Frankrijk: neiging tot werkhervatting Senator Robert Kennedy is overleden Troepen in Y.S. in staat van alarm STREEKNIEUWS Uw salaris via de Nutsspaarbank NUTSSPAARBANK - ZIERIKZEE Successen voor Delta-Sport-leden te Hulst PARIJS, 5-6. Na een staking van drie weken, waaraan door miljoenen arbeiders werd deelgenomen, valt in Frankrijk een steeds sterker wor dende neiging tot werkhervatting waar te nemen. In vele gevallen bleek woensdag de meerderheid van de arbeiders weer aan het werk te willen gaan, maar door het starre optreden van stakingscommando's op sleutelpos- ten in de industrie en het verkeer was werkhervatting onmogelijk. In het bijzonder gold dit voor de spoor wegen, het openbaar verveer in Pa rijs, de PTT en het luchtverkeer. De nieuwe minister van voorlich ting, Yves Guena, verklaarde woens dag dat daar waar de vakbonden Scheepvaartberichten Acmaea. 4-6 310 m. NNW Flor es naar Montreal. Atys, 5-6 240 m. ZO Fenando No- ronha naar Curasao. Camitia, 4-6 300 m. W Azoren naar Curagao. Calamares, 5-6 300 m. ZZW Bermu da naar Bremerhaven. Maasdam, 5-6 550 m. NNW Flores naar Southampton. Tara, 4-6 75 m. ZW Madeira naar Vlissingen. Zafra, 5-6 680 m. ZZO Monrovia naar Tranmere. Arbeider gooide per ongeluk baas dood BERLIJN, 5-6. Een 40-jarige fa brikant is in West-Berlijn dodelijk getroffen door een zwaar houtblok dat door een van zijn arbeiders uit een raam was gegooid. Hij had een 21-jarige knecht opdracht gegeven het blok van de bovenste verdieping van het fabrieksgebouw naar bene den te brengen. De knecht vertelde later de politie dat het hem te zwaar was geworden en dat hij daar om zijn last van vier hoog op de bin nenplaats had gegooid. Daar passeer de net zijn baas. Zeehavenontwikkeling MIDDELBURG, 5-6. In een be spreking van het dagelijks bestuur van het overlegorgaan zeehavenont wikkeling Zuidwest-Nederland met de ministers van verkeer en water staat, van volkshuisvesting en ruim telijke ordening en van economisrhe zaken is overeenstemming bereikt omtrent de wijze, waarop de studie opdrachten, die zijn aangegeven in het rapport „Verkenning van enkele aspecten van de ontwikkelingsmo gelijkheden voor zeehavens in het Deltagebied", zullen worden uitge voerd. Het is de bedoeling, dat de minis ter van verkeer en waterstaat op korte termijn nadere mededelingen over deze aangelegenheid zal doen aan de Tweede Kamer, zulks in ant woord op enkele hem gestelde vra gen. Demonstratie voor controle op vuurwapens in Ver. Staten WASHINGTON, 5-6. Ongeveer tweehonderd mensen hebben woens dag in Washington betoogd bij het gebouw van de „National Rifle Or ganisation", een organisatie met 980 duizend leden die zich tegen alle vormen van federale controle op vuurwapens verzet. Minister Clark: Geen samenzwering WASHINGTON, 5-6. De Ameri kaanse minister van justitie, Ramsey Clark, heeft op een persconferentie in Washington verklaard dat hij uit de voorlopige gegevens afleidt dat de moordaanslag cp senator Robert Kennedy de daad van een eenling was. Naar zijn oordeel waren er voorshands „geen bewijzen voor een samenzwering". Schilderijendiefstal in Engelse hoofdstad LONDEN, 5-6. Inbrekers hebben in de nacht van maandag op dins dag 40 schilderijen, waarvan 20 Hollandse meesters, gestolen uiteen woning van de antiquiteitenhande laar Ronald Lee in Londen, zo :s •woensdag door de politie bekendge maakt. De schilderijen waren voor 500.000 pond (f 4 miljoen) verzekerd. Studentenverzet in Zuid-Slavië BELGRADO. 5-6. Zuidslavische studenten hebben woensdag laten weten dat zij alle faculteitsgebou wen van de universiteit van Belgra do bezet hebben ter ondersteuning van hun eisen tot democratisering en optreden tegen de politie, die „zich aan wreedheid te buiten zou zijn gegaan". Het actiecomité van de studenten verklaarde dat de hoogleraren van de universiteit uit solidariteit met de studenten geen colleges meer zullen geven tot de eisen vat* de studenten zijn ingewilligd. Weer enkele treinen naar Frankrijk UTRECHT. 5-6. Vandaag (donder- dag) zullen weer enkele treinen vanuit Nederland naar en door Frankrijk rijden. Uit Amsterdam vertrekt een D-trein naar Parijs, maar de verbinding Parijs-Amster dam is nog niet mogelijk. Voorts rijdt er een sneltrein van Maastricht naar Genua en terug, terwijl twee TEE-treinen de verbinding zullen verzorgen tussen Amsterdam-Zü- rich en Zurich-Amsterdam. een geheime stemming mogelijk had den gemaakt, een duidelijke bereid heid tot hervatting van het werk te constateren viel. In noord- en oost- Frankrijk reden woensdag hier en daar weer treinen. Het was woens dagmiddag echter nog niet te voor spellen of het spoorverkeer, de dien sten van de Parijse Metro en het bus- en luchtverkeer op zeer korte termijn volledig hervat zullen wor den. Caféhouder omgekomen bij vechtpartij HOEK VAN HOLLAND, 6-6. Dj 53-jarige caféhouder Jacob Huizin- ga, eigenaar van de Zanzibar in Groningen, is in Hoek van Holland tijdens een vechtpartij met een plaatsgenoot, de 48*-jarige caféhou der J. P. B. om het leven gekomen. De Rotterdamse politie verklaarde vanmorgen dat B. zijn tegenstander tegen de straat heeft geslingerd en in de keel heeft geknepen, totdat hij geen teken van leven meer gaf. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hazerswoude: B. C. de Gelder, Wissenkerke; te Eindho ven (vac. C. N. Langeveld): J. de Jong, Brugge (B.)te Yerseke: A. J. de Bue, Makkum; te Heusden en Herpt: J. Dijkstra, Kampen; te Nieuwleusen (vac. C. Nauta): J. I. Wuister, Schipluiden; te Wesepe: I. D. H. Dijk, Vierhuizen-Zoutkamp; te Amsterdam (vac. G. J. Paul): H. J. van Leeuwen, Almen. Aangenomen naar Heinenoord: C. D. Otte, Hollandscheveld; naar Valburg-Homoet: J. Vink; naai* La ren (vac. J. D. de Stoppelaar) (toez.) Th. van Sprang, Beverwijk; te be roep der classis Haarlem als predi kant voor b.w. (Antoniusziekenhuis te IJmuiden): G. E. Bakker, Krim pen aan de IJssel. Bedankt voor Huizum (vac. K. Venema): D. H. Bosma, Nijverdal; voor Schoorl c.a.: J. A. Heldring, Heeze; voor Waddinxveen (vac. Joh. Verwelius): J. T. Cazander, Scher- penzeel. Ger. Kerken Aangenomen naar Elburg: W. R. Barkema, Sprang-Waalwijk. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Ommen; A. Jagersma, Groningen. DE ZIERIKZEESE PAARDENMARKT AGENDA Donderdag 6 juni Zierikzee Stadhuis, 2.30 uur, vergadering Vleeskeuringskring. Zaterdag 8 juni Zierikzee 10 uur. start voorjaarstocht Zierik- zeese zeilers. Schuddebeurs 8 uur. tent-concert „Con Amore" en „Apollo". ROTTERDAM. De 31-jarige Duit se matroos Fritz Malijg is in de Rot terdamse haven verdronken. Alle vakbonden van P.T.T.-per soneel in Frankrijk hebben hun le den opdracht gegeven donderdag morgen weer aan het werk te gaan. n Uit het museum Brukenthal te Sibiu, een stad in de Roemeense provincie Transilvania zijn schilde rijen van onschatbare waardel ge stolen. LAATSTE NIEUWS Warmere paardenmarkten zijn er in het verleden stellig talrijke geweest, maar het iets somberder weer deed gisteren toch geen afbreuk aan de ge- DODELIJKE zellige koopdrukte op de jaarlijkse markt aan de Balie en in de omliggende straten. LOS ANGELES, 6-6. Senator Robert Kennedy, die gisteren by een aanslag ernstig werd gewond is don derdagnacht overleden. Kennedy stierf om 01.44 uur plaat selijke tyd (09.44 uur Ned. tijd). Hy was 42 jaar. Aan het sterfbed bevonden zich zijn echtgenote, Ethel, zijn zuster, mevrouw Lawford, een andere zus ter en zijn zwager, het echtpaar Smith en Jacqueline Kennedy, de echtgenote van zyn in 1963 eveneens by een moordaanslag omgekomen broer. Frank Manciewicz, perschef van Robert Kennedy, maakte het overlij den bekend. Hy kwam terneergesla gen de in het ziekenhuis ingerichte perskamer binnen. Het duurde on geveer een minuut voor hij in staat was te spreken. Gedeeltelijk verlamd en bewuste loos sinds zijn opname in het zie kenhuis stierf Kennedy ongeveer 22 uur nadat de hersenoperatie begon. In de loop van de avond werden de medische bulletins steeds somberder. Het lijk van de senator zal in de loop van de dag per vliegtuig naar Was hington werden gebracht. De dader van de aanslag is een 24-jarige immigrant uit Jordanië. Hy wordt op een borgsom van 250.000 dollar vastgehouden, beschuldigd van moord met voorbedachte rade op Kennedy en het verwonden van vijf andere mensen. WASHINGTON, 5-6. Als gevolg van de aanslag op senator Robert Kennedy zijn eenheden van het Amerikaanse leger in staat van alarm gebracht, zo is woensdag van bevoegde zyde in Washington ver nomen. Een woordvoerder van het Penta gon zei dat 'thier 'n voorzorgsmaat regel betrof. Er zijn verscheidene duizenden militairen bij betrokken. De woordvoerder zei dat men dit keer de geregelde troepen had inge- Doctoraal examen Aan de universiteit van Amster dam slaagde voor het doctoraal exa men notariële studierichting de heer W. H. Klaassen te Zierikzee. ZIERIKZEE Heropening zaak Op dinsdag 11 juni a.s. vindt de heropening plaats van de geheel ver bouwde zaak in huishoudelijke arti kelen, souvenirs, glas. aardewerk en speelgoederen van de fa. I. de Jong (Poststraat 1). Gezamenlijke vaartocht Zierikzeese zeilers Op zaterdag 8 juni a.s. zal door de Zierikzeese zeilers de traditionele gezamenlijke voorjaarstocht worden gemaakt, met als eindpunt ditmaal Yerseke. Het vertrek is vastgesteld op 10 uur 's morgens. NOORDGOUWE Afd. Piattelandsvrouwenbond De afdeling Noordgouwe e.o. van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen, organiseert op dinsdag 11 juni een tuinmiddag op het adres: Heere- weg 16 te Noordgouwe. De middag wordt verzorgd door mej. Roest, le rares huishoudelijke voorlichting ten plattelande. Zij zal een demonstratie bloemschikken geven. SCHUDDEBEURS Tentconcert Aanstaande zaterdag 8 juni zullen de muziekkorpsen „Con Amore" (Noordgouwe) en „Apollo" (Brou wershaven) een populair concert verzorgen in de mobiele tent te Schuddebeurs o.l.v. de dirigent de heer E. A. de Looff. OUWERKERK Concert „Nieuw Leven" Het programmal van 'het aange kondigde concert 'door de harmonie „Nieuw Leven'' op a.s. zaterdag is als volgt: 1. Astronaut, mars, C. J. N. Cori; 2. Ma-ri tan-a, fantaisie sur 1' Opéi-a de Wallace, arr. Jos. Kessels; 3. De opmars, mars, C. J. N. Cori; 4. Mar tha, poutpourri de 1' Opéra, Jos. Kessels; 5 .Hurry Up, mars, Albert Kappert; 6. Marie Henriette, ouver ture, L. Momtagne; 7. Florida, mars, A. Duroc; 8. Ouverture Provincalc, A. Tournel; 9. Excelsior, mars, H. A. van Mechelen; 10. La Festa Splendora, ouverture. Joh. B. Kak, arr. P. F. dc Kort; 11. lère Rapso die sur des Noëls, Laurent Belbecq; 12. De goede oude tijd, mars, Alb. Kappert. schakeld in plaats van de Nationale Garde of de reservestrijdkrachten op wie men een beroep heeft gedaan in de periode van onlusten na de aan slag op Martin Luther King. Plattelandsvrouwen gaan Domeinen verkennen De Nederlandse Bond van Platte-^ landsvrouwen, afdeling Duiveiand, houdt op dinsdag 11 juni a.s. 'haar laatste bijeenkomst voor de vakan tie. Het is de feedoeling dat op ge noemde dag om 2 uur wordt verza meld bij het pompstation „De Blin- kert" aan de Adriaan van der Weij- deweg tussen Burg en Westenschou- wen .Onder leiding van een gids zullen de dames een wandeling door de Domeinen maken. Ook de vogel broedplaats zal worden bekeken Na 'de wandeling zal mevr. Geel hoed-Boot uit Oosterland de dames thee aanbieden bij haar caravan te Haamstede. OOSTERLAND Mej. Marian Schoof alhier slaagde bij de te Middelburg gehou den examens voor de aikte A. Kleu terleidster. Zij ontving haar oplei ding aan de Rijksopleidingsschool voor Kleuterleidsters te Middelburg. Bijzondere voetbalwedstrijd Een niet alledaagse voetbalwed strijd zal er op zaterdagavond 8 juni a.s. hier ter plaatse, op hei sportterrein „De Saële", worden gespeeld. Dan zal er namelijk een ontmoeting plaats vinden tussen de beide elftallen van de sportvereni- Vooral „de stofjeshadden - als vanouds weer de voorkeur van de dames. Vlijtig werd er gegraaid in de stalletjes, die, na wat zoeken, wel prijs gaven wat werd gezocht. Met de onver mij edlijke standwerkers en de typische geuren was het de Paardenmarkt weer wel helemaal. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). Advertentie biedt vele voordelen! Alle betalingen worden geheel gratis verricht en toch 31- rente Vraagt inlichtingen Dagelijks geopend Schoolreisje De jaarlijkse reis van de kinderen der openbare lagere school (klassen 3, 4, 5 en 6) is vastgesteld op vrij dag 14 juni a.s. Niet zonder „good old luek" PARIJS, 6-6. „Ik weel dat er vroeg of laat een aanslag zal komen. Er is geen enkel mid del om een kandidaat tijdens de verkiezingscampagne te be schermen, Hij moet zich in de menigte begeven". Dit heeft senator Kennedy enkele da gen geleden gezegd in een in terview met de Franse schrij ver diplomaat Romain Gary, dat vandaag (donderdag) is gepubliceerd in het dagblad Le Figaro", „Op alle manie ren moet men het geluk aan zijn kant hebben om tot pre sident van de Verenigde Sta ten te worden gekozen. Wij leven in een periode van bui tengewone psychische besmet ting. Men kan zeggen dat de geestelijke leegte zodanig is, in het oosten zowel als in het westen, dat de dramatische gebeurtenis, de happening, een werkelijke behoefte is ge worden. De individuen, we kunnen dat zien in onze ne- gerghetlo's, worden zo sterk verdrukt of opeengedrukt, dat zij zich niet anders kunnen bevrijden dan door een uil- barsting", zei Kennedy. Aan hoeveel aanslagen is generaal de Gaulle precies ontsnapt", vroeg de senator daarna aan zijn ondervrager. Vijf of zes" antwoordde Gary. Daarop schudde Kennedy lachend het hoofd. „Het geluk", zei hij. „Men kan geen president zijn zonder het „good old luck". Hoe in-triest is het te welen, dat dit geluk Robert Kennedy niet beschoren was. ging „Duiveiand" alhier, nl. Duive iand I tegen Duiveiand II, een vriendschappelijke match. Bij gun stig weer kan dit voor supporters en belangstellenden een aardige wedstrijd worden. De aanvang is gesteld op half zeven. Benoeming Onze dorpsgenoot de heer M. Da lebout, tot op heden schildersgezel, en als bijbetrekking meteropnemer bij de waterleidingsmaatschappij en incasseerder van de P.Z.E.M., is mé* ingang van 1 juni benoemd in vaste dienst van de Waterleidingmaat schappij „Midden-Zeeland", die zoals bekend een fusie heeft aangegaan met de Schouwen-Duivelandse Wa terleidingmaatschappij. Als meter opnemer bij genoemde maatschappij hééft de heer Dalebout als zijn werk terrein aangewezen gekregen Schou- wen-Duiveland en Nooi'd-Beveland. Eéns per jaar zal hij alle aangeslo tenen bezoeken. De heer Dalebout heeft inmiddels zijn funktie aan vaard. DEN HAAG. Een deel van het ar chief van het ministerie van onder wijs en wetenschappen in Den Haag is woensdagavond door brand ver woest. De schade is moeilijk te schatten. Hoeveel documenten in vlammen zijn opgegaan kon ook nog niet worden vastgesteld. AMSTERDAM. In de Spaarndam- merstraat in Amsterdam is de 13- jarige Ronald Schmidt verongelukt. De jongen die een fiets met een ab normaal breed stuur bereed, tracht te zich lussen een langzaam rijden de vrachtwagen en een geparkeerde auto te wringen. Vermoedelijk raakte hij klem ,viol en raakte on der een achterwiel. Hij was op slag dood. De Amerikaanse en de Noord- vietnamese afvaardiging zyn woens dag drie uur en veertig minuten by- ecn geweest. Het was hun zevende plenaire bijeenkomst te Parijs. Vol gende week woensdag zullen zy op nieuw samenkomen. TILBURG. De polite van Tilburg heeft van 18 jongens, variërend in de leeftijd van 14 tot 18 jaar inge rekend, die gedurende een half jaar voornamelijk het zuidelijk stadsdeel van Tilburg heeft geterroriseerd. ONGELUKKEN CALLAINDSOOQI. Woensdagmid dag is op de Duinweg in Callands- oog de 61-jarige heer A. Ooster broek uit Alkmaar, die een brom fiets bereed, door een personenauto aangereden. Hij was op slag dood. WAMEL. In de Veesteeg te Wa- mel is, niet ver varr zijn ouderlijk huis, de 3-jarige Paulus van Som meren door een bestelauto aangere den. Het kind was op slag dood. WASPIK. Woensdagmorgen is de 10-jarige Fons Timmermans uit 's Gravenmoer, fietsend op het Scharlo te Waspik, tegen een pas serende vrachtauto gevallen. De jongen overleed ter plaatse aam de opgelopen verwondingen. NAARDEN. In het IJsselmeer is ter hoogte van Naarden de 28-ja- rige Turk Ali Kecili door verdrin king om het leven gekomen. De man woonde sinds kort in Bussum en werkte op een fabriek in Huizen. Hij was met een aantal andere Tur ken gaan zwemmen. EDE. De 34-jarige J. Gorrits, die geen vaste woon- of verblijfplaats had is om het leven gekomen, toen hij op de rijksweg Renswoude-Plan- ken Wambuis in de gemeente Ede met zijn bestelauto op een perso nenwagen botste, die plotseling een zijweg insloeg. IJZEND IJKE. Op de provinciale weg Schoondijke-Terneuzen is de 13-jarige fietser André Geernaert uit Schoondij'ke aangereden door een personenauto. De jongen werd met zware verwondingen overge bracht naar het ziekenhuis te Oost burg en later naar een ziekenhuis in Tilburg, waar hij in de loop van de avond is overleden. TIETJERKSTERADEEL. De 13- jarige F. Brunt uit Hardegaxijp is bij een verkeersongeluk op de rijks weg Gronin gen-Leeuwarden om het leven gekomen. Toen de jongen na bij het kruispunt Quatre Bras per fiets de weg overstak kwam hij in aanraking met de aanhangwagen van een vrachtauto. Hij bekwam dusdanig letsel dat hij op weg naar het ziekenhuis overieéd. DUIVENSPORT P.V. „Zierick" - Zierikzee Wedvlucht uit Chimay, op 25 mei 1968. In concours 131 duiven. Af stand plm. 180,239 km. Snelheid eerste duif 1142,63 m. per minuut. P. Flikweert 1, 11, 12, 13, 23, 25, 32. 33; Fr. Maijs 2, 8, 20; Jac. Ver wijs 3, 4, 5, 7, 16, 24; Jac. Stoutjes- dijk 6, 9, 18, 29; I. v. d. Maas 10, 21, 22, 30; A. J. Stoutjesdijk 14, 15; J. v. d. Sande 17, 31; B. Visser 19, 27; A. M .Berrevoets 26, 28. VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitie Rayon Zierikzee V.A.B.-Torenboys 0-0; Neptunus- Velocitas Heden (donderdag)avond wordt gespeeld: Rij kswaterstaat - Kon. Zeelandia (kwart over zeven). SPORT ZIERIKZEE, 4-6. Aan dc op 3c pinksterdag door dc atletiekvereni ging RKHAV tc Hulst georganiseer de atletiekwedstrijden werd ook door een aantal atleten van Delta Spert deelgenomen. Dc jeugd die hierby sterk was vertegenwoordigd kwam hierby met uitstekende resul taten voor dc dag. Op de 60 m. meisjes D slaagden niet minder dan drie meisjes van Delta Sport erin om tot de finale door te dringen. F. Koster wist hier in met een tijd van 9.5 op de 2e plaats beslag te leggen, terwijl I. Hage met dezelfde tijd derde werd. R. Enzlin werd 6e met een tijd van 10.2 sec. Bij do jongens D wist R. Stoel in de tijd van 8.9 sec. als eer ste op dc 60 m. te eindigen. Ook hef hoogspringen bij dc jongens D. le verde een overwinning voor R. Stoel op met ccn sprong van 1.15 m. Bij het hoogspringen meisjes B. legde H. Hage met een sprong van 1.30 m. beslag op dc 2e plaats. I. Hage ein digde bij het nummer hoogspringen meisjes D. met een sprong van 1.10 op de 3e plaats. Bij het verspringen meisjes D. werd L Hage 2e met 3.99 m., R. Enzlin 5e met 3.65 m., T. Kos ter 6c met 3.64., L. de Vos 6e met 3.43 en M. Lagrouw 14e met een sprong van 2.31 m. In de finale 100 m. jongens A. werd R. Auperle 5e in de tijd van 12.8 sec., terwijl bij de meisjes C. H. Burcksen in haar serie op de 80 m. 3e werd in 12.1 sec. Het kogelstoten bij de dames leverde een overwinning op voor E. Goedhart- Schol met een afstand van 12.43 m. waarmee zij momenteel de 4e plaats po dc nationale ranglijst inneemt. J. dc Jonge-Schot werd hier 2e met 11.96 m. Ook het nummer discuswer pen bij de dames leverde een over winning op voor E. Goedhart-Schot met een afstand van 41.88 m. waar mee zij weer 88 cm verder kwam dan vorige week le Rotterdam. Ook hier werd J. de Jonge-Schot 2e met een afstond van 31.58.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2