ÉH!»* Voor sportieve aktieve mensen Expositie met technische- en sociaal-culturele aspecten In mijnstadje bij Aken begon Contergan (Softenon)-proces Rendieren sterven massale hongerdood Grote nood in Biafra STREEKNIEUWS Feestprogramma 500-jarig Bruinisse SUCCESJES Congres niet thema van landelijk belang en Herdenking 125-jarig bestaan Z.L.M. in de week van 17 t/m 22 juni ZIERIKZEE, 26-5. Een tentoonstelling met het accent op de techniek maar ock met sociale, culturele en historische aspecten. Anders gezegd: „een zo volledig mogelijk beeld van de plattelandssamenleving in z'n totaliteit". Met woorden van deze strekking gaf de algemeen voorzitter van de Zeeuw se Landbouw Maatschappij, ir. J. Prins, in een vorige week in hotel „De Korenbeurs" te Goes door het hoofdbestuur gehouden bijeenkomst voor de pers, een omschrijving van de grote tentoonstelling die ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van de Z.L.M. gehouden zal worden te Wilhelminadorp. Op deze persconferentie gaf ir. Prins een overzicht van de aktiviteiten die naar aanleiding van het Z.L.M.-jubileum in de week van 17 tot en met 22 juni door de maatschappij op stapel worden gezet. Adrertentie Misère in rechtszaal Tot de belangrijkste onderdelen van het programma behoort zeker de buitengewone algemene vergadering van de Z.L.M. die op maandag 17 ju ni a.s. gehouden zal worden in de Grote Kerk te Goes en waarin als spreker hoopt op te treden de mi nister van landbouw en visserij, Lr. P. J. Lardinois. Na afloop van de ju bileumvergadering vindt een officië le ontvangst plaats door het gemeen tebestuur van Goes. Congres Een thema van landelijk belang zal aan de orde komen op het congres over „de bestemming en besteding van landelijke ruimten in Neder land". Op de eerste congresdag (dinsdag 18 juni) in „De Prins van Oranje" zullen inleidingen worden gehouden door mr. H. Rijpstra, bur gemeester van Almelo, ir. J. W. Hup- kes, pres.-directeur van de Kon. Mij „De Schelde" te Vlissingen, prof. dr. ir. F. M, Maas, buitengewoon hoog leraar aan de Techn. Hogeschool te Delft en ir. S. A. Posthumus, lid van de Tweede Kamer. Het congres wordt de volgende dag, woensdag 19 juni, voortgezet. Inleiding ir. Geuze Een inleiding zal dan worden ge houden door de heer ir. M. A. Geuze, ere-voorzitter van de Z.L.M. Donderdag 20 juni is de dag van opening van de grote tentoonstelling te Wilhelminadorp, waaraan door 220 standhouders zal worden deel genomen. De tentoonstelling wordt bijzonder gevarieerd opgezet en er zullen ook vele interessante zaken voor de vrouw te zien zijn. De offi ciële opening zal worden verricht door ir. J. W. Wellen, directeuj-ge- neraal van de landbouw. ZIERIKZEE, 25-5. Hieronder vol gen de uitslagen van de door Delta Sport georganiseerde atletiekwed strijden cp het sportpark Bannink. Zoals reeds gemeld vielen de orga niserende vereniging zes eerste, vier tweede en drie derde plaatsen ten deel. Jongens D. 60 m.: I. R. Bode, Zee land Sport 8.5 sec.; 2. H. Wiebols, Delta Sport, 8.5 sec.; 3. R. Stoel, Del ta Sport, 8,5 sec. Verspringen, meisjes C.: 1. W. v, d. Zee, Zeeland Sport, 4.54 m.; 2. J. Houwer, Zeeland Sport, 4.23 m.; 3. A. Geelhoed, Dynamo, 4.16 m. Dames 100 m.: 1. A. de Klerk, Ma rathon, 13.9 sec.; 2. S. Nieuwenhuis, SIOS, 14.1 sec.; 3. J. Coppejans, Ma rathon, 15.0 sec; Jongens A. 100 m.: 1. T. Visser, Zeeland Sport, 11.1 sec.; 2. J. Jong bloed, Diomedon, 11.7 sec.; 3. C. Nooyens, Zeeland Sport, 11.8 sec. Heren 1500 m.: 1. F. Fermont, RK HAV, 4.15.1 min.; 2. K. Oggel, AV '56, 4.15.4 min.; 3. P. Vonck, RKHAV, 4.17.5 min. Meisjes B 100 m.: 1. Woudsma, SIOS. 13.4 sec.; 2. L. de Clerck, Schelde Sport. 13.5 sec.; 3. v. Leeu wen, SIOS, 13.6 sec. Jongens C. 80 m.: 1. M. Reedijk, Zeeland Sport, 10.1 sec.; 2. J. Diele- man, Schelde Sport, 10.2 sec.; 3. L. de Munck, AV'56, 10.4 sec. Meisjes C. 80 m.: 1. H. Stroo, Ma rathon, 10.8 sec.; 2. Sprenkels, Schel de Sport, 10.9 sec.; 3. D. Fleurbaay, RKHAV, 10.9 sec. Hoogspringen meisjes B.: 1. Nell, SIOS, 1.40 m.; 2. R. Boeren, Zee land Sport, 1.30 m.; 3. H. Kammer- laat, SIOS. 1.30 m. Meisjes A. kogelstoten: 1. J. Mout- haan, Delta Sport, 8.56 m.; 2. H. Kammeraat, SIOS, 7.50 m.; 3. L. Stroo, Marathon, 7.23 m. Meisjes A. hoogspringen: 1. J. Mouthaan, Delta Sport, 1.35 m.; 2. L. Stroo, Marathon, 1.35 m.; 3. R. v. Leeuwen, SIOS, 1.35 m. Hoogspringen Jongens A.: 1 L. Auperle, Delta Sport, 1.60 m.; 2. T. Visser, Zeeland Sport, 1.60 m.; 3. C. Nooyens, Zeeland Sport, 1.40 m. Jongens B. 800 m.: 1. S. Boekhout, Zeeland Sport, 2.06.4 min.; 2. Boo- gert, RKHAV. 2.09.7 min.; 3. J. Jans- ma, Zeeland Sport, 2.10.9 min. Meisjes A. 100 m.; I. T.' Ammer- laan, SIOS, 12.7 sec.; 2. E. Boers, Ma rathon, 13.3 sec.; 3. L. Stroo, Mara thon, 13.4 sec. Dames kogelstoten: 1. J. de Jon- De tweede tentoonstellingsdag, vrijdag 21 juni, kan het best om schreven worden als „dag van de le vende have". Verwacht wordt dat 200 paarden, waarvan 70 stuks werk paarden, zullen worden voorgeleid. Op het speciale veekeuringsterrein zullen keuringen van paarden, rund vee, schapen, varkens en geiten plaatsvinden. De 180 stuks rundvee die zullen worden aangevoerd zijn uitsluitend kampioenen en reserve kampioenen. Op het programma voor vrijdag staat ook een optreden van de landelijke ruiters, een intermezzo van bokkenwagens en een werktui genbespreking in de demonstratie- ring. Bezoek koningin Juliana Op deze dag wordt bovendien be zoek verwacht van H.M. Koningin Juliana en wel omstreeks half één in de middag. Op zaterdag 22 juni. de laatste dag, wordt vooral een verstrooiend pro gramma geboden met als hoogtepunt een optreden van de Carousselgroep van de Belgische Rijkswacht (40 paarden). Verder op deze slotdag: ponydemonstraties en optreden van de muziekvereniging „Na Lang Stre ven" uit Klaaswaal. De tentoonstel ling zal omstreeks 18.00 uur offi cieel gesloten worden door de alge meen voorzitter, ir. Prins. Rassentuin Op het open terrein, waar de land bouwwerktuigen worden geëxpo seerd, is 1500 m- benut voor een ge- wassen-„tuin", in de vorm van proef veld] es. De bezoekers kunnen hier niet alleen de bestaande rassen van bekende kweekbedrijven en land- bouwfirma's zien groeien maar ook kennismaken met rassen die binnen kort in de handel zullen worden ge bracht. ge-SChot, Delta Sport, 11.74 m.; 2. E. Goedhart-Schot, Delta Sport, 11.43 m.; 3. J. v. d. Giessen, Sliedrecht Sport, 11.00 m. Verspringen meisjes D.: 1. I. Ha- ge, Delta Sport, 3.95 m.; 2. G? Dijk stra, Marathon, 3.90 m.; 3. J. Buys- se, RKHAV, 3.46 m. Heren 100 m: 1. K. Sijp, AV '56, 11.4 sec.; 2. Van Oosten, AV '56, 11.5 sec.; 3. Van Dalen, Zeeland Sport, 11.7 sec. Jongens B 100 m: 1. I. P. Crinse, Schelde Sport, 11.3 sec.; 2. B. Kloet, AV '56, 11.6 sec.; 3. L. v. d. Boog, A V '56, 11.7 sec. Speerwerpen jongens A: 1. T. Vis ser, Zeeland Sport, 36,97 m; 2. L. Auperlé, Delta Sport, 34,44 m; 3. L. Adam, RKHAV, 33,73 m. Meisjes B 600 m: 1. R. Boeren, Zee land Sport, 1.55.5 min.; 2. H. v. Leeuwen, SIOS, 1.55.5 min.; 3. M. Bun, RKHAV, 1.56.8 min. Heren 400 m: 1. J. Polfliet, AV '56, 52.7 sec.; 2. K. Sijp, AV '56, 53.4 sec.; 3. I. Reijerse, AV '56, 54,5 sec. Jongens C 800 m: 1. J. Schout. RK HAV, 2.18.3 min.; 2. Bleusee, AV '56, 2.19.5 min.; 3. Harinck, Zeeland Sport, 2.21.5 min. Jongens A 800 m; 1. Jongbloed, Diomedon, 2.07.6 min.; 2. J. Fassaert, RKHAV, 2.08.2 min.; 3. Cousten. RKHAV, 2.17.2 min. Meisjes D 60 m; 1. N. Hermans, Dynamo, 8.7 sec.; 2. T. Koster, Del ta Sport, 9.0 sec.; 3. Dijkstra, Mara thon, 9.0 sec. Verspringen jongens D: 1. H. Wie- bols, Delta Sport, 4.27 m; 2. R. Bo de, Zeeland Sport, 4.23 m; 3. A. Stroo, Marathon, 4.07 m. Verspringen meisjes A: 1. J. Mout haan, Delta Sport, 4.78 m ;2. E. Boers, Marathon, 4.69 m; 3. T. Ammerlaan, SIOS, 4.43 m. Verspringen Dames (buiten mede dinging); 1. E. Deurloo, AV '56, 5.35 m. Hoogspringen .jongens D: 1. J Dieleman, Schelde Sport, 1.50 m; 2. P. de Munck, AV '56, 1.45 m; 3. B. Mouthaan, Delta Sport, 1.45 m. Kogelstoten jongens B; 1. D. v. cl. Peyl, AV '56, 11.30 m; 2. P. Crinse, Schelde Sport, 11.05 m; 3. B. Kloet, AV '56, 10,80 m. Kogelstoten Heren; 1. K. Hagens, Diomedon, 10.96 m; 2. B. de Mooy, Diomedon, 9,87 m; 3. C. den Hulster, Marathon, 9.62 m. Verspringen jongens B: 1. P. Crin se, Sch,elde Sport. 6.32 m, 2. B. Kloet, AV '56, 5.82 m; 3. K. de Groot, Dio medon, 5.62 m. Tot de culturele aspecten van de komende manifestatie behoort o.a. een expositie van beeldende kunst, namelyk van werken van één Bel gische en drie Nederlandse schilders, onder het motto „Boer en landschap in de schilderkunst". De kunstenaars zijn Jits Bakker, C. Riemslag, Gust Dierikx en Huineman. Verder zullen enige oude ambachten herleven en „an het werk" te zien zijn: potten bakken, spinnen, koperslaan, tingie- ten en kantklossen en daarbij een expositie van het „Zeeuwse sieraad". Zoals eerder gemeld zullen van 10 tot en met 14 juni over de provincie gespreide kerkconcèrten plaatsvin den. Donderdag 13 juni i9 Brouwers haven aan de beurt; Hervormde kerk „aan het werk" te zien zijn: potten- o.l.v. Mar. Voorberg en organist Lam bert Erné. Discuswerpen Dames: l. J. v. d. Giesen, Siedrecht Sport, 45.77 m; 2. E. Goedhart-Schot, Delta .Sport 40.68 m; 3. J. de Jonge-Schot, Delta Sport, 30.14 m. Een aparte vermelding verdient zeker de komst en het optreden van de SlOS-atleten uit Wassenaar die er te Zierikzee vrijwel allen in slaagden een prijs te behalen. Het was voor Delta Sport met deze jeugd een bijzonder prettige kennis making. zodat alweer op een vol gende ontmoeting gehoopt wordt. Succes voor Delta-Sport. Op de zondag gehouden open Rotterdamse atletiek kampioen schappen slaagden enige atletes van Delta Sport er in aardige successen te boeken. Jopie Stoutjesdijk kwam uitstekend voor de dag op de 80 m horden, waarbij zij met een tijd van 12.1 op de tweede plaats beslag wist te leggen. In haar serie kwam zij zelfs met 11.9 tot een nog betere tijd. Op het nummer verspringen eindig de zij met een sprong van 5.26 m op de vierde plaats. Keurig werk lever de ook J. de Jonge-Schot die tol haar beste persoonlijke prestatie kwam bij het kogelstoten met een worp van 12.38 meter. Dat is 64 cm meer dan zaterdag te Zerikzee, wat haar een tweede plaats opleverde. Momenteel bezet zij met deze 12.38 meter de vijfde plaats op de natio nale ranglijst. Op het nummer dis cuswerpen bewees E. Goedhart- Schot met een worp van 41.00 meter, waarmee zij als vierde eindigde, de stijgende lijn weer beet te hebben. VOETBAL P.J.G.-elftal tegen Dreischor Héden (dinsdagavond) om half acht speelt het voorlopige P.J.G.- elftal van Schouwen-Duiveland nog maals een oefenpartij tegen een Dreischor-elftal op het terrein aan de Mr. Pieter Moggestraat aldaar. Op zaterdag 8 juni a.s. zal het P.J. G.-elftal deelnemen aan de Sportdag .'68, wel'ke te Tholen wordt gehou den. Voor korfbal bleek weinig ani mo ie bestaan, zodat deze sport niet .op de agenda van de P.J.G.'ers prijkt. Wel zal nog een Schouws volleybalteam in Tholen aantréden. VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Zaterdagcompetitie Promotiecompetitie 3e klasse: DFS III-Colijnsplaatse Boys II 6-1. KORFBAL S.D.K.B. Ie klasse: SKNWK-A11 Ready 6-6; ZSC-DFS 3-3; WIK-Brouwershaven 3-4. 2e klasse A: Delta-NOAD 2-2; NIKO-DOSKO 1-17. 2e klasse B: Brouwershaven III- DFS II 1-6; SKNWK «-Brouwers haven II 0-3; WIK II-All Ready II 4-4; ZSC II-NOAD II 9-1. Adspiranten A: SKNWK-DFS 3-1; NOAD-Brouwershaven 1-2; WIK A- DOSKO 0-0. Adspiranten B: WIK B-All Ready 1-0. Pupillen: WIK-DOSKO 0-0; Brou wershaven A-Brouwershaven B 1-0; ZSC-SVGWK 0-1. OSLO, 27-5. Ongeveer 30.000 ren dieren die over het Finnmarksvid- daplateau in het noorden van Noor wegen trekken zullen de komende dagen van honger omkomen, heeft de politiechef van de Laplanders maandag meegedeeld. Er zijn al dui zenden dieren, waaronder veel pas geboren kalfjes, van honger gestor ven. Veel hulp kan de dieren niet ge boden worden omdat het rendieren mos door een dikke laag hard be vroren sneeuw bedekt is. De voed selsituatie is daardoor zo slecht al sinds 1914 niet meer voor gekomen. Russische bommenwerper stortte neer WASHINGTON, 26-5. Een Rus- sische bommenwerper is op onge veer 300 km uit de kust van Noor wegen in zee neergestort. Na ma noeuvres op geringe hoogte rondom het Amerikaanse vliegdekschip „Es sex". Drie verminkte lijkon zijn in zee gevonden. Dit is door het Ame rikaanse ministerie van defensie bekendgemaakt. Een toestel van dit type, een „Toe-16-Badger". heeft normaal zeven man aan boord. Het pentagon verklaart, dat geen enkel schip of vliegtuig de Russi sche bommenwerper had bedreigd of gehinderd GENÈVE, 27-5. Het Internatio nale Comité van het Rode Kruis in Genève heeft van zyn afdeling in Biafra per radio een „dramatisch" verroek om hulp ontvangen voor de burgerbevolking van Biafra, na de inneming van Port Harcourt door de Nigeriaanse troepen. Volgens deze radio-oproep vluch ten duizenden ouden van dagen, vrouwen en uitgehongerde kinderen, die zich aan de rand van uitputting bevinden, naar het centrum van Biafra. Het aantal vluchtenden wordt geraamd op 600.000. Deze mensen massa - aldus het plaatseiyke Rode Kruis - weigert naar haar woonste den terug te keren uit vrees voor hun leven. Zij is opgehoopt in hon derden kampen en scholen. Talrijken sterven langs de wegen. AKEN, 27-5. In het morsige Duit se mijnstadje Alsdorf, 15 km buiten Aken, is maandagmorgen het Con- tergan-proces begonnen. Terecht staan negen directieleden en belang rijke medewerkers van het farma ceutisch bedrijf Chemie Griinenthal uit Stolberg, de firma die in de ja ren 1957-1960 het destijds zeer popu laire slaapmiddel Contergan op de markt bracht. Dit slaapmiddel heeft volgens vele medische deskundigen en volgens de Akense openbare aanklager dr. Sué, UTRECHT. De 21-jarige serveer ster mej. M. M. C. Tielmans is in het Academisch ziekenhuis in Utrecht overleden aan de verwondingen die zij opliep toen de auto, waarin ze zat, slipte en in de bermsloot te recht kwam. KERKWERVE Prijs in rebusprijsvraag Door de 'heer M. H. Jonker te Kerkwerve werd met een rebusprijs vraag van Wouda's Zaden, agent schap C.Bevelander te Kerkwerve, een derde prijs gewonnen, zijnde een damespolshorloge. RENESSE Bestrating en riolering gegund Door de Dienst Gemeentewerken van Westerschouwen werd het be straten en het aanbrengen van. ri olering in de Hoogenboomlaan. te Renesse gegund (onderhands) aan het Aannemingsbedrijf Schouwen- Duiveland 'te Zierikzee voor f 41.800. BROUWERSHAVEN Sluiting bejaardensociëteit Donderdagmiddag sluit de bejaar densociëteit te Brouwershaven voor dit seizoen weer haar deuren met een feestelijke middag en avond. Van de gebruikelijke 'kieiine reis is ditmaal afgestapt en hiervoor in de plaats komt een sluitingsbijeenkomst in het Ned. Hervormd Jeugdgebouw welke zal worden gevuld met zang door het dameskoor, samenzang, ver toning van dia's 'en een gezamenlijke koffiemaaltijd. Alle bejaarden wor den verwacht des middags om 3 uur. DREISCHOR Geen voetbalterrein voor nederlaagwedstrijd In verband met' ihet jaarlijkse Pinksterkamp van de Nederlandse Vereniging voor Onderwatersport „Baracuda" is de voor zaterdag 1 juni a.s. vastgestelde nederlaagwed strijd tussen Dreischor I en S.K.N. W.K. I omgedraaid. Er wordt nu om 7 uur te Nieuwerkerk gespeeld. Te Dreischor staat namelijk op zater dag het gemeentelijk sportterrein vol met tenten van de daar logeren de sportduikers. NIEUWERKERK Slotbijeenkomst bejaardensociëteit Vorige week vond alhier de 'laatste bejaardenmiddag plaats van dit sei zoen. Ditmaal werden niet alleen de gebruikelijke spelen beoefend maar bleef men nog wat langer gezellig bijeen. Enkele bejaarden voerden schetsjes op en er werden consump ties aangeboden terwijl bovendien een kleine verloting werd gehouden. Alle dames ontvingen een presentje, vcor de heren waren 'er doosjes siga ren. Het hoogtepunt van de middag was ongetwijfeld de gezamenlijke koffiemaaltijd, die door de bejaarden bijzonder op prijs werd gesteld. De gereformeerde predikant dr. Becker sprak een slotwoord. Onder het genot van een kopje koffie werd hierna ge keken naar een kl'eurenfitmpje, ver toond door mevrouw Wandel, over het nieuwe leeuwenpark te Arnhem. Nadat nog enkele liederen waren ge zongen sloot de presidente, mevrouw Van Eeten, deze geslaagde slotbijeen komst van het seizoen. Zij wenste de bejaarden een prettige vakantie en een tot weerziens toe in het nieuwe seizoen. OOSTERLAND De jaarlijkse bejaardenreis De bejaardenreis, die ieder jaar onder auspiciën van de Oranjever eniging hier ter plaatse wordt geor ganiseerd, zal dil maal plaats hebben op 14 juni aanstaande. Een bezoek zal werden gebracht aan het Westland, waarbij de heenreis via het veer te Zijpe zal geschieden terwijl men over de Grevelingendam hoopt terug te keren. Ter bestrijding van de onkos ten zal dezer dagen door bestuursle den der Oranjevereniging een huis- aan-huiskollekte worden gehouden. misvormingen en zenuwstoomissen veroorzaakt bij 5- tot 10.000 babies en volwassenen overal in de wereld. In Nederland, waar Contergan onder de naam Softenon op de markt kwam, zou het slaapmiddel de ge boorte van 25 ernstig mismaakte ba- bies hebben veroorzaakt. In Duits land, het land waar Contergan door Chemie Grünenthal werd gefabri ceerd, zouden meer dan 5.000 babies mismaakt ter wereld zijn gekomen. Beselmldigingen De negen verdachten worden in een bijna duizend pagina's tellende aanklacht beschuldigd van vier fei ten, te weten: a) Schuld aan het opzettelijk ver oorzaken van lichamelijk letsel bij volwassenen; b) Schuld aan de dood van een groot aantal kinderen; c) Schuld aan het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel bij zwangere vrouwen, wat geboorten van een groot aantal misvormde kin deren tot gevolg heeft gehad en d) Overtreding van oen aantal artikelen van de geneesmiddelenwet van de Bondsrepubliek. Het monsterproces in Alsdorf zal mogelijk meer dan twee jaar gaan duren. In de loop van het proces zul len door drie officiële aanklagers 209 aanklagers en door de 16 verdedigers meer dan 500 getuigen worden ge hoord. Belgische herder (reu), met inentingsbewijs en halsband. Prijs f 50,Padmos, Schut tershofstraat 12, Zierikzee. Toer- en stacaravans. Keuze uit 30 stuks. Caravanbedrijf Slaak weg 5, Heinkenszand. Tel. (01106) 659. Diversen: Mol, een begrip voor de twee kleuren in een pot verf. „Marmoplast" voor Lambri's vloeren, wanden. Nieuwe Bo- gerdstraat, Zierikzee. Mol: een begrip voor het suc ces van dit voorjaar! Snelbe- hang, geen rommel en vlug klaar. Zie onze volledige kol- lektie.' Nieuwe Bogerdstraat, Zierikzee. Het is nu tijd voor komkom - merplanten buiten. Ook glas- komkommerplanten, meloe- nenplanten, tomatenplanten, prachtige salvia's, snij-aslers en afrikanen. E. Jonker, kwe kerij, Omloopsweg, Haam stede, telef. (01115) 566. de og. in te 15, BRUINISSE, 27-5. De feestelijk heden ter gelegenheid van het 500- jarig bestaan van de gemeente Brui nisse beginnen op dinsdag 16 juli met een herdenkingsdienst in de Ned. Herv. kerk, waar burgemeester C. H. van de Linde een welkomstwoord zal spreken. Oud-burgemeester W. van den Beng Dz. zal een herdenkingsrede houden, een en ander muzikaal om lijst door de plaatselijke zangvere niging en leerlingen van de Zeeuw se Muziekschool onder leiding van de heer J. M. Luijkenaar te Zierikzee. BRUINISSE Watersporters op bezoek De watersportvereniging te Brui nisse ontving haar collega's van de watersportvereniging te Brouwersha ven. die met 9 motorjachten en onge veer 65 personen een tocht maakten over de nu nog open Grevelingen. Zij werden in de kantine „De Kot ter" welkom geheten door de heer H. Groeneveld en men was enige uren gezellig bijeen. De heer Van der Soest, uit Brou wershaven dankte voor de prettige ontvangst en inviteerde op zijn beurt de Bruinisser Zeilvereniging tot een bezoek aan Brouwershaven. Jeugd zwemt al Hoewel, de temperatuur van de lucht en zeker die van het water, nog aan de lage kant is, zoekt de jeugd de zwemgelegenheid aan het strand je al met grote getale op, om daar heerlijk in het water te spelen en te zwemmen. Zoals reeds eerder ge meld, wordt het strandje en de zwemvakken bijzonder goed opge knapt. Hiermee is men nog steeds bezig. Na de kerkdienst volgt een receptie Op woensdag 17 juli begint de dag met klokgelui, herauten te paard kondigen de feestelijkheden aan, de schoolkinderen komen in aktie, er worden postduiven opgelaten, schout en schepenen openen de feestelijkhe den, de oudheidkamer en de hal van de plaatselijke middenstand. Met de uitgenodigde oud-Brue- rnaars wordt een mosselmaaltijd ge houden, terwijl het historisch spel „Het mosseloproer" door jongeren wordt uitgevoerd. Donderdag 18 juli vermeldt het programma een puzzelrit voor mo toren en brommers met opdrachten, een kinderoptocht, het optreden van een tamboer en pijperkorps en voor de voetballiefhebbers een voetbal wedstrijd tussen het Rotterdamse Sparta en een uit vertegenwoordigers van Zeeuwse clubs samengesteld elf tal. Vrijdag 19 juli ds de officiële en traditionele ontvangst van de Mos- sel'kcningin. met de vlootschouw en diverse mosselmaaltijden. Naast een muzikale show van een tamboer- en trompetterkorps met majorettes krij gen deze dag ook de Lefhebbers van beatmuziek hun langverwachte en langgewenste kans. Verschillende groepen staan op deze dag gepro grammeerd. Ook het historisch spel is op deze dag weer te zien. Zaterdag is de laatste dag met het optreden van de sportvereniging Kwiek en van kampioen trampoline springei's als eerste nummer. In de namiddag volgt dan een historische optocht, terwijl onder leiding van een standwerker een rommelmarkt wordt gehouden. Swiebertje, Brom- snor, Saartje en de loco-burgemees- ♦er zullen deze dag met hun aanwe zigheid het feest opluisteren, een be kende muziekkapel zal een show ge ven, een grote taptoe en een groot vuurwerk besluiten het feest. Heden overleed, door een noodlottig ongeval, tot onze grote droefheid, onze geliefde nicht DINA ADRIANA VAN DE VATE geboren HART op de leeftijd van ruim 21 jaar. Renesse: E. H. HART-v. d. NOOD Delft: J. L. LORENZ-HART A. LORENZ Renesse: M. D. HART Deventer: D. M. HART Renesse: L. J. HART en verloofde 26 mei 1968 Te koop: Een imperiaal voof Fiat 600 en een 4-persoons tent. C. M. Knuist, Hoofdpoortstraat 29, Zierikzee. Moleen begrip voor grootste sortering behar Meer dan 200 dessins voorraad. Nieuwe Boger straat, Zierikzee. Huisdieren: Lassiehond (één jaar) af halen. Korte St. Janstraat Zierikzee. Voor direct gevraagd: KOK, eventueel leerling-kok (m. of vr.) KAMERMEISJE en AFWASHULP Hótel-café-restaurant „DE SCHOUVVSE BOER" Haamstede. Advertentie SPORT ATLETIEK Uitslagen wedstrijden Delta-Sport l i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 4