'tis groots om jong te zijn... in Terlenka Young PULLMAN Rendez-vous met eergisteren ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Dinsdag 28 mei 1968 Nr. 20801 F v 't DUMOFLEX BOXSPRING Wij zouden u nü een polyether matras voor de halve prijs kunnen leveren als u latertevreden zou zijn met een halve nacht slapen. Maar omdat u alleen genoegen neemt met een vol maakte, gezonde nachtrust, nu en over vele jaren, moeten wij voor het binnenwerk van onze matrassen ook een volmaakte - en dus duurdere - kunststof ge bruiken: DUMOFLEX. Wat is Dumoflex? Dumoflex is veredeld polyether met een soortelijk gewicht van maar liefst 40 kg/m3 netto. Tijdens zijn ongelooflijk lange levensduur blijkt dit materiaal zeker 20% meer veerkracht en weerstand te hebben. Een Pullman Dumoflex is aan beide zijden met witte watten afgedekt en fraai doorgestikt. Hij kan dus zonder bezwaar regelmatig gekeerd worden. Een naam die u beschermt Vooral bij polyether matrassen moet u de zekerheid heb ben dat het binnenwerk betrouwbaar is. Er moet een garantie zijn die u beschermt tegen de vele minder waardige kwaliteiten die er op de markt zijn. Die garantie vindt u in de naam PULLMAN DUMOFLEX. Kijkt u dus vooral of dié op de matras staat. Voor inlichtingen en folders: N.V. Pullman Matrassenfabrieken - Zwijndrecht Ook in Pullman Dumoflex voor elck wat wils! Evenals bij de Pullman binnenveringmatrassen hebt u een ruime keus uit damast in vele dessins en kleur stellingen. Ook in dikten (12 en 16 cm). Ook de Pullman Dumoflex kan gecombineerd worden met een Pullman Boxspring. U krijgt dan een stevig verende ondergrond die uw matras volmaakt onder steunt en zijn levensduur bevordert. Laat uw winke lier u daarover eens wat meer vertellen of vraagt u de nieuwe brochure everl aan. Wat het zwaarst is, moet het zwaarst wegen Misschien neemt u ons nu nog 'n beetje kwalijk, dat we u geen polyether matras tegen de halve prijs kunnen en willen leveren. Maar u zult ons steeds meer gelijk gaan geven, naarmate u langer van een gezonde en volmaakte nachtrust op uw Pullman Dumoflex geniet. Flitsen uit het buitenland STOCKHOLM. In Stockholm heb ben ongeveer sluizend mensen een betoging gehouden waarbij gepleit werd voor meer hulp aan de ont wikkelingslanden. RENNES. Onbekenden hebben getracht het gerechtsgebouw en de stadsschouwburg in brand te ste ken door blikken brandbare vloei stof tegen de gebouwen te gooien en deze aan te steken. WELLINGTON/NZ. Een krachtige aardbeving heeft het gebied van Hawkes Bay op het noordereiland van Nieuw-Zeeland getroffen. Op sommige plaatsen is de energievoor ziening verbroken. TEL AVTV. „Een fantastische leu gen", aldus heeft een Israëlische mi litaire woordvoerder gereageerd op het communique van de Arabische verzetsorganisatie El Fatah, volgens hetwelk 120 Israëlische militairen bij een schermutseling bij de Allen- by-brug zouden zijn gesneuveld. BRUSSEL. Ruim 15.000 Vlaamse boeren hebben te Deinze bij Gent betoogd tegen een eventuele verla ging van de Europese melkprijs door de ministers van landbouw van de EEG, die maandagmiddag in Brus sel een marathonconferentie over Europese zuivel politiek begonnen. BRUSSEL. Op de begraafplaats van Hodimont te Verviers zijn een zestigtal grafstenen geschonden. De politie stelt een onderzoek in. REYKJAVIK. In IJsland is zon dagochtend het verkeer van links op rechts overgegaan. In west-Eu ropa zijn nu alleen nog Engeland en Ierland „links" en in heel de we reld nog ongeveer 70 landen, waar onder Japan en Indonesië. KOPENHAGEN. Er heeft een gro te brand gewoed op het vliegveld van Odense op het Deense eiland Beunen. Het hoofdgebouw en de con troletoren, kantoren en het restau rant zijn verwoest. PALMI/Zuid-Italië. Nabij de Zuid- Italiaanse stad Palmi is een passa- gierstrein ontspoord en gekanteld na op een aantal roLsblokken te zijn gereden die door een aardverschui ving op de spoorbaan terecht waren gekomen. Vele passagiers werden gewond. SPORTBERICHTEN Nederlaagtcniriiooi V.v. „Dreischor" Dreischor I-SVOWK I 2-3 Zondagmiddag speelde Dreischor I in het kader van haar nederlaagtour- nooi tegen het Ouwerkerkse S.V.O.W. K. II Voor een vrij talrijk publiek verloren de blauw-witten deze wed strijd met 2-3. Dreischor kwam al na vijf minu ten spelen aan de leiding, toen Simon de Vlieger zijn kans schoon zag en scoorde. (1 - 0). Enkele minuten later zorgde A. van der Maas ervoor, dat men weer op gelijke voet verder kon spelen. (1 - 1). Nog in de eerste speel- helft, was het Han v. d. Zande, die de Ouwerkerkers aan een 1-2 voor sprong hielp. In de tweede helft was er een kwartier gespeeld, toen uit een voor zet van Han v. d. Maas de bal bij Piet van der Werf belandde en deze schoot raak. (1 -3). Jan van den Bos slaagde er nog wel in om wat van de opgelopen achterstand af te knabbe len door nog éénmaal te scoren, doch hierbij bleef het en hadden de gasten met 2-3 gewonnen. Zaterdag 1 juni spelen de blauw- witten hun derde wedstrijd tegen S.K.N.W.K. I uit Nieuwerkerk. KORFBAL WIK II-A11 Ready II 4-4 De nummers twee en drie van de ranglijst gaven elkaar in Kerkwerve uiteindelijk niet veel toe. hetgeen in het 4-4 gelijke spel ook aardig tot uitdrukking kwam. De gasten hadden het eerst succes toen Boy Simmers een toegekende strafworp in een doelpunt wist om te zetten. (0 -1). Geruime tijd later bracht G. Koo- man de stand weer in evenwicht, dcor ~p fraaië wijze de korf te door boren. (1 - 1). Voor het verstrijken van de eerste speelhelft zorgde Jan Kort ervoor, dat de rood-zwarte be zoekers toch met een kleine 1-2 voorsprong konden gaan rusten. (1-2). In de tweede helft slaagde Gilda de Wit er wederom in om gelijk te ma ken (2 - 2). doch daarna brachten achtereenvolgens Isabella de Jonge en Hon Viergever de stand op 2 - 4 vcor de Zierikzeeenaren. W.I.K. zette nu alles op alles en met succes. Na dat G. Kooman de achterstand tot 3-4 had verkleind was het dezelfde speler, die er vijf minuten voor het einde nogmaals in slaagde om dë ige- lijkmaker aarvte laten tekenen. (4 - 4). De laatste minuten bleven spannend, doch in de stand kwam geen veran dering meer. DUIVENSPORT P.V. „Zierick" te Zierikzee Concours uit Pont St. Maxen.ce op 18 mei 1968. In concours 131 dui ven. Afstand 276 km. J. v. d. Maas 1 en 32; F. Maijs 2, 3, 6, 15 en 22; Jac. Verwijs 4, 7, 9, 10, 14, 21, 24 en 28; A. J. Stoutjesdijk 5, 8, 13, 18 en 27; L. L. de Hooge 11, 19 en 26; H. J. v. d. Linde 12 en 23; A. M. Berrevoets 16 en 20; B. Vis ser 17 en 29; H. Slagboom 25; P. Flik weert 30 en 31; Jac. Stoutjes- idijk 33. Snelheid eerste dliif1173.90 meter per minuut. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Ede (vac. J. van den Heuvel, IJsselmuiden; te Werken dam (vac. A. de Bruijn): E. Kempe naar, Woubrugge; te Eemnes-Buiten A. Wisgerhof, Veenendaal; te Huizen (vac. J. H. Cirkel): J. Bos, Lunteren. Bedankt voor Den Helder (wijkge- meente Opstandingskerk)A. C. van Dam, Zwijndrecht; voor Nunspeet (vac. J. Wieman): C. Vos, Gouda. Geref. Kerken Eeroepbaarstelling - P. Wuffraat., Newtonstraat 85, Amsterdam-oost, voorheen predikant bij de Geref. Kerk Vrijgemaakt te Amsterdam-C., die teruggekomen is van zijn voor nemen om leraar te worden. Beroepen te Uithoorn (2e pred.pl.): H. H. Grosheide, predikant in alge mene dienst, Baam. (Verbeterd be richt). Geref. Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Nagele: T. Dekker, Goes. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Nijkerk: R. Kok, Ameide. Geref. Gemeenten Beroepen te Nieuw-Beijerland: C. Wisse, Elspeet; te Rijssen: G. Schip- aanboord, Apeldoorn. Bedankt voor Leiden: C. Harinck, Utrecht; voor Groningen: J. C. Wcst- strate, Meliskekc. Geref. Gemeenten in Nederland Beroepen te Rotterdam-zuid: J. Pannekoek, Terneuzen; te Alblasser- dam, Groot-Ammcrs en te Utrecht: J. de Groot, kand., Veenendaal. Vrije Evang. Gemeenten Aangenomen raar Amsterdam-z.: A. Vermaas, kand., Driebergen. Feuilleton door Gré de Boe» Het woord klonk als een pistool schot en de vrouw schrok er zo van, dat ze haar kopje thee bijna om gooide. Ze keek hem verschrikt aan. „Wat heb jij ineens?" „Marsdam zei je?" „Ja, Marsdam. Is dat zo gek? Het klopte allemaal. Ik ben er zaterdags naar toe igereisd en heb alles, wat die vrouw over hem zei, gecontro leerd. Van een afstand heb ik met eigen ogen gezien, dat hij in zijn huis zat, de kinderen er speelden en die vrouw er rondliep. En de fabriek stond ernaast." Bergenaar sorteerde koortsachtig zijn gedachten. Nee, dat kon niet. Dat was onmogelijk. Dit had hij nooit gehoord over Nico. Maar er waren toch meer fabrieken in Mars dam? „Hoe heette die man?" vroeg hij op hese toon. Ze bemerkte terstond de verande ring bij hem op. „Waarom vraag je dait? Doet dat er wat toe? Het is voorbij en ik wil er na vandaag liever nooit meer aan denken. Ik wilde ie het alleen maar vertellen om je 'te doen begrijpen, waarom ik in bepaalde opzichten cynisch ben geworden. Door deze beide nare er varingen." Hij zweeg en keek naar zijn kopje voor zich. De vrouw knipperde een paar maal met. haar ogen. En omdat hij bleef zwijgen, vroeg ze: „Waar om wil je zijn naam weten? Laat ik er liever over zwijgen. Wat heeft het voor zin?" Hij begon te lachen. Iidioot klein was de wereld. Hier zat een vrouw, die gedurende een klein jaar een verhouding had gehad met de direk teur van een fabriek in Marsdam. Zou het Nico geweest zijn? Iets in hem zei, dat het zo was. Dus ant woordde hij toonloos: „Ik zal je zelf zijn naam noemen. Als hij tenminste zijn eigen naam aan je bekend heeft gemaakt. Hij heette Nico Varsink, nietwaar?" De vrouw schrok opnieuw. Hij zag haar gezicht wegtrekken. „Ken je hem? Is hijis hij familie van je?" Bergenaar schudde zijn hoofd. „Nee. geen familie. Hijhij was vroeger mijn vriend. Ik ken zijn vrouw ook. Er zijn kinderen. Die fabriek.... is een drukkerij. Ik zei immers dait ik -direkteur ben van een n.v.? Ik ben Nico's opvolger als direkteur. Nico is een paar jaar ge leden gestorven." Om half tien reed hij Utrecht uit. De stemming was na het verhaal van Els Dorgelo bedorven. Niemand kon er wat aan. doen, maar plotse ling wat het alsof Nico Varsink tus sen hen beiden was komen te staan. Zelfs na zijn dood veroorzaakt hij nog leed, dacht Bergenaar, het gas pedaal intrappend. Misschien was het wat geworden tussen Els en mij. Maar nu we beiden weten, wat mijn vriend en voorganger heeft uitge haald, zal dit altijd een nare ver houding scheppen. Dat hebben we allebei 'begrepen. Els had plotseling hoofdpijn voorgewend en vanuit Til burg waren zq in één ruk terugge reden naar Utrecht, waar hij haar voor haar woning had afgezet. Er was geen nieuwe afspraak gemaakt. Met t^cn handdruk hadden ze af scheid genomen. Alleen prevelde ze, met ihaar voet op het trottoir: „Het spijt me, Cor. Dus Nico was niet alleen een dief en een bedrieger geweest, ook een man, die het zo nauw niet nam met vrouwen. Eva had gezegd: Je bent niet de eerste en misschien ook niet de laatste. Maar hoe vaak had ze hem verteld, dat hun huwelijk har monieus er. volmaakt was en dat beiden ontzettend veel van elkaar hadden gehouden. En Eva was toch (helemaal niet het type om alles maar zonder meer te vergeven en met de mantel der liefde te bedekken. Jam mer, dat ik haar de laatste tijd nooit meer spreek. Anders zou ik voor zichtig proberen haar er over uit te horen. Tenminste, als ze er in trapt. Tegen elven was hij in Marsdam en reed, zoals hij wel vaker op zon dagavond deed, nog even naar de drukkerij. In zijn kantoor keek hij rond. Even ging hij in zijn stoel zit ten nadenken. Had hij er maar niet naar gevraagd, dan zou hij het van avond niet geweten hebben. Het be gon zo leuk met Els De torenklok van de stad begon te spelen. Automatisch keek hij op zijn horloge: één minuut over elven. Op eens voelde hij zich moe. Kom, hij ging maar eens naar huis. Een ta bletje innemen, dan bestond de kans, dat hij misschien enkele uren sliep. Morgen was er weer veel te doen. Gelijk toen hij opstond, ging de telefoon. Een ogenblik stond hij ver baasd naar het zwarte toestel te kij ken. Wie voor den drommel belde de drukkerij nu op zondag op? Wie wist, dat hij toevallig net in zijn kantoor was? Mcl enige vrees nam hij do hoorn op on zei alleen maar: „Hallo.". „Ben jij het Cor?" Hij herkende de slem van Eva Varsink. „Ja. is er wat?" „Ik zag licht branden en vermoed de, dat jij er was, zoals je wel vaker doet zondagsavonds. Kun je even komen? Ik.... ik.... Nu ja. kom even, als je wilt. Zal ik een kop kof- (Wordt vervolgd) Van 125.- tot 169.- Daar zijn ze. De nieuwe kostuums van 't Is groots om vrij te zijn - in lenige Terlenka Young. Met doorgestikte broeken, moderne hemden en revers - natuurlijk. Hooggesloten - allicht, sportieve jacks van Terlenka Young, 't Levendig en snel, zoals de jonge man van vandaag morgen gekleed wil zijn. 't Is groots om het zakenspel te spelen - in Terlenka Young. lei/enka VWINC groots om jong te zijn in Terlenka Young. Bij ons gaan zien, die kollektie. Gaan passen, kijken, vergelijken. Waarom morgen meteen niet?

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 11