Na zoveel jaren heeft Lexington opnieuw 'n formidabele sigaret, gemaakt: deze king size special filter 20 senoritas 2: Verslag PZEM: sterk stijgende omzet Uw salaris via I de Nutsspaarbank NUTSSPAARBANK - ZIERIKZEE I Nieuw seizoen brengt volop activiteit voor „Zeepaardjes" tl E RIKZ EE SCH E NIEUWSBODE Vrydag 7 juni 1968 Nr. 20006 Boven het landelijk gemiddelde ONDERWIJS Advertentie Rijksopleidingsschool kleuterleidsters ZIERIKZEE, 5-6. Ia de op 13 juni a.s. te houden vergadering van de Zeeuwse staten zullen ter vaststel ling worden aangeboden de jaar stukken over 1967 van de N.V. PZ. E.M. In het rapport van de Raad van Bestuur aan de aandeelhouders van de P.Z.E.M. wordt melding ge maakt van een gunstige ontwikke ling in het bedrijf. Opnieuw ligt de stijging van de omzet ver boven het landelijk gemiddelde. Naast een stij ging van de eigen produktie vergele ken met 1966 met 21,6 °/o, staat een verhoging van de omzet met 24,5 °/o. De landelijke cijfers waren ca. 9 De financiële resultaten stemmen eveneens tot tevredenheid: ondanks aanzienlijke kostenstijgingen is een netto winst behaald van f 947.455,- (1966: f 887.915,-). I In het verslag van de directie wordt ex- op gewezen dat de pro- blemen die de spectaculaire omzet- vergroting meebracht goed konden worden opgevangen. De uitgaven I stegen met ca. f 1000.000 ten op- j zichte van 1966. Deze stijging is een i gevolg van verbeteringen in lonen en salarissen. De kapitaallasten na- j men toe met f 2.400.000. Voor de j toekomst wordt opnieuw een snelle j gi*oei in de omzet venvacht. Samenwerking met N.V. Zegam Molding wordt gemaakt van een J vruchtbare samenwerking op ver- ij schillende gebieden met de N.V. Zeeuwse Gasmaatschappij. Reeds j eerder werd de directie van de P.Z. I E.M. en ZEGAM in één hand ge legd. In het verslagjaar werd ver gaande samenwerking bereikt, dan wel voorbereid op het administra tieve vlak, zowel wat betreft de gemeenschappelijke opnam^ en in casso, als de verbruiksadministratie, loon- en salarisadministratie en ma- gazijnadministratie. Het kantoor van de ZEGAM werd ondergebracht in het hoofdgebouw van. de PZEM te Middelburg. De ZEGAM stelde een commissie in ter bestudering van fusie e.g. optimale samenwer king met de PZEM. Tarieven en verkoop Per 1 maart 1967 werd het defi nitieve tarief ingevoerd in aanslui ting op het overgangstarief dat van 1 maart 1966 tot 1 maart 1967 heeft gegolden. De overige tarieven on dergingen in het verslagjaar geen wijziging. De verkoop in het voorzienings- gebied steeg van 402.053.877 kWk tot 500.514.473 kWh, dus met 24,5 pet. Het aantal afnemers dat elektrische energie betrekt voor huishoudelijke doeleinden volgens het nacht-, mid dag- en weekeindtarief bedroeg 27555. Het aantal aan deze verbrui kerscategorie geleverde kWh steeg van 67.407.763 kWh tot 82.566.495 kWh of met 22,5 pet. Het huishou delijk verbruik buiten de nacht-, middag- en weekeinduren steeg van 99.806.639 kWh tot 115.040.788 kWh of met 15,3 pet. In het verslagjaar werden, ter aanpassing van de distributienetten aan de toenemende belasting, be langrijke werken voortgezet of tot uitvoering gebracht. Aan de Rijksopleidingsschool voor kleuterleidsters te Middelburg slaag den voor akte A de dames: Els Cla- risse te Nieuwerkerk. Joke van Dam me te Haamstede. Laura de Graag te Zierikzee en Marian Schoof te Oosterland. Betoging Belgische taxichauffeurs BRUSSEL. 6-6. Enkele honderden Belgische taxi-chauffeurs hebben woensdagochtend in Brussel betoogd bij de begrafenis van een collega, die zaterdagnacht te Bosvoorde bij Brussel tijdens een overval werd gedood. De lijkstoet werd gevolgd door meer dan 200 taxi's, waarvan er verscheidene leuzen meevoerden als „44 moorden in 20 jaar", „Wij eisen recht, geen medelijden". KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Nieuw-Lekkerland J. van Rootselaar, Bameveld; te Borculo: H. J. Bos, Wognum; te 't Zandt-Godlinze (toez.): M. Enker, eervol onth. pred. (leraar g.o.-m.o.j, Voorburg. Aangenomen naar Temeuzen (4e pred.pl.): E. J. Rietveld, Harderwijk. Bedankt voor Renesse c.a.: J. D. M. A. Heijkoop, Blankenham. Ger. Kerken Advertentie biedt vele voordelen! '(<5 Alle betalingen worden geheel gratis verricht en toch S 31/!- rente I Vraagt inlichtingen (9 Dagelijks geopend Beroepen te Beverwijk-Heems kerk: A. van Leeuwen, Pernis; te Aalten (vac. L. J. Goede): J. Tevel, Zwijndrecht-Groote Lindt; te Vrie- zenveen: kand. D. Braam. Leider- doi*p. Examens. De classis Zwolle heeft prep. geëxamineerd kandidaat P. J. Rozendal (p.a. Den Zwanenburg, Groningen), die nog geen verdere beroepen in overweging kan nemen, maar wel 's zondags bereid is de kei*ken te dienen. Ohr. Ger. Kerken Beroepen te Gouda: G. Bijkerk, Oud-Beijerland. Ger. Gemeenten Beroepen te Kootwijkerbroek: A. Kok, Poortvliet'. Bedankt voor Rotterdam-Zuid (Mijnsheerenpleim) en voor Rijssen: G. Schipaanboord, Apeldoorn; voor Ridderkerk: J. Karens, Nieuwer - kerk. Afscheid, bevestiging en intrede ds. F. Mallan Ds. F. Mallan neemt zondag 9 juni 1968 in de middagdienst afscheid van de Gereformeerde Gemeente van Veenendaal en zal ruim zes weken later, nl. woensdag 24 juli in een avonddienst ,na vooraf diezelfde dag in een middagdienst te zijn be vestigd door ds. M. van Beek uit Opheusden, intrede doen als predi kant van de Gereformeerde Ge meente van Gouda, waar hij beroe pen is in de vakature van dr. C. Steenblok, die op 29 december 1966 is overleden. Frans Mallan werd op 18 april 1925 te Rotterdam geboren. Hij stu deerde aan de theologische sdhool van de Gereformeerde Gemeenten in Nederland te Rotterdam, waar hij op 18 juli 1948 zijn kandidaatsexa men aflegde. Nadat de heer Mallan toen ook beroepbaar was verklaard bij de Gereformeerde Gemeenten in Nederland werd hij op 29 septem ber van datzelfde jaar (1948) door nu wijlen ds. J. Franje, toen nog predikant te Barneveld, bevestigd als predikant vari de Gereformeerde Gemeente van Bruinisse op Schou- wen-Duiveland. In deze zijn eerste gemeente onttrok ds. Mallan zich op 3 juni 1953 aan het synodale ver band van de Gereformeerde Ge meenten in Nederland en Noord Amerika. Op 20 januari 1960 ver wisselde ds. Mallan de Gerefoi-meer- de Gemeente van Bruinisse met die van Veenendaal, waar hij toen is bevestigd door ds. Ohr. van de Woestijne uit Barneveld. Ds. Mallan is 'deputaat voor be houd van de Statenvertaling. (Van 1948 tot 1960 te Bruinisse) Advertentie Illustratieve causerie Brouwershaven Poppen in klederdracht voor Plattelandsvrouwen BROUWERSHAVEN, 4-6. De afd. Brouwershaven van de Nederlandse Bend van Plattelandsvrouwen hield de maandelijkse bijeenkomst in het jeugdgebouw. j Een speciaal woord van welkom j z-ichtte de presidente, mevr. Jansen- j Kroon, tot twee nieuwe leden en tot 8 de spreekster mevr. Van Hees-Sino uit Amstelveen die een 90 tal pop pen in Nederlandse klederdrachten toonde. Mevr. Van Hees wist van al- f le drachten, waarvan er vele niet meer voorkomen, iets bijzonders te vertellen. I Zo dragen b.v. de vissers veel meer goud en zilver bij zich dan de land- j bouwers omdat de sieraden bij de vissers als „reserve daalders" dien- j den als zij in vreemde havens ver toefden. af te lezen. Hoe meer oprij gjes in de schort hoe rijker de draagster omdat er zodoende veel stof verwerkt was. Ook aan de kanten mutsen was dit te zien. Hoe breder de kant, hoe meer rijkdom. Een kenmerk waar aan men kon zien tot welke gods dienst men behoorde, was de schei ding in het haar. In de collectie wa ren ook de Amsterdamse weeskin dertjes gekleed in de kleuren van de Amsterdamse vlag, rood en zwart, hetgeen betekent half vreugd half smart, de kaasdragers van Alkmaar, het turfsteekstertje uit Amstelveen met haar gemeniede klompjes tegen het vocht, het Zandvoortse vrouwtje met haar jakje in de kleuren van de zee, blauw of zeegroen en ook de be kende figuur Bart je uit Assen. De Zeeuwse dracht ZIERIKZEE, 6-6. Hoewel er in Zie rikzee niet zoveel van te merken is geweest, heeft de zwemvereniging „De Zeepaardjes" deze winter toch beslist geen winterslaap gehouden. Immers, iedere maandagavond ging qen groep van tien tot twintig jon gens en meisjes naar Middelharnis om in het overdekte zwembad aldaar te trainen. Het aanbreken van het zomerseizoen betekent echter dat de activiteiten van de vereniging zich weer in hoofdzaak zullen afspelen in het zwembad „De Val". Zo zal op 22 juni a.s. in „De Val" het diploma- zwemmen plaatsvinden, waaraan ook niet-leden van de zwemvereniging kunnen deelnemen. Er zal gelegenheid gegeven worden te zwemmen voor het diploma, en het voldoen aan de eisen voor de Kennedy redde zijn zwemproef, idem voor geoefend zwemmer en voor diverse zwem- vaardigheidspi'oeven. De proeven zullen worden afgenomen door de Kon. Ned. Zwemband. Op 27 juni organiseert de vereniging zwemwed strijden voor de lagere scholen om de wisselbeker, die thans in lret bezit is van de o.l.-school Nieuwe Boo- gerdstraat. Voor de eerste maal zal worden deelgenomen door diverse scholen van buiten Zierikzee. Ge zwommen zal worden de 25 meter schoolslag, 25 meter vrije baan en estafette. Op 10 augustus wordt de in Zee land alom bekend geworden twee kilometer zwemwedstrijd in de Zie- rikzeese haven gehouden. Reeds thans kan worden aangeno men dat ongeveer honderd van de beste lange afstandzwemmers en -zwemsters uit de provincie aan de start zullen verschijnen. Voor de snelste dame is voor één jaar een beker beschikbaar van de N.V. Kon. Zeelandia, de snelste heer zal een beker van Smit Bolnes voor één jaar kunnen meenemen. Bovendien zal de prestatietocht over 500 en 1000 meter worden gehouden. Het bestuur van de zwemvereniging verwacht ook voor deze sportieve prestatie veel deelnemers, van jong en oud. Op 17 augustus en 7 september zal weer diplomazwemmen worden ge houden in het bad „De Val". Ver der zal door leden van „De Zee paardjes" worden deelgenomen aan provinciale kring-zwemwedstrijden die iai diverse plaatsen van Zeeland gehouden worden. De eerste wed strijd vindt plaats op 8 juni a.s. in Goes, waar ongeveer 20 leden van de zwemvereniging te water zullen gaan. De jeugdpoloploeg zal deelne men aan een aantal waterpolowed- strijden. zoon kort voor zijn dood LOS ANGELES, 6-6. Enige uren voordat hij werd neergeschoten heeft Robert Kennedy nog zijn 12- jarige zoon David van de verdrin kingsdood geiled. Volgens een ver slaggever van de „Columbia Broad casting System", die dinsdag met de Kennedy's op het strand was, werd de jongen door golven meege sleurd. „Bobby", een goed atleet, sprong zijn zoon na en slaagde erin de jongen, die op het punt stond te verdrinken, vast te grijpen en terug te halen naar ihet strand. David was enige weken geleden nog in het nieuws toen hij werd ge grepen wegens het gooien met ste nen naar een auto. De Zeeuwse dracht werd vertegen woordigd door de Zuidbevelandse protestantse kap, Walcheren, Hulst, Cadzand, Goeree, Tholen en de Schouwse klederdracht. De poppen zagen er keurig verzorgd uit en de stoffen waren allemaal echt. Mevr. Van Hees maakt de drachten tot in de kleinste details na, hierbij geas sisteerd door patiënten in verpleeg inrichtingen die de popjes aankleed den. De laatste bijeenkomst van dit seizoen wordt gehouden op 18 juni. 22 juni a.s. diploma-zwemmen in „De Val" Financiële status Aan de klederdx*achten van de da mes was vooral de financiële status Het N.C.R.V. Vocaal Ensemble hoopt op donderdag 13 juni a.s. in de Ned. i Herv. kerk te Brouwershaven, in het kader van de viering van het 125-jarig bestaan van de Zeeuwse I Landbouw Maatschappij, een kerk- I concert te geven. Medewerking zal worden verleend door de organist j Lambert Erné. Het Vocaal Ensem- ble staat onder leiding van Marinus Voorberg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 11