Sportpark leek krioelende bijenkorf van kinderen en groten tTo Lekker tot de laatste drup STREEKNIEUWS Goede zaadvangst op het Groningerwad Koninklijke onderscheiding voor molenaarsknecht J. L. Zijta te Haamstede koninginnedag te Zierikzee Advertentie TIJDELIJK S ct VOORDEEL op de grote familiefles Bubble Up. Nu van 76 ct voor 73 ct Geslaagde kinderspelen op Oranjefeest te Kerkwervc ZIERIKZEE, Koninginnedag. Het kportpark „Baimink" teek dinsdag middag wel een krioelende bijenkort van kinderen en volwassenen. De eersten deden van alles en de ande ren keken naar de evoluties van „het kroost", dat veeltallig present was om hard te lopen, hindernisbaantjes te nemen, te zaklopen of te kockhap- pen, voor de jeugd opwindende be zigheden op deze middag van Konin ginnedag 1968. Talrijke Z.O.V.-offi- eials, aangevuld met hulpkrachten, waren in de weer om de jeugd bezig te houden en dat is prima gelukt. Voor een aparte meevaller zorgde het weer, dat dinsdag wel telkens dreigend deed, maar zich 's middags (tot ongeveer vier uur) rog goed hield, zij het dat een straffe wind over het sportpark stond, maar het was toch niet „in-cn-in-koud", zo als het cp deze tijd van het jaar wel wil zijn. Voor de verschillende spelmoge- iijkheden, die het Z.O.V.-programma bood, was de belangstelling enorm. Cp de sintelbaan roffelden de voeten van meisjes en jongens om het hardst. De hindernisbaan kende het traditionele zeil, waaronderdoor ge kropen diende te worden, maar ook een ton, die op een gegeven moment twee jongers te verwerken kreeg, die wel even „klem" zaten, maar toch - bijna gelijktijdig - weer uit de ton tevoorschijn kropen. Lopen met een ei op lepel bleek zijn typische moei lijkheden mee te brengen. Een mus- culeuze explosie viel te zien bij het touwtrekken. koekhupjien „in" Ook het koekhappen bleek „in". Er werd gehapt met een bijna gastro nomische wellust, hetgeen aanpak ken geblazen betekende voor de koeksnijders en voor de koekbinders (sters), wakkere lieden, die bleken te weten hoe dat moet met snijkoek. Zo werd de jeugd op prettige wijze geamuseerd, waarbij het element van zelfwerkzaamheid groot was. Met het tere voorjaarsgroen aan de bomen langs de sportveldeinder, de lente wolkengevaarten en de vrolijke kin deren in bonte kleren of sportpakjes, alweer een kijkspel van de eerste orde. En méér dan dat Z1EH1KZEE Tentoonstelling Welfarecursus „De Zonnebloem" In de agenda opgenomen in ons blad van maandag jJ. is een foutje geslopen. Vermei'I is, dat op heden (1 mei) in de voonnalige Modevak school van de Corneliastichting een tentoonstelling zou zijn van werk stukken van de welfarecursus van De Zonnebloem. Deze tentoonstelling wordt wel op dat tijdstip geopend, doch is dan alleen toegankelijk voor genodigden. Voor andere belangstel lenden is de tentoonstelling geopend op de volgende tijden: donderdag 2 en vrijdag 3 mei van 2 tot 4 uur 's middags; zaterdag 4 mei van 2 tot 4 uur 's middags en van 8 tot 9 uur 's avonds; zondag 5 mei van 11 tot 12 uur 's ochtends: maandag 6 en dins dag 7 mei van 2 tot 4 uur 's middags. Aan de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam slaagde voor het kandidaatsexamen psychologie, on ze stadgenoot de heer H. M. van der Ploeg. KERKVVERVE De collecte van de Stichting het Nederlands Astma Fonds heeft te Kerkwerve f 107,10 opgebracht. NIEUVVERKERK Coöperatieve Vereniging Exploitatie Landbouwwerktuigen De Coöperatieve Vereniging tot Exploitatie van Landbouwwerktui gen en Machines „Nieuwerkerk G.A." te Nieuwerkerk. houdt op vrijdag 3 mei in hotel „De Meebaal" de alge mene vergadering. BRUINISSE De zomerbungalows Deze week zijn de verbouwde noodwoningen tot zomerbungalows opgeleverd. De 48 gereedgekomen weningen zijn allen verhuurd. Reeds is er een wachtlijst aangelegd voor gegadigden. Besprekingen zijn al ge veerd om een tweede bungalowcom plex te realiseren. De bewoners van dit eerste complex zijn thans druk bezig om hun woning in te richten voor de pinkstervakaotie, de week enden en de komende zomervakantie. OOSTEfcLAND KERKWERVE, 30-4 Door de Oranjevereniging te Kerkwerve wer den in samenwerking met het onder wijzend personeel van de kleuter en lagere schelen voor de school jeugd kinderspelen georganiseerd op het sportveld. Ofschoon het zonnet je verstek liet gaan werden de spel letjes door de kinderen met enthou siasme gespeeld. Door de kleuters van de kleuter school werden enige spelletjes met zang uitgevoerd. Alle kinderen wei den getrakteerd op limonade, snoep, ijs en pat at es-f rites. Door een vlotte afwerking van het programma was het mogelijk dat burgemeester Franc- ke reeds om half twaalf de prijsjes uit kon reiken aan de kinderen, die de beste prestaties hadden geleverd. Tot slot bracht de burgemeester dank aan de organiserende vereniging en BRUINISSE, 29-4. De watersport vereniging „Bru" hield zün vierde ledenvergadering in café Storm. In deze vergadering werd verslag ge daan over het jaar 1967. Burgemeester C. H. van de Linde, in deze vergadering tot bescherm heer van de vereniging benoemd, gaf een uiteenzetting van de jachthaven- plannen. De jachthaven, die zoals bekend, 110 ligplaatsen zal tellen zal mogelijk neg voer een gedeelte vóór het feest t.g.v. het 500-jarig bestaan van de gemeente gereed kunnen zijn, maar zeker in 1969 op volle capaci teit kunnen werken. De vereniging is in 1968 aangesloten bij de Konin klijke Verbonden Nederlandsche Wa- het onderwijzend personeel en de verdere medewerkers. Uitslagen: meisjes en jongens van 6 en 7 jaar: 1. Han van IJsseldijk; 2. Johan Stouten; 3. Bart v. d. Sluis; 4. Peter van Leeuwen; 5. Toke Vier gever; 6. Nelleke den Boer. Meisjes 8 en 9 jaar: 1. Maatje v. d. Hoek; 2. Nelly de Jonge; 3. Rian Boot Jongens 8 en 9 jaar: 1. Wim Berre- voets; 2. Sjaak Bil; 3. Jos v. d. Hou ten. Meisjes 10 en 11 jaar: 1 en 2 Nel ly v. d. Bosse en Ina v. d. Wekken; 3. Catrien v. d. Hoek. Jongens 10 en 11 jaar: 1. Leen Post; 2. Wilvid Meerdink; 3. Jan v. d. Hoek. Meisjes 12 jaar en ouder: 1. Matty den Boer; 2. Tanny de Jonge; 3. Jan- ry de Kok. Jongens 12 jaar en ouder: I. Ke?s de Bil; 2. Robby Root; 3. Kees Kloet De pechprijzen waren voor Ina Boot en Alfred Meerdink. tersport Verenigingen. De clubvlag - d gemeen!vlag van Bruinisse op een wit veld. met gol vende lijnen in zwart - is ter verga dering met clubwimpel aanwezig. De penningmeester kon zijn finan cieel overzicht met een batig saldo afsluiten, ondanks hoge aanloopkos ten, dank zij enige schenkingen. De heren H. Groenovel-d en P. van der Vlies worden benoemd tot advi seurs van het bestuur. Na de zeer geanimeerde vergadering werd een gemeenschappelijke koffiemaaltijd gehouden, 's Middags werd een vaar tocht over de Grevelingen gemaakt. Tot besluit van de dag was men in kantine „De Kotter" gezellig bijoen. Watersportvereniging „Bru" heeft een vlag P.T.T.-kantoorhoudster te Zonnemaire nam afscheid ZONNEMAIRE, 29-4. De kantoor- hcudster van de P.T.T., mej. E. N. van Felius, die alhier met een ge deeltelijke dagtaak was belast, is met ingang van 1 mei 1968 overgeplaatst naar het districtspostkantoor tc Mid delburg. in een volledige dagtaak. Maandagmorgen namen in haar woning in kleine kring haar collega's afscheid van haar. De direkteur van het postkantoor te Zierikzee. de heer H. van der Post. sprak zijn dank uit voor de voortreffelijke wijze, waarop mej. Van Felius gedurende bijna 7 jaar het beheer te Zonnemaire heeft gevoerd en voor do bijzonder prettige en hartelijke samenwerking welke gedurende die tijd werd ondervon den. Namens de P.T.T.-ers van Schouwen-Duiveland werd haar door haar collega van Nieuwerkerk een elektrische klok voor haar kamer in Middelburg aangeboden. Van de collega's ontving zij een schemerlamp. Naar wij van de P.T.T.-direktic tc Zierikzee vernamen, zal de postin- richting te Zonnemaire voorlopig op dezelfde wijze worden voortgezet. Een definitieve beslissing over de wjjzc waarop dit in de toekomst zal gebeuren is nog niet genomen, wel staat vast. dat in het dorp in elk ge val een postinrfchting gehandhaafd zal blijven. SYDNEY-SCHIPHOL. De Aus tralische luchtvaartmaatschappij Trar.s-Australia Airlines heeft bij Fokker opnieuw 4 F-27 Friendship vliegtuigen besteld. WENEN. De vroegere voorzitter van de Slowaakse bend van verzets strijders. Vil Ham Zingor en zijn me destrijders. die in 1950 terechtgesteld of tot lange straffen veroordeeld werden, zijn volledig gerehabiliteerd. BELGRADO. De 23-jarige Zuid- slavische voetballer S.tevon Nesticki is bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. BEIROET. Het opperbevel van de Arabische commando-organisatie As- sifa heeft mee,eek K dat tussen 20 en 28 april bij vier operatics 35 Is raëlische militairen zijn gedood. Da Assifa verloor zes man aan doden. IN MEMORIAM C. A. WESTSTRATE OOSTERLAND. Maandag 29 april overleed hier ter plaatse de heer C. A. Weststrate, in de hoge ouderdom van ruim 90 jaar. De overledene genoot hier een grote bekendheid als oud-brievenbe steller bij de P.T.T. Afkomstig van Wolphaartsdijk (zijn vader bekleedde daar vele jaren het ambt van ge meente-secretaris), kwam de heer Weststrate in oktober 1900 naar Oos- terland als brievenbesteller. Hij was toen jonggezel en leerde later hier zijn vrouw kennen. In 1938 verliet hij de postdienst met pensioen. On telbare brieven en andere poststuk ken zijn door zijn handen gegaan in deze 38 jaar. Hij wist ook nog de tijd dat alle buitenmensen te voet bezocht moesten worden. Hij was zó ver knocht geworden aan Oosterland dat, toen hij in 1915 slaagde voor het exa men conducteur-brievenmalen bij de Ned. Spoorwegen, hij, nóch z'n> vrouw er toe konden besluiten dit ambt te gaan vervullen, omdat zij dan het dorp zouden moeten verlaten. Ge durende zijn diensttijd als post en cck later stond de overledene bekend als een vriendelijk man, die voor ieder een woord had. BRUINISSE De te Bruinisse gehouden Astma- colecte bracht op f 433,06. SPORTBERICHTEN VOETBAL K.N.V.B. Pupillencompctitie Schouwen-Duiveland Uitslagen maandag 29 april 1968. Renesse C 1-DFS C 2 3-0; Brou wershaven C 1-Zierikzee C 2 4-0; MEVO C 1-Zierikzee C 1 2-3. De stand op 1 mei 1968 luidt; DFS Cl 8 7 0 1 41- 6 14 Renesse Cl 8 6 1 1 32- 4 13 Zierikzee Cl 8 6 1 1 28- 6 13 Bruse Boys Cl 7 4 12 16-10 9 Brouwershaven C 1 8 2 2 4 12-15 6 Zierikzee C 2 8 2 0 6 5-45 4 MEVO Cl 7 115 13-20 3 DFS C 2 8 0 0 8 6-47 0 DUIVENSPORT Uitslagen P.V. „De Reisduif" te Brouwershaven. Wedvlucht op 20 april 1968 vanaf Duffel. Afstand 81 km. C. J. van Dixhoorn 1; J. M. Kloet 2, 3, 12 en 19; Joh. Flikweert 4. 7 en 14; A. de Wilde 5. 6, 11 en 17; C. Wes- dorp 8, 15 en 18; A. J. Flikweert 9, 10, 13 en 16. P.V. „De Reisduif" - St. Philipsland Uitslag van de gehouden wedvlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Phi lipsland vanaf Gembloux. Snelheid eerste duif 1424,60 m/rn; idem laat ste duif 1174,33 m m. J. C. Verwijs 1. 3, 10, 12, 41, 56, 59, 67, 73, 76. 82; C. Verwijs 2, 8, 60, 63, 75, 77, 79. SO. Abr. Verwijs 4, 27; Gebr, Fonteijne 5. 34, 64, 70; M. v. d. Est 6, 20, 24, 38, 43. 49, 71; J. Bakker 7, 35, 54. 57, 58, 66; Jac. Gcense en zoon 9, 13, 18, 30. 39, 53, 74; W. van Dommelen 11 37, 48; Kr. Reijngoudt 14, 31. 52, 69; A. Verwijs 15, 19, 26, 61, 62, 65, 68, 72. 85; W. Neclc 16; L. Reijngoudt 17 21; A. Faasse 22, 29, 32, 40, 42, 44. 46. 47, 50, 86; L. Ver- meij 23, 25, 55; H. Kaashoek 28, 51, 83 84; J. Zuid weg 33; M. Geuzo 36, 45, 78; R. Mol 01. ZIERIKZEE-BRUINISSE, 30-4. De mcsselzaadvisserij op Groningerwad is vcrige week tamelijk succesvol ge weest. Hoewel geklaagd wordt dat het zaad hoog en droog ligt, toch heeft ieder wel kans gezien een TEL AVIV, Israels minister van defensie. Mosje Day an. meent dat ge heim overleg tussen Israël en een van zijn Arabische buurlanden kan leiden tot een akkoord over vreedza me samenleving voordat er een for mele vredesovereenkomst gesloten wórdt. vracht mosselzaad of halfwasmos selen naar de percelen in Zeeland te brengen. Sommigen kwamerj zelfs twee keer in één week aan. De zaadvissers van Yerseke die het geviste direct aan andere kwekers verkochten maken gcede zeken want er is een levende handel in mosselzaad waarmee het door de kwerkers zelf geviste zaad wordt aangevuld om tot een volle vracht te komen. Er wordt ook veel dcor de kwekers in combinatie gevist Deze week zijn allen opnieuw naar het noorden vertrokken. HAAMSTEDE, 30-4. Burgemees ter H. P. Everwün heeft maandag morgen in het bijzijn van wethouder J. van Waveren de ere-medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt aan de heer J- L. Zijta. De heer Zijta was op 30 april 1968 40 jaar in dienst bij de heer W. Dijkman, molenaar te Haamstede. Na een inleidend woord van de heer Dijkman feliciteerde de burge meester de heer Zijta ook namens 't gemeentebestuur. Hij memoreerde dat 40 jaar lang bij één werkgever tot de zeldzaamheden gaat behoren. „Trouw aan de baas, trouw aan de knecht", was hier een wederzijds be grip geworden in een 40-jarig© perio de. Was de heer Zijta eerst een ma nusje van alles, later werd hij spoe dig de rechterhand van zijn baas. De burgemeester waardeerde verder ten zeerste het feit dat „Janus" een bij zonder oog had voor de staat waarin de molen verkeerde. Elk jaar verft hij diverse onderdelen die een beurt nodig hebben, zodat de molen een sieraad voor de omgeving is. Enkele malen in de week verlaat de heer Zijta met zijn trouw© vier voeter Max en de molenaarskar het bedrijf om het gemalen graan bij de klanten terug te brengen en nieuwe voorraad te gaan halen. Op deze tochten 'is hij een „figuur" geworden in Haamstede en Burgh. Het komt immers nog maar zelden voor dat er een paard met wagen op de wegen te zien is. De heer Zijta heeft verder grote verdiensten in de Kon. Harm. „Witte van Haemstede" waar hij naast zijn lidmaatschap ook nog veel jeugd in opleiding had. Dit alles was voldoende om hem de ere-medaille in zilver te verlenen en de burgemees ter spelde hem het ere-metaal gaar ne op. Na deze plechtigheid werd nog eens in de historie gedoken en vele molenaarsverhalen opgedist. Vooral de eigenaar de heer Dijkman zelf be zit over een geheugen dat overloopt van molenaars-documentatie. Het zal de heer Zijta in beide dorpen niet aan belangstelling cn gelukwensen ontbreken in de eerstkomende dagen. In de namiddag vertrok hij reeds met zijn paard en wagen voor het klantenbezoek aan Westenschouwen. Net alsof er niets gebeurd was, doch dankbaar voor de verleende onder scheiding. (Foto; Zicrikzcosche Nieuwsbode). Rode Kruis-cursisten legden het E.H.B.O.-examen af Een vrolijk stel zakkenloopsters voor de startEen kleintje was zo klein dat (het was een hijhij lopend (in de zak) won; hij hoefde niet te sprin gen. (Foto: Zierikzeescho Nieuwsbode) Ook het tweede linkerbeen MELBOURNE. 30-4. De 28- jarige in Nederland geboren Henri Bource uit de voorstad Kew verloor voor de tweede maal zijn linkerbeen aan een van de meest gevreesde aller haaien: de White Pointer". In 1964 verloor hij zijn lin kerbeen toen hij tijdens dui ken nabij Port Fairy door een white pointerwerd aange vallen. En nu brak hij zijn kunstbeen tijdens een gevecht met een bijna 700 kilogram zware „white pointer" nabij Phillip eiland. De haai ont kwam ditmaal echter niet. De vangst van het ondier bete kende het einde van een jacht van zes maanden op een whi te pointer" in verband met een documentaire over haaien en hun gewoonten. BRUINISSE, 29-4. De gemeente Bruinisse huurt jaarlijks het barak kenkamp in de Stoofpolder van het Rijk. Zij verhuurt het door aan de heer D. L. Schaap, zeilschoolhouder te Bruinisse. Voor 1968 had zich nog een gega digde als huurder gemeld maar in de jongste spoedeisende raadsverga dering, waarin de heren Jumelet en De Koning afwezig waren, werd be sloten het kamp voor 1968 aan de heer Schaap te verhuren. Het Rijk wil het (houten) barak kenkamp in do Stoofpolder kwijt: het ministerie van sociale zaken heeft contact gezocht met het ge meentebestuur van Bruinisse over de overname van het kamp. Dat bleek uit mededelingen van burgemeester C. H. van de Linde tijdens deze ver gadering. Mede in verband met de gedachten van sociale zaken om het kamp af te stoten stelde de raad nog geen de finitieve onderverhuurprijs vast; tot nu toe huurt de gemeente het kamp namelijk in eerste instantie en is het Rijk nog verantwoordelijk voor ver zekeringen en onderhoud. ZIERIKZEE ,29-4. In het Hcrv. verenigingsgebouw werden maandag j.l. de examens afgenomen ter ver krijging van het E.II.B.O.-diploma van de nieuwe leden bij het Rode Kruis Korps. Eenentwintig personen namen aan het examen deel en het had voor allen een gunstig verloop zodat 11 heren en 10 dames straks over dit diplom^ zullen beschikken. Als examinator was door het Cen traal Bureau aangewezen de heer W. Bontkes, arts, die na afloop ver klaarde het een bijzonder prettig examen te hebben gevonden met een uitstekende teamgeest onder de cur sisten. Mede aanwezig was "ook de kolon- neccmmandant de heer C. M. van Hoorn, arts. onder wiens leiding de cursus werd gegeven, mevr. L. v. d. Sluis-b. d. Vaate en de heer B. C. van der Kloot die de dames en heren voor dit diploma had opgeleid. De geslaagden zijn: mevr. J. M. Bal-Eijs, mej. A. P. Capelle, de heer J. Groen, mej. C. P. Hage, de heer J. Hagesteijn, mevr. J. Huitema-Kats, mevr. M. Jonker-Romijn, mevr. J. C. Kant-Quinten. de heer C. J. Ko nijnenburg, mevr. M. N. Kuijper-Vij verberg, de heer M. J. van Mourik, mej. J. Pannekoek, mevr. A. J. de Regt-Anthcnisse, de heer M. v. d. Burgemeester Van de Linde zag wel mogelijkheden voor de gemeente in het kamp met name in de recrea tieve sector. Waar 'echter tegen op werd gekeken was de omstandigheid dat de gemeente dan voor de lasten komt te zitten, die jaarlijks ongeveer f 8000,- zullen zijn. Deze week zal burgemeester Van de Linde overleg plegen met ver schillende instanties en personen over de gemeentelijke mogelijkheden als men de barakken in eigendom overneemt. In de vergadering van vrijdag a.s. zal de Bruse raad zich dan opnieuw met deze zaak bezighouden. De toestand van oud-president Eisenhower is bevredigend. Hij heeft een goede nacht gehad en zijn bloeddruk en pols zijn normaal. De NAVO-raad is woensdag tot de conclusie gekomen, dat de vrij heid van toegang tot West-Berlijn in stand gehouden dient te worden. Schee, de heer A. v. d. Sluis, de heer J. Ph. Theuns, mevr. A. Timmerman- v. Amerongen, de heer H. J. Ver- p or ten, de heer P. C. Ver poor ten, de heer P. J. A. Verspeek en de heer R. v. d. Wateren. Flitsen uit het buitenland BOEDAPEST. De wereldconferen tie van communistische partijen zal op 25 november in Moskou beginnen. Dit blijkt uit het slotcommuniqué van de voorbereidende commissie die van 24 tot 28 april in Boedapest bijeen geweest. NEW YORK. De Amerikaanse am bassadeur bij de Verenigde Naties Arthur Goldberg, die vorige week aankondigde met ontslag te zullen gaan, heeft berichten tegengespro ken volgens welke hij meningsver schillen met president Johnson zou hebben. HONGKONG. China heeft de Sowjet-Unie er van beschuldigd reeds lang spiorageschepen naar de Chinese territoriale wateren te zen den. i PRAAG. President Svoboda van Tsjecho-Slcwakije heeft hoge onder scheidingen verleend aan mannen en vrouwen die in stalinistische tijden zijn ge-executeerd of vervolgd. LUCHTMACHTBASIS MARCH. Oud-president Eisenhower is opge nomen in het ziekenhuis van de Amerikaanse luchtmachtbasis March in California, na met een hefschroef- vliegtuig van een winterverblijf daarheen zijn vervoerd. BRUSSEL. Ongeveer 4.000 arbei ders van de Belgische luchtvaart maatschappij Sabena op het vlieg veld te Za ven tem hebben van 14 tot 15 uur een waarschuwingsstaking gehouden uit protest tegen ontsla gen. SANTIAGO DE CHILI. Dc Chi leense vakbond van offecieren en be manningsleden van de koopvaardij heeft een nationale staking voor on bepaalde tijd uitgeroepen, waard'oor het Chileense binnenlandse scheeps verkeer en de vaart op het buiten land stil komen te liggen. SAIGON. Amerikaanse en Zuid- vietnamese troepen hebben in een gevecht bij ds bestandslijn niet Noord-Viétnam 130 Ncordvietnamese militairen gedood van een 2.000 man sterke legermacht die langs de weg naar de basis Dcng Ha waren bin nengekomen. GEMEENTERAAD BRUINISSE Zaak jaarlijkse huur barakkenkamp aan de orde I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 5