Beter met Grasboter Gauw weg die pijn STREEKNIEUWS Zierikzee krijgt beschikking over mobiel Rode Kruis-team Oordeel over schending van dorpscharme Renesse kreeg topdrukte te verwerken V.V.V. Renesse heeft een uitgebreide evenementenlijst gereed Rendez-vous met eergisteren ZÏERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Donderdag 6 juni 1968 Nr. 20005 Auto met caravan (na botsing) in een sloot SEROOSKERKE, 3-6. Op de Se- rooskerkseweg, de splitsing naar Re- nesse, heeït een aanrijding plaats gevonden tussen een personenauto met caravan en een op de weg stil staande auto. De bestuurder van de auto met ca ravan. J. B. uit Zwolle, bemerkte te laat de voor hem stilstaande file au to's. Doordat de bestuurder krachtig remde ging de combinatie schuiven met als gevolg dat een botsing ont stond met de stilstaande personen auto. bestuurd door H. D. uit Heren veen. De stilstaande personenauto RENESSE, 5-6. De besprekingen tussen een aantal verenigingen en instellingen hebben ertoe geleid dat Renesse dit seizoen zijn gasten een uitgebreide reeks van evenementen zal kunnen aanbieden. Er zullen wandeltochten worden georganiseerd over het strand, door de duinen en het natuurgebied. Evenals vorig jaar zal weer gelegenheid worden gebo den natuurwandelingen te maken door de bossen van Slot Moermond. Het voetbaltoernooi voor de cam pings, waarvoor de laatste jaren werd aan de linkerachterzijde aange reden. De auto met caravan kwam na de aanrijding op de linkerweg helft terecht om vervolgens in de sloot te duiken. Een tegemoet ko mende personenauto kon door krach tig remmen en uit te wijken op het laatste moment nog een aanrijding met de auto met caravan voorkomen. De bestuurder van de auto met cara van die in gezelschap van zijn zoon tje op weg was naar Haamstede, kwamen beiden met de schrik vrij. De auto met caravan en de perso nenauto welke werd aangereden lie pen aanzienlijke schade op. (Foto: Ziorikzeesche Nie.uwsbode). reeds grote belangstelling bestond, zal ook nu weer worden georgani seerd. Verder zal een strandcross over 6 km worden gehouden, een ge- costumeerde voetbalwedstrijd, een ballonoptocht, een kampvuur met muziek en een aantal concerten. De commissie voor bijzondere diensten van de Hervormde gemeente brengt orgelconcerten met o.m. ArieJ. Keij- zer. Dirk Jansz. Zwart en Klaas Bart- lema. Verder zullen een tweetal in ternationale zangdiensten worden gehouden, waaraan o.m. een zang en muziekgroep uit Wuppertal en De eerste mosselen Aan de mijn te Yerseke werden de eerste mosselen van het nieuwe seizoen aangevoerd. De mosselen waren gevist door de firma Dhooge op de Grevelingen, de zg. fondsmosselen. Het visge- wicht was 18 kg., aanvoer pl. 200 tonnen; koper werd dezelfde firma die de mosselen had aangevoerd voor f 40 per ton. Bestemming van de mosselen: export naar België. II AAMSTEDE Het diploma van de schakel - cursus bloementeelt te Kapelle bij Goes gehouden, werd behaald dooi de heren: A. A. Jonker, C. W. Jon ker en E. Jonker te Haamstede. DREISCHOR Drukte in speeltuin en op sportveld Naast de vele tientallen tenten van de onderwatersportduikers op het voetbal terrein van Dreischor werden zaterdag en in het verdere Pinksterweekeinde kindermiddagen gehouden, welke georganiseerd wer den door mevrouw J. Jansen van Baracuda, welke een vlot verloop hadden en geheel waren aangepast aan de voor het Pinksterkamp in te schrijven deelnemertjes. Hierdoor kregen ook de moeders eens vrijaf om zonder hun kinderen met de mannen mee te gaan naar de diver se duikplaatsen op Schouwen-Dui- veland. Ook de speeltuin was die dagen af en toe overvol. de bekende Ambonese zangers de „Bethserum Singers" hun medewer king zullen verlenen. Op 16 juli zal het Engelse mannenkoor „Northam- tcR men's overmale choir" een con cert geven. Het Strandpastoraat geeft kinderspelen op het strand en ver zorgt verder instuif- en filmavonden. In het Dorpshuis kan de jeugd ruimschoots aan zijn trekken komen met dans- en filmavonden. Een on dernemer uit Renesse heeft een grote tent aangeschaft ten behoeve van de danslustigen. Op het strand zal deze zcmer het trampolinespringen kun nen worden beoefend. Ook voor hen die graag midgetgolf spelen of ten nissen is hiervoor ruimschoots de ge legenheid. Naast de bestaande mid- getgolfbaan aan de Jan van Renesse- weg is thans door dezelfde onderne mer ook een baan aan de Hoogen- boomlaan opengesteld. De hengel sportvereniging „De Krabbe" zal enige hengelwedstrijden organiseren. Op donderdag 18 juli is er een kin dermiddag met clowns, goochelen, Indianenspel en muziek. De kermis, die dit jaar van maan dag 21 t/m woensdag 23 juli zal plaats vinden, mag niet vergeten worden te worden genoemd als één der grootste toeristische attracties, daar deze elk jaar door duizenden bezocht wordt. Op zaterdag 27 juli komt het bekende draaiorgel „Nep- tunus" uit Zierikzee de gehele dag naar Renesse. Donderdag 1 augustus zal de jaarlijkse Schouwse ringrij- derij worden gehouden. Ongeveer aan het einde van het seizoen (10 augustus) komt hel bekende tam boer-, pijper- en trompetterkorps „Pro Patria" uit Dubbeldam, de ge hele dag naar Renesse. Zoals uit bovenstaande blijkt, zal er dit seizoen te Rensse heel wat aan de orde komen. De eigen bevol king (voor zover ze er tijd voorheeft) en de vakantiegangers, zullen met dit programma volop aan hun trekken kunnen komen. OUWERKERK Drukte op sportveld Dat het oefengedeelte van het sportveld een gunstige gelegenheid bied voor kampeerders is gedurende de Pinksterdagen gebleken. Er vie- pings van formaat zijn verrezen. Re nesse is door de ontwikkeling in de afgelopen 10 jaar in een positie ge komen dat het staat af valt met het toeristenseizoen. De investei-ingen welke in deze periode zijn gedaan komen neer op een groot aantal mil joenen guldens. Door het verbeteren en het ver groten van hun zaken, die elk jaar weer te klein bleken, is de plaatse lijke middenstand met investeren niet achter gebleven. Een belangrijk aandeel in de dy namische ontwikkeling te Renesse heeft zeer zeker ook de Stichting Renesse, o.m. door het verkavelen van ettelijke ha bouwgrond en de beplanting. Zo als-met de Pinksterda gen bleek bevindt de belangstelling voor en de aantrekkingskracht naar Renesse zich nog steeds in een stij gende lijn. Donderdagmiddag kwa men de eerste gasten zich reeds mel den. De grote stroom kwam vrijdag middag op gang tot diep in de nacht, waarna het zaterdagmorgen reeds vroeg weer onverpoosd verder ging. De kom van Renesse was reeds vroeg des zaterdags omgetoverd in een grote parkeerplaats waardoor velen een plaatsje eldex-s moesten zoeken. Een min of meer chaotische toestand ontstond aan het begin van de Hoogenboomlaan waar niet was aangegeven dat men na een paar honderd meter niet verder kon rijden Feuilleton Bergenaar schudde zijn hoofd. „Welnee, ihoe kom je erbij. Hij heeft er met geen woord in die brief over geschreven. Daarin had hij het al leen maar over het geld en mijn be noeming". „En toch wist je het?" Hij knikte. „Samenloop van om standigheden. lik ehik kende Els Dorgelo uit Utrecht". „Het pianoleraresje, dat hij zelfs trouwbeloften deed. Het was een klein jaar voor zijn dood, toen ik er achter kwam. Ik wilde het nooit voor iemand weten. Het is toch ze ker om je te schamen? Hij, de ach tenswaardige zakenman, met een vrouw en drie kinderendie één avond per week in het geniep er gens heen reed om ordinair met een ander te vrijen.ik had altijd vrees, dat iemand in Marsdam het bij toeval zou ontdekken. Maar dat heb ik kunnen voorkomen. Hij die zwakheid daargelaten(kwam altijd weer vol berouw bij me terug. Ik was zijn vrouw en hield veel van hem, erg veel, Cor. Wat kon ik dan anders doen dan hem weer vergeven en in mijn armen nemen?" /Hij kwam overeind en stond nu vlak voor haar. „Ik heb je ook wel NIEUWERKERK Gevonden voorwerpen Dames polshorloge; lichtblauw kinderjaok; 4-kleurige ballpoint; gummi regenbroek; dames polshor loge met bandje. Inlichtingen: Meidoornstraat 7, Nieuwerkerk. SPORT VOETBAL MEV O-veteranen tegen VCK-veteranen Op zaterdag 8 juni a.s. spelen de MEVO-veteranen uit Zierikzee op het sportpark „Bannink" te Zierik zee een vriendschappelijke wedstrijd tegen de veteranen van VCK uit Koudekerke. Burgemeester H. Koe- voets, oud-lid van MEVO, zal waar schijnlijk ook van de partij zijn. De wedstrijd begint om half zes. KORFBAL Wijziging in het S.D.K.B.-tournooi Door het noodlottig ongeval, dat aan een speelster van de korfbal vereniging „DOSKO" uit Noordwelle bet leven heeft gekost, heeft het be stuur van DOSKO besloten van deelname aan het S.D.K.B-jubile- um-tournooi op zaterdag 15 juni a.s. te Zierikzee af te zien. De plaats bij de senioren zal nu worden in genomen door S.D.O. uit Sint Phi- lipsland. eens verkeerd beoordeeld. Eva. Na alles, wat vanavond uit de doeken is gekomen, weet ik, dat je een vrouw bent met een groot hart. Je kinderen ondervinden dagelijks jou grote liefde.enfin, die liefde is gelukkig wederzijds. Je bent een ideale moeder, Evaje bent nog jonga..ls het verdriet om Nico is gestilt ,moet je eens denken aan hertrouwen. Je kunt opnieuw nog veel geluk beleven. Liefde ontvan gen en geven Ze keek hem aan. „Na Nico's dood dacht ik: m'n hele leven zal ik om hem moeten treuren. Ondanks zijn fouten, Cor, was hij ontzettend lief voor mij en de kinderen. Ik hield krankzinnig veel van hem, misschien kon ik daarom ook veel door de vingers zien. Maar de laat ste tijd begrijp ik, dat dit alles niet inhoudt, dat ik de rest van mijn le ven alleen moet wijden aan mijn kinderen. Ik heb ook recht op nieuw geluk, dat ben ik met je eens. Er is namelijk al een man in mijn even gekomen, die bewezen heeft een no bel karakter te bezitten, die mijn kinderen kent en er altijd hartelijk en aardig voor is, zodat de kinde ren hem sympathiek gingen vinden. J Colleges J j per televisie J UTRECHT. 1-6. Op de Ne- J derlandse universiteiten en a hogescholen wordt steeds a meer gebruik gemaakt van a televisie als hulpmiddel bij de a colleges. Bij de medische fa- a culteit in Rotterdam is men J daarmee nu het verst gevor- J derdEr worden veel uitzen- J dingen per universiteit of ho- J 1 geschool verzorgd, maar lan- J ji clelijke colleges ina een net van J a ongeveer tien straalzenders V zijn over enige tijd ook mo- (i gelijk. Een Eurovisie voor de J i universiteiten en hogescholen J ligt evenwel niet in het ver- schiet. „Het is al moeilijk i veel mensen warm ie maken voor de interuniversitaire 1samenwerking" zegt drs. W. de Vogel, een van de directeu- ren van het Instituut voor film en wetenschappen in Utrecht, dat werkzaam is voor alle universiteiten en hoge- 1scholen in Nederland. Het instituut is nu nog on- dergebracht in kleine en on- f doelmatige ruimten in Ut- f recht, maar in 1970 kan hel f beschikken over een ruim f nieuw gebouw aan de Alexan- f k der Numankade, compleet met f 1 research-laboratorium, ruime 1 studio's en dergelijke. J 65 door Gré de Boe» De kleinste is van hem gaan houden op haar manier. Die man moet nog enkele maanden geduld hebben, want ik wil eerst heel zeker zijn van mezelf. En ook met het oog op de mensen, wil ik het kalm aan doen. begrijp je? Ik ben plotseling van die man gaan houden, ik weet. ik voel, dat hij me gelukkig zal kun nen maken. Daarvan ben ik op dit. ogenblik heel goed overtuigd. „Ze keek hem lachend aan, haar armen om zijn hals strengelend. „Nu mag jij raden, Cor Bergenaar, edelste van alle mannen die ik ken, wie die zeldzame man is!" Hij keek haar verwonderd aan. „Bedoel je, dat.dat.Eva Ze tork hem rustig naar zich toe. „Je mag me kussen, Cor". zei zc zacht. „Als een bezegeling op ons toekomstig geluk. Jij bent veel te kort gekomen in je leven, buiten je schuld. Ik zal proberen het te ver goeden met wat ik je kan .anbie- den: mijn hart, mijn liefde voor jou, mezelf.... alles.... kus me,..." Voorzichtig trok hij haar dicht in zijn armen en toen hun lippen el kander vonden, fluisterde hij, bijna onhoorbaar: „Eva, lieveling...." EINDE. Advertentie helpende hand tegen pijn. Pijn is afschuwelijk. Togal reikt de hel pende hand. Om reumatische pijn, mi graine, hoofdpijn en andere pijn te be strijden. De Togal-fabriek bracht een combinatie van belangrijke middelen in één tablet bijeen. Deze bestanddelen versterken en verhogen eikaars wer king. Vandaar dat Togal snel en lang durig werkt. Apotheek en drogist heb ben Togal in voorraad. Haal een flacon in huis vóórdat de pijn u overvalt. Want pijn komt vaak onverwacht Wat is er dan prettiger om enkele Togal tabletten bij de hand te hebben? Als helper in de nood. TOGAJi 0,95; 2,40; 8,88. Advertentie Aardappeltjes, knikkergroot, in boter döorschijnend gesmoord en daarna bruin gebakken. Deftig gezegd: pommes chateau. Anders gezegd: mmm! Dankzij de echte boter. Voor ernstige ongevallen ZIERIKZEE, 5-6. De leiding van de Rode Kruis-kolonne heeft een schreven gericht aan het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis te Zierikzee, aan alle artsen, gemeentebesturen en politieposten op Schcuwen-Duive- land en aan het VVegenwachtstation Zeelandbrug. In het schrijven wordt de vorming van een mobiel team aangekondigd, dat kan optreden by ernstige verkeersongelukken. Het vraagstuk van de vorming ener dergelijke kolonne is aan de or de gesteld tijdens een bespreking tussen het bestuur van het Rode Kruis afdeling Zierikzee en comman dant en bestuur van de Rode Kruis- kolonne. In concreto was de vraag op welke wijze efficiënte hulp kan worden verleend bij een verkeers ongeval, waarbij een betrekkelijk groot aantal slachtoffers betrokken zijn. Een oplossing is gevonden in de DEN HAAG, 5-6. Volgens de A.N.W.B. ware het te Wensen, dat zyn mening „de specifieke charme van dorp en entourage wordt door een typisch stedelijke, dominerende bebcuwing sterk aangetast" al gemeen gedeeld zou worden door gemeentelijke overheden en bou wers. Het is een zienswijze, zo zegt de bond verder in zijn jaarverslag ever 1967, die geheel en al past in het kader van de tweede nota ruimtelijke ordening, waar gesproken wordt over een verhouding tussen eensgezinswoningen en flatwoningen van 70 tot 30 procent. Op het ogenblik vertoont de verhouding bij de nieuwbouw eerder het omgekeerde beeld. Eerder werd over deze materie opgemerkt: Ruilverkavelingen betekenen veelal een sterke ingreep in het uiter- lijk van een dergelijk gebied. Vaak met het resultaat, dat na deze in greep wel de waterbeheersing, ontsluiting en kavelindeling verbeterd zyn, doch dat de levensvatbaarheid van de bedrijven toch te gering is gebleven, eenvoudig cmdat door bedrijfsbeëindiging te weinig grond beschikbaar is gekomen. Een trieste bijkomstigheid is hierbij dat dikwijls wel het landschap sterk geschonden blijkt. Ook naar de mening van de A.N.W.B. zou het in dergelijke gevallen de voorkeur verdienen de ruilverkaveling vccrlcpig uit te stellen in afwachting van het beschikbaarkomen van voldoende grond voor de vorming van bedrijven met economisch perspectief. Bepaalde, landschappelijk zeer waardevolle gedeelten kunnen dan intussen tot zogenaamd landschapsreservaat bestemd worden; de daarin gelegen, meestal kleine, bedrijven zullen blijvend gesubsidieerd moeten worden. vorming van een mobiel team. dat - indien nodig - binnen vijf minuten op weg naar het ongeval kan zijn. Het team beschikt daartoe over een auto, waarin brancard, dekens, ver band, zuurstofkoffer e.d. Het mobiele team evenwel komt eerst in actie als een arts of een ver tegenwoordiger van bovenvermelde instanties medewerking inroept. Het team zal niet uitrukken als slechts enkele personen bij het ongeval zijn betrokken. Gedacht is daarom aan ongelukken waarbij vijf of meer ge wonden vallen. De kosten voor het mobiele team komen voor rekening van de afdeling Zierikzee van hel Rode Kruis. len ca. 30 tenten te tellen. BRUINISSE „Nu met Hope" bracht serenade aan oud-lid en mede-oprichter De muziekvereniging „Nu met Hope" bracht een serenade aan de negentienjarige heer Marien Jume- let Matthz. De heer Jumelet was in zijn jonge tijd vele jaren lid van de muziekvereniging. Een foto van het gezelschap uit het begin van de eeuw siert nog altijd de wand van de huiskaVner. Na het overlijden van de heer P. Verspoor, eind januari van dit jaar, is de heer Jumelet de enige nog in leven'zijn de van de oprichters. Stapels pak jes pruimtabak en vele dozen siga ren behoorden vrijdag tot de ge schenken voor de oude schipper van de Bru 2. Vergelijkbaar met vorig seizoen RENESSE, 3-6. Nadat Renesse reeds met Pasen en het weekeind met Hemelvaartsdag een voor deze dagen ongekend aantal gasten had geherbergd beleefde men met de Pinksterdagen een overstelpende drukte die nog het best was te ver gelijken met de topdagen in het vo rige seizoen. Zo ruwweg geschat moeten zo'n 20.000 gasten te Renesse hun „ten ten" hebben opgeslagen. Dat Renesse deze stroom van gasten kan opvan gen is in de eerste plaats wel te dan ken aan het feit dat na 1953 een groot gedeelte van de fruittelers zijn overgeschakeld naar de kampeerde- rij. Alle boomgaarden aan de Noord kant zijn evenais aan de Hoogen boomlaan veranderd in een camping- of een terrein met zomerhuisjes. Langzaam maar zeker vindt dit pro ces zijn vervolg aan de Hoogezoom waar inmiddels ook reeds enige cam- Het badseizoen nadert Wat beschouwd kan worden als tip voor vaderdag, is een speciaal autozeem. gemaakt met een rotbestendige kunststofHet zeem wordt opgeborgen in een kokertje.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 7