Briljant j Werkzaamheden rijbaanverdubbeling bij Haamstede op gang Causerie over Zierikzeese stadsdokter dr. Levinus Lemnius Rijks- en gemeente-ambtenaren NUTSSPAARBANK - ZIERIKZEE STREEKNIEUWS Jeugdkorps „Witte van Haemstede" gaat zijn vorm krijgen Z1ER1KZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 14 mei 1968 Nr. 19994 HAAMSTEDE. 13-5. Bij het na deren van Haamstede over de Se- rooskerkseweg wordt het oog getrof fen door een groot aantal hopen grond in de buurt van de kruising met de Moerweg, terwül een snel heidsbeperking de automobilist op merkzaam maakt op wegwerkzaam heden. De fa. T. K. de Jonge uit Zie- rlkzee nam vroeg in het voorjaar de rU baan verdubbeling, zoals deze hier aangelegd wordt, aan voor f 305.000. Het werk schiet goed op. zodat men reeds kan zeggen hoe de situa tie ongeveer zal worden. Natuurlijk is dit door Prov. Waterstaat uitge werkte plan een zekere beveiliging voor het in de toekomst inslaan der (nog papieren» Zuidweg. Het is te vergelijken met de situatie bij de Tol te Zierikzee, vóór het afslaan naar de Zeelandbrug. Tevens is de moge lijkheid al geschapen voor het af slaan op de Noordweg, die in de ont- wikkelingsschets Schouwen-Duive- land reeds op kaart is gezet. De leng te van de verdubbeling bedraagt 850 meter. Het werk is zover gevorderd, dat voor een gedeelte a.s. maandag de eerste slakken worden aange voerd. Via Burghsluis wordt ook het benodigde zand aangevoerd, dat al daar met een zandzuiger op het ha venplateau wordt gedeponeerd. De toekomstige weg krijgt een open as- falt-beton laag. waarop later na het inrijden nog een slijtlaag wordt op gebracht. Een kunstwerk dat hier nog bij komt is een stukje transport-riole ring dat van uit de Bouwmansweg naar de Moerweg lopend, onder de Serooskerkseweg en de verdubbeling is aangebracht. Dit ..pers"-werk werd uitgevoerd door de fa. Visser en Smit uit Papendrecht. De gemeente Wes- terschouwen liet dit werk tegelijk uitvoeren omdat anders later weer in en onder het nieuwe wegdek ge werkt moest worden. Deze transportriolering is een on derdeel van de grote recreatie-pers- riolering die de afvaJstoffen achter de Plompetoren in de Oosterschelde zal deponeren. In totaal wordt hier 122 meter aangelegd op een diepte van 3.94 meter. De doorsnede der buizen, vervaar digd van beton met een plaatstalen kern bedraagt 90 cm. De aanleg hier van en vooral het persen onder de Serooskerkseweg door ging met veel moeilijkheden gepaard omdat de wa teroverlast veel te hinderlijk was voor het vijzelwerk met de als een mol werkende apparatuur. De onder grond bestaat hier uit veel zand ver mengd met schelpen. Een viertal 17 meter diepe welbronnen, aangelegd om het water kwijt te raken, was niet voldoende. Met nog 2 van deze bronnen gelukte het beter en kon het perswerk in de putten aan weers zijden van de weg tot een goed einde gebracht worden. Als eenmaal de volledige vergunning en de financië le zijde van dit gigantische riole ringswerk. dat meer dan 10 miljoen gulden gaat kosten en waar alle re creatie-bedrijven op moeten lozen, rond zijn. dan kunnen de diverse lei dingen afkomstig van Renesse en van de omgeving Duinhoeve en vliegveld hierop aangesloten worden. De andere zijde ten zuiden van de Serooskerkseweg vormt ongeveer het begin van de afvoer naar de Ooster schelde. De rij baan verdubbeling zal om streeks augustus voor het verkeer opengesteld kunnen worden. Voorlo pig heeft het verkeer van de werk zaamheden, behalve een snelheids beperking, weinig last. De vele vrachtauto's, bulldozers en draglines vormen een groots beeld van dit in grijpende werk. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) De „Zeeuwse Hippocrates" (Slot) ZIERIKZEE, 11-5. In de tijd van Lemnius beschreef een Zwitser de baselisk als een bestaand levend dier, dat - zoals reeds opgemerkt in het eerste deel van het verslag - uit een haan geboren zou zijn. Ook Lemnius hechtte hier kennelijk geloof aan, al dus de heer C. M. van Hoorn, in zijn causerie over de grote 16e eeuwse stadsdokter voor het Genootschap voor Geschiedenis der Geneeskunde. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND SOEST, 13-5. De daders van de roofovervallen op de stations van Voorburg en Soest en op een benzi- nepompsitation in Roosendaal'; de 22-jarige M. van de E. uit Baarn en de 30-jarige A. A. van der B. uit Tilburg, zijn in het Belgische Door nik aangehouden. DOETINCHEM. Doetinchem heeft thans een muziekschool die tot de modernste in Europa gerekend kan worden. Zaterdagmiddag vond de opening plaats in aanwezigheid van prins Claus, die daarvoor een in formeel bezoek aan deze stad bracht. AMSTERDAM. Uit de zaak van de antiquair Guillaume Franssen in de Amsterdamse Nieuwe Spiegel straat zijn bij een inbraak twee schilderijen, elk ter waarde van 17.500 gulden, gestolen. DEN HAAG. Onder auspiciën van de Vereniging Letterkundigen heb ben twee leden hiervan, het echt paar Spekking-Ma'tti; het initiatief genomen voor een stichting school- lezingen. ALKMAAR. De textielfabriek M. Jostmeyer te Alkmaar zal gaan sluiten. In verband met de sluiting van het bedrijf zijn de veertig werk nemers bij M. Jostmeyer te Alk maar ontslagen. WEESP. Het 17-jarige meisje R. H. Hennipan uit Weesp is op de Ka- naalweg langs het Amsterdam-Rijn kanaal bij een verkeersongeluk zo ernstig gewond geraakt, dat ze enige uren later in het ziekenhuis over leed. AMSTERDAM. Het bestuur van de N.V. Stoomvaartmaatschappij Oostzee verwacht aan het eind van 1968 een langdurige havenstaking aan de gehele oostkust van de Vere nigde Staten. In september loopt voor dit gebied het vier-jarige ar beidscontract af. ROTTERDAM. De eigenaar van een bontzaak aan de Lijnbaan in Rotterdam heeft bij de politie" aan gifte gedaan van het verdwijnen van twee ncrtzmantels, waarde 12.500 en 7.250 gulden. NIEUW BUINEN. In Nieuwbui- nen is tijdens een kort maar hevig onweer de bliksem in de Ned. Her vormde kerk aan de kerklaan ge slagen. UTRECHT. Zaterdagmiddag zijn in Utrecht dc 49-jarige sloper G. van S. en de 39-jarige A. J. van de W., beiden uit Enschede, aangehouden. Von dc W. bleek in het bezit te zijn van vakantiebonnen die een geza menlijke waarde van 50.000 gulden vertegenwoordigden. Een duidelijk facet van Lemnius' leven was zijn sterke gebondenheid dan Zeeland. Merkwaardig is zijn op vatting van een congrüatie tussen de sterke natdurberoeringen in deze provincie en het ziektebeeld in deze streek. Zo wijst hij er op dat de pest plotseling ophield door een overstro mingen van de zee. Lemnius meende dat een sterke uitwendige schrik de mens nadien tot rust bracht en dat. zulks genezend kon wei-ken. Hij nam een begrijpende houding (veel meer dan in zijn tijd de gewoonte was) aan tegenover geestelijk gestoorden en epileptici en één zijner stellingen was, dat men die zieken tegemoet moet treden als mensen en niet als door kwade geesten bezetenen. Voor al keerde hij zich tegen de sterke uit wassen. Het kwam namelijk wel voor dat ernstig gestoorden levend werden begraven. Lichaam en ziel In het algemeen achtte hij het no dig niet minder zorg te besteden aan het lichaam als aan de ziel. Hij ont kende de invloed van kwade geesten bij koortstoestanden. Uitgesproken was zijn belangstelling voor wat ge noemd werd de constitutie, waarme de werd- bedoeld de „passende sa menhang der verschijnselen". Lemnius onderschreef ook het gro te belang van de sexuologie. Als in onze dagen was vooral in de 16e eeuw „de sex in" en Lemnius spreekt daar zeer openhartig over, hetgeen geredelijke aanleiding kan worden genoemd voor de populariteit van zijn geschriften. Besmettelijke ziekten Duidelijk is ook zijn belangstelling- voor besmettelijke ziekten. Hij kende reeds een soort resistentie en wist van de kwalijke rol van de uitade ming bij de overbrenging van die ziekten. Hij attendeerde op de nood zaak van zelfbescherming; goede voeding; reukwerk voor gelaat en handen en beval sterk aan „de schil van de doktersappel"(dtroen). Hij stond er sterk op dat de pestdoden zeer snel werden begraven. Hij con stateerde dat de pest - dankzij de zoute zeelucht - hier niet snel uit brak, maar bij verschijning juist weer wel hardnekkiger was. Hij gaf verder voorschriften t.a.v. de hygiëne, de woningbouw, grocn- tengebruik en het conserveren van levensmiddelen. Maar microscopische waarnemin gen kende Lemnius nóg niet. Lem nius onderschreef natuurlijk het be lang van geneeskrachtige kruiden en en had het niet begrepen op chii-ur- gijns in de duinstreek, die de konij nen voedden met het bloed afkom stig van aderlatingen van patiënten. Religie,use belangstelling Groot was ook de religieuse be langstelling van de stadsdokter. Hij studeerde geneeskunde, maar ook theologie en werd kanunnik aan de St. Lievensmonster kerk. Steeds was hij op zoek naar een synthese tussen religie en wetenschap. Hij boog voor Gods souvereine mejesteit en zijn. godsdienstige belangstelling kwam ook uit in zijn boekwerken over bij belse gewassen. In het algemeen kan hij exponent worden genoemd van het medisch denken in de 16e eeuw. Zijn liefde voor spreekwoorden en gezegden was „spreekwooordelijk". Zo stamt van hem: „in de bonen zijn" en „men 'brandt hier hoornen" (dit laatste deed men om de kwalijke pestgeur te verdrijven). Naast zijn strenge ethiek, was Lemnius een man van Zeeuwse gemoedelijkheid, aldus de heer Van Hoorn die het Genoot schap zeer aan zich heeft verplicht met deze bijzondere lezing over één van Zierikzees' beroemde mensen in een al zeer ver verleden. Vergadering Jeugd Rode Kruis afdeling Duiveland DUIVELAND, 13-5. Dezer dagentiënten daar kunnen vergaderden in „Ons Dorpshuis" te Nicuwerkerk het dagelijks bestuur der afdeling Duiveland van het Nc- derlandsche Roode Kruis en het per soneel der lagere scholen in dc ge meente Duiveland, in verband met het Jeugd Rode Kruis-wcrk. Mejuffrouw Van Dijk1 uit Den Haag deelde mee, dat de artikelen die door de kinderen in de afgelo pen periode zijn gemaakt, allen hun bestemming hebben bereikt. Ook de Kerst- en Nieuwjaarsgroeten aan ken en eenzame bejaarden. In enkele gévallen is zelfs uit de ze groeten een correspondentie ont staan 'tussen de leerling en de zieke of bejaarde, wat juist de bedoeling is. Uit contacten van het Jeugd Roode Kruis met Aruba (één van de kleine Antillen) is gebleken, dat daar ver schillende schooltjes zijn, waar de kinderen in lompen gekleed gaan en erg ondervoed zijn, daar de ge kleurde ouders zeer arm cn vaak werkloos zijn. Verschillende artikelen die er erg welkom zijn werden met name ge noemd. De leerkrachten namen van één en ander goe dnota. Ook aan vele lehuizcn voor geestelijk ge stoorden in eigen land ontbreken nog dingen, die 't verblijf der pa- veraangena men of draaglijker maken. Mejuffrouw Van Dijk, binnenkort gepensioneerd, dankte aan 't slot der vergadering bestuur en leerkrachten hartelijk voor alle medewerking, die ze 'in 'de jaren dat ze hier voor 't Jeugd Roode Kruis werkte, heeft ondervonden en hoopte dat haar op volgster, -die momenteel nog moet opknappen van werkzaamheden als verpleegster in Vietnam, even graag hier met het Roode Kruis zal sa menwerken. De voorzitter, burgemeester Van Eeten, bood mejuffrouw Van Dijk enige souvenirs aan en dankte haar voor de manier waarop ze zich voor het Jeugd Roode Kruis-werk heeft ingezet, enthousiast en inspirerend. Spreker wenste haar nóg gezonde jaren toe en een welverdiende rost. Tenslotte nam mejuffrouw Van Dijk van alle aanwezigen afscheid. DEN HAAG. Dr. G. M. J. Veld kamp, oud-minister van sociale za ken en volksgezondheid, is voorzit ter geworden van de KVP-commis- sie „Duidelijkheid voor de verkie zingen". Dc KVP-voorzitter Mr. A. P. J. M. N. van der Sice is voorzit ter van dc KVP-commissie „Uit dieping program". DODELIJKE ONGELUKKEN DEN HAAG. De 55-jarige opticien P. van Asperen is, rijdend in de Driebergenstraat in Den Haag, on wel geworden en met zijn auto te gen een muurtje op de hoek van de Maarsbergenstraat gereden. Hij overleed kort daarna ter plaatse. AMSTERDAM. In Amsterdam viel de 73-jarige mevrouw M. Sin- nike-Ommen in haar woning in de Lindenstraat van de trap, vermoe delijk doordat zij het evenwicht ver loor. De vrouw werd met hoofdwon den naar het W.G. vervoerd, waar zij korte tijd later overleed. AMSTERDAM. In Amsterdam is de 66-jarige voetganger M. van Beek, die na een aanrijding door een auto op de Amstelveense weg met ernstig hoofdletsel en een linker beenfractuur in het Wilhelmina Gasthuis was opgenomen, overle den. AMSTERDAM. Door onvoorzich tig oversteken is de 9-jarige Geer- truida Wijier uit Amsterdam op het Tussenmeer onder een tram terecht gekomen en vrijwel op slag gedood. Bij aankomst in het Wilhelmina Gasthuis constateerde men dat zij inmiddels was overleden. AMSTERDAM. In het Wilhelmina Gasthuis in Amsterdam is overleden de 61-jarige Amsterdammer N. Vos, die in de nacht van vrijdag op za terdag j.l. in de Lauriersgracht te recht was gekomen. De onder in vloed verkerende man was om streeks een uur 's nachts te water geraakt, doordat hij zijn evenwicht had verloren. ZEELAND. Op de autoweg Uden- Reek, onder de gemeente Zeeland, is een verkeersongeval gebeurd, waar bij de 84-jarige C. Bongers uit Zee land om het leven kwam. De heer C. Bongers, die met zijn fiets de au toweg overstak, werd door een per sonenauto aangereden. Hij was vrij wel op slag dood. EMMELOORD. De 8-jarige Wol ter Popke Ernst uit Marknesse is in de Mark ness ervaart verdronken. Hij speelde in een bootje dat los raakte er. afdreef. De jongen raak te in paniek en wilde naar de kant springen, maar die poging mislukte. Hij kan niet zwemmen en verdronk. ZAANDAM. De 36-jarige vracht wagenchauffeur L. W. Hoogenboom uit Akersloot raakte bekneld tus sen zijn vrachtwagen en aanhanger, toen hij de aanhanger wilde aan koppelen. Hij overleed in het zie kenhuis. BARENDRECHT. De 59-jarige steenhouwer P. Munne uit Rotter dam is bij een verkeersongeval om het leven gekomen. De door hem 1 bestuurde personenauto werd op de kruising Reijerwaardfseweg-Dordt- se Straatweg door een truck gegre pen. URETERP. De vierjarige Tetje Aaltje de Jong uit Ureterp is om het leven gekomen, toen zij bij het oversteken van de weg door een passerende motor werd gegrepen. Het meisje' was op slag dood. MEPPEL. De zevenjarige Johan- nes Witvoet uit Meppel is bij het spelen onder een auto geraakt en ernstig gewond. Tijdens het vervoer naar een ziekenhuis te Meppel is hij overleden. HOLLANDSCHE RADING. Op de Tolakkerweg in Hollandsche Rading (gem. Maartensdijk) is de 49-jarige adjudant van de marine, de heer G. L. van Spaandonk uit Den Hel der omgekomen toen hij tijdens een inhaalmanoeuvre tegen een links van de weg staande lantaarnpaal botste. De man is ter plaatse aan inwendige kneuzingen overleden. JUTPHAAS. In de Singel van het Johan Redeker-plantsoen in Jut- phaas is het driejarig jongetje Fre- derik Mik uit Gorkum spelender wijs te water geraakt en verdron ken. Pogingen om de levensgeesten weer op te wekken hebben geen resultaat gehad. De ouders hadden het kind meegenomen toen zij op familiebezoek gingen. HEESCH (N.B.). Maandagavond is de in Heesch boerderij van de fa milie Steenbergen door brand ver woest. Het gehele meubilair, de landbouwwerktuigen en een paar ton stro 'gingen verloren. Veertien zeugen en vijftig biggen kwamen in de vlammen om. De schade wordt geraamd op plm. f 80.000, omtrent de oorzaak van de brand is nog niets bekend. Advertentie Steeds meer ambtenaren kiezen de NUTSSPAARBANK voor het sparen ingevolge de Premiespaarregeliiig Rijksambtenaren Laat 'n bijzondere spaarrekening openen bij de Havenpark 16 Telefoon (01110)2310 ZIERIKZEE Jeugdbaldadigheid Ons bereiken klachten over al lerlei vormen van jeugdbaldadig heid en men stelde ons de vraag of het niet nuttig zou zijn, wanneer objectieve ooggetuigen hiervan mel ding zouden doen aan de politie. De vraag is gemakkelijk bevestigend te beantwoorden, want de politie kan moeilijk overal, altijd zijn. Er worden raampjes ingegooid en ver nielingen aangebracht in leegstaan de huizen. Heel bont maakt men het met in het centrum van de stad ge plaatste benzinepompen. Herhaal delijk worden bollen van deze pompen kapot gemaakt en de gloei lampen uitgenomen. Hetzelfde wordt althans geprobeerd met t.l.-buizen in die installaties. Ook aan bomen en struiken wordt schade toege bracht. In het Slingerbos staat al een forse boom, die vrijwel geheel van de schors is ontdaan. Te hopen ware wel dat er tegen dergelijk vandalisme iets te doen zal blijken te zijn. OUWERKERK De collecte voor HEMAVA heeft opgebracht f 44,73. Paascollecte De opbrengst der Paascollecte 1968, in de Ned. Herv. Kerk gehou den, is f 125,-. SIRJANSLAND Zitbank aan de dijk Door de gemeente Duiveland is ten 'gerieve van de bewoners weder om een zitbank aan de dijk ge plaatst. Een geste die vooral door de oudere heren zeer op prijs wordt gesteld. Bijna dagelijks vindt men de bank dan ook bezet. BRUINISSE Concert Engelse Band De plaatselijke muziekvereniging „Nu met Hope", heeft het initiatief genomen om de City of Oxford Sil ver Band uit Oxfort (Engeland) uit te nodigen om in Bruinisse een con cert te geven. De datum voor dit concert as vast gesteld op maandag 19 augustus. In die periode maakt dit jeugdkorps een tournee door Nederland. Door dit jeugdkorps worden een viertal concerten gegeven en wel in Utrecht, Arnhem, Amsterdam en Bruinisse. Werkt het weer mee, dan vindt dit concert plaats in de muziekkoepel. Laat het zich echter aanzien, dat het die dag gaat regenen, dan wordt het verplaatst naar een nog aan te wijzen zaal. Elke muziekliefhebber zal nu reeds met verlangen uitzien om deze uitvoering te beluisteren. Telken ja re maakt dit jeugdkorps een tournee naar een Europees land. Dit jaar viel Nederland de eer te beurt haar binnen haar grenzen te mogen ontvangen. Het is dan voor Bruinisse een zeer grote eer dit korps te mogen beluisteren. De op bouw van het korps bestaat uit 42 leden van jongens en meisjes vari ërend in de leeftijd tussen 7 en 16 jaar. Een programma zal ter zijner tijd bekend gemaakt worden, maar het is nu reeds zaak om deze dag vrij te houden. De aktie voor gehandicapte kinderen Deze week zal Bruinisse „be werkt" worden door een aantal da mes om de inwoners te animeren lid te worden van de Vereniging „Ou ders en Vrienden van de Geestelijk Gehandicapten Schouwen-Duive- land". Zoals bekend wordt er naar gestreefd te komen tot een tehuis voor geestelijk gehandicapte kinde ren op Sohouwen-Duiveland. Op Goeree-Overflakkee is intussen met de stichting van een dergelijk te huis aangetoond dat dit inderdaad tot de mogelijkheden behoort. Ook op Schouwen-Duiveland moet dat kunnen. Daarom wordt ieder opge wekt zich op te geven als lid of do nateur. Bij een brand in een gebouw van drie verdiepingen in de hoofdstad van Formosa Taipeh zijn de afgelo pen nacht veertien mensen omgeko men, onder wie negen kinderen. SPORTBERICHTEN DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif' - St. Philipsland Uitslag van de gehouden wed vlucht van de P.V. „De Reisduif te St. Philipsland vanaf Chimay. In concours waren 100 duiven. De snel heid van de eerste duif was 1458.50 m/m. Aankomst 10.29.48. De snel heid van de laatste duif was 1008.80 m/m. Aankomst 11.23.07. J. C. Verwijs 1, 2, 3, 14 en 16; A. Faasse 4, 20, 36, 43, 47, 48, 52, 55 en 57; Abr. Verwijs 5 en 11; M. Geuze 6, 15, 17 en 53; M. v. d. Est 7, 18, 21, 42 en 46; H.Kaashoek 8, 13, 26, 29 en 49; L. Reijngoudt 9 en 23; W. van Dommelen 10 en 44; A. Verwijs 12, 27, 38, 41, 51 en 54; J. Bakker 19 en 39; J. Zuidweg 22, 24 en 56; Jac. Geense Zn. 25 en 33; L. Vermeij 28, 45 en .50; Th. Bakker 30. 34 en 37; C. Verwijs 31; R. Mol 32; Kr. Reijngouldt 35 en 40. VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitie rayon Zierik zee Neptunus-Torenboys 3-2; P.T.T.- P.Z.E.M. 4-2. Heden (dinsdag)avond wordt ge speeld V.A.B.-Rijkswaterstaat. Woensdag 15 mei: Velocitas-Stella- boys (zeven uur). Advertentie rrrrrrrr.rrrr rrrrrrrrrrr rrrrr rrrjrr. N Zie in onze etalage hoe een ruwe diamant s wordt verslepen tot 1 ste kwaliteit briljant 5 juwelier naast 's-Gravensteen ZIERIKZEE •r rrrrrrrjfrrrrjrrrTJ-.r.r.rrrrrrrrrrr/l Contact met Muziekschool HAAMSTEDE, 11-5. Dc onlangs gehouden besprekingen in hotel „Witte van Haemstede" en de Zeeuw se Muziekschool blijken een groot succes te gaan worden. Dc vorige week werd opnieuw een bijeenkomst in hetzelfde hotel gehouden waar naast het bestuur en de directeur der Harmonie een der toekomstige leden, de heer P. C. v. Belzen uit Breda aanwezig was die het een cn ander vertelde over de te volgen werkwijze. Op 12 augustus zal begonnen wor den met de eerste lessen en dan zal in 3 of 4 weken duidelijk zijn wie een houten of koperen instrument gaat bespelen. Ook voor de houtsec tie kan een leraar aangetrokken wor den. Dan krijgt elke leerling(e) een maal in de week een uur les. Een kwartier wordt het instrument spe len beoefend en de rest aan theorie besleed. De heer v. Belzen rekent op« ca. 4 leerlingen per uur. Direct wor den dan eenvoudige nummertjes in gestudeerd zoals dat destijds ook ge beurde in Koudekcrke (W.) cn die al snel een eerste prijs behaalden. De heer Verton, voorzitter der Kon. Harmonie zal eerst eens een praatje gaan maken met de ouders der leerlingen die zich voor dit korps opgaven om te zien wat voor moei lijkheden cn mogelijkheden er in zit ten. De grootste kluif voor de mu ziek wordt n.l. de aanschaf van in strumenten voor de leerlingen en daar een dergelijk onmisbaar attri buut gemiddeld f 400,- a f 500,- kost weet het harmoniebestuur voorlo pig niet hoe of wat. Gelukkig leeft de burgerij geweldig mee met „de muziek" en in de laatste twee maal papier-ophalen werd 34.000 kg ver zameld. Doch er zal nog heel wat meer moeten gebeuren om elke lccrlmg aan geschikt (hoeft niet nieuw te zijn) materiaal te helpen. Mogelijk dat er inwoners zijn die hierin willen helpen om tot een op lossing te komen. Verder zit het be stuur nog met de moeilijkheid van een geschikt lokaal om te oefenen, want liet eigen oefengebouw in dc Noordstraat is te klein hiervoor. Nog volop problemen dus voor de muziek, doch de eerste stappen in een goede richting zijn gezet en destijds kwa men de uniformen en de nieuwe in strumenten er ook. Wat in die rich ting mogelijk is kan binnenkort in Haamstede gezien en beluisterd wor den als het Jeugdkorps uit Klaas waal hier komt concerteren. Openbare bekendmaking Burgemeester cn wethouders van Zierikzee maken bekend, dat op a.s. woensdag 15 mei alle gemeentelijke bureaus en dc dienst gemeentewer ken gesloten zullen zijn. Voor zaken betreffende dc burger lijke stand is de gemeentesecretarie op die dag normaal geopend. Zierikzee, 13 mei 1968. Burgemeester en wethouders voornoemd, w.R. D. W. KASTELEIN, burgemeester, w.g. 11. VAN OMMEREN, secretaris. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 3