Hervormde Vrouwengroep „Wees een zegen" bestond 35 jaar Geen duidelijkheid rond lierbetegeling van het schoolpl em Nieuwe, posiiegelautomaten STREEKNIEUWS Expositie „Beroemde Dokters" in gemeentemuseum Zierikzee „Schouwse Ruiters" kregen beschikking over een fraai terrein Gunstige start voor Delta-Sport bij regionale wedstrijden te Vlissingen DINGEN Feestelijke viering in Verenigingsgebouw ZIERIKZEE, 6-5. Onder de wat merkwaardige titel „Verleden en he den door de toekomst bepaald", hield mevr. G. C. E. Lam-van Dijk in de feestelijk ingerichte benedenzalen van het Hervormd verenigingsge bouw een causerie bij gelegenheid van het 35-jarig jubileum van de Hervormde Vrouwengroep „Wees een Zegen", die cnder haar leiding een prettig en ongedwongen verloop had. Zij wees op de vele veranderingen, die zich in de loop van 35 jaar heb ben voltrokken. Bij de oprichting heerste in vele landen van de wereld de economische crisis en de opricht sters moeten wei een sterke geloofs overtuiging hebben gehad. Zij hiel pen er o.m. aan mede de behoeftigen van kleding te voorzien. Overigens was de oprichtingstijd wel geschikt voor het verenigingsleven, daar er weinig of geen bereikbare ontspan ning was. in tegenstelling met de huidige tijd. De ondersteunende taak van de vereniging bestaat thans niet meer, maar - aangepast wat de pro gramma's betreft - heeft het toch nog alle zin bijeen te komen. Reeds vele jaren verzorgt de thans jubilerende vereniging het z.g.n. verjaardags fonds, waarvan de baten ten goede komen aan de kerktelefoon. Het doeL - tot zegen te zijn - is nog steeds on veranderd en de bijbelse lijn vast houdend. wil de vereniging dit ock tonen in kerk en maatschappij. Ove rigens geeft alleen de toekomst het werk zin, omdat heden en verleden in de bijbel eerst goed zichtbaar wor den, als men die ziet juist in de licht van de toekomst, die Jezus' toekomst Speciaal welkom Tevoren had de presidente de tal rijke aanwezigen hartelijk verwel komd, inzonderheid ds. J. Gerritsen te IJmuiden en echtgenote. Tijdens het verblijf van ds. Gerritsen 35 jaar geleden, werd de vereniging opge richt. Verder waren aanwezig verte genwoordigers van kerkeraad, van zusterverenigingen op Schouwen- Duiveland. van de Kring van Jong- Hervcrmden en andere kerkelijke vrouwenverenigingen. Na een gezon gen liturgie volgde schriflezing door mevr. M. W. Steendam-Quaak en deklamatie van de dames H. P. Moer- mond-v. d. Velde en J. W. van Ruis- vvijk-Verschuur. De secretaresse me vrouw P. Sies-van Loo gaf in rijm vorm een terugblik op de afgelopen jaren. De vereniging telt thans vijf tig leden, welk aantal nog voor uit breiding vatbaar is. Huldiging aantal leden Hierna volgde, huldiging van de dames, die reeds vanaf de oprichting lid zijn, t.w. mevr. Berrevoets-Bod- bijl, mevr. Botvliet-van den Bout. rr.evr. Van Oost-Geluk, mevr. Pagé- Uil. mevr. Schippers-Meerse. mevr. Steendam-Quaak. mevr. Uyl-Maas en mevr. De Vlieger-van Westervoort Als blijvende herinnering ontvingen allen een sierlijk vaasje met bloemen in de (verenigings)kleuren geel- blauw. Mevr. Steendam - reeds jaren vice-president© - mocht een bijbels dagboek in entvangst nemen. In aansluiting hierop werd ds. Lam tct ere-voorzitter geïnstalleerd, waarbij hem een geel-blauw lint met consigne werd omgehangen. De vroegere Zierikzeese predikant ds. Gerritsen verrastte hierna de aanwezigen met enkele sublieme staaltjes van goochelkunst. Na de pauze bracht de toneelver eniging met succes het spel in drei bedrijven: „Groeten uit Nice" op de planken. Na afloop waren er bloe men voor de dames en een presentje vcor de heren. Ds. Lam dankte alle medewerksters en medewerkers. De organist kreeg een plantenbon aan geboden. De tussentijds gehouden verloting ter bestrijding van de on kosten bracht f 230,- op. Op Dodenherdenkingsdag legde burgemeester H. P. Everwijn van Wester- schouwen namens de Schouiven-Duivelandse gemeenten een krans bij het verzetsmonument te Renesse. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). heidszorg Ikan ingrijpen waar dit no- bij. Zij ontving haar opleiding te Gemeenteraad Bruinisse dig is. De jaarlijkse Emmabloemcollecte wordt door dè afdeling Zierikzee van het Groene Kruis volgende week ge organiseerd. De opbrengst komt zo als altijd weer ten goede aan de eigen stadgenoten. r»o van hf»t. 7.iprik BRUINISSE, 6-5. Op de jongste raadsvergadering van de gemeente Bruinisse onder voorzitterschap van burgemeester C. H. v. d. Linde, werd - na ampele diskussie - besloten aan de Ver. Gereformeerd Schoolonder wijs f 5,- per leerling toe te staan vcor administratiekosten over de ja ren 1967 en 1968. Inzake de aanvraag voor de bete- geLing van het schoolplein en de le vering van 77 meter kantplanken had de voorzitter geen bezwaar tegen het betalen van. de rekening van deze kantplanken. Wat de rekening van het betegelen van het schoolplein be treft zou wethouder Van Gilst de ar chitect aansprakelijk willen stellen. Deze heeft het verbod om met een dragline op het schoolplein te rijden niet doorgegeven. Nadat alle raadsleden het hunne hadden gezegd (de heer De Koning vond dat het schoolplein er goed bij ligt. terwijl men het eens is, dat het niet op gaat de aannemer het geld. te laten betalen), werd besloten dat de opzichter nog eens zal nagaan, of herbetegeling inderdaad wel nodig is. De gemeenschappelijke regeling inzake de bestrijding' van de lucht verontreiniging zal te zijner tijd wel zijn beslag krijgen, maar de raad volgde het voorstel van b. en w. voorshands een afwachtende houding aan te nemen. Voor het bijplaatsen van twee bol ders voor het meren van grote kust vaartuigen, voteerde de raad vlot f 400,- maar f 1000,- voor een loop bruggetje voor het bereiken van een lichtmast op het noordelijk haven hoofd vond men te gortig. De heer De Koning vond het ma ken van een lichtmast ter plaatse in het geheel niet nodig. Besloten werd hierover advies te vragen aan Schut- tevaer. Verkoop en ruil grond De verkoop en ruiling van enkele perceeltjes grond aan en met het Groene Kruis, stuitte wat de verkoop van 96 ca betreft op bezwaren van de voorzitter. De ruiling van andere 46 ca en de verhuur van het bad huisgedeelte aan de bibliotheek zul len wel doorgang vinden. De le wijziging begroting gemeen telijk woningbedrijf over 1967 en de 10e wijziging van de begroting al gemene dienst (slotwijziging) werden aangenomen .De heer Van de Velde stelde diverse vragen. Er komt een parkeerverbod voor een bepaald gedeelte van de vissers haven waar sportvissers hun auto's dikwijls maar lukraak neerzetten. Een ander deel van genoemde ha ven zal van vakken worden voor zien, waardoor het parkeren op meer ordelijke wijze kan geschieden. Bij verder voorkomende zaken, werd een deel van het slop naast de wo ning van de heer J. van Oeveren aan deze verkocht om een uitbreiding aan zijn woning te kunnen geven. De verbouwing van het gemeente huis, zcal^ dat door de centrale dienst van bcuw- en woningtoezicht is ge pland gaat f 77.000,- kosten exclu sief meubileren. De heren wethou der Van Gilst en C. Kik verklaar den zich tegen. De andere leden ble ken niet enthousiast. Op voorstel van de voorzitter zal in een volgende vergadering een -beslissing worden genomen. Bezwaren van Domeihen legen helling geschol De eerste kamer ter behandeling van de administratieve geschillen op het gebied van verkeer en water staat uit gedeputeerde staten zal op donderdag 30 mei a.s. ten Provincie- huize in Middelburg een aantal be roepen, ingesteld tegen besluiten van Zeeuwse waterschappen over de heffing van geschot, behandelen. Om 9 uur komt aan de orde een beroep van de Inspecteur der Do meinen te Goes tegen het besluit van het dagelijks bestuur van het waterschap Schouwen-Duiveland van 17 ok tob erf 1967, waarbij afwij zend werd beschikt op het bezwaar schrift van genoemde inspecteur in zake de heffing van geschot over 1967 van percelen in Westerschou- wen, resp. groot 25.60.00 ha en 1.79.00 ha, (dijken, duinen en overige zee- waterkerende werken). Hierop aan sluitend zal worden behandeld het beroep van de Inspecteur der Do meinen tegen het besluit van het zelfde waterschap, waarbij werden afgewezen 'de bezwaren over de hef fing van geschot 1967 van de Greve- lingendam. Een derde beroep heeft betrekking op een afwijzende beschikking ten aanzien van de geschotheffing van ca. 154 ha waterwingebied' en 200 ha bebost recreatiegebied. Een vierde beroep van genoemde Inspecteur tenslotte betreft de afwijzing door het waterschap Schouwen-Duive land van een bezwaarschrift inzake de geschotheffing van Schelphoek, (oppervlakte 139.97.20 ha). ZIERIKZEE Gestolen brommer achterhaald Toen de heer G. uit St. Philips- land zaterdagavond, nadat hij enige tijd in cafétaria De Koster te Brui nisse had vertoefd, op zijn brommer wilde wegrijden bleek deze te zijn verdwenen. Zondag zagen enkele jongelui uit Bruinisse dat de brom fiets in Zierikzee door iemand werd bereden. Zij tipten de politie, die la ter op de dag het bewuste rijwiel verlaten in Zierikzee terug vond. Men beschikte,over een signalement van de dader en deze werd in de nacht van zondag op maandag van zijn bed gelicht. Hij bekende de brommer te hebben meegenomen. Proces verbaal werd opgemaakt. C.A.O.-vergadering N.V.V. De A.N.M.B., de metaalbedrijfs- bond van het N.V.V. belegt op don derdag 16 mei. a.s. in het „Huis van Nassau" te Zierikzee een regionale vergadering. Tijdens deze bijeen komst zal een districtsbestuurder van het N.V.V. een toelichting geven op de CAO-wijzigingen, die onlangs zijn voorgesteld door het bondsbe- stuur en de bondsraad. Per 31 de cember 1968 lopen namelijk de CAO's in de metaalindustrie af, zo wel voor de handarbeiders als voor de beambten. Regionale atletiekwedstrijden Naar wij vernemen zullen op za terdagmiddag 25 mei aanstaande op het Zierikzeese sportterrein Bannink regionale atletiekwedstrijden wor den gehouden. Er worden niet' alleen inschrijvingen verwacht uit Zeeland, maar ook uit Holland en Brabant. De aanvang van de wedstrijden is gesteld op 2.30 uur. Emmabloem collecte (Ingezonden) Evenals andere jaren wordt op de Zierikzeese bevolking een beroep ge daan om te 'helpen tuberculose te bestrijden. Telkens weer kan men in de kramt lezen van groepsinfecties en daarom blijft onverslapte aan dacht noodzakelijk, zodat Gezond- De voorgevel van het Zierikzeese postkantoor is verrijkt met een twee tal nieuwe postzegelautomaten van kanariegele kleur. Maandag werden de bekende blauwe automaten dooi de veel kleinere gele apparaten ver vangen. De linkerautomaat verstrekt na inworp van één gulden naar ver kiezing een boekje postzegels inhou dende 5 zegels van 20 cent of een ander boekje courserende zegels van 5 maal 12 cent en 2 stuks van 20 cent. De rechter-automaat laat na inworp van drie maal een nikkelen kwartje keurig een pakje met vijf briefkaarten van 15 cent vallen. Eerste schoolreisje Chr. Nationale School Het tweè volle autobussen van de firma C. H. van Oeveren maakten de leerlingen van de Christelijke Na tionale School maandag jl. hun schoolreisje naar de Efteling te Kaatsheuvel. Het betrof hier de leerlingen van de 3e en 4e klassen, die in de Efteling mede dank zij het mooie weer genoten van het sprook jesbos en de diverse attributen, dio daar in grote getale zijn opgesteld. Aan traktaties ontbrak het evenmin terwijl ook nog een rondwandeling door het Liesbos bij Breda werd ge maakt. Vol'daan arriveerde men even over zeven uur weer in Zierikzee terug, waar in het Jannewekken weer tientallen vaders en moeders de kinderen kwamen verwelkomen. Op maandag 13 mei aanstaande trekken de twee laagste klassen voor hun schoolreisje naar Bergen op Zoom en Wouwse Plantage. OOSTERLAND Geslaagde E.H.B.O.-cursiste Onze donpsgenote Tonny Capelle J.Jd. slaagde vorige week te Zie rikzee voor het diploma: eerste hulp bij ongelukken. Dientengevolge heeft Oosterland er weer een EHBO-sfer Zierikzee op de cursus die weid ge geven door mevr. L. van der Sluis en'de heer B. C. van der Kloot. Als examinator trad op dokier Bontkes te Zierikzee. KERKWERVE De bejaardensociëteit Van de zijde van de bejaarden sociëteit le Keikwerve wordt mede gedeeld, dat de bijeenkomst voor a.s. woensdag is verplaatste naar don derdagmiddag 9 mei a.s., aanvang half twee. Deze bijeenkomst zal de laatste van het seizoen zijn en de bejaarden zullen een rondrit over het schiereland maken. BRUINISSE Bejaarden maakten bloesemtrip De bejaarden van de U.V.V.-soci- ëteit maakten vrijdag jl. een bloe- semtocht door Zuid-Beveland. De rit werd gemaakt met een tweetal auto bussen. Halteplaats was o.m. „De Caissons" te Kapelle. Een bezoek werd gebracht aan de vissershaven van Coiijnsplaat. De middagtocht werd besloten in restaurant „De Val", waar koffie werd gedronken. De reis werd mogelijk gemaakt door gelden, die bijeen zijn gebracht door de bekende band „Full of Soul". Kustvaarder kwam aardappelen laden Een klein type kustvaarder uit Noorwegen (de „Kapland") meerde in de haven te Bruinisse, voor het laden van aardappelen. Het schip mat 300 ton, waarvan 240 ton aan boerd moesten worden genomen, die maandag werden geladen. Omstreeks zes uur maandagavond vertrok het schip naar zijn bestemming. ZIERIKZEE Oriënteringsrit M.C. „Sparta" De motorclub „Sparta" te Zierik zee organiseert op donderdag 23 mei aanstaande (hemelvaartsdag) weer een oriënteringsrit op Schouwen- Duiveland. De a it wordt verreden onder het nieuwe KNMV-reglement '68, terwijl de route ca. 60 km. lang is. Er wordt gereden met een snel heid van 30 km. per uur. Centrale figuur: stadsdokter dr. Leuinius ZIERIKZEE, 6-5. „Beroemde dok ters" is het motto van een tentoon stelling, die wordt ingericht in het gemeentemuseum te Zierikzee. De expositie wordt gehouden naar aan leiding van de tweeddaagse jaarver gadering, die het Genootschap voor Geschiedenis der Geneeskunde, Wis kunde en Natuurwetenschappen te Zierikzee zal houden op 10 en 11 mei a.s. De officiële opening van de ten toonstelling vindt plaats op zater dag a.s. De jaarvergadering van het Ge nootschap en de daarmee samenhan- .Regents Park" te Schuddebeurs gende expositie worden speciaal te Zierikzee gehouden in verb an i met het feit dat Levinus Lemnius (stads dokter van Zierikzee) geboren 1505, vierhonderd jaar geleden overleed. De arts de heer C. M. van Hoorn, die een speciale studie maakte van dr. Lemnaus ,zal op de jaarvergade ring over deze historische figuur een referaat houden. De expositie bevat een keur van boeken, afbeeldingen, kaarten en curiosa van of over be kende en beroemde artsen, die in de loop van vier eeuwen de stad Zierik zee en de bevolking van Schouwen- Duiveland hebben gediend. Dr. Levinus Lemnius Centraal in de tentoonstelling zal dan staan dr. Levinus Lemnius, die Europese bekendheid verwierf door zijn boeken en die de inwoners van Zierikzee en haar omgeving op uit nemende wijze heeft gediend, met name tijdens de verschrikkelijke pestepidemiën in de 16e eeuw. De sterfdatum van Lemnius (1 juli 1568) werdt dit jaar herdacht. Daarnaast valt 't licht op andere beroemde man nen dsr medische wetenschap als Jascn Pratensis, Willem Lemnius, Cornells Plevier, Job Baster, Jan Maquet en enkele anderen. De expositie ken tot stand komen met materiaal uit eigen Zierikzees' bezit, medewerking van de Provin ciale Bibliotheek voor Zeeland te Middelburg, de fctotechnische dienst van de Kon. Zeelandia N.V., de Am sterdamse Universiteitsbibliotheek, de bibliotheek van de Kon. Ned. Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst en het Zeeuws Museum te Middelburg. Ook het publiek krijgt de gelegen heid deze unieke expositie te bezich tigen, n.l. op alle werkdagen, uitge zonderd de zaterdagen van 13 tot en met 24 mei (10-12 en 14-16 uur). SCHUDDEBEURS, 6-5. Sinds zeer kort heeft de Landelijke Rijvereniging „De Schouwse Ruiters" de beschikking ever het geheel in het groen ge sloten weiland, gelegen op het terrein van het buiten „Heesterlust" te Schuddebeurs. Voorheen heeft men zich lange tijd moeten behelpen met een hulpterreintje aan de Kloosterweg. De „Schouwse Ruiters" - zo ver telde de „first man" van deze ty pische Schouwen-Duivelandse sport vereniging, de heer L. M. Moermond „zijn verschrikkelijk blij met deze aanwinst". Jarenlang is er al op dit terreintje „geloerd", maar het wilde nooit lukken, totdat het door be middeling van een partikulier het or dan toch - en nog wel plotseling - van gekomen is. Het oefenterrein is werkelijk ideaal gelegen. In zeker opzicht betekenen ruiters in deze - anders zo stille - omgeving „een rustverstorend element", maar in de praktijk loopt het toch wel los. in hoofdzaak wordt alleen op zater dagmiddagen geoefend en men kan niet ontlkennen dat paarden in deze fantastisch fraaie omgeving, het bij zender goed doen. Het totaalbeeld wekt horin neringen - om eens een wijds voorbeeld te noemen - aan Regents Park te Londen, een gebe nedijd stukie Engelse hoofdstad. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode), waarvoor de edele viervoeters ook zo typisch zijn.. Intussen hopen we niet dat de „Sdhouwse Ruiters" op het thans verworven oefenterrein ooit publiek trekkende wedstrijden zullen gaan organiseren. Dan immers zou de rustverstoring veel ernstiger vormen gaan aannemen. En stilte is al zo duur in deze wereld, dat er grammo foonplaten te koop zijn, waarop niets te horen valt. Vandaar ZIERIKZEE, 6-5. Het atletiek- seizoen is weer van start gegaan en dat betekende voor de atletiekafde- ling van de sportvereniging „Delta- Sport" zondag j.l. een uitstapje naar Vlissingen, waar met drie-en-twintig jongens en meisjes van Schouwen- Duiveland werd deelgenomen aan de aldaar door Zeeland Sport georgani seerde regionale wedstrijden. Er bestond voor deze wedstrijden een flinke deelname, maar er waren geen inschrijvingen uit Holland en Brabant. „Delta Sport" behaalde op deze eerste atletiekdag van het nieu we jaar enige aardige resultaten. Van dc senioren kan zelfs gezegd worden dat ze het goed hebben ge daan. Hiervoor zorgde in de eerste plaats H. Dost, die eerste werd op de 400 meter en defde op dc 100 me ter. Bovendien werd Dost tweede bij het discuswerpen, Jopic Stout- jesdijk zorgde ook voor een eerste plaats en wel op de 100 motor. Twee de werd ze bij het. verspringen. Esther Goedhart heeft anderhalf jaar niet mee kunnen doen aan wedstrijden, maar zondag kwam ze terug, nog niet op oude kracht, maar niettemin voor Zeeland toch onaan gevochten: ze werd eerste bij het discuswerpen. De junioren van „Delta Sport" kwamen ook niet slecht voor de dag. Bij de meisjes D verspringen was de eerste plaats voor Isolien Hage en 'niet - zoals elders gemeld - voor het meisje Wijnberg van „Dynamo", die bij vergissing in deze categorie was ingedeeld maar daarvoor te oud is. Twee derde prijzen behaalde Ru- di Stoel cn wel bij het verspringen enop de 100 meter jongens D. Hans Wiebcls bezette in deze categorie de vierde plaats op de 60 meter. Het oud-lid van Delta Sport", Toby Visser maakte te Vlissingen een uitstekende start in het nieuwe seizoen: hij vestigde een nieuiv Zeeuws record op de 400 meter jon gens A van 51,9 sec. Een mooie pres tatie. DREISCHOR Voetbalenthousiasten naar Amsterdam In Dreischor woont een groot aan tal aanhangers van de eredivisieclub Ajax uit Amsterdam. Althans dat moet wel zo zijn want met het week einde heeft men per autobus met 40 personen een thuiswedstrijd van Ajax tegen GVAV bezocht. Ze heb ben ongetwijfeld waar voor hun geld gehad want de Ajaxieden won nen met 4-1, zodat men zeer opge togen weer in Dreischor arriveerde. Ook een aantal vrouwen maakte de reis naar de hoofdstad mee. AGENDA Dinsdag 7 mei Zierikzee De Lichtboei, 8 uur. opening tentoon stelling van werkstukken jeugdclubs Leger dos Heils, Goes Voorlichtingscentrum Huishouding en Gezin. Landbouwcentrum, spreek uur 10-12 en 2-4 uur. Woensdag B mei Zierikzee Openbare kleuterschool „De Woel waters", 8 uur, ouderavond. Ned. Herv. verenögingsgebouw, 2.30 uur, bejaardenbijeenkomst N.C.V.B. De Lichtboei, bazar t.b.v. het jeugd- gebouw. Donderdag 9 mei Zierikzee De Lichtboei, bazar t.b.v. het jeugd- gebouw. Advertentie BERINI vlotte, pittige bromfiets vanaf 421,compleet Eerste aanbetaling 125, A. VAN HESE Weststraat 5-7 Zierikzee Scheepvaartberichten Abida, 6-5 'te Singapore, Alchiba, 6-5 pass. Kaap Goede Hoop naar Dubai. Atys, 6-5 400 m. z. Bombay naar Bandar Mashahr. Esso Den 'Haag, 6-5 250 m. z.o. Beira naar Rastanura. Kenia, 6-5 15 m. z. Ceylon naar Sin gapore. Mississippi Lloyd, 6-5 100 m. z. So- cotra naar Mena Al Fahal. Vlieland, 6-5 van Thameshaven naar Hoek van Holland. Twee dingen in haast hier neerge krabbeld, want de sfeer is er niet en een mens kan wel eens een „off day" hebben. Op de verkeerscursus alle „kruisingen'' fout „opgelost", slecht geslapen, een verkeerde af spraak' gemaakt, een pen vergeten en een schrijfmachine weerstreeft met een onwillig lint. Het is alle maal niets, maar toch is het iets. Trouwens „lussen de middag" had ik wel willen zonnebaden, maar de hagelstenen rollen alweer als knik kers uil de lucht Maar goed dan, een Westhoekse tuinman (feitelijk is hij manusje van alles) kreeg opdracht wat oude vodden te verbranden. Vodden ver branden is - als u het nog niet wist - symptoom van onze toch niet on belangrijke welvaart. Vroeger voch ten we er om, want de paar centen, die de voddenman betaalde, waren welkome druppels op de gloeiende plaat van onze jeugdarmoede. Maar nu eten onze liverdjes soms wel sor bets van vijf en zeventig ceni. Enfin, er zijn (helaas) ook geen vodden- mannen meer. Het waren verruk kelijke kerels, die het woord „vooo- ddden" nasaal, maar romantisch door de straat lieten schallen. We worden rijker, maar veel armer. Maar de tuinman verbrandt vodden en ontketent daarbij een immens vuurwerk met knallen, die er niet om liegen. Brandende vodden vlie gen alle kanten op en de tuinman gaat er rapjes vandoor. Oorzaak: bij de vodden bevond zich een oude herenpantalon en de zakken staken vol met jachtpatronen. De tuinman drinkt nog broom om van de schrik le bekomen. En dan moest - ook in die streek - een pa op zijn piepkleine dochtertje passé?}. Maar pa had- verschrikkelijk veel in de schuur te sjouwen en hij gaat zijn lieveling maar in de auto zetten, want dat kind loert overal rond en zit overal aan. Zusje vond hel allemaal mooi .Ze zat graag in de auto en ze kon haar pa toch be zig zien. Ze was er wel niet, maar ze was er toch bij en dat wilde ze zo graag. Maar na een poosje moest pa heel dringe?\d naar het dorp. Hij stapte op de auto af en - ook prille jeugd houdt van verrassingen - toen bleken alle portieren netjes op slot te zitten. Daar had Marietje voor gezorgd, die er overigens schattig uit zag, zo door de autoramen ge zien. Eerst pa en daarna ook andere lieden hebben voor die ramen en kele topnummers pantomime ten beste gegeven, nadat, alle normale uitleg en smeken en soubatten vruchteloos was gebleven. Maar het (lieve) kind bleef onverstoorbaar. En toen is er een monteur uit een garage gekomen met geen andere bedoeling, dan zus uit de auto te helpen en pa er in. Hel schijnt een hele ingreep te zijn. Het jeugdig experiment staat niet alleen. Het is op deze plaats al meer opgedraafd. Wc vinden het heerlük en hopen nog op veel reprises van deze ongekunstelde voorstelling. SCHIEREILANDMAN I i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2