Chefarine „4" doet wonderen bij pijn of griep! pantoffels geef moeder pantot'ux en koop ze bij Plannen om „het strandje" een goede opknapbeurt te geven Groot korfbaltournooi 15 juni te Zierikzee Burgemeester roept op tot steun aan het Leger des Heils Kraan tilde betonmortelcentrale (23.000 kg) van schip op wal STREEKNIEUWS De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nog beter en heipen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. Fa. Verschiere i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 9 mei 1968 Nr. 19991 Gemeenteraad Bruinisse BRUINISSE, 6-5. Tijdens de rond vraag op de jongste gemeenteraads vergadering, onder voorzitterschap van burgemeester C. H. v. d. Linde zün nog verschillende zaken aan de orde gekomen. De heer Van de Velde vroeg naar de faedoeliig van de twee woningen in het zomerwoningpark, die nog niet hersteld zijn. De voorzitter zei dat deze te zijner tijd zuilen wor- ZIERIKZEE, 8-5. Dit jaar hoopt de Schouwen-Duivelandsc Korfbal Bond, opgericht op 8 december 1928 haar 40-jarig jubileum te vieren. Het bestuur van de S.D.K.B. heeft zeer terecht gemeend om dit jubileum voor korfballend Schouwen-Duive- land niet onopgemerkt voorbij te Burgerlijke stand Zierikzee Geboren: 3 mei Carlo Theodoor, z. v. Huig Hoek en EVerina Francijna Ver- hoeff, Zierikzee; 3. Jaap Andreas Martinus, z. v. Pieter Deurloo en Kaatje Biencfelt, Zierikzee; 4. Maria Laurina, d. v. Cornelis van der Maas en Maaike Daniëlla Kloosterman, Zierikzee; 4. 'Marion Elisabeth Le- virna, d. v. Hermanus Anthonij Maria Koper en Helena PelroneCLla Klaas- sen, Zierikzee; 6. Krina, d. v. Wil lem Hanse en Tannetje Bolle, Brui nisse. Gehuwd.: 7 mei Alphonsus Louis Wilhelmus Gudde, oud 26 j., Zierikzee en Pje- ternella Jannetje Leonore van As, oud 20 j., Zierikzee; 7. Marinus Ja cob Kloote, oud 21 j., Zierikzee en Anna Elisabeth Margriet van Els- acker, oud 21 j., Brouwershaven. Overleden: 5 mei Nccll.jc van den Houten, oud 71 j., Middenschouwen, echtge note van Jan Folmer. dén verbouwd tot een woning voor de behèerder. Verder vroeg de heer Van de Vel de,- wat er met het strandje gaat gëbeüien. De 'heren Becu en Beek man hebben een plan gereed om het strandje 'een goede opknapbeurt te geven, waarbij een bulldozer er zand bij zal schuiven. De heer Becu vroeg naar de draai molens bij het 500 jarig bestaan. Hij wilde nog meer attracties. De moeten laten gaan en als één der hoogtepunten zal voor senioren-ad- spiranten en pupillen een groot korf- baltournooi werden georganiseerd te Zierikzee. Dit tournooi zal plaats vinden op zaterdag 15 juni a.s. op het sportpark „Bannink" en voor deelname zijn een groot aantal twaalftallen uitge nodigd van de Schouwen-Duiveland- se, Zeeuwse. Dordtse en Flakkeese Korfbalbonden. De organisatie van dit S.D.K.B.-tournooi is in handen van de Zierikzeese Korfbalvereni ging „All-Ready" en de Sportvereni ging WIK te Kerkwerve. Alle wed strijden worden op het sportpark „Bannink" gespeeld op zaterdag 15 juni ia.s._ terwijl reeds om half tien in de mórgen wordt begonnen. Dooi de S.D.K.B. zijn een aantal prijzen beschikbaar gesteld en aan iedere vereniging zal een herinnerings vaantje worden geschonken. De prijs- uitveikinig vindt onmiddellijk na af loop van het tournooi plaats. Weer een autocoureur omgekomen INDIANAPOLIS. Indiana, 8-5. De Britse autocoureur Mike Spence is in- een ziekenhuis in Indianapolis bezweken aan verwondingen die hij dinsdag had opgelopen bij een proefrit op het circuit van Indiana polis. De 30-jarige Spence was tij dens ccn proefrit voor de 500-mijls- rit van Indianapolis met zijn Lotus tegen een muur opgereden. voorzitter zei dat gedacht is aan een palingkraam, een poffertjes kraam, een oliebollenkraam en een friteskraam. De voorzitter deelde desgevraagd mede, dat het onderhoudswerk aan de Oudheidkamer zal worden óp- gedragen aan de ambachtslieden die de levering van de gemeente heb ben voor het jaar 1968. De heer De Koning protesteerde tegen het herstellen van een woon wagen van een woonwagenbewo ner, waarvan het dak was afge waaid op kosten van de gemeente. De voorzitter merkte op dat hier al leen de wet is uitgevoerd, die de gemeente tot herstel verplicht. De heer Kik informeerde naar het gebouwtje op het slachtveld, ge plaatst door de P.T.T. Er is, aldus de voorzitter, geen vergunning voor gevraagd. Gewenst bord De heer De Koning had wel een bord gezien, dat naar het Industrie terrein van de gemeente verwijst, maar hij had veel liever dat er nu eindelijk eens een bord kwam, dat automobilisten op de Grevelingen- dam zou wijzen hoe zij bij de weg- afbuigingen, via de langzaamver- keersweg, gemakkelijk op Bruinisse kunnen komen. Nu rijden de mecs- ten door naar de Oude Dijk. De voorzitter zei dat hij evenals de heer De Koning erg geporteerd is voor het bedoelde bord, maar Rijkswa terstaat wil het niet geplaatst zien. Wethouder Bal drong er op aan, dat de scheuren in de Dorpsweg door de gemeente zullen worden gemaakt. De 'heer Van dc Velde zei dat de bitumen verharding, die langs de zomerwoningen op de weg zijn aan- gebracht, mislukt zijn. Op een der gel ijk o ondergrond zal het niet mogelijk zijn een slijtlaag aan te brengen. Om opnieuw te beraadslagen over de verhuur van het kamp Stoof- polder, waarin de zeilscbool jaar lijks zijn gasten ontvangt ging de raad over in besloten zitting. Eerder was dc eerste wijziging van de begroting 1968 aangenomen, evenals een voorstel van b. en w. f 100 toe te kennen aan de muziek vereniging „Nu met Hope", voor dc ontvangst van een Engels muziek gezelschap. Bij gelegenheid van SDKB-jubileum Bij opening van werkstukken-tentoonstelling: Noordgouwe-Schuddebeurs: f 106,84; Zonnemaire f 127,20; Dreischor f 123,56; Brouwershaven f 111,64. Verkeersexamens o.l.i.-leerlingen Voor het theoretisch en praktisch verkeersexamen te Brouwershaven slaagden alle zeven kandidaten, leerlingen der o.l.-school t.w. Peter de Kóeyer, Nelleke Drijgers, Ger de Wilde, Ton Gunst, Kees Bos, Jannij Bos en Joke Schietekatte. NIEUWERKERK Coöperatieve Vereniging tot Exploitatie Diepvrieskluizen De Coöp. Ver. tot Exploitatie van Diepvrieskluizen te Nieuwerkerk hield de algemene vergadering in „Ons Dorpshuis" onder leiding van de presidente, mevrouw Van Eeten- de Vries. De exploitatierekening welke sloot met een voordelig saldo van f 50,52 werd goedgekeurd. Het periodiek aftredend lid van het bestuur mevrouw T. v. d. Vate- Hendrikse werd herkozen. In de Commissie van Toezicht werd in de plaats van het aftredend lid de heer J. A. Kesteloo, de heer J. A. Schiettekatte benoemd. Het bestuursvoorstel tot verhoging van de huurprijs i.v.m. de stijgende on derhoudskosten kreeg de goedkeu ring van de leden. Voor het jaar 1968 is de huur per aandeel van twe.e leden vastgesteld op f 80,-. In de rondvraag werd er nog maals op aangedrongen dat de ge bruikers van de kluis er voor die nen te zorgen dat er deugdelijk ver pakkingsmateriaal wordt gebruikt. OOSTERLAND Vergadering Oosterlands Kolenfonds Vrijdag 10 mei a.s. houdt de Co- operatieve Vereniging „Oosterlands Kolenfonds" een algemene vergade ring in ide Conferentiekamer onder voorzitterschap van de heer J. M. van der Werf. Na de gewone huis houdelijke zaken, zoals bestuurs verkiezing, rekening en verant woording enz., zal er een pauze werden gehouden. Hierna zal de heer M. C. Visser uit Burgh, een bekend amateur cineast en foto graaf van naturopnamen, dia's en een film vertonen van zijn reis naar Joego-Slavië. Het bestuur ver wacht een goede opkomst. Tevens is er gelegenheid brandstoffen te bestellen voor het komende stook- seizoen. Ondeizoek op t.b.c. In de periode van 14 t/m 17 mei a.s. zal ook hier ter plaatse gele genheid gegeven worden zich te la ten doorlichten op tuberculoze voor personen .boven 15 jaar. Een oproep zal tijdig worden toegezonden aan ieder met dag en uur erop voor dit onderzoek dat plaats zal hebben in de Conferentiekamer. BRUINISSE Snel Recht ZIERIKZEE, 8-5. „Ik doe bij deze gelegenheid graag een beroep op de bevolking om het Leger des Heils te steunen. Ik hoop dat Zierikzee de portemonnees wijd zal openen. Een opknapper van „De Lichtboei" is hard ncdig in het belang van de vele kinderen die hier iedere dag komen". Dit beroep op het Zierikzeese publiek deed dinsdagavond burgemeester D. W. Kastelein in een korte toespraak tot een gezelschap genodigden en belang stellenden in de grote zaal van het Leger des Heils gebouw in de Poststraat. Deze bijeenkomst vormde de inlei ding op de jaarlijkse tentoonstelling van werkstukken die ook deze winter weer als staaltjes van zinvolle vrije tijdsbesteding werden gemaakt door de jeugdclubs die iedere week in „De Lichtboei" samenkomen. De leider van het plaatselijke Le ger des Heilswerk, luitenant Knot, verwelkomde de aanwezigen, in 't bij zonder burgemeester en mevrouw Kastelein en wethouder C. Bij de Vaate. „Dit eerste seizoen Ln Zierik zee was voor mij niet gemakkelijk maar ik ben hier fijn ontvangen", al dus luitenant Knot die met vreugde constateerde dat de jeugd van Zie rikzee. als het aankomt op creatief bezig zijn, goed voor de dag komt. Hij dankte de verschillende clublei ders voor hot werk deze winter ge daan, voor de ontvangen steun en de prettige samenwerking. Er is een start gemaakt met enige nieuwe clubs: een volksdansclub byv. waaraan door 25 jongens en meisjes onder deskundige leiding enthousiast wordt deelgenomen. Er is tegenwoordig ook een speci ale spel- en sportavond. In het bege- leldingswerk voor de wat ouderen past uitstekend de gevormde meis jessociëteit. In deze laatste groep komt vooral ook het geestelijke werk in de vorm van gesprek en dis cussie aan bod. Nieuwe plannen Luitenant Knot herinnerde verder aan de activiteiten die plaatsvonden in de schoolvakanties en kondigde nieuwe plannen aan voor het vol gende soizoen: de vorming van groe- Ver. v. Ziekenhuisverpleging in Zuid- en Noord-Beveland Op zaterdag 11 mei a.s. viert de Vereniging voor Ziekenhuisverple ging in Zuid- en Noord-Beveland het 40-jarig bestaan. ZIERIKZEE Opening voorjaarsbeurs Op zaterdag 11 mei a.s. vindt de officiële opening plaats van de voor jaarsbeurs „Zierikzee '68". De ope ning wordt verricht door burgemees ter D. \V. Kastelein. Stand Astmafonds op Voorjaarsbeurs Op de voorjaarsbeurs te Zierik zee, die zaterdag a.s. wordt geopend, zal een stand aanwezig zijn van het pen die zich gaan bezig houden met emailleren, met houtsnijwerk en pottebakken. Het werk van de hand werk- en boetseerclubs zal worden uitgebreid. De inrichting van een kleuterspeelplaats met demonteerba re speeltoestellen en de oprichting van een schermclub behoren al even zeer tot de mogelijkheden. Muzikaal intermezzo De meisjes-tamboerijnband van het Leger des Heils zorgde hierna voor een muzikaal intermezzo, waar na burgemeester Kastelein vaststelde dat de luitenant Knot - zoals hij zelf had gezegd - „misschien wel „buiten adem" in Zierikzee was aangekomen, hij niettemin toch terug kan zien op een geslaagd seizoen. „Het Leger des Heils verricht belangrijk werk in Zierikzee", aldus burgemeester Kas telein die verheugd was over het feit dat de leiding tracht nieuwe bron nen aan te boren om het werk. in het belang van de jeugd, uitbreiding te geven. In dit verband riep hij dc bevol king op het werk te steunen (Voor dat doel werd niet alleen gisteren (woensdag) maar ook vandaag een bazar gehouden in het jeugdgebouw. Bijdragen kunnen gestort worden op gironummer 577397. Red.). Namens de clubleiders dankte de heer J. van Loo luitenant Knot voor de prettige samenwerking. Burge meester Kastelein verrichtte vervol gens de officiële opening van de ten toonstelling met het wegnemen van een doek. dat tot op dat moment de in de achterzaal ingerichte expositie verborgen had gehouden. Astmafonis. In deze stand zullen leden allerlei zaken pogen aan de man en vrouw te brengen, waarvan de winst is bestemd voor het fonds. O.m. worden verkocht rookverdrij vers, ballpoints e.d. terwijl ook een grammofoonplaat verkrijgbaar is met orgelspel van Feike Asma. Het fonds heeft hiermede gemikt op de in dit verband merkwaardige naam van de 'bekende organist. Expositie Piet Bulthuis De bekende Middelburgse kunst schilder Piet Bulthuis, voorheen o.m. te Zierikzee heeft een expo sitie ingericht in de zalen van Pa norama Mesdag te Den Haag. De expositie bevat werk uit de periode 1964-1968. De tentoonstelling duurt van 11 mei tot en met 2 juni. Nog vorig jaar was er in het Graven steen te Zierikzee - gelijk men zich herinnert - een belangrijke exposi tie van Bulthuis' oeuvre. Hij keert thans 'kennelijk weer naar Den Advertentie Vier middelen in één tablet - waaronder het betrouwbare maagmiddel Chefarox - helpen snel en... doen wonderen! ZIERIKZEE. 8-5. Op spectaculaire wijze is gisteren (woensdag)- morgen het 23.000 kg wegende gevaarte van de nieuwe be tonmortelcentrale van de fa. Van D(jk en Co dcor een rijdende kraan - hefvermogen 50 ton - uit Dc Meern, b(j hoog water met reuzenkracht omhoog getild van het trans portschip en netjes neergezet op de vaste wal van het voorma lige opslagtcrrcin aan dc Schcepstimmerdyk ter hoogte van Het Sas ongeveer. Met het werk van de kraan was de aankomst van de eerste beton mortelcentrale, waarover op Schou- wen-Duiveland de discussies in het verleden nogal eens hoog zijn opge lopen. ccn feit geworden. Hel. karwei trok uiteraard nodige aandacht. In de komende weken zal de cen trale voor gebruik gereed gemaakt worden. Verwacht wordt dat reeds begin juni de machines kunnen gaan draaien. Een betanmorlcLcentraic kan het best vergeleken worden met ccn grote doseeiMn richting voor zand. grind en cement. Het mengen van deze materialen vindt plaats in de daartoe met draaiende trommels uitgeruste speciale auto's. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). De beide inwoners van Middel- harnis, die zaterdag 28 april een aantal voorwerpen ontvreemdden ui't nieuwbouwwoningen aan de Hertsbeékestraat te Bruinisse wer den reeds veroordeeld. Het vonnis luidde 5 maanden ge vangenisstraf, waarvan 2 maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van 3 jaar. In de gelederen van de sportvereniging Renesse heerst dezer dagen be grijpelijke vreugde. En dat wel in de eerste plaats omdat het eerste elftal (foto boven) kampioen werd in de eerste klas van de afdeling Zeeland van de zondagcompetUie, hetgeen betekent: promotie naar de vierde klas van de K.N.V.B. Op de middelste foto: de Renesse B I-junioren, die het pres teerden kampioen te worden in de groep B XI. Onderste foto: de junioren- gr'oep WIK AI de nieuwe kampioen van A IV. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Mevrouw Kastelein kreeg door As- trid Bakker een boeket bloemen aan gebeden en daarna was er volop ge legenheid tot bezichtiging van de ve le werkstukken, die ook in de ka mers boven overzichtelijk waren uit gestald. Ook dit jaar was er weer een grote oogst van praktische en dikwijls ook artistieke resultaten van al weer een geslaagd hobby- werkseizoen van het Leger des Heils. Haag terug, want deze Zeeuwse schilder heeft ook een Haagse en Kijkduinse periode achter zich, voordat hij naar Zeeland trok. HAAMSTEDE Tweede Rode Kruis-campagne- prijs voor Westhoek De afdeling Schouwen (Westhoek) van het Nederlands Roode Kruis be haalde in) 1967 een bijzonder hoge opbrengst met de collecte-campag ne. Sint Philipsland kwam hoger, maar de Westhoekse afdeling werd no. 2. Het hoofdbestuur- waardeert dergelijke prestaties ten zeerste en daarom gaf hét opdracht aan het Kringbestuur deze afdelings- tweede prijs op maandag 13. mei des avonds te 20.00 uur in hotel Bom aan de afdeling uit 'te reiken; Zij die aah de collecte meewerkten en alle ko- lonneleden en Welfarewerksters worden hiervoor uitgenodigd. WESTERSCHOUWEN Astmacollecte Het Asthma-comité Westerschou- wen deelt ons mede dat de opbrengst van de gehouden kollekte f 712,55 bedroeg. Dit bedrag werd verkregen dcor de volgende gespecificeerde kolilektes: Burgh f 147,60, Haamstede f 274,81, Renesse f 176,10, Noord- weile f 71,24 en Serooskerke f 42,80. BROUWERSHAVEN Opbrengst collecte Astmafonds De ten bate van het Astma-fonds in de 'kring Brouwershaven gehou den collecte heeft in totaal opge bracht de som van f 469,24. Dit be drag is samengesteld als volgt: Advertentie Schoenhandel Voorkeuze-service! Korte St. Janstr. - Zierikzee Telefoon 2106

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 3