aanttden aafittden aanftdt» Smalstad gunde de jeugd allerlei spelen op Koninginnedag ...om zéker te zijn! HET OOG VAN SIVA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE (Kmicmn a ma nws Nr. imm Na ojK-iiinji BROUWERSHAVEN, 30-4. Het feestprogramma op koninginnedag te Brouwershaven is ondanks het bui ige weer in een vlot tempo afge werkt. Om 9 uur werd op het Marktplein de driekleur gehesen door burgemeester mr. J. P. Boersma waarna de muziekverenigingen „Apollo" en „Con. Amore" het volks lied speelden o.l.v. de heer A. Heij- boer. Namens de gemeente sprak de burgervader een hartelijke felicitatie uit. De muziekkorpsen speelden hierna vrolijke marsmuziek, waarna de schoolkinderen o.l.v. de heer R. van Snippenburg een voortreffelijke aubade brachten van vaderlandse Proef 'ns... MMM... Lekker SPORTBERICHTEN KORFBAL WIK I-AU-Ueady I 3-2 Omdat de aangewezen scheids rechter op onbehoorlijke wijze ver stek liet gaan werd besloten om maar een vriendschappelijke partij te spe len onder leiding van. de heer Hart. In de eerste helft bleken beide ploe gen aardig aan elkaar gewaagd te zijn, doch de rood-zwarte bezoekers waren wat produktiever. Na een kwartier spelen gaf Henk Vermeule de gasten de leiding terwijl een doelpunt van WIK werd geannu leerd. Kort voor het verstrijken van de eerste speelihelft was het weer Vermeule, die voor All-Ready doel puntte. (0-2). In de tweede helft waren de bord jes letterlijk en figuurlijk verzet en er waren nauwelijks drie minuten gespeeld, of de snelle Verhage glipte langs zijn verdediger en het was raak. (1-2). Kort hierop gebeurde on geveer het zelfde en weer was het Adrie Verhage, die kon doelpunten waardoor de stand weer gelijk was. (2-2). De gasten kregen hierna nog volop de gelegenheid om weer aan de leiding te komen, doch goed ver dedigen van de groen-witten verhin derde dat uiteindelijk toch. Kort voor het einde kreeg Jaap Geieijnse een goede kans en hij schoot fraai in. (3-2>. In deze stand kwam geen ver andering meer. NOAD I-S.V.O.W.K. r 5-0 NOAD slaagde er reeds in haar eerste thuiswedstrijd in om de volle winst op het Ouwerkerkse SVOWK te veroveren en de overwinning was voor de blauw-witten volkomen ver diend te noemen. Reeds na 5 minuten spelen opende Lydia Braber de score voor de club uit Dreischor en 10 minuten later vpegde Johan de Vrleze daar nog een treffer aan toe, zodat de stand nu 2-0 was geworden. Met deze 2-0 voorsprong voor NO AD ging tevens de rust Ln. Ook in de tweede helft bleek NO AD sterker voor de dag te komen dan de Duivelanders en na een kwartier spelen bracht Kees Kom mer met een voltreffer de stand op 3-0. Na enkele tegenaanvallen van de igasten was het daarna Wim Hoo- gerhuis, die NOAD op 4-0 bracht en 10 minuten voor het einde zorgde Cisca Maijs ervoor, dat de blauw- witten met een 5-0 zege het veld weer kenden verlaten. All-Ready versloeg DOSKO met 10-0 Ter gelegenheid van Koninginne dag speelde All-Ready dinsdagmid dag op het sportpark „Bannink" een vriendschappelijke wedstrijd tegen de kampioen van de 2e klasse, DOS KO uit Noordwelle. Aanvankelijk hielden de rood zwarten aardig stand, maar naar mate de wedstrijd vorderde bleek steeds duidelijker, dat All-Ready een klasse sterker speelde. Toch duurde het ruim een kwartier, eer Henk Vermeule de stadsbewoners de lei ding kon geven (1-0) doch kort daar na bracht Ada Hage de stand op 2-0. De in het wit gestoken Zierikzeeëna- ren werden nu overwegend sterker en dat resulteerde in een derde doel punt van aanvoerder M. Kloet. (3-0). Voordat scheidsrechter Louwerse de rust had aangekondigd, hadden Ton- ny Hage en André Wurth de voor sprong tot 5-0 weten te verhogen. In de itweede helft was het overwicht nog groter en een door Wurth geno men strafworp maakte het halve do zijn voL (6-0). Dosko bleef moedig volhouden doch schoot in alle op zichten tekort bij ALl-Ready, dat door Toon van Tiggelhoven verder uitliep tot 7-0. Daarna was het weer de beurt aan Ada Hage, om met een strak schot de stand op 8-0 te bepa len. In de eindphase brachten Ton- ny Hage en Rinus Kloet de score op liederen. Terwijl na afloop hiervan de kinderen werden getracteerd ge beurde dit tegelijkertijd in het Ned. Herv. Jeugdgebouw, waar de bejaar den koffie kregen aangeboden ter wijl ze konden genieten van het de- filé te Soestdijk op het t.v.-toestel dat in het gebouw was geplaatst. Het dagprogramma werd verder gevuld met spelen voor kinderen en volwas senen. Bij de straattekenwedstrijd werd de le prijs gewonnen door de groep bestaande uit Janny Bos, Kees Bos, Peter Boersma en Lena de Wil de .De 2e prijs kregen Peter de Koe- yer, Nelleke Drijgers, Lenny v. d. Weele, Hans van Dijke. Bij de kleintjes van de le en 2e klassen werd de le prijs in de wacht gesleept door de leerlingen Sjaan Kristalijn, Mare Boersma, Joke Hage en Peter Hanse. De 2e prijs ging naar Inge Gast, Peter v. Grunsven, Gerrie Schilperoort en Jan v. d. Weele. Verdere uitslagen waren bij het natuurspel de groep bestaande uit Maris Janse, Cor Fokker, Riet Oosse Peter Bokelaar, Arie Kleiwegt en Peter van Ast. Combinatiespel: Rianne Smalheer en Maris J arise. Aardappelhoekey: J. Malipaard en P. Bokelaar. Groepsspel meisjes: Corrie v. d. Schelde en Jopie Grootjans. 10-0. Na afloop mocht aanvoerder Kloet van ALL-Ready uit handen van de Z.O.V.-voorzitter, de heer E. P. J. Krips een herinneringsbeker in ontvangst nemen. WANDELSPORT De 28ste 25 km-wandeltocht op Schouwen-Duiveland Voor de 28ste wandeltocht op Schouwen-Duiveland, die op zater dag 11 mei gehouden wordt zijn reeds inschrijvingen binnengekomen. Spoe dige inschrijving wordt echter drin gend verzocht, wat bovendien nog voordeel oplevert wat het inschrijf geld betreft, daar voor inschrijvingen na 3 mei dit met f 0,50 verhoogd wordt. De start is 's middags 2 uur vanaf het Ned. Herv. Verenigingsgebouw, het Vrije 2, waar de startkaarten en de routebeschrijving dienen te war den afgehaald. De route is enigszins gewijzigd moeten worden, daar rust op Dreischor niet mogelijk is. Deze wordt nu te Noordgouwe (Hotel-café van dei- Weijde) gehouden, vanwaar het richting Zonnemaire (langs „Schraphage") gaat en verder rich ting Dreischor. Deelnemers^ die de tocht binen de gestelde tijd volbren gen, ontvangen een onderscheidings teken plus een fraai diploma. De tocht kan dienen om te voldoen aan de wandeleis van het H.L.O.-diplo- ma. Gaarne wekken we alle wandel sportliefheb (stjbers nog eens op, aan deze tocht, die over goede wegen leidt, deel te nemen en hun inschrij ving vlug in te zenden aan het secre tariaat, Poststraat 11, Zierikzee. VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitie Rayon Schouwen-Duiveland PTT-Neptunus 2-3; Torenboys- Stellu Boys 1-1. Heden (donderdag) avond wordt gespeel dVelocitas-Rijks waterstaat (7 uur, terrein te S'erooskerke). De Portugese ambtenaar Horacio de Mesquita, bij wie de Zuidafri- kaanse hartspecialist prof. Chris Barnard op 18 maart drie hartklep pen vervangen heeft door kunstma tige, is dinsdagavond in 'kritieke toe stand in het ziekenhuis van Louren- co Marques opgenomen Versuft geraakt bij schoonmaak binnenschip ROTTERDAM, 1-5. In Rotterdam zijn enkele havenarbeiders versuft geraakt bij het schoonmaken van een binnentanker, die was geladen met acrylnitriel. Ze zijn naai' het haven ziekenhuis overgebracht. Hun toe stand geeft, aldus de politie geen aanleiding tot zorgen. De binnentanker, de „Damco 87", lag bij het opslagterrein Nieuwe Ma- tex aan een der Rotterdamse petro leumhavens. Advertentie Proef 'ns... MMM... Lekker Kinderspelen op Koninginnedag te Noordwelle NOORDWELLE, 1-5. Op de mor gen van Koninginnedag, al om 9 uur, stenden de schoolkinderen van Ncordwelle opgesteld rond de vlag- gemast op de speelplaats by de schcol. Terwijl het Wilhelmus ge zongen werd ging langzaam de drie kleur met oranje-wimpel omhoog. Vervolgens zong de jeugd het Zeeuwse en het Schouwse volkslied, gevolgd door enige vaderlandse lie deren. Onder de aanwezigen bevond zioh de wethouder van onderwijs van de gemeente Westerschouwen, de heer J. van Waveren. Deze sprak de kinderen toe. hoopte op prettige spelen en besloot met een lang leve de koningin. Versierde fietsen Vervolgens keurde een damesjury. bestaande uit oud-leerlingen, de ook Steprace: 1. Imun Padmos; 2. Peter v. Grunsven. Behendigheidswedstrijd1. Carla Bos; 2. Wim v. Beveren. Hoepeldans: 1. Maja Smalheer, 2. Ad de Korte. Hoepelrace: 1. Herman Jansen, 2. Ton Hoogenboom. Ringsteken: 1. Adrie Dalebout, 2. Marcel van Grunsven. Blikjes werpen: 1. Ronald Lievense, 2. Lex Boersma. Aardappellepel: l. Marian Stoel, 2. Jannie Duinhouwer. Krantenloop: 1. Fya v. Schelven, 2. Erna de Vlieger. Fietsenslalom: 1. Hannie Schilper oort, 2. Anja Duinhouwer. Voor dé ouderen was er een wed strijd in boegsprietlopen en kussen gevecht, waarbij naar hartelust ge lachen werd. De feestelijke dag werd besloten met een lampionop tocht m.m.v. de beide muziekkorp sen waarvoor, mede dank zij het verbeterde weer, een grote belang stelling bestond. De voorzitter van. de Oranjevereniging de heer P. de Moor dankte alle medewerkenden voor het welslagen van deze dag. „Flitsen" uit het buitenland VARANASI. Bij Dohrighat in het noorden van India is een vrachtwa gen met bruiloftgangers tegen een boom gereden en daarna in diepe modder terechtgekomen. Negentien mensen kwamen om en vijfentwintig leden van het gezelschap werden ge wond. PRAAG. Het aftappen van tele foongesprekken en het gebruik van verborgen afluisterapparaten tenein de macht over (anderen te kunnen uitoefenen is voortaan in Tsjecho- Slowakije een strafbaar feit. WARSCHAU. Twee profeporen in de geschiedenis aan de universi teit van de Poolse plaats Lodz, Leon Tadeusz Blaszyk en Pawel Korzel, zijn ontslagen omdat zij „geen dui delijk standpunt ten aanzien van de Israëlische agressie hebben ingeno men". SAIGON. Amerikaanse parachu tisten en Zuidvietnamese troepen hebben in een veldslag bij de oude keizerstad Hoe-e 217 Noordvietname- zen gedood, zo heeft een Amerikaan se militaire woordvoerder woensdag meegedeeld. Bij de gevechten die maandag woedden, werden 4 gealli eerden gedood en 16 gewond. SAIGON. De politie in de Zuid vietnamese hoofdstad heeft Troeong Dinh Dzoe gearresteerd, die vorig jaar verrassend tweede werd achter president Ngoeyen Van Thieu bij dé presidentsverkiezingen. SEOEL. In de Zuidlcoreaanse hoofdstad SeoeL is de noodtoestand afgekondigd na een ontploffing in een internationaal1 telecommunicatie- centrum. Zeven mensen werden hier bij gewond. DJAKARTA. Prins Philip, de echtgenoot van koningin Elizabeth van Engeland, zal op 8 en 9 mei een particulier bezoek aan Bali brengen. Hij onderbreekt daarvoor zijn reis maar Australië, zo is in Djakarta vernomen. MOSKOU. Het Russische commu nistische partij orgaan Prawda heeft gezegd dat ondermijnende elemen ten in Tsjechoslowakije met steun van de westerse pers in de huidige hervormingen „anti-communistische hysterie" aanwakkeren. KAAPSTAD. De Zuidafrikaanse tandarts dr. Philip Blaiberg, de enige man ter wereld die een harttrans plantatie heeft overleefd, heeft con doléances gestuur aan de familie van de overleden Franse vrachtrijder Clovis Robliain op wie zondag een dergelijke operatie werd uitgevoerd. LONDEN. Premier Harold Wil son van het Verenigd Koninkrijk heeft de Verenigde Staten en' Noord- Vi'etnam aangespoord het snel eens te worden over een plaats voor in leidende vredesbesprekingen. DJAKARTA. Zes Indonesische ministers vex-trokken naar West-Iri- an voor een vierdaags bezoek ter be studering van de ontwikkeling van het land. OEREBRO. De Zweedse minister van buitenlandse zaken, Niilsson, heeft verklaard, dat Zweden, Noor wegen, Denemarken en Finland al onderzoeken, hoe zij gezamenlijk Vietnam kunnen helpen a'ls de vrede in dat land zal zijn weergekeerd. Ut'lcl voor lirgrafriiis- kosten gestolen URECHT, 1-5. Inbrekers hebben van mevrouw H. W. van Kes teren- van Hasselt (61) aan de Abstederdijk in Utrecht het geld gestolen, dat zij van de verzekering had ontvangen voor de begrafenis van haar drie we ken geleden overleden man. De in brekers forceerden de keukendeur en haalden uit het dressoir in de ach terkamer een geldkistje waarin het bedrag, elfhonderd gulden, was op geborgen. De weduwe is door deze diefstal zeer gedupeerd, omdat zij niet over andere middelen beschikt om de rekening voor de begrafenis te kunnen voldoen. De speurtocht naar de moorde naar van ds. Martin Luther King heeft zich uitgebreid tot Zuid-Afri- ka, zo heeft het hoofd van de recher che in Johannesburg, majoor Gideon Joubert, woensdag meegedeeld. De ministers van landbouw van de E.E.G. zijn er woensdagnacht niet in geslaagd de nodige compromissen te sluiten die het mogelük moeten maken, dat op 1 juni de Europese markt voor zuivelprodukten van kracht kan worden. Advertentie Nog twee modellen uit de Katoenshow 1968. Links een jeugdige mantel uit een donkerblauwe katoenen visgraat. Men lette op de ceintuur. Rechts: scrubbed denim is een sportieve stof die zich. zoals hier. ook uitstekend leent voor een gekleed jurkje. Deze robe-manteait is uitgevoerd in effen rose. Groene Kruis te Dreischor brand-, Inbraak-, storm- en glasverzekering, wettelijke aansprakelijkheid voor particulie ren, ongevallen-, ziekte- en ziektekosten verzekering westblaak 22-r dam tel.010-110004* FINANCIEN EN ECONOMIE Het mes in overheids uitgaven van de V. S. WASHINGTON, 1-5. De uitga- vencommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft voor gesteld de overheidsuitgaven van de Verenigde Staten met twee en twin tig miljard dollar te besnoeien in een poging een einde te maken aan de impasse rond het voorstel van pre sident Johnson voor een tien pro cent belastingverhoging. Naar verluidt zijn de besnoeiingen dinsdagavond op het Witte Huis uit gewerkt tijdens een conferentie tus sen president Johnson en leiders van het congres. Afgevaardigde George Miahon, voorzitter van de uitgavencotrntmis- sie, zei dat hét bedrag van 22 miljard dollar bestaat uit een bezuiniging van vier miljard dollar op de begro ting van president Johnson voor fis caal 1969 en voorts uit besnoeiingen ter grootte van achttien miljard dol lar op lopende en toekomstige toe wijzingen. verhoogt de contributie DREISCHOR, 1-5. Tijdens de de zer dagen in het Groene Kruisge- bouw gehouden jaarvergadering van de Groene Kruisvereniging „Drei schor" werd besloten om de jaar lijkse contributie voor de leden met één gulden te verhogen. Voorheen bedroeg de contributie f 12,- en deze gaat nu binnen afzienbare tijd f 13,- per jaar bedragen. Gezien de forse contributiestügingen in naburige plaatsen valt het in Dreischor dus nog wel mee. Na de opening van de voorzitter, dokter J. L. Braber werden de no tulen van de secretaris, de heer M. van der Maas onveranderd goedge keurd terwijl ook de financiële ver antwoording van de penningmees ter, de heer J. J. Schot weer in goe de oi'de werd bevonden. Er bleek een klein nadelig saldo te zijn geboekt. In de kascommi'ssie, waarin tot dus verre zitting hadden de heren J. P. Nelisse en D. A. van Donge kwam een wijziging door periodiek aftre den van eerstgenoemde. In zijn plaats werd nu de heer Fr. J. Roggeband gekozen. Bij de gehouden bestuurs verkiezing deden zich geen wijzigin gen voor. De aftredende leden t.w. m'evrouw L. A. J. van Schelven-van Iwaarden en de heer L. M.Moer- mond werden bij akklamafie hei'ko- Secretariaat Hoewel de bestuui-sverkiezing vl'ot verliep kwam er bij het aftreden van de secretaris, de heer M. van dei- Maas toch een kink in de verkie- Oriëntatierit te Oosterland op Koninginnedag OOSTERLAND, 30-4. De onder auspiciën van de Oranjevereniging alhier gehouden oriëntatierit voor automobielen is een succes gewor den. Het parcours, dat werd uitgezet door de heren Boogert en Poelman, liep eerst over het dorp in de rich ting Ouwerkerk en terug, en was niet bepaald gemakkelijk gemaakt. Er waren tal van listig uitgedachte plaatsen waar het zeer moeilijk was de juiste richting te kunnen kiezen. De start (cm 6 uur) was bij de Con ferentiekamer, terwijl de finish in de Oud Heilige Weg was. Er namen niet minder dan 47 auto's met deelnemers (sters) aan deze rit deel. Waarvan een negental in de prijzen vielen, n.T. 1. W. van der Have met 134 strafpun- Proef 'ns... MMM... Lekker ten; 2. M. J. Zeijl'er met 144 strafp; 3. M. de Valk, 174 strafp.4. H. van de Zan.de, 203 strafp.; 5. W. Stouten, 213 strafp.; 6. M. Boogert, 217 strafp.; 7. A. Bolle, 224 strafp.; 8. P. Dorst, 225 strafp.; 9, A. de Jonge, 230 strafp. D,e z.g. „poedelprijs" viel ten deel aan B. Viseh. omdat hij de meeste strafpuniten haalde, n.l. 431. Aan de goede belangstelling is te zien dat dergelijke ritten voor velen een wel kome gelegenheid is hun opmerk zaamheid te toetsen. Naar wij ver nemen zal het echter wel de laat ste maal zijn dat dergelijke ritten mogen worden gehouden daar er bin nenkort naar verluid een verbod hiervoor in1 werking zou treden. DEN HAAG. Minister-president De Jong zal in mei en juni officiële bezoeken brengen aan de Nederland se Antillen en Suriname. Dit is het eerste bezoek van de heer De Jong aan deze beide landen van het ko ninkrijk sedert hij minister-presi dent werd. met één gulden zingskabel. De heer M. van der Maas, die deze zomer naar Naaldwijk ver trekt. was .uiteraard niet meer her kiesbaar en men slaagde er uiteinde lijk nog niet in om een vervanger voor het secretariaat van de Groene Kruisvereniging te vinden. Mevrouw B. Guequirre-Korsman heeft verder de wens te kennen gegeven, dat zij als magazijnbeheerster wil ophouden. Gegadigden voor de nieuwe functie van magazijnbeheerster en schoon- houdster van het wijkgebouw heb ben zich nog niet aangemeld. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. Het booreiland Sedneth II - bestemd voor de Neder landse Zeeboor Maatschappij - zal op vrijdag a.s. op de werf Gusto te Schiedam worden opgeleverd. AMSTERDAM. De 60-jarige schoenmaker J. Th. Forier uit Am sterdam is om het leven gekomen teen hij op de fiets op de Amstel- veenseweg tussen twee files reed, met een vrachtauto in aanraking kwam en tegen een andere passeren de vrachtauto viel. ASSEN. De minister van econo mische zaken mi\ L. de Block heeft in Assen de officiële opening ver richt van. het nieuwe hoofdkantoor van de N.V. Nederlandse Aardolie Maatschappij (N.A.M.) LEEUWARDEN. De 79-jarige We duwnaar R. van Beem te Wommels is aangereden door een personenauto en op slag gedood. De oude man stak dé weg voor het bejaardentehuis, waarin hij woonde, over toen er uit de richting Oosterend een auto na derde. De oude man werd enkele meters weggeslingerd. De auto kwam tegen een boom tot stilstand. WERVERSHOOF. In Wervers- hoof (N.-H.) is een personenauto van de weg geraakt en in een sloot te rechtgekomen. De bestuurder, de 41- jarige J. de Haan uit Wervei'shoof, slaagde er niet in de auto tijdig te verlaten en is verdronken. ZWAAG. In de Dorpstraat in Zwaag is een motorrijder met een duopassagiere tegen een stilstaande personenauto gereden. De bestuurder van de motor, de 19-j'arige J. J. M. de Boer uit Westwoud, kwam door de val op het linkerweggedeelte te recht en werd aangereden door een personenauto. De man was op slag dood. AMSTERDAM. De Amsterdamse politie heeft in de Spuistraat in de hoofdstad de negentienjarige kan toorbediende H. C. van Z. aangehou den, die op 19 maart een bankcheque van zijn werkgever valselijk invulde en verzilverde en met een bedrag van f 36.800 naar het buitenland ver dween. dit jaar weer fraai versierde fietsen, waarmee een rondgang door het dorp werd gemaakt. Van vele huizen wapperde de vlag. Voor de kinder spelen was met lint, paaltjes en vlag getjes een baan uitgezet. Voor de kinderen van de eerste, tweede en derde klas waren er wedstrijden waar heel wat behendigheid te pas kwam, zoals zaklopen, stro-klimmen, zeïlkruipen enz. Voor de kleuters stond blokjesrapen op het program ma. Er waren natuurlijk ook spelen voor de hoogste klassen. Zo was het opzetten van een ruiter voor de meeste ouderen lang niet gemakke lijk. De inmiddels genoten limonade met krentebollen vonden gretig af trek bij de jeugd. Na afloop werden de prijzen uit gereikt door de voorzitter van de ou dercommissie, de heer Hendrikse, die ieder bedankte voor de medewerking aan deze spelen. 48. Vol bewondering blijven Aram's blik ken op deze jungle-bewoner rusten. Een ogenblik blijft de tijger onbewegelijk aan de rand van de open plek staan. Slechts zijn staart zwaait zachtjes heen en weer. Doch dan ziet Aram hoe de spieren zich spannen onder de prachtige, soepele huid. Het dier maakt zich gereed voor de vlucht, doch nog vóór het een beweging kan ma ken, heeft des keizer zijn werpspeer opge heven en slingert die met een krachtige beweging naar de tijger. Op hetzelfde ogenblik maakt de keizerlijke olifant een schichtige beweging. De pijl scheert scham pend over de kop van de tijger. De pijn, veroorzaakt door het schampschot, maakt het dier razend. Het stool naar de hals van de keizerlijke olifant en slaat met één slag van zijn machtige klauw de mahote van zijn zitplaats. Er gaat een kreet van afgrijzen op uit het gezelschap, want door de schok is ook het wapen van de keizer aan zijn hand ontgleden en met een nijdige grauw maakt dc tijger zich gereed voor do sprong naar zijn slachtoffer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 3