..Beroemde Dokters"-expositie met zeer interessant materiaal MOEDERDAG STREEKNIEUWS Drieërlei manifestaties SPAARBUSJES NUTSSPAARBANK - ZIERIKZEE REVIVE In gemeenteimiseiini Zierikzee Advertentie ZIERIKZEE, 9-5. Het is nmar wat men zien wil een tandentang uit 1741, een supergalsteen uit 1724, antieke zalfpotjes, een foto van dr. Job Baster's schel- penkabinet of «le boeken van «lr. Levinus Leinnius (1505—1368), de beroemde Zierikzeese geleerile, «lie liet tot Europese en «lat betekende toen wereld faam bracht. De gelegenheid is er ie Zierikzee een rük gevarieerde keus te maken uit de al even rük geschakeerde wereld van de medische wetenschap in vroeger tijden, met centraal dr. Lemnius, die - een hoogbegaafd verstand uitbuitend en worstelend met de gegevens, die de toenmalige wetenschap hem ver schaffen kon - tot zegen was met name ook voor de Zierikzeese bevolking, vooral in de lGe eeuw toen de pest nog een niet bedwongen gesel der mens heid was. Bij gelegenheid van zijn sterfdatum is in het gemeentemuseum te Zierikzee dc tentoonstelling „Beroemde Dokters" ingericht, de opening waarvan zaterdag samenvalt met de jaarvergadering van het Genootschap voor de Geschiedenis der Geneeskunde, Wiskunde en Natuurwetenschappen. Op deze voor Zierikzee unieke expositie is veel bijeengebracht dat de kwa- lifikatie „hoogstinteressant" gemakkelijk verdient. Zoveel is alras duidelijk dat het cok (veel) vroeger niet ging zonder medisch instrumentarium. De antie ke huigknipper en de snepper zijn er om het te bewijzen. Vooral het laat ste instrument kan nog de koude griezels opwekken. Het is een instru mentje, waaruit scherpe mesjes kun nen springen, die een akelige - moei lijk te stelpen - wonde maken in de arm. Het werd dan ook gebruikt bij het „koppenzetten" (aderlaten) en dan ging het nu eenmaal om veel bloed. Interessant is ook de verza meling stethoscopen, do behoefte waaraan de medici al vlug bezaten. Vroeger luisterde men met het oor op de huid van de patiënt. Alleen de Franse dokters waren zo gal'ant nog een pochetje op de te beluisteren plaats te leggen, maar de stethoscoop heeft uiteraard ook aan deze galan terie een einde gemaakt. Werken van Lemnius Vanzelfsprekend op deze expositie is veel aandacht gewijd aan dr Lem nius. Specimen van zijn boeken kun nen nog ontroeren door de omvang rijke zelfstudie, die er aan ten grond slag" lag, zonder de steun van de „me dische informatie" van de „bij"-we- tenschappen als physica en micro- chemie, als hij het moest stellen. En kele titels: „Over de astrologie, wat er van waar is en wat verzinsels zijn"; „Over de voorbestemde grens van ieders leven"; „Over de geoor loofde genietingen van ziel en li chaam", meer algemene werken, die de brede belangstelling van deze ge leerde waar maken. Wellicht gebeurt dit nog het over tuigendst door de werken „Miraculis Occultis Naturae", vier banden over de wonderen der natuur. Heel merkwaardig uit deze Mira culis zijn de karakteriseringen van verschillende Europese bevolkings groepen (1564). De „Hollander" komt er niet zo best af, alleen 'krijgt de vrouw een pluim voor haar schoon heid en netheid in haar woning. Bokaal Terug nog even naar-de attributen. Wat te denken van een mondspiegel „ter bezichtiging van de mond bij weerspannige mensen" en dan - het SPORTBERICHTEN VOETBAL Pupilleiicompetitie Schcuwen-Duiveland Zaterdag 4 mei 1968 D.F.S. C I-Bruse Boys C I 3-3; Zie rikzee C I-Renesse C 1 1-2; D.F.S. C 2-Zierikzee C 2 4-1; Brouwersha ven C I-Mevo C I terrein afgekeurd. Dinsdag 7 mei 1968 Bruse Boys C I-Zierikzee C 2 11-0; D.F.S. C I-Renesse C I 2-0; D.F.S. C 2-Brouwershaven C I 0-3. Woensdag 8 mei 1968. Zierikzee C I-Mevo C I 0-0. De stand per 9 mei luidt: D.F.S. Cl 10 8 1 1 17 46- 9 Renesse Cl 10 7 1 2 15 34- 7 Zierikzee Cl 10622 14 29- 8 Bruse Boys Cl 9 5 2 2 12 30-13 Brouwershaven C I 9 3 2 4 8 15-15 Mevo Cl 8 1 2 5 4 13-20 Zierikzee C 2 10 2 0 8 4 6-60 D.F.S. C 2 10 1 0 9 2 10-51 Elftallen afd. Haarlem en Zeeland tegen elkaar Op zaterdag 11 mei a.s. zullen op het D.S.O.V.-terrein te Vijfhuizen wedstrijden worden gespeeld tussen de vertegenwoordigende zaterdag en zondagafdelingselftallen van de Afdelingen Haarlem en Zeeland van de K.N.V.B.. Aanvang half drie. voorwerp heeft alles te maken met de teneur van de expositie - het pronkstuk uit eigen Zierikzees' bezit, een bokaal van het chirurgijns gilde, met een ingegraveerde voorstelling van een amputatie. Dr. Jcb Baster werd in het kader van deze bespreking al genoemd. Een tweede grote figuur in de Zierikzee se rij. Hij leefde van 1711-1775 en cok hij koos de natuur tot studieter rein. Aanwezig is een exemplaar van zijn boek: „Natuurkundige uitspan ningen, behelzende eene beschrijving van meer dan vier honderd planten en insekten. Kleurig naar het leven afgebeeld". De aanbevelingsbrief van de beroemde Boerhaave aan de Royal Society is (in fotocopy) aanwe zig op de tentoonstelling en ook voorbeelden van schelpen, die Baster gebruikte voor zijn unieke kabinet, cat in het bezit is van het Zeeuws Museum. Op zijn aktiviteiten met betrekking tot de goudvis wordt apart de aandacht gevestigd. Andere geleerden waarop met be hulp van boeken, afbeeldingen, kaar ten en curiosa de aandacht wordt, ge vestigd rijn Jason Pratensis, Corne lls Plevier, Jan Maquet en anderen. Bezoek waard Bij elkaar is de expositie „Beroem de Dokters" niet alleen voor de vak man, maar ook voor de belangstel lende Teek een bezoek meer dan waard. Het initiatief is uitgegaan van de heer C. M. van Hoorn, arts, maar de expositie staat onder aus piciën van het Gemeentemuseum. De Kon. Zeelandia N.V. droeg royaal praktisch bij tot de inrichting (o.m. met fraaie fotocopieën) en de Am sterdamse universiteitsbibliotheek, de Kon. Ned. Mij tot bevordering dei- Geneeskunst en het Zeeuws Museum te Middelburg zenden overvloedig' materiaal. Een (heel) goede belang stelling is wel het minste wat men de organisatoren kan toewensen met deze interessante tentoonstelling. Antieke medische instrumenten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Schouiven-Uuivelandse Sportspiegel Kampioen Renesse speelt zondag een vriendschappelijke wedstrijd tegen MOC '17 uit Bergen op Zoom DFS III komt binnen de Ijjnen tegen Vlissingen VI Korfbalontmoeting Brouwershaven - DFS kan spannende strqd opleveren WIK- en SKNWK-duel te Kerkwerve All Ready II staat voor zware opgaaf tegen ZSC II VOETBAL. Afdeling Zeeland. Zon dagcompetitie. De kampioen van het zondagvoetbal van de afdeling Zee land, Renesse, speelt zondagmiddag op het sportterrein „De Loane''. een vriendschappelijke wedstrijd tegen een elftal van MOC'17 uit Bergen op ZoomHet elftal van de bezoe kers zal bestaan uit spelers van 30 jaar en ouder waarvan de meeste spelers nog deel van het elftal van MOC'17 hebben uitgemaakt toen het in de ,1e klas speelde. Zo zal de be kende doelman de Rijk, die dit jaar nog in verschillende wedstrijden van MOC'17 het doel verdedigde, van het elftal deel uitmaken. Voor deze wedstrijden zulen de B-junioren van Renesse en MOC'17 tegen el kaar uitkomen. In de le klas komt Zeelandia te Middelburg met goede winstkansen binnen de lijnen tegen Jong Ambon. Patrijzen moet thuis twee winstpuntjes kunnen boeken in het treffen met Groede, terwijl Lewedorpse Boys er nog lang niet zeker van. is de puntjes thuis te hou den tegen Hoofdplaat. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas zal VCK niet veel moeite hebben met het bezoekende Beren. Bevelandersdat nog gelijk kan ko men met Zaamslag, gaat proberen om Kats met lege handen naar huis te sturen. In de 2e klas A. zal Middelburg VI de puntjes wel aan Serooskerke moeten afstaan. Nieuwdorp II en Oostkapelle zullen elkaar op het ter rein van eerst genoemde niet veel ontlopen, terwijl Veere de puntjes waardering tonen aan haar die elke dag weer voor het gezin klaar staat. Dankbaarheid toont u door BLOEMEN te geven! Bloemen maken blij! De allergrootste keus vindt U in ons TUINCENTRUM C. W. JONKER Hogezoom 20 - Haamstede Telefoon (01115)383 thuis moet kunnen houden in het treffen met Colijnsplaatse Boys. Voor de promotie naar de 2e klas komt D.F.S. III in de Westhoek binnen de lijnen tegen Vlissingen VI Als DFS e rin slaagt de puntjes thuis te houden dan zijn de vooruit zichten om volgend seizoeti een klas hoger te gaan spelen zeker niet on gunstig. KORFBAL. In de le klas van de SDKB mag morgenavond wellicht een spannende strijd worden ver wacht tussen Brouwershaven en DFS. All Ready is nog lang niet ze ker van de inzet bij het bezoek aan ZSC. Een spannend duel mag ook te Kerkwerve worden verwacht waar WIK en SKNWK tegen elkaar binnen de lijnen komen. In de 2e klas A is Doslco bij het bezoek aan SDO lang niet kansloos. SVOWK kan wellicht bij Delta II zijn eerste winstpuntjes bemachti gen, terwijl Noad te Dreischor nog lang niet zeker van de puntjes is tegen Thor. In de 2e klas B heeft DFS II he denavond goede papieren in de ont moeting tegen Noad II. SKNWK II moet baas in eigenhuis kunnen blij- veh tegen Brouwershaven III, ter wijl All Ready II voor een zware opgaaf staat legen ZSC II. Brou wershaven II en WIK II zullen el kaar op het terrein vdn eerstgenoem de waarschijnlijk niet veel ontlopen. KERKWERVE Vergadering N.C.V.B. Op 15 mei a.s. vergadert in het verenigingsgebouw te Kerkwerve de N.C.V.B.-afdeling. Spreekster is me vrouw Nagélkerke-van Randen, die het onderwerp: „Uit het leven van gevangen vrouwen" behandelt. HAAMSTEDE I.V.N.-wandeling Bij goed weer organiseert de Vo gelwacht Schouwen-Duiveland op zaterdag 11 mei a.s. een I.V.N.-Wan- deling door het Schelphoekbos. Mo gelijk kunnen daarbij ook vogelge luiden worden waargenomen. De start is des morgens 7.00 uur vanaf de ingang tegenover hotel „Schelp- hoek". Duur der wandeling 1% a 2 uur. Waterdicht schoeisel is wel ge wenst. Er zijn geen kosten aan deze fraaie wandeling verbonden. NIEUWERKERK Geslaagd Aan de academie voor Beeldende Kunsten en Technische Wetenschap pen te Rotterdam, slaagde voor het examen interieur-architect onze plaatsgenoot de heer Pieter C. Tiel- man. BRUINISSE Bejaarde maakte val De 83 jarige mevrouw L. Boot- Otte te Bruinisse had het ongeluk, in haar bejaarden woning zodanig te vallen, dat zij haar sleutelbeen brak. De te Bruinisse gehouden Emma- bloemcollecte bracht ruim' f 338,- op. Ds. D Bremmer weer te Bruinisse Ds. D. Bremmer sinds 1 mei 1968 wegens het bereiken van de 70-ja- rige leeftijd, emeritus predikant van de gereformeerde kerk woont thans voor de derde keer te Bruinisse. Het echtpaar Bremmer-den Boeft betrok in december 1924 'de pastorie onder de Noorddijk, Bruinisse was de eerste gemeente die hij als predi kant diende. Hij bleef tot maart 1927. Na de oorlog in 1946 deed Bruinisse weer een beroep op ds. Bremmer, om de gemeente te helpen, ds. Brem mer nam het beroep aan en was voor de tweede maal predikant te Bruinisse tct mei 1955. Nu ds. Bremer meende met emeritaat te moeten gaan, trok Bruinisse hem en zijn vrouw andere maal aan. Hij vroeg een vestigings vergunning en kreeg een der nieu we woningen aan de van Hertsbee- kestraat, nog geen 50 meter van de oude pastorie. De toestand van de 62-jai'ige John Stuckwish, die afgelopen dinsdag een nieuw hart ontving, is donderdag avond achteruitgegaan, zo hebben artsen in het Sint Lucas ziekenhuis te Houston (Texas) meegedeeld. Zierikzee - we schrijven het zonder hoogmoed - wordt in de komende dagen een extra interes sante stad. Drieërlei manifestaties trekken de aandacht; t.w. de ten toonstelling „Beroemde Dokters" ter gelegenheid van de jaarverga dering van het Genootschap voor de Geschiedenis der Geneeskunde, Wiskunde en Natuurkunde; de Voorjaarsbeurs, gehuisvest in een reuzentent op het Havenplein en de viering van het 200-jarig be staan van de R.K. St. Willibrordus- kerk. Vroeger was er in dit stadium van het jaar al een soort vóór-kom- komkommertijd aan de gang en werd het Zierikzeese leven niet of nauwelijks beroerd door opvallen de gebeurtenissen. In deze tijd ech ter gaat het met openbare mani festaties steeds crescendo en het schijnt niet meer aan een specifiek punt in het jaar gebonden. Wat betreft de expositie in het gemeentemuseum, spreken we hier graag de hoop uit dat „het pu bliek" ditmaal eens niet zal den ken: „niets voor ons". In klein be stek zijn hier talrijke zeer interes sante zaken te zien en de vaste collectie van het museum is ook niet helemaal verdwenen, zodat er in de Schutterszaal heel wat te „be leven" valt. De Voorjaarsbeurs intussen is spiegel van de nimmer aflatende activiteit van de middenstand, die rijk geschakeerd op deze tentoon stelling - zo mag men de beurs im mers best noemen - vertegenwoor digd is. We geloven dat de orga nisatoren met deze beurs goed mik ken op het publiek, dat sfeer, ge zelligheid en de verrassingen op een dergelijke beurs altijd weet te waarderen. Met name de Zimi- to's in het verleden hebben dat wel bewezen. Tenslotte het kerkelijk jubileum, om de ongelijksoortige trilogie vol te maken. Uit het artikel over de 200-jarige Willibrorduskerk - ge schreven door „iemand uit eigen kring" - blijkt wel dat (reactie op de Spaanse tijd) de na-reformatie- tijd niet snel groeide naar begrip voor godsdienstvrijheid. Afgeme ten naar de plaatselijke toestanden, is de trage ontwikkeling op dit punt zelfs onthullend. Er ligt ai. lering in voor deze tijd; wel nie mand zal een valse oecumene wil len of wenselijk achten, maar een waarachtig samengaan van kerk gemeenschappen in een sfeer van wederzijds begrip, stoelend op de diepste grondslagen van de Bood schap, lijkt tegenwoordig haalbaar. Vroeger was helaas het tegendeel het geval. FINANCIËN EN ECONOMIE De E.N. (Eerste Nederlandsche) in 1967 Uit het jaarverslag van de E. N. (Eerste Nederlandsche) over 1967 blijkt clat de produktie f 1,12 mil jard heeft bedragen. Het totale ver zekerde bestand bedraagt f 6.245 miljoen. Het totaal van beleggingen is gestegen tot f 1.085 miljoen. In laatste bijeenkomst bejaardensociëteit te Renesse werd afscheid genomen van ds. en mevr. Van Liere RENESSE, 9-5. Deze week kwam in het Dorpshuis te Renesse de be jaardensociëteit voor de laatste maal in dit seizoen bjjeen. Ds. F. A. van Liere opende deze bqeenkomst, waar na er gezamenlijk werd gezongen. De heer C. v. d. Maas liet hierna in dichtvorm het wel en wee van de bejaarden-sociëteit van het afgelo pen seizoen de revue passeren, wat met een warm applaus werd beloond. Nadat 'de thee was geserveerd vertoonde de heer K. J. Tiggeloven een fraaie serie kleurendia's van Renesse en omgeving en van het ko- Bruse strandje krijgt weer een opknapper Thuis sparen in het degelijke spaarbusje van de NUTSSI'AARBANK Een oude, doch zeer doelmatige wijze van sparen met kleine bedragen. VOOR OUD EN JONG gratis in bruikleen Jcugdzitting donderdags van <1.00-5.00 uur BRUINISSE, 10-5. Dc heer S. Beekman, die ook vorig jaar akticf was bij het gereed maken van het strahdje in de hoek van de werkha- ven te Bruinisse, heeft zich opnieuw bereid verklaard, het strandje op te knappen en mooier en beter te ma ken dan in 1967 toen er tijdens het mooie zomerweer van deze hock van de werkhavcn zo enorm veel ge bruik is gemaakt. De palen worden opnieuw ge plaatst (rhen is daarmee al bezig) en de afrastering wordt vernieuwd, zo dat op drie verschillende diepten in Het water kan worden gespeeld en voor de geroutineerde zwemmers, die buiten de afrastering hun vermaak zooken en de zwemkunst willen be oefenen komt er een vlot in de werkhaven. Het terrein zal van ste nen worden gezuiverd cn het zand zal beter over het gehele terrein worden verdeeld, want nu ligt er te veel in de hoek cn te weinig op an dere plaatsen. Het is te hopen, dal.spoedig warm zomer weer aanbreekt en dat het publiek, dat van 'het strandje gebruik maakt, zo min mogelijk rommel laat liggen. Advertentie jy N BATAVETTE N Ralavus' automatische brommer i; in drie uitvoeringen vanaf 437,compleet Eerste aanbetaling 125, A. VAN HESE m Weststraat 5-7 - Zierikzee s r//Z/////////////Z//////////////// Dc Socdanese oppositieleider Wil liam Deng, een neger, is donderdag in een hinderlaag in zuid-Soedan doodgeschoten. ninklijk huis, hetgeen door de aan wezigen bijzonder op prijs werd ge steld. De heer W. Lemsom sprak vervolgens woorden van dank tot ds. F. A. v. Liere voor het vele werk dat 'hij voor de bejaardensociëteit, waarvan hij de oprichter was, in de afgelopen jaren heeft gedaan. Met de wens dat het de familie Van Lie re in het hoge noorden goed zal mo gen gaan boden de twee oudsten van de sociëteit mevrouw Verseput en de heer C. v. d. Have ds. Van Liere een fraaie rookstandaard en mevrouw Van Liere een doos eau de Cologne en zeep aan. De heer W. Lemsom maakte de winnaars van de in het afgelopen seizoen gehouden kegel- en sjoel- competitie bekend wat gepaard ging met het uitreiken van vele mooie prijzen. De heer Lemsom, die de leiding hierbij heeft gehad, mocht als dank een mooi bloemstuk in ontvangst nemen. De heer Lemsom sprak hierna een opwekkend woord tot de aanwezigen om het volgend seizoen weer present te zijn. Na mens het gemeentebestuur sprak hierna burgemeester H. P. Ever- wijn. wooTden van dank tot ds. F. A. van Liere. Wij zijn u dankbaar, dat u gedurende 12 jaar zoveel voor de bejaarden heeft gedaan", aldus de burgemeester. Hij wenste hem het al lerbeste toe in zijn nieuwe woon plaats. Mevr. L. v. d. Houten-Fon- teine sprak woorden van dank na mens het comité. Voor het volgende seizoen droeg zij de leiding over aan mevrouw Lodewijk-Hogenboom. Ds. F. A. van Lieve dankte alle sprekers voor 'de woorden tot hem gericht, waarbij hij de wens uitsprak dat. het allen goed zal mogen gaan. Aan het slot werd het echtpaar v. Liere slaande toegezongen gezang 300a. AGENDA Vrijdag 10 mei Zierikzee Mondragon 8 uur voorjaarsverga dering Genootschap voor geschiede nis der Geneeskunde, Wiskunde en Natuurwetenschappen. Huis van Nassau. 8 uur, buitengewo ne algemene vergadering Kring Schouwen-Duiveland van de Z.L.M. Lagere Land- en Tuinbouwschool De Kluut, 2 uur, eindles. Zaterdag 11 mei Zierikzee 2 uur, officiële opening van de Voor jaarsbeurs. 2 uur, start 28ste 25-km wandeltocht op Schouwen-Duiveland. Mondragon, 9.30 uur, wetenschappe lijke vergadering Genootschap voor Gesch. der Geneeskunde, Wiskunde en Natuurwetenschappen. Stadhuis, 11.30 uur, officiële ont vangst congresgangers door het col lege van b. en w.; aansluitend offi ciële opening van de in het stadhuis ingerichte tentoonstelling over Zie rikzeese medici (Lemnius-tentoon- stelling). Mondragon, 2 uur, algemene verga dering Genootschap en aansluitend 2.45 uur, wetenschappelijke vergade ring (lezing C. M. van Hoorn, arts). Zondag 12 mei Zierikzee Willibrorduskerk, 11 uur, plechtige viering 200-jarig bestaan. Mondragon, foyer, 1-2.30 uur, recep tie R.K.-kerk. Maandag 13 mei Zierikzee Mondragon, 8 uur, vergadering Nuts- departement. De Lichtboei, schilderijen-tentoon stelling. Voorjaarsbeurs. 2-5 en 7-10 uur. Advertentie MAD-PRODUCTION INTERNATIONAL Postbus 1453 - Rotterdam Daar ziju ze weer! Met Popgroup Graanbeurs Zaterdag a.s. Bekend van t.v. en van het Imperial- label, met o.a. BLOODY MARY. Aanvang van dit bloedbad: 8.00 uur Toegangsprijs hetzelfde CO-PRODUCING: ROB DEMMENIE RAADSEL „Neem nou" als voorbeeld dr. Job Baster, een beroemde vroeg - 18e eeuwse Zierikzeese dokter, die heel de zieke stad zich wel op de hals moet hebben, gehaald, want een beroemd chirurgijn heeft een druk beklante zaak. Baster wist echt al veel-, maar toch nog niet zoveel, al moet hij talrijke gevallen op het punt van de medische diagnostiek wel hebben vermoed. Er waren in die tijd immers zoveel onschuldige dingen, waaraan men dood ging. Een enorme spanning dus voor deze man, maar het belette hem niet zeer in dringend met allerlei zaken bezig te zijn, vooral de nutuur. Zo in dringend, dat men het bijna niet geloven kan, want objectieve, we tenschappelijke ivaarneming eist tijd en waar haalde dr. Baster die wel vandaan? We krijgen er geen antwoord op, maar hij ging kijken naar slakjes, naar visjes, naar schelpjes en ging er alles vanaf we ten Hij ging ze ook tekenen. Ieder krukeltjeen ieder visje en echt helemaal goed. Geen draaitje ie weinig en ook geen schubje. En dan werden de tekeningen gekleurd, ook alweer heel precies. Ieder scholletje, makreeltje en botje kreeg zijn vorm pje en zijn kleurtje. En dan stoei en met de goudvisjes, want deze gouden vis is van Zierikzee uit - dank zij Baster zijn „opmars" door de wereld begonnen. Visjes kweken, verzorgen, versturen. Ook lette Baster nog stevig op het klimaat. Heel zijn leven hield hij dag voor dag de weersontwikkeling bij en maakte daar minutieuse aan tekeningen van. Er moest ook druk gewerkt worden aan het schelpenka binet. De schelpen kwamen uit al ler heren landen en ze werden kun stig op de oppervlakte van deze mi- raculeuse schrijfkast geplakt. Heel laat- - dat moet wel - zat onze dokter dan in het koude en slecht verlichte huis nog ingewikkelde La tijnse brieven le schrijven naar al wat beroemd en hooggeleerd was in de wereld- van toen. Ook later ging dat allemaal nog door, toen er jicht bij kwam en slechte ogen en al- lijd waren er die zieken, die iveg- scholen in hun dompige huizen en natuurlijk een sterffrekwentie, waar we zo geen idee meer van hebben. Dat zo'n man niet bezweek onder de lasten is dan ook niet op te los sen, maar wel stilmakend raadsel, dat op een mens afstormt die de ex positie „Beroemde Doktersbezoekt. Maar Baster zelf moet wel aan Lem nius hebben gedacht, een. nog groter fenomeen, die het eerder op zeer hoog niveau ook volhield, ook al woedde dc pest. door dc straten, van deze stad. Een raadsel vrienden, diep en ondoorgrondelijk, zo goed tremens als het hele bestaan toen en nu. SCHIEREILANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2