentoonslelling. ^jyi A 'T' *-■'f Majorettes van „Rust Roestboden de patiënten welgevulde fruitmanden aan Zierikzee terecht. Op het schip heer ste een echte vakantiesfeer en men was verrukt over de reis zoals die tot nu toe verlopen was. De Rode Kruis-boot zal deze zo mer nog één keer Zierikzee aandoen. Dinsdag 20 augustus zal het in de Haven verschijnen met aan boord gasten uit de provincie Gelderland. Ook dan zal de plaatselijke afdeling van het Jeugd Rode Kruis voor een aantrekkelijk programma zorgen. Dames van de Vissersvereniging „Helpt Elkander" serveerden mosselen en gaven - waar nodicf - tekst en uitleg bij het typisch Zeeuwse zeebanket. het laat zich thans reeds aanzien, Schuddebeure nog lang herinneren. Vcldoende leiding De heer Jones - samen met zijn echtgenote - blijft gedurende deze kampperiode te Schudde beurs om de jeugd zo goed mogelijk bezig te hou den. Bovendien komen er nog zes leid sters, w.o. een assisteent-hoofdleid- ster, zodat de kinderen een voldoen de begeleiding krijgen, afgestemd op de behoeften van deze patiëntjes. De kinderen vallen in dé leeftijd van 8 tot 12 jaar en koipen - als ge zegd - uit verschillende delen van Nederland. Aan het kamp zal een therapeut verbonden zijn. - De tentjes en tenten worden thans opgezet. Behalve slaaptenten is er een grotere „staftent", van waaruit het kamp wordt geleid. Een domine rende plaats neemt in het tent-dag verblijf, een kanjer van een tent, be schikbaar gesteld door de afdeling Zierikzee van het Rode Kruis. Ge arriveerd is reeds een mobiele toilet gelegenheid en er komt nog een dito douche- en badwagen, zodat het kamp moeiteloos „well-equiped" (goed uitgerust) mag worden ge noemd. Het ligt in de bedoeling dat do lei ding ook kookt voor de ldnderen; el ders wordt voedsel" betrokken van ziekenhuizen, maar dat is voor de Schuddebeurse situatie een beetje te ver af. Ook elders in Nederland worden dool- het astfnafonds derge lijke kampen georganiseerd, o.m. te Winterswijk, Renkum en Arssen (Limburg). Bij elkaar ziet het er te Schud- debeurs nu al gezellig en opwekkend uit. Het is te hopen dat de gehan dicapte jeugd hier een gezo.ndmaken- de en fijne.tijd zal mogen beleven. De Henry Diinant" te Zierikzee (Van onze mjakteur) ZIERIKZEE, 19-6. Helemaal be schut verpakt in de nu uitbundig groene bossen van het buiten „Mon Plaisir" te Schuddebeurs, verrijst, ender leiding van de (Schotse) sport leider van de Outward Bound School mr. Martin Jones, die een enthou siast team van zeven jongelui aan voert, het kamp voor de uit geheel Nederland afkomstige astmakinde ren. die hier van 29 juni tot 10 au gustus a.s. de vakantie van hun le ven gaan doorbrengen. Voor de opzet en de inrichting van het kamp heeft het Astmafonds een beroep gedaan op de Outward Bound School te Renesse en de directeur van de school, de heer J. Ra aft, zag alles-in dit „klusje", dat met voort varendheid wordt geklaard tot in de puntjes. Van de zorgvuldigheid waarmee dit kamp wordt voorbereid gaan straks 18 - door astma gehandicapte voor een half uurtje vrolijkheid. Een speciale service van V.V.V. Zierikzee was het verschijnen van de hostess, die aan boord folders van Zierikzee en Zeeland uitreikte. Aan belangstelling van de inwo ners van Zierikzee heeft het de gas ten van het schip niet ontbroken. Velen hadden een plaatsje achter de geplaatste hekken gezocht. Boven dien was de route van de derde avond van de Zierikzeese Avond vierdaagse zodanig gewijzigd dat de deelr.emers(sters) langs het schip kwamen. Inmiddels waren grote hoeveelhe den geurig dampende mosselen aan bcord gebracht door de Vissersvere niging „Helpt Elkander" waarvan een ieder een portie geserveerd kreeg. Het getrakteerde zeebanket bleek niet vcor iedereen even lekker maar er werd moedig geprobeerd. Tenslotte gaven de majorettes' en drumband van de gymnastiekvereni ging „Rust Roest" een keurig uitge voerde show ten beste waarover men op het schip erg enthousiast was. De majorettes kwamen aan boord' nog even een kijkje nemen en boden de vakantiegangers namens hun vereni ging een fruitmand aan. Twee en zeventig gasten ZIERIKZEE. 19-6. De „Ilenry Du- nant" was weer in Zierikzee. Het Rode Kruis-hospitaalschip, dat va kantiereizen met langdurige zieken maakt, koos vcor een avond en nacht lgplaats in de Zierikzeese haven. Het werd de gasten zo gezellig mogelijk gemaakt. Het Jeugd Rode Kruis, af deling Zierikzee, had voor een aan trekkelijk programma gezorgd, wat b(j de gasten en het verplegend per soneel dan ook erg in de smaak viel. Om half zeven was het draaiorgel .Neptunus" al present en zorgde Het hospitaalschip had 72 gasten aan boord, afkomstig uit de provin cie Noord-Holland. Het maakt een weekboottocht en vertrok maandag van IJmuiden en kwam via Vianen, Oud-Beyerland woensdagavond in

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2