Rijkspostspaarbank altijd safe! De veilige manier van sparen STREEKNIEUWS ZIERKZEESCHE NIEUWSBODE Douderdag 6 juni 1968 Nr. 20005 Er zijn 2200 vestigingen. Op do postkantoren kunt u de hele dagteieuu. Een aantal daarvan is 2elfs ook op vrijdagavond of de plaatselijke koopavond geopend. Voor de postagentschappen gelden aparte openingstijden. die met gelijk spel eindigde (1-1). Eerder hadden de lagere klassen van beide scholen al een dagreisje gemaakt naar „De Efteling". DREISCHOR Crescendo naar muziekconcours Het harmoniegezelschap „Cres cendo" alhier zal op 17 augustus aanstaande deelnemen aan het mu ziekconcours, dat op die dag in Bruinisse zal worden gehouden. OUWERKERK Uitstapje vrouwenvereniging De Hervormde Vrouwenvereniging van Ouwerkerk maakte dezer dagen het jaarlijks reisje. Om zeven uur 's morgens werd per touringcar ver trokken naar de grote wolfabriek „Leithen" te Leiden. In „Avifauna" werd voor de eerste maal „gepleis terd". De excursie te Leiden duurde ruim twee uren en in die tijd werd bekeken hoe de schapenwol wordt verwerkt tot kluwen wol. Via Noordwijk, waar de inwendige mens werd versterkt, ging het naar Den Haag ,waar gelegenheid bestond om te winkelen. Het reisje was mede mogelijk door deelname van een aantal dames van buiten de vereni ging. Chauffeur was de heer Van Aken. BRUINISSE Gevonden voorwerpen Op het bureau van de groepscom mandant der rijkspolitie te Bruinisse zijn nadere inlichtingen te verkrijgen over de volgende in de maand mei 1968 te Bruinisse gevonden voorwer pen: een bruine portemonnee met inhoud; een zilveren ringetje; een vierdelige houten duimstok; een ou de herenfiets; een damesfiets; een sweater; een kinderstap; een jon gensjack; een olauwe ceintuur; een bruine portemonnee met foto en een portemonnee met zakkammetje. Het verkeer over de Grevelingendam Het aantal auto's dat in de maand mei 1968 de teller bij de Grevelin- gensluis passeerde was 131.769, wat er op wijst dat het dagelijkse gemidn delde rond de drieduizend ligt, met toppen op de zaterdag en de zondag. Sedert de openstelling op 1 april 1965 wijst de teller een totaal per 1 juni 1968 aan van 3.471.574. Het vier de miljoen zal dit jaar waarschijn lijk niet meer worden volgemaakt, maar eer de dam vier jaar open is, ruim zijn overschreden. KERKNIEUWS Hervormde Gemeente Bruinisse Beroepen predikant bracht bezoek In het oude gymnastieklokaal van de 'kleuterschool (het Hervormd Verenigingsgebouw was bezet) heeft ds. C. van Wijngaarden uit Zwaag- westeinde, aan wie de hervormbde gemeente te Bruinisse een toezeg ging van beroep heeft gedaan, ken nis gemaakt met een deel van de gemeente dat daartoe per circulaire was opgeroepen. Aan de verschillende tafeltjes ontstonden bij de kennismaking ge animeerde gesprekken. De vergade ring stond onder leiding van ds. Jagersma, die opende met het lezen van een psalm en eindigde met dankgebed. Tevoren had ds. van Wijngaarden onder leiding van de heren B. de Groot (presidentkerkvoogd) en W. A. Jumelet-van Dienst (scriba van de kerkeraad) een rondgang door de gemeente gemaakt en kerk en ver enigingsgebouw bezichtigd. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Renesse-Noordwelle (toez.): J. D. M. A. Heijkoop, Blan kenham (Ov.). GEMEENTE BRUINISSE Burgerlijke Stand en loop der bevolking over mei 1968 Geboren: 6: Cornelia Fransina, d. v. Joh. van den Bos en Wilhelmina de Bruine; 6: Krina, d. v. Willem Hanse en Tannetje Bolle. Overleden: 4: Leendert de Keisev, 82 jr., weduwnaar van Rika Kik. Gehuwd: 31: Cornells Johannes Boogerd, 30 jr. (van Dreischor) en Ella Adrian a de Graaff, 26 jr. Ingekomen: Daniel Bremmer en echtgenote uit Oldemarkt; Leendert C. Hage uit Brouwershaven; Adriaan Haeck en echtgenote uit Rotterdam; Adriana C. M. Rissieeuw uit Sint Annaland; Gilles E. Houtekamer uit Krabbendijke; Wolfert Jumelet uit Vlissingen; Adriaan Kik uit de Ver. Staten van Noord Amerika; Johanna C. Bevelander (echtgenote van J. Stouten uit Poortvliet). Vertrokken: Dingena de Ronde (wed. A. van Zuidland) naar Rilland Bath; Harrie Schot naar Vlissingen; Anna M. de Winter naar Rheden; M. K. D. van Dijke en gezin naar Kort- gene; Adriaan J. Schults naar Am sterdam; Leendert Koster naar 's Heer Abtskerke; Anna M. Schikker (echtgenote van M. L. van Dongen) naar Wijk bij Duurstede. Burgerlijke stand Zierikzee Geboren: 29 mei: Pieter Anthonie, zoon van Joost van der Hulle en An- thonia Adriana Hendrika Kramer (Zierikzee); 1 juni: Wilhelmina, doch ter van Marinus Snijders en Pieter nel-la Cornelia Willeboordse (Zierik zee). Overleden: 28 mei: Jacoba Hendri ka van Dienst, 71 jaar. echtgenote van Dirk van Lecnen (Middenschou- wen); 30 mei: Petrus Johannes Ver- kaart, 65 jaar. gehuwd geweest met Gerarda Theodora Wetting (Zierik zee). Geioeldig is er gesjouwd om het wegdek bij de ingang van de Hoo- genboomlaan te Renesse berijdbaar te maken, respektievelijk naar de nieuwe strandkerk van de Stichting Katholieke Strandzielzorg en hel café - zelfbedieningsrestaurant van motel „De Zeeuwse Stromen". Hel is toch nog tijdig gelukt om de grote stroom op te vangen, maar verderop SPORTBERICHTEN VOETBAL Zonnemairc I zaterdag legen Brouwershaven I In het kader van het nederlaag- tournooi. dat de V.V. „Zonnemaire"- deze zomer op haar terrein aan de Oostweg organiseert, wordt zater dagavond aanstaande de eerste wed strijd gespeeld. Dan komt Brouwers haven in Zonnemaire op bezoek om de rood-gelen partij te geven. Bij gunstig weer trekken de ontmoetin gen tussen Zonnemaire en Brouwers haven altijd goede belangstelling. Aan de Rijksopleidingsschool voor kleuterleidsters te Middelburg slaag den voor akte A de dames: Els Cla- risse te Nieuwerkerk. Joke van Dam me te Haamstede, Laura de Graag te Zierikzee en Marian Schoof te Oos- terland. Dreisclior-I-SNKWK I 2-2 Op het sportterrein te Nieuwer kerk werd in het kader van het ne- derlaagtournooi van de v.v. „Drei- sohor" de derde wedstrijd gespeeld. De blauw-witten kwamen tegen SK- NWK niet verder dan een 2-2 gelijk spel. In het tournooi staat SVOWK I uit Ouwerkerk momenteel aan ed leiding. KORFBAL NO AD II-WIK II 3-1 NOAD is er donderdagavond op verrassende wijze in geslaagd om de WIK-reserves met een kleine ne derlaag naar Kerkwerve terug te sturen. Na tien minuten spelen bracht Riet Smit via een doorloop bal de blauw-witten aan de leiding (1-0). Preces tien minuten na deze openingstreffer was het Gert Koo- man, die de gelijkmaker in de korf deponeerde (1-1). Nog in de eerste speelhelft slaagde Wijna van Nieu- wenhuijze er in om NOAD weder om een kleine voorsprong te geven. In de tweede helft waren de groen witte bezoekers beter dan de thuis club, doch het doelen was niet best verzorgd. WIK miste drie strafwor- pen en na 20 minuten maakte Wijna van Nieuwenhuijze aan alle onze kerheid een einde, door fraai in te schieten (3-1). Dit werd tevens de eindstand. All-Ready I zaterdag op „Bannnink" tegen WIK I Voor All-Ready I slaat er zater dagavond in de thuiswedstrijd tegen WIK I uit Kerkwerve veel op het spel want na vijf gespeelde wedstrij den hebben de rood-zwarte Zierik- zeeenaren weliswaar twee puntjes veroverd, doch deze zijn uiteindelijk voortgekomen uit evenzovele gelijke spelen. Het wordt dus langzamer hand eens tijd, dat All-Ready eens een wedstrijd gaat winnen. WIK heeft er dus dusverre ook nog niet al teveel van terecht gebracht en met dat feit voor ogen, is het misschien mogelijk, dat de thuisclub zaterdag avond op beide puntjes beslag gaat leggen. Zover is het echter nog hele maal niet, omdat de groen-witte Kerkwer vena ren ook wel eens een plaatsje op de ranglijst zullen willen klimmen. Al met al toch wel goede perspectieven voor een aantrekkelijk duel tussen de twee laagst geklas- seerden in Schouwenduivelands hoogste korfbal klas. V.Z.A.C.-er L. Boni kreeg „zilveren C" Opnieuw passeerde de zweefclub uit de Westhoek, de V.Z.A.C., een mijlpaal in haar bestaan, want één der leden, Leendert Bom uit Burgh behaalde zijn „zilveren C". Aan twee voorwaarden had hij reeds voldaan, nl. een 90 km. vlucht en een vlucht die 5 uur duurde. In het jongste weekeinde werd hij met een lier opgetrokken tot 400 meter en het bleek dat er een dusdanige thermiek heerste dat hij binnen het uur op 2000 meter hoogte zat. Dit was de derde voorwaarde die aan' dit zilveren kleinood is verbonden (optrekken met lier met een stijg- hoogte van 1000 meter). Leendert. Bom is nu het eerste lid van. de V.Z. A.C. die dit onderscheidingsteken mag dragen. Indertijd had ook Ed Hollestelle zijn „zilveren C", doch hij vertrok naar Canada. Op deze za tor dag trokken nog twee andere toestellen naar deze enorme hoogte (voor een zwpcfvilie- was het allemaal nog niet klaar. Dat was niet aangegeven, zodat er een beetje een chaotische toestand ontstond. Aan de dappere straatma kers (foto) intussen lag hel nietZe hebben alles gedaan wat maar mo gelijk was. Ze verdienden een plaatje (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). ger). nl. de V.Z.A.C.-leden Richter en Sipkens, resp. uit Oostvoorne en Sommelsdijk. Zij moeten echter nog aan de andere voorwaarden voldoen. PAARDENSPORT Nieuw succes voor „Schouwse Ruiters" Op 2e Pinksterdag werd te Axel een groot internationaal concours hippique georganiseerd, waaraan door de „Schouwse Ruiters" uit Dreischor werd deelgenomen. Hoewel ditmaal niet in een sterke bezetting, behaalde het achttal de eerste prijs en kwam hierdoor in het bezit van de „Prijs van de stad Axel", een fraaie grote wisselbeker. Het viertal, bestaande uit jonge rui ters, behaalde de 4e prijs. In de in dividuele dressuurklasse L 2 be haalde de heer P. Klompe op „Ro meo" de 4e prijs; de heer A. J. Han se op „Swift" de 5e prijs en de heer J. J. de Wilde op „Snip" de 6e prijs. In de individuele dressuurklasse M 1 werd de le prijs gewonnen door mej. G. Steendijk op „Nico" en de 2e prijs door de heer L. J. Klompe op „Zephir". Drie jongelui uit west-Duitsland zijn verongelukt bij het beklimmen van de bergen langs het meer van Thun in Zwitserland. Scheepvaartberichten Calamares, 4-6 175 m. N Haiti naar Bremerhaven. Echo. 3-6 100 m. N Sydney. Poolse zeeman vraagt asiel in Zweden STOCKHOLM. 5-6. Met twee op gesloten mannen aan boord is een Poolse zeeman met de vissersboot „Gryf" de hav envan Karlskrona in Zuid-Zweden binnengevaren. Hij had volgens een mededeling van het Zweedse persbureau TT de schipper en het andere bemanningslid midden op zee overmeesterd om in Zweden politiek asiel te kunnen vragen. De onvrijwillig meegekomen zeelieden willen naar hun land terugkeren. Meisje liftte naakt LONDEN, 5-5. Een 22-jarig meisje heeft in Amersham, ten westen van Londen, riaakt staan lyiften. Zij droeg slechts schoenen, een hoed en een tas, waarin een bandrecorder zat. Met het apparaat nam ze, in opdracht van een filmonder neming, de reacties van auto bestuurders opDe onderne ming werkt aan een „verbor gen camera"-film. Een van de door het meisje aangehouden chauffeurs zei later: „Ik was met stomheid geslagen toen ze me de weg naar de dichtstbij zijnde telefooncel vroeg, ik legde haar tenslotte uit waar ze die kon vinden en vervolg de mijn weg". Een ander zei. dat zijn vrouw hem niet had willen geloven toen hij haar het verhaal vertelde. „Je zal wel een zonnesteek hebben opgelopen", was haar reactie. Advertentie „Karei Doormail" gaat ile dienst uit DEN 1IAAG, 5-6. Het vlieeüek- schip Karei Duorman wordt zeer bin nenkort afgevoerd van de sterkte. Staatssecretaris Van Es (marine) heeft dit tijdens een persconferentie bekend gemaakt. Reparatlu van het schip dat on langs door brand in beide machine kamers werd getroffen, zou 1,8 mil joen gulden hebben gekost. Daarbij zou nog een bedrag van 1,7 miljoen gulden gekomen zijn voor een ver vroegde beperkte onderhoudsbeurt. Bovendien is overwogen, dat de re paratie van het schip minstens vijf maanden geduurd zou hebben, waar na het nog ongeveer een jaar voor operationele doeleinden zou kunnen worden ingezet. Alles bij elkaar heeft de minister van defensie en de staatssecretaris doen besluiten het schip uit do sterkte van de Konin klijke Marine af te voeren. „Baardmankruik je in rnosselkor BRUINISSE, 5-6. De grote zaad visserij campagne die ieder jaar ge houden wordt levert het voor de mosselkwekers kostbare mosselzaad op. Soms heeft men geluk en bren gen de korren iets naar boven, waar de antiquairs belangstelling voor hebben. Vooral een bepaalde plaats in het Scheurrak (een deel van de Wad denzee, waar waarschijnlijk vroeger mensen hebben gewoond) is bekend om zijn kans dat men er iets antieks naar boven haalt. Meestal zijn het antieke kruikjes, de zgbaardman netjes: kruikjes versierd met een mannengezicht met grote baard. Nadat jaren tevoren bv. de Bru 4, de Bru 40 en de Bru 8 dergelijke vondsten hadden gedaan, was het dit keer weer de Bru. 12, die een nog gaaf kruikje van het genoemde model viste. Schipper A. Jumelet Wz. was de gelukkige. Schipper A. L. van Kooten van de Bru 34 haalde vorig jaar op onge veer dezelfde plaats een antieke te gel naar boven. Vrijzinnig Protestantse landdag te Vlissingen De Vrijzinnig Protestantse Land dag zal ditmaal te Vlissingen wor den gehouden en wel op zondag 9 juni a.s. Op het programma voor deze dag, die gehouden wordt ron dom het thema „Geef me de vijf" staat o.a. een kerkdienst, te houden in de Doopsgezinde kerk, onder lei ding van ds. J. C. v. d. Berg. Een wandeling langs de boulevard zal afgesloten worden met bezichtiging van het nieuwe stadhuis. De dag wordt besloten met een bijeenkomst in het Concertgebouw met korte causerieën door dr. R. Boeke („Geef me de vijf") en ds. A. van Santen („Pak de vijf"). Voor kinderen is er een apart programma. FINANCIEEL NIEUWS De franse frank PARIJS, 5-6. De Banque de Fran ce heeft voorgesteld een deel van de 882 miljoen dollar te gebruiken, die zij automatisch bij het Interna tionale Monetaire Fonds (IMF) kan opnemen, zo heeft en woordvoerder in Parijs bekendgemaakt. Hoewel de beslissing nog niet officieel is, zo zei de woordvoerder, zal de bank 750 miljoen dollar opnemen als steun voor de frank. Het is hierdoor dui delijk dat de bank vastbesloten is door te gaan met steun te verlenen aan de frank om speculaties te voor komen. Vergadering Prov. Staten De eerstvolgende vergadering van de Staten van Zeeland zal worden gehouden op donderdag 13 juni a.s. in de Statenzaal, Abdij, Middelburg. De vergadering zal, zonodig, op 14 juni worden voortgezet. Op de agen da staat een dertigtal punten, waar onder verkoop van de aanlegsteiger haven De Val aan de gemeente Zie rikzee. ZIERIKZEE Benoeming Voor het tijdvak van 1 augustus 1S68 tot en met 31 juli 1969 is tot le raar in tijdelijke dienst aan de Rijks scholengemeenschap te Zierikzee be noemd: de heer H. Botterdweg. Oriënteringsrit M. C. „Sparta" De Motor- en Autoclub „Sparta" te Zierikzee Tioudt op zaterdag 15 ju ni a.s. de derde oriënteringsrit van dit seizoen, waarvoor de start be paald is om 14.01 uur bij Kort Auto schade aan de Banninklaan te Zie rikzee. Deelname staat open voor au to's, motoren en scooters, terwijl ge reden wordt onder het reglement van de K.N.M.V. 1968. De lengte van de route is 60 km. terwijl de gemiddel de snelheid 30 km oer uur bedraagt. NOORDGOUWE ZONNEMAIRE Schoolkamp in „De Koebel" De leerlingen van de hoogste klassen van de openbare scholen van Noordgouwe en Zonnemaire, hebben gezamenlijk een driedaags kamp gehad in „De Koebel" te Burgh. De leerlingen - totaal 37 - waren vergezeld van hun onderwij zers en enkele moeders. Ze beleef den fijne dagen in de duinstreek. Speurtochten in de domeinen wer den ondernomen en bezoeken ge bracht aan de vuurtoren en enkele bunkers in de duinen. Tijdens een geslaagde avondwandeling, kwam de .jeugd onder de bekoring van de ge heimzinnige stilte in de natuur. De laatste avond was gereserveerd voor improvisaties, spelletjes en het ver tonen van enkele films. Tijdens het kamp werd ook de kofbalwedstrij i Noordgouwe-Zonnemaire gespeeld, NORMANDISCHE FOLKLORE jeugdige Normandische folkloristische dansgroep op, waarvan hier (nog eens) het vrouwelijk deel. Ook de mannen waren present en gingen geKieea in originele nemaaengue wambuizen en halsdoeken. De hoofden, waren gedekt met bolhoeden. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 3