420O J0PPE voor z'n gezicht, de techniek, het komfort en de prestaties van deze NSU behoeft u maar weinig meer te betalen dan voor een gewone auto Garage M. van Dijke Nieuwerkerk Telefoon (01114) 364 Onze afdeling dieetartikelen Mammoetwet-praatje op ouderavond openb. school Noordwelle Aanvaring op de Oosterschelde Campagne tegen armoede in Amerika Worden landerijen van Engelse koningin genationaliseerd Gevraagd voor direkt of voor het seizoen: WINKELMEISJES en/of gehuwde dames voor hele of halve dagen en ENKELE JONGENS voor winkelwerkzaamheden Hoog loon In- of extern Brood- en banketbakkerij" W. J. GELEIJNSE - HAAMSTEDE Telefoon (01115) 215 WILT U THUIS GELD VERDIENEN? Dat kan op onze supersnelle ORION-dubbelbedbrei- machine. Deze machine kunt U, door voor dè Textiel- service N.V. truien te breien, geheel terugverdienen. Tevens stellen wij U in de gelegenheid ACRYL brei- machinegaTens bij ons te betrekken tegen de prijs van 15,per kg. Vraagt inlichtingen bij: Mevrouw J. Bekenes, Stationsstraat 4, Kapelle-Bieze- linge, of bij M. P. Roos' Machinehandel N.V., Kloosterstraat 16, Naarden, telefoon (02159) 15840. ongewoon mooi is deze NSU als u hem goed bekijkt, anders dan zomaar een auto ongewoon groot in prestatie door kostbare NSU-techniek; een NSU-recept voor duurzaamheid en betrouwbaarheid ongewoon in luxe en uitrusting voor de heel gewone prijs van f 6495,— gewoon een goede smaak is al voldoende om u met zo'n auto te presenteren bij vrienden en relaties is voor vele mensen een uitkomst en biedt volop variatie. Nu ook verkrijgbaar voor het zoutloze dieet: Complete maaltijden in blik van Nutricia. Witlof met roerei Wiener goulash Gem. groenten - Rijst -Vlees Knolseldery met Gehakt Bruine honen - Appel - Ham Blikjes: Gesneden: Tonijn Rookvlees Cornedbeef Bacon Levercocktail Snü worst Knakworst Kaas Hachee Erwtensoep Hamworst o Tomatensoep Preskop Champignonsoep Boterhamworst Ontbijtkoek Leverpastei Groentesoep o Zalm Sanovite Flesjes melk Creain Crackers Melkpoeder Biscuitjes Knacke Bröt Pindakaas Mosterd Mayonaise Vcor 4 volle Centra Couponkaarten, dat is 400 cou pons a 10 cent, kunt U via ons 1 blokje goud van 10 gram bestellen. Bankwaarde f 52, Centra coupons hebben belangrijk hogere waarde dan andere koop-bonnen. Delicatessen- en Reformhuis Speciaal voor dieetartikelen Kruideniers sinds 1831 Poststraat 31 - Zierikzee Telefoon 2067 WELTEVREDEN de laatste mode Presenteert voor baby en kleuter Enorme sortering: Jasjes - Blazers - Jacks Jurkjes - Pakjes - Truitjes Rokjes - Tuinbroeken Badstofkleding - enz. NOORDWELLE, 29-4. De ouder avond van de openbare lagere school alhier vond dezer dagen plaats in het schoolgebouw. Namens de oudercom missie sprak de voorzitter, de heer J. Hendrikse, woorden van welkom tot de ouders en het onderwijzend perso neel en in 't bijzonder tot wethouder L. van der Klooster, die het college van b. en w. van Westerschouwen vertegenwoordigde. Bij de ingekomen stukken was een dankschrijven van het hoofd der school, de heer Smallegange, voor de belangstelling bij zijnhuwelijk on dervonden. De voorzatter deed ver volgens een verheugende medede ling: de lesgelden en toegangsgelden voor de zwemlessen, die in 1967 in schoolverband werd gegeven in het zwembad „De Val" te Zierikzee, zul len geheel door de gemeente Wes terschouwen worden vergoed. Hier voor was een verzoek ingediend door de oudercommissie. Ook dit seizoen zal weer getracht worden voor zwemlessen gebruik te maken van het bad „De Val". De voorzitter Een zeer bijzondere foto uit 1935. Landarbeiders bezig met het voor- jaarswerk op een akker onder Nieu werkerk. In de dertiger jaren waren voor het landwerk nog heel veel arbeidskrachten nodig ,want de me chanisering betekende feitelijk nog maar een begin, in vergelijking met de tegenwoordige situatie in de landbouw. bracht dank aan de auto-bezitters die voor het vervoer hebben gezorgd. Besloten werd het jaarlijkse schoolreisje ditmaal te laten plaats vinden naar Rotterdam. Op het pro gramma staat daarbij een rit met de metro, een rondvaart of bezoek aan de diergaarde en tijdens de terugreis bovendien nog een uitstapje naar het bosbad Hoeven. De Mammoetwet Het schoolhoofd de heer Smalle gange hield hierna een praatje over de Mammoetwet, waarbij een dui delijk inzicht in de komende vernieu wingen werd gegeven. Enige vragen werden beantwoord. Nadat koffie wag geserveerd bezichtigden de ou ders het werk van de leerlingen en kon van gedachten worden gewisseld met de leerkrachten. Over „school- ailerlei" sprak vervolgens de onder wijzer de heer v. d. Wiel. Hierbij kwamen ook de ouders aan het woord dankzij aan de orde gestelde onderwerpen als „hoe ziet u de meester voor en na schooltijd", en „wat denken de ouders van lijfstraf fen op school en van blijven zitten of overgaan". Er ontstond een levendige discussie en duidelijk bleek het grote belang van contact tussen ouders en leerkrachten. Namens het gemeentebestuur sprak wethouder v. d. Klooster een dank woord tot het onderwijzend perso neel, oudercommissie en ouders voor het vele werk gedaan in het belang van het onderwijs. Inzake een in structie-zwembad kon de wethouder geen concrete mededelingen doen. De gemeente streeft echter nog steeds naar een instructiebad in de eigen gemeente. Hij hoopte dat de goede verstandhouding tussen gemeente en school gehandhaafd zal blijven. Na dat tenslotte nog een filmpje was vertoond over vissen sprak de voor zitter een uitgebreid dankwoord. WELL. Op de rijksweg Venlo- Nijmegen, nabij de gemeente Well, is de 18-jarige leerling-verpleegster Mathilde Guelen uit Wellerlooi, toen zij lopend met haar bromfiets, de rijksweg wilde oversteken, door een personenauto uit Brunssum aange reden. Zij was op slag dood. De politie van Londen heeft be slag weten te leggen op een grote partij LSD, die op de zwarte markt naar schatting bijna 13 miljoen gul den zou hebben opgebracht. De parade in Jeruzalem JERUZALEM, 30-4. Naar schat ting ruim 50.000 mensen hebben in Jeruzalem de generale repetitie bij gewoond voor de grote militaire pa rade die daar vandaag (donderdag) gehouden zal worden ter herden king van het 20-jarig bestaan van de staat Israël. In Davidster-formatie vlogen Israëlische straalvliegtuigen over de stad. Een pamitsercolonnt, waaronder zware tanks, stukken ge schut en raketten, buitgemaakt in de juni-oorlog, nam de hele lengte van de 9 km route in beslag. Infaniterie- eenheden liepen slechts een deel van de route. WASHINGTON, 30-4. In de Ver enigde Staten is een campagne be gonnen om door middel van gesprek ken met overheidsfunctionarissen en parlementsleden verbeteringen te be werkstelligen in de omstandigheden van de armen. BRUINISSE, 27-4. In een dichte mist is in het vaarwater de Witte Tonnen Vlije (Oosterschelde), de mo- torspits „Alma" uit Amsterdam, schipper Hey, in aanvaring gekomen met een met zand geladen schip, op weg naar België. Het boeganker van het zandschip drong daarbij in de voorsteven van de „Alma", waardoor een lek ont stond en de voorpiek vol water liep. Het schip slaagde er in binnen te lo pen in de vluchthaven Zijpe. De lek kage werd inmiddels gelast door De plannen voor deze actie waren opgesteld door de vermoorde neger leider dr. Martin Luther King. De actie staat nu onder leiding van de opvolger van dr. King, de neger- predikant Ralph Abemathy. Maan dag hadden de deelnemers gesprek ken onder vier ogen met regerings functionarissen. Óp het ministerie van buitenlandse zaken drongen zij aan op tenuitvoerlegging van een uit 1848 daterend verdrag dat cul turele en territoriale rechten garan deert aan Spaanssprekenden in het zuidwesten der Verenigde Staten. Men verzocht voorts de immigratie van buitenlandse arbeiders tie staken totdat elke arme Amerikaan een aanvaardbare levensstandaard heeft bereikt. o Bij een autorace in Argentinië zijn zondag zeven personen, onder wie drie coureurs, om het leven ge komen en werden 25 personen ge wond. DEN HAAG. De regering heeft in beginsel besloten het nummer 011 in tc voeren als landelijk alarmnum mer van politic, brandweer en G.G. D. Duiven dood door traangas te St. Willebrord DEN HAAG, 30-4. Door de traan-^ gasbommen die de rijkspolitie in St. Willebrord heeft gebruikt zijn een aantal kostbare postduiven - „trots en specialiteit van deze gemeen schap" - omgekomen, aldus het Tweede Kamerlid drs. T. E. Wester terp (K.V.P.) in schriftelijke vragen aan de minister van justitie, prof. mr. C. H. F. Polak. Heeft de minister zich er bij zijn bezoek van vergewist, dat hierdoor bij de bevolking verbittering is ont staan en overweegt hij mogelijkhe den om te komen tot een herstel van dit bezit van mensen die niets met de moeilijkheden te maken hadden, aldus het kamerlid. scheepssmederij A. Kriger te Brui- nisse. Bij de repar at ie werkzaamhe den werd de „Alma" in de takels ge nomen door een bergingsvaartuig van fa. Van den Tak te Wemeldinge. Bij het vastslaan van het roer tij dens een uitwijkmanoeuvre kreeg schipper Hey een klap tegen zijn hand. De verwondingen waren zoda nig. dat hij moest worden behandeld in het Zweedse Rode Kruis-zieken- huis te Zierikzee. Jongen zwaar gewond door ontploffende teerton AMSTERDAM, 30-4. De vijftien jarige Adriaam Wuis uit Amsterdam is zeer ernstig gewond geraakt door dat een teerton die hij op een braak liggend stuk land had gevonden en in brand had gestoken, ontplofte. De jongeman kreeg een hoeveelheid brandende teer over zich heen, waar door hij zelf in brand raakte. Aan vankelijk probeerde hij door in het zand te rollen het vuur te doven, maai- dit lukte niet. Hij is daarna in een gracht gesprongen waar omstan ders hem uit hebben gehaalcL Met brandwonden over het gehele li chaam is hij overgebracht naar een ziekenhuis. LONDEN, 30-4. Dc invloedrijke Engelse „Bow Group" bestaande uit leden van de conservatieve oppositie, heeft in een vlugschrift geëist dat de landgoederen van koningin Elizabeth en kroonprins Charles genationali seerd worden Dc opbrengst van deze bezittingen bedraagt ongeveer 3 miljoen gulden per jaar. De staat zou echter een compensatie moeten geven voor deze grote vermindering in het jaarinko men van de koningin en de prins. De conservatieve pressiegroep heeft het oog op het hertogdom Lan caster, waarvan de koningin per jaar bijna anderhalf miljoen ontvangt. Haai- inkomen van de staat bedraagt ongeveer 4M> miljoen. Maar het meest controversiële voorstel is om het hertogdom Corn wall van prins Charles tot staatsei gendom te maken. Jaarlij les levert dit meer dan anderhalf miljoen op. De prins, die nu 19 is, ontvangt thans van de opbrengst van de door de groep bedoelde bezittingen ongeveer f 255.000 per jaar. Het hele inkomen krijgt hij als hij volgend jaar 21 wordt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 10