Grotere winkel hoek Poststraat-St. Janstraat werd heropend STREEKNIEUWS Vele tonnen werden ten koste gelegd aan weringen en wegen Om schadevergoeding voor mosselpercelen in Thoolse Gat ZIERKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 13 juni 1968 Nr. 20009 Weer vernieuwde zaak dankte de ambachtslieden dat zij een solider gebouw hadden weten te maken. De architect, de heer J. Jobse, kaatste die bedankjes terug naar de opdrachtgever en waardeerde de heer de Jong voor de lange periode waarin zijn geduld op de proef werd gesteld. Hij wenste de familie veel succes in de nieuwe zaak. Compliment van „de buurt" De heer G. J. Wilbrink sprak na mens de zakenlieden uit de Korte Sint Janstraat. Hij achtte het bui tengewoon flink dat de heer de Jong op zo'n leeftijd nog aan een derge lijke ingrijpende verbouwing durfde beginnen. Zijn wens was dat „buur man" hier nog vele jaren van zal mogen profiteren. De heer A. L. Bakker feliciteerde namens de Christelijke Midden standsvereniging, terwijl de heer F. J. van Aken namens de ambachts mensen sprak. De verbouwing is een tamelijk moeilijk karwei ge weest. De constructie had veel zorg en tijd gekost: de bovenbouw moest worden gestempeld en er is met be ton gewerkt. De verbouwing werd en wordt uitgevoerd door de aannemer F. J. van Aken; Fa. Quant, timmerwerk; stucadoorsbedrijf C. Linders; sme derij J. Bolle en elektricien W. H. Everaars. wen. De internist van het Rode Kruis ziekenhuis de heer A. van den Hoorn, zal op deze vergadering een causerie houden over het onderwerp „Waarheid of leugen aan het ziek bed". OUWERKERK De Pinksterzendingscollecte De in de Ned. Herv. kerk gehou den Pinksterzendingscollecte heeft tot nu toe opgebracht f 89,65. Concert uitgesteld Het eerste zomerconcert door de harmonie „Nieuw Leven", dat was vastgesteld op 8 juni jl., moest in verband met de weersomstandighe den worden uitgesteld tot een nog nader te bepalen datum. NIEUWERKERK Jeugd wandelde te Scharendijke Door de jongeren van de wandel sportvereniging „De Vierbannen", werd te Scharendijke een ibeker ge wonnen. Er werd door 38 personen deelgenomen, die 8 km. moesten lo pen .Door de ouderen werd 15 km. gewandeld. Voor de leidster, mevr. Lodewijk-de Wit een mooi succes. OOSTERLAND Chr. Vrouwenvereniging „Martha" Op de laatst gehouden vergade ring van de chr. vrouwenvereniging „Martha", die in het Ned. Herv. Ver enigingsgebouw werd gehouden on der leiding van de presidente, mevr. Ommering-Korpel, heeft ds. Omme- ring, Ned. Herv. predikant alhier, een lezing gehouden over betekenis en inhoud van verschillende getal len in de bijbel. Dit leerzaam be toog hoewel voor sommigen wat moeilijk te volgen, werd door de predikant toegelicht met Hebreeuw se en andere lettertekens op een schoolbord. Na afloop heeft de vice- presidente, mevr. Stoutjesdij'k-Borst, een dankwoord gesproken tot de predikant, waarbij zij de hoop uit sprak dat de dominee nog eens meer tijd zal 'kunnen vinden om de ver eniging te vergasten op een leer zaam onderwerp. Het was weer de laatste vergadering van het seizoen, waarop het bijbels onderwerp werd geleverd door mevr. L. van 't Hoff- van der Maas. Ds. Ommering ein digde deze laatste vergadering met dankgebed. Jeugddienst Zondag 16 juni a.s. des avonds 6 uur hoopt ds. Ommering in de Ned. Herv. kerk alhier een jeugddienst te houden met als onderwerp: „Wél of geen traditie". Er wordt vooral van de jeugd een goede opkomst verwacht. VOOR DE HANDEL: B. D. LEEFSMA N.V., KERKSTRAAT 25. AMSTERDAM. TEL 23 27 27 Fraai hoekje met schoorsteen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De goederen zijn op de aan de wanden en in de ruimte zelf aange brachte stevige boorden en rekken overzichtelijk opgesteld, op een wij ze die het geheel een keurige en rustige indruk geeft. Nu er meer gelegenheid is de. goederen uit te stallen, heeft de heer de Jong zijn collectie njj verheidsartikelen in glas werk en potterie belangrijk uitge breid. De zaak wordt gesierd door een schoorsteen van natuursteen waarbij een fraaie wandbetimme- ring in een lichte kleur is aange bracht. De betimmering is het ge schenk van de aannemer en de ar chitect. Inmiddels zijn de verbou wingen bij de heer de Jong nog niet voltooid. Het aangrenzende pandje in de Korte Sin't Janstraat wordt nog onderhanden genomen. De verbouwing van dit trapgevel huis staat onder toezicht van Monu mentenzorg en het zal in de toe komst als opslagruimte worden ge bruikt. De heer de Jong memoreerde in zijni openingstoespraak het moei zaam voorspel tot de verbouwing waarvoor reeds in 1965 de plannen waren gemaakt. Hij hoopte echter dat er verder geen problemen meer te. voorschijn zullen komen. Hij ZIERIKZEE Wijnfeesten en miss-verkiezingen Zeer tot onze spijt is in het dins dag opgenomen voorartikel, inzake de klassieke dansavonden te Zierik- zee en de wijnfeesten en miss-ver- kiezing, een datumsfout geslopen. De eerste wijnfeestavond vindt plaats op woensdag 3 juli en niet op 13 juli, zoals abusievelijk stond ver meld. HAAMSTEDE Duitse militairen op vliegveld Een groep Duitse militairen, af komstig uit de legerplaats Budel, bracht in het kader van een oefe ning een paar dageii iri de Westhoek door. De ongeveer 200 manschappen richtten hun bivak in het vliegveld op. Woensdag vertrokken de solda ten - in hun talrijke vrachtauto's weer. ZONNEMAIRE Bejaarden naar Brabant De Culturele Vereniging in Zon- nemaire organiseert op zaterdag 15 juni a.s. de jaarlijkse reis voor de bejaarden uit deze plaats. Er zullen o.a. bezoeken worden gebracht aan Baarle-Nassau, Schaluinen en Til- burg's Dierenpark te Tilburg. Het is het tweede jaar, dat de Culturele Vereniging de bejaardenreis in Zon- p.emaire verzorgt. De reis wordt ge maakt met een autobus. Jammer is, dat de bejaarden in de avonduren niet met muziek kunnen worden ingehaald, omdat de muzikanten die avond een concert moeten verzorgen in de muziektent aan het Breeveld in Zonnemaire. BROUWERSHAVEN Kom van Brouwershaven krijgt riolering Het Technisch Adviesbureau dei- Vereniging van Nederlandse Ge meenten te Amersfoort heeft namens b. en w. van Brouwershaven het aanleggen van riolering in de kom Brouwershaven gegund aan fa. J. de Ruiter Zn. te Noordgouwe voor een bedrag van f 351.196. Afd. Plattelandsvrouwenbond Op 18 juni a.s. wordt in het Jeugd- gebouw een vergadering gehouden van de afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrou- ZIERIKZEE, 11-6. „De winkelbel kan weer rinkelen". De heer I. de Jonge zei het woensdagmiddag niet zonder opluchting tijden* de officiële opening van zün vernieuwde en vergrote zaak in huishoudelijke artikelen, souvenirs en speelgoederen in de Poststraat. De verbouwing heeft de winkel een ruimer aanzien gegeven. Een muur, die het wat donker en hoekig maakte, is weggebroken, terwijl aan de achterzijde 27 m- winkelruimte is toege voegd. Advertentie "seven 11.50 "standaard" v.a 10.- KERKNIEUWS Jaarverslag N.B.G. AMSTERDAM, 12-6. Hef Neder- lans Bijbelgenootschap heeft vorig jaar ruim 313.000 bijbels en bijbelse uitgaven (8.000 meer dan in 1966) verkocht met een gezamenlijke waarde van bijna 1,7 miljoen gulden. Het aandeel van de twee rijdende bijbelhuizen daarin bedraagt 181.000 gulden. Dit blijkt uit het jaarverslag van het genootschap, dat eind vorig jaar 242.736 leden telde. In totaal zijn er in 1967 ruim 335 duizend bijbels en bijbelboeken ge drukt, door het genootschap, waar van 36.000 voor Cameroen. Er is een toenemende internationale samen werking voor bijbelvertalingen. Op Europees niveau wordt gedacht aan een Europees vertaaldepartement, terwijl de vertaalafdeling van het N.B.G. vorig jaar behulpzaam was bij uitgaven voor verschillende Afri kaanse landen en Indonesië. Advertentie Solidys'Wellenl0 chroom VOOR DE HANDEL: B. D. LEEFSMA N.V. KERKSTRAAT 25. AMSTERDAM. TEL 23 27 27. Waterschap Scliouweii-Duivelanil ZIERIKZEE. 11-6. Op de in 's Landskamcr gehouden algemene vergadering van het waterschap Schouwen-Duiveland, onder voorzit terschap van dijkgraaf A. M. Geluk is een groot aantal mededelingen ge daan, die betrekking hadden op ver steviging van de zeeweringen en ver beteringen van verschillende wegen. Tevoren bleken zich onder de inge komen stukken talrijke goedkeurin gen te bevinden van G.S. van eerder door de algemene vergadering van het waterschap genomen besluiten. Herstel van de asfaltglooiing van de nieuwe zeedijk van de polder Vierbannen van Duiveland te Ou- werkerk. werd uitgevoerd door de Aannemerscombinatie „Zinkwerken" te Gorinchem voor f 169.900. Reeds op 13 oktober 1967 vond de eerste op levering plaats. Het werk i9 gereed en binnenkort volgt de eindopleve- ring. Het herzetten van de steenglooiing ook te Ouwerkerk werd uitgevoerd door de aannemer J. Capelle te Oos- terland voor f 42.897.Het werk is vrijwel geheel voltooid. Het verbeteren van Kampweg, Moolweg en Nieuweweg werd uitge voerd door M. de Voogd te Haamste de voor f 54.100. De eerste oplevering vond plaats op 23 april. Het Mool- weg-projekt wordt gesubsidieerd met 50 °/o (Incoret); Kampweg en Nieuweweg kregen een subsidietoe zegging van de provincie Zeeland (65 °/o) en de gemeente Westerschou- wen is verzocht om een bijdrage van f 8746 voor het verbeteren van de Moolweg. Andere wegen Behoudens het aanbrengen van dichtingslagen is het onderhoud en de verbetering van wegen in ver schillende districten (4, 6 en 7) vol tooid. Het betreft wegen in Schou wen, Bettewaerde, weg Buitenlandse Pers en (slijtlagen) Steenzwaagseweg, Braamsweg, Schouwse dijk e.a. Het werk werd aangenomen door N.V. P. H. Offringa te Vu'ght voor een bedrag van f 185.840. Krachtens de Wet Uitkering Wegen verleent de Provincie 65 °/o subsidie voor verbe tering van de Havenweg, Dreischor- sedijk, Oosterweegje en Hraamsweg. Het onderhoud' en verbeteren van andere wegen in diverse districten werd eveneens uitgevoerd door de N.V. P. H. Offringa voor f 96.135 (O. m. Meeldijk, Dreischorse dijk, Ooles- weg, Sandströmweg, Dan. Lobse Hockeweg, zeedijk Dreischor, Bel- dertweg). De werken werden in de cember voor de eerste en tweede maal opgeleverd. Ocverval Scharendijke Een oeverval te Scharendijke werd - door mijnsteenbestorting - hersteld door de Aannemerscombinatie „Zink werken" te Gorinchem. In november 1967 werd het werk opgeleverd. De totale kosten bedroegen f 223.750,54, waarvan 90 °/o door het rijk werd gesubsidieerd. De voorzitter toonde zich voor deze subsidiëring dankbaar. De noordkant van district 5 werd eveneens onderhanden genomen; in- wassen van Vüvoordse steenglooiing en herstel van de teen van de glooi ing. Het werk werd uitgevoerd door het Aannemingsbedrijf „Schouwen- Duiveland" N.V. voor f 9846,80. Het werk heeft vrij lang geduurd', maar werd in maart opgeleverd. Een zeer duur werk was het verbeteren van de taluds van waterleidingen in dis trict 2. De Kon. Ned. Heide Mij be lastte zich met dit werk voor f 77.800 Nadien kwam er nog een uitbi-eiding aan het werk, dat f 5235 Vergde. De eerste oplevering vond plaats in maart. De voorzitter sprak de hoop uit dat het werk doelmatig en blij vend zal blijken te zijn, Schouwse- en Langendjjk. Behoudens ook weer het aanbren gen van dichtingslagen zijn de wer ken ter verbetering van wegen op de Schouwse dijk en de Lamgendijk voltooid. Ze werden uitgevoerd' door N.V. P. H. Offringa voor f 161.120. De voorziter sprak de verwachting uit dat deze wegen in aanmerking komen voor subsidiëring in het ka der van de wegenfinanciermg. De beslissing zal evenwel' eerst vallen na vaststelling van het quartiair we genplan. Aan het Noorderstrand werd een duinverdediging uitge voerd door M. de Voogd te Haamste de voor f 49.500. Ze waren noodza kelijk i.v.m. een groot gat dat des tijds in de duin verdediging werd ge slagen. Dit is nu weer „recht ge breid". De eerste oplevering vond eind mei plaats. Ter goedkeuring werd naar G.S. gezonden de bestekken voor herstel- BRUINISSE, 10-6. Door de ver eniging Zevibel (Stichting voor de Zeeuwse Visserij belangen) werd vo rige week in hotel „De Gouden Leeuw" te Bergen op Zoom een be spreking gehouden met mosselkwe- kers die hun mosselpercelen in het Thoolse Gat moeten gaan missen, in verband met de aanleg van het Schelde-Rijnkanaal door de Een dracht. De vergadering die onder leiding stond van de heer A. L. S- Lockefeer, voorzitter van Zevibel te Hulst, was eén uitvloeisel van hét feit, dat ge dupeerde boeren, die hun land kwijt raken reeds een schadeloosstelling hebben ontvangen c.q. een voorschot daarop, maar dat de mosselkwekers nog niets toegezegd kregen. De schattingscommissie voor de bedrijfsschade bestaat uit de heren "W. van den Berg Dz. Bruinisse, A. Rammeloo, Philippine en J. de Ja ger, Yerseke. Op het verschil in behandeling tus sen boer en mosselkweker werd in dertijd op een vergadering in Zierik- zeè gewezen door de heer W. de Jon ge uit Tholen. In genoemde vergadering in Ber- WARSCHAU. Artur Kowolsky, correspondent in Bonn van het blad van de Poolse communistische partij „Trybuna Ludu", zal niet naar Po len terugkeren. SPORTBERICHTEN VOETBAL Zonnemaire tegen Dreischor I Tn het kader van het nederlaag- tournooi, dat de v.v. „Zonnemaire" deze zomer organiseert speelt Zon nemaire zondagmiddag a.s, op haar terrein aan de Oostweg togen haar oude rivaal „Dreischor" I, Bij gun stig weer trekken de wedstrijden tussen Zonnemaire en Dreischor al tijd goede belangstelling en ook zondagmiddag (half 3) mag zeker op goede belangstelling worden gere kend. len en verbeteren van de Zwaard- weg en de Elkerzeeseweg (van laatstgenoemde is een klein deel in beheer en onderhoud bij de gemeen te Middenschouwen), maar hierop is nog geen bericht ontvangen. Duinverzwaring in Zoete Haard Het bestek tot het maken van een duinverzwaring in de Zoete Haard werd in maart ingezonden aan G.S., samen met het verzoek te willen be vorderen, dat de werken door de mi nister van verkeer en waterstaat worden gesubsidieerd. Goedkeuring voor het werk werd inmiddels door G.S. verleend. De werken - zo merkt het bestuur op - vallen in het kader van de aanpassingswerken westelijk van de punt Brouwershavense Gat- dam. De duinen ter plaatse zijn smal. Hopelijk kan een verzwaring aan de binnenkant worden aange pakt. Voor een groot deel zijn uitgevoerd het delven van waterleidingen in verschillende districten (1, 2 en 5). Ze worden uitgevoerd door de Kon. Heide Mij voor f 32.900. De voorzitter was over het werk goed te spreken. Grote kranen wer den gebruikt; in het algemeen bevalt het gebruik van eigen materieel, ook voor het bedelven. Het aanbrengen van stortsteen bij Flaauwers werd uitgevoerd door de fa. P. van Dongen Zn. fe Haam stede voor f 7430. In mei werd het werk opgeleverd. Het inwassen van steenglooiingen in verschillende districten en het zet ten van stortsteen in het talud van de zeedijk op de Nol Kaas en Brood werd opgedragen aan de fa. J. de Ruiter Zn. te Noordgouwe voor f 83.400. Het werk verloopt vlot. Duinen en stranden Voor oplevering gereed is het on derhoud van duinen en stranden tus sen Renesse en Oost- en West-Re- pard. Dit werk werd uitgevoerd door M. de Voogd te Haamstede voor een bedrag van f 5154. In voorbereiding is het verbeteren van de Zuiddijkweg, de weg door het Dijkwater en de Lageweg. Even eens het verbreden en verbeteren van een gedeelte van de Dillingsweg; Sirjansland naar de zeedijk. In voor bereiding is verder het verbreden en verbeteren van de weg van de Bui tenlandse Pers. Opgedragen aan de N.V. P. H. Offringa te Vught voor f 61.300 werd het aanbrengen van slijtlagen in verschillende districten (1, 2, 3, 4, 5, 6 en 8). Met de uitvoe ring van deze werken worden een begin van uitvoering gemaakt. gen op Zoom waren ook vertegen woordigers van Rijkswaterstaat aan wezig. Uit de besprekingen kwam vast te staan, dat de gedupeerde landbouwers schadeloosstelling ont vingen wegens gederfde eigendom (hun land), maar dat de mosselkwe kers hun grond van de Staat (Be stuur der Visserijen) of de domeinen huren. Tussen eigendomsschade en schade op gehuurde percelen bestaat verschil, vandaar dat men van Rijks wege er naar streeft, deze schade ook te laten vallen onder het befaamde ex art. 8 van de Deltawet. Burgerlijke stand en loop der bevolking over de maand mei Geboren: 4. Jannetje Cornelia, d. van A. v. d. Hoek en T. P. van Be- veren (Brouwershaven); 5. Johanna Cornelia, d. van A. van Oord en J. de Jonge (Brouwershaven); 21. Lena Jans J.. d. van K. L. van Langeraad en L. J. Boot (Dreischor). Overleden; 8. Pieter L. Bastiaanse, 57 jr., echtg. van S. Berrevoets (Brouwershaven); 13. Abraham de Graaf, 96 jr., wedn. van L. Valing (Brouwershaven), Gehuwd: 17. Jan Beeke, 22 jr. (Brouwershaven) en Catharina D. Peute, 21 jr. (Brouwershaven); 24. Comelis Romijn, 25 jr. (Noordgou we) en Elizabeth Waleboer, 20 jr. (Brouwershaven). Ingekomen: 17. M. J. Kloote (Noordgouwe) van Zierikzee; 30. G. L. Saedt en gez. (Dreischor) van Nij megen. Vertrokken: 13. A. J. van Mierlo en gez. (Dreischor) naar Westei'7 schouwen; 14, L. C. Hage (Dreischor) naar Bruinisse; 17. J. Beeke (Brou wershaven) naar Middenschouwen; 17. C. D. Beeke-Peute (Brouwersha ven) naar Middenschouwen; 24. C. van Oeveren (Brouwershaven) naar Vlissingen; 24. H. van Oeveren (Brouwershaven) naar Vlissingen; 31. C. J. Boogaard (Dreischor) naar Bruinisse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 3