Na zoveel jaren heeft Lexington opnieuw 'n formidabele sigaret, gemaakt: deze king size special filter X Atlete Jopy Stoutjes dijk ontving vvisselbeker van Zierikzee Spaarbankcheques NUTSSPAARBANK - ZIERIKZEE STREEKNIEUWS Bij het overlijden van nu* Anne Bolle HOOFDPIJN? WITTE KRUIS Plechtigheid in stadhui* De Kort-heker voor „Zierikzee"-elftal ZIERIKZEE, 10-6. Tijdens een maandagavond in de trouwzaal gehouden bijeenkomst, waarop talrijke figuren uit de stedelijke sportwereld, de wet houder en enkele raadsleden aanwezig waren is de gemeentelijke sportwis- setbeker door burgemeester D. VV. Kastelein uitgereikt aan de Deltasport- atlete Jcpy Stoutjesdijk, die daarmede officieel werd gestempeld als eerste Zierikzeese sportvrouw van het jaar 1967. De z.g.n. Kort-beker, destijds be schikbaar gesteld door Autospuiterij Kort, kwam in handen van het eerste elftal van „Zierikzee", dat kampioen werd. De aanvoerder de heer J. van Beveren nam de beker vcor zjjn club in ontvangst. Burgemeester Kastelein vond het een prettige omstandigheid, dat elk jaar de Sportraad het college van b. en w. weet te adviseren over de bes te sportprestaties, op grond van welk advies de bekers kunnen worden uit gereikt. Dit uitreiken van bekers versterkt de band tussen het ge meentebestuur en de sportbeoefe naars. Een vorig maal kx*eeg mevr. E. Goedhart-Schot de beker, die zij trouw bewaarde en weer mee terug bracht. Het jaar daarvoor was de wielrenner Wim Evertse de gelukki ge. Beiden ontvingen toen ais blij vende herinnering een miniatuurbe kertje, een exemplaar waarvan ook ditmaal aan de winnares Jopy Stout jesdijk werd uitgereikt. De nieuwe bekerwinnares kreeg de trophee op grond van haar pres tatie bij de nationale kampioenschap pen in de moderne vijf kamp zich als derde te plaatsen. De burgemeester noemde dit een opvallende en zware prestatie, want Met enige verbazing keek Jopy naar de omvangrijke trophee De heer J. van Beveren nam de beker voor Zierikzéein ontvangst. (Foto's: Zieiükzeesche Nieuwsbode). Dc nieuwste vorm van dienstverlening, zonder contant geld op zak. Een moderne wijze voor het doen van betalingen. Geheel kosteloos! Eén telefoontje en de bestelkaart wordt thuisgezonden. Havcnpark 16 - Telefoon (01110)2310 ZIERIKZEE De „J. Henry Dunant" naar hier Het Rode Kruis hospitaalschip ,.J. Henry Dunant'' met aan boord ongeveer 72 gasten uit de provincie Noord-Holland, brengt op 19 juni a.s. een bezoek aan Zierikzee. Het schip zal ligplaats kiezen in de Nieuwe Haven ter hoogte van de Nieuwe Boogerdstraat. Als gebrui kelijk zal het Jeugd Rode Kruis weer voor een aantrekkelijk pro gramma zorgen. HAAMSTEDE Personenauto's botsten Zaterdag omstreeks 12 uur reed II. H. uit Schiedam zijn wagen ach teruit van camping Duinrand de I-Io- geweg op, juist op het moment dat van Burgh een personenauto be stuurd door A .K. uit Vleuten (De Meern) naderde .Ondanks dat eerst genoemde zijn wagen al tot stilstand had gebracht, was een botsing on vermijdelijk. Beide wagens liepen blikschade op. De rijkspolitie was ter plaatse voor hel instellen van een onderzoek. BURGH Botsing door slip Op de Lage weg, lei- hoogte van .Klc-in-Amerstede' botsten zaterdag middag twee auto's op elkaar. Met- waren de personenauto's van C. J. Z. uit Breda en L. IJ. uit Bruinisse. Eén der inzittenden raakte licht ge wond aan het gelaat. Beide wagens liepen flinke schade op. Eén ervan moest met een kraan wagen wegge sleept worden. De oorzaak moet ge zocht worden in het hoge asfalt- rondje waar van écn der wagens af- juist de vijf kamp voor dames is een veeleisend nummer. „Ik ben bijzonder blij dat één van onze inwoonsters deze prestatie heeft geleverd", aldus de burgemeester, die daarna sportieve Jopy op het slap pe koord riep en overging tot de uit reiking. Ze was zichtbaar onder de indruk van deze onderscheiding en dankte met een hartelijk speechje. Zierikzee kampioen De heer Van Beveren trad hierna naar voren. Het eerste elftal van Zierikzee werd kampioen in de 4e klas van het distriet Zuid I, afd. G van de K.N.V.B. en dat leverde de Kort-beker op, ook een „kanjer'! van een „cup", die zal domineren in de prijzenkast van dekampioensvere niging. Gok op deze prestatie - aldus de heer Kastelein - is het gemeente bestuur trots. Voor de toekomst hoopte hij op verdere goede verrich tingen en een durende sportiviteit. Ook de heer Van Beveren dankte - namens zijn club - voor de beker en voor het ..blijvertje", de kleine beker, die eigendom van Zierikzee blijft. De vrolijke en sportieve plechtig heid werd beëindigd met een kop koffie, waarna de winnares en de winnaar(s) „gepakt en gezakt" met hun tropheeën, omstuwd door de an deren, huiswaarts gingen. reed om te passeren doch toen slipte en dwars kwam te staan. De rijks politie stelt en onderzoek in. WESTENSCHOUWEN Inbraak in strandpaviljoen In de nacht van zaterdag op zon dag is ingebroken in het nieuwe strandpaviljoen van de heer M. Kloet uit Burgh. Er worden een par tij sigaretten vermist. De inbrekers zijn op 'handige wijze binnengeslo pen, zodat hier vaklui aan het werk zijn geweest. Nergens viel een be schadiging van ruiten of deuren waar te nemen. Eer. onderzoek werd door de rijkspolitie ingesteld. BROUWERSHAVEN Het N.C.R.V.-Vocaal Ensemble Op donderdag 13 juni a.s. treedt - in het kader van de Z.L.M.-jubile- umviering - op het N.C.R.V. Vocaal Ensemble, onder leiding van Mari- nus Voorberg. Het NCRV-Vocaal Ensemble, dat uit 17 beroepszangers bestaat, i? in 1950 opgericht in de huidige forma tie. Het koor heeft een zeer uitgebreid repertoire, zowel geestelijk als we reldlijk, dat de hele geschiedenis van de koor-cultuur omvat,. Naast wérken uit de vroege middeleeu wen zingt het koor dan ook heden daagse avant-gardistische composi ties. Het ensemble verkreeg we reldfaam met de interpretatie van de moderne kerkmuziek. Onder lei ding van Marinus Voorberg gaf het koor reeds honderden wereldpre mières van oude en nieuwe werken. Ook werden een honderdtal wer ken op de grammofoonplaat vast gelegd. Het koor is een graag geziene en gehoerde gast bij alle muziekfesti vals in, Europa en wordt unaniem in de kritieken bestempeld als een der beste kamerkoren ter wereld. DREISCHOR Auto tegen boom Zaterdagavond even na 7 uur reed de heer L. L. uit Dreischor, komende uit de richting Zierikzee met zijn personenauto ter hoogte van de vlasrooterij „Dreischor" tegen een boom. De vermoedelijke oorzaak is waarschijnlijk een klapband geweest De bestuurder liep wat schaafwoiv- den op doch de auto werd zwaar beschadigd. BRUINISSE Auto's zwaar beschadigd Op het kruispunt Lange weg- rijksweg 18, had zaterdagavond een botsing plaats tussen ibwee auto's, daar de heer J. Sehouls uit Gouda komend uit de Lange weg, geen voorrang verleende aan de auto be stuurd door de iheer S. de Koning uit Bruinisse, komend uit de richting Zierikzee op rijksweg 18. Bij de bot sing werd de 90-jarige M. de Ronde uit Bruinisse die passagier was in de auto van de heer de Koning, aan de hand gewond. De auto's werden ernstig beschadigd, de overige h>- zittenden kregen slechts enkele schrammen. Schouwen-Duivelandsc brandweerwedstrijden De jaarlijkse Schouwen-Duive- landse brand weer wedstrijden zul len 'ditmaal gehouden worden te Bruinisse, op zaterdag 22 juni a.s. Alle brandweren uit de streek ne men hieraan deel. Schoolreisje Klas 3 en 4 van de chr, school te Bruihisse maakten vrijdag een schoolreisje naar Rotterdam, stad van velerlei attracties. Daar is in de eerste plaats de metro, waarmee een ritje werd gemaakt en dan de Spido, waarmee men door de havens voer. Wie Rotterdam van de lucht uit wil zien, voor hem is er de Euromast en die werd eveneens bezocht. Het slot was diergaarde Blijdorp, niet alleen interessant om er allerlei dieren te zien, maar ook om zijn speeltuin. Alles bijeen een reisje dat uitstekend slaagde. AMSTERDAM. Bjj gelegenheid van de officiële ingebruikstelling van het St. Lucas ziekenhuis in Am sterdam, heeft dc staatssecretaris van sociale zaken en volksgezond heid, dr. R. J. H. Kruisinga mede gedeeld, dat nog dit jaar de eerste harttransplantatie in ons land kan worden verwacht. 20 stuks King Size Filters, ƒ1.50. KERKNIEUWS Ger. Gemeente OUDE TONGE. Woensdag 12 juni: ds. P. Blok, Dirksland (7.30 uur). Advertentie Streeknieuws Zierikzee s s MIDDELBURG, 9-6. Te Middel burg overleed cp 85-jarige leeftijd mr. Anne Bolle. Zij was vermoedelijk een der eerste vrouwelijke advocaten en was aan de balie van de arrondis sementsrechtbank te Middelburg een bekende en geziene persoonlijkheid. Zij was een van de drie dochters van de Middelburgse huisarts dr. Jo- han C. Bolle (1853-1919). die weel een van de eerste Zeeuwse-chirurgen was aan het Gasthuis te Middelburg. Naar dc huidige beoordeling zou An ne Bolle in haar studie en in haar eerste praktijkjaren in Middelburg tct de teenagers behoord kunnen hebben. Zij was een uitzonderlijk fi guur in die jaren met kort geknipte haren en een soms zeer origineel en gevat vocabulair. Zij begon haar ju ridische loopbaan op het advocaten kantoor van mr. Petrus Dieleman, wat toen reeds de oudere familiele den de wenkbrauwen deed fronsen. Mr. Dieleman wa® ook op Schouwen- Duiveland een zeer befaamde figuur. Tijdens de provinciale Z.L.M.-tcn- toonstelling in Zierikzee in 1923 ver baasde hij een ieder met een histo rische speech in elke gemeente, waar hij' tijdens de rijtoer als voorzitter van de Z.L.M. werd ontvangen. Wel ke plaatselijke historische bijzonder heden hij vermoedelijk mede ont leende aan de bekendheid van mr. Anne,Bolle. Zij toch was de klein dochter van Cornells Marinus Bolle en Janna Moolenburgh, van het ge slacht der Bolles, die de Brouwerij in Haamstede bewoonden, terwijl haar moeder een dochter was van Henri Guillaumc Mulock Houwer en Cornelia Hoogenboom. van dc wijn kopersfamilie aan dc Zuidzijde van do Oude Haven. Dit was wel de oorzaak dat mr. Anne Bolle het museum in Zierikzee meerdere malen met belangrijke voorwerpen (zilveren bokaal, mnnu- facturenwinkeltje e.a* ook de vitri ne met oude Schouwse klederdrach ten is met enige schilderijen van de familie Mulock Houwer afkomstig) verrijkte. In Haamstede en Renesse genoot zij door haar herhaalde be zoeken aan de families en andere be kenden een grote en zeer gewaar deerde bekendheid. Met haar is ver moedelijk de laatste in Zeeland wo nende tak der Haamsteedse Bolles uitgestorven. Het is merkwaardig, dat van al die z.g.n. „Heere-Boeren" in Schouwen, over wier merkwaar digheden nog heel wat te schrijven zou zijn, vrijwel geen jongere man nelijke leden meer over zijn: Bolle, Hoogenboom. Moolenburgh, Kosten, Locker, De Bruyne, Vis. De Oude. Hocke en Boogerd. om maar enkele te noemen. Letterlijk en figuurlijk kan men zeggen: Schouwen is niet meer het land der „Oage Boamen". Sic transit gloria. J. J. DE BRUYNE J.A.zn. Advertentie Weg pijn fijn! Want helpt (en spaart bovendien de maag) Poeders, tabletten, cachets. ^===-=2==^ "A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 4