Geslaagd feest op Koninginnedag voor schooljeugd Nieuwer kerk Rendez-vous met eergisteren HENKES 1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 3 mei 19t»8 Nr. 19988 Feuilleton door Gré de Boet Deze, een jonge arts, die nog maar een paar maanden dn de stad was, trok de dekens van de patiënt af en keek naar het meisje: „Bent u zijn vrouw? Maakt u zijn pyamajas eens los", voegde hij er aan toe, zonder haar antwoord af te wachten. Verlegen en met een hoogrode kleur begon ze de knopen los te ma ken; Zijn brede, door de zon ge bronsde borst ging heftig op en neer. De arts nam zijn stetoscoop en begon de zieke te onderzoeken. Daarna kwam hij overeind en dacht na. „Zware bonchitis.misschien wel pleuris" .meende hij, rondkijkend. „Zet u alstublieft niet zo'n ver schrikt gezicht, mevrouwtje, want dit is te verhelpen. Ik zal me met het ziekenhuis >in verbinding stellen en hem zo spoedig mogelijk laten ophalen". Hij dekte de patiënt weer toe. „Als 'hij dorst heeft, geeft u hem te drinken. Niet te koud. Bij voorkeur wat limonade. De patiënt kan hier ook wel verpleegd worjen, maar voor alle zekerheid heb ik hem liever een paar dagen dn het zieken huis. Hoe is de naam?" Nog voor 'twaalven lag Cor Berge- naar in het ziekenhuis, op verzoek van Alderna, die alweer door Edith was ingelicht, op klasse. Heeft waar schijnlijk kou gevat en die verwaar loosd. In dit opzicht precies als me neer Varsink. Alle direkteuren zijn hetzelfde, leven alleen maar voor ee zaak en verwaarlozen hun gezond heid. Eva Varsink schrok op haar beurt, toen ze van Frouwkje vernam, dat meneer Bergenaar plotseling naar het ziekenhuis was gebracht. Waar schijnlijk pleuris ,werd erbij gezegd. Ze belde Alderna op om wat nadere bijzonderheden te vernemen, maar die 'kon ook niet. meer vertellen dan wat hij van mevrouw Geese en van Editlh had gehoord. „De dokter zei in ieder geval, dat er niets was om on gerust over te worden". „Ik zoek hem vanmiddag meteen op", besliste ze. „Kun je Frouwkje een uurtje missen om op Thea te passen?" „Zeg maar hoe laat. Ik stuur haar wel. Dat kan toch immers altijd". „Dank je, Wout. En let eens een beetje op Cor. Anders gaat hij de zelfde weg als Nico. Hij werkt veel te hard". ..Ja, jij praat makkelijk, Eva.... Je weet, dat ik je man. ook vele ma len gewaarschuwd heb, maar heeft het iets gegeven? Meneer Bergenaar is precies als je man indertijd. Weet van geen ophouden, als het de zaak betreft. Enfin, ik zal m'n best doen". In het ziekenhuis vroeg Eva Var sink eerst naar de behandelend ge neesheer. Dat duurde even, doch toen de arts voor haar stond, vroeg ze op de man af. wat er met meneer Bergenaar aan de hand was. „In de eerste plaats een volkomen verwaarloosde kou, waaruit een flin ke 'bonchitiis is ontstaan. Wist u, dat de patiënt asthmatisch is?" Eva keek verschrikt naar de man in de witte jas. „Nooit iets van ge merktstotterde ze. ..Niet in een erge graad, maar met zulke warme dagen als we nu heb ben, raken zulke mensen vrij snel benauwd en krijgen gebrek aan lucht Maar dat is het niet alleen. De pa tiënt is volkomen overwerkt. Zijn bloeddruk is eveneens te hoog. Als hij wat opgeknapt is van die bron chitis zal hij een tijdje volkomen rust moeten 'houden". Dat ik het niet gemerkt heb, ver weet Eva Varsink zich in stilte. Net zoals Nico. Ontzag zich nooit, als het de zaak betrof. Cor is al net zo'n werkezel, maar als ik er wat aan kan doen, zal ik het niet laten. „Hoe is het op het ogenblik met hem?" „We hebben hem wat gegeven voor zijn benauwdheid, dat tevens de koorts onderdrukt. Op dit mo ment slaapt hij en ik zou u advise ren: laat hem rustig slapen. Het kan uren duren, voor hij wakker wordt. Rust en slaap zijn in dit geval de beste genezing". „Kan ik hem even zien?" De arts aarzelde, maar ze was ten slotte mevrouw Varsink en de pa tiënt de nieuwe direkteur van Go- verts drukkerij. „Even dan", gaf hij toe", om het hoekje van de deur". Uit het ziekenhuis vandaan spoed de Eva Varsink zich meteen naai de drukkerij, waar ze met Alderna een onderhoud had. „We moeten er wat aan doen, Wout, anders gaat het met hem oök mis. Dat jij het niet in de gaten had? Waarom heb je niet wat meèr op hem gelet?" „Toe maar, verwijt mij maar. Me neer Bergenaar is geen kind, Eva. Hij had zelf wijzer moeten zijn". „Ja, en Nico ook". Ze zuchtte. „En fin, nakaarten helpt niet. Je moot er alvast maar op rekenen, dat hij de eerste weken niet komt.. Wist je. dat hij een beetje asthmatisch is?" Alderna knikte. „Ja. Een poosje geledén, toen het zo warm was, had hij een aanval. Hij heeft zo'n appa raatje om zichzelf zuurstof te kun nen toedienen. Ik kwam net. zijn kantoor binnen. Had dat er wat mee te maken?" De vrouw bevestigde het. „Ja. Kom ik ga naar huis. Ik inoet eens met mezelf overleggen ,wat we met hem doen, als hij weer naar huis mag. Dat. kosthuis van hem is ook niks". „Die man moest trouwen". „Dat moest-ie zeker. We praten er nog wel eens over. Hij moet maar oen maandje de stad uit". Wordt vervolgd Versierde wagens, fietsen en „lopende paren" NIEUWEItKEKK, 1-5. Voor <le leerlingen van de openbare lagere school organiseerde de oudercommis sie op de verjaardag van de koningin ten feest dat bijzonder geslaagd kan worden genoemd. De leerlingen ver zamelden zich 's morgens al vroeg, voorzien van fietsen en karren met de meest uiteenlopende versieringen, op het schoolplein. Een jury. be staande uit mej. J. Bal en de heren J. van Hiele en C. Lievense, stond voor de niet gemakkelijke taak om beoordelingen te geven. De versieringen werden in drie groepen ondergebracht: 1. groep wa gens; 2. fietsen en 3. groep lopend. De jury kende de prijzen toe als volgt: 1. grote wagen Pipo de clown; 2. kleine wagen Pipo de clown (Lies- beth en Rokus Visser); 3. zeerovers (Art Koster en Jan Willem Kesteloo). Groep 2: 1. fiets Mary Eer land; 1. tuinkabouter, Wim v. d. Wielen; 2. vliegende non. Elsje van DrLel; 3. haasoortje. Mariek van Westenbrug- ge; 3. fiets Carolien Verboom; 3. Swicbertje en tweemaal Dors, Rinus Mol, Henk Wandel en Hans Lieven- se; 4. oude dame op de fiets. Jaap van Mourik; 4. haasje op de fiets, Ir ma Lievense; 5. heks op bezemsteel, Irene Stoutjesdijk); 5. fiets. An ja Dorst. Groep 3: 1. boer en boerin, Joleen en Jannet Doeleman; 2. bakkers. Nel- leke en Cees Clarisse; 3. ridders. Evert v. d. Zande en Connie v. d. Wielen; 3. Swicbertje en tweemaal Dorus, Rinus Mol, Henk Wandel en Hans Lievense; 4. opoe en opa, Inge Tanis en Ineke Wandel; 4. bejaarde dames, Truus en Janruie van 't Hof; 5. Robinsons, Jan Bom en Leo v. d. Weijde; 5. elfjes en fee: Wilma v. d. V-list, Lueiënne Hendrikse en Gerda Tierie. Verder stond een aantal kinder spelen op het programma, zoals een afvalwedstrijd voor de eerste en tweede klas, een hindernis wedstrijd per fiets voor de derde klas en een gecostumeerde korfbaLwedstrijd voor de vierde en vijfde klas. Een bijzon dere attractie was wel het ringste- Voor 30 jaar.. WESTENSCHOUWEN. De duin bebossing op Schouwen-Duiveland is aangewezen als één der objecten, die - ter bestrijding van de werk loosheid - voor versnelde uitvoering zijn aangewezen. Z1ERIKZEE. Een actie alhier heeft geleid tot oprichting van een afde ling van de Chr. Middenstandsbond. HAAMSTEDE. Alhier is men be zig met het bouwen van een tweetal villa's voor de N.V. Zeebad Nieuw- Haamstede. DRUINISSE. De vereniging „Al gemeen Schippers- en Vissersbe- langontving een ministerieel schrijven, waarin werd medegedeeld dat dit jaar de Waddenzee voor de Zeeuwse vissers in een bepaald tijd vak zal zijn opengesteld voor het mosselzaadvissen. HAAMSTEDE. Bij een landbouwer in Brabers is een veulen geboren met vijf benen. Het dier leefde slechts enkele uren. OOSTERLAND. De „Oosterland- sche Oranjevereeniging" hield de eerste jaarvergadering, waarop 65 personen aanwezig waren. ZIERIKZEE (Adv.). Waterstel met twee glazen, waterkan en blad f 0,98; porceleinen koekschaal met hengsel f 0,58; beeldjes van Kniertje e.d. f 0,19. SEROOSKERKE. In een vergade ring in de bovenzaal van café Boot is men gekomen tot oprichting van een mondharmonicaclub. Vijftien le den traden toe. OUWERKERK. Op de jaarverga dering van het harmoniegezelschap „Nieuw Leven" werd besloten het 20-jarig bestaan te vieren met een extra uitvoering. BROUWERSHAVEN. Een voor- jaarsstorm zwiepte het water in de haven zo hoog op, dat de Havenbe woners al tijdig de vloedplanken moesten plaatsenHet Havenplein liep geheel onder water De oude vóór-twintig foto toont hoe harmonisch een dorpsidylle visueel kon zijn. Het oude Burgh, midden in het seizoen een rust ademend, die met de ontwikkeling van het tou risme teloor moest gaan. Foto uit collectie Schoonuard (Haarlem). ken voor de zesde klas met pony en pony wagen. Voor de verschillende nummers waren aardige prijsjes beschikbaar en mede dooi het gunstige weer werd het voor de jeugd een geslaagd feest. Voetbalwedstrijd In de middaguren speelde een elf tal van de sportvereniging SKNWK tegen senioren van deze vereniging, waarbij de muziekvereniging Oefe ning en Uitspanning voor passende muziek zorgde. De geanimeerde wed strijd eindigde in een 2-2 gelijk spel Voorafgegaan door twee ponyruiters en tromgeroffel gaf de wandelsport vereniging ,.De Vier Bannen" onder leiding van mevrouw Lodewijk-de Wit een mars door het dorp. Deze ge slaagde dag werd besloten met een muzikale rondgang door de muziek vereniging N. en U. DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds. As- sendorp. Gasthuiskerk: 10 uur ds. Den Olde, Rotterdam. 7 uur ds. IJts- ma, Colijnspliaat. Kerkwerve: 11 uur ds. Theunisse, em. pred. Middelburg; 9.30 uur zondagsschool. Serooskerke: 9.30 uur ds. Thextnisse, 11 uur zon dagsschool. Burgh: 10 uur ds. Flink. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Huizing. Re nesse: 9.30 uur ds. Van Liere. Noordwelle: 11 uur ds. Van Liere. Scharendijke: 7 uur ds. Feunekes. Brouwershaven: 9.30 uur ds. Feune kes. Zounemaire: 11 uur ds. Feune kes, 9.45 uur zondagsschool. Noord- gouwe: 9.30 uur ds. Schoneveld. Drei- schor: 11 uur ds. Schoneveld. Ouwer- kerk: 10 uur ds. Faber. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 uur ds. Ommering, 6 uur ds. P. Kloosterman. Goes. Sirjansland: 10 en 6.30 uur ds. Cuperus, Aalst. Brui- nisse: 10 uur ds. L. J. C. Visbeek, em. pred. te Vorden, 5 uur ds. Kas telein, Strijen. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur ds. H. N. Bierman, Breda. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6.30 uur ds. Nawijn. Haamstede: 10 en 5 uur ds. Wentsel. Scharendijke: 9.30 en 2.30 uur ds. Scholing. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. A. Dragt, em. pred. te Tilburg Zcnnemaire: 10 en 2.30 uur lees- dienst. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur dr. Becker. Oosterland: 10 uur leesd'ienst, 3 uur ds. J. W. Slingenberg, Goes. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. W. Baars. Amsterdam. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10 uur ds. Maris, Vlissinigen. 6 uur ds. Westerink. Haamstede: 10 uur ds. Westerink. 3 uur ds. Maris. Nieuwerkerk: 10 uur dienst des woords, 3 uur ds. Op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: TO. 2.30 err 6 uur lees dienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 cn 6 uur leesdienst. Kanonschoten in de Doelen ROTTERDAM, 2-5. Muziek bege leid door kanonschoten zal op 7 mei a s. te beluisteren zijn in de Rotter damse Doelen. Het Brabants Orkest en de Koninklijke Militaire Kapel - tezamen 150 musici - zullen dan on der leiding van Hein Jordans de muzikale veldslag van Tsjaikowski - de ouverture 1812 - uitvoeren. Vol gens de oorspronkelijke partituur moet de muziek vergezeld gaan van kanonschoten. Deze zullen worden uitgevoerd door enige historische kanonnen uit het legermuseum die nog zeer realistisch functioneren. Demping deel van Utrechtse singels DEN HAAG, 2-5. De minister van cultuur, recreatie en maatschappe lijk werk, mejuffrouw dr. M. A. M. Klompé. acht het niet juist het be sluit, de Utrechtse Singel vanaf de Bemuurde Weerd tot een nader te bepalen punt ten zuiden van de Wil lemsbrug te dempen, ongedaan te maken of op te schorten. Mede namens de ministers van verkeer en waterstaat en van volks huisvesting en R.O. deelt zij in ant woord op vragen van mejuffrouw mr. A. M. Goudsmit (D '66) voorts mee dat het besluit in overeenstem ming is met het advies van de rijks commissie voor monumentenzorg. Renesse: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3 uur leesdienst Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uux- lees dienst. Renesse: 10 en 5 uur lees dienst. Remonstrants Geref. Gemeente Sommelsdijk: 10 uur ds. Schenck. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur verloss ingssa menkoms t Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistieviering zater dagavond 19 uur, zondag 8 en 10 uur. Haamstede: Eucharistieviering 8.30 uur en 10 uur. Advertentie DRY GIN APELDOORN. Op de Arnhemse- weg in Apeldoorn is de 30-jarige vrachtwagenchauffeur O. K. O. Tor- risplais uit Slitkanyrke (Noorwegen) verongelukt. SPORTBERICHTEN VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Afdeling Zeeland Zondagcompetitie Het programma voor a.s. zondag 5 mei luidt: le klasse: Renesse I-Zeelandia I (half 3 .scheidsr. C. de Nooijer); Hoofdplaat I-DFS I (half 3. scheidsr. K. A. Bömer); Kruiningen I-Luetor I; Jong Ambon I-Patrijzen I; Groede I-Domburg I; Noormannen I-RoburI Zaterdagmiddagcompetitie Het programma voor a.s. zaterdag 4 mei luidt: le klasse: Bevelanders I-Kats I; Armemuiden II-Beren I. 2e klasse A: WIK I-Veere I (3 uur scheidsr. P. A. de Ncoijer); Nieuw- dorp II-Duiveland I (kwart over 4, scheidsr. C. Groen); Serooskerke I- SKNWK I (kwart over 4, scheidsr. J .Jacobse); Oostkapelle I-Kloetinge III. Promotiecompetitie Coiijnsplaatse Boys II-DFS III (kwart over 4, scheidsr. D. v. d. Wek ken, grensr. J. de Winter en M. Traas). J uniorencompetitie Groep A I: Arnemuiden A I-Zee- landia A I; Walcheren A I-Vlissin- gen A I. Groep B XI: WIK B I-Renesse B I (kwart voor 2, scheidsr. J. v. Dijke); ZSC B I-DFS B I (Ihalf 3, scheidsr. R. v. d. Wateren). Pupililencompetitie Zierikzee C 1 ^Renesse C 1; Brou wershaven C 1-MEVO C 1; DFS C 1- Bruse Boys C 1; DFS C 2-Zierikzee C 2. Alle wedstrijden vangen aan om 2 uur. Weekeinde ARTSENDIENSTEN Zaterdag 4 en zondag 5 mei Dokter C. M. van Hoorn, Zierikzee, tel. (01110) 2080. neemt waar voor de artser) Bontkes en Van der Waarden. Dokter H. J. Simons. Renesse, tel. (01116) 280. neemt waar voor de artsen Stenger en Terpstra. Dokter K. van Leeuwen, Bruinisse, tel. (01113)-280. neemt waar voor dokter Speelman. Zuster A. K. Werkman, Kerkwerve, tel. (01110) 2309, neemt waar voor zuster Steutel en zuster Van Beveren. Zuster J. Compagne. Oosterland, tel. (01114) 273. neemt waar voor zuster Risseeuw. DIERENARTS Dierenarts W. A. M. Kalkman. Re nesse, tel. (01116) 310, neemt waar voor dierenarts T. van Roon. De weekeinde-diensten vangen aan op zaterdagmorgen om tien uur KERKNIEUWS Een slotfoto uit de Katoenshow 1968. Heel jong en roman tisch is dit jurkje .Hel materiaal is een lichte en luchtige katoenen stof (Vlisco). Het fond is wit, bedrukt met een „bloemen vlinders"-dessin in verschillende pasteltinten. Beroepen te Giessendam-Neder- Hardinxveld: J. Koele, Nijkerk. Bedankt voor Hoog- en Leegkerk: W. van der Hoek, Vroomshoop; voor Dedemsvaart (toez.): H. J. van Leeuwen, Aimen; voor Nieuw-Been- erland: A. Boertje, Moercapelle; voer Leiden (vac. A. J. Lamping) (jeugdpred.)W. Straatsma, Dedems vaart (nadere beslissing). Ger. Kerken Aangenomen naar Middelburg (vac. J. Wessel): J. A. A. de Boer, Ommen, die bedankte voor Halfweg- Zwanen'burg (vac. B. Mintjes). Ger. Kerken (-vrijgemaakt) Beroepen te Ferwerd-Hallum: R. T. Urban, kand. te Drachten. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Alphen aan de Rijn: M. C. Tanis, Barendrecht. JUNIOREN. In groep B XI heeft Renesse B I morgenmiddag in de uitwedstrijd tegen WIK B I aan één puntje genoeg om beslag op de kam pioenstitel in deze groep te leggen. Te Scharendijke heeft ZSC B I de beste papieren in handen in het tref fen met DFS B I. Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Gegadigden voor de titel in de eerste klas - Renesse en D.F.S. - krjjgen het zondag tegen resp. Zeelandia en Hoofdplaat niet ge makkelijk WIK komt te Kerkwerve binnen de lijnen tegen Vecre Duiveland staat voor een zware opgaaf tegen Nieuw- dorp II D.F.S. speelt eerste promotiewedstrijd tegen Coiijns plaatse Boys. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas zal het Arnemuiden II wel niet veel moeite kosten om Beren de puntjes afhandig te maken. Beve landers is zeker voor eigen publiek niet bij voorbaat kansloos tegen Kats. In de 2e klas A komt WIK te Kerkwerve binnen de lijnen tegen kampioen Veere. WIK zal zeker be ter voetbal moetén vertonen dan jl. zaterdag als het een kans wil maken op de inzet, Duiveland gaat het niet gemakkelijk krijgen bij het bezoek aan Nieuwdorp II. Ook. voor SKN WK zal het niet .meevallen om er bij Serooskerke zonder kleerscheuren af te komen. Oostkapelle heeft op eigen terrein de beste troeven in handen tegen Kloetinge III. Morgenmiddag gaat DFS II haar eerste promotie wedstrijd spelen en wei uit tegen Coiijnsplaatse Boys 11. Op 29 mei zal de postadministratie van de Nederlandse Antillen een serie van vier bijzondere frankeerzegels met toeslag uitgeven ten bate van in stellingen werkzaam op sociaal en cultureel gebied. Op de frankeerzegels is één van de volksdansen„de Lintendans", symbolisch voorgesteld, alsmede een Koenoekoe-huisje. Alle zegels hebben als bijzondere tekst „Sociale en Culturele Zorg". De prijs van de serie is in Nederlandse valuta f 2,-. De zegels zullen verkrijgbaar zijn tot en met 28 augustus 1968. VOETBAL K.N.V.B. AFD. ZEE LAND. ZONDAGCOMPETITIE. De kans is groot dat a.szondag in de le klas de beslissing gaat vallen voor de bezetting van de bovenste plaats. De beide gegadigden voor de titel, Renesse en DFS, staan beide voor geen gemakkelijke taak. Renesse gaat het in de duinstreek opnemen tegen Zeelandia uit Middelburg dat jl. zondag Noormannen nog uit schakelde. Als Renesse de puntjes thuis zal willen houden, dun zullen de spelers zich tot het laatste eind signaal voor de volle honderd pro cent moeten inzetten. Voor DFS, dat op bezoek gaat by Hoofdplaat, geldt eigenlijk het zelfde. In eigen omge ving heeft Hoofdplaat dit seizoen al menige tegenstander in het zand la ten bijten, en DFS zal in haar beste vorm moeten steken als het beide puntjes en de titel mee naar huis zal willen brengen. Domburg zal wel niet veel moeite hebben om Groede in eigen huis te kloppen. Kruiningen heeft thuis ook al nieveel kans tegen Luctor, terwr". Noormannen het bezoekende Robur de baas moet kunnen blijven. Jong Ambon en Pa trijzen zullen elkaar te Vlissingen waarschijnlijk niet veel ontlopen. In de 2e klas B heeft Jong Ambon II de beste papieren tegen Lewe- dorpse Boys II.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 7