Honderden korfbalsters en korfballers op de groene mat Speciale aanbieding Bureaus Gymnastiek en muziek beheersten het Zierikzeese Havenpark Een vol sportpark „Bannink" Advertentie ZIERIKZEE, 16-6. Het sportpark Bannink te Zierikzee bood zaterdag een kleurrüke aanblik tijdens de ju bileumwedstrijden welke de Schou- wen-Duivelandse Korfbal Bond, in verband met het feit dat dit jaar het 4ü-jarig bestaan wordt herdacht, had uitgeschreven. Niet minder dan 64 twaalftallen, in alle denkbare club kleuren, gaven elkaar op 12 velden partij, waarbij men tot een totaal kwam van 140 gespeelde wedstrij den. Mede dank zij de uitstekende weersgesteldheid slaagden de orga nisatoren, in de voortreffelijke han den van de vereniging All Ready en WIK, erin dit massale toernooi pre cies volgens het tijdschema af te werken, een feit dat zeker een bij zondere vermelding waard is. Voor het Ouwerkerkse SVOWK is het ju bileum-toernooi wel uitermate suc cesvol geweest. Deze kleine vereni ging, die het presteerde met drie twaalftallen binnen de lijnen te ko- Zierikzeese Avondvierdaagse hedenavond van start ZIERIKZEE, 15-8. Heden maan dagavond, gaat de Zierikzeese Avondvierdaagse weer van start. De deelname belcoft weer goed te wor den want reeds gaven tal van indi- viduelen, verenigingen, scholen en groepen zich op, zowel voor de 8 als voor de 15 km-tochten, zodat de ver wachting gewettigd is dat het aantal van vorig jaar bereikt of misschien wel overtroffen zal worden. Boven dien is er altyd neg gelegenheid zich voor de start in het Ned. Herv. ver enigingsgebouw op te geven, waar van elk jaar deor velen, die eerst het weer eens willen aanzien, gebruik wordt gemaakt. De start is weer om kwart voor zeven van het Havenplein en deze eerste avond gaat het Duiveland in. De 8 km-iopertjes lopen langs het Havenpark, over de Oude Haven Z.Z. de Zuidhavenpoort uit. Vervolgens gaat het over de Julianastraat door de Platteweg, de Gouweveerseweg terug naar de rijksweg om veivol- gens via de Julianastraat, door de Zuidhavenpoort en de Oude Haven naar het Vrije terug te keren. De 15 km-lopers gaan ook door de Zuidhavenpoort de stad uit en lopen door het 'sHeer Lauwendorp en de Straatweg naar de Val. Vandaar gaat het langs de provinciale weg, de Gouweveerse Zeedijk, de Nieuwen- dijk over de Weg v. d. Buitenland se Pers, de Baalpapenweg, de Hane- weg, de Zwanenburgse weg, de Braamweg, de Nieuwe Noord'dijkweg de Gouweveerseweg, de Rijksweg, de Julianastraat, door de Zuidhaven poort en de Oude Haven terug naar het Vrije. Ais de weersomstandigheden gun- De Franse politie heeft opnieuw 34 buitenlanders gelast het land te verlaten, waardoor het aantal uit gewezen vreemdelingen op 148 is gekomen, aldus officiële zegslieden. ONDERWIJS Chr. ULO-school Zierikzee Voor het diploma M.U.L.O. B slaagden: de dames M. A. M. Jansen te Duiveland en M. L. de Jonge te Middenschouwen, de heren J. J. Boot te Middenschouwen, P. D. G. Hartmans, W. v. d. Heuvel, C. KJIee- mans, P. J. v. d. Linde, A. Ringel- berg te Zierikzee, A. R. van Klinken en S. van Klinken te Duiveland, C. IJzelenberg te Bruindsse en C. D. Stoel te Brouwershaven. Afgewezen: 2 kandidaten. Voor het M.U.L.O. diploma A slaagden: de dames M. D. Bom, C. G. Roelse, P. van Beveren, C. Goud zwaard, N. H. Rotte, A. C. Smal'heer, N. A. M. Stoutjesdijk te Zierikzee, C. N. Braber, H. v. d. Hulle, M. C. van Kooten te Westerschouwen, A. Hirdes te Duiveland, L. H. Hooger- heide, P. Houkamp, W. de Waal te Bruinisse en J. Quist te Anna Jaco- 'bapolder; de heren C. P. Clerx, J. Kosters, J. C. Baart, L. M. Berre- voets, M. C. C. van Hoorn, J. F. Kas telein, H. de Vlieger ,te Zierikzee, J. v. d. Maas en P. A. v. d. Hoek te Westerschouwen, J. Manni te Mid denschouwen, A. A. C. Wurth te Brouwershaven en K. Hendrikse te Duiveland. Afgewezen: 14 kandidaten. stig blijven zullen het mooie tochten worden, waarbij groot en klein volop frisse lucht kunnen opdoen en genie ten van mooie stukjes natuurschoon. Hopenlijk zullen zij hierbij niet wor den gestoord door fietsers en brom fietsers! Bijzondere opdracht CANBERRA, 16-6. De 45-jari- ge vit Nederland afkomstige beeldhouwer Frank Otto uit Randwick, een voorstad van Sydney, heeft opdracht gekre gen om uit hout het Austra lische wapen te vervaardigen, dat een plaats zal krijgen bo ven de zetel van de speaker in het parlementsgebouw te Canberra .Frank Otto, die 17 jaar geleden naar Australië ging, denkt in totaal 600 uren nodig te hebben om het wa pen te snijden. men, behaalde evenveel eerste prij zen. Het Souburgse Animo kwam in het bezit van de le prijs in de afd. I van de senioren. Animo II werd overwinnaar in de Afd. 3, terwijl bij de adspiranten het Souburgse team in de Afd. I op de eerste plaats be slag legde. Volharding uit Yerseke weerde zich geducht bij de adspiran ten en de pupillen. In de afd. II bij de adspiranten ging Volharding met de eer strijken, terwijl Volharding II dank zij een beter doelgemiddelde, in de afd. 4 in het bezit van de le prijs kwamen. In de afd. II bij de senioren ging de le prijs, met 1 puntje voorsprong op WIK, naar het Vlissingse Vedo. Atlas uit Ritthem kwam in de Afd. II van de pupillen als overwinnaar te voorschijn, terwijl in afd. 4 bij de pupillen de gelegenheids combinatie van All Ready en WIK, die op het laatste, moment het uitgevallen Blauw-Wit II verving, zich de sterk- sten toonden. Aan het slot van het uitstekend geslaagde toernooi, dat duidelijk aantoonde dat er bij de jeugd nog wel degelijk belangstelling bestaat voor de kprfbalsport, sprak de voor zitter van de SDKB, de heer J. H. v. d. Zande, woorden van dank tot allen die tot het slagen ervan hun medewerking hadden verleend. Met een toepasselijk woord overhandigde hij ten slotte aan de aanvoerders de door hun team gewonnen prijzen. Voor de eindstanden mogen wij verwijzen naar het nummer van dinsdag. n Het parlement van Zuid-Vietnam is zaterdag akkoord gegaan met een algemene mobilisatie in het gehele land van alle mannen tussen de 18 en 43 jaar. MARKTBERICHTEN STREEKNIEUWS Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 17-6. Aangevoerd totaal 1571 stuks vee, t.w.: 1181 vet te koeien en ossen en 390 varkens. Prijzen per kilogram: vette koeien en ossen: extra kawllteit f 4,85-5,20, le f 4,25-4,65, 2e f 3,80-4,05, 3e f 3,60 -3,75, stieren f 4,00-4,60, worstkoeien f 3,50-3,70; varkens (levend gewicht) le kwaliteit f 2,10-2,13, 2e f 2,07- 2,10, 3e f 2,02-2,07, slachtzeugen f 1,60-1,70, zware varkens f 1,75— 1,90. Vette koeien en ossen: aanvoer ruimer;, handel rustig; prijzen lager. Varkens: aanvoer korter; handel goed; prijzen iets hoger. SPORT HENGELEN H.S.V. „Oosterschelde" Niet op 19 juni maar op vrijdag 21 juni, aanvang 18.45 uur, zal de volgende hengel wedstrijd van de H.S.V. Oosterschelde plaats vinden •in het Diepe Gat tussen Zierikzee en Ouwerkerk. Voor deze wedstrijd is behalve de fraaie prijzen een wisselbeker beschikbaar, welke thans in het bezit is van de heer C. Boller. Vanwege het goede viswater wordt weer op een dito deelname gerekend. Scheepvaartberichten Esso Den Haag, 15-6 te Lavera. Camitia, 15-6 80 m. n. Willemstad naar Rotterdam. Skadi, 15-6 180 m. n. Paramaribo naar Belem.- Amerikaanse bommenwerpers van het type B-52 en Zuidvietna- mees geschut hebben urenlang plaat sen rondom Saigon bestookt, van waar naar men vermoedde de Viet- ccng haar beschietingen op de Zuid- vietnamese hoofdstad uitvoert. Auto ernstig beschadigd na onnodig remmen ZIERIKZEE, 17-6 Dc auto van de Duitse toerist J. G. B. uit Mün- chen-Gladbach werd zondagmorgen om ongeveer half twaalf ernstig be schadigd toen de wagen als gevolg van plotseling sterk remmen op de Provinciale weg bü de kruising Laan van St. Hilaire van de weg af raakte en in botsing kwam met een berm- paal cn struikgewas. De auto belandde uiteindelijk op hot voetpad. De bestuurder en ook zijn echtgenote werden behandeld in het Rode Kruis ziekenhuis, maar op name was niet nodig. De Duitser reed met hoge snelheid in de richting Zierikzee cn had bij de kruising krachtig geremd in de veronderstelling dat een auto uit de tegenovergestelde richting, die bij de kruising voorgesorteerd stond opge steld om 'links af te slaan richting Laan van St. Hilaire. aan dit voor nemen uitvoering zou geven, hetgeen echter niot het geval was. De Duitser remde onnodig, met het genoemde gevolg. De politie stelde een onder zoek in. Wandbureaus vanaf f 98,50 Platte bureaus vanaf f 199,00 Damesbureaus vanaf f 217,00 U slaagt beier bij deurloo, meelstraat 31 „de meubelshowroom van Zierikzee" ZIERIKZEE „Duyvelant's Koffyhuijs" wordt uitgebreid Het reeds enkele eeuwen bestaan de „Duyvelants Koffyhuijs" aan het Kraanplein alhier zal binnen.afzien bare tijd wordt uitgebreid. Ook het bijbehorende woonhuis van de heer W. J. van der Hulle zal in de ver bouwing worden betrokken. Botsing auto-bromfiets Heden (maandag)morgen omstreeks- half zeven vond op de hoek West straat-Balie een botsing plaats tus sen een uit de Poststraat komende personenwagen bestuurd door A. A. K. uit Zierikzee en de bestuurder van een bromfiets F. B., eveneens, uit Zierikzee. De bromfiets kwam links door de bocht vanaf de Balie gereden. Er ontstond schade en de berijder van de brommer liep enige lichte verwondingen op. De politie stelt een onderzoek in. Wijnhandel wordt verbouwd De wijnhandel van de firma J. van der Valk aan het Vrije te Zie rikzee wordt zeer binnenkort ver groot en uitgebreid. Gelijktijdig zal ook het naastgelegen pand no. 28 worden verbouwd. Het werk zal uit gevoerd worden door de firma L. Tieleman uit Nieuwerkerk. Baldadigheid, diefstal en joy-riding Een vijftiental jongens in de leef tijd van twintig jaar, afkomstig uit Rotterdam, is zondagmiddag om streeks kwart over één alhier zoda nig opgetreden dat de politie wel moest ingrijpen. Tussen de beide Havenpoorten werden op de Witte 'brug een aantal scènes opgevoerd die uit louter baldadigheid beston den, zoals het klimmen in de kettin gen, het openen van de brug en het irn 't water smijten van planken én palen. Er werd .proces-verbaal op gemaakt. Zaterdagavond gelukte het de po litie bijzonder snel twee onbekenden te achterhalen 'die tijdens het bal in dé Graan'beurs twee jassen uit het gebouw hadden ontvreemd. De da ders, afkomstig uit Tilburg, waren de 21-jarige J. A. W. M. D. en de 19-jarige C. J. F. A. L., die beiden al eerder met de politie in aanraking zijn geweest. Zondagavond werden van café bezoekers 'in de Schuithaven en No- belstraat 'twee bromfietsen ont vreemd. Eéir der voertuigen werd even later teruggevonden voor de deur van een ander café. De politie speurt naar de daders en de nog vermiste bromfiets. KERKWERVE Bejaardenreis Volgende week dinsdag. 25 juni a.s., zal de bejaardenreis plaats vin den. Het doel van deze reis is Zeeuws-Vlaanderen. Omdat nog en- ikle plaatsen vrij zijn is het moge lijk, dat ook personen beneden de 65 jaar deze reis meemaken, uiter aard tegen vergoeding van. de kos ten. Opgaven hiervoor kunnen ge daan worden aan J. Landman, Zand weg 1. Emma-bloem collecte De Emmabloem-collecte heeft te Kerkwerve opgebracht f 169,04. Uitstapje kleuterschool Vorige week maakten de kleuters van de openbare kleuterschool te Kerkwerve hun jaarlijks uitstapje. Met een aantal auto's van ouders werd de tocht naar de Zandpul te Haamstede aanvaard. Dank zij het mooie weer was het hier voor de kleintjes goed toeven. Ook een trak tatie was niet vergeten. Op de te rugreis werd nog een bezoek ge bracht aan de speeltuin te Renesse, waar ook een ijsje werd verorberd. Zonder incidenten werd tegen de avond Kerkwerve weer bereikt. HAAMSTEDE Auto greep jongetje Vrijdagmiddag stak de 7-jarige Jan Slager uit Haamstede, wonende in de Sluispad toen hij zich naai school begaf, de Weststraait over juist op het moment dat de heer Jc. R. uit Burgh met zijn auto passeer de. Een botsing was niet meer te voorkomen. De jongeman werd naar huis gebracht waarna bleek dat hij vermoedelijk een hersenschudding had 'opgelopen en tevens een aantal schaafwonden. Een onderzoek werd door de rijkspolitie ingesteld. Auto ramde andere auto In de Noordstraat te Haamstede reed vrijdagmiddag omstreeks 12.30 uur een auto, bestuurd door een ze kere W. B. uit Dornnap (west-Duits- land) achteruit tegen de aldaar staande bestelauto vani de wasserij „De 'Zon'V bestuurd door mevr. v. D.-d. K. De 'bestelauto werd daarbij beschadigd. De rijkspolite stelt een onderzoek in. Twee auto's botsten Op de Toren wég reed donderdag avond een auto richting vuurtoren toen uit de Wil gen weg een andere auto naderde. De eerste auto ver leende geen voorrang, zodat een bot sing ontstond waarbij beide wagens schade opliepen. D'e bestuurders waren hier vertoevende toeristen. De rijkspolitie was ter plaatse voor het instellen van een onderzoek. DREISCHOR Bejaarden op stap Morgen (dinsdag) maken de be jaarden van Dreischor hun jaarlijks uitstapje. De reis wordt gemaakt naar Scheveningen, Den Haag, Was senaar en Hoek van Holland. De deelname is weer groot. SIRJANSLAND Knakworstprijs Onze dorpsgenoot de heer K. Jong man kreeg als vertegenwoordiger van „De man met de knakworst", wegens de beste verkoopcijfers van deze firma een 5-daagse reis inaar Parijs aangeboden. Borden op dijk Aan de Nieuwe dijk zijn alhier een tweetal borden geplaatst, waai--' uit blijkt, dat d'e hengelaars ni'et meer zonder vergunning van de Deltafederatie mogen vissen. Naast hun wormspitvergunning is ook een hengelvergunning verplicht gewor den. OOSTERLAND Onze dorpsgenoot de heer P. A. Capelle C.Pz. slaagde te Den Haag voor het diploma gemeente-admi nistratie I. De 'heer Capelle is werk zaam als adjunct-commies ter ge meente-secretarie van Brouwersha ven. BRUINISSE Nieuwe cursus E.H.B.O. In de vorige week in hotel Storm le Bruinisse gehouden vergadering van het Groene Kruis, afd. Bruinis se, werd door dokter van/ Leeuiwen medegedeeld, dat hij begin septem ber weer wil beginnen met een nieu we cursus E.H.B.O. voor personen van 16 j&ar en ouder. Ter gelegenheid' van het 500-jarig bestaan van de gemeente zal men in de feestweek aan hen die in inrich tingen of ziekenhuizen vertoeven een attentie doen toekomen. Met ge- brekkigen en ouden van. dagen zal in die week een rijtoer door het dorp worden gemaakt. In 'de komende week zal, evenals op andere plaatsen, de jaarlijkse Rode Kruiscollecte worden gehou den. Opgaver. voor dé rijtoer als bo vengenoemd kunnen gedaan worden aan de bestuursleden. AGENDA Maandag 17 juni Goes Grote Kerk. 3 uur. buitengewone alg. vergadering Z.L.M. Dinsdag 18 juni Goes Opening Z.L.M. congres, 3.30 uur. Brouwershaven Jeugdgebouw, 8 uur, afd. Platte landsvrouwen. Woensdag 19 juni Zierikzee Ned. Herv. Verenigingsgebouw, 8 uur, N.C.V.B.-afdeling. De nasporingen naar de 18 ver miste opvarenden van de Liberiaan se tankboot „World Glory", die don derdagnacht ter hoogte van Durban ini tweeën brak, zijn zondagavond gestaakt. Men heeft in totaal elf overlevenden gered en de stoffelijke resten van zes omgekomenen gebor gen. President Nasser van Egypte zal 'begin volgende maand een officieel bezoek aan -de Sowjet-Unie brengen, zo is zondag in betrouwbare kringen in Kairo vernomen. De Nederlandse minister van buitenlandse zaken mr. J. M. A. H. Luns zal deze zomer op uitnodiging van zijn Israëlische ambtgenoot, Abba Eban, een bezoek brengen aan Israël, zo is zondag in Jeruzalem, bekend gemaakt. De Chileense politie heeft zon dag op het vliegveld van Santiago twintig stakende werktuigkundigen uit een Boeing 707 van de nationale luchtvaartonderneming verwijderd. Engeland heeft Australië, Nieuw- Zeeland, Maleisië en Singapore mee gedeeld, dat het, als de Britse strijd krachten uit het gebied' ten oosten van Suez worden teruggetrokken, aanzienlijke defensiefaciliteiten en overtollig niet-operationeel materieel ter beschikking van Maleisië en Sin gapore zal stellen. De 25-jarige vrouwelijke restaurateur Antje Oldenburg, wier passie de archeologie is, kan ook in een oude broek met schep en troffel diep in de bouwput, niet helemaal verloochenen, dat zij eens mannequin was. Op het ogenblik houdt zij zich echter alleen bezig met het verleden van de stad Hamburg. Midden in de stad. graaft Antje in opdracht van monumentenzorg. Balken van een hoge verdedigingswal blijken voor een deel uit de negende eeuw te stammen. Een opgewekte avontl ZIERIKZEE, 16-6. Dc afdeling gymnastiek van de S.V. Deltasport. heeft - onder algehele leiding van dc heer J. Kosters - zaterdagavond dc primeur gehad van een fraai ge slaagde gymnastickdcmonstratic, die de bijna ideale achtergrond had van het Zierikzeese stadscentrum, dat hier op zijn fraaist is. Vooral opvallend bij deze show van sportiviteit en lenigheid, was het verbluffend tempo waarin de num mers werden afgewerkt, altijd met die duidelijke ondergrond van we derzijds elkaar begrijpen cn zonder overmalig rumoer. Zowel in de vrije oefeningen als bij de toestolnum- mers. bleken deelneemsters en deel nemers zich uitstekend te hebben ge prepareerd. ook al waren er (uiter aard) kwaliteitsverschillen. Impone rend programmapunt vonden wij de jubileumocfening K.N.G.V. (in ver band met hot 100-jarig bestaan van deze organisatie), uitgevoerd door meisjes van 9-12 jaar. Een selectie- groep gaf hierna op de lange mat enkele specimen van vaart en lenig heid, die men graag als graadmeter mag gebruiken voor het „ritme", waarin Dcltasportmensen plegen te werken. Enkele ontwapenende oefe ningen van de kleintjes waren hier aan reeds vooraf gegaan, waardoor de vertedering langs dc rijen liep van een kijkgraag publiek, dat rich op deze zoele zomeravond uitstekend vermaakte. Een novum tijdens deze open luchtuitvoering op het diepe - cn goed verzorgde - groen van ons aliler stadspark, waren individuele vrije oefeningen, staaltjes van durf, char me cn ritmisch gevoel, gebracht door de dames: Hannie Burcksen, Lidy Kosters, Greet Ravia, Ria Kosters, Sara Beijo en (last not least) Ingrid Covcnton, een gymnastisch typisch begaafd meisje. Banken (hoog en laag), evenwichtsbalk en brug- ongelijk wisselden elkaar bij het toe- steltumen af, waarna de Kon. Har monie „Kunst en Eer" (na een ver schrikkelijke lang tijd weer eens in dc muziektent) er een mooi nummer doorheen schoot; de America Swing mars. „Kunst en Eer" en de Delta- sporters zagen we tot slot in een massale vrije oefening, die iedereen op de grasmat bracht. Een apotheose die bevestigde wat tevoren al duide lijk was: het succes van deze spor tieve avond, die - het zit er wel in - in de toekomst nog wel eens zal worden herhaald. „Kunst en Eer", onder leiding van dc heer E. A. de Looff, had na af loop duidelijk de smaak te pakken en plakte aan het geheel uog een pit tig en welluidend concertje, dat heel wat feestelijke gezelligheid in het stadshart bracht. I I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2