PRISMA7 Centrale Fokveedag te Zierikzee wordt gehouden op 4 juli Mr Biesheuvel schiet uit naar ministers Noodweer in West-Duitsland eist vier INGEZONDEN STUKKEN mensenlevens Schaakvereniging Prof. Zeeman-lyceum Traditie wordt voortgezet Advertentie ZIERIKZEE, 15-G. Oj» donderdag 4 juli is het weer /over. Oi> die datum wordt de centrale fokveedag voor Schouwen-Duiveland gehouden op het Zuidhoekterrein te Zierikzee. Voor wat betreft rundvee, trekpaar den en schapen, wordt deze traditio nele veedag georganiseerd door de gezamenlijke fokkers van Schouwen- Duiveland. Tevens vindt er een pre- miekeuring plaats van de Kon. Ver eniging „Het Nederlandse Trek paard", afdeling Zeeland en een kal- ver-opfokvvedstrjjd, georganiseerd door de P.J.G.Z. en de C.P.J. De fok veedag zal worden geopend door burgemeester D. VV. Kastelein van Zierikzee. De uitvoerige catalogus, die be trekking heeft op deze fokveedag, is inmiddels verschenen. Ir. W. L. Harmsen, rij ksveeteeltconsulent voor Zeeland, schreef een voorwoord, dat attendeert op de goede deelname aan de fokveedag, hetgeen betekent dat uit het aan te voeren vee een goede en waardevolle keuring met demonstratie van het beste rundvee, schapen en paarden kan resulteren. Het aantal inzendingen voor het rundvee is wat groter dan in 1967. Twee en twintig veefokkers sturen 80 koeien, bijna 40 vaarzen en 5 stie ren. Het bedrijfsniveau van de fok kerij zal - aldus ir. Harmsen - goed uit de vedf kunnen komen door deel name van een ruim aantal van 28 groepen. Belangrijk is de bezetting van de levensproduktieklasse bij de koeien. Schouwen-Duivelandse melkveestapel De melkveestapel op Schouwen- Duiveland bestaat uit 28 a 2900 koei en. Het opbi'engstvermogen valt af te lezen van de produktiecontrole. In 1967 werd deze op een gecontro leerde veestapel van 1040 koeien be rekend op 4675 kg melk met rond 3.90 procent vet, terwijl van 105 melklijsten het gemiddelde eiwitge halte 3.34 procent bedroeg. Gezien het provinciaal gemiddelde liggen en vet- en eiwitgehalte gunstig, maar is de melkgift aan de lage kant. Opgemerkt wordt dat het per centage controlekoeien van 37 pro cent te laag ligt. „De groter worden de bedrijfseenheden vragen uit eco nomische overwegingen om doeltref fende selektie" Waardevol noemt ir. Harmsen de flinke belangstelling van jongeren voor de kalveropfok- wedstrijd. Voor de tentoonstelling zenden 11 eigenaars 63 schapen in. Uit de in zendingen blijkt dat enkele enthou siaste fokkers van het Texelse „VIeeswol"-schaap prima kwaliteits- dieren kunnen voortbrengen. Alleen nog een kleine kern trekpaarden, zal individueel als in stalgroepen de fokveedag opsieren. Het lichte paard en de geiten doen dit jaar niet mee. Na de Z.L.M.-tentoonstelling met dé „provinciale dag van de levende ha ve" op 21 juni a.s. te Wilhelmina- dorp, belooft de Schouwen-Duive landse fokveedag op 4 juli een fraaie afsluiter te worden. Bntinisse mag twaalf keuzewoningen bouwen BRUINISSE, 15-6. In de zater dagmorgen gehouden raadsvergade ring van de gemeente Bruinisse kon burgemeester C. II. van de Linde de prettige mededeling doen dat in Bruinisse 12 z.g. keuzewoningen mo gen worden gebouwd, straks te be trekken door huurders van een be paalde inkomensgroep. De huur zal ongeveer gelijk zijn aan die van de 20 woningen die in 1967 werden ge bouwd. Toen het duidelijk was. dat de bouw van vijf keer twee woningen rond het te stichten bejaardentehuis niet realiseerbaar was. is het college van b. en w. niet bij de pakken gaan neerzitten. In samenwerking met de Chr. Wo ningbouwvereniging heeft men de betrokken autoriteiten benaderd, waarna kon worden gedaan gekre gen dat op een andere plaats (in. plan West I) drie blokjes van vier wonin gen mogen worden gebouwd, mits men beneden de z.g. curvegrens bleef. De grondprijs werd herzien en met de drie aannemers die ook bij de bouw van de vijfmaal twee wo ningen aannemers zouden zijn ge weest werd opnieuw contact opgeno men. om hun prijs te verlagen, nu een andere bouwvorm kon worden gekozen. De raad verleende gaarne zijn toe stemming voor de grondverkoop, de gevraagde garantie en de faciliteiten voor het aangaan van een geldle ning aan te gaan door de Chr. Wo- n 1 n gbo u wverenigi ng. Wel werd betreurd, dat een be paalde aannemer, die bij de vijfmaal twee woningen tussen kaai en schip was gevallen, nu opnieuw was inge schakeld. Volgens burgemeester Van de Linde was dit echter een zaak van de Woningbouwvereniging. Wet houder Jumelet, tevens bestuurslid van de Chr. Woningbouwvereniging Afd. Huisvromvenvereniging bezocht het ,Goese land' WESTENSCHOUWEN, 15-6. Op uitnodiging van de afdeling Goes van de Ned. Ver. van Huisvrouwen brachten de leden uit YVesterschou- wen tesamen met de afdeling Ter- neuzen een prachtige dag door in het „Gbese land". Na ontvangst met een kopje kof fie in hotel „Terminus" te Goes ver trokken de dames met twee bussen voor het maken van een rondrit door de Zak van Zuid-Beveland. Oprecht werd genoten van het mooie land schap met zijn kronkelende wegget jes. Wat noordelijker werd een be zoek aan een champignon-kwekerij in Yerseke gebracht welk bedrijf ge leid werd door een oud-oesterkwe- ker. In vogelvlucht werden de oes terkwekerijen bezichtigd, de mossel en kreeftenvangst besproken, waar bij vooral de problemen die zijn ont staan door het Deltaplan doorgeno men werden. Een uitstekend ver- zorgde koffiemaaltijd werd na dit bezoek genuttigd. De tocht ging vervolgens verder naar het ontmoetingscentrum voor jonge mensen te Arnemuiden, „Het Zilveren Schor" genaamd en een on- Jeugdcentra. Door gelden, bijeenge bracht ter gelegenheid van het zil veren huwelijksfeest van het ko ninklijk paar werd bouw mogelijk gemaakt, 't Gebouw is zeer modern ingericht terwijl ook de levenswijze aan het heden is aangepast. De jenge mens (15-30 jaar oud) is van harte welkom, individueel en in groepsverband. Uiteraard na van te voren een aanvraag te hebben inge diend. Hij leert zijn agressie t.o.v. zijn medemens bedwingen door on gedwongen omgang met elkaar. Dit wordt weer bevorderd door discus sies, musiceren, sport en spel, zelf KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Van 14 tot 20 juni bezoekt een groep van ongeveer 40 Polen ons land als gast van het Ne derlandse Oorlogsgraven Comité, het z.g. Klaprooscomité. AMSTERDAM. In Amsterdam ar riveerde het Portland Squadron van de Koninklijke Britse Marine voor een informeel bezoek van een week. DEN HAAG. Voor bepaalde groe pen ambtenaren wordt met ingang van 1 september de werktijd met een kwartier per dag verkort. AMSTERDAM. De 27-jarige Ma rokkaanse pijplasser M. Bunasri is met messteken in rechterarm en lin kerzij opgenomen in het Binnengast huis-rn Amsterdam. DELFT. De laatste week van mei heeft het Gewestelijk Arbeidsbu reau in Delft ruim 100 Turken ge plaatst bij de verschillende indu strieën in het rayon Delft. De mas sale toeloop van Turken was het ge volg van de ministeriële maatregel, dat geen buitenlandse arbeiders meer mogen worden aangenomen na 1 juli a.s. AMSTERDAM. De stadsillumina- tiecommissie van Amsterdam ver licht ook dit jaar weer (tussen 15 ju ni en 15 september) een deel van de binnenstad feestelijk. AMSTERDAM. De binnenlandse bicromzet is in 1967 met 16,6 procent tot 5.420.645 hl gestegen, zo blijkt uit het jaarverslag van het produkt- schap voor bier. maken, opdrachten uitvoeren iets enz. Tijdens deze uiteenzetting door de leider van dit centrum werd een ver versing aangeboden. Om half vijf was de excursie ten einde. Na nog een verfrissing in ho tel „de Val" te hebben gebruikt ging het snel huiswaarts waarbij chauf feur Tuinman hartelijk werd be dankt voor zijn kundig rijden. SPORTBERICHTEN DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden", ZIERIKZEE Wedvlucht uit Chateauroux, af stand 562 km, gelost om 6 uur, aan komst le duif 14.34. C. Berrevoets 1; Gebr. Wesdorp 2 en 14; K. Bauman 3, 4, 7 en 12; F. D. Hillebrand 5, 13, 15, 18 en 19; J. Dekker 6; W. Blom 8; C. Stoutjesdijk 9; J. Berrevoets'10 en 20; L. Fontei- ne 11 en 16; L. Heijboer 17 en 22; W. den Boer 21. Dinsdagavond inmanden Nat. Sint Vincent van 18.30 tot 19.00 uur. Vrijdagavond vanaf 18.15 inman den oude duiven, Orleans en Albert, jenge duiven Albert. ZWEMMEN Succes voor leden van „De Zeepaardjes" Aan de op zaterdag 15 juni jl. door het bestuur van de zwemver eniging „De Braakman" te Hoek ge organiseerde Zeeuwse Kringwed strijden hebben ongeveer 20 leden van de zwemvereniging „De Zee paardjes" deelgenomen. De Zeepaardjes hebben o.a. ge zwommen op de nummers: 100 me ter rugslag heren; 50 meter vlinder slag meisjes -onder 14 jaar; 50 meter rugslag jongens onder de 10 jaar; 50 meter schoolslag meisjes onder de 10 jaar; 100 meter vrije slag jon gens onder de 16 jaar. Op laatst genoemd nummer kwam Roel Verbeek van de Zeepaardjes op de mooie tijd van 1.16 minuten. Bij het nummer 4 maal 50 m. wis selslag estafette jongens onder 16 jaar behaalde de ploeg uit Zierikzee, beslaande uit R. Verbeek, P. Vink, K. Oole en A. Struijk een tweede plaats. „Rooterij Dreischor" wordt (weer) verkocht DREISCHOR, 15-6. Opnieuw gaat men trachten de vroegere vlasroote- rtf „Dreischor", staande aan de Zuid- dÜk bü Schuddebeurs, te verkopen. Ook enkele jaren geleden heeft men pogingen ondernomen om het ver vallen gebouw via verkoop een an dere bestemming te geven, doch dat is toen niet gelukt. Al jarenlang staat deze vroegere fabriek eenzaam en verlaten in het wijde polderland. „Rooterij Drei schor" stond er vroeger met gi-ote zwarte letters op een wit veld op vermeld, doch deze zijn nu slechts nog ten dele leesbaar. Voor de fa briek staat een kloeke schoorsteen; maar ook hier stijgt al sinds jaren geen rookpluim meer uit omhoog, want Dreischors enige fabriek heeft haar poorten destijds noodgedwon gen moeten sluiten. Het was en is een ernstige tegenslag voor Drei- PRISMA lierenUorloge 1) sterk waterdicht horloge met modern© sportbond en luxe étui - shockproof - onbreekbare veer edelchroom met stalen bodem 69.- idem met kalender 79.- PRISMA dameshorloge 2) sportief model - incabloc shockproof - onbreekbare veer edeldoublé 69.- zei dat het hier om dezelfde aanbe steding en om dezelfde woningen ging, inplaats van vijf blokjes van twee, worden nu drie blokjes van vier woningen gebouwd. Nader over leg met de betrokken aannemers is iets anders dan een nieuwe aanbe steding. Daarvan was geen sprake. Keukendeur open, geld weg DEN HAAG, 16-6. Uit een woning aan de Doornikststraat in Den Haag, waarvan de keukendeur vermoede lijk niet was afgesloten, is zaterdag een bedrag van naar opgave f 15.000 gestolen en een witgouden dames horloge dat f 650 waard is. Do diefstal werd op klaarlichte dag gepleegd, daarbij werd het hele huis doorzicht. In een slaapkamer werd een geldkistje gevonden, waar in een niet onaanzienlijke buit lag. DODELIJKE ONGELUKKEN BAARLO. De 46-jarige landbou wer W. Beurskens uit Baarlo is bij het doorsmoren van een machine, die voor het persen van stro wordt gebruikt, met zijn hoofd tussen de krukas bekneld geraakt. Het slacht offer werd hierbij zwaargewond en in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis te Venlo overgebracht. Kort na aankomst is de man echter overleden. HAARLEM. De 26-jarige Haar lemmer F. H. H. heeft in zijn woon- H. kon na zijndollemansrit slechts met zijn auto drie voetgangers aan gereden. Twee van hen moesten in een ziekenhuis worden opgenomen. H. kon na zij ndollemansrit slechts met moeite door de politie tegen woedende omstanders beschermd worden. DELFZIJL. In Delfzijl is in. een ondiepe plas (ca. 60 om.) tussen de oude en nieuwe verhoogde zeedijk de vijfjarige René Paul Holzmuller verdronken. De plas is een druk be zocht recreatieoord in Delfzijl, maar niemand heeft heb ongeval opge merkt. WAALWIJK. Zaterdagmiddag is bij een ongeluk aan het Hoogeinde in Waalwijk het vijfjarige meisje Silvia A. om het leven gekomen. Het kind liep de straat op vopr het ouderlijk huis. Het werd door een passerende auto geschept. In het Eli sabeths ziekenhuis in Tilburg over leed het meisje later op de middag. AMSTERDAM. De 28-jarige me vrouw A. R. Eier-Huster uit Am sterdam is bij het zwemm'en in het nieuwe meer bij het Amsterdamse bos verdronken. Omtrent de toe dracht van het ongeval is nog niets bekend. DEURSEN. Op de Dorpenweg in Deursen (gem. Ravenstein) heeft zich een verkeersongeval voorgedaan waarbij de 26-jarige mevr. C. M. van Berkum-van Erp uit Amers foort om het leven is gekomen. HOOGE-ZWALUWE. De 77-jarige heer H. Oomen uit Teteringen werd, toen hij zonder voorrang te verlenen op zijn bromfiets de provinciale weg Zevenbergen-Made overstak, door een personenauto gegrepen. De man was op slag dood. HOENSBROEK. Het negen-jarig zoontje van de familie van Haas trecht uit Ursem is om het leven gekomen op de Hensbroekerbrug in Hensbroek, doordat zijn zusje bij wie hij achter op de bromfiets zat geen voorrang verleende aan een auto. Beiden kwamen ten val waar op het jongetje ter plaatse overleed. HUIS SEN. De 2-jarige Theo Kruys uit Arnhem is in Huissen om het lever, gekomen toen hij plotseling achter een geparkeerde auto de weg overstak en daarbij door een auto werd aangereden. Hij werd overge bracht naar een nabijgelegen kloos ter waar hij na aankomst overleed. DEN HAAG. De bijna negenjarige Marianne van der Cruijssen uit Den Haag is bij het spelen langs het wa ter van de Soestdijksekade in haar woonplaats in het diepe gedeelte van de vaargeul terecht gekomen en verdronken. Noodweer in West-Duitsland HAMBURG, 1G-6. In het West- Duitse district Soest (Noordrijn- Westfalen) zijn zaterdagavond vier mensen verdronken als gevolg van een wolkbreuk. Een 'kind wordt nog vermist. Ook in de rost van Noordrijn- Westfalen, in Rijnland-Palts en in Hessen heeft 'het zaterdag hevig ge onweerd, geregend en gehageld. Hier en daar stond een meter water in de straten. Uitbarsting van de Etna CATANIA (Sicilië), 16-6. Zondag middag is de vulkaan Etna op Si cilië tot uitbarsting gekomen, wat gepaard ging met twee aardschok ken. De bevolking in de nabijgele gen steden vluchtte in paniek 'het land op. De schokken hadden een kracht van 2 en 7 op de 12 verde lingen tellende schaal van Mercalli. Politic deed inval in speelhol AMSTERDAM, 16-6. De politie heeft gisternacht omstreeks half twee een inval gedaan in een woning in de Amsterdamse Jan Luyken- straat, waar gelegenheid tot het spe len van i-oulette werd gegeven. Ne gentien personen werden aangehou den en naai- het bureau gebracht. Zestien werden na verhoor heenge zonden. In arrest bleven de 38-ja- rige bewoonster van het huis, H. A. Z„ en de twee croupiers, de 45-jarige uitgever H. W. en de 41-jarige ma gazijnbediende G. van B. De uitge ver was tevens bankhouder. Behal ve de roulette en fiches werd een geldkistje met f 4500 in beslag ge nomen. Op A.R.P.-vergadering ROTTERDAM, 15-6. Op de za terdag in Rotterdam gehouden bui tengewone deputatenvergadering van de AR-partij heeft rar. B. W. Bies heuvel, voorzitter van de AR-frac- tie in de Tweede Kamer, kritiek ge uit op minister mr. Luns van buiten landse zaken. Mr. Biesheuvel concludeerde in „enkele schoten voor de boeg" o.m., dat het huidige kabinet naast veel goeds ook zwakke plekken vertoont. Eén zo'n zwakke plek is z.i. het Eu ropese beleid van de minister van buitenlandse zaken. De AR-fractic- voorzitter noemde dit beleid „aarze lend en onduidelijk", hinkend op twee gedachten, te weten een beetje Engels en een beetje Frans. Ook minister Witteveen (financiën), minister Schut (volkshuisvesting) en „Wonder" bij bridge-spel DEAIUVILLE, 15-6. In het dames- toernooi tijdens de Wereldbridge- Olympiade is een wonder gebeurd. In drie opeenvolgende spellen heb ben de deelneemsters in de wedstrijd Zweden-Zwitserland precies dezelf de kaartverdeling gehad. Drie keer waren de handen gedeeld uit een nieuw spel, Alan Hiron, een Engels wiskundige en computerdeskundige, zei dat dé kans dat twee keer exact dezelfde handen zouden woi'den uit gedeeld aan de vier spelers 1 op 27.000.000.000.000.000.000.000.000.000 bedraagt. De mogelijkheid dat het drie keer achter elkaar zou gebeuren is niet in de normale wiskundige te kens uit te drukken. minister Roolvink (sociale zaken en volksgezondheid) kregen kritiek te horen, zij het dan ook dat deze laat ste twee niet met name wei-den ge noemd. Mr. Biesheuvel bekritiseerde namelijk de verschijning van de loonnota van de regering, een nota die z.i. te vroeg kwam en te eenzijdig was, en de wijzigingsnota op de btw- belastingheffing, waarin o.m. voor stellen tot belastingverlaging werden aangekondigd. Fabriek uitgebrand ZWARTSLUIS, 16-6. In Zwart sluis is in ruim een uur lijd de fa briek van. de N.V. Beid en Van der Stouwe uitgebrand. De brand brak omstreeks 19 uur uit. De fabriek vervaardigt onder meer reddings materiaal en schuimplastic. Vooral in dit schuimplastic vond het vuur een gretig voedsel. Ook vorig jaar werd de fabriek door brand getrof fen. De wereldbeker voor landskampioenen LA PLATA, 16-6. Manchester Uni ted, winnaar van de Europese be ker voor landskampioenen, en Es- tudiamtes, winnaar van de Zuid- Amerikaanse beker hebben over eenstemming bereikt over de data, waarop zij hun wedstrijden voor de wereldbeker zullen spelen. De eer ste wedstrijd zal op 25 september in La Plata worden gehouden en de tweede op 16 oktober in Manchester. De twee clubs waren aanvankelijk 4 september (in Argentinië) en 25 september overeengekomen. DUSSELDORF, 15-6. In de om geving van Soest in de Westduitse deelstaat Noordrijn-Westfalen heeft zaterdagavond een wolkbreuk aan minstens vier mensen hel leven ge kost. Volgens de politie verdronken zij in de watermassa's die zich van de bergen in de dalen stortten. Velen zochten een toevlucht op d'e daken vanwaar zij door hefschroefvliegtui- gen in veiligheid werden gebracht. Ongeveer 15 dorpen werden over stroomd door het water dat van de bergen omlaag stortte. Verscheidene mensen moesten met hefschroefvlieg- tuigen worden gered. Honderden stuks pluimvee en verscheidene koeien zijn verdronken, veel graan velden liggen platgeslagen door een dikke laag hagel. Zondag waren nog verscheidene wegen in het gebied Versperd, hier en daar is het wegdek weggespoeld en elders liggen omlaag gespoelde hopen aarde en steenslag. schor geworden, want vooral in de vooroorlogse jaren had de vlasteelt en bewerking welvaart in het Ring- dorp gebracht en vele handen werk gegeven. Dumping uit Rusland Kunstmatige vezels hadden de vlas- serij feitelijk al op de knieën ge dwongen, maar de Russische vlas dumping in het jaar 1956 gaf toch wel de genadeslag aan het geheel. De vlasindustrie was ziek geworden en ondanks de grote liefde voor het vak, was er uiteindelijk geen redden meer aan. In Dreischor - hoe was er vroeger niet gezwoegd in het vlas - wilde men er echter nog niet aan en koesterden vooral de oudere vlassers nog altijd een stille hoop, dat het ge tij nog eens zou keren. Het was ech ter niet zo én het vlas is nooit meer in Dreischor terug gekomen. Onlangs is op het Professor Zee man Lyceum te Zierikzee een schaakvereniging opgericht, welke op het ogenblik 16 leden heeft, waar van 14 meedoen in de schoolcompe- titie. „Doel der vereniging is", aldus de statuten.: „het verbeteren van het schaakspel op school". Hiertoe werd op zaterdag 15 juni j.l'. een sinrul- taan-séance met de heer Enzlin van schaakvereniging „Zierikzee" geor ganiseerd. De heer Enzlin won 9 par tijen, verloor er 1 (tegen Bert Leeu- we), en speelde aan 1 bord remise (tegen Jos den Boer). Op 22 juni zal Politic doorzocht Amsterdams hotel AMSTERDAM, 16-6. Politieman- nen hebben vannacht omstreeks haïf- vijf een hotel op de Groenburgwal in Amsterdam doorzocht op wapens, maar slechts een kleine hoeveelheid verdovende middelen gevonden. Omwonenden hadden geklaagd over lawaai in het hotel, waar vol gens de politie in hoofdzaak Ameri kaanse soldalen verblijven. Toen 'een surveiUaniceautó arriveerde stonden drie personen voor d'e deur, van wie één een revolver op straat liot val len. Dit en een tip dat zich nog meer wapens in het hotel zouden bevinden was aanleiding de aanwezigen, elf Amerikaanse soldaten nog, negen mannen en vijf vrouwen, te fouille ren en het pand te doorzoeken. In de hal werd o.a. wat hashies aangetroffen, dat kennelijk was weg geworpen. Het gehele gezelschap werd overgebracht naar het bureau Kattenburgergracht. Plan vrijheidsbeeld op te blazen LOS ANGELES. 15-6. Bron'd- vveerlieden die naar een brandende fiat in een noordelijke voorstad van Los Angeles werden geroepen heb ben daar, nadat het vuur was ge blust, een klein arsenaal van wapens en munitie gevonden, alsmede de tails van een plan om het vrijheids beeld in New York op te blazen. Ook werd lectuur gevonden over de militante rechtse organisatie Minu ieman". De huurder van het appar tement is in staat van beschuldiging 'gesteld wegens heit bezit van een machinegeweer. een zelfde simultaan-séance plaats hebben. Dan zal de heer Nolet het opnemen tegen d'e Zierikzeese scho lieren. In de schoolcompetitie is de stand na 7 ronden: le tot en met 3e plaats J. den Boer, K. Steketee en, W. Vis1, 6 punten; 4e tot en met 6e plaats: L. van Gastel, M. Krijger en B. Leeuwe, 5 punten; 7e tot en met 10e plaats: P. Flikweert, Th. de Haan, J. de Koeyer en H. Uil, 3 punten; lie tot en met 12e plaats R. de Boer en K. Steur, 2 punten; 13e tot en met 14e plaats M. Schiettekatte en G. Wilbrink, 0 pun ten. De uitslagen van de 8e ronde zijn als volgt: Wilbrink-Vis 0-1; Krijger- Leeuwe 1-0, Flikweert-De Koeyer 1-0, Schiettekatte-Van Gastel 0-1, R. de Boer-Steketee 0-1. Een hoeraatje voor Jaap Kosters! Wat hebben we de afgelopen za terdagavond intens genoten van het geen ons op het Havenpark door de Delta-Sport werd voorgeschoteld. Het programma was zeer gevarieerd en stond op een hoog peil. Voor de organisatie van het geheel mijn hoed af. Enorm! Misschien is het voor U Zierik- zeeënaars allemaal al een beetje vanzelfsprekend geworden dat de heer Kosters deze Delta-Sport leidt. Op een „import-mens" maakt dat toch wel een heel andere indruk, geloof ik. Als U bedenkt dat dit werk „vrije-tijdsbestedmg" is, dan moet de heer Kosters wel enorm bezield zijn met de gedachte, hoe belangrijk sport voor een kind is. Ze kunnen in de sport een groot deel van hun agressiviteit kwijt, en hoe agressief zijn onze kinderen niet in deze gespannen wereld. Dat overigens de heer Kosters voor de Zierikzeese bevolking een begrip is, wordt wel getekend dooi- het volgende historische verhaal, dat ik vernam van een onderwijzeres uit de eerste klas en dat mij zaterdag avond weer te binnen schoot. De juffrouw, vertelde ze, was een liedje aan het instuderen met haar kinderen: „Bim, bam, beieren De koster lust geen eieren". Toen zij vroeg, wie wist, wat een koster was, werd daar op geant woord: „Dat is een mijnheer die aan gymnastiek doet". U ziet het! E. S. VAN LEEUWEN- MENNEMA. KLEURRIJK STOET(JE) DOOR BRU BRUINISSE, 15-6. De geldinzameling voor het feest door in 15e eeuwse cos- tuums gestoken dames en heren, zaterdagmiddag te Bruinisse, was in zoverre een teleurstelling, dat van de pim. 700 personen, van wie op goede gronden mag worden aangenomen, dat zij in het bezit zijn van een costuum, er maar ongeveer 5 pet. achter de vrolijk blazende muziek en lustig trommelende drumband van „Nu met Hope" aanvmrchecrden. Maar toch werd het een kleurrijke stoet en kreeg men enige indruk van wat van 16 tot 20 juli aan „klederdrachten" te Bruinisse te zien zal zijn. (Foto: Zierdkzeesche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 4