Na zoveel jaren heeft Lexington opnieuw 'n formidabele sigaret, gemaakt: deze king size special filter een stuk Wouter uit het ZELDZAME RUK NAAR LINKS Uitstekend geslaagd hengelconeours aan zeedijk Koudekerke Antwerpen krijgt derde Scheldetunnel IIET OOG VAN SIVA BLIK DOOR HET WERELD ZIEKIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 28 mei 1968 Nr. 20001 Advertentie (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Hengelsport vereniging „De Krabbe" zorgde voor veel prijzen Verkeerskandidaatjes Bruinisse kregen diploma's Voor 45 jaar... HAAMSTEDE. Gedeputeerde Sta ten hebben het oordeel van de ge meenteraden in de Westhoek ge vraagd voor een eventuele oprich ting van een U.L.O.-school hier. RENESSE. Een straatweg van 2V-i meter breed zal aangelegd worden vanaf de tramhalte door de Mool- weg langs de molen en over de pol ders tot dicht bij de duinen by de „Oude Hoeve". BURGH. Een Haamsteedse onder nemer heeft een auto-omnibusdienst geopend tussen Burgh en Zierikzee. 's Morgens half acht is de vroegste vertrektijd. BRUINISSE. In het gemeentehuis is in het weekend ingebroken. Uit een kastje werd f 25,- vermist, ter wijl ook het slot van de brandkast geforceerd was. BRUINISSE. De Groene Kruisaf- deling zal dit jaar nog niet overgaan tol het aanstellen van een wijkver pleegster, daar het de financiën hiervoor ontbreekt. ZIERIKZEE. (Adv.) Boottocht Z' zee-W emeldinge-Hansweert- Ant werpen met de ruime salonboot „Stad Zierikzee". Vertrek van Zie- rikzee 's morgens 5.30 uur. Kaarten a f 1,75 retour. DREISCHOR. De collecte ten bate der Duitse kinderen gehouden, heeft opgebracht f 54,30. ZIERIKZEE. Coöp. veiling te Zie rikzee. Eendeneieren f 4,90; ganzen eierenen f 12.-; kalkoeneieren f 8,25; meeuweieren f 4,40; stareieren 5,-, alles per 100 stuks. BRUINISSE. De visserijvereniging Algemeen Schippers- en Vissers- belang" wenst alleen bij grote schaarste aan Zeeuwse mosselen de invoer van Zuiderzee mosselen toe gelaten te zien. BRUINISSE, 27-5. In dc raadszaal van het gemeentehuis te Bruinisse heeft burgemeester C. H. van de Lin de deze week aan 37 leerlingen van dc beide lagere scholen het verkeers- diploma uitgereikt. In zijn toespraak tot de geslaagde verkeerskandidaten toonde burge meester Van de Linde zich verheugd over het feit. dat in Zeeland, dus ook in Bruinisse, het praktische deel van het examen nog wordt afgenomen. In de grote steden is men van het praktische gedeelte afgestapt, in ver band met de verkeersonveiligheid. De naam is ook gewijzigd. Men spreekt niet meer van verkeersexa- men maar van verkeersproef. Het woord examen houdt in dat men een bepaalde studie waarvoor men exa men heeft gedaan, heeft beëindigd. Maar dat is met de materie „verkeer" niet het geval. Men raakt daarin niet „uitgestudeerd". Het verkeer blijft de aandacht vragen. Het blijft een voortdurende zorg, het aantal ver keersongevallen zo veel mogelijk te beperken, door het opvolgen van de verkeersregels. Een eerste vereiste is, de verkeersregels goed te kennen en in de praktijk toe te passen. Daarom is het hoofd bestuur van het Verbond voor Veilig Verkeer verheugd, dat het praktisch gedeelte van de ver keersproef. zoals het examen nu wordt genoemd, althans -in Zeeland nog overal wordt afgenomen, meest al zoals ook te Bruinisse, onder toe zicht van de rijkspolitie. Eén meisje slaagde alleen voor het praktisch gedeelte, omdat zij toen het theoretisch gedeelte werd afgenomen in het ziekenhuis lag. Twee deelne mers slaagden met „lof", zij maakten zowel het theoretisch als het prak tisch gedeelte foutloos. Op het uit te reiken speldje zal dit tot uitdruk king komen. Alle kinderen kregen tenslotte een bon voor een ijsje op kosten van het g omeentebestuur. SPORTBERICHTEN DUIVENSPORT „De Reisduif" - Brouwershaven Uitslagen van de P.V. „De Reis duif" te Brouwershaven op 18 mei j.l., wedvlucht vanaf Pont St. Maxence. Afstand 284 km. A. J. Flikweert 1, 3. 7, 8 en 11; J. M. Kloet 2, 4, 6 en 9; Joh. Flik weert 5; C. Wesdorp 10 en 12; A. de Wilde 13. fie voor je klaarmaken?" BRUSSEL, 25-5. In Antwerpen, waar op het ogenblik aan een twee de verkecrstunnel onder de Schelde wordt gewerkt, moet nog een derde tunnel komen, zo meent de studie groep voor de streek Scheldc-Dijle, die een nieuw ontwikkelingsplan heeft uitgewerkt. De studiegroep verwacht een ge leidelijk samenvloeien van de Ant werpse en Gentse agglomeraties, waardoor een zuidelijk krachtveld van de Delta van Rijn, Maas en Schelde zal ontstaan. Het plan, dat aan het Belgische ministerie van openbare werken is toegezonden, acht een derde Schelde tunnel, die het noordelijke havenge bied met het industriegebied op de linkeroever verbindt, onontbeerlijk voor de goede ontwikkeling van het gewest Antwerpen. 61. Met opgeheven zwaard stormt Aram op de grootvizier of. Doch voor hij hem heeft kunren bereiken, hoort hij Tarai een bevel geven en op hetzelfde ogenblik is hij omringd door vijf, zes kerels. Eén ervan, een lange, magere, man is het dichtst bij. Met een vervaarlijke snelheid hanteert hij een lange houten knots, waarmee hij reeds twee van 's keizers krijgers, die hem wil len tegenhouden, in het zand doet bijten. Aram, die zich bewust is van het gevaar dat hen dreigt, doet een bliksemsnelle uit val, doch zijn tegenstander is vlugger en met een zwiepende slag slaat hij met zijn knuppel Aram het zwaard uit de handen. Eén van de anderen bespringt hem van achteren, een dolk in de opgeheven han den.. Doch voor hij kan toestoten, heeft de knots van dc lange man hem, rakelings langs Aram heen, op het hoofd getroffen en Aram hoort de knuppelaar snauwen: „Stommeling! Hebt gc niet gehoord, dat Tarai hem levend wil hebben!" Hei tweeslachtige in de socialis tische partij zal het dit keer waar schijnlijk moeilijker maken dan het tevoren al was om de leiding warm te laten lopen voor doorgaan met dc coalitie die intussen het land een perinde van zeer rustig en bepaald niet succesarm bewind heeft opgele verd. Hel is voor de socialisten dan ook zuur dat dc dank van dc natie voor vijf jaar voorspoed alleen maar naar de twee andere regerings part ners is gegaan maar het is een er varing die bijvoorbeeld ook de S.P. PARIJS. De Franse premier, Ge orges Pompidou, heeft bekendge maakt. dat opdrachten zijn gegeven, opdat elke oploop onmiddelijk met de grootste energie wordt verspreid. Maatregelen zijn genomen zodat de instructies zonder zwakte of ver traging kunnen worden uitgevoerd. BRUSSEL. De Belgische spoorwe gen, NMBS. hebben in 1967 een te kort geboekt van 270 miljoen frank (19,5 miljoen gulden). Elzen-v. d. Wiel uit Rotterdam met 365 punten. De prijs voor hem of haar die de meeste vissen ving was voor D. Heunekom. Standaardbuiten. In de individuele categorie won J. Smit uit Etten („Glasvissers") de hoofdprijs bestaande uit een beker, geschonken door „De Krabbe" en een trofee aangeboden door de gemeente Westerschouwen en een complete zeehengeluitrusting. De heer Smit behaalde 435 punten; 2. Joh. v. d. Bos. Haamstede, 430 pnt.; 3. A. Hengstmangel, Scherpenisse, 420 pnt.; 4. S. Koppoolse, Zierikzee, 420 pnt.; 5. D. Heunekom. Standaardbuiten, 410 pnt.; 6. H. van Burgh, Standaard buiten. 395 pnt.; 7. J. Peet, Scherpe nisse. 380 pnt.; 8. H. Derenèe, Stan daardbuiten, 375 pnt.; 9. C. van Ti- chem, Scherpenisse. 355 pnt.; 10. C. Walrave. Kapelle, 355 pnt.; 11. J. Jo- cham. Lepelstraat, 350 pYit.; 12. A. Huijgen, Scherpenisse, 325 pnt.; 13'. J. M. van Vugt, Vlaardingen, 325 pnt.; 14. D. v. d. Weijde, Vlaardin gen. .315 pnt.; 15. P. M, de Jonge, Burgh, 315 pnt.; 16. L. Quist, St. Phi- lipsland, 310 pnt.; 17. Th. van Eeke ren, Lepelstraat, 300 pnt. Nog een groot aantal deelnemers profiteerde van een bijzonder rui me prijzenpot. De gehouden verlo ting. waarvan de opbrengst ten bate van dg kas kwam om de zeer hoge kosten wat te verkleinen, werd even eens een groot succes. De eerste prijs, een vouwfiets was voor de heer A. Kenters te Westenschouwen. kolendampvergiftiging MUSSEL, 26-5. Zondagmiddag zijn de 29-jarige W. Stuut en zijn echt genote en twee bezoekers, de heer Meens en zijn verloofde, in de wo ning van de familie Stuut aan de Molenstraat in Mussel (gem. Onst- wedde) onwel geworden door kool- monoxydevergiftiging. De heren Stuut en Meens raakten bewusteloos. Een arts liet hen per ambulance overbrengen naar een ziekenhuis in Emmen. Zondagavond was hun toestand redelijk. De oor zaak van de koolmonoxydevergifCi- ging was dat de kachel in de wo ning van de familie Stuut niet goed functioneerde. WESTENSCHOUWEN, 25-5. De zeedijk van Koudekerke tot aan het Schelphoekgat was zaterdag bezet door een enorm aantal werphenge laars afkomstig uit geheel Zeeland, Noord-Brabant en Rotterdam. Het internatic nale tintje dat verwacht werd in deze door de Westerschouw- se hengelsportvereniging „De Krab be" georganiseerde wedstrijd werd echter niet behaald. Reeds in de morgen was het bij het inschrijvings centrum cafetaria „De Westhoek" te Burgh, bijzonder druk. Om 12.00 uur had iedereen zijn door trekking verkregen plaatsje langs de zeedijk ingenomen en klonk het startsignaul. Het bleek weldra dat de vLs niet erg gewillig was en dat er nogal wat verschil in resulta ten was. Zo was nummer één, de plaats vlak bij de hoek van het Schelphoekgat een „bijterig hoekje". Daar zat dan ook de winnaar, die met plaatsnummer één. ook als eer ste eindigde. Maar ook op andere plekjes zat wel eens wat fortuin, hoe wei dit het meest in de vorm van lompen boven water kwam. De ver schillende controleposten bestaande uit dames en heren „Krabbe"-aan hangers hadden het echter niet bijs ter druk met het noteren en meten van de gevangen vissen. Advertentie Geval van Rukken naar links zijn in Europa zo zeldzaam geworden dat die in Italië meer opvalt dan ze verdient. De communistische partij daar - sinds lang de grootste in de westerse wereld - heeft zich hersteld van de klap bij de vorige verkiezingen. Een hersteld vertrouwen dat zij voorna melijk dankt aan het vrijmoedig volgen van een eigen lijn zonder al te veel te letten op ivat Moskou denkt en wenst. Van het regeringstrio blykt pre mier Moro's christen-democratische eveneens meer vertrouwen te hebben gekregen evenals de partner de re publikeinse partij. Verliezer is de derde in het verbond, de herenigde socialistische partij. Ook weer niet zo vreemd, want die hereniging was al prompt daarop gevolgd, door een afscheiding der proletarische socia listen, een met de communistische partij bevriende groep. En het moest allemaal nog een beetje uitkristalliseren. De linkse vleugel vindt de partij waarschijn lijk te rechts, de rechtervleugel nog te weinig links om zich van de chris ten-democraten te onderscheiden. ,Eii dat wordt dc moeilijkheid. Zuur D. in Duitsand opdoet. In beide gevallen ligt de oorzaak erin dat de partij intern verdeeld is en zelf niet goed weet of ze ge volg moet geven aan de regeerlusl die een deel der leden aanhangt of de zin in oppositie die leeft bij de andere leden. Moro had een vrij goed kabinet, of hij makkelijk op dezelfde basis een nieuw kan vor men lijkt twijfelachtig geworden. Twee doden bij auto-ongeluk ROOSENDAAL. 27-5. Bij een on- geval op de grote verkeersweg rond Roosendaal zijn vanmorgen twee mensen om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde doordat een bestel auto. die gesleept werd, losraakte en op de linkerweghelft terechtkwam. Er ontstond een botsing met een te gemoetkomende personenauto, waar van de bestuurder om het leven kwam en een inzittende zwaar werd gewond. Ook een inzittende van de bestelauto werd gedood. Om 15.00 uur klonk het eindsignaal en kon het „Krabbe" bestuur begin nen met het wegen van de boven maatse vis en het invullen der defi- tieve vangst- en puntenbriefjes. In een eivol restaurant „De Zeemeer min" te Haamstede sprak omstreeks 17.30 uur de heer M. Wessel als voor zitter van de organiserende vereni ging een dankwoord, waarin hij het gemeentebestuur van Westerschou wen. de V.V.V.'s Burgh-Haamstede en Renesse en de Middenstandsvere- nigingen Haamstede-Burgh en Re- nesse betrok. Voor de administratie ve hulp verkreeg mej. Leny Kik bloemen. Burgemeester Everwijn die de orijzen uitreikte complimenteerde het bestuur en leden van „De Krabbe" voor de perfecte organisatie. Hij noemde de kennismaking met de deelnemers prettig en hoopte hen nog eens te mogen begroeten in de gemeente Westerschouwen. De prijzen De corps-prijzen waren als volgt: 1. 1780 punten. Zeebaars uit Scherpe nisse; 2. 1685 punten, „Standaard- Vissers" uit Standaardbuiten; 3. 1480 punten, H.S.V. „Oosterschelde" uit Zierikzee; 4. 1654 punten, „De Krab be", Westerschouwen en 5. „De Glij- mervissers" uit Lepelstrate (Halste ren). Alle prijzen bestonden uit be kers. De damesprijs was voor mevr. Van I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 9