Beiaarden Brouwershaven hadden seizoens-afscheidsavond vuumdpens \y EEN GOED GASTHEER SCHENKT OOK GRAPILLOM Nieuwe V.V.V.-kantoor Haamstede blijkt de eisen te voldoen Man forceerde met snoeksprong door ruit weg naar buiten Schouwen-Duiveland krijgt centraal keurlokaal voor keuring invoer-vlees BROODJE i J SAN FRANCI! BROUWERSHAVEN, 5-6. De be jaardensociëteit te Brouwershaven heeft met een feestelijke sluitings- middag en -avcnd de poorten weer gesloten tot september. In het Ned. Hervormd jeugd ge bouw waren vele bejaarden, aanwe zig welke hartelijk werden verwel komd door de presidente mevr. Boersma. De middag werd gevuld met het vertonen van fraaie dia's door mej. v. d. Leeden over een va kantiereis door Portugal waarna het dameskoor zong. o.l.v. ds. Feunekes met orgelbegeleiding van mevr. v. d. Bijl-Kik. Rond zes uur ging het ge zelschap aan tafel waaraan tevens aanzaten burgemeester Boersma, wethouder P. de Moos (weth. Moer- mond vvas verhinderd), de gemeen tesecretaris de heer A. Gunst en de drie plaatselijke predikanten. Ds. Keizer ging voor in gebed, waarna allen de heerlijke soep, broodjes en fruit zich goed lieten smaken. Ds. Wentsel sprak een dank gebed. Tijdens de maaltijd deelde burgemeester Boersma mede, dat er van gemeentewege een subsidie in het verschiet ligtom dit belangrijke bejaardenwerk te stimuleren, wat bij de aanwezigen een hartelijk applaus ontlokte. Nu worden de gelden bü elkaar gebracht d.m.v. oud papier en giften. Het 1 Igt dan in de bedoeling de bij eenkomsten om de veertien dagen te gaan houden. De presidente dankte vervolgens de bestuursleden voor het vele vruchtbare werk en speldde hen een fraaie corsage op, Ds. Feunekes kreeg Scheepvaartberichten Abida, 6-6 Singapore naar Perzische Golf. Ampenan, 6-6 620 m. z.o. Colombo naar Kaapstad. Aludra, 5-6 800 m. n.n.o. Barbados naar Doha. Acmea, 5-6 440 m. o. Kp. Race naar Montreal. Calamares, 6-6 240 m. o. Bermuda naar Bremerhaven. Camitia, 5-6 1130 m. o. Bermuda naar Curagao. Geeststar, 5-6 395 m. w.z.w. Flores naar Preston. Gulf Swede, 6-6 70 m. n. Com-oro eil. naar Milfordhaven. Ganymedes, 7-6 aawk. Balbao. Kenia, 6-6 aank. te Calcutta. Kara, 6-6 220 m. w. Luderitsbaai naar Durban. Tara, 6-6 300 m. w.z.w. Kp. S^. Vin sent naar Vlissingen. SPORTBERICHTEN VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Zaterdagmiddagcompetitie Het programma voor a.s. zaterdag 8 juni luidt: Beslissings Wedstrij denKloetiinge I-Middelburg V resterende 10 minu ten, 7 uur, terrein Wissenkerke) Bevelanders I-Zaamslag I (half 3, terrein „Kapelle", scheidsr. D. v. d- Wekken). Promotiecompetitie: Colijnsplaat- se Boys Ü-Vlissingen VI (kwart over 4, scheidsr. M. N. Krijger). Advertentie voor zijn dirigentschap een boeken- bon en voor zijn echtgenote, die vele avondjes alleen moet zitten, een fraai boeket. Mevr. v. d. Bijl-Kik en me vr. Slager-Baljeu ontvingen ook een attentie voor hun werk besteed aan het dameskoor. Zang en toneel Het dameskoor begon het avond programma met het zingen van „Het Angelus" dat zeer goed werd vertolkt De dames L. v. Nieuwenhuize, Bot- bijl-v. Nieuwenhuize en Bos-de Vos speelden een eenakter terwijl mevr. Mathijsse-van Dienst, mevr. Kwaak en de heer C. Smaiheer een voor dracht hielden. Ter bestrijding van .de kosten bood het echtpaar Stoel- v. d. Weele wegens hun 50-jarige echtvereniging een envelop met in houd aan. Onder het genot van kof fie met cake. frisdranken en een ro kertje kwam het einde van deze ge slaagde middag. Namens de bejaar den sprak de heer J. Koopman een dankwoord voor het vele dat genoten werd. Meegedeeld werd nog dat de reis der bejaarden wordt gehouden op 19 juni a.s. Men kan zich opge ven bij de heer Koopman en mevr. Jonker-de Moor. Advertentie gebr. steur schiedam ROOD EN WIT ALCOHOLVRIJ DRU1VESAP SAN FRANCISCO, 7-6. Burge meester Joseph Alioto van San Francisco heeft donderdag zijn bur gers opgeroepen in de week van 4 tot 11 juli al hun vuurwapens van klein kaliber in te leveren, waarbij van de zijde van de politie geen enkele vraag over de herkomst zou worden gesteld. Volgens burgemeester Alioto kan men door medewerking aan de actie als op geen betere wijze de nage dachtenis van Robert Kennedy eren. KERKNIEUWS Ger. Gemeente BRUTNISSE. Student J. de Groot, beroepen predikant bij de Gerefor meerde Gemeente (in Nederland) heeft voor dat beroep bedankt. Een beroep naar Rijssen nam hij aan. Ned. Herv. Kerk BRUINISSE. Ds. C. van Wijn gaarden te Zwaagwesleinde, beroe pen predikant bij de Ned. Herv. ge meente te Bruinisse, heeft voor dat beroep bedankt. Bezit om trots op te zijn -w j veer de opsomming van hel inleri- fljj 9 - Hg I eur van het kantoor dat keurig te- liËt kSS Bfedfh- mm 4 Sen het bos van het Slot Haamstede ligt gevlijd. Een terras aan de voor zijde maa'kt de entree wat voorna- M f mer en de reeds aangebrachte toe- f am gangspaadjes doen het bijzonder t*- II goed. Kortom een kantoor waar I» J 9Py9| --.sfJÉL, V.V.V. trots op :kan zijn, want veel toeristenplaatsen hebben een derge- KI lijke outillage niet. HAAMSTEDE, 6-6. Na een week je draaien heeft het nieuwe V.V.V.- kantoor al bewezen dat het aan de gestelde verwachtingen beantwoordt. Bijna de gehele dag staan er men sen achter de balie die nog wat in lichtingen komen halen over een zo merhuisje of iets dergelijks. De di recteur, de heer W. Bakker is tesa- men met zijn informatrice, mej. Joke Felius zeer tevreden over deze eer ste dagen werken in de nieuwe om geving. Direct bij het binnenrijden wor den de gasten door het grote V.V.V. „Information"-bord opmerkzaam ge maakt op de aanwezigheid van dit nieuwe kantoor. Een wat moeilijke inrit, doch overigens veel ruimte om te parkeren voor de automobilist die dan tegenover deze pre-fab cre atie van Fort-Montagebouw uit Woudrichem staat. Aan de voorkant bijna over de gehele lengte een gla zen wand met dito grote schuifdeu ren. Bij grote drukte en minder goed weer kan de toeris't in een wachtkamertje rechts even de be nen strekken. De balie Achter het glas van de balie van circa acht meter lengte met een keur van folders over de Westhoek, over Zeeland en andere toeristen plaatsen. Niet te vergeten de boek werkjes waarvoor de toerist wel even zijn beurs zal moeten trekken. Verder alle op schrift gestelde in lichtingen van diverse kampeerbe- drijven, busdiensten, rondvaartbo ten enz. Indien beide functionai-is- sen het niet al te druk hebben kun nen ze hun administratief werk verrichten aan twee pasaan-tafel- (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). tjes waarbij twee handige draai- stoeltjes als zitplaatsen dienen. AChter de balie ligt het privé-kan- toor van de directeur, evenals de balie voorzien van telefoon. Een knus kantoortje waar eventueel in kleine kring vergaderd kan worden. Daarnaast een opbergruimte waar uit ihet diverse reclame- en ander drukwerk aangevuld kan worden. Naast de balie achter de wachtka mer een keukentje. Een toilet ont breekt evenmin en dat is zo onge- Pasgeboren kind levend begraven BRUSSEL, 6-6. Bij Edingen, ten zuidwesten van Brussel, is donder dag een 50-jarige boer gearresteerd die ervan beschuldigd wordt het pasgeboren kind van zijn ongehuw de dochter te hebben gedood. Hij zou voorkomen hébben dat de ge boorte werd aangegeven en het kinid, een jongetje, enkele dagen na de geboorte levend hebben begraven in een kuil op het erf van zijn boer derij. Ook zijn 47-jarige vrouw is aan gehouden. De misdaad, dateert van Pasen, doch kwam pas onlangs aan het licht. Advertentie OLGA de diep-slaap matras waarop u ook echt uitrust! Demonstratie met transportwerktuigen voor aardappelen Op vrijdag 5 juli a.s. zal in het gebouw van de Coöp. Telersvereni ging (C.T.V.), op het industrieter rein te Zierikzee, een demonstratie met transport werktuigen voor aard appelen worden gegeven. Deze de monstratie wordt georganiseerd door de Federatie van Verenigingen voor Bedrijfsvoorlichting en de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst voor de Zeeuwse eilanden. Gede monstreerd zal o.a. worden met los- wagens, kipwagens, transporteurs, stortbakken, boxenvullers, onder- lcssers en opschepmachines. ZIERIKZEE Wielerronde donderdag 25 juli Het comité „Wielerronde van Zie- rikzee" heeft de te houden wieler ronde voor amateurs vastgesteld op donderdag 25 juli a.s. Parcours: Ju- lianastraat-Zuidhoek, start om 18.30 uur bij de C.A.V.-silo. Verwacht wordt dat prominente amateurs aan deze rende zullen deelnemen. Reisjes o.l.-scholen Wat betreft de reisjes van de o.l.- school wordt - aanvullend op een eerder bericht - medegedeeld, dat in dit opzicht de beide o.l.-scholen ge zamenlijk optrekken. De eerste en tweede klassen hebben reeds een reisje gemaakt naar Den Haag en Wassenaar. De derde en vierde klassen bezochten „De Ef teling". Vandaag (vrijdag) zijn de vijfde klassen aan de beurt, die een be zoek aan Amsterdam er. Schiphol brengen. Op 14 juni gaan de zesde klassen een week 'kamperen in de Westhoek. Lichtboei-elflal landelijk kampioen Het voetbalelftal van „De Lichl- boie" te Zierikzee heeft het lande lijk kampioenschap behaald van Leger des Heils-elftallen. Reeds op hemelvaartsdag trad het elftal als kampioen naar voren, na wedstrij den tegen Leger des Heilsploegen uit zuid-Nederland. Met tweede Pink sterdag trad het aan voor de finale op 'het terrein bij de Expo-hai en wist de hoogste eer - het landelijk kampioenschap - op zijn naam te schrijven. Een opmerkelijke presta tie. Succes voor zeiler De zeezeiler Willem Kesteloo, lid van de Watersportvereniging Zie rikzee, bereikte met het zeiljacht „Polka" in de race Oostende-Rams- gate op de heenreis de tweede en in de terugwedstrijd de derde plaats. SCHUDDEBEURS Hans de Keyzer te Schuddebeui-s heeft een tweede prijs gewonnen met zijin oplossing van de puzzel uit het winternummer van „Bankpraet" een uitgave van de Raiffeisenbank „Zierikzee en omgeving". DEN HAAG. De minister van landbouw én visserij is voornemens1, prof. dr. F. W. J. Kriellaars te be noemen tot voorzitter van de Stich ting Landbouw-Economisch Instituut Inbraak in drukkerij ZIERIKZEE, 6-6. Donderdag avond rend elf uur heeft het pand van de N.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman aan het Janneswekken ongewenst bezoek gehad. Er bleek zich rond die tijd een inbreker in het gebouw te bevinden, die al be zoeken had gebracht aan verschil lende afdelingen en deuren van kas ten en laden van bureaus had open getrokken. Hü werd evenwel op zijn speurtocht naar - wat mag worden aangenomen - geld, op drastische Rond genoemde tijd bracht de di recteur van het bedrijf, de heer R. A. Hunemain in 'gezelschap van zijn echtgenote, een routinebezoekje aan de zaak. Op het moment dat de tochtdeur, die de hal afsluit, werd geopend, hoorden beiden een gewel dige klap. Bij onderzoek bleek dat een man - zich op dat moment be vindend in de directeurskamer aan de zijde van het Jannewekken - met een snoeksprong, dwars door het neergelaten Luxaflex-gordijn en Besluit Vleeskeurinsrskring: ceerde. Hij rende er daarna van door. Spoor Een onderzoek in de zaak toonde de sporen van het bezoek. Er werd - voor zover kon worden nagegaan - evenwel niets vermist. De gewaar schuwde politie maakte bij het eer ste onderzoek gebruik van een speurhond, die een spoor kon volgen tot het R.T.M.-station aan de GraChtweg; daarna werd het spoor onduidelijker. Heden (vrijdag)mor gen werd het onderzoek naar deze inbraak voortgezet. Gelukkig liet de inbreker - zij het dat hij ook het redaktiebureau doorzocht - de copy voor de krant van vandaag onge moeid, anders had het incident nog extra gecompliceerde gevolgen ge had. De dader - zo constateerde de po litie - is het gebouw binnengekomen door met een schroevendraaier een bovenraam van de zetterij te force ren. We vernemen dat vannacht ook te Bruinisse enkele inbraken zijn ge- Gevarieerd programma werd succes Verzoek tot inlevering STREEKNIEUWS pleegd. Benzine goedkoper ZIERIKZEE. 7-6. In verband met de problemen die gedurende de zomermaanden worden ondervonden bjj dc keuring van ingevoerd vlees op Schouwen-Duiveland heeft de Vlceskcuringskring Zierikzee in een donderdagmiddag ten stadhuizc ge houden vergadering van het alge meen bestuur besloten tot het instel len van een centraal invoer-keurlo- kaal. Deze lokaliteit voor de keuring van ingevoerd vlees zal gevestigd werden te Brouwershaven. Het algemeen bestuur, onder voorzitterschap van burgemeester D. W. Kastelein koos, toen het ging tussen de door het hoofd van dienst geadviseerde plaatsen Zierikzee en Brouwershaven, voor de laatste plaats. Te Brouwershaven zal op korte termijn in een daartoe ge schikt winkelpand, dat in huur ver kregen kan worden voor f 200 per maand, het keuringslokaal met kan toorruimte worden ingericht. Dit be tekent dat dc tijdrovende keuringen zoals die tot nog toe nog altijd moesten gebeuren ter plaatse in de winkels, hotels, restaurants en an dere gelegenheden, tot 'het verleden gaan behoren. Dc keuringen zullen voortaan gehouden worden in het centrale invoef-keurlokaal. Voor da na-keuringen zal een speciaal werk schema worden opgesteld. Voor de inrichting van 't lokaal waar deze verplichte keuringen straks zullen worden gehouden, werd een bedrag uitgetrokken van f 2.000. Uit de toelichting op het voorstel, gege ven door het hoofd van dienst, die renarts T. van Roon, bleek, dat wat de 'keuringen op de oude manier be treft, in 'het hoogseizoen langzamer hand van een onhoudbare toestand gesproken kan worden. De moei lijkheden zullen met de instelling van het centrale invoer-keurlokaal echter grotendeels kunnen werden opgevangen. Zierikzee werd als plaats van vestiging minder ge schikt geacht. Brouwershaven ligt enigszins uit de route maar de plaat selijke situatie leent zich beter, voor al in verband met het verkeer, dat in de Zierikzeesc St. Domusstraat - waar de enige geschikte gelegen heid aanwezig is - zeker moeilijk heden zou hébben ondervonden. Het vernielde gordijn en de rnit. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). DEN HAAG, 6-6. Dc bcnzincprü- zen in Nederland zullen met ingang van vandaag (vrydag 7 juni) een cent per liter worden verlaagd. Dc elic-industrie heeft meegedeeld hier toe in overleg met het ministerie van economische zaken te hebben beslo ten. Naast deze landelijke prijsverla ging zullen .tengevolge van het te rugbrengen van het aantal prijszo- nes van 4 tot 3, in bcpaaldè delen van het land. voornamelijk Gronin gen. Friesland. Drente, Overijssel, Zuid-Limburg en Zceuws-Vlaande- ren, de auto-benzineprijzen met een cent per liter eentra dalen. Hierdoor wordt dus het beslaande prijsverschil tussen dc verschillende delen van het land verkleind. Voorts is besloten tot de volgende prijsverlagingen: vloeibare gassen 0,3' cent per li Ier: vliegtuigbrandstoffen, licht- en tractorpetroloum, autogas- olie, ga sol ie. huisbrandolie 1 en 2 en dunne stookolie 0,5 cent per liter. AGENDA Zaterdag 8 juni Zierikzee 10 uur start voorj aars tocht Zierik zeese zeilers. Schuddebeurs 8 uur, tent-concert „Con Amore" en „Apollo". Bruinisse Ned. Hervormde kerk, 8 uur, zang avond. Scharend ij ke 2 uur, start wandeltocht Z.S.C. Maandag 10 juni Zierikzee Stadhuis, 8 uur, uitreiking sportbe- kers. Dinsdag 11 juni Zierikzee 's Landskamer, 2 uur, openb. alg. vergadering Waterschap Schouwen- Duiveland. Oosterland Schoolgebouw Radda Barnen, 7-9 uur, kijk-avond. Noordgouwe Heereweg 16, 2 uur, tuinmiddag afd. Noordgouwe e.o. Ned. Bond van Plat telandsvrouwen. Donderdag 13 juni Zierikzee Huls van Nassau, 11.00 vjtu, alg. verg. Onderlinge Paarden- en Vee- verzekeringsmij „D.E.L.". Zaterdag IS juni Zierikzee Havenplein, uitvoering gymnastiek- afdeling Delta-Sport. Bruinisse 9 uur, vergadering gemeenteraad. VOETBAL Zierikzee I tegen Meeuwen I Op woensdagavond 12 juni a.s. speelt Zierikzee I in het kader van het nederlaagtournooi, dat de v.v. „Meeuwen" te Zoutelande deze zo mer organiseert, tegen Meeuwen I. Het is een zeer sterk bezet tournooi. Advertentie u De Beatles, niet bepaald bekend om hun 'korte haren, gaan investe ren in het haarsnijden. Zij zijn van plan een exclusieve kapperszaak te openen in King's Road in Londen. Met de gedachten geconcentreerd op een zo in-droeve zaak, toch maar weer ontdekken dat het leven vol contrasten is en dat het ook vol zit met pietluttigheden. Aan de auto zag men het niet af; die was groot en royaal en aan de caravan ook niet. Hélemaal een luxe variant op dat oerbegrip tent, dat al bijna vergeten is. En mevrouw moest bij de bakker een broodje kopen. Ze werd vrien delijk geholpen. De gedienstige in de zaak wilde er een papier om wikkelen, maar toen zei mevrouw: „Kunt u het soms ook snijden?" Dat kan tegenwoordig, want de tijd dat vrouwen nog het brood tegen zich aangeklemd, het mes naar zich toe bewegend, brood sneden, is al ver schrikkelijk lang voorbij. Het brood werd dus netjes ge sneden en toen wilde mevrouw, omdat de sneetjes vers moesten blij- ven, alles liever in een plastic zak. Onze bakkers staan voor niets en hun echtgenoten en personeel (als ze het hebben, want dat is mooi moeilijk) al evenmin. Het brood dus in de plastic zak en toen werd mevrouw verteld dat het gesneden en ingepakte brood zoveel kostte. Mevrouw was er he lemaal kapot van, want bij haar thuis was het twee cent goedkoper, en dat zei ze dan ook. „Voor gesneden en verpakt brood mag deze prijs berekend worden zei de winkeljuffrouw. Mevrouw wilde nog niet akkoord gaan inet deze calculatie en maakte aanstalten in dc caravan een eigen plastic zak te gaan zoeken om daar het brood in te doen. Gelukkig is er toen een klant tussenbeide gekomen, die al gerui me tijd had staan wachten. Hij ver- tocht - zij het iets beleefder - of mevrouw maar op wilde hoepelen. En dat heeft ze toen maar gedaan, zij het met wrede kerven van on tevredenheid in het weinig opbeu rend gelaat. Kijk, ik wilde vanmorgen vluch ten in een tirade tegen het geweld, hel verschrikkelijke dat ons bezig houdt, maar het kwam neer op een pietluttigheid. Misschien is er nog wel enig verband tussen. Een mens kan zo bezig zijn met futiliteiten eil met eigen vermeende belangrijk heid, dat een ander zich eindeloos ergert, en geprikkeld wordt. Daar kan best geweld uit voortkomen. Er zijn helaas voorbeelden van. Het zij dc moraal van dit prijsomstreden broodje. SCHIERE1L ANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2