uniekiï festival Gijs de Peur slechts 6?5 plus het pCZMivrste, pookje ter wereld Minister over toekomst Zierikzee en overig Scli.-Duiveland DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Automobielbedrijf Fa. W. GILIJAMSE ADVERTEREN is de eerste stap naar de verkoop 1 J DAP HEEFTALLES PLUS j INFORMATIE/COUPON Stuur mij per omgaand alle beschik- naam bare informatie over de DAF 55/ Z I 1100 cc/136 km/u «DAF 44 «DAF 44 flrires 5- I Stationcar DAF 33 DAF Bestel- jg wagen/Pick-up. cl (aanstrepen wat u wenst) plaatsQ In enveloppe zonder postzegel zenden aan anlwoordnr. 1000, Eindhoven. I AUTOMATIC/VARJOMATIC Antwoord op vragen Kaïnerleden ZIERIKZEE, 6-6. In antwoord op desbetreffende vragen van de Twee de Kamerleden Van den Deel en Westerhout (beiden P.v.d.A.), heeft de minister van economische zaken ge antwoord, dat in beta kader van het interne vooroverleg, dat thans plaats vindt over het regionale beleid, dat in de jaren 1969 tot en met 1972 zal worden gevoerd, komt onder meer de pesitie van de secundaire kernen aan de orde. Verkoop boter concent raat DEN HAAG, 6-6. Het bestuur van het Produktschap voor Zuivel heelt woensdag een gedetailleerde rege ling aanvaard voor de verkoop van „boterconcentraat" voor keukenge bruik. Over de grote lijnen van zo'n regeling bereikte het enkele weken gelecerf al overeenstemming. De re geling zal nu via de minister van landbouw aan de Europese Com missie worden voorgelegd. Pas als die haar goedkeuring geeft kan de verkoop van het concentraat begin nen. SPORTBERICHTEN DUIVENSPORT „De Reisduif" - Brouwershaven Wedvlucht vanaf Chimay; af stand 188 km. A. J. Flikweert 1, 3, 8, 10; Joh. Flikweert 2; C. Wesdorp 4, 5, 13; G. Flikweert 6. 9; A. de Wilde 7. 12; J. M. Kloet 11. Donderdag a.s. inkorven voor Orleans. Advertentie Daarbij wordt tevens aandacht ge schonken aan de huidige en de in de naaste toekomst te verwachten ar beidsmarktsituatie in deze plaatsen, alsmede aan de problemen, die zich in dit opzicht eventueel zouden voor doen. Over de resultaten van het beraad kunnen thans nog geen concrete me dedelingen worden gedaan. Dit zal in de loop van het jaar geschieden, wanneer het gevoerde overleg defi nitief is afgerond. Naar schatting zullen op Schou- wen-Duiveland in de eerstkomende tijd jaarlijks tussen 50 en 100 man nelijke arbeidskrachten uit de land bouw en de visserij vrijkomen. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 9.30 uur ds. Lam. Gasthuiskerk: 10 uur ds. As sendorp, 7 uur ds. Voortman, Oud- Vossemeer. Kerkwerve: 11 uur ds. Lam, 9.30 uur zondagsschool. Seroos- kerke: 2 uur ds. Van Liere. Burgh: 11 uur ds. Huizing, Haamstede. Haamstede: 9.30 en 7 uur ds. Hui zing. Renesse: 10 uur ds. Van Liere (H. A.). Noordwelle: 7 uur ds. Van Liere. Scharendyke: 11 uur ds. Om- mering. Brouwershaven: 9.30 uur ds. Feunekes (bed. H. D.). Zonnemaire: 11 uur ds. Feunekes (bed. H. D.), 9.45 uur zondagsschool. Noordgouwe: 9.30 uur ds. Schoneveld. Dreischor: 11 uur ds. Schoneveld. Ouwerkerk: 10 uur ds. Faber. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 9.30 uur ds. Ommering, 6 uur ds. H. J. Hemste de, Vlissingen. Sirjansland: 10 en 6.30 uur ds. W. C. Hovius, Katwijk aan Zee. Bruinisse: 10 en 4.30 uur ds. Ja- gersma. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6.30 uur ds. Nawijn. Haamstede: 10 en 5 uur kand. J. Gre- ven, Amstelveen. Scharendyke: 9.30 uur leesdienst. 7.00 uur ds. Noord hof, Wemeldinge. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Brommer. Zonnemai re: 10 en 2.30 uur de heer Jansma. Nieuwerkerk: 10 uur dr. Becker, 5 uur kand. Van Ketel, Amsterdam. Oosterland: 10 en 3 uur de heer Blokland, Roosendaal. Bruinisse: 10 uur kand. Van Ketel, Weesp, 5 uur dr. Becker (Doopbed.). Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Kei zer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee;: 10 uur ds. M. den Boer, Amsterdam-Noord, 6 uur ds. J. Vo gel, Emmen. Kerkwerve: 10 uur ds. Vogel, 6 uur ds. Westerink. Haam stede: 10 uur ds. Westerink, 3 uur ds. Den Boer. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Westerink. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. De in 1965 in gebruik gestelde vas te oeververbindingen hebben, voor zover uit de cijfers kan worden afge leid, geen ongunstige invloed doen gelden op de sedert 1963 in Zierikzee waargenomen bevolkingsgroei. De verwachting lijkt gewettigd, dat de oeververbindingen in de toe komst in het algemeen een verder gaande economische ontplooiing van Zeeland te weeg zullen brengen, waarvan ook Schouwen-Duiveland en met name Zierikzee zullen profi teren. Het gevaar, dat arbeidskrach ten van het eiland zullen worden weggezogen naar de Randstad Hol land acht de minister niet groot. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Remonstrants Geref. Gemeente Sommelsdyk: 10 uur ds. P. M. Luca, Amsterdam. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistieviering zater dagavond 19 uur, zondag 8 en 10 uur. Haamstede: Eucharistievieringen za terdag 19.00 uur; zondag 8.30, 10 en 19 uur. Renesse: Eucharistievieringen zaterdag 19.00 uur; zondag 9.30, 11 en 19 uur (Toeristenkerk ..De Ark"). Weekeinde ARTSENDIENSTEN Zaterdag 8 en zondag 9 juni Dokter C. M. van Hoorn, Zierikzee, tel. (01110) 2080, neemt waar voor de artsen Bontkes en Van der Waarden. Dokter W. J. Terpstra, Brouwersha ven, tel. (01119) 280, neemt waar voor de artsen Stenger en Simons. Dokter K. van Leeuwen, Bruinisse, tel. (01113)-280, neemt waar voor dokter Speelman. Zuster T. Blom, Renesse, Zeelelieweg 16, tel. (01116) 674, neemt waar Zuster Risseeuw, Bruinisse, telefoon (01113) 367, neemt waar voor zuster Compagne. DIERENARTS Dierenarts T. van Roon, Zierikzee, tel. (01110) 2180, neemt waar voor dierenarts Kalkman. De weekeinde-diensten vangen aan op zaterdagmorgen om tien uur. WliWI Een stereo langspeelplaat waar op 14 beroemde, internationale amusementsorkesten 14 beroem de werken spelen. Verkrijgbaar bij elke erkende grammofoon- platenhandelaar. Haast ul Dit is een tijdelijke aanbieding. De oplage is beperkt. Comtri:sie Collectieve Grammofoonplaten Campagne ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 6 juni 19C8 Nr. 20043 en ook morgen kopen weer zeer veten In ons fand een DAF33. Vanzelfspre kend. De eeuwig jonge DAF33. De kranige DAF33. Hij is en blijft een onge ëvenaard succes en dat is geen wonder. Zijn fameuze Variomatic volautomatische transmissie heft hem ver uit boven alle andere wagens in zijn klasse. Hij heeft ruige rallyerijders triomfen bezorgd en geeft dag-in-dag-uit tienduizenden het meest intelligente antwoord op alle rijproblemen die er zijn. De DAF 33 is goed voor 112 km per uur kruis-snelheid, hij accelereert van 0-50 km in 7 seconden, hij heeft een zeer grote kofferruimte (98x98x46cm), een zeer laag benzineverbruik en be hoeft nimmer te worden doorgesmeerd. Ruim plaats voor 4 5 personen. De prijs van deze populaire DAF-sprinter: f 4995,—. En natuurlijk een vol jaar garantie. Feuilleton door J. G. J. Bax DAF S3 1 4.995,- bestelwagen 14.650,- pick-upf 4.350,- DAF44f 5.950,- stationcar f 6.695,- DAF55f6.S95.- Klant of geer: klant, iedereen in het dorp kende Gijs de Peur, die fier op zijn driewieler gezeten, ge regeld door de stille straatjes of de mooie lanen van het dorp fietste, om er zijn paling, dun' of dik, te slijten. Roepen deed hij niet. Hij had zijn vaste afnemers en nieuwe klanten winnen, daar voelde hij niets voor. Mensen, die geen klant waren en eens een keer trek in paling had den, moesten zich maar in persoon bij hem vervoegen. Dat was zo Gijs' trots, hij voelde zich geen venter, maar had, zoals hij het zelf uitdruk te. „een geregelde bizzenes". Gijs was een klein, maar stevig kereltje van onbepaalde leeftijd, zo één, die men jaren zag, doch aan wie men niet bemerkte, dat hij ouder werd of veranderde. De enige verandering, die men op ongeregelde tijden kon waarnemen en die dan ook wel zeer opviel, was, wanneer hij zijn haar had laten knippen en zijn snor had laten bij- snoeien. Dan was hij plotseling bij na een normale verschijning ge worden, ware het niet, dat zijn eveneens plotseling veel te grote pet in de eerste tijd na zijn „Make up" over zijn oren zakte. Zijn kleine, felle levenslustige ogen zagen de mensen echter als altijd zo blauw en trouw in het gezicht, dat zij de bijna onherkenbare Gijs enkel maar toegeven konden. „Zo Gijs, heb je je 'haar weer eens laten knippen?", waarop dan steeds het antwoord luidde: „Ja, mijn pet ging weer zo knellen!" Menigeen voegde er dan nog vaak aan toe: ,.Nou, ik moet zeggen, je bent een stuk opgeknapt, hoor!", waarbij Gijs dan maar eens grijnsde en met een knipoogje opmerkte: „Ja, dat heb ik ook al gemorken, de meis- sies keken tenminste zo naar me". Dat klemmen van zijn pet was overigens maar een uitvlucht, want zijn pet was beslist niet te klein, integendeel, die was groot genoeg. Van voren zag men op het eerste gezicht alleen maar de klep van zijn pet en een woest, onregelmatig ha rig begroeisel op de plaats, waar anderen een snor plegen te dragen. Niemand had hem ooit zonder pet gezien; het praatje ging zelfs, dat hij hem in zijn bed ophield. De bar bier zou hierover meer hebben kunnen vertellen. Die wist wel, dat Gijs* haar van natuur reeds bijna geheel wit was, hetgeen Gijs echter zo goed mogelijk probeerde te ver bergen, want oud wilde hij niet zijn. Zijn eerste officiële bezoek bij de barbier had overigens een heel an dere oorzaak dan het klemmen van zijn pet. Dat zat namelijk zo: eens was Gijs' schuit, waarop 'hij onge veer een half uur gaans vani het dorp woonde, gezonken en omdat hij toen niet zo gauw wist, waar hij zijn bivak op moest slaan, had hij het voorstel van zijn palingleve rancier, om zo lang bij hem in te trekken tot zijn nieuwe schuit klaar zou zijn, aangenomen. Deze helper in de nood, Hoos, een beroepsvisser, die aan een van de wijde plassen een vrij huisje be woonde, had echter als voorwaarde gesteld, dat Gijs zich eerst een beet je moest laten opknappen .voordat hij bij hem mocht intrekken, wat betekende, dat hij een bad moest nemen en een bezoek bij de barbier moest brengen. Gijs had dit voorstel voorzichtig heidshalve eerst een dag in beraad gehouden en waarschijnlijk getracht intussen een andere oplossing te vinden, althans op een goede, later zou blijken, dat het voor Gijs eerder een kwade dag werd, vertrok hij met handdoek en zeep gewapend, om pas 's avonds terug te keren. Hoos en zijn familie, die hem meermalen ontmoetten, waren bij zijn aankomst echter stom verbaasd, toen zij de verandering zagen, die zich in zo'n korte tijd aan. hem had voltrokken. In plaats van een nuch tere, vertrouwde Gijs de Peur, ver scheen daar een lichtelijk aange schoten, maar overigens zindelijk oud mannetje en wanneer als iden titeitsstuk niet de ouwe trouwe pet op zijn thans schoon en rose hoofd waarvan weliswaar niet zo heel veel te zien was, had gezeten, was hij vermoedelijk niet eens binnengela ten. Eenmaal in de hulskamer werd hij door de gehele familie bewon derd en in een gemakkelijke stoel geplant. „Voor opa" had moeder Hoos hem nog toegevoegd. Toen Gijs daar nu in al zijn schoonheid zat en een beetje tot zich zelf was gekomen, vroeg Hoos hem met leed vermaak: „En Gijs, 'hoe voel je je nu wel, daar knapt een mens toch van op, niet?" „Belabberd", was de eerste ont boezeming van Gijs, om er met een nog van afschuw getuigend gezicht aan toe te voegen: „Dat is de eerste en de laatste keer, dat ze mij in, een badhuis hebben gezien. - Al zinkt mijn schuit nog tien keer, dan vraag ik nog liever aan boer Janus, of ik in zijn schuur mag slapen, dan dat ik nog eens onder zo'n sproeiding ga st^an". Dealer voor Schouwen en Duiveland: Lange Reke 2 - Renesse - Telefoon (01116) 370 Een fraaie f°to van de Dorpsstraat te Scharendijke. De plaat dateert uit 1934, toen het daar ook nog hele maal intact was, Repard en het prachtige strand, het onbelemmerde uitzicht vanaf de hoge dijk, het Koe peltje. Het liep toen nog geen storm op Scharendijke. Van die landelijke rust geeft de foto een interessante indruk. RKS

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 3