DE ZIERIKZEESCHE COURANT Nog lievige gevechten in wijk Cholon van hoofdstad Saigon Weer twee bestekken van Rijksweg 58 (Vlissingen-Bergen op Zoom) aanbesteed Geen noodsituatie in veehouderij Kennedy won in Indiana Cholera en pokken in Pakistan Ultimatum van Franse docenten Tyfusepidemie in Italiaans stadje Nog straatgevechten in Parijs Builenpest in Lesotho Topbijeenkomst in Moskou Nog een hart-transplantatie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Doiuiurdu" 9 mei 196ft 124ste jaargang Nr. 19991 WAARIN OPGENOMEN 1797 - 1889 REOAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken 1), Zierikzee, postbus I, lel. (011)0) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118. Girorekening 1376 77. Rêdakteur: M. 1. Bij de Vaale, lel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling I 7,15; per maand I 2,38. Losse nummers 20 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 16 cent pei mm; „Succesjes" (max. 4 regels) I 1,25 per stuk. In dit nummer: Betonmortelcentrale van schip op wal De strijd in Vietnam SAIGON, 9-5. Een Vietcong- .strijdmucht heeft vanmorgen vroeg getracht de Chinese wijk Cholon van Saigon binnen te dringen. De rebel ten werden na zware strijd met Amerikaanse troepen teruggeslagen. In de buurt van het strijdtoneel zijn grote branden uitgebroken. De Vietcong heeft vannacht de be schieting met mortieren en raketten voortgezet, maar volgens waarne mers staan slechts een beperkt aan tal doelen op het progx-amma van de rebellen. Hieronder valt de elek triciteitscentrale van Cho Quan, dichtbij de plaats waar de mislukte infiltx-atiepoging van de Vietcong plaatsvond. De centx-ale werd voor de derde nacht achtereen getroffen De stroom viel uit doch wex-d latei- hersteld. Een tweede doel, de brug in de autoweg bij Newpoi*t, weid door acht raketten getroffen. De schade is niet noemenswaai-d. Gevonden Met helikopters wox-den gewonde bux-gers en militairen naar zieken huizen in Saigon ovex-gebracht. Uit het stadsdeel trekken nog steeds duizenden Vietnamezen en Chinezen weg om in kerken en scho len hun toevlucht te zoeken. WASHINGTON, 9-5. In Washing ton maken Amerikaanse functio- Gehele we« in 1972 gereed MIDDELBURG, 8-10. De acties, die in Zuid-Beveland gevoerd ztfn naar aanleiding van de ongevallen met dodelijke afloop op rijksweg 58, hebben in zoverre gehoor gevonden bij de autoriteiten in Den Haag, dat ongeveer een jaar vroeger dan men aanvankelijk van plan was, begon nen zal worden aan de aanleg van een gedeelte van de nieuw ontwor pen rijksweg 58 (van Vlissingen naar Bergen op Zoom). Woensdag heeft de dii-ectie Zee land van Rijkswaterstaat te Middel burg twee bestekken aanbesteed, eerst afzonderlijk, daarna gezamen lijk, die betrekking hebben op deze volgens Rijkswegenplan 58 ontwor pen nieuwe Rijksweg 58. Eerst werd aanbesteed het bou wen van drie viaducten van gewa pend beton en negen viaducten van gewapend en voorgespannen beton in, respectievelijk over de weg no. 58 van het Rijkswegenplan 1958 (de nieuw ontworpen weg tussen Vlis singen en Ber-gen op Zoom), alsme de over de ringspooi'lijn, gelegen in de gemeenten 's Heer Arendskei'ke, Heikenszand, 's Heer Abtskerke, Kloetinge en Kapelie. Van de 32 in schrijvers was de laagste de N.V. hei- en bouwbedrijf Geka te Dord recht voor f 3.495.000. Hoogste was de Belgische firma „Societe des Constructions et d'Entreprise Gene rale Socol" N.V. uit Brussel voor f 4.349.000. De tweede aanbesteding betrof het aanleggen van een gedeelte au tosnelweg van weg no 58 met bij komende werken op Zuid-Beveland tussen km 28.100 en km 47.000 in de gemeente Capelle, Kloetinge, 's Heer Abtskerke. Goes, 's HeAr Echtpaar omgekomen bij verkeersongeluk UDEN, N.-B., 8-5. Btf een fronta le botsing in Uden is woensdag laat in de middag het echtpaar W. A. Roos uit Eindhoven om het leven ge komen. De auto bestuurd door de 43-jari- ge heer Roos werd aangereden door een auto afkomstig uit Enschede die aan een inhaalpoging bezig was. De bestuurder hiervan werd levensge vaarlijk gewond opgenomen in een ziekenhuis te Veghel. DEN HAAG, 8-5. Naar de mening van de minister van landbouw en visserij is er bepaald geen i'eden thans te spreken van een noodsitu atie in de Nederlandse rundveehou derij. In een nota aan de tweede kamer der staten-generaal „het melkprijsbeleid en de economische ontwikkeling in de rundveehoude rij gedurende de overgangsperiode naar de gemeenschappelijke E.E.G.- zuivelmarkt" waarschuwt minister Lardinois tegen een overdreven pes simisme. Schilderijendiefstal bleek gefingeerd BLOEMENDAAL, 8-5. De 38-jaPi- ge inwoner van Bloemendaal J. T. M. S. van H. heeft bekend de dief stal te hebben geënsceneerd van twee kostbare schilderijen uit zijn villa. In de maand november van het afgelopen jaar deed de heer S. van H. bij de politie aangifte van de vermissing van twee schilderijen, een winterlandschap van Aert van der Neer, dat 200.000 gulden waard is, en een damesportret van Gerard Terborgh, dat op 300.000 gulden wordt gewaardeerd. Arendskerke en Heinkenszand. Hiervoor schi-even 31 bedx*ij- ven in. Laagste was E. Blok N.V. in Rotterdam met f 21.128.000, hoogste was hier Daaider's Aannemings maatschappij N.V. in Alkmaar met f 28.396.700. Voor beide bestekken gezamenlijk schreven zestien aannemers in. Laagste was hier E. Blok N.V. aan- nemex-sbedrijf in Rotterdam voor f 24.759.000. Als hoogste kwam uit de bus Jac. G. van Ooox-d, aanne mersmaatschappij te Utrecht voor f 30.952.000. De gehele weg kan in 1972 gereed zijn. Het Rode Kruis heeft laten we ten dat de Israëlische autoriteiten 43 Jordaniers, gevangen genomen tijdens de jongste aanval op het Jor daanse dorp Karameh, aan de Jor daanse autoriteiten hebben overge dragen. INDIANAPOLIS, Indiana, 8-5. Se nator Robert Kennedy heeft de eer ste werkelijke confrontatie met se nator Eugene McCarthy in de strijd óm de democratische presidents kandidatuur gewonnen. In de democratische voorverkie zingen in de staat Indiana versloeg hij ook gouverneur Roger Branigin. die voor de democratische partij als „favorite son" meedeed. Man poogde pleegkind te vergiftigen (België) BRUSSEL, 8-5. Te Berchem b\j Antwerpen is een 25-jarige man ge arresteerd, die bekend heeft dat hjj viermaal heeft geprobeerd zijn 4- jarige pleegkind, een meisje, te ver giftigen. Het was een buitenechtelijk kind van zijn vrouw va nvbor hun huwe lijk. De man verklaarde dat hij het meisje geneesmiddelen had toege diend omdat ze zo lastig was en zeurde. De zaak is aan het licht gekomen, toen artsen van een ziekenhuis arg waan kregen omdat het kind voor de vierde maal in korte tijd met vergif tigingsverschijnselen moest worden opgenomen. De toestand van het slachtoffertje was dinsdag aan de betei'e hand. KA'RATSJI, 8-5. Een cholera- en pokkenepidemie in oost Pakistan heeft, voor zover tot nu toe bekend is, sinds het begin van het jaar bij na 2800 mensenlevens ge-eist. Vol gens de provinciale gezondheids dienst van oost-Pakistan lijden op het ogenblik ongeveer 5800 mensen aan deze ziekten. De oorzaken voor deze epedemie zijn het gebrek aan zuiver drinkwater, de slechte sani taire toestanden en de afkeer van de bevolking van inenten. PARIJS, 8-5. Leden van de Fran se vereniging van docenten aan uni versiteiten en hogescholen hebben zich achter de studenten geschaard door de overheid te dreigen met het ultimatum dat de universiteit van Parijs, de Sorbonne, woensdag avond met geweld zal worden „be vrijd", als niet wordt voldaan aan drie voorwaarden voor beëindiging van de rellen tussen studenten. narissen zich ernstig zorgen over de toenemende infiltratie van Noordvietnamezen in Zuid-Viet nam. Naar schatting zou sinds het begin van dit jaar al -meer dan 100.000 man in het zuiden zijn door gedrongen. Sinds Amerika op 31 maart zijn luchtaanvallen op Noord- Vietnam beperkt heeft, zou de stroom sterk zijn toegenomen. ROME, 8-5. In het Zuid-Italiaan se plaatsje Battipaglia, bij Salerno, hebben ongeveer 220 mensen tyfus gekregen. Ondanks verscheidene analyses van het dx-inkwater kon geen spe ciale oorzaak voor de epidemie ge vonden worden. Aangenomen wordt dat de over het algemeen slechte hygiënische toestanden in verschil lende gedeelten van de stad, zoals het gebrek aan water, de oorzaak zijn van de epidemie. Op het ogenblik is de drinkwater voorziening in Battipaglia terugge- bx*acht tot slechts twee uur per dag. Roofoverval op stationnetje te Soest UTRECHT, 8-5. Een onbekende man heeft woensdagavond om streeks 11.30 uur een overval op het stationnetje Soest-zuid gepleegd. Hij dwong de loketbeambte on der bedreiging van een revolver een geldkistje at' te geven waarin ca. f 100 zat. Daarna nam hij de vlucht. Van hem ontbreekt nog elk spoor. Goedkoper kamperen voor verpleegsters MAASTRICHT,8-5. De Vereniging van Kampeer- en Vakantieverblij ven in Zuid-Limburg heeft besloten faciliteiten te gaan verlenen aan kamperende verpleegsters en ver plegers tn de maand juni. Wanneer zij in Zuid-Limburg in een van de aangesloten bedrijven zullen kam peren krijgen zij een korting van 25 px-ocent mits zij zich als ver pleegsters of verplegers kunnen identificei-en. Prinses Beatrix opende centrum voor gehandicapte jeugd RODEN, 8-5. Prinses Beatrix heeft woensdagmorgen de „Prins-Willem- Alexanderhoeve", het nieuwe va- kan tiecentrum voor gehandicapte jeugd in Roden, officieel geopend. De prinses verrichtte de opening door het onthullen van de naam van het centrum. Na deze daad metselde de prinses een oorkonde in de ge vel van het huis. Weer ongedekte cheques ARNHEM, 8-5. De politie van Arnhem heeft de 41-jarige W. V. aangehouden, die er van verdacht wordt voor 15.000 gulden aan goe deren op ongedekte cheques overal in het land te hebben gekocht. V. week op een gegeven moment naar Duitsland uit waar hij zich ook aan oplichting schuldig maakte. In Augs burg kon hij werden gearresteerd bij een poging tot inbraak. Nadat hij zijn straf had uitgezeten werd hij over de grens gezet, waarop toen zijn aanhouding door de Nederland se politie volgde. Vandaag is V., die geen vaste woon- of verblijfplaats heeft, voorgeleid voor de officier van justitie te Arnhem. Werktuigenflag voor de fruitteelt UTRECHT, 8-5. Dit jaar wordt voor de 11e maal in Bunnik de jaar lijkse werktuigendag voor de fruit teelt gehouden op donderdag 13 ju ni. Alle machines, werktuigen, gi'ondstoffen en hulpmiddelen die de moderne fruitteler in zijn be drijf gebruikt zijn daar bijeen ge bracht en worden onder praktijk omstandigheden gedemonstreerd. AMSTERDAM. Met de inwerking stelling van een magnetische band- schrijfmachine heeft Z.K.ff. prins Bernhard vanmiddag de officiële opening verricht van het nieuwe fa briekscomplex van IBM Nederland in Amstcrdam-Slotcrvaart. De 48-jarige James Cobb, die zondag in Houston het hart van een vijftienjarige jongen kreeg, is van ochtend (woensdag 11 uur Ned. tijd) overleden. Mr. Pieter van Vollenltoven in dienst van de Nederlandsche Heidemaatschappij DEN HAAG, 8-5. De Rijksvoor lichtingsdienst deelt mede: mr. Pie ter van Vollenhoven, die eind juli de militaire dienst verlaat, zal oktober a.s, in dienst treden bij de Konin klijke Nederlandse Heidemaatschap pij te Arnhem. Desgevraagd vex-strekte de Heide maatschappij de volgende bijzonder heden: Begin oktober a.s. zal de heer mr. Pieter van Vollenhoven in dienst tre- uen bij de Koninklijke-Nederland sche Heidemaatschappij. Na intro- PARIJS, 8-5. In de wijde omge ving van de. Parljse studentenwijk vooral op de Boulevards Montpar- nasse en Raspail is het woensdag morgen In alle vroegte opnieuw tot straatgevechten gekomen tussen be togende studenten en sterke politie- eenheden 22 politiemannen en een onbekend aantal demonstranten werden ge wond, de politie arx*esteerde tien studenten en zeven andere perso nen. 28 auto's werden beschadigd. Gi'oepen studenten van 100 tot 200 man wierpen barricaden op met behulp van omvergeworpen auto's, materiaal van bouwplaatsen en straatstenen. Van daar werd de po litie met stenen en andere projec tielen bekogeld. Met traangas en rookbommen werd tegen de studen ten opgetreden. MASEROE. Lesotho. 8-5. In de Zuidafrikaanse staat Lesotho (het voormalige Basoetoland) zijn zeker 20 mensen aan builenpest gestorven en zijn verscheidene mensen met dezelfde ziekte in ziekenhuizen op genomen. Dit heeft de regerings woordvoerder van Lesotho woens dag meegedeeld. Minister van openbare werken Selbourne Letsie had eerder in het parlement verklaard dat de builen pest alleen in vier dorpen in het noorden voorkwam en dat sinds 5 mei geen melding was gemaakt van nieuwe gevallen. MOSKOU, 8-5. De partijleiders uit vier Europese landen zijn woensdagmiddag in het grootste ge heim in> Moskou aangekomen voor een bijeenkomst die naar alle waar schijnlijkheid over de ontwikkeling in Tsjechoslowakije zal gaan. Het zijn Gomulke (Polen), Ulbricht (Oost-Duitsland), Kadar (Hongarije) en Zjikov (Bulgarije). Hun aan komst werd pas uren later bekend gemaakt. Ze werden op het rege ringsvliegveld Vnoekovo verwel komd door de Russische partijlei der Breznjnev, president Podgorny en premier Kosygin. Enkele uren later arriveerde op dezelfde lucht haven de leider van de Nooi'dviet- namese delegatie naar het inleidend vredesovei leg met Amerika in Pa rijs, Xoean Thoej. Enig verband tussen de twee bezoeken schijnt er niet te bestaan. De explosie in Krimpen a/d IJssel. Een van de zwaar beschadigde win kelpanden aan het Raadhuisplein. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's ductie in het bedrijf, zoals gebi'ui- kelijk voor nieuwe medewerkers, zal mr. Van Vollenhoven worden ge plaatst op het te AiTthem gevestigde directiesecretariaat van de N.V. Ila- co (international Land Development Consultants N.V.) met de bedoeling na een aanloopperiode op te treden als secretaris van deze directie. Ilaco is de buitenlandse afdeling van de K.N.H.M. De directeur van ILaco, ir. A. Franke, is eveneens di recteur van de Koninklijke Neder landsche Heidemaatschappij. Jongen (17) wilrle prostituee doden AMSTERDAM, 8-5. De 17-jarige Amsterdamse bloem enk oopman J. d. K. heeft een 25-jarige prostituee in haar woning aan de Gelderseka de in de hoofdstad met een straat tegel het hoofd willen in slaan met het doel haar te beroven. Nadat de knaap bij de vrouw was binnengestapt had hij de tegel van onder zijn jack te voorschijn ge haald en terwijl hij de steen boven haar hoofd tilde, gedreigd haar her sens te zullen inslaan. Toen zij alarm sloeg nam verdachte de vlucht. Hij kon Hater op de De Ruyterkade worden aangehouden. Volgens zijn vei-klaring had hij de opzet gehad de vrouw te doden. Zeer oude waterput gevonden EMMEN, 8-5. Bij afgravingen voor een aan te leggen vijver in het utibreidingsplan Emmerhout, nabjj Emmen, is men op de overblijfselen van een zeer oude waterput gestuit. Volgens de heer J. D. van der Waal van het biologisch-archeologisch in stituut te Groningen dateert de put uit het jongste stenen tijdperk (twee- a drieduizend jaar voor Christus). Medewerkers van het instituut heb ben de put grotendeels blootgelegd door met lepels het zand en veen te verwijderen. Het is de eerste keer dat in Nedex-land een dergelijke vondst wordt gedaan. Wie zinkt, verliest STOCKHOLM, 8-5. Twee Zweedse schaakenthousiasten zijn woensdagmorgen in alle vroegte aan een unieke schaakontmoeting begonnen. Watertrappelend in het zwem bad van de veerboot, die tus sen Zweden en Finland over een gelukkig vrij kalme zee, vaart, proberen de schakers, de stukken op het tussen hen in drijvende en soms erg wie belende bord, zo goed en kwaad als het gaat, te verzet ten. Een van de spelers heeft aangekondigd., dat hij met re mise geen genoegen neemt. „Dan gaan we weer opnieuw beginnen'', zei hij „en als het nodig is gaan xoe net zo lang door tot er een van ons zinkt of het bassin verlaat". Wie ?i/n toom inslikt heeft hem nog lang niet verteerd. eft Enige regen .Verwachting tot vi-ijdagavond: Aanvankelijk opklaringen; morgen in de loop van de dag toenemende bewolking met later plaatselijk enige regen; overwegend matige wind tus sen zuidoost en zuidwest; iets kou- dex*e nacht met hier en daar mist; ongeveer dezelfde middaglemperatu- ren als vandaag. 10 mei. Zon op 4.54. onder 20.20. Maan op 17.47, order 3.54. Volle maan: 12 mei te 14.05. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 10 mei 1.07 v.m. 13.39 n.m. BROUWERSHAVEN 10 mei 1.01 v.m. 13.21 n.m. Springtij: 14 mei. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 8-5. Het K.N.M.I deelt mede: woensdag stond het weer in onze omgeving onder invloed van een depx-essie boven Bretagne. Met zuidelijke winden werd enigszins onstabiele lucht aangevoerd. Hier en daar viel dan ook een bui. De middagtempei'aturen varieer den van 10 graden in het wadden gebied tot 15 graden in het zuid oosten. Een bij dil lagedrukgebied behox-end fx-ont lag dondex-dagmor- gen boven het midden van het land en verplaatste zich, vergezeld van veel bewolking en enige regen naar het. noorden. De depx-essie neemt nu in betekenis af, maar intussen koerst een nieuw lagedrukgebied van het zeegebied ten zuiden van IJsland naar het oosten in de richting van Schotland, terwijl een bijbehoi-end front zich via de Britse eilanden eveneens naar het oosten verplaatst en morgen het weer in onze omge ving zal beïnvloeden. Voor vrijdag wox-dt dan ook in het algemeen veel bewolking met tijdelijk enige regen verwacht, en een wind tussen zuid oost en zuidwest. In het lempera- turvex'loop komt weinig verande ring. HOUSTON, 8-5. In het Lucaszie- kenhuis te Houston in de Ameri- akanse staat Texas is weer een harttransplantatie vex-richt. De 62-jarige John Stuekwish kreeg het hart van de 36-jarigo Clax-ence Nieks die dinsdag over leed. Het was de derde harttrans plantatie in dit ziekenhuis sinds -•rijdag 3 mei. t k

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 1