Aantal Zeepaardjes nam deel aan kring-eompetitie te Goes Handschoenenfabriek te Bruinisse? STREEKNIEUWS Vijf doden bij ernstig verkeersongeluk SPORT/ZWEMMEN GOES, 8-6. Onder wel bijzonder slechte weersomstandigheden werd zaterdag j.l. in het mooie openlucht- bad te Goes de eerste kring-zwem- ccmpetitie verzwcmmen. Onder de 9 deelnemende verenigingen bevond zich ook de „Zeepaardjes" uit Zierik- zee met een 20-tal jeugdleden. Annemieke Rentier behaalde op de 50 meter rugslag onder de 10 jaar voor meisjes een verdienstelijke plaats hi de bovenste helft. Eén dei- Zeepaardjes had op dit nummer zo zeer met wedstrijdzenuwen te kam pen, dat zij twee maal zo lang over de afstand deed, dan normaal op de training. Ook zeer jeugdige deelne- mertjes bij andere verenigingen ble ken dit probleem nog niet te hebben overwonnen. Op het nummer 50 me ter schoolslag meisjes tot 12 jaar wa ren niet minder dan 65 jeugdige zwemstertjes ingeschreven. Van de Zeepaardjes behaalde Mieke van dei- Post het beste resultaat door op de 12e plaats beslag te leggen. Op het nummer 50 meter rugslag jongens tot 12 jaar viel Pieter Kooiman met een zeer verdienstelijke 4e plaats juist buiten de prijzen. Roel Verbeek stel de op het nummer 400 meter vrije slag jongens tot 16 jaar enigszins te leur. Een hogere klassering dan de 5e plaats moet voor Roel bereikbaar zijn. Heel wat verdienstelijker bracht hij het er af op het nummer 100 me ter vrije slag heren, hoewel uiteraard niet bestand tegen het geweld van de 23-jarige M. de Pooter van „De Schelde" uit Terneuzen en nog en kele Zeeuwse cracks. Op het nummer 4 x 100 meter vrije slag estafette jongens tot 16 jaar na men de Zeepaardjes met twee ploe gen deel. waarvan het eerste team. Poging iinlustire aan te trekken BRUINISSE, 8-6. Vcor de voor lichtingsavond van de handschoenen fabriek Heinkenszand N.V. en atelier Rehorst bestond wel belangstelling maar niet zo veel als indertijd toen eenzelfde avend door de N.V. Mai- fair werd georganiseerd. Genoemde fidrma's willen hun bedrijf te Bruinisse vestigen, mits zij verzekerd zijn dat zij voldoende (vrouwelijk) personeel kunnen aan trekken. Burgemeester C. H. van de Linde opende de bijeenkomst in het ver enigingsgebouw, waar onder meel de beide wethouders en enkele raads leden aanwezig waren, met te me moreren dat het gemeentebestuur altijd industrievestiging te Bruinisse SPORTBERICHTEN VOETBAL K.N.V.B. Zoineravondcoinpetitie rayon Zierikzee V.A.B.-P.T.T. 3-1. Deze week worden geen wedstrij den gespeeld in verband met te hou den voetbaltoumooi. Standenlijst per I B juni jl. Rijkswaterstaat 7 6 10 13 19- 4 PZEM 7 4 12 9 18- 9 Kon. Zeelandia 6 3 2 1 8 8- 7 Neptunus 7 3 2 2 8 13-20 SteLlaboys 7 2 3 2 7 12-12 Velocitas 7 13 3 5 8-12 Torenboys 7 13 3 5 6-11 VAB 7 12 4 4 9-13 PTT 7 115 3 11-16 Mevo-veteranen verloren van VCK-veteranen (0-2) Zaterdagmiddag werd op het sportpark „Bannink" de aangekon- aigcte wedstrijd gespeeld tussen de vetera nen-elftalen van MEVO en VCK uit Koudekerke. Na een aantrekkelijk duel, waarbij ook burgemeester H. Koevoets van Valkenisse en de oud- MEVO-speler L J. Haverhoek hun partijtje meespeelden, wonnen de VCK-ers uiteindelijk met 0-2. WIELRENNEN Zoetemelk won de Ronde van Midden-Zeeland GOES, 9-6. Joop Zoetemelk uit Rijpwetering heeft zaterdagmiddag op het voortdurend door regen en wind geteisterd parkoers de eind zege niet meer uit handen gegeven in de internationale ronde van Mid den Zeeland. Na een 190 km. lange omloop over Zuid Beveland, Wal cheren en Noord Beveland was Mat je Gerrits uit Oploo in Goes dui delijk de snelste van een kopgroep van negentien man, maar vrijdag avond reeds had Zoetemelk de basis gelegd voor zijn eindoverwinning in deze tweedaagse wedstrijd door een duidelijke zege in de tijdrace. De tengere Zoetemelk finishte zater dag ook in de kopgroep en werd daarmee definitief winnaar. DUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker" Wedvlucht uit Orléans (Fr.). Al- stand pl. 445 km. Gelost 5.30 uur; aankomst 1ste duif 10.53 uur; laat ste duif 13.18 uur. Slechte vlucht wegens regen. De uitslag luidt als volgt: T. M. Dalebout 1, 2, 5, 9, 10, 11, 12, 16; J. Quist 3, 17, 19, 21, 25; B. de Ruiter 4, 20, 22, 24; P. Steketee 6; A. de Koning 7, 13; B. Schot 8, 14, 27; C. Zandijk 15; A. IJzelenberg 18, 26; C. J. Bolle 23. Uitslag junioren: J. van Boven 1, 2, 3; A. Dorst 4, 5; W. van Kooten 6. KORFBAL NOAD li-Brouwershaven II 3-1 Brouwershaven II, dat er de laat ste weken aardig ingekomen was, moest in Dreischor weer eens met een kléine nederlaag genoegen ne men. NOAD II kwam na tien minu ten door Cor v. d. Sande het eerst aan bod en na 20 minuten maakte dezelfde speler er uit een doorloop bal ook 2-0 van. Brouwershaven kreeg een strafworp toegewezen, doch die wisten de gasten niet te benutten. Pas na een half uur spe len kwamen de Brouwenaren aan een tegenpunt en Huib van der Weele werd er de maker van (2-1). NOAD zag het gevaar tijdig in en Jan Bodbijl rondde een snelle aan val met een treffer af (3-1). De blauw-witten konden nu weer wat ruimer ademen. In de tweede helft waren de blauw-witten steeds in de meerderheid en ofschoon, de gasten twee strafworpen kregen toegewe zen .wisten zij hieruit niet meer te doelpunten. NOAD kreeg vele kan sen, doch deels door pech en minder goed schieten leverde dat geen ver dere doelpunten meer op, zodat het bij 3-1 bleef. DUIVENSPORT „De Reisduif" - Brouwershaven Wedvlucht vanaf Pont St. Max- ence; afstand 285 km. J. M. Kloet 1, 8, 10, 18, 19; A. J. Flik weert 2, 3, 4, 6; Joh. Flikweert 5; G. Flikweert 7, 9, 13, 15, 16; C. Wesdorp 11, 12, 14, 17. Donderdag a.s. inkorven voor Creil. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 10-6. Aangevoerd totaal 1534 stuks vee, t.w.: 1061 vette koeien en ossen en 473 varkens. Prijzen per kilogram: vette koeien en ossen: extra kwaliteit f 4,95-5,30, le f 4,35-4,75, 2e f 3,90-4,15, 3e f3,70- 3,85, stieren f 4,00-4,60, worstkoeien f 3,50-3,75; varkens (levend gewicht): le kwaliteit f 2,06-2,08, 2e f 2,02- 2,06, 3 e f 198,2,02, slachtzeugen f 1,60-1,70, zware varkens f 1,80- 1,85. Vette koeien en ossen: aanvoer ruimer; handel redelijk; ruim prijs houdend. Varkens: aanvoer groter; handel redelijk; prijzen lager. DODELIJKE ONGELUKKEN HOENSBROEK. Op de Hommer- terweg te Hoensbroek is de 73-jari- ge mevr. A. Bosch uit Hoensbroek aangereden door een personenauto. Zij was op slag dood. Het ongeluk gebeurde toen de vrouw achter een geparkeerde auto om de weg wilde oversteken. GRONINGEN. Op rijksweg 43 bij de Biccardhoflaan in Groningen is een bromfietsberijder, de 61 jarige zuivelarbeider O. J. Boekhoff uit Roden, toen hij plotseling de rijks weg overstak, door een auto gegre pen, die werd bestuurd door de( 50- jarige D. S. uit Delf trahuizen.' De bromfietser was vrijwel op slag dood. SEVENUM. De 3-jarige M. J. C. J. Stenkens uit Neer is op de Zeeweg in Sevenum, waar het kind! aan het spelen was, onder een personenauto gekomen. Het kind overleed op de plaats van het ongeluk. DRIEL. Ter hoogte van het Driel- se veer in de Betuwe werd het lijk gevonden van de maandag bij Elfden verdronken 32-jarige W. P. Th. Smid uit Driel. De man laat een vrouw en vier kinderen achter. TEN BOER. In Ten Boer is op het kruispunt bij de brug over het Damsterdiep, op de weg Groningen- Delfzijl, een verkeersongeluk ge beurd, waarbij de 56-jarige mevr. Homan-Balkema uit Ten Boer om het leven is gekomen. bestaande uit Wim van der Post, Adrie Struijck, Jan Kostermans en Roel Verbeek, op de eerste plaats beslag wist te leggen. Een gehandi capt team van de Zeepaardjes zal op 15 juni a.s. deelnemen aan de tweede competitie dag in de Braakman. Als gevolg van de uitvoering van de gymnastiekvereniging Delta-Sport zuilen enkele Zeepaardjes ni. helaas verstek moeten laten gaan. heeft willen bevorderen, doch d;/f zulks nog niet was gelukt behalve de bedrijven die in verband met de haven hier waren gevestigd. De aanvankelijk veel belovende Mai- fair vestigde zich elders toen de conjunctuur dat vereiste. De heer A. J. Boogert, directeur van de fabriek Heinkenszand N.V., hield eerst wat hij noemde een meer filosofische toespraak, waarna hij overging met te memoreren, hoe 27 jaar geleden de heer Rehorst in Den Haag zijn handschoenenfabriek had gesticht. Eerst werd het verplaatst naar Heinkenszand toen het bedrijf in Den Haag te klein werd en nu bestaan plannen om de zaak te ver plaatsen wegens dreigend perso neelsgebrek. In Heinkenszand werd een fabriek van wollen handschoenen, sjaals etc. aan het bedrijf toegevoegd. Begon nen in een oud café werkt men nu in Heinkenszand in enkele moderne fabriekshallen. Begonnen in Stoofpolder In Bruinisse hoopt men in. het kamp Stoofpolder te beginnen maar straks ook een moderne fabriek te kunnen bouwen. Het meegekomen personeel gaf daarna een demonstratie op daar voor meegebrachte machines, die met veel belangstelling werd ge volgd. Veel interesse bleken de meeste aanwezigen te hebben voor het zg. thuiswerk en het werk voor halve dagen. Verschillende aanwezigen bleken al een dagtaak in een confectie-ate lier te vervullen zodat de eigen lijke bedoeling, een kern van dames aan te trekken, die voor een vol ledige dagbezetting in de fabriek konden worden opgeleid, minder vlot ging, dan gewenst was. Er kun nen zich nog wel enkele dames aan melden. Wijziging ambtenaren Reglement Zeeland '65 MIDDELBURG, 8-6. Ged. Staten van Zeeland hebben Prov. Staten een voorstel doen toekomen tot wij ziging van het ambtenarenreglement Zeeland 1965 en het arbeidsovereen- komstenbesluit Zeeland 1965. De voorgestelde wijzigingen zijn nood zakelijk geworden in verband met de in werking getreden wet op de arbeidsongeschiktheidsverzekering (W.A.O.), terwijl gelijktijdig de ziek tewet ingrijpend is gewijzigd. Cï.S. stellen de staten verder voor een aantal artikelen te wijzigen van de interprovinciale ziektekostenrege ling. ZIERIKZEE Uitstapje bewoners Rusthuis „Irene" De bewoners van het rusthuis „Irene" en het bestuur hebben het jaarlijkse reisje weer achter de rug. Bij het vertrek van het Havenplein was het weer niet bijzonder aan trekkelijk: de regen tikte onvrien delijk tegen de ruiten van de bus, zozeer zelfs dat de chauffeur de ruitenwissers in werking moest stel len. De tocht ging over de Zeeland- brug, welke overigens voor de mees te bewoners van het rusthuis in tussen geen nieuwtje meer was. Aan de andere kant ging de reis rondom het Veerse meer verder naar het fraaie oude plaatsje Veere. In de haven aldaar lag de rondvaartboot „Stad Veere" van de R.T.M. gereed, waarmee een vaartocht werd ge maakt. waarvan bijzonder genoten werd. Na de grote drukte van Pink steren was het stil op het water .Het gezelschap Icreeg een goede indruk van de groei van dit nieuwe recre atiegebied, het uitzicht was, met de schilderachtige torentjes in de ver ten, heel mooi. Het weer klaarde in middels op en zelfs de zon brak door. Teruggekeerd in Veere ging de reis met de bus van de fa. Van Oeveren verder door de vele bad plaatsjes in de kop van Walcheren en vervolgens over de boulevard van Vlissingen naar Middelburg, waar een gezamenlijke maaltijd ge bruikt werd. Aan tafel sprak de voorzitter, de heer A. Vermaat, woorden van dank tot allen, die had den meegewerkt aan het slagen van de reis, in 't bijzonder tot de chauf feur, de heer K. v. d. Werff. Namens de bewoners dankte de heer Schéll het bestuur voor de aangeboden reis, waarvan het laatste deel werd afgelegd via het nieuwe Sioegebied, waarna om tegen 9 uur het ver trouwde Zierikzee weer werd be reikt. Openlucht demonstratie Deltasport De gymnastiek-afdeling van Del- to-Sport, geeft 15 juni a.s. in het Havenpark een openiuchtdemon- stratie. Trainer A. W. Smit! (Zierikzee) nu bij Breskens De vroegere voetbaltrainer van de Voetbalvereniging „Zierikzee", de heer A. W. Smits uit Vlissingen is dezer dagen als trainer in dienst ge treden van de derde klasser „Bres kens". Relsdub Z.O.V. naar Brussel De reisclub van de Zierikzeese Oratorium Vereniging maakte za terdag een uitstapje naar Brussel. De belangstelling voor deze inte ressante dagtrip was maar nauwe lijks voldoende, om hem door te la ten gaan. Dit lukte echter toch en met groot succes. De reis werd' ge maakt per touringcar van de fa. Van Oeveren. Via Brabant werd Antwer pen bereikt vanwaar het op Brussel aanging. Bij het Atomium gebruikte het gezelschap 'een kop koffie en daarna werd de Belgische hoofdstad „gedaan". Al rijdend werden de fraaie gebouwen in ogenschouw ge nomen. Een bezoek gol'd het museum voor Schone Kunsten, waar de pracht van de Hollandse en Vlaamse school werd bewonderd. Nadien was er nog gelegenheid) het overschone Markt plein te bezichtigen. Een tweede reis- programmapunt gofd Waterloo. Zo wel het museum, de Waterloofibn en het monument werden in ogen schouw genomen. Een laatste „stop" gold Antwerpen, waar men nog een gezellig uurtje toefde. Een geslaag de dag, maar met weinig fraai juni- weer. De temperatuur was te laag en zowel te Brussel 3Is Antwerpen regende het flink. Het kon echter niet essentieel afbreuk doen aan het welslagen van de dag. Tijdens het „laatste rukje" over de Zeelandbrug werd de chauffeur, de heer J. Wil- lemse hartelijk dank gebracht voor zijn kundig rijden en zijn hier em daar verhelderende toelichting. Duikexcursie van „Baracuda" Gedurende de gehele zomer en het najaar zullen 'er door de Nederland se Vereniging voor Onderwatersport „Baracuda" duikexcursies worden georganiseerd. Zo zal op zondag 16 juni a.s. wordën gedoken bij Borren- damme onder Zierikzee, op 7 juli bij' de Zuidbout, 21 juli te Bruinisse en op 11 augustus bij Dreischor en de Zuidbout. Bejaarden op reis De jaarlijkse bejaardenreis vindt morgen (dinsdag) plaats. Het reis doel is dit maal 's-Hertogenbosch. SEROOSKERKE Bejaarden naar Rotterdam De bejaarden van Serooskerke maakten hun jaarlijks zomerreisje. Om 9 uur 's morgens werd gestart bij het Dorpshuis met als einddoel Rotterdam. Na de gebruikelijke stop plaatsen voor het versterken van de inwendige mens kwam de stad al spoedig in zicht. -Na een rit met de metro te hebben gemaakt, wat voor allen een ware sensatie was, werd in de grote warenhuizen naar har telust gewinkeld. Na een warme maaltijd te hebben genoten werd een bezoek gebracht aan de dier gaarde Blij dorp. Ondanks het drui lerige weer was de stemming opper best en de tijd veel te vlug verstre ken. Al spoedig moest de terugtocht worden aanvaard. Na onderweg nog van een kopje koffie te hebben ge noten kwam men te plm. half acht, voldaan, in de woonplaats aan. De zieken die de reis niet mee konden maken kregen die dag een attentie aangeboden. Aulo contra bromiiets Zaterdagavond omstreeks 8 uur had op de splitsing Serooskerkse- weg-Provinciale weg-Renesse een aanrijding plaats tussen een kleine vrachtauto bestuurd door J. K. uit Rotterdam en een bromfiets be stuurd door M. H. uit Zierikzee. De aanrijding ontstond toen de bestuur der van de vrachtauto welke de Serooskerkse weg verliet in de rich ting Renesse geen voorrang ver leende aan de over het rijwielpad in de richting Zierikzee rijdende brommer. De bromfietser werd evenals de brommer een eind weg geslingerd. De bestuurder van de brommer werd met verwondingen overgebracht naar het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee, doch kon na behandeld te zijn het ziekenhuis weer verlaten. De brommer werd ernstig beschadigd. DREISCHOR Botsing liep goed af Zaterdagmiddag rond half drie deed zich op de hoek van de Mr. Pieter Moggestraat en de Welleweg een botsing voor tussen twee per sonenauto's, die behoudens wat ma teriële schade goed1 afliep. Op het moment, dat J. de K. uit de Welle weg rechtaf 'de Moggestraat in wilde rijden, kwam uit deze straat C. K. aangereden. Ofschoon de K. krach tig remde om een botsing te voor komen, lukte dit slechts ten dele. Beide wagens liepen wat schade op. NIEUWERKERK Eerste concoursprijs „Oefening en Uitspanning" GOES, 8-6. Op het federatief mu ziekconcours te Goes behaalde in de vi'erde afdelingFanfare, „Oefening en "Uitspanning", te Nieuwerkerk een eerste prijs met 50 punten. In de eerste afdeling fanfare behaalde „Onda" uit' Ritthem met 1.04 punten de" eerste prijs. In de afdeling uit muntendheid fanfare behaalde „Arnicitia" met 107 punten de eerste prijs. BRUINISSE De heer A. W. Nederhand te Bruinisse slaagde aan die Rijks Mid delbare Tuinbouwschool te Naald wijk voor het diploma groenten- en bloementeelt. Collecte voor nieuw „Zonnehuis" Iedereen weet zo langzamerhand wel dat de Zonnehuizen alles doen wat mógelijk is voor de verpleging van langdurige zieken en invaliden, ongeacht godsdienst of gezindte. Er zijn thans vier van dergelijke Zon nehuizen, de bouw van een vijfde (met 30Ö bedden) te Amstelveen is in voorbereiding. Ook een nieuw „Zonnehuis" te Doom gaat spoedig van startals ieder medewerkt door gul te geven aan de collecte, die gehouden wordt te Bruinisse in de week van 10 tot 16 juni 1968. Bromiiets aangereden door auto Toen mevrouw B aartmans uit Steenbergen met haar bromfiets, komend van de veerpont en rijdend in de richting Westhoek, nabij de kruising rijksweg 18-weg naar de Grevelingendam de weg overstak naderde van links een Duitse wagen bestuurd door een automobilist uit Hamburg. Mevrouw B. die per abuis naar een verkeerde rijbaan overstak werd door de auto geraakt. De bromfiets waarop behalve zij zelf nog een kind gezeten was, werd be schadigd. De bestuurster en het kind kregen gelukkig slechts lichte kneu zingen. Chauffeur van Kennedy werd mishandeld WASHINGTON, 10-6. De particu liere chauffeur van/ wijlen Robert- Kennedy is zondag in Washington door een aantal jongelui aangeval len. De 45-jarige Lee Morrow, een neger, werd mishandeld en men stal zijn portefeuille. Zijn verwondingen zijn niet van ernstige aard. Morrow was op weg naar huis na bijna vier entwintig uur achtereen dienst te hebben gedaan in verband met de begrafenis van zijn werkgever. Het probleem van hartdonors SCHWETZINGEN, 9-6. De Zuid- Afrikaanse chirurg dr. Christian Barnard heeft zondag in een ge sprek met chirurgen uit Heidelberg gezegd dat het belangrijkste pro bleem bij toekomstige hartoverpfan- tingen het tekort aan geschikte menselijke donors zal zijn. Daarom zou intensief gezocht moeten wor den naar mogelijkheden om het menselijke hórt té vervangen door een 'kunstmatig of dierlijk hart. Een moeilijke lutllonraee HENGELO. 9-8. IX- Internationale ballonrace, die in Hengelo werd ge houden, is gewonnen door de Frans man Pierre Delaveze. Hij kwam bij het Westduitse plaatsje Ochtrup weer aan de grond na een afstand van 37,7 'km. te hebben afgelegd. Tweede werd de Nederlandse pilote mevrouw Nini Boesman (36,7 km.), derde de Zwitserse mevrouw dr. Trudi Achtnich (36 km.). De race startte onder moeilijke omstandigheden, doordat het al vroeg in de middag begon te rege nen. De ballonnen waren al lang voor de start doorweekt. Twee broers verbrand 11a botsing DEN HAAG, 9-6. Twee broers uit Leeuwarden zün gisternacht omge komen toen hun auto na botsing met een boom in brand vloog. Dit gebeurde in Bergen in Lim burg, op de rijksweg Venlo-Ntyme- gen. De auto ging, volgens de ver klaring van een getuige, plotseling cp de linkerrybaan rijden en botste na honderd meter tegen een boom. Belde inzittenden zün totaal ver brand. De politie heeft hiervoor nog niet kunnen vaststellen wie van de broers de auto bestuurde. De slacht offers zün de 19-jarige winkelbe diende Hans Lodema en diens 21-ja rige broer, de militair Hessel Lode ma Bidault terug in Frankrijk PARIJS, 9-6. Een dag na zijn verrassende terugkeer naar Frank rijk, na een ballingschap van zes jaar, heeft 'de voormalige Franse premier Georges Bidault zondag in Parijs de .nadruk gelegd op dz zin loosheid van verdere vervolging van politieke tegenstanders van het gaullisme uit de tijd van het Alge rijnse conflict. Op een persconferentie zei Bidault dat hij door zijn terugkeer had wil len aantonen, dat ballingschap en gevangenisstraf in dit verband geen zin meer hebben. „Ik wil dat mijn terugkeer (het teken wordt voor een algehele amnestie, en dat al diege nen, die op politieke gronden ver volgd worden, hun. rechten herkrij gen". Politie vond pistool op man bij kerk NEW YORK, 9-6. Het politieke hoofdkwartier van Robert Kennedy heeft zondag de politie laten weten, dat de man ,'die zaterdag in de St. Patrick-kathedraal werd gearres teerd met een ongeladen vuurwapen in zijn bezit, tot de genodigden voor de uitvaartplechtigheid behoorde. De politie doorzocht inmiddels de woning van de man, de 30-jarige Gary R. Dedell, waar zij twee pis tolen, vijf geweren van diverse ty pen en twee windbuksen vond. Al deze vuurwapens waren volgens de politie rechtmatig bezit, terwijl de pistolen de vereiste registratie had den. Veel bewoners van Syracuse, waar Dedell woont, houden er. een collectie vuurwapens op na omdat de omgeving een rijk jachtgebied is. Man wurgt echtgenote in bed DEN HAAG, 8-6. De 52-jarige chauffeur B. T. heeft zijn even oude echtgenote M. B.-van H. gewurgd. Dit gebeurde in het bed van het echtpaar, in de woning aan de Rijs- wijkseweg in Den Haag. Omstreeks half twee 's nachts heeft de chauf feur gepoogd' ook zijn 22-jarige zoon P. T., die rijksambtenaar is, meteen hamer te doden. De jongeman was wakker en wist te ontkomen. Hij ging naar de buren, waar hij de po litie alarmeerde. De chauffeur is gearresteerd. Uit een onderzoek 'bleek dat hij tot zijn daad kwam in overspannen toe stand. De man is reeds enige tijd onder behandeling bij een psychi ater. Het echtpaar zou naar een flat in Leidschendam verhuizen en dit kon de man niet verwerken. Natuurbescherming en de industrie AMSTERDAM, 6-6. In een brief aan minister-president De Jong- heeft de contact-commissie voor natuur- en landschapsbescherming erop ge wezen, dat de mogelijke vestiging van een grote chemische industrie van Shell Chemie in het Moerdijk- gebied in strijd is met het regerings beleid inzake de ruimtelijke orde ning. De contact-commissie, het centrale orgaan van de particuliere natuurbe scherming'in Nederland waarin ruim honderd organisaties samenwerken, is van mening 'dat Shell Chemie ter wille van het nationale sPreidingsbe- leid moet worden verwezen naar de Westerschelde of naar Bergen op Zoom. Het Moerdijkgebied ligt juist in een smalle corridor van de centrale open ruimte tussen de zuidvleugel van de randstad en van d-e Brabant se stedenrij. De vestiging van een grote .chemische industrie, met een sterk agglomererend effect en een ten opzichte van het leefmilieu agressief karakter, is volgens natuur bescherming met de hoofdlijn van het ruimtelijk beleid in flagrante strijd. Veel tips voor politie van Los Angeles LOS ANGELES. 9-6. De politie van Los Angeles heeft meegedeeld dat zij „honderden tips" heeft om vangen, volgens u-elke Robert Ken nedy het slachtoffer van een samen zwering zou zijn. Alle tips worden onderzocht. „Maar", aldus een woordvoerder van de politie, „on danks de tips wijzen alle bewijzen in de richting van een moord van een eenling". Telegram voor landskampioen Ajax DEN HAAG, 8-6. Ter gelegenheid van het feit dat Ajax voor de derde achtereenvolgende maal landskam pioen is geworden, heeft de minis ter van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk, mej, dr. M. A. M. Klompé, een telegram aan het be stuur van Ajax gezonden met de volgende inhoud: „Proficiat met het derde landskampioenschap; wens u succes in de komende Europacup duels". Jongetjes bijna verbrand DOETINCHEM, 8-6. Twee Doe- tlnchemse kleuters zün gistermiddag met ernstige brandwonden in het St. Joseph ziekenhuis aldaar opgeno men, nadat zij in een kolenhok brand hadden gesticht. Het zijn de vijfjarige Robert T. en diens vierjarig buurjongetje Ben G. via een ladder waren zij in een ko lenhok achter het ouderlijk huis aan de Curagaostraat gekropen. Daar sta ken zij een aantal kranten in brand en raakten door de sterke roolcont- wikkeling bedwelmd. Een buur vrouw die het uiteindelijk ontdekte, kwam er op af en wist de kinderen te redden maar toen waren zij reeds tot in de derde graad verbrand aan handen en gezicht. Boei van „Scorpion" gevonden? LISSABON, 9-6. Een Portugese treiler heeft bij het Azoreneiland Sao Jorge een signaalboei aangetrof fen ,die afkomstig zou kunnen zijn van de Amerikaanse kemonderzee- er Scropion, die sinds 27 mei met 99 man aan boord vermist wordt. Dit heeft hét Portugese persbureau ANI zondag gemeld. Ambtenaren van het Amerikaan se ministerie van defensie geloven echter niet dat de boei van de Scor pion is. Ze is volgens hun gegevens van een type dat drie tot vijf jaar geleden door vliegtuigen werd ge bruikt. Telegram van koninklijk paar DEN HAAG, 8-6. Koningin Julia na en prins Bernhard hebben een te legram van rouwbeklag gestuurd aan de weduwe van Robert Kennedy. Ook de minister-president heeft persoonlijk een telegram gericht aan president Johnson om zijn deelne ming en die van het kabinet te betui gen bij het overlijden van de heer Kennedy en tevens verzocht deze deelneming te willen doorgeleiden naar diens familie. De minister van buitenlandse za ken heeft een persoonlijk telegram aan de familie van de heer Kennedy gezonden om zijn deelneming te be tuigen. Ook heeft hij de Amerikaan se ambassadeur mondeling gecondo leerd, aldus het ministerie van bui tenlandse zaken. Vakantieadvies vpn A.N.W.B. DEN HAAG, 8-6. De A.N.1V3. adviseert de Nederlandse vakantie gangers met klem hun vakantie op het weekeinde van 28-30 juni te be ginnen in plaats van op het daarop volgende weekeinde van 5-7 juli Dit om te vermijden dat de samen loop van de reizigersstromen uit Ne derland en Noordrijn-Westfalen een chaos zal scheppen op de drukst be reden Duitse autobaan trajecten Ruhrgebied-Frankfurt-Karlsruhe. Het ministerie van verkeer van de Westduitse bondsrepubliek heeft op zijn beurt de bevoegde autoriteiten in Noordrijn-Westfalen verzocht er bij de Duitse vakantiegangers uit dit gebied op aan te dringen hun va kantiereis niet tijdens het eerst ge noemde vakantieweekeinde te begin nen, maar een week later. Schoenwinkel iers willen meer zon UTRECHT, 8-6. De Nederlandse sehoenwinkeliers zijn over hun om zetten in de maand mei niet erg te spreken. De verkopen zijn ten op zichte van voorgaande maanden vooral achter gebleven door te wei nig zon, zo menen de winkeliers. De verkopen voor moederdag waren evenmin goed. Een troost mag zijn, dat de hele modesector van' het weer afhankelijk is. In de herenschoenen sector is de verkoop over het alge meen beter geweest omdat de weersomstandigheden hier minder van invloed zijn op de omzetten. ALMKERK, 8-6. Op rijksweg 27 in 4e gemeente Almkcrk Ls vanmid dag een verkeersongeluk gebeurd, waarbü vijf personen om het leven z\jn gekomen. Het ongeluk gebeurde op de weg van Gorinchem naar Breda. Een per sonenauto vloog door nog onopgehel derde oorzaak door de middenberm en botste frontaal tegen een tegenligger. Van de vier personen uit de tege moetkomende auto werden de heer H. Crezee uit Alankerk en zijn echt genote alsmede een gehuwde dochter gedood. De andere inzittende, even eens een dochter van de heer en me vrouw Crezee, werd zwaar gewond naar een ziekenhuis in Gorinchem overgebracht. De twee inzittenden uit de auto, die op de andere rijbaan kwam,, waren eveneens op slag dood.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2