uniek!! stereo festival slechts 6?5 Voorjaar 1968 gaat geschiedenis in als gunstig mosselzaad jaar Domburg georganiseerd hetg DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG W ELBEO LLEGANGE STREEKNIEUWS HET OOG VAN SIVA 7JERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Vrijdag 24 mei 19B8 Nr. 19999 CC CC J groot succes werd. Een stra ZIERIKZEE - BRUINISSE, 22-5. Voorjaar 1968 zal de geschiedenis in gaan (onder de mosselkwekers) als het jaar van zeer overvloedige mos selzaadvangsten op het Friese Wadi Het jaar dat iedere kweker in de gelegenheid was, om zijn lil cultuur gebrachte percelen in de Waddenzee rijkelijk van zaad te voorzien. Jaar op jaar kon men in genoem de mosselkwekerskringen de klacht horen, dat mosselzaadval niet meer in grote mate voorkwam, en men noodgedwongen was aangewezen t.- gaan vissen op banken, die men ook een jaar te voren al had afgevist. Ook voor dit jaar waren de ver- waphtingen niet hoog gespannen. maar in 14 dagen tijds heeft men ve ie nieuwe banken ontdekt en het aantal geviste tonnen zaad wordt ze ker met vijf nullen geschreven. Voor al in de z.g. Westkom, kwam een grote zaadbank voor. waar vele dui zenden tonnen met de korren wer den weggesleept. De laatste week zochten velen naar grote halfwas mosselen, maar daarvan is de voor raad op het Wad belangrijk kleiner en men moest bepaald geluk heb ben. om een kleine bank daarvan te vinden. Wanneer een uitgestrekte zaadbank vlak bij een cultuurper ceel voorkomt, boft natuurlijk de pachter van dat perceel. De mossel kweker behoeft dan niet ver te va ren om van de in het wild voorko- Contributieverhoging bij Groene Kruis - Ouwerkerk OUWERKERK, 22-5. Onder voor zitterschap van oud-burgemeester J. Romeyn hield de Groene Kruis-ver- cniging een algemene ledenvergade ring in zaal Vijverberg. Advertentie Een stereo langspeelplaat waar op 14 beroemde, internationale amusementsorkesten 14 beroem de werken spelen. Verkrijgbaar bij elke erkende grammofoon- platenhandelaar. Haast ul Dit is een tijdelijke aanbieding. De oplage is beperkt. Commissie Collectieve G'jmmo'sonplaten Campagne WASHINGTON. President John son heeft het congres om een extra toewijzing van 3.9 miljard dollar verzocht voor de militaire operaties in zuid-oost-Azië. Tn Colombia en Venezuela zijn onlangs in totaal elf „extremisten" aangehouden die deel uitmaakten varn een gueralliorganisatie voor geheel Latijns Amerika, zo is don derdag in kringen van de Colombi aanse geheime dienst vernomen. SPORTBERICHTEN VOETBAL Nederlaa g\\ edstrij d Dreischcr-S.V.O.W.K. Zondagmiddag speelt Dreischor I in het kader van het Nederlaagtour- nooi op eigen terrein tegen de af- delings-derde klasser S.V.O.W.K. I uit Ouwerkerk. Bij goed weer kan ongetwijfeld een interessante wed strijd worden verwacht. (2.30). DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden", Zierikzce Wedvlucht vanuit Baumetz. af stand 179 km, gelost om 7.30 uur, aankomst 1ste duif 10.09. Gebr. Wesdorp 1, 22, 23, 28 en 33; Felius-Westenbrugge 2, 4, 6. 7, 14, 15. 16, en 18; J. Kaaisteker 3; W. Blom 5. 10, 11, 19 en 20; J. Snijders 8; H. Merle 9; A. C. Stoutjesdijk 12; C. Krislalijn 13, 26 en 27; M. Wes dorp 17 en 24; J. C. Berrevoets 21 en 29; K. Bouman 25; L. Fonteine 30; F. D. Hillebrand 31 en 32; J. Krijger 34; C. Berrevoets 35; J. C. Wesdorp 36. Ncd. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds. A. Lam. Gasthuiskerk: 10 uur ds. J. B. Assendorp; 7 uur de heer H. Alle- wijn. Middelburg. Kerkwerve: 11 uur ds. Ommering. O'land (H. D.). Se- rcoskerke: 2 uur ds. A. Schoneveld. Burgh: 9.30 uur ds. N. J. Flink. Haamstede: 10 uur ds. Huizing, 7 uur ds. Huizing. Renesse: 11 uur ds. Van Liere. Noordwelle: 9.30 uur ds. Van Liere. Scharendüke: 11 uur ds. Flink. Brouwershaven: 11 uur ds. Feunekes. Zonnemaire: 9.30 uur ds. Feunekes, 11 uur zondagsschool. Noordgouwe: 9.30 uur ds. A. Schoneveld. Ouwer kerk: 10 uur ds. I. Faber. Nieuwcr- kerk: 10 uur ds. M. G. Westerhof (H. D.). Oosterland: 9.30 en 6 uur ds. H. Ommering. Sirjansland: 10 uur ds. Geluk te Dirksland. 6.30 uur ds. Feu nekes. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. H. Jagersma. Lutherse Kerk Zierikzce: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzce: 10 en 6.30 uur ds. J. H. Nawijn. Scharendüke: 9.30 uur lees dienst. 5 uur ds. Jansen te Goes. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. B. Wentsel. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Jansma. Nieuwcrkerk: 10 en 5 uur dr. Becker. Oosterland: 10 uur ds. D. Bremmer te Bruinisse; 3 uur ds. C. W. de Bruine. Goes. Haamste de: 10 en 5 uur Bruinisse: 10 en 5 uur ds. H. van der Stoel. Bergen op Zoom. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur dienst des woords. mende zaadbank naar zijn in cultuur gebrachte perceel te komen, maar soms verkeert dit boffen in het te gendeel. Zo ontdekte een kweker uit Bruinisse en een kweker uit Yerseke dat anderen bij vergissing niet alleen op de vlak bij hun percelen liggende zaadbank hadden gevist, maar dat tevens de zorgvuldig op hun perceel uitgezaaide eerst zelf geviste hoe veelheid «aad hedden weg gevist" Waarschijnlijk had men geen onder scheid gezien tussen de in wild voor komende zaadbank en de in cultuur gebrachte percelen daarnaast. '//////////////////////////////////j s u i 5 5 hen mooie kous s De secretaris, de heer C. P. Kuyper las het jaarverslag 1967. Door wijk verpleegster zr. v. d. Berg werden in het afgelopen jaar in totaal 3678 be zoeken afgelegd bij 88 personen; 2887 bezoeken waren voor de wijkverple ging, 193 voor zuigelingenzorg, 175 voor de kleuters en 338 voor de kan kerbestrijding. Voor Ouwerkerk werd 22 keer consultatiebureau gehouden voor zuigelingen, alsook 22 voor kleuters. De districtsvergadering, welke gewijd was aan diverse pro blemen op Schouwen-Duiveland, o.a. schaalvergroting en drastische ver hoging der contributie, werd bijge woond. Twee keer werd een gecom bineerde bestuursvergadering gehou den der Groene Kruis-vereniglngen Oosterland. Nieuwerkerk en Ouwer kerk, teneinde tot fuseripg te gera ken, maar dit leverde nog geen defi nitief resultaat op. Het ledental bedroeg op 1 januari 154 en is in het afgelopen jaar ge daald tot 147, t.w, 112 gewone leden 28 alleenstaanden en 7 gezinsleden. Ter tafel kwam vervolgens de Re kening 1967, welke werd goedge keurd met aan uitgaven f 22.920,79 en aan ontvangsten f 22.230,03, alzo een nadelig saldo ad f 690,76. De begroting 1968 geeft in totaal aan ontvangsten en uitgaven f 4.260. Om deze begroting sluitend te ma ken is het noodzakelijk, tot contribu tieverhoging over te gaan en een daartoe strekkend bestuursvoorstel werd aangenomen. De contributie voor gewone leden zal van f 12,50 worden verhoogd tot f 18,00, voor alleenstaanden van f 6,0Ó tot f 9,00 en voor gezinsleden van f 2,00 tot f 3,00 (gezinsleden van 18 jaar en ouder). Er zijn slechts enkele gezinnen geen lid; zij zullen alsnog worden bezocht om te trachten hen tot de vereniging te doen toetreden. De heer Hack stelde zich niet meer herkiesbaar als bestuurslid i.v.m. zijn gevorderde leeftijd; hij bekleedt de ze functie al vanaf 1935. toen de sta tuten werden vastgesteld. De voor zitter dankte hem hartelijk voor de krachten, die hij in al die jaren steeds heeft geschonken. In de va- kature wordt mevr. Hage-Hage be noemd. Bestuursmutatics Mevr. Vijverberg-van Oeveren geeft de wens te kennen als penning meesteres te willen aftreden. Ook zij ontving dankwoorden voor het vele, accuraat verrichte werk. De voorzit ter hoopte dat zij nog heel wat jaren aan de bestuurstafel zal mogen zit ten. Voorts werd de heer M. J. van Damme, welke aftredend was, herko zen. Het bestuur zal zich beraden omtrent het vervullen van de functie van penningmeester. Tenslotte werd medegedeeld, dat op 25 mei a.s. in „Mondragon" te Zierikzee een dis- trictsvergadering zal plaatshebben. Het deel is te komen tot het vormen van een commissie voor de schaal vergroting. NEW YORK. Zuid-Afrika heeft laten weten, dat het zich niet ge- borden zal achten aan het voorge stelde internationale verdrag tegen de verdere verspreiding van kern wapens. Algerië liet zich in geijke zin uit. Chr. Geref. Kerken Zierikzce: 10 en 6 uur ds. P. op den Velde. Kerkwerve: 10 uur dienst des woords, 6 uur ds. J. Westerink. Haamstede: 10 uur ds. J. Westerink (H. A.), 3 uur ds. J. Westerink (Dank zegging). Nieuwcrkerk: 10 uur dienst des woords, 3 uur ds. P. op den Vel de. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst, Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Karens. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzce: 10 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 3 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Nieuwcrkerk: 9.45 en 3 uur. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30. 2 en 6 uur dienst des woords. Renesse: 10 en 5 uur leesdienst. Remonstrants Gercf. Gemeente Sommelsdyk: 10 uur ds. L. Schenck. Leger des Hcils Zierikzce: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-Kalholickc Kerk Zierikzce: Eucharistieviering zater dagavond 19 uur, zondag 8 en 10 uur. Haamstede: Eucharistieviering 8.30 uur en 10 uur. opdrachten rond een een strandwan deling kon natuurlijk niet ontbre ken. Bovendien was er de corvee- enst in de jeugdherberg hetgeen ook de nodige tijd vergde. De laatste dag werd benut voor een grote fietstocht rond Walcheren met bezoeker. aan Middelburg waai de Lange Jan en de Abdij flink in ogenschouw werden genomen; in Vlissingen natuurlijk de boulevard en in het Nollebos werd de boter ham genuttigd. Via het fietspad langs de z.g. kustroute toerde het gezelschap weer naar Domburg na dat in Westkapelle de grote skel terbaan op de proef was gesteld. De terugreis verliep voorspoedig. De trip stond onder leiding van het hoofd der school, de heer A. Dammen, bijgestaan door mevrouw Krijnse Lokker en de heer S. de Fei- ter. Rotterdamse Metylschool maakt tripje naar Schouwen-Duiveland mevrouw? Dan Het domein voor de Vrouw V/////////////////////////////////# ZIERIKZEE Duinwandeling C.B.T.B. en C.P.B. Onder deskundige leiding organi seren de afdelingen Schouwen-Dui veland van de C.B.T.B. en de C.P.B. voer hun leden een excursie naar de broedplaatsen van de zilvermeeu wen in het domaniale duingebied. De start vindt plaats bij het pomp station „De Blinkert" om 7.30 uur (n.m.). Reis naar Lissabon Met een 30-tal gasten aan boord is een straalmachine van de Portuge se luchtvaartmaatschappij T.A.P. ter viering van de opening der luchtlijn tussen Lissabon en Amsterdam, van Schiphol naar de Portugese hoofd stad gevlogen. Onder de aanwezigen bevond zich o.m. mr. F. Th. Dijck- meester, burgemeester van Hoofd dorp, voorheen te Zierikzee. Tekstschrijver overleden De Duitse tekstschrijver Ernst Neubach is op 68-jarige leeftijd over leden te Miinchen. Neubach kreeg o.a. bekendheid door het liedje „Ich hab mein Herz in Heidelberg verlo ren", dat speciaal voor Zierikzee van betekenis werd door de variant: „Ik heb mijn hart in Zierikzee verloren", waarbij van Neubach's melodie ge bruik werd gemaakt. De tekst van de Zierikzeese versie werd gemaakt door een hier in wereldoorlog I ge stationeerde militair. Neubach schreef circa duizend teksten, w.o. „Ein Lied geht um die Welt" en „Heut, is der schönste Tag- in meinem Leben", destijds gezongen door de populaire tenor Josef Schmidt. BURGH Meerdaagse Walcheren-reis schooljeugd De hoogste klassen der o.l. school te Bux-gh trokken er weer op uit om ruim drie dagen elders door te bren gen. Evenals vorig jaar was ook nu te Domburg weer een tijdelijk adres gevonden en wel de jeugdherberg „Nieuw Walcheren". De meisjes en jongens 'hebben een paar fijne dagen gehad hoewel 'het weer wel wat be ter had kunnen zijn. Het programma werd dan 'ook afgestemd op een wat lage temperatuur. De jongelui werden met particu liere auto's tot aan de manege „De Eendracht" te Serooskerke (W) ge bracht waar inmiddels een vracht auto van het aannemersbedrijf Bom n.v. uit Burgh was gearriveerd met de fietsen en de koffers. Vandaar werd naar Domburg gefietst en had den de jongelui alle tijd om zich te installeren in hun tijdelijk verblijf. Natuurlijk was' Veere de stad die een uitgebreid bezoek van de nieuwsgierige jongelui kreeg. Op de tweede dag werd een grote speur- ZIERIKZEE, 22-5. De Metylschool te Rotterdam is voornemens - toals reeds gemeld - een bezoek te brengen aan Schouwen-Duiveland. Daarmede weidt een traditie voortgezet, want reeds eerder maakten de gehandi capte kinderen reisjes naar Arnhem en naar Oosterhout. Ditmaal dus Schouwen-Duiveland; een tripje dat gehouden wordt op woensdag 29 mei aanstaande. De reis wordt gemaakt met een speciale bus. In de loop van de morgen arrive ren de jongelui te Zierikzee. In „Con cordia" wordt een kop koffie gedron ken, waarna mevrouw M. Boone-van Tilburg een lezing zal houden over het Zeeuwse volkskarakter. In de middaguren wordt een be zoek gebracht aan de Deltawerken te Scha rend ij ke. Een deskundige zal tekst en uitleg geven met behulp van een maquette en kaartmateriaal. In motel „De Zeeuwse Stromen" te Re nesse wordt de excursie besloten met een gezamenlijke maaltijd. De reis wordt gemaakt onder auspiciën van de Raad voor de Lichamelijke Op voeding en wordt geleid door de re creatiecommissie voor het B.L.O. Flitsen uit het buitenland VATICAANSTAD. Paus Paulus de zesde heeft in een boodschap ter ge legenheid van „wereldcommunicatie- dag" op 26 mei de pers en andere communicatiemedia gewezen op hun verantwoordelijkheid. STOCKHOLM. Oostduitse geheime agenten zijn bezig een spionagenet- werk in Zweden op te bouwen. Dit heeft de Zweedse premier Tage Ei lander maandag in het parlement meegedeeld. BONN. In West-Duitsland is de 81 ste Starfighter neergestort. De piloot kwam om het leven. FRANKFORT. Op het centraal station van Frankfort is een 37-jarige Turkse gastarbeider gegrepen, die zonder aanleiding drie mannen en een vrouw met een bijl verwondingen had toegebracht. Hij is naar een ze nuwinrichting gebracht. BRUSSEL. Jean Rey, de voorzitter der Europese Commissie, heeft in Brussel verklaard, dat „er goede hoop is" dat de Europese Minister raad voor de zomervakantie tot een compromis zal komen over arrange menten van de E.E.G. met Groot- Brittannië. LONDEN. Het Lagerhuis heeft de voorstellen van de Labourregering tot beperking van loon- en prijsstij gingen aanvaard met 290 tegen 255 stemmen. De regeringsmeerderheid bedroeg ditmaal ongeveer de helft van het normale verschil in stern- mental. ALGIERS. Naar officieel is bekend gemaakt, heeft Algerije 27 nog niet bij name genoemde buitenlandse maatschappijen, werkzaam op het ge bied van machinebouw, elektrische apparaten, kunstmeststoffen en bouwmaterialen genationaliseerd. BUENOS AIRES. In Argentinië heerst onder de militairen onrust door de onzekerheid over de vraag of de omstreden opperbevelhebber van het leger, generaal Julio Also- garay 'het veld zal ruimen. EDMONTON. In een flatgebouw te Edmonton, de hoofdplaats van de Canadese provincie Alberta, heeft zich een ontploffing voorgedaan, ge volgd door een brand. Dertien men sen worden vermist en achttien be woners werden met diverse verwon dingen naar een ziekenhuis overge bracht. RIO DE JANEIRO. In het muse um van moderne, kunst te Rio de Janeiro is een Nederlandse tentoon stelling geopend, „Schilders van Jo- han Mauritz" geheten, of „Os pin- bores de Mauricio de Nassau". TEL AVIV. Twee Israëlische boe ren zijn om het leven gekomen en vijf gewond, van wie drie ernstig, toen de wagen waarin zij zaten bij het 'dorp Nahal-Oz, twee km ten zuidoosten van Gaza, op een mijn reed. Die zou er zijn neergelegd door Palestijnse saboteurs. DJAKARTA. Negen mensen zijn gedood en 76 gewond door het in storten Van een half afgebouwde si garenfabriek in Soerabaja, Oost-Ja va. De fundamenten van de fabriek warén door zware regenval onder mijnd. WASHINGTON. De leiders van de Amerikaanse compagne tegen de ar moede hebben de voorgenomen mars op Washington wegens „organisa torische problemen" verschoven van 30 mei naar 19 juni. BRUSSEL. Het dei de element van de nieuwe Scheldetunnel in Ant werpen is, na een zinkingsoperatie van 40 uur. op zijn plaats gebracht. DREISCHOR „De kazerne" wordt verkocht Tussen het Plaatsenhuis en het in middels ontruimde dorpscafé „De Drie Schapen" staat al jaren lang een groot huis, dat bij de rechtge aarde dorpsbewoners beter bekend is onder de naam „De Kazerne". Om streeks het jaar 1760 was in deze „kazerne" een bakkersbedrijf met winkel gevestigd. Het geheel bestond toen uit huis, schuur en ovenkeet, met 60 roeden grond, welke grond gelegen was aan de zuidkant van het huis. Het huis werd destijds be woond door Matthijs Schiettekatte. Het oude huis wordt thans bij in schrijving door familie van de vo rige bewoonster, te koop aangebo den. NIEUWERKERK Hoogeland-collecte De collecte voor het werk van de Stichting „Het Hoogeland" in haar inrichtingen onder alle gezindten, heeft te Nieuwerkerk f 50,21 opge bracht. BRUINISSE Reiscauserie voor N.C.V.B.-afdeling De afd. Bruinisse van de Ned. Chr. Vrouwenbond vergaderde onder lei ding van mevrouw de Groot-Fluit. Zij hield een meditatie over het Schriftgedeelte dat tevoren was ge- lezen: Hand 1 6-12. Na de pauze sprak mevrouw Berg huis-van Rij uit Barendrecht. Spreekster bezocht in Australië en Nieuw Zeeland verschillende emi grantengezinnen en over haar reis naar deze landen wist zij boeiend te vertellen. Australië heeft een gematigd kli maat. Elke emigrant, speciaal de vrouw maakt een moeilijke periode dooi'. De enige mogelijkheid om moei lijkheden te ovenvinnen is doorzet ten. „Je niet te veel emigrant voelen, maar deelnemen aan aktiviteiten. De taal leren is de sleutel tot het ge luk. Dan kan men kranten en tijd schriften lezen en leert men land en volk begrijpen". De mooie kleuren- dia's die mevrouw Berghuis had meegebracht verduidelijkten de cau serie. SINT PHILIPSLAND Muziekmiddag en -avond Zaterdag 25 mei a.s. wordt te Sint Philipslanid een muziekmiddag en Dwaalgast op Veerse Meer VEERE, 23-5. Een Noord- Amerikaanse broedvogél is, vermoedelijk door de sterke winden op de oceaannaar Nederland afgedwaald. De heer G. de Greef, arts te Vee- re, zag gisteren op het Veerse Meer een voor ons land unie ke vogelsoort, namelijk een kleine kokmeeuw. De vogel staat wat grootte be treft tussen de dwergmeeuw en onze bekende kokmeeuw in en is Ongeveer 33 centimter lang. De vogel heeft een rela tief lange zwarte snavel, een kenmerkende witte oorring en een zwarte tot op het ach terhoofd doorlopende zoge naamde „hoed". Hoewel de Noordamerikaanse vogel klei ner is dan zijn Europese soort genoot, ziet hij er aggressiever uit hetgeen iaordt veroorzaakt door de grote donkere kop en de felwitte oogring. Volgens vogeldeskundigen is deze waarneming de eerstbe- kende in ons land. Verschil lende ornithologen, waaronder de heer J. P. Sirijbos, is van deze bijzondere waarneming op de hoogte gesteld. -avond gehouden, welke wordt geor ganiseerd dor de plaatselijke mu ziekvereniging „Concordia". Er wordt door de volgende korpsen aan deelgenomen: „Concordia", Tho- len, „Euterpe", Scherpenisse, „Sem per Crescendo", Nieuw-Vossemeer; „Accelerando", Sint-Annaland, „Oud-Vossemeers Muziekvereni ging", Oud-Vossemeev en „Concor dia' uit Sint Philipsland zelf. 's Mid dags worden de besturen en direc teuren van de deelnemende gezel schappen ontvangen in hotel „De Druiventros", waarna een rondgang door de gemeente wordt gemaakt. SAIGON. Zuid-Vietnam heeft er na de tweede Vietcong-aanval be gin deze maand nog eens 150.000 vluchtelingen bijgekregen, zo is van Amerikaanse zijde meegedeeld. Bij de aanvallen werden 20.000 huizen vernield. Nederlandse zeevisserij in moeilijkheden DEN HAAG, 22-5. De Nederlandse zeevisserij verkeert in een zeer zor gelijke situatie, het einde van> de moeilijkheden is nog niet in zicht, dr. H. A. H. Boelmans Kranenburg, voorzi tter van het visserij schap, heeft dit gezegd tijdens de openbare bestuursvergadering van dit schap. „De rederijen hebben een bijzonder slecht 1967 en een teleurstellend be gin van 1968 achter de rug", stelde de voorzitter vast. Een van de belangrijkste oorzaken van deze toestand is volgens hem het Lohdense verdrag inzake de visserijgrenzen. Op langere termijn dreigen moeilijkheden voor de vis serij door voortgaande afsluiting van de Nederlandse zeegaten. Actie „Mee-delen" Prinses Beatrix-Fouds DEN HAAG, 22-5. Het Prinses Be- atrix-fonds start een actie onder de titel mee-delen" ten bate van het vakantiefonds vóór lichamelijke ge handicapten. Meedelen kunnen de gehandicapten i-i de vakantie vreugde van de gezon de mensen als kaarten van het Prin ces Beatrix-fonds worden gekocht, waarop vakantiegangers hun relaties kunnen meedelen, dat zij voor een be paalde tijd wegens uitstedigheid on bereikbaar zijn. De kaarten in doos jes van tien stuks met bijbehorende enveloppen kunnen voor f 5,- wor den besteld via de giro 700.000 in Den Haag. Er zijn in totaal 30.000 kaarten gedrukt. Pool te Eysden schiet landgenoot neer EIJSDEN, 22-5. De 43-jarige Pools- Nederlandse fabrieksarbeider W. L. heeft kort na middernacht in het Limburgse Eijsden met een geweer zyn landgenoot, de 45-jarige chauf feur Stefan Kaziel, om het leven ge bracht. Volgens de politie was het motief van de moord een verhouding die het slachtoffer zou hebben gehad met de echtgenote van L. De schietpartij, waarbij ook een 17 jarige zoon van de dader werd ge wond gebeurde in de tuin van Kaziel, nadat eerst ■'een hevige woordenwis seling was ontstaan. L„ die 6 kinde ren heeft en gescheiden 'leefde van zijn vrouw, zou reeds eerder gedreigd hebben de hele familie te zullen uit roeien, wanneer Kaziel de verhou ding met zijn vrouw niet zou verbre ken. Enkele uren na de moord kon L. door de politie worden gearresteerd. Hij is direct naar het ziekenhuis overgebracht, daar hij verwondingen had opgelopen bij een worstelpartij waaruit de schietpartij voortvloeide. 59. „Vader!" schreeuwt de prinses ver schrikt. „Kom binnen! Zij zullen u ver moorden!" En nauwelijks heeft zij die woerden gezegd of ergens van buiten klinkt ccn bevel en een regen van stenen klettert tegen de mui-en en de pijlen van het bal- con. Op hetzelfde ogenblik heeft Aram do kei zer bij een arm gegrepen en sleurt hem zonder omwegen naar binnen. „Laai ons vluchten!" zegt hij. „Wij zullen onszelf wel redden! Wij willen u niet in gevaar bren gen!" „Onmogelijk!" antwoordt do keizer. „Hei paleis is omsingeld! Ge zoudt er nooit lo vend uitkomen! Doch uitleveren zal ik u nimmer! Ik heb mijn woord gegeven! Gij zijt beiden vrije mannen!" „Dan zullen wij als vrije mannen uw zijde kiezen!" roept Aram uit. „Het paleis wordt toch zeker verdedigd? Kom mee, Sylvester!" En voordat iemand hen kan tegenhouden, snellen zij do kamer uil. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 3